Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek
 Wybierz wolność! Kogo poprzeć w wyborach?
 |  Wersja do druku
Dezerter
 lipiec 14 2010 23:24   
Forum

Status: offline

Quote by: Molier

Piekny wywod o pedagogicznych podstawach rodzicow..moze jakis certyfikat zrobic na posiadanie i wychowanie dziecka jeszcze?..[/p]

a jesteś przygotowany merytorycznie by wychować swoje potencjalne dzieci - możesz zostać ojcem już za chwile - myślisz, że to łatwe i "samo przyjdzie"?! wiesz jakom im krzywdę możesz zrobić?

ale moze nie chcialbym, aby moje dzieci uczyly sie w szkolach koedukacyjnych.

Eek! Oops!
co te koleżanki Ci zrobiły Question Oops! Wink

Jesli ktos ma wiecej wladzy nad moimi dziecmi niz ja, to czy to sa moje dzieci..czy kogos innego w koncu?

teoretyzujesz bezpodstawnie - nikt mi się ani razu nie mieszał w wychowanie dzieci - poza rodziną - a jeśli o coś nauczyciele pytali to wynikało to z dobrze pojętej troski o dobro dziecka.
Czy jakiś ojciec/matka z forum ma inne doświadczenia z Polski?

Kruku - zacząłeś pisać do rzeczy, ale pamiętajmy, że Gorbaczow zaczął rządzić po śmierci Konstantina Czernienki 1985 . Zainicjował politykę pieriestrojki (przebudowy) i głasnosti (jawności), których podstawą były złagodzenie cenzury oraz ograniczona liberalizacja gospodarcza i polityczna.
Brak jakichkolwiek podstaw na następujące stwierdzenia:
Prawdziwa i realna opozycja antykomunistyczna została totalnie przetrzebiona przez SB
Ustalono że Prawica w Polsce nigdy nie może dojść do władzy.

a zresztą czym był rząd Olszewskiego jeśli nie prawicą więc? a poza tym czy na listach wyborczych "Wałęsy" nie znaleźli się również ludzie prawicy - Maciarewicz, Olszewski Kaczyńscy?, ludzie ZChN itp.?

Człowiekiem który zgodził się na wyjście Solidarności z podziemia i układ z władzą PRLu, był właśnie Wałęsa
jako niekwestionowany przywódca Solidarności i większości opozycji, ale zrobił to za zgodą opozycji , Solidarności i namową/gwarancjom KRK

Polska straciła szanse na prawdziwą Antykomunistyczną rewolucję
być może, ale prawdą jest, że nikt w powodzenie takowej nie wierzył i byłaby ona krwawa.

Wejście do Nato to zwykły zabieg kosmetyczny, granie pod publiczkę, że niby wszystko jest pięknie i kolorowo.
Laughing Out Loud

skonfrontuj podejście współczesnego polskiego społeczeństwa do GW

ano konfrontujmy
Gazeta Wyborcza? otrzymała tytuł Marki Wysokiej Reputacji w rankingu PremiumBrand.
"Gazetę" wyróżniono po raz drugi z rzędu. W kategorii media to jedyna - obok "Rzeczpospolitej" - gazeta codzienna, która otrzymała tytuł Marki Wysokiej Reputacji. PremiumBrand jest niezależnym rankingiem. Opiera się on na postrzeganiu marki, sprawdzonym w badaniach użytkowników, którzy oceniają marki m.in. pod kątem zaufania, gotowości do rekomendacji.

Średnia sprzedaż zajmującej drugie miejsce w rankingu "Gazety Wyborczej" wyniosła w kwietniu 2008 r. 406.750 egzemplarzy

i z 06.2010
Średnia sprzedaż zajmującej drugie miejsce "Gazety Wyborczej" (Agora) wyniosła 352 782 egz.

Grupa Gazeta.pl zajmuje 4. miejsce wśród wszystkich grup witryn i witryn niezgrupowanych w polskim internecie. W marcu 2010 liczba użytkowników serwisów Grupy Gazeta.pl wyniosła 11,71 mln i wzrosła o 3,54 mln real users (+43,32%) w porównaniu z marcem 2009. Zasięg portalu wśród internautów w wieku 7+ wzrósł o 16,39 punktu procentowego i wyniósł 66,02%. Liczba odsłon zwiększyła się o 27,01%. Czas spędzony przez użytkowników na portalu wzrósł o 44,81%.

sam chciałeś konfrontacji Wink

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
Butterfly
 lipiec 15 2010 06:30   
Forum

Dezerterze: nie odpowiadasz na pytania. Oczywiście zawsze chodzi o dobro dziecka.. no bo przeciez o nic innego;]. Jak w "Folwarku Zwierzęcym" Orwella..
Smiesznie piszesz.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
Robert
 lipiec 15 2010 12:54   
Forum

O jaki jazgot mnie oskarzasz Kruku?? Eek!
Chyba musisz przeczytac wlasne posty... Zaprotestowalem tylko przeciwko obrzucaniu blotem Walese i przeklamywaniu historii. Jesli uwazasz, ze to wszystko zostalo ukartowane przez komunistow i zyjemy w swiecie, ktory celowo nam zgotowali, to nie bede Cie wybudzal z letargu. Snij dalej. Tylko nie opowiadaj ludziom o swoich snach, bo to tylko... mamrotanie lunatyka. (Wole jak piszesz o religii niz o polityce... Smile)

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
Butterfly
 lipiec 15 2010 17:02   
Forum

Quote by: Dezerter

[..]a zresztą czym był rząd Olszewskiego jeśli nie prawicą więc? a poza tym czy na listach wyborczych "Wałęsy" nie znaleźli się również ludzie prawicy - Maciarewicz, Olszewski Kaczyńscy?, ludzie ZChN itp.?

No i to jest wlasnie wynik solidnej indonktrynacji.. i jak tu toczyc dyskusje.. Rolling Eyes

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
Łukasz
 lipiec 15 2010 21:22   
Forum Moderator
Moderator

Dezerter

a zresztą czym był rząd Olszewskiego jeśli nie prawicą więc? a poza tym czy na listach wyborczych "Wałęsy" nie znaleźli się również ludzie prawicy - Maciarewicz, Olszewski Kaczyńscy?, ludzie ZChN itp.?

Nie kpij sobie dezerterze. Ludzie Ci jak frakcje wymienione przez Ciebie nie mają nic wspólnego z Prawicą. Do Prawicy zaliczamy Monarchie, Minarchizm, Oświeconą dyktaturę autorytarną. Ani ci ludzie, ani te frakcje nie miały żadnych cech powyższych systemów.

Człowiekiem który zgodził się na wyjście Solidarności z podziemia i układ z władzą PRLu, był właśnie Wałęsa
jako niekwestionowany przywódca Solidarności i większości opozycji, ale zrobił to za zgodą opozycji , Solidarności i namową/gwarancjom KRK

Taka to zgoda że większość ludzi solidarności odcina się od Wałęsy, nie chce mieć z Nim nic wspólnego.

być może, ale prawdą jest, że nikt w powodzenie takowej nie wierzył i byłaby ona krwawa.

I co z tego że byłaby krwawa? Chrystus jak odkupił ludzkość?

Co do GW. Nie zrozumiałeś mnie. Problem właśnie jest w tym że większość społeczeństwa uznaje GW za autorytet moralny. Cadyk też jest autorytetem moralnym. Używam tego określenia nie bez przypadku. Chodzi o analogie jak i rzeczywiste żydowskie interesy.

Zdrówka!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Robert
 lipiec 15 2010 22:51   
Forum

Quote by: Kruk

To moze przypomnij nam jak... Wyrznal w pien pare tysiecy ludzi?

Jeszcze jedno, moze dotrze to w jakis sposob do Twojej glowy (choc nie sadze) - chodzi o to, czy Walesa cos podpisywal, czy nie. Jakby mi bezpieka zagrozila bezpieczenstwem mojej rodziny, to bym podpisal sto papierkow. Na sam koniec wazne sa czyny, a nie jakies glupie papierki.

PS.
Ludzie, zalozcie jakis nowy temat, bo tu juz zeszlo na "zydowskie interesy" i inne glupoty. Retoryka iscie Radio-Maryjno-Naszo-Dziennikowa.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
Łukasz
 lipiec 16 2010 12:03   
Forum Moderator
Moderator

Można jaśniej?

Jeszcze jedno, moze dotrze to w jakis sposob do Twojej glowy (choc nie sadze) - chodzi o to, czy Walesa cos podpisywal, czy nie. Jakby mi bezpieka zagrozila bezpieczenstwem mojej rodziny, to bym podpisal sto papierkow. Na sam koniec wazne sa czyny, a nie jakies glupie papierki.

Nieważne suration. Ważne jest to że nadal żyjemy w kraju okupowanym przez służby specjalne. A najśmieszniejsze jest to że w tym nowym systemie mamy mniej wolności niż w starym socjalu. Ja bym się w ogóle nie interesował polityką, ale niestety polityka pcha się z buciorami do mojego własnego mieszkania, sięga po moje pieniądze, moją rodzinę, dziecko, ogranicza wolność. W tej sytuacji nie można milczeć.

Ludzie, zalozcie jakis nowy temat, bo tu juz zeszlo na "zydowskie interesy" i inne glupoty. Retoryka iscie Radio-Maryjno-Naszo-Dziennikowa

Może byś tak sam założył?

Skoro nie widzisz w tym kraju, zresztą nie tylko w tym, "żydowskich interesów" - to powiedz mi czym jest 65 mld zł, które niedługo trzeba będzie dać w ramach zadośćuczynienia pewnemu żydowskiemu przedsiębiorstwu? A wiesz za co? Za to że Niemcy mordowali żydów!

Nie czytaj więcej GEJzety Aborczej Big Grin

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Robert
 lipiec 16 2010 15:26   
Forum

Quote by: Kruk

Można jaśniej?

Ano Dezerter napisal, ze moglaby byc krawa rewolucja w okresie transformacji ustrojowej, a Ty na to odparles, ze to nic, ze przeciez w koncu jak Chrystus zbawil swiat? No to ja prosze, zebys nam przypomnial jak, bo nie rozumiem, zrobil krwawa rewolucje w ktorej zginely tysiace?

Skoro nie widzisz w tym kraju, zresztą nie tylko w tym, "żydowskich interesów" - to powiedz mi czym jest 65 mld zł, które niedługo trzeba będzie dać w ramach zadośćuczynienia pewnemu żydowskiemu przedsiębiorstwu? A wiesz za co? Za to że Niemcy mordowali żydów!

Nie czytaj więcej GEJzety Aborczej Big Grin [/p]

Nie wiem, o czym piszesz, mozesz to rozwinac. Jednego jestem pewien - sprawa jest glebsza niz to tu opisales. Co do GW, to nie czytam, tak samo jak nie czytam Naszego Smietnika. Ale jestem pewien, ze w Naszym Smietniku jest wiecej klamstw niz w GW.

Nie mam pomyslu na nowy temat niestety...

===

Profil   Email 
Dezerter
 lipiec 17 2010 18:00   
Forum

Quote by: surationTo moze przypomnij nam jak... Wyrznal w pien pare tysiecy ludzi?

Można jaśniej? [/QUOTE]
bardzo słuszna uwaga

Nie mam pomyslu na nowy temat niestety...

i chyba nie ma sensu, bo ja myślałem, że dyskutujemy tu z jakimś poważnym odłamem społeczeństwa typu zwolennicy Korwina -3 %, a tu jakaś kanapowa Prawica poniżej 1% błędu statystycznego Cool ...
szkoda czasu... wróćmy do świata realnego
ja wracam
bez odbioru

===

Butterfly
 lipiec 18 2010 07:20   
Forum

Około 3% to tylko ludzie, ktorzy odwazyli sie na Korwina zaglosowac.Natomiast ludzi o podobnych pogladach jest wiecej. Nie wiem jak Kruk, ale ja popieram Korwina.
A problem Dezerterze nie polega na tym czy dyskutujesz tu z Konserwatywnymi-Liberałami czy z menelem spod sklepu. Masz wyrazne opory, aby myslec logicznie. To, ze w tej chwili zyjemy w jakis dziwnych pokreconych czasach, nie znaczy ze tak bedzie zawsze. Jestem pewny, ze ten caly system rozpadnie sie.
Dla mnie to jest jakies straszne dziwne, ze oczekujecie od Kruka wyltumaczen z jego wypowiedzi na temat odkupienczej krwawej ofiary. Czy wam sie juz kompletnie w glowach poprzewracalo? Stare rzymskie przyslowie mowi: "chcesz pokoju, szykuj sie do wojny". Ludzie gina i powinni ginac w sprawach slusznych. Zycie nie jest wartoscia najwyzsza. I to wlasnie pokazal Chrystus. Ale wy chyba o chrzescijanstwie nigdy nie slyszeliscie?

===

Profil   Email 
skierka
 lipiec 18 2010 10:00   
Forum

Zafrasowanie:
O METODZIE SŁÓW KILKA
Czegoś tutaj brakuje w dyskusji prowadzonej przez bardzo błyskotliwe umysły.
tak się złożyło ,że przez Wasze wyrażane poglądy przebija wiara, wiara silna / chyba dlatego tu jesteście /
Problem w tym, że ona nie ma przełożenia na język praktyki, wiara ? czy też jej nauczanie ?
To było troską śp. JP2 właśnie brak przełożenia nauczania kościoła na język praktyki,
a praktyka to np. ... wybory, wybory w których przeciętny chrześcijanin ma problemy z określeniem
tego co jest chrześcijańskie a co nie ...
Skąd to się wzięło ?
Ano ze zbyt wielkiego stopnia ogólności kościelnego nauczania , używania zbyt nieostrych określeń w których
każde stronnictwo może coś dla siebie wybrać i umiejętnie manewrując niektóre fragmenty ominąć.

Czas siły kościoła / mam na myśli lata osiemdziesiąte / to czas KOMFORTU WYBORU OPCJI POLITYCZNYCH
wiadomo było kto oni a kto my .
Jeszcze jedno... styl sprawowania władzy.
Nie da się sprawować władzy nie biorąc na siebie odpowiedzialności, branie na siebie odpowiedzialności w tym przypadku
to jasność wypowiedzi .
Signore Niccolo Macchiavelli nie jest doktorem kościoła.
A gdyby tak ... przecież w/.w problemy nie dotyczą dogmatów wiary , te sprawy wzięła na siebie
wyselekcjonowana grupa laikatu , taka która wzięła by na siebie odpowiedzialność nie za podstawy wiary, ale
za ideologię kościoła , bo to o czym piszecie jest ideologią , nie pretendując do nieomylności
uporządkować te kwestie, kto ma to zrobić duchowni ?
laikat to tez kościół... tak słyszałem.

===

Profil   Email 
Robert
 lipiec 18 2010 11:39   
Forum

Około 3% to tylko ludzie, ktorzy odwazyli sie na Korwina zaglosowac.Natomiast ludzi o podobnych pogladach jest wiecej. Nie wiem jak Kruk, ale ja popieram Korwina.

Bez obrazy, ale nie wiem, jak mozna glosowac na Korwina. Ten czlowiek to przeciez komik, zgrywus, cyrkowiec. Tez kiedys bylem nim zachwycony i glosowalem kiedys kiedys na niego, ale od tamtego czasu doroslem. On nie.
Ludzie gina i powinni ginac w sprawach slusznych. Zycie nie jest wartoscia najwyzsza. I to wlasnie pokazal Chrystus.[/p]

To chyba z filozofii milosci Jezusa niewiele zrozumiales.

===

Profil   Email 
Butterfly
 lipiec 18 2010 13:01   
Forum

Nie znam Twoich przeslanek. Byc moze teraz glosujesz na Palikota.
Domyslam sie, ze po prostu Korwina nigdy nie zrozumiales, imponowal Ci jedynie jego temperament.
Dlaczego tak sadze, bo Jezusa nauki tez nie rozumiesz. Cale szczescie Jezus byl inny i nie podpisywal umowy z Zydami badz Pilatem.

===

Profil   Email 
Dezerter
 lipiec 18 2010 23:25   
Forum

Kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem masz?
więc powtórzę i wytłuszczę!
"ja myślałem, że dyskutujemy tu z jakimś poważnym odłamem społeczeństwa typu zwolennicy Korwina -3 %, a tu jakaś kanapowa Prawica poniżej 1% błędu statystycznego" Cool ...
na Korwina to ja głosowałem w pierwszej turze! Cool
ale on jest "bardzo poważny" w porównaniu z:
"Do Prawicy zaliczamy Monarchie, Minarchizm, Oświeconą dyktaturę autorytarną." Laughing Out Loud
Molierze Kruka taż nie umiesz czytać ze zrozumieniem:

czyli I co z tego, że komunizm by został obalony w krwawej rewolucji jak np. w Rumunii, że zginęło by setki lub tysiące Polaków, że " na drzewach zamiast liści by wisieli komuniści"
i dlatego nie widzimy z Surationem związku z Chrystusem, który nie odkupił Ludzkości przez krwawe powstanie żydowskie jak inny mesjasz Bar Kochba, tylko poprzez pokojowe i dobrowolne poddanie się osądowi, rozmowy z ciemiężycielami i przyjęcie z pokorą ich wyroku
dotarło, bo jaśniej już nie potrafię!

Cale szczescie Jezus byl inny i nie podpisywal umowy z Zydami

a o nowym przymierzu to ty nie słyszałeś?! Eek!
więc posłuchaj- nie chce mi się pisać więc wyręczę się wiki
Nowe Przymierze
Chrześcijaństwo

Chrześcijanie wierzą, że Jezus jest pośrednikiem Nowego Przymierza, (np. List do Hebrajczyków 8:6). Przedstawione jest jego słynne kazanie na górze, w którym skomentował przykazania. Niektórzy badacze uznają to za antytyp ogłoszenia Dziesięciu Przykazań lub Przymierza Mojżeszowego przez Mojżesza z biblijnej góry Synaj

W Starym Testamencie Nowe Przymierze było zapowiedziane po raz pierwszy przez proroka Jeremiasza:
Quote-alpha.png
Oto nadchodzą dni - wyrocznia Pana - kiedy zawrę z domem Izraela i z domem judzkim nowe przymierze. Nie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami, kiedy ująłem ich za rękę, by wyprowadzić z ziemi egipskiej. To moje przymierze złamali, mimo że byłem ich Władcą - wyrocznia Pana. Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach - wyrocznia Pana: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi narodem. I nie będą się musieli wzajemnie pouczać jeden mówiąc do drugiego: Poznajcie Pana! Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego poznają Mnie - wyrocznia Pana, ponieważ odpuszczę im występki, a o grzechach ich nie będę już wspominał. (Jr 31:31-34)

a później przez proroka Ezechiela gdy w imieniu Boga wypowiedział słowa:
Quote-alpha.png
I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali. (Ez 36:26-27).

Zacytowany powyżej fragment księgi Jeremiasza jest jedynym w Starym Testamencie, w którym pojawia się określenie "Nowe Przymierze".
Kielich przypominający zawarcie Nowego Przymierza przez Chrystusa
Judaizm [edytuj]

Żydowski pogląd na Nowe Przymierze nie wykracza poza odnowienie narodowego zobowiązania do wypełniania bożych przykazań i nie ma obejmować pogan, do których odnosi się Siedem Praw Noego. Nie ma to być usunięcie starego przymierza, ale raczej jego przyszłe wzmocnienie, odnowienie, poszerzenie.
Chrześcijaństwo [edytuj]

Chrześcijanie wierzą, że przez ofiarę Jezusa Chrystusa ustanowione zostało zapowiedziane Nowe Przymierze, które dotyczy wszystkich ludzi - Żydów i nie-Żydów.

===

Rafi F
 lipiec 18 2010 23:40   
Forum Moderator
Moderator

Wybory się skończyły i temat naturalnie wyczerpał.
Z kontynuacji zaraz się dowiem, że Jezus nie jest Żydem, a Maria jest słowianką Twisted Evil

Zamykamy.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie