Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek
 Wybierz wolność! Kogo poprzeć w wyborach?
 |  Wersja do druku
Robert
 czerwiec 30 2010 05:06   
Forum

Status: offline

Mylisz sie Rafi. Licza sie tylko wazne glosy i czy wszystkie sa wazne, czy tylko polowa jest wazna, delikwent otrzyma np. 35% waznych glosow. I tyle. Glosy niewazne nie licza sie do tych procentow.

Moze ludzie powyzej 80 lat nie powinni glosowac? Zazwyczaj uwsteczniaja kraj i spowalniaja reformy, latwo nimi manipulowac itd. Co o tym myslicie? Zdaje sie, ze w jakims kraju tak jest.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
Bartosz
 czerwiec 30 2010 12:26   
Forum

Moze ludzie powyzej 80 lat nie powinni glosowac? Zazwyczaj uwsteczniaja kraj i spowalniaja reformy, latwo nimi manipulowac itd. Co o tym myslicie? Zdaje sie, ze w jakims kraju tak jest.

Dla mnie to jest to raczej zły pomysł. Bo równo dobrze można to zarzucić młodym pełnoletnim, że nimi łatwo manipulować. Sami zresztą najłatwiej łapią reklamy w tv. Czy przez to należy ograniczyć głosowanie od 25 do 65 lat? Dla mnie wtedy trudniej byłoby mówić o demokracji, bo nawet przestępca w więzieniu mógłby głosować a ja nie.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
Butterfly
 czerwiec 30 2010 22:41   
Forum

Quote by: BLyy

Dla mnie to jest to raczej zły pomysł. Bo równo dobrze można to zarzucić młodym pełnoletnim, że nimi łatwo manipulować. Sami zresztą najłatwiej łapią reklamy w tv. Czy przez to należy ograniczyć głosowanie od 25 do 65 lat? Dla mnie wtedy trudniej byłoby mówić o demokracji, bo nawet przestępca w więzieniu mógłby głosować a ja nie.

Wlasnie dlatego nienawidze demokracji. Tylko w demokracji tego typu dyskusje sa uwazane za powazne.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
Robert
 lipiec 09 2010 05:04   
Forum

Ani jednego komentarza na temat wynikow wyborow? Smile
Ja mysle, ze dobrze sie stalo. Wygral zdrowy rozsadek. Jak widac, granie religijna karta to juz nie wystarcza. Trzeba jeszcze soba prezentowac inne wartosci, ktorych najwyrazniej zabraklo Jaroslawowi. Mam nadzieje, ze Polske czeka 5 pomyslnych lat.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
Butterfly
 lipiec 09 2010 16:55   
Forum

Quote by: suration

Ja mysle, ze dobrze sie stalo. Wygral zdrowy rozsadek. Jak widac, granie religijna karta to juz nie wystarcza. Trzeba jeszcze soba prezentowac inne wartosci, ktorych najwyrazniej zabraklo Jaroslawowi. Mam nadzieje, ze Polske czeka 5 pomyslnych lat.

To twoja opinia.
Jesli wezmiemy sobie dosc pokazna grupe piekarzy, ktora nigdy nie wiedziala jak pracuje komputer, na jakiej zasadzie dziala i zaczniemy jej pokazywac w telewizji, ze komputer dziala dlatego ze swiatlo z diod LED oswietla fotodektory. A wszystko to znajduje sie w srodku. Ponadto pokazemy jeden taki badziew jako przyklad. Bedziemy to pokazywac przez kilka lat. A pozniej zorganizujemy test dla tych piekarzy, gdzie beda musieli wybrac odpowiednie czesci, aby komputer dla ich piekarni zaczal dzialac, nie jest trudno sie domyslic jakie czesci wybiora.. .
Tak dziala wlasnie demokracja. Ludzie ktorzy nie maja pojecia na temat rzadzenia rzadza.

Dla mnie Jarek czy Bronek.. co to za roznica. Praktycznie zadna. Ciekawe natomiast jest to, ze za rzadow Jarka obnizono podatki i zlikwidowano czesc bdurnych przepisow dotyczacych prawa spadkowego.
Jesli natomiast Komorowski sklada podziekowania Kwasniewskiemu i Walesie po swojej wygranej. Jesli Niemcy (trup gospodarczy) zaczynaja mowic o proeuropejskim wyborze Polakow.. to trzeba byc tylko idiota, zeby sie z tego powodu rowniez cieszyc. Jak najbardziej wygral "rozsadek" natomiast przegrala logika.
W dziwnych czasach zyjemy...

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
Dezerter
 lipiec 09 2010 19:54   
Forum

Ja mysle, ze dobrze sie stalo.
Mam nadzieje, ze Polske czeka 5 pomyslnych lat.

za rok rozliczymy PO przed urnami - ciekawe co mądrego zwojują - teraz nikt im nie przeszkadza...
powodzenia

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

LuTom
 lipiec 10 2010 08:00   
Forum

Z wywiadu z ministrem gospodarki (PO), który był w Trójce na drugi dzień po wyborach:
-szerokopasmowy internet
-zniżki za przejazdy wszystkimi środkami komunikacji dla studentów i emerytów
-zreformowana służba zdrowia z rentownymi szpitalami
-daleko idące ułatwienia dla właścicieli firm
-zredukowanie podatków
i było jeszcze trochę kiełbasy powyborczej. Na pytanie kiedy to wszystko? minister: za rok, maksymalnie za dwa.

===

Profil   Email 
Robert
 lipiec 10 2010 09:22   
Forum

Quote by: Molier

Jesli natomiast Komorowski sklada podziekowania Kwasniewskiemu i Walesie po swojej wygranej. Jesli Niemcy (trup gospodarczy) zaczynaja mowic o proeuropejskim wyborze Polakow.. to trzeba byc tylko idiota, zeby sie z tego powodu rowniez cieszyc.

Moze nie bedziesz nazywal ludzi idiotami?
Co masz do Walesy?? Za duzo radia ojca Oszołoma słuchasz?

===

Profil   Email 
Butterfly
 lipiec 10 2010 10:29   
Forum

Quote by: Molier

Jesli natomiast Komorowski sklada podziekowania Kwasniewskiemu i Walesie po swojej wygranej. Jesli Niemcy (trup gospodarczy) zaczynaja mowic o proeuropejskim wyborze Polakow.. to trzeba byc tylko idiota, zeby sie z tego powodu rowniez cieszyc.

Moze nie bedziesz nazywal ludzi idiotami?
Co masz do Walesy?? Za duzo radia ojca Oszołoma słuchasz?

A dlaczego nie nazywac ludzmi idiotami, jesli podejmuja glupie wybory a potem biadola? Nie wiem jakie zdanie w tej kwestii ma dyrektor RM. Szczerze mowiac malo mnie to obchodzi.
Jesli chodzi o Walese, to troszke na wyrost maluje swoje zaslugi. Jest tez partia, ktora maluje go jako męża stanu. To chyba strategia powszechnie uznawana w socjalistycznych partiach Laughing Out Loud

===

Profil   Email 
Dezerter
 lipiec 12 2010 22:25   
Forum

Molierze - to kto jeśli nie Wałęsa z opozycji solidarnościowej zasługuje na miano męża stanu?

===

Łukasz
 lipiec 12 2010 23:15   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Dezerter

Molierze - to kto jeśli nie Wałęsa z opozycji solidarnościowej zasługuje na miano męża stanu?

Wałęsa to agent wprowadzony do solidarności przez służby specjalne. Jego zadaniem i jego ludzi było przeprowadzenie ruchu solidarnościowego przez zmianę ustroju ustaloną wiele lat wcześniej przez Gorbaczowa. Cały zabieg miał na celu zmarginalizowanie istniejącej poważnej opozycji, która miała realną szansę przejęcia w Polsce władzy. Rosjanie nie mogli do tego dopuścić gdyż utracili by ogromną strefę wpływów. Dlatego potrzebne było zwerbowanie takich cwanych cadyków jak Wałęsa, Michnik etc.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Robert
 lipiec 13 2010 03:59   
Forum

Quote by: Kruk

Wałęsa to agent wprowadzony do solidarności przez służby specjalne. Jego zadaniem i jego ludzi było przeprowadzenie ruchu solidarnościowego przez zmianę ustroju ustaloną wiele lat wcześniej przez Gorbaczowa. Cały zabieg miał na celu zmarginalizowanie istniejącej poważnej opozycji, która miała realną szansę przejęcia w Polsce władzy. Rosjanie nie mogli do tego dopuścić gdyż utracili by ogromną strefę wpływów. Dlatego potrzebne było zwerbowanie takich cwanych cadyków jak Wałęsa, Michnik etc.

Mialem nic nie pisac, ale cisnie sie na usta jedno zdanie:
BREDZISZ KRUKU!
Na szczescie, pokazaly to wybory, liczba bredzacych spada...

===

Profil   Email 
Butterfly
 lipiec 13 2010 04:49   
Forum

BREDZISZ KRUKU!

Heheh...no tak.. bo przeciez demokracja to sila argumentow Laughing Out Loud . W demokracji licza sie glosy a nie argumenty. Wink

Dezerter: moze ludzie, ktorzy walcza o wolna Polske? Dlaczego ma nim byc facet, ktory w swoich wypowiedziach mota sie od lat? Ktory kompromituje sie bez niczyjej pomocy? Nie trzeba byc geniuszem, zeby dostrzec to, ze nabija sie nas w butelke.. . Ale w demokracji wszystko co najlgupsze i najmniej prawdopodobne staje sie prawdziwe.. Neutral .

===

Profil   Email 
Robert
 lipiec 13 2010 10:42   
Forum

Moze jeszcze warto dodac, ze mnostwo ludzi glosowalo nie tyle na Komorowskiego, co przeciwko Kaczynskiemu. Takze i ja. I tyle w temacie.

===

Profil   Email 
Łukasz
 lipiec 13 2010 12:44   
Forum Moderator
Moderator

BREDZISZ KRUKU!

I tylko tyle masz mi do powiedzenia? Twisted Evil

Wzajemnie

Wink

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Robert
 lipiec 13 2010 13:14   
Forum

Wzajemnie
Wink

Jak inaczej moglem skomentowac cos takiego. Przeciez to sa pomowienia, za ktore byly prezydent moze Cie pozwac. Juz pare osob musialo go przeprosic za podobne slowa. Ja bym nie przesadzal z takimi oszczerstwami.

===

Profil   Email 
Łukasz
 lipiec 13 2010 13:48   
Forum Moderator
Moderator

Wzajemnie
Wink

Jak inaczej moglem skomentowac cos takiego. Przeciez to sa pomowienia, za ktore byly prezydent moze Cie pozwac. Juz pare osob musialo go przeprosic za podobne slowa. Ja bym nie przesadzal z takimi oszczerstwami.

Udowodnij że to pomówienia. Tylko tak możesz walczyć z faktami historycznymi.

===

Butterfly
 lipiec 13 2010 14:33   
Forum

Moze jeszcze warto dodac, ze mnostwo ludzi glosowalo nie tyle na Komorowskiego, co przeciwko Kaczynskiemu. Takze i ja. I tyle w temacie.

Heheheheheh.. . Wielkiej roznicy nie bylo. Banda Kaczynskiego tylko mniej kradnie^^. Rownie dobrze mogles zaglosowac na Rydzyka Cool

===

Profil   Email 
Dezerter
 lipiec 13 2010 22:14   
Forum

Kruku wybacz dosadność ale bredzisz jak zaczadziały, kiedy Wałęsa a kiedy Gorbaczow, "Wałęsa to agent wprowadzony do solidarności" Laughing Out Loud , jeden z założycieli i twórców "wprowadzony" Laughing Out Loud a znasz działalność i pozycję Wałęsy przed powstaniem Solidarności ? - nie! - to nie kompromituj się publicznie....

"poważnej opozycji, która miała realną szansę przejęcia w Polsce władzy" - każdy historyk czytający to kula się ze śmiechu - a cóż to za "poważna opozycja", bez "cwanych cadyków" i co ma Wałęsa z "cadykami" Eek!

"Rosjanie nie mogli do tego dopuścić gdyż utracili by ogromną strefę wpływów" a po okrągłym stole to jej nie stracili?! Eek! , kto zapewnił Polsce przyłączenie do NATO i usunięcie wojsk rosyjskich z Polski - jeśli nie Wałęsa?
Zdumiony i zszokowany tym co napisałeś 43 letni Dezerter, który widział to na własne oczy i był tego świadkiem
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie! Molierze Ty też - Kto?

ja nie uważam Wałęsę za jakiś wzór - nigdy na niego nie głosowałem i go nie lubiłem za jego pyszałkowatość, ale są pewne FAKTY historyczne i zasługi z którymi się nie dyskutuje. Może i coś podpisał - sam to kiedyś przyznał, ale na pewno nie był długotrwałym agentem działającym na szkodę opozycji - jeśli ktoś tak myśli to mu współczuje i współczuje jego wiedzy historycznej. Przypuszczalna krótkotrwała i nieszkodliwa współpraca (przypuszczalnie krótki okres II połowa lat siedemdziesiątych ) została odkupiona po stokroć przez jego późniejszą działalność.

===

Łukasz
 lipiec 13 2010 22:31   
Forum Moderator
Moderator

Kruku wybacz dosadność ale bredzisz jak zaczadziały, kiedy Wałęsa a kiedy Gorbaczow, "Wałęsa to agent wprowadzony do solidarności" Laughing Out Loud , jeden z założycieli i twórców "wprowadzony" Laughing Out Loud a znasz działalność i pozycję Wałęsy przed powstaniem Solidarności ? - nie! - to nie kompromituj się publicznie....

"poważnej opozycji, która miała realną szansę przejęcia w Polsce władzy" - każdy historyk czytający to kula się ze śmiechu - a cóż to za "poważna opozycja", bez "cwanych cadyków" i co ma Wałęsa z "cadykami" Eek!

"Rosjanie nie mogli do tego dopuścić gdyż utracili by ogromną strefę wpływów" a po okrągłym stole to jej nie stracili?! Eek! , kto zapewnił Polsce przyłączenie do NATO i usunięcie wojsk rosyjskich z Polski - jeśli nie Wałęsa?
Zdumiony i zszokowany tym co napisałeś 43 letni Dezerter, który widział to na własne oczy i był tego świadkiem
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie! Molierze Ty też - Kto?

ja nie uważam Wałęsę za jakiś wzór - nigdy na niego nie głosowałem i go nie lubiłem za jego pyszałkowatość, ale są pewne FAKTY historyczne i zasługi z którymi się nie dyskutuje. Może i coś podpisał - sam to kiedyś przyznał, ale na pewno nie był długotrwałym agentem działającym na szkodę opozycji - jeśli ktoś tak myśli to mu współczuje i współczuje jego wiedzy historycznej. Przypuszczalna krótkotrwała i nieszkodliwa współpraca (przypuszczalnie krótki okres II połowa lat siedemdziesiątych ) została odkupiona po stokroć przez jego późniejszą działalność.

Wałęsa już w latach siedemdziesiątych służył bezpiece jako kapo. Świadczy o tym IPN jak i zbiory niemieckie zbiory archiwalne. Po za tym sam Pan prezydent wykosił w pień większość dokumentów obciążających jego życiorys. Jednak to co istotne z Boża pomocą się zachowało.

Dezerterze, nie interesuje mnie PRLowska wizja historii, czy ta w wykonaniu postępowych sił. Proszę Cie byś na przyszłość zasięgną współczesnej literatury historycznej, bo tylko wówczas będziemy mogli rozmawiać bez poniżania się nawzajem.

Pozdrawiam.

===

Butterfly
 lipiec 13 2010 23:45   
Forum

Podpisuje sie pod wypowiedzia Kruka. A dlaczego akurat z opozycji solidarnosciowej? Przeciez Ci ludzie ani nie chcieli PRLu obalac, ani tez ich postulaty nie byly madre. Wystarczy przeczytac czego chcieli..wiekszosc to bzdury.
Czy tak trudno zrozumiec ze my Polacy zyjemy nadal w okupowanym panstwie, gdzie rzadzi mafia, ktora aktywnie i realnie niszczy ludzi.
Mnie interesuja ludzie i dzialania ludzi, ktorzy o tym mowia i cos z tym chca zrobic.. to sa mezowie stanu.. a nie jacys pajace gadajacy o prawach gejow, refundacji in vitro..jednoczeniu europy i inni "medrcy".. Neutral .Walesa chelpi sie z tego ze mamy socjalizm europejski zamiast radzieckiego. Smieszny facet.

===

Profil   Email 
Robert
 lipiec 14 2010 10:24   
Forum

Kruk i Molier,
jestescie mistrzami w opluwaniu ludzi, ktorzy nierzadko ryzykowali zyciem, by uwolnic Polske od komunizmu. Az nie chce mi sie czytac Waszych bredni. To co piszecie, to powtarzana propaganda spod znaku Rydzyka, Walentynowicz i tych wrednych kurdupli Kaczynskich.
Mieliscie swoje 5 minut - prezydenta i premiera, ministrow z PiSu i LPRu, i co, co zrobiliscie?
Sa mundurki, religia w szkolach i na swiadectwach, mozecie opluwac przyzwoitych ludzi bezkarnie, czego jeszcze chcecie?

===

Profil   Email 
Dezerter
 lipiec 14 2010 13:44   
Forum

Kruk i Molier,/p]

, surationie i dezerterze - wyluzujmy nie będziemy się przecież obrażać o tak marną i żałosną "klasę próżniaczą" - jak polityków nazwał sam Premier Laughing Out Loud
Porządni ludzie rzadko do polityki idą więc mamy co mamy. Frown
Podsumowując
Molier- samego siebie uważa za Mężą Stanu mieszkającego (jak dla mnie) w jakimś mitycznym "nadal w okupowanym panstwie, gdzie rzadzi mafia, ktora aktywnie i realnie niszczy ludzi."
cóż... Tobie mogę tylko współczuć Wink - żyjemy w różnych krajach

Kruk - napisał właściwie tylko to (potwierdził) co ja już napisałem w poście wyżej "Wałęsa już w latach siedemdziesiątych służył bezpiece jako kapo." - chwaląc się jednocześnie nieznajomością nie tylko najnowszej historii jak wcześniej , ale nawet znaczeniem słowa "kapo" - trudno z Tobą dyskutować - nie ustosunkowujesz się do moich odpowiedzi i argumentów. Chyba, że milczenie oznacza zgodę z nimi - a to się cieszę, że Cię przekonałem Smile
Od "literatury historycznej" zdecydowanie wyżej cenię "fakty historyczne" a tych żadna literatura nie zmieni

Surationie w jednym zdaniu oburzasz się na kolegów, że :"jestescie mistrzami w opluwaniu ludzi, ktorzy nierzadko ryzykowali zyciem, by uwolnic Polske od komunizmu." .... i jeszcze w tym samy czynisz dokładnie to samo mówiąc o zasłużonych działaczach opozycji wolnościowej Walentynowicz i sporo mniej, ale zawsze, Kaczyńskich - lekarzu lecz się sam
szalom

===

Robert
 lipiec 14 2010 14:41   
Forum

Surationie w jednym zdaniu oburzasz się na kolegów, że :"jestescie mistrzami w opluwaniu ludzi, ktorzy nierzadko ryzykowali zyciem, by uwolnic Polske od komunizmu." .... i jeszcze w tym samy czynisz dokładnie to samo mówiąc o zasłużonych działaczach opozycji wolnościowej Walentynowicz i sporo mniej, ale zawsze, Kaczyńskich - lekarzu lecz się sam
szalom

Ale ja Walentynowicz nie oplulem. Napisalem tylko, ze brednie wypisane wyzej sa spod znaku Walentynowicz. Jej wkladu w dzialalnosc opozycyjna nie podwazam, ale pozniej cos jej sie rzucilo na mozg. Zaczela pojawiac sie Radiu M, rzucac oszczerstwami w kierunku Walesy. Spadla na dno. Jedynie, co moge sobie zarzucic, to te kurduple. Moglem ich sobie darowac, ale ponioslo mnie czytajac Kruka i Moliera. "Wredny kurdupel" to i tak nic w porownaniu z "kapo"...

===

Profil   Email 
Łukasz
 lipiec 14 2010 15:45   
Forum Moderator
Moderator

Panowie, mam nadzieje że "Bolek coś wam mówi", no chyba że Wy spod znaku "Oni bez własnej wiedzy i zgody" - jak to się już wielu bezpieczniaków tłumaczyło....

Dezerter, odpowiedz na Twoje zarzuty nieco później, czas mnie goni. Chyba się nie pogniewasz.

Suration, ja może dwa czy trzy razy słuchałem "RM" i raczej dalej nie zamierzam, chyba że skończą na antenie tegoż radia, śpiewać socjalistyczne bzdury.

Powiedz suratione "GW" dociera również do wysp, bo styl jazgotu jaki zaprezentowałeś, jakoś dziwnie przypomina ten od wielce czcigodnych redaktorów "cadyków" z "GW"

===

Butterfly
 lipiec 14 2010 19:10   
Forum

Suration: ja zdaje sobie sprawe, ze Tobie niezwykle odpowiada zaklasyfikowanie mnie do PiSowcow.. wyznawcow Rydzyka. Otoz nie. Mylisz sie po raz kolejny. Ja jestem liberałem. Wierzę w wolność i odpowiedzialność człowieka.

Dezerterze: prosty test: sprobuj za wlasne zarobione pieniadze zrobic to moze zrobic bez problemu Anglik z polskim autem: zarejestruj swoje angielskie auto w Polsce. Inny test: sprobuj nie poslac swoich dzieci (o ile posiadasz) do szkoly, natomiast uczyc je w domu.

Dlaczego jednak mowilem o gnojeniu -zeby wyrazic sie jasniej- ludzi? Otoz wyrok w sprawie Cejrowskiego dotyczacy jego wypowiedzi na temat pijanstwa Aleksandra Kwasniewskiego; nagonka GW na Dr Dariusza Ratajczaka, zablokowanie i rozkradzenie biznesu Kluski.. . A mozna tak podawac i podawac przyklady..

===

Profil   Email 
Dezerter
 lipiec 14 2010 20:20   
Forum

Powiedz suratione "GW" dociera również do wysp, bo styl jazgotu jaki zaprezentowałeś, jakoś dziwnie przypomina ten od wielce czcigodnych redaktorów "cadyków" z "GW"

Nie wiedziałem, że tak bardzo szanujesz i cenisz GW, że jej redaktorów nazywasz :
"Cadyk, cadik, sadyk (z hebr. צדיק cadik = 'sprawiedliwy') – charyzmatyczny przywódca odłamu judaizmu - chasydyzmu. Stanowił dla wspólnoty wzór pobożności, pokory i sprawiedliwości. Cadykowie byli otaczani powszechną czcią, ze względu na przypisywaną im zdolność czynienia cudów i uzdrawiania."
Ty poważnie masz kłopoty z prawidłowym użyciem, abo zrozumieniem znaczenia słów

Molierze
Jaki sens byłby w jeżdżeniu w ruchu prawostronnym autem z kierownicą po prawej?
edukacja domowa powinna być dopuszczona gdy rodzice mają jakiś minimalne podstawy pedagogiczne i dopóki dziecko zdaje jakieś publiczne egzaminy wraz z rówieśnikami - jestem za piszemy petycję do liberała Tuska?
Ja moją 2 dzieci uczyłem i ucze w domu od podstawówki - Ty nie? i nie potrzeba mi na to zgody premiera czy prezydenta....
"Gnojenie" - podaj mi 1 kraj w którym się takie przypadki nie zdarzają?!

===

Butterfly
 lipiec 14 2010 20:45   
Forum

Quote by: DezerterMolierze
Jaki sens byłby w jeżdżeniu w ruchu prawostronnym autem z kierownicą po prawej?
edukacja domowa powinna być dopuszczona gdy rodzice mają jakiś minimalne podstawy pedagogiczne i dopóki dziecko zdaje jakieś publiczne egzaminy wraz z rówieśnikami - jestem za piszemy petycję do liberała Tuska?
Ja moją 2 dzieci uczyłem i ucze w domu od podstawówki - Ty nie? i nie potrzeba mi na to zgody premiera czy prezydenta....
"Gnojenie" - podaj mi 1 kraj w którym się takie przypadki nie zdarzają?![/p]

Nie pytam Cię o sens. Niektórzy nie widzą sensu życia innych ludzi, a jednak Ci inni ludzie żyją im na przekór. Ja przedstawiam Ci prostą sytuację. Powodów może być wiele: własciciel jest przywiazany do auta; auto jest po prostu tansze w zakupie. Kazdy ma swoj powod. Moze to byc chocby wygoda w prowadzeniu takiego auta dla wlasciciela. Ale przeciez nie chodzi tu o powod. Chodzi o to czy ja i Ty zyjemy w wolnym kraju, gdzie za wlasne pieniadze mozemy kupic sobie auto o jakim marzymy i po prostu podrozowac nim na krajowych blachach.

Piekny wywod o pedagogicznych podstawach rodzicow..moze jakis certyfikat zrobic na posiadanie i wychowanie dziecka jeszcze?..a propos podstaw pedagogicznych to nawet wielu nauczecieli takich nie ma.
Ja jeszcze rodzicem nie jestem.. ale moze nie chcialbym, aby moje dzieci uczyly sie w szkolach koedukacyjnych. Czy pojde za to do wiezienia? Bo tego ze pani kurator sie moja rodzina zainteresuje to jestem pewnyWink
Jesli ktos ma wiecej wladzy nad moimi dziecmi niz ja, to czy to sa moje dzieci..czy kogos innego w koncu?

ps. jaki tam liberal z Tuska.. socjalista jakich wiele.

===

Profil   Email 
Łukasz
 lipiec 14 2010 22:00   
Forum Moderator
Moderator

Po objęciu władzy przez Gorbaczowa i w ramach jego rozmów z Reaganem, podjęto decyzję o zwinięciu związku radzieckiego, jednak miało się to dokonać z zachowaniem pełnej kontroli nad byłymi państwami "wasalnymi" ZSRR. Komunistyczne władze Polski z kierownictwem w Rosji musiały w jakiś sposób zaprojektować transformacje systemową by nie utracić wpływów i władzy. Wiedziały że działa Solidarność, dały jej więc dziką kartę na wyjście z podziemia, ale pod pewnymi warunkami. Solidarność stała się więc ruchem który miał za zadanie przyzwyczajać społeczeństwo do ugody opozycji z władzami komunistycznymi. Prawdziwa i realna opozycja antykomunistyczna została totalnie przetrzebiona przez SB. Plan "polskiej pierestrojki" się powiódł. Doszło do obrad okrągłego stołu. Władza została podzielona. Ustalono że Prawica w Polsce nigdy nie może dojść do władzy.

Człowiekiem który zgodził się na wyjście Solidarności z podziemia i układ z władzą PRLu, był właśnie Wałęsa. Dzięki temu człowiekowi, Polska straciła szanse na prawdziwą Antykomunistyczną rewolucję i do dziś tkwi okupowana przez różne służby specjalne których geneza sięga PRLu, które w ogóle nie dbają o Polskę, a kupczą nią z Państwami ościennymi. Polska coraz bardziej zmierza w kierunku totalitarnego socjalizmu - jest to efekt działania dawnej bezpieki.

Daruj sobie Dezerterze. Wejście do Nato to zwykły zabieg kosmetyczny, granie pod publiczkę, że niby wszystko jest pięknie i kolorowo. Okrągły stół? Patrz wyżej.....

Nie wiedziałem, że tak bardzo szanujesz i cenisz GW, że jej redaktorów nazywasz :
"Cadyk, cadik, sadyk (z hebr. צדיק cadik = 'sprawiedliwy') – charyzmatyczny przywódca odłamu judaizmu - chasydyzmu. Stanowił dla wspólnoty wzór pobożności, pokory i sprawiedliwości. Cadykowie byli otaczani powszechną czcią, ze względu na przypisywaną im zdolność czynienia cudów i uzdrawiania."
Ty poważnie masz kłopoty z prawidłowym użyciem, abo zrozumieniem znaczenia słów

Nie podejrzewałem Cię o taki jazgot. Jednak przeczytaj podaną przez Ciebie definicję raz jeszcze i skonfrontuj podejście współczesnego polskiego społeczeństwa do GW. No normalnie ludzie z GW uprawiają czysty "cadycyzm". Przecież to widać, że aż razi!

Zdrówka!

===

Łukasz
 lipiec 14 2010 22:50   
Forum Moderator
Moderator

Piekny wywod o pedagogicznych podstawach rodzicow..moze jakis certyfikat zrobic na posiadanie i wychowanie dziecka jeszcze?..a propos podstaw pedagogicznych to nawet wielu nauczecieli takich nie ma.
Ja jeszcze rodzicem nie jestem.. ale moze nie chcialbym, aby moje dzieci uczyly sie w szkolach koedukacyjnych. Czy pojde za to do wiezienia? Bo tego ze pani kurator sie moja rodzina zainteresuje to jestem pewnyWink
Jesli ktos ma wiecej wladzy nad moimi dziecmi niz ja, to czy to sa moje dzieci..czy kogos innego w koncu?

Molier, do sejmu właśnie trafił projekt ustawy która zakłada, że dzieci po skończeniu dwóch lat mają obowiązkowo zostać przydzielone do przedszkola.

Dla mnie oznacza to tylko jedno: Jak najszybszy wyjazd z tego państwa.

===

Zawartość wygenerowana w: 0,32 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie