Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Przypowieści mądre a dowcipne
 |  Wersja do druku
Dezerter
 marzec 16 2009 14:45   
Forum

Status: offline

Quote by: ZibiShalom

Dez mądrą myśl przytoczyłeś bo tak powinni wszyscy się modlić

I po to właśnie wymyśliłem ten wątek abyśmy się dzielili z bliźnimi takimi właśnie mądrymi a dowcipnymi "przypowieściami"
i korzystali z tej mądrości!!! Idea
Ty masz tak bogaty bagaż doświadczeń - może coś dorzucisz, bo mądrość jest w każdej religii, myśli, filozofii nawet tej częściowo odrzuconej przez KRK jak "nauki" De Mello, czy Orygenesa

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 21 2009 22:32   
Forum

A czemu nie oto pare przysłów żydowskich ! Cool
BIADA TEMU, KTO MA RACJĘ !
MAŁE DZIECI NIE DAJA SPAĆ, DUŻE---NIE DAJĄ ŻYĆ.
JAJKO MĄDRZEJSZE OD KURYRYCHŁO SIĘ PSUJE.

Pewien Żyd galicyjski, bogacz małomiasteczkowy, mawiał:
Od czasu do czasu odwiedzam lekarza-
Doktor musi żyć !
Następnie z receptą udaję się do aptreki-
Pigularz też musi żyć !
Potem wylewam lekarstwo do rynsztoka-
Ja też muszę żyć !

Ludzie padają nie z powodu słabości, ale dlatego, że uważają się za silnych.

Kozła unikaj z przodu ! Konia z tyłu ! a głupca ze wszystkich stron !

Nie módl się, żeby się skończyły twoje kłopoty, bo wraz z nimi kończy się życie !

Poproś wroga o radę i zrób coś wprost przeciwnego !

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 21 2009 23:54   
Forum Moderator
Moderator

tą opowieść usłyszałam dziś na kazaniu (postaram się przetłumaczyć najlepiej jak umie), tylko nie rozumiałam jej związku z Ewangelią (już jutrzejszą) i Wielkim Postem... może pomożecie Smile

Dwóch chłopców bardzo źle się zachowywało więc wychowawca poprosił księdza o pomoc. Ksiądz się zgodził porozmawiać z nimi ale pod warunkiem że będzie mógł z każdym indywidualnie.
Wziął największego urwisa na pierwszy ogień - spojrzał na niego podejrzliwie i spokojnie zapytał: Gdzie jest Bóg? Dzieciak się strasznie zdziwił ale nic nie odpowiedział. Ksiądz zmarszczył brwi i już ostrym tonem powtórzył - Gdzie jest Bóg? Dzieciakowi mina zrzedła i wbił się głębiej w krzesło ale dalej milczał. Ksiądz wstał spokojnie i tym razem już z podniesionym głosem powtórzył: Gdzie jest Bóg?

Dzieciak ze łzami w oczach wybiegł z pokoju, pobiegł do kolegi z którym rozrabiał i powiedział: Bóg zaginął i chyba to nasza wina!

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 22 2009 03:38   
Forum

ciekawe !!!
Laughing Out LoudRolling EyesCoolBig Grin

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 14 2009 19:55   
Forum

Z książki Jacka Pulikowskiego
Adam pyta w raju Pana Boga:
Panie Boże, dlaczego uczyniłeś tę Ewę tak cudowną, tak ponętną, tak atrakcyjną. Ja o niczym innym nie mogę myśleć, niczego nie mogę robić, tylko ona, ona, ona.
A Pan Bóg: Bo chciałem, byś mógł ją pokochać.
Pyta więc Adam dalej: Panie Boże, dlaczego zatem uczyniłeś ją jednocześnie tak naiwną, tak nieroztropną, nieracjonalną, przepraszam, Panie Boże, tak głupią!
A Pan Bóg: Adamie, chciałem nie tylko, żebyś ty mógł ją pokochać, ale by i ona mogła pokochać ciebie.

===

Cytat 
Morzan
 czerwiec 15 2009 13:49   
Forum

Ksiądz nam raz na kazaniu powiedział:

Pewien afroamerykanin w 19 wiecznej ameryce modlił się do Boga : "Panie, tak bardzo chciałbym uczęszczać do kościoła na mszę, aby się tam z tobą spotkać, ale nie mogę. Na drzwiach jest napisane : "psom i czarnuchom wstęp wzbroniony"."

"Nie martw się" Odrzekł Bóg " Ja też tam nie wchodzę".

pozdrawiam

===

"poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" JEZUS

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 15 2009 15:00   
Forum Moderator
Moderator

Przepraszam że tak hurtem Wink

Dez.. To było wyśmienite Big Grin
Morzan... Mądre, ale afroamerykanie robili podobnie Smile
Paraklet... No słabe to to ale coś w tym jest Razz

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Morzan
 czerwiec 15 2009 16:09   
Forum

Quote by: paraklet

Jak powstała ścieżka

Dlaczego Bóg stworzył człowieka dopiero szóstego dnia?

Grupa mędrców spotkała się pewnego dnia na zamku w Akabarze, aby rozprawic nad dziełem Boga. Chcieli dowiedzieć się , dlaczego Bóg stworzył człowieka dopiero szóstego dnia. - Pragnął najpierw uporządkować wszechświat, abyśmy mieli wszystkie jego cuda do naszej dyspozycji - powiedział jeden z mędrców. - Chciał najpierw sprawdzić, jak mu się powiedzie ze zwierzętami, aby z nami nie popełnić tych samych błędów- twierdził inny. Na spotkaniu pojawił się pewien mądry żyd, któremu przedstawiono temat dysputy.- Jak myślisz, dlaczego Bóg stworzył człowieka dopiero ostatniego dnia? - To bardzo proste - odparł mędrzec. - Uczynił tak dlatego, abyśmy za każdym razem, kiedy nasza duma jest urażona, mogli przypomnieć sobie, że w Boskim planie nawet mniejszy komar miał przed nami pierwszeństwo.

sądzę, że ten żyd nie był jednak tak mądry. współczuje mu jeśli sądzi, że komar ma przed nim pierwszeństwo w boskim planie, jeśli wogóle boski plan obejmuje zwierzęta.

===

"poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" JEZUS

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 15 2009 19:08   
Forum Moderator
Moderator

to to to to to - moje słowa?

znaczy sie cytat Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 16 2009 15:26   
Forum Moderator
Moderator

nie jest to przypowieść - ale bardzo bardzo mi się spodobało:

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 17 2009 01:22   
Forum Moderator
Moderator

Skąd biorą się dzieci wg dzieciSmile)

Krzyś 6 lat
Dzieci biorą się z brzucha mamy.A w brzuchu mamy są różne składniki.Komórki,ale nie takie do rozmawiania...

Julcia 5 lat
Dzieci?Z jedzenia się robią, z picia niektórego,z komórek...Jakich? Witaminowych.

Nikola 6 lat
Żeby urodzić dziecko,trzeba się dobrze odżywiać.Jeść banany,śliwki,jabłka...Aż brzuch będzie duży.

Piotruś 4 lata
Dzieci biorą się z gadania.Kiedyś mama mówiła do taty:Ty nie gadaj tyle,tylko uważaj,bo z tego gadania będą dzieci.Ale tata chyba tak specjalnie się zagadał,bo na urodziny dostałem braciszka zamiast pieska.

Ola 5 lat
Dzieci dostaje się za karę.Jak byłam na wakacjach u cioci,to ciocia mówiła do wujka:Lepiej bądź dziś grzeczny,chyba,że chcesz mieć drugie dziecko.Wujek potem był cały dzień na grzybach.

Jaś 6 lat
Na dziecko trzeba się zapisać do szpitala.Najpierw do szpitala idzie mama,a potem tata idzie z kwiatami.Tata musi mamę wypisać ze szpitala i wtedy,razem z mamą,dostaje od szpitala dziecko.A kwiaty zostają w szpitalu.

Justynka lat 5
Dzieci się klonuje.Trzeba iść do parku na spacer,nazbierać tych motylków do przyklejania do nosa,wydłubać ziarenka i połknąć.I te klony potem rosną w brzuchu u mamy.U taty nie,bo tata nie ma czasu na spacery.

Mareczek lat 6
Słyszałem,że dzieci się rodzą z plemników.Plemniki to takie ziarenka,które trzeba zasiać,a potem się czeka dziewięć miesięcy.Trzeba najpierw wstrzyknąć do pupy,najlepiej u lekarza.

Sonia lat 5
A na podwórku mówili,że dzieci biorą się z seksu.Pan i pani idą na spacer,biorą się za ręce,patrzą i potem dają sobie buzi.I to jest seks.A jak ten seks robi mama i tata,to potem jest dziecko.

Kasia lat 6
Coś ty,to nie żaden seks,seks jest na golasa i z seksu nie ma dzieci.Mama i tata muszą być w ubraniu,to mogą się całować i wtedy jest miłość.I z tej miłości biorą się dzieci potem.

----------------------
Bo dzieci się biorą (a przynajmniej powinny) z miłości!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 lipiec 13 2009 04:20   
Forum

Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud dobre !!!!!!!!!!!!! przypomina mi się program prowadzony przez p.Mana gdzie dzieci mówią o różnych sprawach jak one to widzą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 sierpień 10 2009 16:17   
Forum Moderator
Moderator

Nie wiedziałem gdzie umieścić więc wybrałem ten temat.
Mądra przypowieść filmowa:

Dlaczego chrześcijaństwo jest prawdziwe?

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Andrzej
 sierpień 10 2009 20:49   
Forum

proste a głębokie
masz więcej takich filmów?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Łukasz
 sierpień 10 2009 21:47   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: medieval_man

proste a głębokie
masz więcej takich filmów?

Szperam od czasu do czasu na youtube, mimo rodzącej sie cenzury, można znaleźć takie filmy Smile Na pewno gdy natrafię na godny uwagi to poinformuje czytelników serwisu Kosciol.pl.

===

Cytat 
Dezerter
 sierpień 17 2009 14:32   
Forum

Zważaj na swoje pragnienia, gdyż przemienią się w myśli.
Zważaj na swoje myśli, gdyż przemienią się w czyny.
Zważaj na swoje czyny, gdyż przemienią się w nawyki.
Zważaj na swoje nawyki, gdyż przemienią się w twój charakter.
Zważaj na swój charakter, gdyż on będzie twoim losem.

Od Obywatela11

A ode mnie równie prawdziwe :
Stajesz się tym co czytasz, oglądasz, słuchasz
Stajesz się taki jak ci z którymi przebywasz, piszesz, rozmawiasz
*nie dotyczy ludzi o bardzo mocnej i utrwalonej osobowości

===

Cytat 
Dezerter
 maj 09 2010 22:50   
Forum

Usłyszane dzisiaj na wspaniałym kazaniu
Kaznodzieją był młody oblat z Kokotek zbierający datki na Festiwal Życia w Kodniu:

Miłośnik wspinaczki wysokogórskiej od lat przygotowywał się do spełnienia swych marzeń
samotnego wejścia na Czomolungme.
Po latach jest gotowy wyrusza na wyprawę. Pierwszy obóz, pierwszy dzień wspinaczki, on w świetnej formie świetnie przygotowany, pogoda dopisuje, zapada zmrok, ale on wcale nie czyje się zmęczony, zakłada lampkę na czoło (taką jak górnicy) i postanawia, że jeszcze parę godzin się po wspina, bo świetnie się czuje,
zmrok zapada a on dalej - w górę do swych marzeń. Nagle kamień z pod nóg osuwa mu się i zaczyna spadać w duł w bezkresną i mroczną przepaść...lampka się zsuwa , ale lina wytrzymuje i zawisa gdzieś w przestrzeni ...
ciemniej, zimniej i przeraźliwie cichej
...wokół czarno i pusto
znikąd pomocy
"Panie Boże proszę pomóż mi! - uratuj mnie!" - woła zdesperowany
"Odetnij linę " - słyszy głos
....
Po tygodniu gazety pisały o alpiniście, który zamarzł wisząc na linie metr nad ziemią
...
A czy ty potrafisz zaufać Bogu?

===

Cytat 
milka
 maj 13 2010 08:17   
Forum

Dziekuje wszystkim za przypowiesci. Milo sie czytalo dzieciom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 28 2010 10:50   
Forum Moderator
Moderator

Na boisku piłkarskim w ramach rozgrywek ligowych spotkały się dwie drużyny: katolicka i protestancka. Jezus Chrystus chcąc być wśród ludzi założył słomkowy kapelusz i usiadł na trybunie. Mecz był wyjątkowo zacięty i pasjonujący.
Gdy w pierwszej połowie katolicy strzelili gola z dystansu, to Jezus wstał, wiwatował i wymachiwał kapeluszem.
Niedługo potem protestanci wyrównali piękną główką i Jezus znów wiwatował na stojąco wymachując kapeluszem. Gdy usiadł, to usłyszał za sobą jak go wytykają: "Patrz! Jakiś ateista!".

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Andrzej
 maj 31 2010 11:55   
Forum

Quote by: Rafi+F

Na boisku piłkarskim w ramach rozgrywek ligowych spotkały się dwie drużyny: katolicka i protestancka. Jezus Chrystus chcąc być wśród ludzi założył słomkowy kapelusz i usiadł na trybunie. Mecz był wyjątkowo zacięty i pasjonujący.
Gdy w pierwszej połowie katolicy strzelili gola z dystansu, to Jezus wstał, wiwatował i wymachiwał kapeluszem.
Niedługo potem protestanci wyrównali piękną główką i Jezus znów wiwatował na stojąco wymachując kapeluszem. Gdy usiadł, to usłyszał za sobą jak go wytykają: "Patrz! Jakiś ateista!".

a to nie jest ani mądre ani dowcipne... Wink
pomyliłeś Rafi kategorie. Dział "polemiki z katolicyzmem" na forum protestanci.org
Laughing Out Loud

a tu jest portal ekumeniczny

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Rafi F
 maj 31 2010 12:54   
Forum Moderator
Moderator

a to nie jest ani mądre ani dowcipne... Wink
pomyliłeś Rafi kategorie. Dział "polemiki z katolicyzmem" na forum protestanci.org
Laughing Out Loud

a tu jest portal ekumeniczny

No wiesz! Sam jegomość proboszcz mi ten kawał opowiedział! Toż to jak najbardziej ekumeniczny dowcip! Czyżbyś też uważał, że tylko ateista może wnieść się ponad podziały wyznaniowe?

A może twój komentarz powinien być na http://www.piusx.org.pl/ ? Laughing Out Loud
Tu jest portal ekumeniczny.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Xelk
 sierpień 18 2010 10:42   
Forum

Może ktoś jeszcze tego nie widział. tutaj

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,70 sekund
Nowy wątek Odpowiedz