Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek
 Wybierz wolność! Kogo poprzeć w wyborach?
 |  Wersja do druku
Maciek Janson
 wrzesień 25 2005 09:18   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by a1a1a1:
Człowiek wierzący może natomiast być kompletnym szkodnikiem w sprawch politycznych. Znam nowonarodzonego chrześciajnina, który został aktywnym dziłaczem Unii Pracy...
Paweł Chojecki

Jak mozna byc nawroconym czlowiekiem i popierac eutanazje, zwiazki homoseksualne i jawnie dzialac na rzecz wyparcia chrzescijanstwa z zycia publicznego??

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
Kacper Światłowski
 wrzesień 25 2005 19:04   
Forum

Quote by a1a1a1: Człowiek wierzący może natomiast być kompletnym szkodnikiem w sprawch politycznych. Znam nowonarodzonego chrześciajnina, który został aktywnym dziłaczem Unii Pracy...

:-o Fuj...!!! Niech Pan go przywiedzie do pokuty!

===

Profil   Email   Strona www 
Paweł Chojecki
 listopad 09 2005 00:59   
Forum

Quote by maxurd:
Quote by a1a1a1:
Człowiek wierzący może natomiast być kompletnym szkodnikiem w sprawch politycznych. Znam nowonarodzonego chrześciajnina, który został aktywnym dziłaczem Unii Pracy...
Paweł Chojecki

Jak mozna byc nawroconym czlowiekiem i popierac eutanazje, zwiazki homoseksualne i jawnie dzialac na rzecz wyparcia chrzescijanstwa z zycia publicznego??

Znam osobiście pastora, który głosował na Kwaśniewskiego i Sld. Twierdził, że u nich w zborze większość tak robi, bo to powstrzymuje katolickich fanatyków...

===

Joanna Gacka
 listopad 09 2005 01:45   
Forum Admin
Admin

Quote by a1a1a1: Znam osobiście pastora, który głosował na Kwaśniewskiego i Sld. Twierdził, że u nich w zborze większość tak robi, bo to powstrzymuje katolickich fanatyków...

Świetna ilustracja tego, do czego prowadzą waśnie i spory między chrześcijanami... Lepiej zagłosować na partię antychrześcijańską niż na taką, która ma coś wspólnego z katolicyzmem - znam z własnego podwórka ale nadal nie rozumiem...

bardzo dobrze jest to ujęte w tym artykule

===

Maciek Janson
 listopad 09 2005 10:13   
Forum Moderator
Moderator

Quote by a1a1a1:
Znam osobiście pastora, który głosował na Kwaśniewskiego i Sld. Twierdził, że u nich w zborze większość tak robi, bo to powstrzymuje katolickich fanatyków...

Takiemu pastorowi tylko bym powiedzial, ze kazdy ponosi odpowiedzialnosc za swoj wybor, a jego wyborem jest partia i czlowiek opowiadajacy sie za najwiekszymi plagami wspolczesnego swiata... Nik nie musi glosowac na LPR, ale zeby chrzescijanin glosowal na SLD?? Albo skrajna glupota, albo skrajna nieodopowiedzialnosc. Jedno i drugie to grzech...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
Paweł Chojecki
 listopad 09 2005 14:14   
Forum

Quote by Admin: Świetna ilustracja tego, do czego prowadzą waśnie i spory między chrześcijanami...

Za pozwoleniem, Pani Joanno. To, co napisałem dobrze ilustruje egoizm niektórych protestantów i chronienie swoich przywilejów ( co opisałem wyczerpującao w niniejszym artykule: http://www.knp.lublin.pl/knp.php3?dz=12&co=p&te=174. Pokazałem w nim także jak przywódcy największych wyznań - z nazwiskami - wspierają socjalizm).
Nie ma to nic wspólnego z wspólpracą między wyznaniami.
Ja na przykład mógłbym nawet głosować na partie nie tylko katolicką, ale i żydowską czy ateistyczną, byleby głosiła program wolności, własności i sprawiedliwości dla wszystkich.

Paweł Chojecki

===

Paweł Chojecki
 listopad 09 2005 14:18   
Forum

Quote by maxurd:
Takiemu pastorowi tylko bym powiedzial, ze kazdy ponosi odpowiedzialnosc za swoj wybor, a jego wyborem jest partia i czlowiek opowiadajacy sie za najwiekszymi plagami wspolczesnego swiata... Nik nie musi glosowac na LPR, ale zeby chrzescijanin glosowal na SLD?? Albo skrajna glupota, albo skrajna nieodopowiedzialnosc. Jedno i drugie to grzech...

Sam jestem takiego samego zdanie i bardzo boleję nad takim stanem rzeczy i zgorszeniem, jaki dają ci protestanci. Napisałem też artykul, o którym wzmiankuję Pani Joannie, ale nawet na tym portalu zaistniał tylko incydentalnie zamieszczony na forum przez jakiegoś anonimowego czytelnika. Na ekumenizm.pl go odrzucili... A tu trzeba bić na ALARM!!!

===

Grievous
 styczeń 15 2006 00:21   
Forum

PO,UW(PD),UPR,PSL,SLD,SDPiL,,KPZR,PZPR,NSDAP - wszystko to jedna wielka pomyłka potocznie zwana złodziejstwem i żydomasonerią

===

BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA... Kto nachalnie usuwa mój świetny obrazek pt.: "Zakaz pedałowania" ???

Profil   Email 
znak
 czerwiec 24 2010 23:54   
Forum

Być może kogoś interesuje moje zdanie na temat kandydatów na prezydenta w zbliżających się wyborach. Dla zainteresowanych przedstawiam racje jakimi będę się kierować przy głosowaniu. Zaznaczam jednak, że nie chcę nikogo tutaj nagabywać do poparcia któregoś z kandydatów. Uważam, że osoby nie zainteresowane polityką nie powinny chodzić na wybory. Jeżeli kogoś Duch Święty nie popycha do dokonywania wyborów politycznych to powinno się to uszanować, a nie piętnować za niewypełnianie „obowiązku obywatelskiego”.

Dlaczego poprę Komorowskiego:
1) Liczę na to, że po zwycięstwie Komorowskiego prezydentura w Polsce przyjmie taki kształt , jak to zaproponował Tusk. Tzn. kompetycję prezydenta zostaną okrojone i przekazane premierowi. Dzięki temu państwo polskie znormalnieje. Wyłoni się jeden ośrodek władzy, który będzie można obciążyć odpowiedzialnością za bieg spraw w kraju. Być może kiedyś ten ośrodek przejmie PiS i będzie miało władzę premiera i prezydenta w jednym. Jedno jest pewne, istnienie dwóch ośrodków władzy, wzajemnie blokujących się, nie poprawia funkcjonowania państwa (królestwo wewnętrznie podzielone nie może się ostać). Ja nie mam problemów z pokorą i nie przeszkadza mi, że tak wiele spraw wpływających na moje życie będzie zależało od jednego człowieka. Nie mam za to ochot więcej oglądać fundowanych za moje pieniądze gorszących spektakli, w których to dwóch oficjeli ze zwalczających się obozów politycznych, w czasie delegacji państwowej, wyrywa sobie krzesła.

2) Komorowski to ojciec wielodzietnej rodziny. Uważam, że w okresie niskiego przyrostu naturalnego, korzystne jest, gdy eksponowane stanowisko zajmie człowiek, który nie słowem, ale przykładem własnego życia będzie propagował wartości konserwatywne. Prezydentura Komorowskiego zada kłam powszechnemu przeświadczeniu, że rodzina wielodzietna to rodzina dysfunkcyjna. Jako liberał jestem daleki by traktować ludzi, jak stado rozrodcze, które ma na siłę rozmnażać się. Jestem przeciwny stosowania w tym zakresie jakichkolwiek administracyjnych stymulatorów, jak becikowe, bykowe itp. Zdaję sobie jednak sprawę, że tylko w kraju ludnym gospodarka i kultura mogą kwitnąć.

Dlaczego odradzam głosowanie na Kaczyńskiego:
Kaczyński walczy marksizmem (obrona państwa socjalnego). Przez jednoczesne odwoływanie się do katolicyzmu nobilituje tę szatańską ideologię. Jest to bardzo niebezpieczne działanie, bo prowadzi do zamętu pojęciowego. Przez takie działania ludzie tracą zdolność rozróżniania dobra od zła. Kaczyński robi to z całkowitym rozmysłem. Ktoś, kto sieje zło z rozmysłem, w celu osiągnięcia korzyści, jest człowiekiem przewrotnym. Takich ludzi się obawiam.

===

Profil   Email 
Robert
 czerwiec 26 2010 09:51   
Forum

Madrze napisane.

Smile

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
Andrzej
 czerwiec 26 2010 15:54   
Forum

bez sensu temat - do każdego z kandydatow mozna sie o coś przyczepic a najbardziej do Komorowskiego, ktory nie ma pojecia o nauce Koscioła i wszystko myli

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Robert
 czerwiec 26 2010 16:13   
Forum

Przynajmniej nie ma wspolnego konta bankowego z matka, znalazl sobie kobiete i nie musi grac religijna karta, by zdobyc wyborcow...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
Andrzej
 czerwiec 26 2010 18:21   
Forum

Quote by: suration

Przynajmniej nie ma wspolnego konta bankowego z matka, znalazl sobie kobiete i nie musi grac religijna karta, by zdobyc wyborcow...

to akurat nie są argumenty dla chrześcijan

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

LuTom
 czerwiec 26 2010 22:34   
Forum

Quote by: znak

........ Liczę na to, że po zwycięstwie Komorowskiego prezydentura w Polsce przyjmie taki kształt , jak to zaproponował Tusk. Tzn. kompetycję prezydenta zostaną okrojone i przekazane premierowi. Dzięki temu państwo polskie znormalnieje. ........

A ja bym na to nie liczył. Cała władza w jedne ręce (czyt. dla jednej partii) ? Już to przerabialiśmy.

===

Profil   Email 
Rafi F
 czerwiec 26 2010 23:51   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: LuTom

Quote by: znak

........ Liczę na to, że po zwycięstwie Komorowskiego prezydentura w Polsce przyjmie taki kształt , jak to zaproponował Tusk. Tzn. kompetycję prezydenta zostaną okrojone i przekazane premierowi. Dzięki temu państwo polskie znormalnieje. ........

A ja bym na to nie liczył. Cała władza w jedne ręce (czyt. dla jednej partii) ? Już to przerabialiśmy.

Niejednokrotnie. Najlepiej wyszło to lewicy z Kwaśniewskim, najgorzej PiS z Kaczyńskim. I właśnie to ostatnie wspomnienie wielu skłania do głosowania nie tyle za Komorowskim co przeciw Kaczyńskiemu.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Robert
 czerwiec 27 2010 01:40   
Forum

Quote by: medieval_man

to akurat nie są argumenty dla chrześcijan

Bo to sa argumenty dla kazdego czlowieka, bez wzgledu na podzial religijny.

===

Profil   Email 
Andrzej
 czerwiec 27 2010 15:46   
Forum

to, że kto nie ma zony?
na co to argument?

===

Robert
 czerwiec 27 2010 16:52   
Forum

to, że kto nie ma zony?
na co to argument?

No Jaro nie ma żony. Glupio byloby nie miec pierwszej damy. Na szczescie do tego nie dojdzie.

===

Profil   Email 
Andrzej
 czerwiec 27 2010 18:18   
Forum

to, że kto nie ma zony?
na co to argument?

No Jaro nie ma żony. Glupio byloby nie miec pierwszej damy. Na szczescie do tego nie dojdzie.

przecież to żaden argument dla pełnienia lub nie - funkcji publicznej.
Szermowane takimi argumentami ośmiesza szermującego

===

Robert
 czerwiec 28 2010 00:26   
Forum

Przeciez mozesz sobie na niego glosowac. Ja chce, zeby prezydent byl godnym reprezentantem narodu, czlowiekiem zyciowym i zaradnym.

===

Profil   Email 
Łukasz
 czerwiec 28 2010 23:18   
Forum Moderator
Moderator

Przeciez mozesz sobie na niego glosowac. Ja chce, zeby prezydent byl godnym reprezentantem narodu, czlowiekiem zyciowym i zaradnym.

Zaradnym w odbieraniu dzieci rodzicom
Zaradnym w inwigilacji i cenzurze internetu.

Nie wiem czy zauważyliście ale Pan Komorowski podpisał już 46 ustaw jako Prezydent zastępczy - wszystkie którym opór stawiał śp Lech Kaczyński. Które z nich reformują Polską słabiuteńką gospodarkę? Żadne. Wszystkie dotyczą zwiększeniu władzy urzędników nad obywatelem i prowadzą w konsekwencji do ubezwłasnowolnienia obywatela. To oczywiście dopiero początek (POsłanka Mucha przedstawi projekt zakładający odpytywanie dzieci podczas zajęć szkolnych o życie rodzinne i o zachowania rodziców. Oczywiście przepis ten będzie łamał konstytucję mówiącą, że rodzic ma prawo wychowywać dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Niestety Polakom jak narazie to zwisa więc PO będzie pchać ten zamordyzm).

Kaczyński mimo socjalistycznych zapędów ma na tyle oleju w głowie, że wie, iż nie można ludzi ubezwłasnowolnić, dlatego tym razem postawie na niego.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Butterfly
 czerwiec 29 2010 02:36   
Forum

Tak wygląda różnica między dwoma kandydatami:

http : / / www. youtube. com/watch?v=UjtrYxd2gpM&NR=1

Zatem wybór jest bardzo trudny Twisted Evil
Jeśli i wam coś podpowiada, że te wybory nic nie zmienią a wasz jeden głos i tak nic nie zmieni, oznacza to, że się nie mylicieWink
Polecam wszystkim rozsądnym po prostu nie iść. Big Grin

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
Rafi F
 czerwiec 29 2010 08:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Molier

A to jest najgorsza z propozycji jakie słyszałem

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Butterfly
 czerwiec 29 2010 13:03   
Forum

Logiczna i rozsądna. Czas można wykorzystać dużo lepiej nawet robiąc wtedy zwyczajnie obiadWink.
Jestem przekonany, że w Polsce więcej ludzi zna się na przyrządzaniu obiadu aniżeli na polityce Wink

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
Rafi F
 czerwiec 29 2010 20:14   
Forum Moderator
Moderator

Logiczna i rozsądna. Czas można wykorzystać dużo lepiej nawet robiąc wtedy zwyczajnie obiadWink.
Jestem przekonany, że w Polsce więcej ludzi zna się na przyrządzaniu obiadu aniżeli na polityce Wink

Jeżeli nie chca wybierać z takich czy innych względów, to niech ida i skreślą obydwóch. W ten sposób wyrażą swoja wolę. A potem niech gotują obiad.
Zgadnij: jaki to ma sens? Co by się stało gdyby tak postąpili wszyscy "niezdecydowani" i frekwencja wyniosłaby 100%?

===

Butterfly
 czerwiec 29 2010 20:44   
Forum

Quote by: Rafi+F

Jeżeli nie chca wybierać z takich czy innych względów, to niech ida i skreślą obydwóch. W ten sposób wyrażą swoja wolę. A potem niech gotują obiad.
Zgadnij: jaki to ma sens? Co by się stało gdyby tak postąpili wszyscy "niezdecydowani" i frekwencja wyniosłaby 100%?

Gdyby tak postąpili wszyscy niezdecydowani w sumie...to nic by się nie stało Smile . Jest to w gruncie rzeczy jednak po prostu strata czasu.. i każdy o tym wie. Swoją wolę można wyrazić również poprzez poprzestanie na gotowaniu. Obiad będzie wcześniej chociażby Wink

Oczywiste jest, że jeżeli nie chce się brać udziału w głosowaniu najlepiej po prostu nie iść głosować. Nie widzę żadnego logicznego rozumowania ani też przesłanek, aby brać udział w głosowaniu Wink

===

Profil   Email 
Rafi F
 czerwiec 29 2010 21:23   
Forum Moderator
Moderator

Gdyby tak postąpili wszyscy niezdecydowani w sumie...to nic by się nie stało Smile . Jest to w gruncie rzeczy jednak po prostu strata czasu.. i każdy o tym wie. Swoją wolę można wyrazić również poprzez poprzestanie na gotowaniu. Obiad będzie wcześniej chociażby Wink

Oczywiste jest, że jeżeli nie chce się brać udziału w głosowaniu najlepiej po prostu nie iść głosować. Nie widzę żadnego logicznego rozumowania ani też przesłanek, aby brać udział w głosowaniu Wink

A ja takie przesłanki widzę. Coraz więcej osób wyraża swój sprzeciw oddając właśnie głos nieważny. Są to osoby których obchodzi los Polski ale nie utozsamiają się z zadnym z wyborów. W wyborach parlamentarnych ma to tez dodatkowy wpływ na wynik wyborów - mniej jest wtedy "zawodowych" parlamentarzystów. Nie jestem do końca czy ma wpływ na wybory prezydenckie, czyli czy głosy nieważne sa liczone do ogółu oddanych głosów. W pierwszej turze miałoby to duze znaczenie 9przysłowiowy jeden głos z 50%+1), teraz wygra ten, który dostanie więcej głosów. Jezeli głosy niewazne sa liczone to przy 50% niewaznych głosów kandydaci mieliby to rozdarcia 50% poparcia. Zostając prezydentem wazne jest choćby ze względów propagandowych, czy ma się 51% poparcia zainteresowanych, czy tylko 26%! (nie zainteresowani to barany idace na rzeź i nie mające prawa nawet narzekac)
Ktos może wyjasnić kwestię liczenia ?

===

Dezerter
 czerwiec 29 2010 21:33   
Forum

A to jest najgorsza z propozycji jakie słyszałem

Pełna zgoda z Rafim - głosujcie na którego chcecie , ale głosujcie!
kiepski wybór mamy tym razem nawet Znak chce głosować na katolika Komorowskiego Laughing Out Loud

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Butterfly
 czerwiec 29 2010 22:02   
Forum

A dlaczego mam prawo nie narzekać? Mam prawo jak najbardziej narzekać właśnie dla tego, że to nie ja jestem współtwórcą czy też uczestnikiem tego najgłupszego ustroju w dziejach ludzkości Frown .
Głosowanie tylko po to, by głosować jest zwyczajną głupotą.
Niech nikt nie podciąga demokracji pod wolność, bo żaden z moich przodków nie oddawał życie za demokrację. Demokracja i wolność to dwa przeciwieństwa.

===

Profil   Email 
Łukasz
 czerwiec 29 2010 23:44   
Forum Moderator
Moderator

A dlaczego mam prawo nie narzekać? Mam prawo jak najbardziej narzekać właśnie dla tego, że to nie ja jestem współtwórcą czy też uczestnikiem tego najgłupszego ustroju w dziejach ludzkości Frown .
Głosowanie tylko po to, by głosować jest zwyczajną głupotą.
Niech nikt nie podciąga demokracji pod wolność, bo żaden z moich przodków nie oddawał życie za demokrację. Demokracja i wolność to dwa przeciwieństwa.

Ba powinni Cię nawet zwolnić z podatków jak to było niegdyś w Belgii Smile

Po za tym nie każdy powinien głosować. Wiele osób nie ma zielonego pojęcia co się wokół nich dzieje, ale do wyborów lecą pierwsi. Jednak nie wolno im tego zabronić. Trzeba skończyć z demokracją zanim bezmyślni obywatele pogrążą ten kraj w zamordyźmie - nie wierzę, że to się uda, bo wszystkie znaki na niebie i ziemi zwiastują wielki ucisk ludzkości. Zostało się modlić i skutecznie odpędzać od czewonej zarazy.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Zawartość wygenerowana w: 0,45 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie