Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Co maja Ksieza do polityki !!!!
 |  Wersja do druku
piotr.
 sierpień 13 2006 14:32   
Forum

Status: offline

heh, widze ze na forum odgrzewane sa ostatnio stare kawałki

nawet nie skomentuje wypowiedzi autora tego tematu.
szkoda słów.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 14 2006 12:16   
Forum

...odgrzewane smakuje najlepiej!!!

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 14 2006 12:41   
Forum Moderator
Moderator

Quote by alu-q: kler rządził Europą ponad półtora tysiąca lat, i Europa całkiem nieźle sie trzymała. To kościół budował tradycje i kulture europy przez 2000 lat, pytanie co ma kościół do polityki jest nie na miejscu, gdy teraz lewicowe świnie wszystko to niszczą!!!

Chlopcze - jeszcze raz nazwiesz kogos swinia tu na forum to wyfruniesz z tad z wielkim HUKIEM... Pierwsze ostrzezenie dla Ciebie

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 14 2006 15:04   
Forum

śmiecie-coś niepotrzebnego, zużytego, przeszkadzającego, przeznaczonego do utylizacji lub na wysypisko śmieci, gdzie smród, syf i zaraza.*

śmiecie-wszystko co burzy naturalny porządek świata, niszczy tradycje i kulture, czyni z wielkiego kościoła chrześcijanskiego margines społeczeństwa, laicyzuje, wciela w życie chore idee sprzeczne z dogmatami, zasadami moralnymi i natura człowieka*

śmiecie-bolszewicy, którzy nie tylko odesłali kościół na margines, ale również niszczyli go; komuniści, którzy swoją polityką zaprowadzily świat niemalze do zaglady, stawiajac go na krawędzi wojny nuklearnej, a swoich obywateli masowo/milionami uśmiercali z głodu, którzy cofnęli pół europy o 50 lat; nowoczesna lewica, która wykpiewa instytucję małżeństwa(naturalną i oczywistą od tysięcy lat), stawiając ją na równi ze związkami gejowskimi, która zezwala na największą zbrodnie ludobójstwa(zwaną przez nich "aborcją&quotWink, która marginalizuje chrześcijaństwo, tworząc własną kulturę "wolności człowieka" i laickości, która żąda przyzwolenia na pedofilie(!!!)*

------
* moje własne definicje, jeżeli kogoś uraziłem-PRZEPRASZAM, nie żałuje

ps nie obraziłem żadne konkretnej osoby, krytyka jest dozwolona w państwie prawa, jeżeli cenzura wyrzuci mnie z "wielkim hukiem", to śmieci i tak pozostaną śmieciami, a milczenie pozostanie milczeniem

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 14 2006 15:17   
Forum Moderator
Moderator

Quote by alu-q: śmiecie-coś niepotrzebnego, zużytego, przeszkadzającego, przeznaczonego do utylizacji lub na wysypisko śmieci, gdzie smród, syf i zaraza.*
------
* moje własne definicje, jeżeli kogoś uraziłem-PRZEPRASZAM, nie żałuje

ps nie obraziłem żadne konkretnej osoby, krytyka jest dozwolona w państwie prawa, jeżeli cenzura wyrzuci mnie z "wielkim hukiem", to śmieci i tak pozostaną śmieciami, a milczenie pozostanie milczeniem

Za kazdego tego smiecia, ktory robi to lub tamto umarl moj Jezus. Kazdego z imienia zna i kazdego kocha tak samo jak Ciebie czy mnie. Kazdego tego "smiecia" uwaza za osobe wazna, godna i zaslugujaca na to, by oddac swoje zycie za nia. otychczasowe wypowiedzi zostana na swiaectwo o tym jakim jestes czlowiekiem. Na tym forum odnosimy sie z szacunkiem do ludzi. DOdatkowo chrzescijanie odnosza sie z miloscia. Z miloscia bez wzgledu kogo ma dotyczyc, bo to jest proste kochac ludzi dobrych. Jak Ci sie nie podoba, nie musisz tutaj pisac i mozesz dawac upust swoim emocjom gdzie indziej. Wiecej ostrzezen nie bedzie. Slowa smiec nie wolno Ci odnosic do innych ludzi. Nie tu na forum.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 14 2006 19:09   
Forum

/nie sądze aby Bóg kochał antychrysta(nie mnie osądzać czy był nim napoleon hitler czy stalin, czy morze jakiś pogląd i pewna grupa ludzi, lub czy wogóle był)/

niestety daleko mi do ideału: uważam że życia i godności człowieka trzeba bronić za wszelką cene(pomijając cene śmierci), oczywiste jest , że dialog nie zawsze jest skuteczny

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 14 2006 22:01   
Forum

Quote by maxurd:

Jak Ci sie nie podoba, nie musisz tutaj pisac i mozesz dawac upust swoim emocjom gdzie indziej. Wiecej ostrzezen nie bedzie. Slowa smiec nie wolno Ci odnosic do innych ludzi. Nie tu na forum.

ok: najpierw człowiek, potem bolszewik; najpierw człowiek, potem komunista; najpierw człowiek, potem lewicowiec... szanuje każdego człowieka, i masz rację że każdego mozna zmienic i nawrocic, nie ublizając i potepiając go(zmieniłeś nieco mój sposób myślenia, mam nadzieje że trochę Cie to ucieszy), jednak zło pozostanie złem które trzeba tępić!!! Zło-źródło nieszczęś i przyczyna ludzkiej marności, złem był komunizm, bolszewizm, złem jest wiele poglądów lewicowych-o ile mozna nawrócic człowieka, to zło trzeba wytępić; to jest wojna dobra ze złem, a w wojnie zawsze są ofiary. NIE po trupach do celu, ale gdy chce sie coś osiągnąć, często ktoś musi cierpieć

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 sierpień 15 2006 11:23   
Forum

Jak to mawiali komuniści: Złem jest wyzysk społeczny, podział na klasy panujące i niewolników, którzy ci drudzy ze względu na niemożliwość zrozumienia i kontroli środków i podziału produkcji, wyabstrachowali tą niewiedzę i kontrolę do roli boga. Ich alienacja przerodziła się w abstrakt, podobnie jak kiedyś niezrozumienie praw i zjawisk przyrody rodziło bogów nonkretncych-przyrody, tak obecnie niezrozumienie praw i zjawisk społecznych, a przede wszystkim brak możliwości zmiany rodzi bogów abstrakcyjnych, którzy sankcjonują istniejącą rzeczywistość (czytaj niedolę i wyzysk).

Drogi alu-q, może przeczytał byś najpierw dzieła klasyków marksizmu-leninizmu, dotyczących sfery społecznej, religijnej itp. Może trochę by Cię to zainteresowało? Bo z marksizmem jest jak z religią - Ideały są wspaniałe, natomiast wykonanie szkaradne.
Obecnie Europą rządzą w większości siły socjaldemokratyczne, zreformowane siły niegdyś socjalistyczno utopijne.
Twoja postawa jest bardzo niebezpieczna, nasycona emocjami, a śmiałbym stwierdzić, że ktoś nieźle namieszał Ci w głowie. Mogę tylko zalecić zamiast głosić ekstremistyczne hasła poczytaj lepiej jak to się wszystko kształtowało i czego było wynikiem. I nie patrzmy na marksizm przez pryzmat Korei Północnej, bądź niegdyś Rosji. Bo to tak jak byśmy patrzyli na religię przez pryzmat Iranu, Syrii, Arabii Saudyjskiej lub niegdyś Hiszpanii (inkwizycja).

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 15 2006 14:58   
Forum

Quote by Gocek:

Drogi alu-q, może przeczytał byś najpierw dzieła klasyków marksizmu-leninizmu, dotyczących sfery społecznej, religijnej itp. Może trochę by Cię to zainteresowało? Bo z marksizmem jest jak z religią - <b> Ideały są wspaniałe, natomiast wykonanie szkaradne</b>.
Obecnie Europą rządzą w większości siły socjaldemokratyczne, zreformowane siły niegdyś socjalistyczno utopijne.

jestem za gospodarką naturalną i za taką uważam dziś kapitalizm, który wykształcił się z niej w sposób naturalny. nie popieram żadnych inicjatyw wpływania na gospodarkę, a tym bardziej jej regulowania. nie popieram wyzysku społecznego i niewolnictwa. niewolnictwo zniesiono, i nie zaszkodziło to kapitalizmowi, wyzysk społeczny też minie, chociaż trudno mówić o wyzysku społeczeństwa, gdy zwykli najbiedniejsi i "wyzyskiwani" ludzie kupuja pralki, telewizory..., remontują domy i sprowadzają z zagranicy samochody za pieniądze pożyczone w bankach (przypomne Ci że kapitaliści nie chowają pieniedzy w pończochy tylko lokują je min w bankach). to kapitalizm dał ludziom to, o czym jeszcze 30 lat temu nawet nie marzyli. cel był szczytny jednak o wiele lepsze byłoby reformowanie kapitalizmu. marksizm i komunizm były więc z założenia złe. z definicji zakładały zachamowanie rozwoju ludzkości

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 16 2006 09:56   
Forum Moderator
Moderator

Quote by alu-qSurprised!k: najpierw człowiek, potem bolszewik; najpierw człowiek, potem komunista; najpierw człowiek, potem lewicowiec... szanuje każdego człowieka, i masz rację że każdego mozna zmienic i nawrocic, nie ublizając i potepiając go(zmieniłeś nieco mój sposób myślenia, mam nadzieje że trochę Cie to ucieszy), jednak zło pozostanie złem które trzeba tępić!!! Zło-źródło nieszczęś i przyczyna ludzkiej marności, złem był komunizm, bolszewizm, złem jest wiele poglądów lewicowych-o ile mozna nawrócic człowieka, to zło trzeba wytępić; to jest wojna dobra ze złem, a w wojnie zawsze są ofiary. NIE po trupach do celu, ale gdy chce sie coś osiągnąć, często ktoś musi cierpieć

1. Bardzo sie ciesze, ze chcociaz troche zmienil sie Twoj poglad. Nadal jednak jest jeszcze sporo pytan.

Nikt nie mowi, ze komunizm jest dobry. Nikt nie mowi, ze bolszewicy to byli tacy cacy ludzie, ktorzy stanowia przyklad dla swiata... Ja staram CI sie powiedziec, ze Jezus widzial inna droge zmieniania swiata niz konfrontacja i wojna. Jezus widzial w kazdym przede wszystkim czlowieka. Nie potepial, nie odrzucal, nie osadzal. Przyszedl dac zycie. Przyszedl z nadzieja do ludzi, ktorzy nadziei byli pozbawieni. Do grzesznikow, do ludzi brudnych, do ludzi z marginesu. Przyszedl, zeby kazemu szepnac zaskakujace: Umilowalem Cie wiecej niz moje zycie. Przyszedlem abys Ty mial zycie... I dzis w dwa tysiace lat po Jezusie wszystko co masz do powiedzenia zlemu swiatu to: "bolszewizm trzeba wytepic a to jest wojna a wojna niesie ofiary"
Kochanie ludzi i autentyczne chrzescijanstwo polega na zapieraniu sie sibie i wychodzeniu z miloscia do tych, ktorzy w twoich oczach na milosc najmniej zasluguja. (Np do prostytutek) i nie z wielkimi tablicami : (Bog nienawidzi prostytucji, czy Nawroccie sie!!), ale z woda, jedzeniem i ubraniem. Albo to zrozumiesz, albo do konca zycia bedziesz sfrustrowany tym, ze swiat jest zly.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 16 2006 21:19   
Forum

Quote by maxurd:
Kochanie ludzi i autentyczne chrzescijanstwo polega na zapieraniu sie sibie i wychodzeniu z miloscia do tych, ktorzy w twoich oczach na milosc najmniej zasluguja. (Np do prostytutek) i nie z wielkimi tablicami : (Bog nienawidzi prostytucji, czy Nawroccie sie!!), ale z woda, jedzeniem i ubraniem. Albo to zrozumiesz, albo do konca zycia bedziesz sfrustrowany tym, ze swiat jest zly.

z woda, jedzeniem i ubraniem do prostytutek... zostane wykpiony, wyśmiany, albo uznaja mnie za idiote, są łatwiejsze i skuteczniejsze sposoby na wpływanie na ludzi.
Stefan Wyszyński, podobnie jak Paweł Apostoł głosił Chrystusa który jest "MOCĄ I MĄDROŚCIĄ BOŻĄ"(por. 1 Kor 1,23.24).Zostawił po sobie taką o to modlitwę:

"Wszystkie drogi Twoje-Miłosierdzie i prawda! Cierpienie rozpływa się w doznanej miłości. Kara przestaje być odwetem, bo jest lekarstwem podanym z ojcowską delikatnością. Smutek dreczący duszę jest orką na ugorze, pod nowy zasiew. Samotność jest oglądaniem z bliska Ciebie. ZŁOŚLIWOŚĆ LUDZKA JEST SZKOŁO MILCZENIA I POKORY. Oddalenie od pracy jest wzrostem gorliwości i oddaniem serca. Woęzienna cela jest prawdą, że nie mamy tu miejsca stałego...By więc nikt nie myślał źle o Tobie, Ojcze, by nikt nie śmiał Cię ukrzywdzić zarzutem surowości-boś dobry, bo na wieki miłosierdzie Twoje" (18 stycznia1954)

piękna modlitwa, znam ją od dawna i przyznam, że wiele mi wyjaśniła...szanować człowieka tak jak chciałby tego Bóg, ale czy czasami nie jest tak, że nie pomoglibyśmy człowiekowi bardziej złością i siłą( np protytutki), wylewając na niego kubeł zimnej wody, krzykiem, żeby dotarło do rozumu???
niektórzy lubią swoje złe życie, nie wierzą w Boga i nie koniecznie są zbyt bystrzy i rozumni. nie tępić, ale uczyć, a jak nie rozumie to kijem po łapach-ból i cierpienie sprzyjają przemyśleniom
Jezus nie bił, ale miał autorytet i wiedział jak dotrzeć do człowieka, a jak nie przekonał go za swojego zycia, to zribił to poprzez swoją śmierć na krzyży. A kto umrze dziś, zeby nawrócić prostytutkę?

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 sierpień 16 2006 22:04   
Forum

jestem za gospodarką naturalną i za taką uważam dziś kapitalizm, który wykształcił się z niej w sposób naturalny.

Odbiega to trochę od ideału imperializmu - najwyższego stadium kapitalizmu, no ale od biedy może być . Zresztą pełno tu wpływów socjalistycznych, wystarczy spojżeć.
nie popieram żadnych inicjatyw wpływania na gospodarkę, a tym bardziej jej regulowania.

Rozumiem, że Adam Smith i jego teorie są Ci najbliższe.
nie popieram wyzysku społecznego i niewolnictwa. niewolnictwo zniesiono, i nie zaszkodziło to kapitalizmowi,

Są inne formy zależności i niewolnictwo - niewolnictwo podmiotu od jego wytworów. Nie chcę żebyś uważał mnie za marksistę, bo nim nie jestem, jednakże krytyka kapitalizmu prowadzona przez klasyków tejże ideologii jest rzeczowa i konkretna. Niestety na krytyce się kończy.... Władza proletariatu jest utopią.
wyzysk społeczny też minie, chociaż trudno mówić o wyzysku społeczeństwa, gdy zwykli najbiedniejsi i "wyzyskiwani" ludzie kupuja pralki, telewizory..., remontują domy i sprowadzają z zagranicy samochody za pieniądze pożyczone w bankach (przypomne Ci że kapitaliści nie chowają pieniedzy w pończochy tylko lokują je min w bankach).

Wysysk społeczny też minie - gdzieś to już słyszałem. Otóż muszę Cię zasmucić. Jeżeli bacznie obserwujesz demografię i sytuację światową, to prognozy są tragiczne. Nędza i ciemnota, czyli ludzie będący integralną częścią tych rzeczowników rosną. Jeżeli teoria Malthusa coś Ci mówi, to wiesz w czym rzecz.
Co z tego, że kupi sobie konsument telewizor i starego grata? Taki człowiek nie ma możliwości się rozwijać. Pracuje cały czas, żeby kupić coś, a gdy to kupi, pracuje na kolejne, wg. schematu.
to kapitalizm dał ludziom to, o czym jeszcze 30 lat temu nawet nie marzyli. cel był szczytny jednak o wiele lepsze byłoby reformowanie kapitalizmu. marksizm i komunizm były więc z założenia złe. z definicji zakładały zachamowanie rozwoju ludzkości

Z definicji zakładały rozwój ludzkości, jednak praktyka i doświadczenie okazały się wręcz przeciwne. Zresztą gdyby ludzie byli tak idealni jak idee - czy coś wam to mówi?
Kapitalizm okazał się względnie postępowy, w połączeniu z Prawami człowieka, demokracją i państwem prawa i regulacjami socjalnymi staje się znośny do egzystencji. Jeżeli miał bym możliwość to zmienił bym (pisze się to razem czy osobno - proszę o pomoc ), trochę formę rządów, wprowadzając kilka cenzusów do czynnego i biernego prawa wyborczego(np: wykształcenie itd.).

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 17 2006 10:25   
Forum Moderator
Moderator

Quote by alu-q:
z woda, jedzeniem i ubraniem do prostytutek... zostane wykpiony, wyśmiany, albo uznaja mnie za idiote, są łatwiejsze i skuteczniejsze sposoby na wpływanie na ludzi.
Stefan Wyszyński, podobnie jak Paweł Apostoł głosił Chrystusa który jest "MOCĄ I MĄDROŚCIĄ BOŻĄ"(por. 1 Kor 1,23.24).Zostawił po sobie taką o to modlitwę:
...
ale czy czasami nie jest tak, że nie pomoglibyśmy człowiekowi bardziej złością i siłą( np protytutki), wylewając na niego kubeł zimnej wody, krzykiem, żeby dotarło do rozumu???
niektórzy lubią swoje złe życie, nie wierzą w Boga i nie koniecznie są zbyt bystrzy i rozumni. nie tępić, ale uczyć, a jak nie rozumie to kijem po łapach-ból i cierpienie sprzyjają przemyśleniom

A ile razy byles przyjacielu u prostytutek z kawa i kanapka? Ile razy poniosles na nogi zaszczanego pijaka lezacego na mrozie? Ile razy zaryzykowales wyswiadczenie bezinteresowanego dobra ryzykujac wysmianie i wyszydzenie??
Zreszta co z tego, ze szydza? Z Jezusa szydzili i jakos mu to nie przeszkazalo. Nie mozesz byc uczniem Jezusa jezeli nie wyprzesz sie swojej dumy i nie pozwolisz ludziom szydzic z Ciebie. Co z tego, ze ludzie szydza kiedy Bog ma w Tobie upodobanie?

Powiem Ci z wlasnego doswiadczenia. Wielu Cie wyszydzi, wielu postuka sie w glowe, ale znajdzie sie jedna osoba, ktora Twoja dobroc zlamie. Zlamie i uratuje, bo moze po raz pierwszy w zyciu doswiadczy ciepla i zrozumienia.

Jest taka ksiazka P. Yanceya "Zaskoczeni łaską" Polecam Ci ja serdecznie. Moze Ci bardzo pomoc. DO kupienia w wiekszosci chrzescijanskich ksiegarni.

Wylewajac kubel zimnej wody na kogos i ryczac dajesz swiadectwo nienawisci. Wiecej do rozumu dojdzie kiedy bedziesz okazywal zwyczajna troske. Krzyki to takie Panie maja na codzien. Kazdego dnia doznaja takiego "milosnego traktowania" kijem po lapkach. Im potrzeba milosci, dobroci i ciepla. 9 Cie wysmieje, 1 za toba pojdzie. W czynieniu dobra nie chodzi o skutecznosc nawracania ludzi. W czynieniu dobra chodzi o podobanie sie Bogu.

A kto umrze za prostytutke na krzyzu? Nie musi chodzic o doslowna smierc. Moze chodzic o ukrzyzowanie wlasnej pychy i poczucia wielkosci. Jezeli tak zrozumiemy krzyz to zapewniam Cie, ze znajda sie tacy ludzie. Jezeli nic Cie nie kosztuje chodzenie za Bogiem, to jest to mitomania i pusta religijnosc. Czasem poprostu trzeba zniesc to, ze ludzie CIe obrazaja... To jest cena, ktora warto zaplacic za podobanie sie Bogu

===

Profil   Email 
 Cytat 
Adrian Arkadiusz
 sierpień 17 2006 13:14   
Forum

Quote by maxurd: Zreszta co z tego, ze szydza? Z Jezusa szydzili i jakos mu to nie przeszkazalo. Nie mozesz byc uczniem Jezusa jezeli nie wyprzesz sie swojej dumy i nie pozwolisz ludziom szydzic z Ciebie. Co z tego, ze ludzie szydza kiedy Bog ma w Tobie upodobanie?

Wylewajac kubel zimnej wody na kogos i ryczac dajesz swiadectwo nienawisci. Wiecej do rozumu dojdzie kiedy bedziesz okazywal zwyczajna troske. Krzyki to takie Panie maja na codzien. Kazdego dnia doznaja takiego "milosnego traktowania" kijem po lapkach. Im potrzeba milosci, dobroci i ciepla. 9 Cie wysmieje, 1 za toba pojdzie. W czynieniu dobra nie chodzi o skutecznosc nawracania ludzi. W czynieniu dobra chodzi o podobanie sie Bogu.

Czasem poprostu trzeba zniesc to, ze ludzie CIe obrazaja... To jest cena, ktora warto zaplacic za podobanie sie Bogu

Amen !!!!!!

chłopie, czym więcej czytam Twoich wypowiedzi tym pod większym jestem wrażeniem, jak często w natłoku poglądów, doktryn, przekonań zapomnaymy o tym na co głownei wskazywał Pan Jezus - o miłości, zwykłej, bezinteresownej i nieobłudnej miłości !

1 Jan. 2:6
6. Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował.

13 rozdział 1 listu do Koryntian mówi chyba wszystko o chrześcijaństwie, że "choćbym posiadł całą wiedzę ... a miłości bym nie miał - byłnym niczym" ! Szkoda że tak często tej miłości wsród ludzi deklarujących się jako chrześcijanie, bez względu na denominację zupełnie nie widać !

===

Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 17 2006 18:21   
Forum

Quote by GAIGER:

chłopie, czym więcej czytam Twoich wypowiedzi tym pod większym jestem wrażeniem

ja też...

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 18 2006 20:27   
Forum Moderator
Moderator

Quote by alu-q:
Quote by GAIGER:

chłopie, czym więcej czytam Twoich wypowiedzi tym pod większym jestem wrażeniem

ja też...

To chyba dobrze

PS

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 sierpień 18 2006 20:55   
Forum

Cytat:
"Ideały są wspaniałe, natomiast wykonanie szkaradne."

Na moje pytanie dotyczące warunków w Rosji Radzieckiej pod tym względem, Lenin odpowiedział:

"Rząd dyktatury proletariatu, wraz z partią komunistyczną i związkami zawodowymi, oczywiście, nie pozostawi kamienia na kamieniu z zacofanych idei mężczyzn i kobiet, aby zniszczyć starą, niekomunistyczną psychologię.

Takich środków, jak nacjonalizacja ziemi, nacjonalizacja wszystkich banków i syndykatów kapitalistycznych lub co naj­mniej wprowadzenie natychmiastowej kontroli nad nimi ze strony Rad Delegatów Robotniczych itd. , środków, nie będących bynaj­mniej „wprowadzeniem” socjalizmu, trzeba się bezwzględnie domagać i w miarę możności urzeczywistniać je w drodze rewolucyjnej. Bez zastosowania takich środków, które są tylko krokiem ku socjalizmowi i które pod względem ekonomicznym są zupełnie możliwe do urzeczywistnienia, nie można leczyć ran, zadanych przez wojnę, ani zapobiec grożącej ruinie, targnąć się zaś na niesłychanie wysokie zyski kapitalistów i bankierów, tu­czących się w sposób szczególnie skandaliczny właśnie „na wojnie”, partia rewolucyjnego proletariatu nigdy się nie zawaha.

Bardzo przepraszam, że nie na temat - ale gdy ktoś klepie frazesy o pięknych komunistycznych ideałach - krew się we mnie gotuje.

Proszę przeczytać jaką straszną ideologią pozbawiającą człowieka godności i wolności jest komunizm. I nie mówić, że ideały piękne, wykonanie kiepskie, bo sama idea komunizmu jest złem wcielonym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 18 2006 22:07   
Forum

Quote by maxurd:
Quote by alu-q: chłopie, czym więcej czytam Twoich wypowiedzi tym pod większym jestem wrażeniem

ja też...

To chyba dobrze

PS

myślałem że argumenty których używam sa mocne, jednak Twoje zwaliły mnie z nog. rzadko zadarza sie aby ktokolwiek potrafił skłonić mnie do refleksji na tematy religii i życia. Tobie sie to udało. Gratuluje!

...bo problemem człowieka jest to, że nie potrafi sobie poradzić z faktem, że aby iść drogą Chrystusa i naprawiać świat i ludzi, to trzeba cierpieć. człowiek nie może pogodzić się z tym że aby z czystym sumieniem zasłużyć na krolestwo niebieskie, musi dać coś od siebie , złożyć ofiarę, poświęcić częsc swojego życia Bogu i innym

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 sierpień 18 2006 22:11   
Forum

no to sie zaraz zacznie o ofierze

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 sierpień 18 2006 22:22   
Forum

...bo problemem człowieka jest to, że nie potrafi sobie poradzić z faktem, że aby iść drogą Chrystusa i naprawiać świat i ludzi, to trzeba cierpieć. człowiek nie może pogodzić się z tym że aby z czystym sumieniem zasłużyć na krolestwo niebieskie, musi dać coś od siebie , złożyć ofiarę, poświęcić częsc swojego życia Bogu i innym.

Jeśli kocha się Jezusa szczerze i chce się iść Jego śladami wszystko co człowiek daje z siebie nie jest "ofiarą", jest czystą miłością i bezinteresownością. Nie sprawia człowiekowi trudności. Nie jest traktowane jako ciężar nie do uniesienia i poświęcanie się.
Czerpiesz z miłości do Boga i cząstki tej miłości przekazujesz ludziom z radosnym i czystym sercem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 sierpień 19 2006 11:12   
Forum

Bardzo przepraszam, że nie na temat - ale gdy ktoś klepie frazesy o pięknych komunistycznych ideałach - krew się we mnie gotuje.

Patrzysz na te ideały z punktu widzenia człowieka współczesnego. Mi chodziło o te ideały w momencie ich powstawania, jeszcze przed urzeczywistnieniem zbrodni i obozów pracy.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 sierpień 19 2006 13:14   
Forum

"Drogi alu-q, może przeczytał byś najpierw dzieła klasyków marksizmu-leninizmu, dotyczących sfery społecznej, religijnej itp. Może trochę by Cię to zainteresowało? Bo z marksizmem jest jak z religią - Ideały są wspaniałe, natomiast wykonanie szkaradne."

"Patrzysz na te ideały z punktu widzenia człowieka współczesnego. Mi chodziło o te ideały w momencie ich powstawania, jeszcze przed urzeczywistnieniem zbrodni i obozów pracy."

Niestety zbrodnia i obozy pracy są jedynie konsekwencją wprowadzania tych ideałów w życie, nierozerwalnie z nimi związane.
Patrzę na te "ideały" jak je nazywasz, po zapoznaniu się z nimi. Są one z gruntu złe i falszywe, niosą za sobą ból, cierpienie, rozkład porządku społecznego, rozpad moralności, rozpad rodziny i wszystkie inne zła tego świata.
Komunizm zaprzecza istnieniu Boga,zastępuje moralność jej brakiem,każe niszczyć i tylko niszczyć.

A wszysko co jest z nim związane jest przykrywką dla osiągnięcia ostatecznego celu na ziemi - jego panowania po wyeliminowaniu dobra, co jak wiemy i tak się nie uda, ale po drodze zniszczy go tyle, ile zdoła.

Dlatego szeroko pojmowana lewica zawłaszczyła sobie z nauki Jezusa Chrystusa dobroczynność, jako lep dla przyciągnięcia i zwiedzenia ludzi. Bo to też jet oszustwem. Czy jak oni mawiają kolejnym krokiem do wprowadzenia tego "ustroju powszechnej szczęśliwości".
Tylko ktoś, kto naprawdę nie zapoznał się gruntownie z tą ideologią może powiedzieć, że ludzie ją wypaczyli. Ona sama w sobie jest wypaczeniem.
Ale to chyba nie miejsce na ten temat, dlatego Gocku nie spierajmy się o to dłużej - bo temat tego postu jest inny.
Polityka to nasze codzienne życie i księża jak najbardziej mają prawo w nim uczestniczyć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 19 2006 13:37   
Forum

Quote by kobieta: Dlatego szeroko pojmowana lewica zawłaszczyła sobie z nauki Jezusa Chrystusa dobroczynność, jako lep dla przyciągnięcia i zwiedzenia ludzi. Bo to też jet oszustwem. Czy jak oni mawiają kolejnym krokiem do wprowadzenia tego "ustroju powszechnej szczęśliwości".
Tylko ktoś, kto naprawdę nie zapoznał się gruntownie z tą ideologią może powiedzieć, że ludzie ją wypaczyli. Ona sama w sobie jest wypaczeniem.
Ale to chyba nie miejsce na ten temat, dlatego Gocku nie spierajmy się o to dłużej - bo temat tego postu jest inny.
.

nie jest to miejsce na ten temat, ale zaczelas kobieto a ja nie moge sie powstrzymac żeby nie kontynuować

współczesna lewica to spadkobierczyni części ideologicznego majątku pozostawionego przez komunizm. lewica chce czynić dobro, walczyć z biedą i pomagać człowiekowi, ale jest ZA aborcją, tak jakby nienarodzone dziecko nim nie było. lewica to zło, i przyznam szczerze że chociaż ideologie faszystoskie i nazistowskie w rzeszy też były złe, to są one mi bliższe od lewicowyc(ale żeby nie było że jestem faszystom )

lewica to największe przekleństwo europy po 1989, upadła rzesza, upadł komunizm, upadnie lewica, i bedzie traktowana na równi z wymienionymi wcześniej

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 sierpień 19 2006 13:39   
Forum

I co się pienisz? Trzeba było od razu po zmianie ustroju zrobic z nimi porządek.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 sierpień 19 2006 13:48   
Forum

Właśnie my chrzescijanie próbujemy zrobić z nimi porządek - głosimy nauki Chrystusa - przeciwnik jest trudny, ale zło dobrem zwyciężaj!

Ja w to gorąco wierzę, dlatego nie walczę na pięści, a jedynie za pomocą moich przekonań.

I też lubię nazywać rzeczy po imieniu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 19 2006 14:01   
Forum

Quote by kobieta: Właśnie my chrzescijanie próbujemy zrobić z nimi porządek - głosimy nauki Chrystusa - przeciwnik jest trudny, ale zło dobrem zwyciężaj!

smutne jest to że lewica rzadzi w nimal całej zachodnie europie, europie niegdyś chrześcijańskiej(obecnie laickiej), i to taka europa w wyborach ich wybrała

moralna zapaść ludzi bedzie poglebiac sie coraz bardziej, dlatego wątpie aby lewica odeszła i zniknęła tak jak to stało sie z konserwatystami i tradycjonalistami. wróże że lewica odejdzie podobnie jak komuna-rewolucja, pokojowa oczywiście!!!

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 sierpień 19 2006 18:36   
Forum

Quote by Misiek: Nie rozumiem co maj aksieza do polityki.Co ich to obchodzi.Nie oni od tego sa.jak chca sie udzielac politycznie to mogli isc na politologie a nie do sanktuarium.Czy moze mi ktos to wytłumaczyc dlaczego ksieza sie wtracaja do polityki???????

Jeszcze wiecej kasy, jeszcze wiecej wladzy? Dzieki temu moga dostawac np. dzialki jak te ostatnio w Krakowie...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gocek
 sierpień 20 2006 12:59   
Forum

Niestety zbrodnia i obozy pracy są jedynie konsekwencją wprowadzania tych ideałów w życie, nierozerwalnie z nimi związane.

Zobacz jakie były i często są konsekwencje wprowadzania ideałów religijnych w życie, nierozerwalnie z nimi związanych.
Patrzę na te "ideały" jak je nazywasz, po zapoznaniu się z nimi. Są one z gruntu złe i falszywe, niosą za sobą ból, cierpienie, rozkład porządku społecznego, rozpad moralności, rozpad rodziny i wszystkie inne zła tego świata.

Komunizm zaprzecza istnieniu Boga,zastępuje moralność jej brakiem,każe niszczyć i tylko niszczyć.

Trochę dziwne i tendencyjne Twoje spojżenie i śmiem podejżewać, że nie w nim Twojego zdania, lecz jedynie nabyte na jakiś naukach religijnych.
Jako dowód nieznajomości przez Ciebie podstawowej tezy marksizmu dot. religii, jest to, że marksizm głosi absolutną separację Kościoła od Państwa (sfera polityki). Natomiast nie ma tam nic o likwidacji religii jako takiej. Dla marksistów religia i wyznanie jest sprawą prywatną człowieka. Marksiści nie walczyli z religią właściwą, lecz z klerykalizmem. Państwo komunistyczne ma być państwem świeckim, jednak niezabraniającym swoim obywatelom praktyk religijnych wszelkich wyznań, byle nie mieszały się do polityki proletariatu. To jest jeden z ideałów marksizmu - jak widać zupełnie Ci nieznany.
A wszysko co jest z nim związane jest przykrywką dla osiągnięcia ostatecznego celu na ziemi - jego panowania po wyeliminowaniu dobra, co jak wiemy i tak się nie uda, ale po drodze zniszczy go tyle, ile zdoła.

I pewnie pierwsi sekretarze to był Szatan w ludzkiej postaci .
Dlatego szeroko pojmowana lewica zawłaszczyła sobie z nauki Jezusa Chrystusa dobroczynność, jako lep dla przyciągnięcia i zwiedzenia ludzi. Bo to też jet oszustwem. Czy jak oni mawiają kolejnym krokiem do wprowadzenia tego "ustroju powszechnej szczęśliwości".

Ludzie religijni boją się wolności religijnej.

Błyskotliwa wypowiedź, brawo!

A kto może powiedzieć ostatnie zdanie?
Polityka to nasze codzienne życie i księża jak najbardziej mają prawo w nim uczestniczyć.

A mi się nie podoba, że do tego codziennego rzeczywistego życia, wrzuca się mitologię do urzeczywistnienia swoich politycznych aspiracji i celów. I niech się zajmą lepiej doktryną zbawienia i eschatologii, albo własną patologią. Niech zostaną w tym na czym żerują i czym pętają umysły ludzi - w mitologii.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 20 2006 15:48   
Forum

Quote by Gocek: Marksiści nie walczyli z religią właściwą, lecz z klerykalizmem. Państwo komunistyczne ma być państwem świeckim, jednak niezabraniającym swoim obywatelom praktyk religijnych wszelkich wyznań, byle nie mieszały się do polityki proletariatu

oto jak państwo komunistyczne broniło swojej świeckości na wegrzech: Już w 1946 r. księży wieszano, rozstrzeliwano, zamykano. W ciągu dwóch nocy wysiedlono i internowano 10 tysięcy zakonnic i zakonników. Prymasa skazano na dożywocie. Gdy zniszczono już strukturę Kościoła, biskupi węgierscy - pod naciskiem - podpisali w 1950 r. ugodę z państwem. W tym “porozumieniu” nie ma nawet odniesienia do Stolicy Apostolskiej, a jedynie do rządu Węgierskiej Republiki Ludowej. Na czele diecezji stanęli wikariusze generalni, co do jednego księża-patrioci. Przy każdym rezydował ponadto oficer SB, nazywany “biskupem z wąsami'. tak było w całym bloku komunistycznym, jednym wyjątkiem była Polska, gdzie koścół pozostał naprawde niezależny

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 20 2006 15:55   
Forum

Quote by Misiek: Nie rozumiem co maj aksieza do polityki.Co ich to obchodzi.Nie oni od tego sa.jak chca sie udzielac politycznie to mogli isc na politologie a nie do sanktuarium.Czy moze mi ktos to wytłumaczyc dlaczego ksieza sie wtracaja do polityki???????

co zatem mieli komuniści do kościoła?
tak już ten świat jest skonstruowany: kościół ma własne prawa, własną administracje i organizacje, a nie ma państwa, chociaż jest wszedzie: kościół musi być aktywny politycznie zeby nie został zjedzony przez antyklerykałów, i lewice

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,36 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty