Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Chrześcijanin a państwo narodowe
 |  Wersja do druku
Dezerter
 lipiec 21 2010 20:30  (Czytany 9608 razy)  
Forum

Status: offline

Z sąsiedniego wątku zrodził się ten:

Quote by: Dezerter
I jak widać to komuchom nie udało się "nas zniszczyć" - to ich ZSRR zostało zniszczone Smile
dalej - nie jestem fanem państw narodowych - uważam że jest to jedna z podstawowych przyczyn wojen.

Anarchista czy zwolennik socjalistycznych bloków?
- pyta mnie prowokacyjnie Kruk!

Z anarchisty coś tam we mnie zostało - przecież jestem Dezerter, do socjalizmu zawsze było mi daleko...

ale zastanówmy się czy w 2 dziesiątce XIX wieku państwa narodowe nie stają się powoli przeżytkiem...
argumenty:
staliśmy się globalną wioską medialną, ekonomiczną, ekologiczną, kulturalną, ponadnarodowe koncerny stworzyły globalny rynek pracy, gdzie wraz z całymi rodzinami podróżują po świecie specjaliści wielu dziedzin

my jako kraj
jesteśmy w UE, która coraz bardziej się jednoczy - nasi bliscy pracują za granicą, uczą się, wypoczywają, a nawet coraz częściej mieszkają na stałe, młode pokolenie poprzez znajomość angielskiego nie ma barier tak ja pokolenia wykształcone w socjlizmie
jesteśmy w NATO - walczymy za USA w Iraku, w Afganistanie , możemy walczyć za Niemcy, Anglię, czy Łotwę....

Stajemy się (przynajmniej młode pokolenie ) Wink coraz bardziej tolerancyjni - nie w głowie im nielubienie Niemców czy Rosjan z jednej strony a Żydów czy Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego Wink z drugiej, mieszane małżeństwa ( w każdy możliwy sposób)....

mógłbym tak długo, ale na wstępniak wystarczy by zarysować tendencję zjednoczeniową i unifikacyjną

tylko czy chrześcijanina powinno to martwić?
czy apostołowie patrzyli na rasę, nację, religię, przynależność społeczną?
czyż nie szli do wszystkich i wszystkich czynili braćmi i siostrami w Chrystusie?
czy dla mnie etnicznego polaka-katolika tylko polak-katolik ma być bratem a anglik-anglikanin już nie?
Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i to jego Słowa nabierać dziś zaczynają nowego znaczenia:
Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie (Ga 3,27).

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Butterfly
 lipiec 21 2010 20:51   
Forum

Co za sterta bzdur.. . A co to jest socjalizm Dezerterze?

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 22 2010 10:01   
Forum

Dezerter, nie przejmuj sie takimi komentarzami. Wszystko, co napisales jest prawda.
(Zaraz wlaczy sie Kruk i powie, ze jednak nie... ) Wink

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 lipiec 22 2010 11:43   
Forum Moderator
Moderator

Państwo narodowe nie jest dobrym tworem, jest tworem lewicowym. Też jestem przeciwny temu modelowi Państwa. Wolę Minokratyzm, gdzie rząd zajmuje się bezpieczeństwem zewnętrznym i wewnętrznym, nie interesuje go gospodarka, a ludzie żyjący w takim kraju są pozostawieni samym sobie i sami za siebie decydują. Państwo, gdzie może bez problemu żyć wiele nacji ( a gdy dojdzie do zamieszek, wpada policja i pałuje wszystkich równo, czy to fioletowy, niebieski czy różowy ).

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Dezerter
 lipiec 22 2010 19:53   
Forum

Quote by: Molier

Co za sterta bzdur.. . A co to jest socjalizm Dezerterze?

spytaj wujka Google, albo ciocię Wiki a nie ... bratu głowę zawracasz
Wink
suration - tendencje są widoczne i jednoznaczne - myślałem, że dla wszystkich - pytanie
czy powinniśmy je popierać i dokąd, do czego, do jakiego modelu zmierzają?
dalej
czy ktoś tym kieruję?, czy wie do czego dążymy i co zamierzamy osiągnąć?
G-9, masoni, czy żydzi, a może komuniści/ateiści
a może tylko wielki kapitał, którego celem jest stwarzanie jak najlepszych warunków do prowadzenia globalnego biznesu bezideowcy opętani żądzą posiadania.
ja nie wiem
a Wy

===

Cytat 
Butterfly
 lipiec 22 2010 20:34   
Forum

Dezerterze..po prostu stwierdzenie ze do socjalisty Ci daleko.. jest klamstwem. Az od Ciebie kipi socjalizmem.
O tym ze UE sie rozpadnie jestem przekonany. Pytanie kiedy i jak. To ze jakies armie zawodowe walcza w innym kraju nie znaczy ze Francuzi, Niemcy, Anglicy czy Polacy kiedy zaatakuja UE pojda umierac za UE. Jestem rowniez przekonany ze zaden Francuz, Niemiec, Anglik czy Polak nie odda zycia za UE. Jesli beda oni walczyc to tylko o wlasny kraj.
Nie wiem czy chce mi sie komentowac reszte tych bzdur.. np. o pracy za granica.. dzis trzeba pokazac dokumenty..zarejestrowac sie..oddawac swoje uczciwie zarobione pieniadze innym. Brak granic wcale nie jest zasluga UE.. gdyz UE nadal ma granice. A zeby nie miec cla na granicy wcale nie trzeba byc w UE.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 22 2010 22:52   
Forum

Dezerterze..po prostu stwierdzenie ze do socjalisty Ci daleko.. jest klamstwem. Az od Ciebie kipi socjalizmem. .

kłamiesz waść - że odpowiem ci w twoim stylu
a zresztą co znaczy daleko?
bliżej mi do socjalizmu niż narodowej demokracji - to prawda, ale prawdą również jest, że mimo życia w socjalizmie nigdy nie należałem ani do org. młodzieżowej ani do partii, nigdy nie głosowałem i nie popierałem socjalistów
przyznaję się natomiast do "wrażliwości społecznej", ale jest ona zgodna ze społeczną nauką KRK - ich też nazwiesz socjalistami?
więc zacznij albo dyskutować merytorycznie, albo zamilcz

===

Cytat 
Butterfly
 lipiec 22 2010 23:25   
Forum

Dezerterze..po prostu stwierdzenie ze do socjalisty Ci daleko.. jest klamstwem. Az od Ciebie kipi socjalizmem. .

kłamiesz waść - że odpowiem ci w twoim stylu
a zresztą co znaczy daleko?
bliżej mi do socjalizmu niż narodowej demokracji - to prawda, ale prawdą również jest, że mimo życia w socjalizmie nigdy nie należałem ani do org. młodzieżowej ani do partii, nigdy nie głosowałem i nie popierałem socjalistów
przyznaję się natomiast do "wrażliwości społecznej", ale jest ona zgodna ze społeczną nauką KRK - ich też nazwiesz socjalistami?
więc zacznij albo dyskutować merytorycznie, albo zamilcz

Moja merytoryka bylaby glebsza, gdybys ty choc raz odpowiadal na poziomie jakiego ode mnie wymagasz. W poprzednim watku tez zadnych konkretow...tylko jakies "rozmyslanie na polanie" z Twojej strony.
Spoleczna nauka ma tyle wspolnego z nauka, co sprawiedliwosc spoleczna ze sprawiedliwoscia. Albo mowimy o nauce i sprawiedliwosci, albo o czyms zupelnie innym. W Kosciele tez sa ludzie siejacy zamet..ale tak bylo zawsze. Kosciol natomiast EX CATHEDRA wyklada o sprawach waznych. Socjalisci natomiast rozprawiaja o sprawach glupich. Ja przyznaje sie do wrazliwosci i jesli czlowiek prosi mnie o kupno chleba..a ja mam pieniadze nie waham sie zbyt dlugo. Natomiast nie bede mowil, ze to dobre rozwiazanie jesli politycy rozwazaja wprowadzenie podatku na chleb dla ubogich. Jest to bowiem rozwiazanie bardzo durne; z chrzescijanska postawa niczego wspolnego tez nic nie ma!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Diaz
 lipiec 23 2010 07:27   

Na dzień dzisiejszy tylko w państwach narodowych mamy względny spokój. Większość konfliktów jest tam, gdzie jest mozaika etniczna: była Jugosławia, czarna Afryka, gdzie granice państwa nie pokrywają się z granicami plemion i w ogóle to dla ludzi liczą się podziały plemienne, Afganistan, Kaukaz, Kaszmir, itp. W UE mamy pokój, bo mamy państwa narodowe. Każdy naród ma sówj dom,więc się lubimy. Dopóki tak nie było, były wojny.

Prawdopodobnie, jeśli w UE odtworzy się mozaika etniczna, znów powstaną konflikty. Muzułamów jeszcze nie ma aż tak dużo w UE, ale jak tylko poczują się silniejsi, zechcą zmieniać wszystko według szariatu. Wtedy być może powrócą konflikty.

Mozliwe jest stapianie się narodów w nowe narody, wymieranie jednych narodów i rozkwit innych, ale to powinno odbywać się w sposób ewolucyjny.

===

Cytat 
Łukasz
 lipiec 23 2010 09:36   
Forum Moderator
Moderator

Dezerter

....nigdy nie głosowałem i nie popierałem socjalistów

Ale chyba głosujesz i popierasz demokracje? Sorry dezerter ale demokracja jest nierozerwalnie złączona z socjalizmem.

Diaz
Na dzień dzisiejszy tylko w państwach narodowych mamy względny spokój. Większość konfliktów jest tam, gdzie jest mozaika etniczna: była Jugosławia, czarna Afryka, gdzie granice państwa nie pokrywają się z granicami plemion i w ogóle to dla ludzi liczą się podziały plemienne, Afganistan, Kaukaz, Kaszmir, itp. W UE mamy pokój, bo mamy państwa narodowe. Każdy naród ma sówj dom,więc się lubimy. Dopóki tak nie było, były wojny.

Prawdopodobnie, jeśli w UE odtworzy się mozaika etniczna, znów powstaną konflikty. Muzułamów jeszcze nie ma aż tak dużo w UE, ale jak tylko poczują się silniejsi, zechcą zmieniać wszystko według szariatu. Wtedy być może powrócą konflikty.

Mozliwe jest stapianie się narodów w nowe narody, wymieranie jednych narodów i rozkwit innych, ale to powinno odbywać się w sposób ewolucyjny

Naród to lud, suweren danego terytorium - jest to bałwochwalczy twór politeistyczny - wszyscy jesteśmy bogami.

To właśnie "naród" wymordował najwięcej ludzi w historii świata (Patrz: wszystkie rewolucje komunistyczne).

Teraz naród nie morduje bo rządzi. Zagroźmy tylko jego władzy a szybciutko zginie o nas ślad.

Względny spokój mamy tylko wtedy gdy istnieje kraina z wyznaczonym terytorium i posiada jednego suwerena.

Zdrówka!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Rafi F
 lipiec 23 2010 10:46   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Kruk

Dezerter

....nigdy nie głosowałem i nie popierałem socjalistów

Ale chyba głosujesz i popierasz demokracje? Sorry dezerter ale demokracja jest nierozerwalnie złączona z socjalizmem.

I tu się z tobą nie zgodzę! Co prawda demokracja pożeniła się w kulturze europejskiej z socjalizmem ale nie jest z nim nierozerwalnie związana, patrz choćby na demokrację w strukturach plemiennych Indian prerii amerykańskiej (np. Dakota).
Przy okazji może któryś z przeciwników socjalizmu powie, co przez socjalizm rozumie (być może rajce ma zarówno kruk jak i jaSmile

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
 lipiec 23 2010 14:30   

||||||||To właśnie "naród" wymordował najwięcej ludzi w historii świata (Patrz: wszystkie rewolucje komunistyczne).||||||||

Kruk: z tym się kompletnie nie zgodzę. Gdzie komuniści a gdzie naród? Komuniści właśnie robili wszystko, aby zwaśnić poszczególne grupy wewnątrz każdego narodu, tak aby dochodziło do wzajemnych walk o podłożu klasowym. Komunizm był zaprzeczeniem państw narodowych. Szerzył internacjonalizm i dążył do stworzenia państwa światowego, gdzie nie będzie ani narodów, ani religii, ani klas, tylko robotnicza.

W państwie komunistycznym nie rządził naród, nie rządzili ludzie wybrani jakoś przez naród, ale wąska elitka, która doszła do władzy na drodze militarnej. Odgórnie sterowano ludźmi, jak bydłem. Całe narody przewożono w inne miejsca ZSRR. Czy naród rosyjski był podmiotem z ZSRR? Rosjanie byli niewolnikami partii komunistycznej.

Z róznymi sprawami mozna mieszać komunizm, ale na pewno nie z ideą państw narodowych.

===

Cytat 
Dezerter
 lipiec 23 2010 15:17   
Forum

Quote by: Diaz

||||||||To właśnie "naród" wymordował najwięcej ludzi w historii świata (Patrz: wszystkie rewolucje komunistyczne).||||||||
Komunizm był zaprzeczeniem państw narodowych. Szerzył internacjonalizm i dążył do stworzenia państwa światowego, gdzie nie będzie ani narodów, ani religii, ani klas, tylko robotnicza.

bardzo celna i prawdziwa uwaga
Panowie widzę, że wiele nieporozumień bierze się z różnego rozumienia przez nas słowa Socjalizm
ja o Rzymie a wy o Krymie
co ma socjalizm -był w PRL przed 89 do demokracji - jest teraz Eek!
to dwa całkiem różne ustroje
operujecie jakimiś wąskimi, "kanapowymi" znaczeniami słów, których powszechne encyklopedyczne znaczenie jest inne - tak się nie dogadamy

Już wiem, że Molier odrzuca "społeczną naukę KRK" a ty Kruku?

===

Cytat 
Łukasz
 lipiec 23 2010 19:24   
Forum Moderator
Moderator

Komunizm był zaprzeczeniem państw narodowych. Szerzył internacjonalizm i dążył do stworzenia państwa światowego, gdzie nie będzie ani narodów, ani religii, ani klas, tylko robotnicza.

bardzo celna i prawdziwa uwaga
Panowie widzę, że wiele nieporozumień bierze się z różnego rozumienia przez nas słowa Socjalizm
ja o Rzymie a wy o Krymie
co ma socjalizm -był w PRL przed 89 do demokracji - jest teraz Eek!
to dwa całkiem różne ustroje
operujecie jakimiś wąskimi, "kanapowymi" znaczeniami słów, których powszechne encyklopedyczne znaczenie jest inne - tak się nie dogadamy

Już wiem, że Molier odrzuca "społeczną naukę KRK" a ty Kruku?

Nie odrzucam społecznej nauki KRK i nigdy tego nie robiłem.. Jednak drogi do wprowadzania jej w życie nie powinny iść przez scentralizowany ustrój jakim jest socjaldemokracja. Jest to po prostu niemożliwe.

Odpowiedź na pozostałe posty później. Przepraszam Big Grin

Zdrówka!

===

Cytat 
Łukasz
 lipiec 23 2010 19:39   
Forum Moderator
Moderator

Powiedz mi Diaz, kto najczęściej powoływał się na naród jak nie właśnie komuniści? Nie każdy komunizm szerzył internacjonalizm - patrz Narodowo Socjalistyczna III Rzesza Niemiecka (co byś nie sądził, ustrój ten był komunistyczny). Republika Francuska niby kogo wyzwalała jak nie naród? Wcześniej takiego pojęcia praktycznie nie używano, a jak już to na pewno nie w kontekście rządów ludu, narodu jako suwerena.

Za PRLu dezerterze również chodziło się na wybory i naród wybierał. Naród był bogiem.

Rafi, jak napisał nieboszczyk Karol Marks: parafrazauje: "Żeby zrobić Komunizm vel Socjalizm, wystarczy wprowadzić demokrację"

Molier ma rację, że niedługo cały współczesny system socjaldemokratyczny Państw nowożytnych się zawali. Konsekwencje tego nie będą miłe...

===

Cytat 
 lipiec 23 2010 22:36   

Kruk. Nie obraź się, ale strasznie mieszasz. To, że komuniści powoływali się na naród, nie ma znaczenia, jeśli naród nie był podmiotem, nie decydował kto ma nim rządzić. Przecież wszęzie komuniści rządzili tylko w oparciu o siłę, w PRL-u mając za plecami sowieckie dywizje.

Rozmawiamy o komunistach a przeskoczyłeś na narodowych socjalistów. Ci drudzy mimo wszystko nie byli tymi pierwszymi. Socjalizm jest szerszym pojęciem. Gdybyś napisał o socjalistach to co napisałeś o komunistach, to był inaczej odpowiedział, ale napisałeś o komunistach. Rewolucjoniści to jeszcze inna sprawa. Tak, rewolucjoniści posługiwali się pojęciem narodu, ale czy dla nich naród był ważny? Mordowali na miliony, Wandea, gilotyny, wojny, itd.? Celem rewolucji nie był dobrobyt i szczęcie narodu francuskiego, ale uderzenie w zastany porządek, w Kościół, w monarchię. Ich działania nie były podporządkowane celom narodowym, ale rewolucyjnym. Naród francuski podupadł w wyniku rewolucji i stacza się w dół do dziś od tamtego czasu.

Gdzie naród był "bogiem" w PRL-u????? Przecież wtedy wybory były ustawiane, przeciwników zamykano w więzieniach, startować mogły tylko partie uznawane przez PZPR ... Nie, tutaj Kruku kompletnie się mylisz. Naród polski miał niewiele do powiedzenia w PRL-u. Najwięcej do powiedzenia miały wówczas Moskwa i KGB.

===

Cytat 
Butterfly
 lipiec 23 2010 23:31   
Forum

Naród francuski podupadł w wyniku rewolucji i stacza się w dół do dziś od tamtego czasu.

A dlaczego sie stacza? Dlaczego mimo wszystko Francuzi jeszcze 50 lat temu mieli silna gospodarke..a dzis mozna ich nazwac trupem gospodarczym? Socjalizm to taki dziwny ustroj gdzie jednym zabiera sie a drugim daje. Do tego jak powiedzial Kisielewski.."Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! "..

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 lipiec 24 2010 00:00   
Forum

Mozliwe jest stapianie się narodów w nowe narody, wymieranie jednych narodów i rozkwit innych, ale to powinno odbywać się w sposób ewolucyjny.

Jeśli muzułmanie z pokolenia na pokolenie europejscy się przystosują to będzie ok. Tylko w najgorszym wypadku będzie tylko Unia Euro-islamska dalej będzie Unią. Myślę więc, że przetrwa Wink

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Rafi F
 lipiec 24 2010 10:59   
Forum Moderator
Moderator

Rafi, jak napisał nieboszczyk Karol Marks: parafrazauje: "Żeby zrobić Komunizm vel Socjalizm, wystarczy wprowadzić demokrację"

I wierzysz Marksowi? Eek!

Czy zorganizowana pomoc materialna dla wdów (bez środków na utrzymanie) jest wg ciebie socjalizmem? Jeżeli tak, to Kościół jest "skażony" socjalizmem u swego zarania. Czy sierocińce, szkoły dla ubogich, darmowa nauka rzemiosła, darmowa podstawowa opieka zdrowotna to też socjalizm? Tak? Och, biada KRK bo się "zsocjalizował". Czy społeczne kasy pożyczkowe, darmowe doradztwo rolnicze, darmowa nauka i opieka medyczna to też socjalizm? Oh, biada misji KRK w Indii! Twisted Evil

Może panowie będa używali mniej jadu a więcej merytorycznych argumentów?
Zadałem pytanie do tych zajadłych wrogów socjalizmu: co to jest socjalizm, w jakich strukturach może występować i w jakiej formie jest dla was nie do przyjęcia. Doczekam się odpowiedzi?

Dlaczego dla wielu socjalizm = komunizm? Skąd ten błąd??

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Łukasz
 lipiec 24 2010 11:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Rafi+F

Czy zorganizowana pomoc materialna dla wdów (bez środków na utrzymanie) jest wg ciebie socjalizmem? Jeżeli tak, to Kościół jest "skażony" socjalizmem u swego zarania. Czy sierocińce, szkoły dla ubogich, darmowa nauka rzemiosła, darmowa podstawowa opieka zdrowotna to też socjalizm? Tak? Och, biada KRK bo się "zsocjalizował". Czy społeczne kasy pożyczkowe, darmowe doradztwo rolnicze, darmowa nauka i opieka medyczna to też socjalizm? Oh, biada misji KRK w Indii! Twisted Evil

Zadałem pytanie do tych zajadłych wrogów socjalizmu: co to jest socjalizm, w jakich strukturach może występować i w jakiej formie jest dla was nie do przyjęcia. Doczekam się odpowiedzi?

Naprawdę wierzysz że to wszystko jest darmowe? Wierz sobie dalej.

Po za tym czym innym jest dobrowolna składka dla organizacji prowadzącej różnoraką działalność, a czym innym jest przymusowa składka pod groźbą kary więzienia!

U podstaw socjalizmu i komunizmu leżą te same przesłanki. Dobra jakie zdobywa człowiek muszą być wspólne. Jeżeli się na to nie godzisz to przemocą trzeba Ci je odebrać! Kościół działa inaczej. Działa dla dobra społecznego, ale przez zachętę a nie przemoc.

===

Cytat 
Butterfly
 lipiec 24 2010 11:51   
Forum

Napisalem czym jest socjalizm. Widocznie nie czytasz uwaznie. Jesli Kosciol organizuje zbiorke pieniedzy, na ktora kazdy moze, lecz NIE MUSI sie zlozyc to jest jak najbardziej chrzescijanskie postepowanie. Natomiast jesliby Kosciol tak jak Panstwo nakazal wszystkim pod grozba kary wiezienia skladac sie na pomoc dla innych to jest Marksizm. Ani nagrody w niebie za to nie ma, bo to przymus, ani optymalnie te pieniadze nie sa wykorzystane (przejedzone przez aparat urzedniczy - ktos w koncu musi zabrac i ktos musi rozdac), do tego zmuszony jest kazdy - nawet rodziny ubogie, ktore tych pieniedzy potrzebuja, by z ubostwa sie wyrwac.
Rafi.. uzyj swojego intelektu i sprobuj odroznic socjalizm od dzialalnosci charytatywnej, ktora jest prywatna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 24 2010 21:22   
Forum

mało powiedziane
dla nich socjalizm = komunizm = demokracja = narodowy socjalizm
na takie poglądy to mi po prostu brak słów i szkoda czasu na dyskusję o niczym i wszystkim
więc tylko największe głupstwa wypunktuje Krukowi:
Nie każdy komunizm szerzył internacjonalizm
nie każdy , ale 99% Laughing Out Loud
Francuska niby kogo wyzwalała jak nie naród
- niektóre warstwy!?
Za PRLu dezerterze również chodziło się na wybory i naród wybierał. Naród był bogiem.
- bogiem to była najpierw Partia, a później klasa robotnicza, następnie lud pracujący miast i wsi, czyli sojusz robotniczo-chłopski, a słowa naród raczej unikano

===

Cytat 
Łukasz
 lipiec 24 2010 22:10   
Forum Moderator
Moderator

mało powiedziane
dla nich socjalizm = komunizm = demokracja = narodowy socjalizm
na takie poglądy to mi po prostu brak słów i szkoda czasu na dyskusję o niczym i wszystkim

I taka jest twoja wiedza o ustrojach politycznych: "o niczym i o wszystkim" Wink

Chyba tylko ten Leninowski, bo patrząc na inne komunistyczne państwa to nie bardzo widzę ten internacjonalizm.

- niektóre warstwy!?

O tak! Biednych i uciśnionych przez Króla Ludwika XVI. A tak na serio to po prostu zwykłych bandytów, bo prawdziwa biedota kochała Króla. Odrób lekcje z Historii.

bogiem to była najpierw Partia, a później klasa robotnicza, następnie lud pracujący miast i wsi, czyli sojusz robotniczo-chłopski, a słowa naród raczej unikano

A ciekawe kto chodził na te partie głosować? duchy? Ciekawe kto radośnie uczestniczył we wszystkich świętach narodowych? znowu duchy?

===

Cytat 
 lipiec 25 2010 11:26   

Kruku: internacjonalizm to jedna z podstawowych idei komunizmu. W późniejszym okresie, w demoludach zaczęto się odwoływać niekiedy do narodu, do patriotyzmu, ale to były tylko słowa. Nie zmienia to faktu, że naród nie był podmiotem. Ich czyny były zgoła odmienne - dzwonili do Moskwy po rozkazy, zabijali opozycjonistów, tępili wszelkie przejawy odmiennych poglądów w narodzie, siali propagandę, byli gotów wysłać wojsko przeciwko narodowi, szpiegowali naród poprzez sieć agentów - słowem trzmali NARÓD ZA MOR...Ę. Komunizm to idea centralnego, odgórnego zarządzania społeczeństwem przez wąską elitkę, której wydaje się, że wie najlepiej jak urządzać innym życie. Społeczeństwo, naród były traktowane przez komunistów jak bydło.

To, że ludzie szli głosować w PRL-u też nie ma znaczenia, bo mogli i tak wybrać tylko tych, którym władza w ogóle pozwoliła startować. Przecież to, że wybory w PRL-u były farsą to jest oczywistość.

===

Cytat 
Dezerter
 lipiec 26 2010 14:46   
Forum

Chyba tylko ten Leninowski, bo patrząc na inne komunistyczne państwa to nie bardzo widzę ten internacjonalizm.

wymień 3(mogą być byłe) kraje socjalistyczne, które nie eksportowały rewolucji bądź jej nie wspomagały choćby propagandowo i ideologicznie uprzedzając twoje typy mam nadzieję, że o partyzantce maoistowskiej poza Chinami słyszałeś i pamiętasz, że Korea północna chciała i chce wyeksportowaciać swój "dobrobyt" przynajmniej do południowej

Kruk pisze:
Republika Francuska niby kogo wyzwalała jak nie naród?

ja odpowiadam
- niektóre warstwy!?

(Kruk na to)
O tak! Biednych i uciśnionych przez Króla Ludwika XVI. A tak na serio to po prostu zwykłych bandytów

(podkreślenie moje)
weź się chłopie ogarnij intelektualnie trochę, jak chcesz żeby Cię poważnie traktować
raz piszesz, że "naród" a raz że "zwykłych bandytów" Oops! Eek! Laughing Out Loud

W PRL
bogiem to była najpierw Partia, a później klasa robotnicza, następnie lud pracujący miast i wsi, czyli sojusz robotniczo-chłopski, a słowa naród raczej unikano

A ciekawe kto chodził na te partie głosować? duchy? Ciekawe kto radośnie uczestniczył we wszystkich świętach narodowych? znowu duchy?

Spytaj mamy i taty - nie powiedzieli Ci - to poczytaj...
Nie zmienia to faktów o których Ci napisałem
ja nie chodziłem więc nie wiem - nawet przed maturą nie poszedłem, ale Ty nawet nie wiesz jakie to ma znaczenie....więc nie wypowiadaj się o sprawach o których nie masz pojęcia i nie krytykuj własnego narodu, bo innego nie masz...
nigdy nie uważałem się za patriotę, ale i nie wstydziłem się, że jestem Polakiem - nawet w socjalizmie, ale co ty możesz o tym wiedzieć? jak wyglądało życie w "najweselszym z baraków" w porównaniu z takim NRD czy ZSRR

===

Cytat 
Łukasz
 lipiec 26 2010 23:16   
Forum Moderator
Moderator

wymień 3(mogą być byłe) kraje socjalistyczne, które nie eksportowały rewolucji bądź jej nie wspomagały choćby propagandowo i ideologicznie uprzedzając twoje typy mam nadzieję, że o partyzantce maoistowskiej poza Chinami słyszałeś i pamiętasz, że Korea północna chciała i chce wyeksportowaciać swój "dobrobyt" przynajmniej do południowej

Maoizm w Chinach się skończył, pozostała władza partii i kult jednostki. Chiny nie przypominają już kraju komunistycznego więc twój typ jest nie trafiony. Korea płn. po prostu prowadzi mściwą politykę by uderzyć w południowców. Zresztą cele tego państewka są zbyt mętne by się wypowiadać. Wiadomo jedynie że szykuje się transformacja systemowa. Wracając do Chin.... Państwo to, prowadziło i prowadzi raczej ekspansję przez poszerzanie strefy wpływów i wykupowanie bankrutów. Eksport czerwonej zarazy jest tam słabo widoczny, chyba że do państw ościennych by je celowo osłabiać ( można wtedy spokojnie spać ).

Jeżeli chodzi o typy: Kuba, Wenezuela, Wietnam ( Tam na prawdę wierzą, że ich komunistyczne raje są wyjątkowe ).

Kruk pisze:
Republika Francuska niby kogo wyzwalała jak nie naród?

ja odpowiadam
- niektóre warstwy!?

(Kruk na to)
O tak! Biednych i uciśnionych przez Króla Ludwika XVI. A tak na serio to po prostu zwykłych bandytów

(podkreślenie moje)
weź się chłopie ogarnij intelektualnie trochę, jak chcesz żeby Cię poważnie traktować
raz piszesz, że "naród" a raz że "zwykłych bandytów" Oops! Eek! Laughing Out Loud

I widzisz, nie czytasz ze zrozumieniem. Naród w ustach Rewolucjonistów - dla mnie to zwykli bandyci bo tak w istocie było.
Jeżeli chodzi o mnie: Ojczyzna tak, naród nie!

Spytaj mamy i taty - nie powiedzieli Ci - to poczytaj...
Nie zmienia to faktów o których Ci napisałem
ja nie chodziłem więc nie wiem - nawet przed maturą nie poszedłem, ale Ty nawet nie wiesz jakie to ma znaczenie....więc nie wypowiadaj się o sprawach o których nie masz pojęcia i nie krytykuj własnego narodu, bo innego nie masz...
nigdy nie uważałem się za patriotę, ale i nie wstydziłem się, że jestem Polakiem - nawet w socjalizmie, ale co ty możesz o tym wiedzieć? jak wyglądało życie w "najweselszym z baraków" w porównaniu z takim NRD czy ZSRR

Zgodzę się co do tego, że mieliśmy socjalizm w wersji light, ale taki właśnie socjalizm niszczy w ludziach poczucie patriotyzmu i jakiejkolwiek walki.

Z tymi wyborami oczywiście zakpiłem sobie. Zdaję sobie sprawę że były manipulowane, ale, ale jakby nikt nie poszedł, czym by manipulowali?

Dlaczego krytykuje ten Naród? Bo chciałbym żyć w Ojczyźnie moich przodków. Gdzie religią państwową jest Katolicyzm, gdzie nie muszę tłumaczyć się przed urzędnikiem że wycinam sobie krzaki z podwórka, gdzie mogę zajmować się czym tylko zechcę. Coż szkoda że tego nie rozumiesz...

„Czegóż płaczesz? – staremu mówi czyżyk młody –
masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody”.
„Tyś w niej zrodzon – rzekł stary – przeto ci wybaczę;
Jam był wolny, dziś w klatce i dlatego płaczę.”

Mimo że to się do mnie nie odnosi, bo uważam że urodziłem się i żyje w systemie niewolniczym, to jednak gdzieś ta tęsknota za wolnością daje się we znaki.

===

Cytat 
Dezerter
 lipiec 27 2010 23:58   
Forum

wymień 3(mogą być byłe) kraje socjalistyczne, które nie eksportowały rewolucji

Jeżeli chodzi o typy: Kuba, Wenezuela, Wietnam ( Tam na prawdę wierzą, że ich komunistyczne raje są wyjątkowe ).

Partyzantka Maoistowska działa nadal w Iniach, Nepalu i... Peru
Kuba od samego porządku od rewolucji eksportowała ją na całą Amerykę środkową i południową ( choćby Che) , o tym, że prawie wszystkie rewolucje w afryce (Etiopia, Angola... )były wspomagane armią kubańską nie wspomnę, więc nie rozbawiaj mnie proszę
Wenezuela - właśnie Kolumbia zerwała z nimi stosunki dyplomatyczne bo szkolą i wspierają ich antyrządową partyzantkę
Wietnam należał przez lata do Radzieckiej a więc internacjonalistycznej strefy wpływów...
jeszcze jakieś Wink

Jeżeli chodzi o mnie: Ojczyzna tak, naród nie!

No to mamy następnego (krypto)zwolennika Europejskiej ojczyzny=Unii Europejskiej Wink

Dlaczego krytykuje ten Naród? Bo chciałbym żyć w Ojczyźnie moich przodków. Gdzie religią państwową jest Katolicyzm, gdzie nie muszę tłumaczyć się przed urzędnikiem że wycinam sobie krzaki z podwórka, gdzie mogę zajmować się czym tylko zechcę. Coż szkoda że tego nie rozumiesz...

zapewniam Cię, że żyjesz w takiej Ojczyźnie, zapewniam cię, że ja wycinam krzaki z podwórka a nawet drzewa owocowe, ale nigdy nie zgodzę się żebyś "zajmować się czym tylko zechcę", żebyś gwałcił, rabował truł środowisko, uprawiał pedofilie i haszysz itp...
jestem anarchistom ale bez przesady

to jednak gdzieś ta tęsknota za wolnością daje się we znaki. Wink

ale czyżyk nie pasuje tu kompletnie
już wolę Izrael

DLA WSZYSTKICH

WOLNOŚĆ

DLA WSZYSTKICH WOLNOŚĆ

DLA WIELKICH I DLA NISKICH

DLA ŻEBRAKÓW I DLA BOGACZY

ZIEMIA DLA WSZYSTKICH

ZIEMIA DLA WSZYSTKICH

ZETRZEĆ Z MAP GRANICE

KTÓRE DZIELĄ NAS

ROZWIĄZAĆ ARMIE

KTÓRE NISZCZĄ ŚWIAT

ZIEMIA DLA WSZYSTKICH, ZIEMIA

TO CO WIDZE TO CZAS AGRESJI

KIEDY NAM POTRZEBNA JEST

WOLNOŚĆ DLA WSZYSTKICH

ZIEMIA DLA WSZYSTKICH

===

Cytat 
Butterfly
 lipiec 28 2010 01:02   
Forum

Dezerter: nie bede sie odnosil do tematu eksportu ideologii na zewnatrz, bo szczerze mowiac sam nie bardzo widze w tym momencie sensu takich rozwazan. Faktem jest ze my zyjemy teraz w socjalizie wybudowanym na najglupszym systemie w dziejach ludzkosci.. oddac wladze ludziom, ktorzy rzadzic nie umieja..to tak jak oddac piekarnie dzieciom..piec nie potrafia..ale kazde uwaza ze pomysl darmowych ciastek i paczkow dla wszystkich jest doskonaly. Laughing Out Loud
W dziejach ludzkosci demokracja to zart historii..i kiedy sie pojawiala trwala bardzo krotko..konczac sie "niezbyt ciekawie".

Co do drugiej czesci Twojej wypowiedzi:

na temat zapedow patriotyzmu unijnego Kruka, zakazu hodowania roslin z ktorych mozna produkowac narkotyki czy tak zwanego trucia srodowiska.. to brzmi to przezabawnie..Ty tak powaznie? Rolling Eyes

Domyslam sie ze Kruk tak jak i ja chce normalnego panstwa, gdzie placi sie wylacznie ryczalt na wojsko i policje. Reszta zostaje w kieszeni. Funkcjonuje takie powiedzenie "dzentelmeni o pieniadzach nie rozmawiaja". Dzis brzmi ono absurdalnie..gdyz byle urzednik na podstawie podatku dochodowego (pfuu) nasze dochody zna.Nie ma zatem poszanowania wlasnosci prywatnej, ktora jest fundamentem zdrowego panstwa. W normalnym panstwie o tym jak wiele pieniedzy mamy- wiemy tylko my. Nikomu nic do tego.

ps. nigdy anarchizm nie budzil mojej sympatii. Natomiast mysle ze anarchisci po prostu by Cie wysmiali. Ty po prostu tak samo jak rzad chcesz wlazic ze swoimi buciorami do czyjegos domu. Rzady poszczegolnych panstw maja w tym konkretny interes..natomiast ja obawiam sie, ze Ty rzeczywiscie wierzysz w takie brednie. To ze ktos pobiera zdjecia pornograficzne i jest pedofilem to chyba lepiej niz zeby czyhal pod szkola. Co innego jesli zacznie sie dobierac do dzieci..wtedy nalezy takiego drania SUROWO ukarac, tak aby inni sie bali. Ale nie popadajmy w szalenstwo: to tak jakby karac ucznia za to ze ma gdzies w domu sciagi z ktorych nie korzysta na egzaminie.. . Co do narkomanii, to nie tak sie z nia walczy. Od walki z narkomania jest rodzina. Twoj syn lub corka bierze - wywal ich z domu. Niech pozostale dzieci wiedza jak nie robic. A co do ekologii, to Ziemia jest dluzej od nas i jestem przekonany ze i bez nas sobie poradzi, a my jej w stanie zniszczyc po prostu nie jestesmy.

Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 lipiec 28 2010 12:37   
Forum Moderator
Moderator

Partyzantka Maoistowska działa nadal w Iniach, Nepalu i... Peru
Kuba od samego porządku od rewolucji eksportowała ją na całą Amerykę środkową i południową ( choćby Che) , o tym, że prawie wszystkie rewolucje w afryce (Etiopia, Angola... )były wspomagane armią kubańską nie wspomnę, więc nie rozbawiaj mnie proszę
Wenezuela - właśnie Kolumbia zerwała z nimi stosunki dyplomatyczne bo szkolą i wspierają ich antyrządową partyzantkę
Wietnam należał przez lata do Radzieckiej a więc internacjonalistycznej strefy wpływów...
jeszcze jakieś

Zaraz, zaraz. Mowa była o współczesnych państwach komunistycznych a nie o tym co one robiły w przeszłości. Powtarzam jeszcze raz. Komunizm nie koniecznie musi być internacjonalny.

No to mamy następnego (krypto)zwolennika Europejskiej ojczyzny=Unii Europejskiej

Mylisz się. Nie cierpię tego bluźnierczego tworu UE. Demoralizuje ludzi na wszystkich płaszczyznach: społecznych, gospodarczych, finansowych. To bydle europejskie powinno jak najszybciej zniknąć z tej planety dla naszego dobra.

zapewniam Cię, że żyjesz w takiej Ojczyźnie, zapewniam cię, że ja wycinam krzaki z podwórka a nawet drzewa owocowe, ale nigdy nie zgodzę się żebyś "zajmować się czym tylko zechcę", żebyś gwałcił, rabował truł środowisko, uprawiał pedofilie i haszysz itp...
jestem anarchistom ale bez przesady

Nie żyję w takim państwie. A Ty Dezerterze, lepiej się nie chwal publicznie co wycinasz Cool. Aha, czy ja napisałem gdzieś, że chcę gwałcić i rabować. Miałem na myśli wolność gospodarczą, kulturową i społeczną.

DLA WSZYSTKICH

WOLNOŚĆ

DLA WSZYSTKICH WOLNOŚĆ

DLA WIELKICH I DLA NISKICH

DLA ŻEBRAKÓW I DLA BOGACZY

ZIEMIA DLA WSZYSTKICH

ZIEMIA DLA WSZYSTKICH

ZETRZEĆ Z MAP GRANICE

KTÓRE DZIELĄ NAS

ROZWIĄZAĆ ARMIE

KTÓRE NISZCZĄ ŚWIAT

ZIEMIA DLA WSZYSTKICH, ZIEMIA

KIEDY NAM POTRZEBNA JEST

WOLNOŚĆ DLA WSZYSTKICH

ZIEMIA DLA WSZYSTKICH

Ta wizja "Izraela" to utopia. Być może tak jest w Niebie, ale tu na ziemii, człowiek skalany grzechem nigdy czegoś takiego nie osiągnie. Na tym świecie muszą być i bogaci i biedni, muszą być armie i agresja inaczej powstanie chaos lub totalitarny ustrój obejmie świat, a ludzie będą jak bydło hodowlane. Ziemia na pewno jest dla wszystkich - z tym się zgodzę.

===

Cytat 
Dezerter
 lipiec 28 2010 14:28   
Forum

zakazu hodowania roslin z ktorych mozna produkowac narkotyki czy tak zwanego trucia srodowiska.. to brzmi to przezabawnie..Ty tak powaznie? Rolling Eyes

Wyobraź sobie, że TAK... nie zakrztuś się ze śmiechu,... oddychaj, oddychaj.... Wink

Domyslam sie ze Kruk tak jak i ja chce normalnego panstwa, gdzie placi sie wylacznie ryczalt na wojsko i policje. Reszta zostaje w kieszeni. Funkcjonuje takie powiedzenie "dzentelmeni o pieniadzach nie rozmawiaja". Dzis brzmi ono absurdalnie..gdyz byle urzednik na podstawie podatku dochodowego (pfuu) nasze dochody zna.Nie ma zatem poszanowania wlasnosci prywatnej, ktora jest fundamentem zdrowego panstwa. W normalnym panstwie o tym jak wiele pieniedzy mamy- wiemy tylko my. Nikomu nic do tego.

ps. nigdy anarchizm nie budzil mojej sympatii. Natomiast mysle ze anarchisci po prostu by Cie wysmiali.

ale ty w dobrym humorze dzisiaj, a tu leje i leje....
Ty po prostu tak samo jak rzad chcesz wlazic ze swoimi buciorami do czyjegos domu.

Nie ja i tylko wówczas gdy zagraża innym lub środowisku - czyli też innym

natomiast ja obawiam sie, ze Ty rzeczywiscie wierzysz w takie brednie. To ze ktos pobiera zdjecia pornograficzne i jest pedofilem to chyba lepiej niz zeby czyhal pod szkola.

no w takie brednie to nie wierzę....Oops!
Co do narkomanii, to nie tak sie z nia walczy. Od walki z narkomania jest rodzina. Twoj syn lub corka bierze - wywal ich z domu. Niech pozostale dzieci wiedza jak nie robic.

A co do ekologii, to Ziemia jest dluzej od nas i jestem przekonany ze i bez nas sobie poradzi, a my jej w stanie zniszczyc po prostu nie jestesmy.

Kruku
Podajesz przykłady! czy dalej będziesz zaklinał bezsilnie rzeczywistość polityczną pustymi słowami:" Powtarzam jeszcze raz. Komunizm nie koniecznie musi być internacjonalny. " Laughing Out Loud
"Mylisz się."
- nie ! kpię bo sam się podkładasz

Nie żyję w takim państwie. A Ty Dezerterze, lepiej się nie chwal publicznie co wycinasz Cool. Aha, czy ja napisałem gdzieś, że chcę gwałcić i rabować. Miałem na myśli wolność gospodarczą, kulturową i społeczną.

Ja czuję się wolny, ostatnie przykłady:
- odmówiłem współpracy ze sklepem z dopalaczami i im nagadałem
- przekroczyłem prędkość dopuszczalną o 22 km/h
- byłem na festiwalu w Jarocinie gdzie grał zespół satanistyczny, inny namawiał do Intifady i "fakował" jak leci USA, Papieża, policje, Izrael, a inny na koniec powiedział zostańcie z Bogiem
- mogłem być na gej paradzie, lub w kościele
mało Ci wolności?!? - wolność ma się (albo nie ) ... W SOBIE
tylko ....
NIE LĘKAJCIE SIĘ!

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,38 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.