Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Przypowieści mądre a dowcipne
 |  Wersja do druku
Angelika Mojeścik
 grudzień 03 2008 23:47   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Jak powstała ścieżka

W 106. numerze portugalskiego "Jornalinho" znalazłem historyjkę, która uczy nas wiele o naszych nieprzemyślanych wyborach. Pewnego dnia małe cielątko musiało przeprawić się przez gęsty las, aby powrócić na swoje pastwisko. Ponieważ było to niezbyt rozumne stworzenie, poszło okrężną drogą, która wiodła przez wszystkie możliwe wzgórza i doliny. Następnego dnia przechodził tamtędy pies i nie zastanawiając się długo, pobiegł ta sama ścieżką. Jakiś czas później pewien baran, zobaczywszy już przetartą drogę, poprowadził nią swoje stado. Z czasem również ludzie mieszkający w okolicy zaczęli korzystać z tej ścieżki, która była bardzo kreta, wyboista i wiła się z lewa na prawo, biegła stromo pod górę i w dół. Ludzie z trudem pokonywali wszystkie na niej przeszkody, nieustannie na nią narzekali i przeklinali, na czym świat stoi- całkiem zresztą słusznie. Ale nie uczynili nic, żeby zmienić ten stan rzeczy. Korzystano z niej tak często, że w końcu stała się traktem handlowym, którym z wielkim mozołem ciągnięto biedne zwierzęta objuczone ciężkim ładunkiem. Przeprawa trwała trzy długie godziny, choć tę sama drogę można było spokojnie przebyć w pół godziny, gdyby tylko komuś przyszło to do głowy. Minęło wiele lat i każdy skarżył się na ruch, który tam panował, choć była to najgorsza z możliwych tras. Przez cały ten czas stary mądry las śmiał się w duchu, widząc, jak ludzie ślepo podążają ścieżką wytyczoną przez małe cielę, nawet nie zastanawiając się czy to najlepszy wybór.

Dlaczego Bóg stworzył człowieka dopiero szóstego dnia?

Grupa mędrców spotkała się pewnego dnia na zamku w Akabarze, aby rozprawic nad dziełem Boga. Chcieli dowiedzieć się , dlaczego Bóg stworzył człowieka dopiero szóstego dnia. - Pragnął najpierw uporządkować wszechświat, abyśmy mieli wszystkie jego cuda do naszej dyspozycji - powiedział jeden z mędrców. - Chciał najpierw sprawdzić, jak mu się powiedzie ze zwierzętami, aby z nami nie popełnić tych samych błędów- twierdził inny. Na spotkaniu pojawił się pewien mądry żyd, któremu przedstawiono temat dysputy.- Jak myślisz, dlaczego Bóg stworzył człowieka dopiero ostatniego dnia? - To bardzo proste - odparł mędrzec. - Uczynił tak dlatego, abyśmy za każdym razem, kiedy nasza duma jest urażona, mogli przypomnieć sobie, że w Boskim planie nawet mniejszy komar miał przed nami pierwszeństwo.

Brakujący kamień

Jednym z najwspanialszych miejsc w Kyoto jest Ogród Zen, gdzie na piasku rozmieszczono kamienie. Pierwotnie było ich szesnaście. Wieść głosi, że zaraz po ukończeniu swojej pracy ogrodnik zaprosił cesarza do obejrzenia ogrodu.- To jest najcudowniejszy ogród w całej Japonii - powiedział cesarz. - A to jest najpiękniejszy kamień w całym ogrodzie. Po tych słowach natychmiast usunął kamień, który wzbudził tak wielki zachwyt cesarza. - Teraz ogród jest doskonały - powiedział do cesarza - bowiem nie ma w nim nic, co szczególnie rzucałoby się w oczy, i można go już oglądać w całej jego harmonijnej pełni. Na ogród, podobnie jak na życie, trzeba patrzeć w całości. Jeśli zatrzymamy się zbyt długo nad pięknem jednego szczegółu, reszta wyda na się brzydka.

Raj i piekło

Pewien porywczy samuraj, znany z tego, że atakował bez żadnej przyczyny, przybył do bram klasztoru zen i zażądał spotkania z mistrzem. Ryokan bez wahania wyszedł mu na spotkanie. - Mówi się, że inteligencja jest potężniejsza od ślepej siły - rzekł samuraj. - Czy możesz mi wyjaśnić, czym są raj i piekło? Ryokan nie powiedział nic. - Ja z łatwością mogę to wyjaśnić - wykrzyknął samuraj. - Aby pokazać komuś, czym jest piekło, należy mu zadać silny cios. Aby pokazać, czym jest raj, wystarczy tylko zagrozić mu siłą i pozwolić odejść. - Nie rozmawiajmy na takimi głupcami jak ty - rzekł mu spokojnie mistrz zen. Krew uderzyła samurajowi do głowy i zapałał nienawiścią. - To jest właśnie piekło - powiedział Ryokan z uśmiechem- kiedy pozwalasz sobie na to, a by jakieś bzdurne uwagi wyprowadziły cię z równowagi. Zdumiony odwagą zakonnika samuraj złagodniał. - A to jest raj- powiedział Ryokan, zapraszając go do środka - kiedy nie reagujesz na niedorzeczne prowokacje.

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 19 2008 12:33   
Forum

skopiowane z wątku Zło, szatan, oczywiście nie wiem, co na to wszystko powiedzą fizycy, ale jak ktoś sprytny rzekł kiedyś: porównanie to nie równanie - nie wszystko musi się zgadzać co do joty

Pewien wykładowca rzucił wyzwanie swoim studentom:
- Czy Bóg stworzył wszystko?
Jeden ze studentów zebrał się na odwagę i odpowiedział:
- Tak, wszystko.
Profesor na to:
_ Czy Bóg naprawde wszystko stworzył?
- Tak, panie profesorze.

Profesor zatryumfował:

- Jesi Bóg stworzył wszystko, to stworzył także zło, bo zło istnieje, a jak stwierdziliśmy nasze dzieła świadczą o tym kim jesteśmy, więc wynika z tego, że Bóg jest zły.

Inny ze studentow podniół rękę:

- Czy mogę zadać pytanie:

- Wal, chłopcze

- Profesorze, czy istnieje zimno?

- Głupie pytanie!! Oczywiście, że istnieje. Nogdy nie odczuwałeś chłodu?

- W gruncie rzeczy zimno nie istnieje. Jak mowi fizyka to, co odczuwamy jako zimno jest brakiem ciepła. Każda istota czy kazdy przedmiot zawiera w sobie lub wydziela jakąś energię, Ciepło jest produktem ciała czy materii wydzielającej energię. Zero absolutne (--273,15 °C) to całkowity brak ciepła; wtedy w materii nie ma żadnego ruchu. Tak więc zimno nie istnieje. Utworzylismy to słowo na okreslenie tego, co odczuwamy, gdy brak nam ciepła.

Student zadał następne pytanie :

- Panie profesorze czy istnieje ciemność?

- To przecież jasne ( ) że istnieje !

- Myli się Pan. Ciemności także nie ma. Ciemność to tak naprawde brak swiatła. Możemy bowiem naukowo badać światło, ale nie możemy badac ciemności. Możemy na przykład uzyc pryzmatu i zbadać składowe na jakie rozbija sie białe swiatło, możemy mierzyć fale swietlne, czy korpuskularną naturę światła, ale nie możemy tego samego zrobic z ciemnością. Ciemność to słowo wymyslone przez człowieka na okreslenie tego, co dzieje sie kiedy zabraknie światła.

W końcu student postawił ostatnie pytanie :

- A czy istnieje zło?

- Oczywiście, widzimy je codziennie w naszych relacjach, sytuacjach ludzi, przestępstwach, przemocy. To wszystko jest złem.

- Zło nie istnieje panie Profesorze, lub przynajmniej nie istnieje samodzielnie. Zło to po po prostu brak Boga w tym, co robimy, w tym, co się dzieje. Jest jak ciemność i jak zimno, jest słowem, ktore człowiek sobie wymyslił dla opisania nieobecności Boga.
Bóg zła nie uczynił. Zło nie jest jak jak wiara czy miłość, ktore istnieją tak jak istnieje ciepło i światło. Zło to wynik tego, co się dzieje kiedy człowiek nie ma w swym sercu Bożej miłości. Zło jest jak zimno, gdy zabraknie ciepła, jest jak ciemność gdy zabraknie światła.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 22 2008 10:08   
Forum Moderator
Moderator

Pewna kobieta zapukała do bram Raju i domaga się wpuszczenia. Archanioł Gabriel odmawia jednak:
- Do Raju wpuszczamy od 10000 punktów, a ty uzbierałaś ich ledwo 43.
- Ale ja opiekowałam się swoim schorowanym ojcem prze 20 lat.
- Dobrze - odpowiedział Archanioł - dodamy jeszcze 5 punkty ale 48 to nadal za mało.
- Doglądałam sąsiadki i jej dzieci przez cały tydzień, gdy sąsiadka chorowała - nie poddawała się kobieta.
- Dobrze, dodatkowe dwa punkty, ale ciągle za mało.

Po dłuższej wyliczance kobieta uzbierała 192 punkty ale pomysły zaczęły jej się kończyć.

- Pomogłam niewidomemu przejść przez ulicę.
- Dobrze, 1 punkt.
- Podkarmiłam chorego kotka
- Dobrze, 1 punkt.
- Podlewałam kwiatki sąsiadowi
- Dobrze, razem 195 punktów. Przykro mi kobieto, nie mogę ciebie wpuścić. - podsumował Archanioł

Tego już było dla kobiety za dużo, już sama nic nie mogła wymyślić. W rozpaczy zawołała:
- JEZU RATUJ !
- DOBRZE ! 10000 punktów ! Wejdź proszę Siostro - rzekł Gabriel otwierając bramę.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 22 2008 10:12   
Forum Moderator
Moderator

Piękne...

Nie jesteśmy w stanie sami sobie zasłużyć na niebo...
Mój ojczym umierając powtarzał w kółko - "nie przez wzgląd na uczynki moje ale przez wzgląd na miłość Twoją do mnie, Boże..."

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 grudzień 22 2008 12:41   
Forum

Pewien złodziej zapytany o to czy Bóg istnieje odpowiedział: Jeżeli Pana Boga nie ma to chwała Bogu, jeżeli zaś Pan Bóg jest to niech mnie ręka boska chroni.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 styczeń 04 2009 22:40   
Forum

- Kubusiu...?
- Tak Prosiaczku?
- Nic - odparł Prosiaczek łapiąc Kubusia za łapkę. - Chciałem tylko upewnić się czy jesteś...

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Łukasz
 styczeń 04 2009 23:05   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man: skopiowane z wątku Zło, szatan, oczywiście nie wiem, co na to wszystko powiedzą fizycy, ale jak ktoś sprytny rzekł kiedyś: porównanie to nie równanie - nie wszystko musi się zgadzać co do joty

Pewien wykładowca rzucił wyzwanie swoim studentom:
- Czy Bóg stworzył wszystko?
Jeden ze studentów zebrał się na odwagę i odpowiedział:
- Tak, wszystko.
Profesor na to:
_ Czy Bóg naprawde wszystko stworzył?
- Tak, panie profesorze.

Profesor zatryumfował:

- Jesi Bóg stworzył wszystko, to stworzył także zło, bo zło istnieje, a jak stwierdziliśmy nasze dzieła świadczą o tym kim jesteśmy, więc wynika z tego, że Bóg jest zły.

Inny ze studentow podniół rękę:

- Czy mogę zadać pytanie:

- Wal, chłopcze

- Profesorze, czy istnieje zimno?

- Głupie pytanie!! Oczywiście, że istnieje. Nogdy nie odczuwałeś chłodu?

- W gruncie rzeczy zimno nie istnieje. Jak mowi fizyka to, co odczuwamy jako zimno jest brakiem ciepła. Każda istota czy kazdy przedmiot zawiera w sobie lub wydziela jakąś energię, Ciepło jest produktem ciała czy materii wydzielającej energię. Zero absolutne (--273,15 °C) to całkowity brak ciepła; wtedy w materii nie ma żadnego ruchu. Tak więc zimno nie istnieje. Utworzylismy to słowo na okreslenie tego, co odczuwamy, gdy brak nam ciepła.

Student zadał następne pytanie :

- Panie profesorze czy istnieje ciemność?

- To przecież jasne ( ) że istnieje !

- Myli się Pan. Ciemności także nie ma. Ciemność to tak naprawde brak swiatła. Możemy bowiem naukowo badać światło, ale nie możemy badac ciemności. Możemy na przykład uzyc pryzmatu i zbadać składowe na jakie rozbija sie białe swiatło, możemy mierzyć fale swietlne, czy korpuskularną naturę światła, ale nie możemy tego samego zrobic z ciemnością. Ciemność to słowo wymyslone przez człowieka na okreslenie tego, co dzieje sie kiedy zabraknie światła.

W końcu student postawił ostatnie pytanie :

- A czy istnieje zło?

- Oczywiście, widzimy je codziennie w naszych relacjach, sytuacjach ludzi, przestępstwach, przemocy. To wszystko jest złem.

- Zło nie istnieje panie Profesorze, lub przynajmniej nie istnieje samodzielnie. Zło to po po prostu brak Boga w tym, co robimy, w tym, co się dzieje. Jest jak ciemność i jak zimno, jest słowem, ktore człowiek sobie wymyslił dla opisania nieobecności Boga.
Bóg zła nie uczynił. Zło nie jest jak jak wiara czy miłość, ktore istnieją tak jak istnieje ciepło i światło. Zło to wynik tego, co się dzieje kiedy człowiek nie ma w swym sercu Bożej miłości. Zło jest jak zimno, gdy zabraknie ciepła, jest jak ciemność gdy zabraknie światła.

Podoba mi się to a tu wersja filmowa

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Andrzej
 styczeń 05 2009 16:01   
Forum

super ta wersja
znalazlem jeszcze taką

miło wiedzieć, że dzisiaj przypowieści "mądre a dowcipne" funkcjonują także w wersji filmowej

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 luty 27 2009 21:00   
Forum

no to ponieważ mamy Wielki Post, (a więc zbliża się Wielkanoc) to przypowieść bardziej mądra niż dowcipna, chociaż jak dla mnie nazbyt protestancka, a zbyt mało katolicka, ale że forum jest ekumeniczne to poczytajmy:

Był sobie pewnego razu pastor małego kościółka.Pewnej Wielkanocy przyszedł do kościoła niosąc ze sobą starą, pordzewiałą klatkę na ptaki i postawił ją na ambonie.
Zaczął przemawiać:

Wczoraj spacerowałem sobie po mieście, gdy spotkałem małego chłopca, ktory szedł naprzeciw mnie kołysząc tą klatką.
W klatce zamkniete były trzy małe ptaszki, trzęsące się ze strachu i zimna. Zatrzymałem go i zadałem pytanie:
- Co tam masz, chłopcze?
- Tylko byle jakie ptaki.
- A co z nimi zrobisz?
- Zaniosę je do domu, pobawię się nimi, troche je podrażnię, powyskubuję im piórka dla zabawy, żeby zaczęły bić się ze sobą... Będę niał z nimi wiele uciechy.
- Ale chyba kiedys będziesz miał już dosyć takiej zabawy. Co wtedy zrobisz?
- Mam w domu koty, one lubią ptaszki, więc dam im je na pożarcie.

Przez kilka chwil milczałem.
- A ile chcesz za nie?
- Po co pastorowi takie byle jakie ptaki? Nawet nie śpiewają. Nie są ładne.
- Ile?
- Hmm... 10 dolarów?
Poszukałem w kieszeniach, znalazłem banknot i dałem chłopcu, który zadowolony odszedł zostawiając mi klatkę.
Odszedlem za miasto, gdzie rosły drzewa, otworzyłem klatkę, kilka razy w nią zastukałem, żeby zachęcić ptaki do wyjścia na zewnątrz i odzyskania wolności.
Widzicie, drodzy bracia i siostry, klatka jest pusta...

Opowiem wam teraz coś innego:
Pewnego dnia Szatan i Jezus rozmawiali ze sobą. Szatan właśnie powrócił z Edenu ciesząc się i chełpiąc:
- Właśnie przed chwilą złapałem do klatki wszystkich ludzi. Teraz są w mojej niewoli.
- I co z nimi zrobisz? zapytał Jezus.
- Oh! Trochę się z nimi zabawię. Nauczę ich rozwodów, nauczę ich kłamstwa i nienawiści, jak oszukiwać innych, nauczę ich pić, palić, zażywać narkotyki. Pomogę wynaleźć im wojny, i broń dla zabijania innych. Naprawdę, będzie niezła zabawa!
- A jak już ci się znudzą?
- Po prostu ich pozabijam.
- Ile chcesz za nich?
- Po co ci oni? Nie są dobrzy. Po cóż ci oni, skoro i tak będą Cię nienawidzili, będą na Ciebie spluwali, będą Cie przeklinali, i w końcu Cię zabiją. na pewno ich nie chcesz.
- Twoja cena?
Szatan spojrzal na Jezusa rechocząc.
- Twoja krew, twoje życie.
- Niech będzie.

I zapłacił.

Pastor zakończył opowieść, podniósł pustą klatkę i wyszedl z kościoła.

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 27 2009 21:25   
Forum Moderator
Moderator

aż mnie ciarki przeszły - jakoś nigdy o tym tak się nie myśli....

A dlaczego mało katolicka??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 27 2009 21:54   
Forum

może trochę zbyt jaskrawa ocena...
Czy jako katoliczka uważasz, że Jezus musiał cokolwiek płacić Szatanowi, żeby odkupić człowieka?
To chyba temat na osobny wątek.... w związku ze zbliżającą się Wielkanocą

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 27 2009 22:02   
Forum Moderator
Moderator

zupełnie nie mam pojęcia jak to odebrać - z jednej strony nie - no bo to Jezus był jest i będzie Bogiem (czyli do Niego należymy), ale z drugiej - no to po co umierał na krzyżu, skoro nasze dusze i tak należały do Niego???

p.s.
w końcu mówi się, że Swoją śmiercią nas wykupił....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 27 2009 22:09   
Forum

no to zapraszam na ten wątek

===

Cytat 
beda
 marzec 07 2009 10:15   
Forum

(moze ktos przetlumaczy?)
11. Opportunity may knock once - but temptation bangs on your door forever.

może i tak:
OKAZJA zapuka do twych drzwi tylko raz;
POKUSA będzie do nich stale "walić" Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 07 2009 13:40   
Forum

Jak na mój gust, jak się uprzeć na jak najdokładniejsze tłumaczenie - Okazja może zapukać tylko raz - ale pokusa wali w Twoje drzwi zawsze. Smile

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
beda
 marzec 07 2009 20:55   
Forum

Otóż prośba Zabulenka figuruje tu od 14 kwietnia 2007 roku. Jako newcomer zaczynam od humoru i... śmiem wątpić, czy gust kacerza_Marka w tłumaczeniu jest już ten najdoskonalszy ?

A gdybym był tak przetłumaczył, bo taką pokuse miałem, co byś powiedział?
OKAZJA grzecznie puka do drzwi raz,
POKUSA natomiast wali do nich bez pardonu!

ps.: nie podoba mi sie to twoje „może“ (wzięte chyba z „may“Wink, bo niby mogłaby i też nie zapukać, prawda !
May you be happy !!! Bądź szczęśliwy ! A nie może ! Eek!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 07 2009 21:08   
Forum Moderator
Moderator

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Czy może mi ktoś przypomnieć: czy ja też chciałam szpanować byle czym, na początku mojej działalności na tym forum??
Jeśli tak to serdecznie przepraszam...

===

Profil   Email 
 Cytat 
beda
 marzec 07 2009 21:18   
Forum

Jak na końcu, czyli TERAZ, tak BEDE zaraz witasz, to z pewnoścą NIE, ale już sie tego nauczyłeś Twisted Evil

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 07 2009 21:37   
Forum Moderator
Moderator

po pierwsze gratuluję składni Smile

po drugie po co prosisz o przetłumaczenie skoro nie przyjmujesz innego niż swoje...

po trzecie pouczasz kogoś kto mieszka w Anglii od dość długiego czasu Smile nie Twoja wina, że nie wiesz - ale mimo to wymagany na tym forum jest szacunek - bez ironii i chęci szpanu...

ironią i złośliwością do niczego tu nie dojdziesz - ale wystarczy trochę otwarcia na innych a zobaczysz, że będzie miło i ciekawie...

pozdrawiam i mam nadzieję, że włączysz się w inne rozmowy - wnosząc w nie wiele wartościowych uwag Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
beda
 marzec 07 2009 22:52   
Forum

dobry z ciebie OBRONCA...
Ja nie pouczałem, w czym ??? Wykasz wpier błąd mych uwag i potem pisz sarkastycznie, śmiej sie z mojej składni, wyjdzie ci na zdrowie. Twisted Evil

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 07 2009 22:59   
Forum Moderator
Moderator

Rolling Eyes ehhhh

ogłaszam koniec offtopów Rolling Eyes

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 07 2009 23:01   
Forum

Te, 'Venerabilis'. Tłumacz sobie, jak tylko Ci się spodoba, ale nie oczekuj, że rozumienie anglofonów będzie takie samo, jak Twoje. To nie kwestia Twojego/mojego gustu czy myślenia życzeniowego - to kwestia znajomości zastosowania tego dość plastycznego języka.

Jak zauważyłeś, bystrzaku, 'may' można używać w sensie 'niech' jak w ('May the Force be with you!'). Ale 'may' to także zamienna 'might', więc 'może'. Czy Ci się to podoba czy nie, to moje 'może' wynika z obecnego tam 'may', a kontekst wskazuje tam na takie właśnie rozumienie. Inaczej wychodzi nam taki potworek jak 'Okazja niech zapuka raz - pokusa wali w Twe drzwi zawsze'. Ma to sens?

Co do Twojego 'tłumaczenia' - ma to sens, jest może nawet parafrazą, ale nie tłumaczeniem.

A jak Ci się coś dalej nie podoba, to zapytaj translatora. Może Ci się spodoba ten 'styl'.

===

Profil   Email 
 Cytat 
beda
 marzec 07 2009 23:10   
Forum

ps.: czytaj dokładnie, nie prosiłem, a tylko zapytałem, coby teraz powiedział...???
nadto jest tam jeszcze 12 powiedzonko do przetłumaczenia. Prosze do dzieła twórzczego, a nier krytykackiego
Mr. Green

Zdaje sie, że ani mądre, nie też dowcipne te nasze obopulne mędrkowania...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 07 2009 23:16   
Forum

Quote by: beda

(moze ktos przetlumaczy?)
11. Opportunity may knock once - but temptation bangs on your door forever.

może i tak:
OKAZJA zapuka do twych drzwi tylko raz;
POKUSA będzie do nich stale "walić" Smile

1. Gdzie tu widzisz 12.?
2. Gdybyś poprosił, odpowiedziałbym grzecznie. Skoro zapytałeś, odpowiedziałem jak mi się podobało. Tak czy inaczej - pierwszym swoim pytaniem zasugerowałeś, by ktoś przetłumaczył, więc to zrobiłem. Potem zapytałeś, co sądzę o Twoim tłumaczeniu. Odpowiedziałem. I tyle, cały sens Twojego PS poszedł się kopać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
beda
 marzec 08 2009 11:28   
Forum

P r z e p r a s z a m ze wstydem kacerz_Marka i Parakleta, że zamieściłem MYLACY treściowo post.
Chciałem Quote zrobić fachowo i spudłowałem. Stąd to wzajemne nieporozumienie.

Otóż na 1 stronie "Przypowiesci mądre a dowcipne", jako trzeci post jest Zabulenka, który prosi o to przetłumaczenie.
Jest jeszcze jedno, nr 12 , do przetłumaczenia, ale gra językowa utrudnia tłumaczenie. Smile

Pogodnej niedzieli życzy beda.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 08 2009 15:17   
Forum

RJSP zadałeś pytanie na które nikt ci nie odpowiedział "Czy Bóg może stworzyć skałę tak ogromną
że nawet On nie będzie w stanie jej unieść ???" tak ta skała to wcielone Słowo to Jezus on jest tą skałą !!!

Dwóch Rabinów jechało pociągiem w jednym przedziale a oprucz nich jechał jeden goj,
tak mineła godzina, dwie, trzy a Rabini jak nie rozmawiali tak do tej pory milczą,
w końcu goj odzywa się do jednego z Rabinów: ty jesteś wielki rabin i on też jest wielki ty wiesz wszystko i
on też wie wszystko na to Rabin się odzywa skoro ja wiem wszystko i on wie wszystko to oczym tu rozmawiać?

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 10 2009 19:45   
Forum

Bedo,

zdarza się czasem, nie ma sprawy. Wink Jeśli zaś poczułeś się urażony przeze mnie - to ja przepraszam.

Co zaś do tej '12' - cóż, żart słowny opiera się na tej czwórce, której w polskiej wersji chyba nijak nie idzie wkomponować w kerygmat. Wink

Pozdrawiam,
kacerz

===

Profil   Email 
 Cytat 
beda
 marzec 14 2009 23:17   
Forum

Marku_kacerzu, dopiero teraz tu zajrzałe...dziekuję ci, że sie odezwałeś i zdradzę ci, że sie uśmiechnąłem... :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 15 2009 22:32   
Forum

Zobaczcie co mój proboszcz wypisuje i zazdrościcie mi takiego pasterza Big Grin Cool

Myśli na Wielki Post 2009

„Sufi Bayazid opowiada o sobie samym:
Za młodu byłem rewolucjonistą i moja modlitwa wyglądała tak:
- Panie daj mi siły, żeby zmienić świat.
W miarę jak stawałem się dorosły i uświadomiłem sobie, że minęło mi pół życia, a nie zdołałem zmienić ani jednego człowieka, zmieniłem moją modlitwę i zacząłem mówić:
- Panie udziel mi łaski, by przemienić tych, którzy się ze mną kontaktują. Choćby tylko moją rodzinę i moich przyjaciół. Tym się zadowolę.
Teraz, kiedy jestem już stary i moje dni są policzone, zacząłem rozumieć, jaki byłem głupi, moja jedyna modlitwa jest taka:
- Panie udziel mi łaski, bym sam się zmienił.
Gdybym tak się modlił od początku, nie zmarnowałbym życia.”

Antony De Mello - Śpiew ptaka

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 16 2009 00:34   
Forum

Dez mądrą myśl przytoczyłeś bo tak powinni wszyscy się modlić Panie zmień mnie bym mógł zmienić innych!!! pamiętacie przypowieść o ziarnie takie powinno być nasze życie JEDNO ZIARNO POWINNO OBUMRZEĆ BY DAĆ PLON 30 krotny, 60 krotny, 100 krotny jak Pan da wg. naszych możliwości.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,71 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty