Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Nasze dziwaczności i mutacje :P
 |  Wersja do druku
kazema
 luty 27 2009 14:14   
Forum

Status: offline

Paraklet:

dziś zauważyłam, że mój ulubiony krem - Sudocrem - ma w składzie alkohol benzylowy. Czy to, że się nim smaruję - najczęściej łapki, ale zdarza się też twarz
-

Zwróciłam uwagę na to co napisałaś, ponieważ...Sudokrem używany jest w celu....zapobiegania pieluszkowego odparzenia skóry lub na odleżyny (u osób starszych)...takie zastosowanie znam ja.czy ktoś Tobie polecił Sudokrem na twarz? Pytam się z czystej ciekawości...

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 27 2009 15:02   
Forum Moderator
Moderator

Tak Smile polecony mi go został po obdarciach Smile

Ja mam takie różne hobby które mi czasami nadwyrężają skórę twarzy - np jak maluję się specjalnymi farbkami (pod czas militarnych zabaw ze znajomymi w lesie) one mi strasznie męczą skórę, albo gdy ostatnio po 2 godzinach jazdy motorem w nowym kasku myślałam że umrę - cała szyja plus podbródek były wręcz sparzone - co więcej swojego czasu stosowałam na trądzik.

Sudocrem polecił mi mój bliski przyjaciel lekarz - i od tamtej pory się z nim nie rozstaje.

To jest opatrunek w kremie Smile na poparzenia, popękania, podrażnienia - jedynie nie stosowałabym na suchą skórę bo ma właściwości wysuszające, chyba że na suchą i zniszczoną - to najpierw sudokrem a potem jakiś kremik nawilżający albo najlepiej wazelina (natłuszcza i nie wysusza - każdemu kto ma małe dziecko - Boże broń przed olejkami!!! Tylko wazelina Smile W Anglii już na to wpadli ale w Polsce jeszcze przemysł olejków dla dzieci dobrze się trzyma Big Grin)

A co do grzybka halucynogennego jako porównanie kościoła - Marku może jakieś bliższe wiadomości i źródła Smile strasznie mnie to bawi - chciałabym się pośmiać Razz

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 luty 27 2009 15:08   
Forum

Służę, tak na pierwszy rzut okiem:

Jesus as Mushroom
Amanita muscaria, Jesus and Cannabis

Wink

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 27 2009 15:20   
Forum Moderator
Moderator

that Jesus was not a man but a hallucinogenic mushroom, Amanita muscaria; that the New Testament was concocted by addicts of the mushroom as a code for their mystical lore; and that the God of Jews and Christians is ultimately nothing more than a magnificent phallic symbol.

aaaaa cudne Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 27 2009 15:28   
Forum Moderator
Moderator

ale zaraz to znaczy że ten kto nie miał w ustach grzybka nie może się uważać za chrześcijanina????

Teraz zamiast chrztu będzie się dzieciom dawało grzybki (jak przeżyją to od razu będą uznawane za żywy cud albo święte - i chrześcijaństwo będzie rosnąć w siłę Razz)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 luty 27 2009 15:38   
Forum

Tak. A Chrystus-Fungus jako taki był z celtyckiej mitologii wyjętym Fomorianinem, o których też gdzieś czytałem, że byli alegorią grzybów halucynogennych. Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 01 2009 04:33   
Forum

Laughing Out LoudLaughing Out LoudLaughing Out Loud Patrzta luda kto do nas wrócił Marek K. Witam cię serdecznie ! Cool a ja już się martwiłem że gdzieś daleko wyjechałeś Cry ale jesteś spowrotem Big Grin

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 01 2009 17:40   
Forum

Witaj, Zibi! Smile

Ano wyjechałem daleko, do kraju na zachodzie Rosji, w okolice Wisły i Łyny, nach Krakau/Groß Salze, Allenstein und Dantzig. Wink Po niecałych trzech tygodniach wróciłem jednak w celtyckie klimaty Walijskie, do laptopa i stałego łącza, przeto nie masz co się martwić - chyba, żeby o zmartwienie przyprawiało Cię to, co wypisuję na forum. Wink Witam w każdym razie i do przeczytania. Wink

Pozdrawiam,
kacerz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 06 2009 15:59   
Forum Moderator
Moderator

ostatnio widziałam jak pewien mężczyzna oswajał konia .... i wiecie co zrobił? Przywiązał sznurem (długim żeby nie było) do klaczy i zostawił ich tak na tydzień ...

Czy może mi to ktoś wytłumaczyć??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 07 2009 21:02   
Forum

a pytasz na poważnie?
Bo nie chcę Ci odpowiadać, zanim nie będę tego wiedział

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 07 2009 21:03   
Forum Moderator
Moderator

pytam poważnie - zastanawiając się czy nie miało by to zastosowania wśród młodej i gniewnej młodzieży??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 08 2009 16:02   
Forum

Marku witając cię miałem na myśli radość z powrotu twego na Forum gdyż twoje wypowiedzi
są przepełnione mądrością aczkolwiek nie pozbawione czasem sarkazmu !
a mój znajomy który wtedy gdy jeszcze nie był chrześcijaninem zażywając grzybki miał takie odloty
i wizje że wielu wizjonerów mogłoby mu pozazdrościć. ciekawe jakby wyglądali wierzący po
grzybkach ? myślę że marnie jakby każdy tłumaczył Ewangelię na swój sposób, Odlot !

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 10 2009 19:38   
Forum

Zibi,

dziękuję za tak miłe, jakkolwiek niezasłużone, słowa odnośnie mej rzekomej mądrości. Smile Co do sarkazmu zgadzam się w całej pełni. Big Grin I cieszę się, że jesteś na forum - mam nadzieję, że będzie nam dane długo korzystać z tej platformy dyskusji. Smile

A właśnie jestem w trakcie rozmowy z mormońska misjonarką, zdam Wam pokrótce sprawę, jeśli będziecie chcieli. Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 10 2009 19:41   
Forum

Quote by: paraklet

pytam poważnie - zastanawiając się czy nie miało by to zastosowania wśród młodej i gniewnej młodzieży??

pewnie by miało, tylko ciekawe z jakim skutkiem, człowiek (zwłaszcza mlodzież) to nie koń.
Ale widzę, że wiesz po co ów człowiek tak wiązał konie?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 10 2009 20:51   
Forum

Z Mormonami jest ciężko rozmawiać tak jak i ze Świadkami Jehowy by znimi rozmawiać trzeba być b. dobrze przygotowanym ale powodzenia życzę

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 10 2009 21:27   
Forum Moderator
Moderator

MM nie mam pojęcia ... pierwszy raz się z tym spotkałam...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 10 2009 21:27   
Forum

A ja muszę przyznać, że nad wyraz miło mi się rozmawiało. Smile Jakieś pół godziny tylko, kilka pytań z obu stron (delikatnie, ale wyraźnie 'misjonarskich' od niej), dyskusja na temat uprzedniej egzystencji Boga Ojca jako fizycznej istoty, która 'ewoluowała' w Boga - niestety, tylko internetowo, ale i tak nad wyraz miło, aż się umówiliśmy na piątek na dalszą część. Wink Nie tacy Świadkowie/Mormoni straszni. Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 marzec 10 2009 21:29   
Forum

Ja bym chciał się kiedyś tak skonfrontować z ŚJ...

Niestety w moje okolice się aż nie zapuszczają Big Grin

Dowiedziałbym się ile wiem Big Grin

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 10 2009 21:34   
Forum

Tylko nie popełniaj mojego błędu i nie zaczynaj dyskusji od żądania, by - używając samego Pisma - udowodnili, że 1) tylko Pismo jest autorytetem w sprawach wiary i moralności, 2) co w ogóle rozumieć pod pojęciem 'Pismo', 3) dlaczego takie a nie inne księgi. Wink

Bo się obrażą i zepsują... Frown

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 marzec 10 2009 21:42   
Forum

Ich obrażenie=mój sukces Big Grin
Spoko Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 10 2009 22:13   
Forum

A tak i jeszcze dopiszę ci jako były ZAINTERESOWANY jak chcą korzystać tylko ich traktatami lub książkami zaproponuj że tylko Biblię np. Warszawską będziecie używać ale nie ich choć w ich wersji znalazłem wiele sprzeczności to jednak jest tendencyjna co do niektórych tematów i jak chcesz z nimi rozmawiać to musisz znać ich nauczanie by móc mieć kontrargumenty.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 18 2009 21:37   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: paraklet

Ok korzystając z tego, że mogę tu pisać wszystko (nie tylko ja, ale tylko ja jestem na tyle dziwna) - wszystkie dziwaczności i mutacje które mi w głowie powstały ... Chcę Wam napisać, że ...

... W-A-S_____K-O-C-H-A-M !!!!!!!

Tak mnie jakoś naszło. A najlepsze jest to, że gdybyście wiedzieli ile w tym prawdy to mogło by Was to przerazić

Bez okazji, bez przyczyny .... eh i tak nie zrozumiecie Sama nie rozumiem jak można to mocno kochać drugiego człowieka ...

Tak rzadko Wam to mówię - a tak bardzo na to zasługujecie... przepraszam za to zaniedbanie ...

ale ja naprawdę was kocham ...
od 4 i pół miesiąca z dnia na dzień coraz bardziej Smile (tak tak znamy się dopiero 4 miesiące Big Grin)

dziękuje Wam za to że jesteście Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 18 2009 22:36   
Forum

Hello my sister i Laughing Out Loud see you Cool

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 19 2009 15:10   
Forum

Quote by: paraklet Chcę Wam napisać, że ...

... W-A-S_____K-O-C-H-A-M !!!!!!!

dziękuje Wam za to że jesteście Smile
[/p]

Jak miło
dzięki
ja też Was kocham, ale z czasowymi wyjątkami - czyli czasami mi przechodzi gdy: Medieval z Regulym skaczą do siebie jak koguciki Evil
Jak niektórzy ateiści schodzą poniżej poziomu Rolling Eyes
Blyy, Gocek to świetlane przykłady dla was, godne naśladowania Cool

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 21 2009 20:54   
Forum

Parakletku jaka ty jesteś piękna na tym obrazku w końcu mogę sobie na ciebie popatrzeć. me agapeo tu i wszystkich bez wyjątku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 marzec 22 2009 11:29   
Forum

Paraklet - bardzo dobrze, że Agape uderzyło Ci do głowy Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,58 sekund