Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Czy Pan Jezus byl patriota?.
 |  Wersja do druku
Reguly
 listopad 14 2008 20:00   
Forum

Status: offline

Quote by corka:„Patriotyzm - bezwarunkowe umiłowanie Ojczyzny z gotowością poświęcenia dla niej swych sił, zdolności, nawet życia. Obejmuje ziemię rodzinną, naród i jego dzieje, język i bogactwo duchowe i materialne, dziedzictwo przodków i losy przyszłych pokoleń... Nie jest tylko uczuciem, lecz i czynem. Wyzwala rozliczne akty codziennej twórczej pracy dla rozwoju dóbr ojczystych, wyrzeczenia i ofiary, bezkompromisowej, bohaterskiej służby w obronie wartości zagrożonych, a także męczeństwa” (ST s. 66).

A teraz: w czym ta definicja zasadniczo rozni sie od przedstawinych przeze mnie wyzej?
I jak nastepnie odnosi sie ona do tresci zawartych artykule (rowoniez zapodanym (podlinkowanym) przez ciebie) z GW, oraz do opartych na nim twoich dalszych tez?

PS. Moje posty zasadniczo nie sa po to, by wzbudzac tu czyjakolwiek sympatie... Generalnie staram sie pisac wprost to co mysle i dyskutowac raczej z konkretnymi argumentami, niz poszczegolnymi osobami - jesli rozumiesz o co mi chodzi. Moge sie zgadzac, ze stanowiskiem pana/pani X reprezentowanym w 100-u kolejnych jej/jego wypowiedziach, lecz jesli pan/pani X w 101-ej napisze cos, co w mojej opini jest totalna bzdura, to wowczas rowniez nie zamierzam ukrywac swojego rzeczywistego stanowiska... Podobnie w druga strone - moge sie z kims roznic w reprezentowanych pogladach w 99%-ach, lecz jesli tej osobie zdarzy sie ujac cos wybitnie trafnie, to bynajmniej nie bede unikal przyznania jej racji w tym przypadku... Inaczej - jesli powszechnie za szczegolna wade uznaje np. zbytnie generalizowanie i popadanie w skrajnosci, to wpodobny sposob wytkne to osobie, z ktorej pogladami z grupsza sie zgadzam jak i tej, z ktorej pogladami sie nie zgadzam (bez roznicy).

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ewa
 listopad 15 2008 00:30   
Forum

A nie patrzylam nawet czy rozni sie moja definicja od podanych przez Ciebie Reguly, poprostu podalam-bo gdzies wyczytalam z tego co napisales ze bledem moim bylo nie podac takowej definicji.

P.S.
Ja jestem Corka, rodzaj zenski,lat 38,nie musisz mi Paniowac.I nie uzywam innych Nikow.Milo mi bedzie jak to zapamietasz

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 15 2008 12:34   
Forum

Quote by corka: A nie patrzylam nawet czy rozni sie moja definicja od podanych przez Ciebie Reguly, poprostu podalam-bo gdzies wyczytalam z tego co napisales ze bledem moim bylo nie podac takowej definicji.

...A mnie ktos zarzucal nieuwazne czytanie...

Ja jestem Corka, rodzaj zenski,lat 38,nie musisz mi Paniowac.I nie uzywam innych Nikow.Milo mi bedzie jak to zapamietasz

Bierzesz chyba niektore rzeczy zbyt do siebie...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,08 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty