Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Karykatury Mahometa
 |  Wersja do druku
Łukasz Gawryś
 luty 04 2006 11:57  (Czytany 5063 razy)  
Forum Admin
Admin

Status: offline

Polecam obejrzec sobie karykatury Mahometa, ktore islamisci tak przezywaja. Mozna sie posmiac bo niektore sa calkiem fajne ;-).

http://www.faithfreedom.org/Gallery/28.htm

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 05 2006 12:17   
Forum

Quote by hermes: Polecam obejrzec sobie karykatury Mahometa, ktore islamisci tak przezywaja. Mozna sie posmiac bo niektore sa calkiem fajne ;-).

Świetne. Szczególnie ten czwarty

Dowcipy o Jezusie, też są fajne

Jezus siedzi pod krzyżem, popija browara.
Nagle biegnie Tomasz i krzyczy:
- Jezu! Turyści!
- Dobra, przybijaj!

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 luty 05 2006 12:27   
Forum

Do obydwu:

Przestańcie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 luty 05 2006 12:37   
Forum

Quote by coso:

Nagle biegnie Tomasz

dobra, ale dlaczego Tomasz?

a karykatury Mahometa są takie sobie, najtrafniejsza chyba ta z hurysami, że "już im wyszły".

rozumiem, że muzułmanie mogą się czuć nimi urażeni, ale palenie flag duńskich wstrząsnęło mną dobitnie. to nie tylko prawdopodobnie najstarsza flaga świata, ale też krzyż Zmartwychwstałego.
zresztą podpalanie ambasad jest trochę niewspółmierne...

zatem choć pomysłu "Rzeczpospolitej" nie popieram, to solidaryzuję się z Danią.

a tak przy okazji - religioznawstwo powinno być wprowadzone do programu nauczania natychmiast - bo inaczej tak kuriozalne wypowiedzi, świadczące o nieuctwie i ignorancji naszych najważniejszych polityków, jak wczorajszy tekst msz o "muzułmańskich wyznawcach Mahometa" będą się powtarzać... :/

nie dość, że "masło maślane" ["muzułmańscy" i "Mahometa"], to jeszcze nieścisłość [chodzi przecież o wyznawców Allacha]. idąc tym tropem będziemy wkróce mogli usłyszeć o "ewangelickich wyznawcach Lutra".

===

"piérwsze wolności westchnienie było i westchnieniem wiary."

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 luty 05 2006 13:24   
Forum

nie hurysy "juz im wyszly", tylko "zabraklo im dziewic". wlasciwie ten mahomet chyba mial obsesje na punkcie seksu. nie dosc ze potwor spal z 9latka ze jeszcze obiecuje ze kazdy dzielny muzulmanin dostanie w raju mnostwo dziewic. pomyslec tylko ze facet byl tak demoniczny! w taki sposob pokazuje ze w raju bedzie kontynuacja tego co na ziemi czyli harem. wlasciwie skad oni wezma tyle dziewic w raju, kiedy nie przypuszcza zadna kobiete w tym swiecie, nie ma muzulmanki aby nie wyszla za maz, jak nie wyjdzie to pozniej i tak zaostanie zgwalcona a pozniej ukamieniowana za cudzolostwo.
Jezus obiecuje nam ukojenie, wieczne zycie z Bogiem, ze nie bedzie tam zgrzytu i placzu. a ten zboczeniec obiecuje wspanialy seks z dziewicami. no i niektorzy tepi faceci godza sie na kamikadze. tylko pomyslec ze trezba byc tak tepym i opetanym. dla samich muzulmanow Bog nie jest wazny, dla nich wazne sa hasla, wazne sa formy, moze przyjsc kazdy i zaslepic ich pieknymi sloganami i obiecankami i prosze bardzo zrobia wszystko dla idei nie zastanwiajac sie ani chwili. szkoda poprostu gadac! rece mi opadaja.
jak mozna z nimi rozmawiac? doszlam do wniosku ze nie da sie z nimi rozmawiac w ogole. byly tysiace rozmowy, dialogi pokoju. nigdy zadna rozmowa nie dala zadnego rezultatu. predzej z kaprysnym dzieckiem mozna poradzic. mozna dac rade z debilami. ale nie z demonami! nie pisze tego z nienawisci, lecz z bezradnosci. ja osobiscie nie widze zadnego rozwiazania. jedynie Bog wszechmogacy moze cos zadzialac. bo zadne inne ludzkie proby rozwiazania nie pomoga. czy Bog juz nie nazwal ich w starym testamencie oslami? islam od poczatku do konca jest nienawiscia. sa tam piekne hasla ale lecz wiodace do nienawisci.
mam miedzynarodowy komunikator. i wiecie kto do mnie non-stop sie wprasza? sexmaniacy muzulmanie! wiecznie poszukujacy rozrywki z blondynkami z europy. kurna chata, mysla ze ja jako blondynka zakocham sie w jego piekne czarne oczy i strace przytomnosc. to sa jacys nienormalne niewychowane debile! jak odpowiem ze nie gadam z muzulmanami; to od razu mowia ze sa chrzescijanami, klamia w zywe oczy! swoje kobiety zamkneli w szafach i szukaja rozrywki z europejkami. to sa damskie bokserzy. nie stac ich na szacunek i rozmowe z kobietami, stac ich tylko na barbazynstwo.
czytam ostatnio dzieciom "opowiesci z narnii": chlopiec i jego kon. lewis opisal tam normalnie muzulmanow, o tym jak ten rabadasz jak goscil w narnii to byl mily i grzeczny, a jak wrocil do siebie to calkowicie sie zmienil. poprostu zawsze graja poki nie osigna swojego. nie ufam im. nie rozmawiam z nimi. dla mnie jedynym rozwiazaniem jest to ze trzymac sie od nich jak najdalej!
nie mowmy o ropie bez ktorej by europa zdechla.

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 05 2006 14:00   
Forum

Quote by milka:Jezus obiecuje nam ukojenie, wieczne zycie z Bogiem, ze nie bedzie tam zgrzytu i placzu. a ten zboczeniec obiecuje wspanialy seks z dziewicami.

Mahomet obiecuje raj pełen alkoholu i seksu z drugiej
strony Jezus obiecuje raj wyłącznie dla żydów.

Ew. Łukasza [22, 29-30]
"przekazuję wam Królestwo, jak i mnie Ojciec mój
przekazał. Abyście jedli i pili przy moim stole w
Królestwie moim, i zasiadali na tronach, sądząc
dwanaście plemion Izraela"

A potem, po zmartwychwstaniu, zmienił zdanie:
"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody"

Żaden prorok nie był ideałem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 luty 05 2006 14:12   
Forum

Quote by milka: nie hurysy "juz im wyszly", tylko "zabraklo im dziewic".

nie widzę jakiejś istotnej różnicy znaczeniowej... może to, że forma "już nam wyszły" jest bardziej potoczna.

===

Cytat 
milka
 luty 05 2006 14:16   
Forum

Quote by varpho:
Quote by milka: nie hurysy "juz im wyszly", tylko "zabraklo im dziewic".

nie widzę jakiejś istotnej różnicy znaczeniowej... może to, że forma "już nam wyszły" jest bardziej potoczna.

pardon, nie zawze moge sie znac na idiomach. domyslam sie ze w ogole sie nie znam. myslalam ze przetlumaczyles doslownie pardon jeszcze raz!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 luty 05 2006 14:26   
Forum

Quote by milka: pardon jeszcze raz!

ależ nic nie szkodzi.
w sumie rzeczywiście zdanie "hurysy już nam wyszły" można zrozumieć dosłownie - że sobie dokądś poszły.
kilkakrotnie słyszałem zwrot "już nam wyszły", głównie podczas robienia zakupów:
- poproszę ogórki.
- niestety już nam wyszły.

poza tym takie upotocznienie może jeszcze wzmocnić przekaz karykatury - pokazać uprzedmiotowienie kobiet...

===

Cytat 
nowe
 luty 05 2006 15:15   
Forum

Quote by coso:
Quote by milka:Jezus obiecuje nam ukojenie, wieczne zycie z Bogiem, ze nie bedzie tam zgrzytu i placzu. a ten zboczeniec obiecuje wspanialy seks z dziewicami.

OK, JEZUS PRZYSZEDŁ JAKO OBIECANY MESJASZ ZASADNICZO DLA ŻYDÓW.

Ew. Łukasza [22, 29-30]

APOSTOŁOM MARZYŁO SIĘ SĘDZIOWANIE, WIEDLI SPÓR O PIERWSZEŃSTWO NAWET PODCZAS OSTATNIEJ WIECZERZY. JEZUS ICH UPOMINAL MÓWIĄC: JEŚLI CHCECIE BYĆ PIERWSZYMI, BĄDZCIE OSTATNIMI I SŁUGAMI WSZYSTKICH /U MARKA/. COSO NIE ODCZYTAŁEŚ SENSU DO KOŃCA.
TAK MOŻE BYĆ, GDYŻ APOSTOŁOWIE MOGĄ STAĆ SIĘ SUPER-MIŁOSIERNI I NIE BĘDZIE W OGÓLE SĄDU, NIE TYLKO DLA ŻYDÓW, ALE DLA WSZYSTKICH.

TO JEST U MARKA, CHYBA COŚ - NIE TYLKO ON - PRZEKOMBINOWAŁ I WYLĄDOWAŁ Z PIOTREM W RZYMIE - BABILONIE TAMCZYCH CZASÓW.

DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA JEST U ŁUKASZA W PROLOGU DA /DA 1, 1-11/.
JEZUS SIEDZIAŁ NA WALIZKACH I CZEKAŁ NA ANIOŁÓW, ABY W OBŁOKU ODLECIEĆ DO NIEBA I PODCZAS POŻEGNANIA PRZYKAZAŁ IM CIERPLIWIE CZEKAĆ W JEROZOLIMIE /DOKŁADNIEJ W WIECZERNIKU/.
APOSTOŁOWIE POPEŁNILI FALSTART /ZA WCZEŚNIE WYSZLI Z DOŁKÓW/ I MLEKO SIĘ ROZLAŁO I TAK JEST AŻ DO DZIŚ.

UCZMY SIĘ MIŁOSIERDZIA RAZEM Z APOSTOŁAMI, A WSZYSTKO SIĘ SPRAWDZI JAK WYŻEJ PISZESZ.

JEZUS JEST IDEAŁEM WE WSZYSTKIM - NIEDOŚCIGŁYM WZOREM DLA NAS WSZYSTKICH.
DLA MNIE NA PEWNO!

===

szare bez połysku

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 luty 05 2006 15:36   
Forum Admin
Admin

Quote by coso:

- Jezu! Turyści!
- Dobra, przybijaj!

Tyle ze za te dowicpy jakie by one nie byly, nikt nie pali ambasad, nie morduje przeciwnikiow...

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 luty 05 2006 16:16   
Forum

premier Rasmussen, pomimo tego, że placówki dyplomatyczne Danii są atakowane, nie zamierza przepraszać.

1. co to w ogóle za logika - atakują mnie, to mam przepraszać?
2. Dania nie jest Arabią Saudyjską, w Danii jest wolność słowa i wolne media, które są niezależne od rządu. nie ma cenzury. z tego, co wiem, to gazeta wyraziła skruchę - i na tym się sprawa powinna zakończyć.
3. nawet jeśli rząd byłby za te karykatury odpowiedzialny i nawet gdyby one naprawdę były tak zbrodnicze, jak to się jawi owym debilnym piromanom, to przeprosiny powinny były zostać wypowiedziane natychmiast, a nie po atakach.
ale oczywiście premier nie jest za to odpowiedzialny.

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 05 2006 16:19   
Forum

Quote by coso:
Quote by hermes: Polecam obejrzec sobie karykatury Mahometa, ktore islamisci tak przezywaja. Mozna sie posmiac bo niektore sa calkiem fajne ;-).

Świetne. Szczególnie ten czwarty

- Jezu! Turyści!
- Dobra, przybijaj!

Najwięcej chrześcijańskich i żydowskich dowcipów o bogu powstało wśró duchownych. A i w Biblii scen humorystycznych jest pełno. Mniej może w NT, za to ST od nich się roi.
Prawda umie się z siebie śmiać, kłamstwo zawsze jest superpoważne.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 05 2006 16:20   
Forum

Quote by coso:

Ew. Łukasza [22, 29-30]

Ideałem według twojej miary? A cóż to za miara?

===

Cytat 
coso
 luty 05 2006 19:00   
Forum

Quote by Maciek:Ideałem według twojej miary? A cóż to za miara?

Z punktu widzenia wyznawców religii ideałem byłby taki
prorok, na którego nie można znaleść żadnego haczyka;
sprzeczności, niejasności lub kontrowersyjnych stwierdzeń.

Czy dalej uważałbyś Jezusa za swojego Boga gdyby się
okazało, że jednak powiedział to co chciał powiedzieć,
że tylko 12 plemion żydowskich zostanie przez niego
zbawionych a reszcie, w tym tobie, Jezus mówi pa pa...

Dalej byłby twoim Bogiem?

W Ewangeliach jest więcej sprzeczności, ja wymieniłem
tylko jedną.

milka: Mahomet obiecywał w raju darmowy sex za to
Jezus darmowy alkohol.

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 05 2006 19:19   
Forum

Quote by hermes:Tyle ze za te dowicpy jakie by one nie byly, nikt nie pali ambasad, nie morduje przeciwnikiow...

Gdy Niemcy postanowili spalić jeden z narodów w krematorium,
Watykan dał na to po cichu przyzwolenie i milczał.
Trudno powiedzieć co było gorsze; WTC 9/11 czy to.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 05 2006 19:56   
Forum

Quote by coso:
Quote by Maciek:Ideałem według twojej miary? A cóż to za miara?

Z punktu widzenia wyznawców religii ideałem byłby taki
prorok, na którego nie można znaleść żadnego haczyka;
sprzeczności, niejasności lub kontrowersyjnych stwierdzeń.

Czy dalej uważałbyś Jezusa za swojego Boga gdyby się
okazało, że jednak powiedział to co chciał powiedzieć,
że tylko 12 plemion żydowskich zostanie przez niego
zbawionych a reszcie, w tym tobie, Jezus mówi pa pa...

Lubię takich poszukiwaczy "sprzeczności", którzy wykazują się brakiem elementarnej umiejętnosci czytania w kontekście.
Widzisz, już przed Jezusem, mało, w czasach Mojżesza do Izraela przyjmowano ludzi nie będących biologicznie Żydami, ale wyznającymi JHWH. Co więcej, sam Jezus według rabinicznych standardów jako potomek Dawida nie był Żydem, gdyż babka Dawida, Rut była Moabitką.
Pojęcie 12 plemion Izraela jest symboliczne i oznacza CAŁOŚĆ Narodu łącznie z plemionami, które zaginęły podczas niewoli babilońskiej, a w szerszym kontekście całą ludzkość. I takie jest przedchrześcijańskie rozumienie rabiniczne. Mesjasz według judaizmu ma przyjść do Izraela, ale dla CAŁEJ ludzkości.
Twoja sprzeczność wynika więc z twojej niewiedzy.

Dalej byłby twoim Bogiem?

No cóż, ja się łapię na te 12 plemion. O ile mi dobrze wiadomo, to nawet na pokolenie Judy, ale tego pewien nie jestem.

milka: Mahomet obiecywał w raju darmowy sex za to
Jezus darmowy alkohol.

To straszne! Naruszył Ustawę o wychowaniu w trzeźwości! Ale przed 13.00, czy po? I ile metrów od szkoły i kościoła?

No ale, ty, jako nieletni, nie łapiesz się.

A serio:
Wino w znaczeniu używanym w NT to mieszanina wody i wina, a raczej woda zabarwiana winem. Po prostu, picie mocnego alkoholu w tamtym klimacie jest niebezpieczne dla życia. Do tego można wypić kubek i tyle, nie trzeba się od razu upijać.
Seksu natomiast, z siedmioma dziewicami jednocześnie zresztą, nie da się rozwodnić, ani "ograniczyć".

===

Cytat 
dawid1976
 luty 05 2006 20:10   
Forum

[/QUOTE]

Najwięcej chrześcijańskich i żydowskich dowcipów o bogu powstało wśró duchownych. A i w Biblii scen humorystycznych jest pełno. Mniej może w NT, za to ST od nich się roi.
Prawda umie się z siebie śmiać, kłamstwo zawsze jest superpoważne.[/QUOTE]

Wydawca przez Hermesa podanej strony nazywaja Mohameda swirnietnego Proroka, rozumie ze jesli nazwe Jezusa swirnietego proroka to posmiejesz sie ze mna?

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 06 2006 18:17   
Forum

Quote by MaciekRazzojęcie 12 plemion Izraela jest symboliczne i oznacza CAŁOŚĆ Narodu łącznie z plemionami, które zaginęły podczas niewoli babilońskiej, a w szerszym kontekście całą ludzkość. I takie jest przedchrześcijańskie rozumienie rabiniczne. Mesjasz według judaizmu ma przyjść do Izraela, ale dla CAŁEJ ludzkości.

Więc dwanaście plemion ma znaczenie symboliczne.
W szerszym kontekście oznacza również całą ludzkość.

A jak wytłumaczysz to, że Jezus wielokrotnie podkreślał,
iż przyszedł tylko do Żydów "owiec, które poginęły z
domu Izraela" ?

Do innych narodów wprost zakazywał chodzić.

"Nie idźcie do pogan - mówi - i nie
wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie
raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela."

Podobnych stwierdzeń Jezusa o "owcach Izraela" i
wskazujących na jego niechętny lub wręcz pogardliwy
stosunek do innych narodów jest wiele na przykład
fragment o kobiecie, która nie była żydówką tylko
kananejką.

Prosiła ona Jezusa o pomoc dla swej córki. Jezus jej
odpowiedział: "Jestem posłany tylko do owiec,
które poginęły z domu Izraela"
.
Wtedy ona zaczęła błagać go na kolanach. On jednak
odparł: "Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić
psom". W tym kontekście "psy" to nie-żydzi.

Pozostaje również kwestia niekonsekwencji Jezusa.
Co innego mówił przed zmartwychwstaniem a co innego po.

To nie jest moje czepialstwo tylko tak po prostu jest
napisane w Ewangelii. Może faktycznie apostołowie coś
przekombinowali?

Quote by Maciek:A serio:
Wino w znaczeniu używanym w NT to mieszanina wody i wina, a raczej woda zabarwiana winem. Po prostu, picie mocnego alkoholu w tamtym klimacie jest niebezpieczne dla życia. Do tego można wypić kubek i tyle, nie trzeba się od razu upijać.

Fakt jest faktem: Jezus obiecywał w niebie alkohol.
Nie powiedział ilu procentowy ale alkohol.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 luty 06 2006 19:30   
Forum Admin
Admin

Quote by coso:
Gdy Niemcy postanowili spalić jeden z narodów w krematorium,
Watykan dał na to po cichu przyzwolenie i milczał.
Trudno powiedzieć co było gorsze; WTC 9/11 czy to.

Nie wiem ile mozna klamstw w kilku zdaniach napisac, ale masz szanse na rekord.
1) Niemcy przede wszytskim gazowali (cyklonem- - to byla forma mordowania. Palono ciala - kremacja.
2) Niemcy nie nie mordowali tylko jednego narodu w obozach. Mordowali tez romow, poza tym mordowano polakow ktorzy mieli byc nastepni po zydach.
3) W obozach koncetracyjnych siedzieli rownierz ksieza roznych wyznan. Polecam film dziewiec dni. Slyszales o Juliuszu Burshe, o Maksymilanie Kolbe, o obozie Dachu - gdzie siedzialo (przytaczam z glowy dane) okolo 3 tys ksiezy ?
4) Watykan NIE dal zadnej zgody na mordowanie zydow. Jezeli juz to za "slabo" protestatowal.
5) Gorsze bylo, co nie ulega zadnej watpliwosci wymordowanie kilku milionow ludzi w zorganizowanym terrorze niz zamach. ALe nie wiem czy chodzi tu o "przebijanie" sie w tym co gorsze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 luty 06 2006 19:48   
Forum Admin
Admin

Widze ze kolega nie dosc ze jest swietnym historykiem to jeszcze lepszym egzegeta! Wszechstronnego humaniste na forum spotkalismy

Quote by coso:
domu Izraela" ?

Do innych narodów wprost zakazywał chodzić.

Okej, porozmawiajmy o konkretach. Napewno skoro jestes takim swietnym egzegeta to przecztales slowa Mat 21,43

"Dlatego powiadam wam, ze Krolestwo Boze zostanie wam zabrane, a dane narodowi, ktory bedzie wydawalo jego owoce" - ktore to mowia o wybraniu...

Jezus mowi tez o dniu Sadu (Mat25,31nn) - o tym ze beda sadzane wszytskie narody a podzial bedzie nie ze wzgledu na owoce wiary nie na zydow i nie zydow.

W ewangelii Łukasza czytamy w 7 rozdziale wers 9b "Powiadam wam, nawet w Izraelu tak wielkiej wiary nie znalalzem".

Kolejny fragment - Przypowiesc o milosiernym samarytaninie Łuk 10,29nn...

Nie idźcie do pogan - mówi - i nie
wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie
raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela."

Podobnych stwierdzeń Jezusa o "owcach Izraela" i
wskazujących na jego niechętny lub wręcz pogardliwy
stosunek do innych narodów jest wiele na przykład
fragment o kobiecie, która nie była żydówką tylko
kananejką.

Czy przytoczone przeze mnie fragmenty w nie dosc jasny sposob wyjasniaja ci ze to co piszesz nie trzyma sie kupy ? Traktowanie wypowiedzi Jezusa jak "nacjonalistycznych" w kontekscie innych slow jest po prostu zwyklym naduzyciem.

Prosiła ona Jezusa o pomoc dla swej córki. Jezus jej
odpowiedział: "Jestem posłany tylko do owiec,
które poginęły z domu Izraela"
.
Wtedy ona zaczęła błagać go na kolanach. On jednak
odparł: "Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić
psom". W tym kontekście "psy" to nie-żydzi.

Nie chodzi o psy - w znaczeniu pogradliwym jakim tu sugerujesz - ktore jeszcze ma zabarwineie dziejsze - kulturowe. Chodzi o pierwszestwo Zydow wobec pogan w "dostepie" do Boga. Dobrze to wyjasnia sw. Pawel Rzym1,16 "Albowiem nie wstydze sie ewangeli Chrystusowej, jest ona bowiem moca Boza ku zbawieniu kazdego, kto wierzy, najpierw Zyda, potem Greka."

Pozostaje również kwestia niekonsekwencji Jezusa.
Co innego mówił przed zmartwychwstaniem a co innego po.

Raczej kwestia twojej niewiedzy...

To nie jest moje czepialstwo tylko tak po prostu jest napisane w Ewangelii. Może faktycznie apostołowie coś przekombinowali?

Masz racje. Wierze ze to kwestia tego ze czytasz to co ci wygodne na potrzeby dyskusji zamiast wszytskiego na dany temat. I przekombinowales.

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 07 2006 19:11   
Forum

Quote by hermes:
Nie wiem ile mozna klamstw w kilku zdaniach napisac, ale masz szanse na rekord.
1) Niemcy przede wszytskim gazowali (cyklonem- - to byla forma mordowania. Palono ciala - kremacja.

Czy ja napisałem coś innego? Nie potrafisz czytać?

Quote by hermes:2) Niemcy nie nie mordowali tylko jednego narodu w obozach. Mordowali tez romow, poza tym mordowano polakow ktorzy mieli byc nastepni po zydach.

Niestety ale chyba nie znasz historii. Polacy nie mieli
być następni po żydach. Polacy i pozostałe narody miały
być przez niemców "tylko" przymordowane do ok 30%
populacji. Tylko żydzi mieli być wymordowani w całości.

W obozach zagłady los żydów, to jak byli traktowani,
warunki w jakich przebywali były nieporównywalne np.
do polaków.

Quote by hermes:3) W obozach koncetracyjnych siedzieli rownierz ksieza roznych wyznan. Polecam film dziewiec dni. Slyszales o Juliuszu Burshe, o Maksymilanie Kolbe, o obozie Dachu - gdzie siedzialo (przytaczam z glowy dane) okolo 3 tys ksiezy ?

Inteligencja, w tym księża, w czasie IIWŚ byli zabijani
w pierwszej kolejności. To dotyczyło całej inteligencji
nie tylko księży.

Quote by hermes:4) Watykan NIE dal zadnej zgody na mordowanie zydow. Jezeli juz to za "slabo" protestatowal.

Watykan przede wszystkim przyjął postawę obojętności
wobec tego co się działo ale nie tylko bo po cichu
również współpracował z niemcami. Główny inżynier
Holokaustu Eichmann uciekł do Argentyny dzięki temu,
że otrzymał paszport Watykanu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 07 2006 20:26   
Forum

Kliknijcie na next jak wejdziecie na strony z karykaturami. Odechce się Wam śmiać (mi już nie jest do śmiechu) LUDZIE!!! Gdyby oni mieli broń już dawno "gryźlibyśmy ziemię"...

Coso

Te 30% z innych narodów do zabicia jest najlepsze w Twojej wypowiedzi. Zobaczyłbyś je gdyby naziści wygrali wojnę... Znasz tylko niektóre fakty. Polkom zaostay zabierane dzieci o "aryjskich rysach" i zabierane na wychowanie do Niemiec, ale Twoim zdaniem to sielanka... Twoje usprawiedliwienie nazizmu, a raczej zestawienie go z postawą Watykanu (która miała to niby wyrażać aprobate?) jest nieusprawiedliwione i nie na miejscu!!!

===

[img]http://f.imagehost.org/0937/Benedict.jpg[/img]

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 07 2006 20:50   
Forum

Quote by siloam:Te 30% z innych narodów do zabicia jest najlepsze w Twojej wypowiedzi.

Co to znaczy najlepsze? Podaje z pamięci; polaków miało
zostać 20-40%. Wiesz coś innego?

Quote by siloam:Twoje usprawiedliwienie nazizmu

Nie sugeruj, że usprawiedliwiam to co robili niemcy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 07 2006 22:39   
Forum

Quote by coso:
Quote by MaciekRazzojęcie 12 plemion Izraela jest symboliczne i oznacza CAŁOŚĆ Narodu łącznie z plemionami, które zaginęły podczas niewoli babilońskiej, a w szerszym kontekście całą ludzkość. I takie jest przedchrześcijańskie rozumienie rabiniczne. Mesjasz według judaizmu ma przyjść do Izraela, ale dla CAŁEJ ludzkości.

Więc dwanaście plemion ma znaczenie symboliczne.
W szerszym kontekście oznacza również całą ludzkość.

domu Izraela" ?

Ponieważ odpowiedzi udzielił za mnie hermes, nie będę się powtarzał.

Quote by Maciek:A serio:

Fakt jest faktem: Jezus obiecywał w niebie alkohol.
Nie powiedział ilu procentowy ale alkohol.

No tak, mógł powiedzieć o wodzie, której nie pito zbyt dużo, gdyż w tym klimacie jest niezbyt zdrowa. Mógł powiedzieć o herbacie lub kawie, których nie znano.
Taaaak, ah mógł tez mówić o mleku, ale to też w tych rejonach pije się sfermentowane.

Starożytność zna praktycznie tylko wodę i alkohole. I żadnych innych napojów. W klimacie śródziemnomorskim i bliskowschodnim wszystko fermentuje niemal natychmiast.
Woda była - tak jak dziś - kojarzona z postem, umartwieniem. Tymczasem Jezus obiecywał radość, świętowanie. Symbolem tego był w tamtych czasach tak jak dziś) alkohol.
Ale dodam coś straszniejszego. On nie tylko NAKAZYWAŁ spożywać alkohol, ale i go wytwarzał. Miał tez opinię pijaka i żarłoka, o czym Sam wspominał.
POTWORNE!

Czy picie alkoholu jest dla ciebie miarą wartości człowieka? Bo widzisz, Robesspierre, Stalin i Hitler nie pili alkoholu...

===

Cytat 
Marek Marczak
 luty 07 2006 22:56   
Forum

Nie Niemcy tylko naziści, nie kazdy Niemiec był wtedy nazistą, warto o tym pamiętać.

Przyznaję, nie jest to usprawiedliwienie w 100%, ale sugerujesz, ze Watykan wyraził na te zbrodnie zgodę co nie jest prawdą.

Myślisz, że Hitler liczył ile procent populacji każdego narodu powinien zabić? Nie żartuj. To były tylko plany szacunkowe. Gdyby wygrał wojne zobaczyłbyś te 30%... chyba w marzeniach ściętej głowy, ze się tak wyrażę. On nie pozwoliłby żyć komukolwiek kto w najmniejszy sposób mógły mu zagrozić. Dla niego człowiek był surowcem z którego można było zrobić dywanik. moze takie były deklaracje. Zapewniam jednak, że na pewno na tym by się nie skonczyło. Chwała Bogu, że II wojna światowa się skończyła.

===

[img]http://f.imagehost.org/0937/Benedict.jpg[/img]

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 07 2006 23:05   
Forum

Quote by siloam: Nie Niemcy tylko naziści, nie kazdy Niemiec był wtedy nazistą, warto o tym pamiętać.

No fakt, kilku nie było
Tak naprawdę "ruch oporu" w Rzeszy był bardzo słabiutki i nie równał się z ruchem oporu we Włoszech, czy innych krajach osi.
jeśli pamiętam, to w 1943 roku Hitlera popierało 80% Niemców.
Z drugiej strony warto pamiętać o choćby dywizji amerykańskich Niemców walczących we Francji.
Jednocześnie nie można zapominać, że Hitlerowi pomagało pół Europy i tylko honor nie pozwolił części Polaków także stanąć po jego stronie.

===

Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 luty 08 2006 00:44   
Forum

Quote by siloam: On nie pozwoliłby żyć komukolwiek kto w najmniejszy sposób mógły mu zagrozić. Dla niego człowiek był surowcem z którego można było zrobić dywanik.

zgadza się, ale Hitler planował utworzyć III Rzeszę jako państwo, które miało przetrwać tysiąc lat.
taka reaktywacja Imperium Romanum.
ktoś musiałby budować tam autostrady, miasta i wykonywać wszelkie inne prace [podobno naziści planowali zatopić Moskwę nawet ].
chyba nie Aryjczycy, jak sądzisz? nie "nadludzie"! oni mieli nadzorować pracę niewolników.
Żydzi [i Romowie] zostali uznani za niezdolnych do wydajnej pracy. ich planowano się po prostu pozbyć. [po części niestety się udało ].
ale inni, jak np. Słowianie, a przynajmniej najprostsze ich warstwy [po wymordowaniu inteligencji i wszelkich innnych zagrażających nowemu ładowi jednostek], mieli wegetować i pracować na chwałę Trzeciej Rzeszy.

===

Cytat 
coso
 luty 08 2006 20:38   
Forum

Quote by Maciek:Starożytność zna praktycznie tylko wodę i alkohole. I żadnych innych napojów. W klimacie śródziemnomorskim i bliskowschodnim wszystko fermentuje niemal natychmiast.
Woda była - tak jak dziś - kojarzona z postem, umartwieniem. Tymczasem Jezus obiecywał radość, świętowanie. Symbolem tego był w tamtych czasach tak jak dziś) alkohol.
Ale dodam coś straszniejszego. On nie tylko NAKAZYWAŁ spożywać alkohol, ale i go wytwarzał. Miał tez opinię pijaka i żarłoka, o czym Sam wspominał.
POTWORNE!

Czy picie alkoholu jest dla ciebie miarą wartości człowieka? Bo widzisz, Robesspierre, Stalin i Hitler nie pili alkoholu...

Przecież ja nigdzie nie sugerowałem, że alkohol jest be.
Jeśli zachowuje się umiar to jest wporzo; z alkoholem, tytoniem, cukrem, tłuszczem, chlebem, sportem itp.
Mahomet obiecywał dziewice a Jezus alkohol. Tak po prostu było

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 08 2006 20:53   
Forum

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,54 sekund