Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Zwyczaje innych Kościołów.
 |  Wersja do druku
Angelika Mojeścik
 marzec 10 2009 00:31   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by: reguly

Quote by: paraklet

czy ty mnie chcesz złożyć w ofierze?? Eek!

Nieeee... To taka funkcja w jednym z oficjalnych zwiazkow rodzimowierczych...

ufff Smile

a właśnie - jakie składasz ofiary?? Możecie składać świeże mięso czy krew czyli takie mocno stare - czy bardziej takie dożynki sobie robicie??
U Rodzimowierców podobają mi się przede wszystkim stroje - ślicznie mi w białym i do tego takie totalnie proste Smile ja bym sobie jeszcze na plecach wyszyła lilię albo konwalię i mogłabym tak paradować non stop Smile

I jeszcze jedno - nie przeraża cię to, że Wasz symbol słońca - tak źle się kojarzy?? W końcu wykorzystywany przez hitlerowców ..

p.s.
wysłał byś mi "Gniazdo"??? Podałabym Ci adres Smile Ciekawa jestem Smile

p.s.s.
Obchodzicie Dziady??? Ja też chcę Big Grin Zawsze chciałam być tym widmem tej pasterki co nie mogła ani w jedną ani w drugą stronę Smile
.... na głowie kwietnisty wiaaaaaanek, w ręku zielony badyyyyylek, za nią bieży baraaaaanek, a nad nią lata motyyyyylek ... Big GrinBig Grin

A tak serio - to wiesz strasznie się cieszę, że tradycja z czasów wieszczy (i jeszcze wcześniej) żyje Smile
Czy są one takie same jak opisane w Dziadach - czy operacie się na innych przekazach??

p.s.s.s.
Reguły przeczytałam tam, że jestem Twoim wrogiem.... i że muszę zginąć ...
.... nie chcę być już papieżycą i nie rozumiem jak można tak powiedzieć o kimkolwiek...
Moja religia uczy mnie oddawania życia za tych co krzywdzą - a nie szerzy hasła: wrogowie naszych Bogów muszą zginąć...
Powiedz mi, że to nie tak... bo to boli...

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 10 2009 08:11   
Forum Moderator
Moderator

p.s.s.s.
.... nie chcę być już papieżycą i nie rozumiem jak można tak powiedzieć o kimkolwiek...
Moja religia uczy mnie oddawania życia za tych co krzywdzą - a nie szerzy hasła: wrogowie naszych Bogów muszą zginąć...

No i dokopałaś się do sedna. Nie dziwią mnie teraz zachowania człowieka podającego się za kapłana rodzimowierców.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Piotr
 marzec 10 2009 09:30   
Forum

Quote by: Rafi+F

p.s.s.s.

No i dokopałaś się do sedna. Nie dziwią mnie teraz zachowania człowieka podającego się za kapłana rodzimowierców.

1. Uważasz, że to jest sedno wiary rodzimowierców? Zafałszowujesz rzeczywistość.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Reguly
 marzec 10 2009 11:40   
Forum

a właśnie - jakie składasz ofiary?? Możecie składać świeże mięso czy krew czyli takie mocno stare - czy bardziej takie dożynki sobie robicie??

Generalnie żertwy sklada sie z plodow rolnych... Np. chleba, kaszy, mleka, miodu lub piwa... A tzw. Dozynki to zasadniczo nic innego jak wlasnie rodzime Swieto Plonow.

I jeszcze jedno - nie przeraża cię to, że Wasz symbol słońca - tak źle się kojarzy?? W końcu wykorzystywany przez hitlerowców ..

Przeraza mnie, ze temu starozytnemu symbolowi pomyslnosci i szczescia (znanemu m.in. takze Słowianom), majacemu conajmniej 10.000 latenia historie, przeciwstawia sie wylacznie 12 lat używania tego symbolu na sztandarach i godlach Trzeciej Rzeszy (przy czym - co ciekawe - widnieje on tez m.in. na odznaczeniach wojska polskiego)... Przeraza mnie, ze w zasadzie sami (choby przez brak powszechnej wiedzy o histroii tego symbolu) dopuscilismy do jego zdeprecjonownaia i odebrania go (czesci naszego kulturowego dziedzictwa) nam, przez roznego masci faszyztow i nazistow (tak jakby mieli do niego wylaczne prawo). W koncu gdyby nadal byl powszechnie uzywany (szczegolnie w Europie) w swym pierwotnym, pozytywnym znaczniu (zarowno przez rozne grupy jak i indywidualnych ludzi) to wlasnie tak "zle by sie nie kojazyl"... Odebralibysmy co swoje jednoczesnie wytracajac faszystom glowny element zaanektowanej przez nich bezprawnie symboliki, z ktorym sie jednoznacznie identyfikuja (odebralibysmy neonazistom i neofawszysta czesc ich obecnej niejako "tozsamosci"). Bo zlych skojarzen nie zmienia roznego rodzaju nakazy i zakazy - wrecz przeciwnie - roznej masci faszysci i nazisci (i tak zasadniczo przez swa ideologie znajdujac sie po za granicami prawa, a w najlepszym razie na jego granicy) tylko utwierdzaja sie w swym zle rozumianym elitaryzmie i tym mocniej sa przekonani ze swastyka nalezy wylacznie do nich, jest ich swego rodzaju podpisem, rozpoznawczym znakiem... A przeciez w dziejach ludzkości także pod innymi symbolami - w tym religijnymi (w tym m.in. krzyzem) - dokonywano straszliwych zbrodni, a mimo to te symbole te sa nadal powszechnie używane...

wysłał byś mi "Gniazdo"??? Podałabym Ci adres Smile Ciekawa jestem Smile

Posiadam tylko jeden, prywatny egzemplarz, ale znam kogos kto ci moze to wyslac (szczegoly wysle ci napriv). Przy okazji - wspomniana wyzej kwestia, bedzie w najnowaszym numerze szerzej omowiona...

Obchodzicie Dziady??? Ja też chcę Big Grin

Naturalnie, ze tak... Nie ma tez zasadniczo problemu z udzialem - w niektorych zwiazkach rodzimowierczych zdecydowana wiekszosc swiat ma charakter publiczny i otwarty... Nie musisz byc czlonkeim zadnego zwiazku ani nawet rodzimowierca... Wystarczy, ze bliska jest ci rodzima kultura lub potrafisz uszanowac czyjs odmienny swiatopoglad.

A tak serio - to wiesz strasznie się cieszę, że tradycja z czasów wieszczy (i jeszcze wcześniej) żyje Smile
Czy są one takie same jak opisane w Dziadach - czy operacie się na innych przekazach??

Raczej na innych przekazach Wink To o czym pisze Mickiewicz to jednak w sporej mierze fikcja literacka, a czesciowo tez pomieszanie kilku zwyczai (stad potem takie romantyczne wizje z rodzaju "kwietnisty wiaaaaaanek, w ręku zielony badyyyyylek, za nią bieży baraaaaanek, a nad nią lata motyyyyylek") .

Bo to nie tak...
Czy we wlasnym stanowisku uznajesz sie za mojego wroga lub tez z mojej strony dalem ci chocby odczuc, ze za takiego cie uwazam (choc zapewne Rafi_F wie lepiej... przy okazji: calkowicie abstarchujac od wszystkich pelnionych przeze mnie funkcji, a jedynie uscislajac pewien fakt - osobiscie nigdzie tutaj nie "podawalem" sie za kaplana)? Nie przenos tez Paraklet czyjejs indywidualnej, prymitywnej wypowiedzi (udzielonej prawdopodobnie na forum - bede wdzieczny jesli potwierdzisz lub temu zaprzeczysz, zgodnie ze stanem faktycznym - notabene, za ktora odpowiedzialnosc ponosi jedynie jej autor) na cale srodowisko czy nawet na zalozenia danego zwiazku... W oficjalnie przedsatwionej charakterystyce tegoz zwiazku masz z reszta chocby wyraznie zaznaczone, ze nie wymagaja nawet wypisania czy rezygnacji z przynaleznosci z dotychczaswego zwiazku wyznaniowego (bo to nie ich sprawa, pomijajac nawet ze raczej trudno byloby to zasadniczo sprawdzic). Wyraznie zaznaczaja tez, ze "przeszkodą nie są też przekonania" (czy to sklaniajace sie ku prawicy czy lewicy) przy czym jednak nie toleruja raczej "rasizmu, nazizmu i szerzenia nietolerancji wobec ludzi o innej religii, odmiennym pochodzeniu czy narodowości" (pomijajac, ze politeizm od monteizmu genrealnie wykazuje mniejsza tendecje ku tego typu zachowaniom). Stad m.in. ich otwarte, publiczne spotkania i swieta - myslisz, ze bylby takie gdyby przedstawione wyzej deklaracje pozostawaly bez pokrycia? To wszystko nie znaczy jednak zaraz, ze zarowno w ramach samego zwiazku (a tym bardziej calego ruchu), nie moga pojawic sie jednostki (bo ludzie sa rozni...) o skrajnie radyklanych pogladach... Ba - co nie jest zadna tajemnica - bywa niestety znacznie gorzej, w postaci tego rodzaju (zazwyczaj nieformalnych) pojawiajacych sie co jakis czas grup, wykorzystujacych rodzima wiare wylacznie dla swoich rzeczywistych stricte politycznych celow (ktore kontrowersyjne i zazwyczaj dosc krzykliwe sa dodatkowo szczegolnie chetnie eksponowane przez goniace za sensacja media, zainetersowane glownie zarobkiem, a nie koniecznie przedstawieniem rzeczywsitego obrazu polskiego rodzimowierstwa)... Analogicznie nikt jednak nie ocenia np. calego Katolocyzmu (a tym bardziej chrzescijanstwa) przez przymat wylacznie srodowiska LPR, MW, NOPu, Kola Przyjacio RM czy nawet Ojca Dyr. Wez to pod uwage... Calkowicie odrebna kwestie stanowi natomiast fakt, ze nasz system wyznaniowy bynajmniej wcale nie "naucza nas oddawania życia za tych co krzywdzą" (predzej odwrotnie - poswiecania zycia za krzywdzonych, szczegolnie swoich), ani tez "nadstawiania drugiego policzka"... Naucza nas by by bedac czescia Natury stosowac sie do jej praw... Walczyc o i bronic swego - szczeoglnie o bliskich, rodzine...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 10 2009 17:25   
Forum Moderator
Moderator

Ja rozumiem są różni ludzie - Katolicy też święci nie są - ale wczoraj miałam po prostu pecha - otworzyłam dwa posty i nie te co powinnam...

_slaw_

Re:Księga Gości - 2004/11/16 19:11
Szykujmy nasze hordy na naszych wrogów chrześcijan !

Misha

Re:Księga Gości - 2004/11/17 00:18
Wrogowie Naszych Bogów musza ZGINAC!

teraz czytam na spokojnie i widzę, że ludzie którzy mają się za Katolików też się tam nie popisali...

Reguły właśnie dlatego, że strasznie cię lubie i czuje neisamowite ciepło - tak mnie to zabolało... bo wchodzę z forum, które de facto jest Twoje i wita mnie takie coś...
Może po porstu potrzebowałam łez - cieszę się, że jest inaczej niż niektórzy piszą...

Bo ludzie z założenia są dobrzy - prawda???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 11 2009 00:45   
Forum Moderator
Moderator

Reguły a czego symbolem jest to żółte koło z 4-roma grabkami skrzyżowanymi?? (wybacz opis ale nie mam odpowiedniego słownictwa... mam nadzieję, że cię nie uraził)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 11 2009 01:00   
Forum

Jeśli Ręce Boga masz na myśli, to pozwolę sobie Regulego wstępnie wyręczyć:

Krzyż słowiański z Wiki
Ręce Boga ze Swargi

Ukłony,
kacerz

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 11 2009 08:53   
Forum

Ja rozumiem są różni ludzie - Katolicy też święci nie są - ale wczoraj miałam po prostu pecha - otworzyłam dwa posty i nie te co powinnam...

Re:Księga Gości - 2004/11/16 19:11
[...]
Re:Księga Gości - 2004/11/17 00:18

teraz czytam na spokojnie i widzę, że ludzie którzy mają się za Katolików też się tam nie popisali...

A wiec sama widzisz (odnosnie tego co napisalem wyzej)... Szczegolnie, ze chodzi tu o Ksiege Gosci, ktora onegdaj dostepna byla nawet bez logowania, a w ktorej glos (choc bez prowadzenia tam akurat dyskusji - od tego przeznaczone sa inne watki) zabrac mogl doslownie kazdy (chocby nawet mial do powiedzenia same najwieksze glupoty)...

Reguły właśnie dlatego, że strasznie cię lubie i czuje neisamowite ciepło - tak mnie to zabolało... bo wchodzę z forum, które de facto jest Twoje i wita mnie takie coś...

Coz - zdaje sobie sprawe, ze moze nie wszystkie wypowiedzi na tamtejszym forum sa takie jakie zapewne oboje bysmy sobie zyczyli, ale blokowaniem cudzych wypowiedzi nie zlatwi sie zadnej sprawy (samo udawanie, ze problem nie istnieje, nie sprawi ze ten problem zniknie)... I m.in. z tego wzgledu staramy sie tam dyskutowac mozliwie na kazdy temat (o czym sama ostatecznie mialas okazje sie przekonac zagladajac do innych watkow w pozostalych dzialach)... Inna sprawa, ze w kazdym z dzialow jest wyszczegolniony pewien post, ktory wyraznie stara sie to tlumaczyc wszystkim nowym... Generalnie natomiast j.w. (chocby analogicznie jak tutaj i tam trafiaja sie osoby, ktore reprezentowac moga stanowiska czesto nie przystajace do calej reszty), wiec nie poglebiajmy dalej tego OffTopu (zwlaszcza, ze sprawa sie chyba dostatecznie wyjasnila calkowicie rozwiewajac twoje watpliwosci)...

Bo ludzie z założenia są dobrzy - prawda???

Dobro i zlow w moim sytemie wyznaniowym sa pojeciami wzglednymi... do tego dwoma stronami tego samego medalu.

===========

Reguły a czego symbolem jest to żółte koło z 4-roma grabkami skrzyżowanymi?? (wybacz opis ale nie mam odpowiedniego słownictwa... mam nadzieję, że cię nie uraził)

Kacerz_Marek juz chyba wystarczajaco uprzedzil moja odpowiedz, a jesli chodzi o twoj opis to nie wiele sie on rozni od tego, jaki sami czesto potocznie uzywamy, wiec bez obaw... Cool

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,23 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty