Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Księga Ezechiela dowodem na istnienie UFO :D
 |  Wersja do druku
Zbigniew Szalast
 marzec 11 2009 03:21   
Forum

Status: offline

A tam ja o takichRolling EyessektachUFORolling Eyes20 lat temu słyszałem najczęściej w USA istniały a i dzisiaj o jednych takich głośno bo chcą człowieka w próbówce pomnażać i że niby im się udało ale gdy zarządano owocu to ????????? i tyleLaughing Out LoudPowiem tak gdyby inne cywilizacje istniały to po pierwsze Bóg by nas poinformował o tymExclaimationa po drugie dałby nam linkaMr. Greenjakby nas z nimi lub ich z nami skontaktować no chyba że stworzył nas dla eksperymentu porównawczego Która planeta pierwsza osiągnie taki a taki poziom technologiczny no i Bóg czeka i obserwuje nie nie przestaję pisać bo mnie jeszcze jakimśArrowguru obwołają a ja fantazji puściłem wodze a to w Ezechiela to Św.J. pisali w połowie lat 90-tych że to ufo nawet rysunki były realistyczne. ale cóż tak to jest jak komuś samotność doskwiera to szuka sobie towarzysza poza ziemską przestrzeniąTwisted EvilCoolMr. GreenIdea

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 11 2009 08:51   
Forum

Quote by: Arek_Sz

Kolejne pytanie - jeżeli byłyby już te cywilizacje, to czemu akurat my, niepozorni, ubodzy technicznie mamy być "Ludem wybranym"?

Nie będę dyskutował nad tym o czym myślał Bóg tworząc rzeczywistość - bo nie potrafię sobie tego w żaden sposób wyobrazić. Nie będę wkładał swoich bajdurzeń w jego Słowo.

natomiast... zawsze mi się wydawało, że to Żydzi byli "ludem wybranym" spośród innych ludzi?!

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Arek_Sz
 marzec 11 2009 13:55   
Forum

A mi się zawsze wydawało, że przez śmierć Jezusa wszyscy staliśmy się nim...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 11 2009 14:07   
Forum

Quote by: Arek_Sz

A mi się zawsze wydawało, że przez śmierć Jezusa wszyscy staliśmy się nim...

Tzn. kim? Jezusem? Bogiem? ....czy Nazerejczykiem? Żydem?

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Andrzej
 marzec 11 2009 14:17   
Forum

Ludem Wybranym, opoku:

Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła, wy, którzyście byli nie-ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali.

Twoj imiennik to napisal w 1P2, 9-10

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Piotr
 marzec 11 2009 14:22   
Forum

Quote by: medieval_man

Ludem Wybranym, opoku:

Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła, wy, którzyście byli nie-ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali.

Ok... sorry. Źle zinterpretowałem intencję Arka - "przez śmierć Jezusa staliśmy się nim" - myślałem, że nim-> on -> Jezus ...
Wszystko jasne.

Co nie zmienia faktu, że gdzieś tam dalej, też może istnieć stworzenie Boże.

===

Cytat 
Marek
 marzec 11 2009 15:01   
Forum

Może.

Ale jeśli 1) Biblia nie potwierdza jego istnienia, 2) Tradycja nie potwierdza jego istnienia, 3) nauka nie potwierdza jego istnienia, to po co zajmować się z chrześcijańskiego punktu widzenia nieistniejącym problemem? Parafrazując, zdaje się, o. Jacka Salija OP - jeśli dojdzie do spotkania ludzkości z kosmitami, to Bóg (tak jak Piotrowi dał znać, czy chrzcić nie-Żyda) wskaże nam, czy chrzcić, czy nie.

Niech szukaniem życia i inteligencji we wszechświecie zajmuje się nauka. Jak coś znajdzie, wtedy będzie można zacząć jakąkolwiek przedmiotową dyskusję.

Pozdrawiam,
kacerz

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 11 2009 15:23   
Forum

Quote by: kacerz_Marek

Ale jeśli 1) Biblia nie potwierdza jego istnienia, 2) Tradycja nie potwierdza jego istnienia, 3) nauka nie potwierdza jego istnienia, to po co zajmować się z chrześcijańskiego punktu widzenia nieistniejącym problemem?

Zgadzam się w pełni!

===

Cytat 
Dezerter
 marzec 11 2009 22:31   
Forum

Ludem Wybranym, opoku:

ale dalej jest tak:
"Umiłowani! Proszę, abyście jak obcy i przybysze powstrzymywali się od cielesnych pożądań, które walczą przeciwko duszy. (12) Postępowanie wasze wśród pogan niech będzie dobre, aby przyglądając się dobrym uczynkom wychwalali Boga w dniu nawiedzenia za to, czym oczerniają was jako złoczyńców.

"obcy i przybysze" to mi do diaspory żydowskiej pasuje a "wśród pogan" zdaje się to potwierdzać...

Ufolutki czy sączy ich nie ma - ni mnie to ziębi ni grzeje i tak Bóg nad całym wszechświatem czuwa i ma swój plan dziejów

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Piotr
 marzec 12 2009 10:07   
Forum

Quote by: Dezerter

Ludem Wybranym, opoku:

ale dalej jest tak:
"Umiłowani! Proszę, abyście jak obcy i przybysze powstrzymywali się od cielesnych pożądań, które walczą przeciwko duszy. (12) Postępowanie wasze wśród pogan niech będzie dobre, aby przyglądając się dobrym uczynkom wychwalali Boga w dniu nawiedzenia za to, czym oczerniają was jako złoczyńców.

"obcy i przybysze" to mi do diaspory żydowskiej pasuje a "wśród pogan" zdaje się to potwierdzać...

Ponadto mówił to do:
Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wybranych, przybyszów wśród rozproszenia w Poncie, Galacji, Kapadocji, Azji i Bitynii, którzy wybrani zostali według tego, co przewidział Bóg Ojciec, aby w Duchu zostali uświęceni, skłonili się do posłuszeństwa i pokropieni zostali krwią Jezusa Chrystusa. Łaska wam i pokój niech będą udzielone obficie!
1P1:1-2

Big Grin

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 13 2009 16:43   
Forum Moderator
Moderator

nad interpretujesz jak dla mnie Smile

Przybyszem w owych czasach nazwałabym każdego kto wchodzi w mój prób a nie jest mieszkańcem mojego domu...

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 13 2009 20:01   
Forum

Ty może tak, ale w 60 roku ne gdy Piotr pisał do "przybyszów wśród rozproszenia" to na 99% pisał do diaspory żydowskiej, bo to w tej diasporze rozwijał się pierwotny Kościół.
Dalej - mianem "pogan" w owych czasach w śród żydów nazywano "nie żydów" stąd "poganochrześcijanie", to późniejszych wiekach mianem pogan zaczęto nazywać "niechrześcijan"

Ale pewności nabierzemy jak wreszcie przyleci UFO i nam objaśni Pismo

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 14 2009 00:45   
Forum

Laughing Out LoudLaughing Out LoudLaughing Out Loud cóż jak pamiętam Program SETI już od wielu lat zajmuje się poszukiwaniem obcych cywilizacji przez radioteleskopy jak do tej pory bez rezultatu wysłano Voyagera z tablicą ukazującą naszą cywilizację teraz wystrzelono teleskop w poszukiwaniu planet(y) podobnej do naszej. Wszystkie tzw. spotkania 3go stopnia po przebadaniu okazywały się albo zbiorczymi omamami albo kłamstwami dla wywołania sensacji lub rozgłosu. czemu gdy zrobiono zdjęcia UFO (NOL) to były one niewyraźne i nie ma wyraźnego zdjęcia spodka tak samo gdy Amerykanie testowali supersamolot niewykrywalny dla radarów to nawet ich koledzy nie wiedzieli o tym a gdy jakimś cudem go spotkali to znikał im gdyż wtedy przemysłowa technika wojskowa była zacofana do testowanego samolotu. Pamiętam film o pierwszym odrzutowym samolocie wyglądał w locie jak cygaro i z ziemi można by było go pomylić z UFO a skoro dotej pory się nie pokazali oficjalnie mimo tylu świadectw kontaktów z nimi to moje twierdzenie że ich nie ma.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 16 2009 09:03   
Forum

Quote by: ZibiShalom

Laughing Out LoudLaughing Out LoudLaughing Out Loud cóż jak pamiętam Program SETI już od wielu lat zajmuje się poszukiwaniem obcych cywilizacji przez radioteleskopy jak do tej pory bez rezultatu wysłano Voyagera z tablicą ukazującą naszą cywilizację teraz wystrzelono teleskop w poszukiwaniu planet(y) podobnej do naszej. Wszystkie tzw. spotkania 3go stopnia po przebadaniu okazywały się albo zbiorczymi omamami albo kłamstwami dla wywołania sensacji lub rozgłosu. czemu gdy zrobiono zdjęcia UFO (NOL) to były one niewyraźne i nie ma wyraźnego zdjęcia spodka tak samo gdy Amerykanie testowali supersamolot niewykrywalny dla radarów to nawet ich koledzy nie wiedzieli o tym a gdy jakimś cudem go spotkali to znikał im gdyż wtedy przemysłowa technika wojskowa była zacofana do testowanego samolotu. Pamiętam film o pierwszym odrzutowym samolocie wyglądał w locie jak cygaro i z ziemi można by było go pomylić z UFO a skoro dotej pory się nie pokazali oficjalnie mimo tylu świadectw kontaktów z nimi to moje twierdzenie że ich nie ma.

Podobnie można mówić o całej sferze duchowej. Widział ktoś duszę? Anioły? Duchy? ...wszystko co zarejestrowane, albo opowiedziane to wymysły, mgła, opar z ust, działanie psychotropów, choroby psychiczne, wyłudzenia, itd., itp. Tak można o wszystkim.

Dlatego też ja nie odrzucam istnienia życia, czy nawet inteligencji we wszechświecie (poza Ziemią).

Zibi
- jaki procent wszechświata (nie powierzchni nieba) opracowało do tej pory SETI?
- SETI odbiera fale radiowe o określonych częstotliwościach, my zaczęliśmy to robić 100lat temu (w dużym zaokrągleniu), załóżmy że rozwój we wszechświecie odbywa się podobnie do naszego, niech jakaś cywilizacja robi to już od 10000lat - jak daleko może być od nas żebyśmy mogli odebrać taki sygnał? W takiej odległości od nas ile jest gwiazd? Ile jest układów słonecznych z planetami, na których mogłoby rozwinąć się podobne do naszego życie? Jaki to jest odsetek wszystkich gwiazd i planet we wszechświecie? (podpowiem tylko, że średnica naszej galaktyki to 100 tys. lat świetlnych i zawiera około 200-400 miliardów gwiazd; ile jest innych galaktyk? ....i jak daleko... ...jak dawno musieliby tambylcy uruchomić radiostację, żebyśmy dziś odebrali sygnał?)
- Czy to jest miarodajna próbka by ferować tak twarde wyroki?

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 18 2009 21:10   
Forum

Tak wiele razy widziano Aniołów, dla mnie jest min. Biblia taką miarodajną kroniką przypadków spotkań z Aniołami ! 1Moj.:1-33; 19:12-29. Możesz też poszukać w Internecie świadectw ludzi którzy spotkali Aniołów. W Nowym Testamencie też są takie miejsca opisujące spotkania z Aniołami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 23 2009 11:36   
Forum

Tak wiele razy widziano Aniołów, dla mnie jest min. Biblia taką miarodajną kroniką przypadków spotkań z Aniołami ! 1Moj.:1-33; 19:12-29. Możesz też poszukać w Internecie świadectw ludzi którzy spotkali Aniołów. W Nowym Testamencie też są takie miejsca opisujące spotkania z Aniołami.

Niektórzy tak samo podchodzą do UFO! Smile

Książek też wydano wiele! ;D

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 23 2009 21:31   
Forum

Wiem że wydano wiele książek min. UFO nad Brazylią te które były dla mnie dostępne to przeczytałem i co z tego tylko że zdjęcia UFO zawsze są zamazane i niewyraźne a świardectwa tych co mieli kontakt z UFO niejasne ostatnio pokazały się na Mazurach kręgi a po badaniach Ufolodzy stwierdzili definitywnie że to prawdziwe ślady UFO z ich lądownika Laughing Out Loud a po jakimś czasie kilku studentów zgłosiło się i pokazali jak tworzą takie kręgi i były identyczne z istniejącymi. można oczywiście twierdzić że to wyższa Yntelygencja i z Prymitywami nie będzie się kontaktować więc jak to jest ? Cool

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 marzec 24 2009 03:04   
Forum

Niektórzy tak samo podchodzą do UFO! Smile

Książek też wydano wiele! ;D

Wielu też widziało duchów - czy to naszych zmarłych członków rodziny, morderców, samobójców itp. Nawet też robione są zdjęcia, z czego myślę, że więcej jest w tym wypadku fałszerstw niż z samymi niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 24 2009 04:27   
Forum

Blyy JP2 też tuż po śmierci zrobiono zdjęcie jako płonącą postać a Biblia też opisuje takie pojawiające się duchy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 24 2009 15:20   
Forum

Blyy JP2 też tuż po śmierci zrobiono zdjęcie jako płonącą postać a Biblia też opisuje takie pojawiające się duchy.

a gdzie ty to widziałeś lub czytałeś?

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 24 2009 15:26   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Dezerter

a gdzie ty to widziałeś lub czytałeś?

Nawet na forum było (i w połowie gazet): uchwycony obiektywem wystrzelony nad ognisko płomień przypominał po lekkim ukierunkowaniu osobę w habicie z czymś w reku.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Arek_Sz
 marzec 24 2009 16:39   
Forum

Warto jednak wspomnieć, że Watykan "wykpił" to zdjęcie...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 26 2009 21:22   
Forum

ja nie twierdziłem że to prawdziwa postać i takiej sam nie uznaję mógłbyć to fotomontaż mi chodziło że to zdjęcie przypominało JPII i tyle. Ja sam miałem spotkanie 3go stopnia z duchem mojej Mamy dwa razy. ale żyję dalej

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 29 2009 08:42   
Forum

Oglądaliście "Zapowiedź" ("Knowing") z Nicolasem Cagem?

Jak Wam się podobał Tron Boży?

===

Cytat 
Marek
 marzec 29 2009 14:13   
Forum

A co sądzicie o konepcji panspermii, popieranej przez noblistę Crick'a i Sir F. Hoyle'a?

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 29 2009 15:08   
Forum Moderator
Moderator

ale czy nadal wychodzimy z punktu wyjścia, że cokolwiek nie przyniosło życia na ziemię - Bóg jest początkiem wszystkiego??

Ja nadal przychylam się teorii, która już padła wcześniej - że dla Boga nie było problemem "włożenie kości dinozaura" do ziemi byśmy mogli się bawić w odkrywców.

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 29 2009 15:16   
Forum

A ja jestem zwolennikiem podwójnego tworzenia ziemi (tzw.Teoria Przerwy) Marek zapewne słyszałeś o tej teorii wystarczy poszukać w Bibli gdzie występują słowa Tohu Bohu i wtedy będziemy mogli zgodzić się że dinozaury istniały i wygineły zanim człowiek został stworzony.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 luty 03 2011 23:22   
Forum

Quote by: kacerz_Marek

A co sądzicie o konepcji panspermii, popieranej przez noblistę Crick'a i Sir F. Hoyle'a?

Przychylam się raczej do odmiennej teorii w myśl której to gwiazdy "rozsiewają" życie na planetach.
Twierdze również że nie ma nigdzie we wszechświecie tak ślepej i wybiórczo traktującej życie cywilizacji jak ta która uzurpuje prawo własności do planety Ziemi.
Jeśli chodzi o UFO to powiem wprost i bez ściemy - ściema.
To ludzie ludziom gotują ten los.
Pewna grupa ludzi już dawno temu obmyśliła sobie plan jakby tu przejąć całkowitą kontrole nad Ziemianami. Błyskotliwy plan wylęgł się w głowach istot które sterują politykami, bankierami i całym tym cyrkiem. Otóż - nie można zawładnąć całością stworzeń kiedy pozostają w rozproszeniu, należy więc jakoś te kreatury zjednoczyć. Ale to nie takie proste. Sami muszą sie zjednoczyć bo siłą nikt nic nie wskóra. Co zatem należy uczynić? Zjednoczyć ludzkość wobec wspólnego przeciwnika - atakującej z kosmosu wrogiej i bezwzględnej cywilizacji która przybywa by zabrać całe złoto i wyczyścić konta bankowe. Te wszystkie bzdury o kosmitach i Bóg Jeden na niebie raczy wiedzieć o czym jeszcze są tylko po to by odebrać tym wszystkim biednym ludziom to co jeszcze mają - poczucie rzeczywistości. Po to właśnie jest hollywood, te wszystkie filmy o kosmitach i zagładzie, plotki o terroryzmie i zamachach. Cel jest jeden - przekonać ludzi że jest sie czego bać i że czeka ich śmierć. Przekonać tych od wieków ślepych i wykorzystywanych ludzi że zbliża się zagłada z kosmosu. To dopiero terroryzm! Trza działać. Jeden rząd, jedna armia, jedna uniwersalna religia oraz bezwzględne oddanie i posłuszeństwo władzy, tylko to nam może pomóc w starciu z kosmitami. Ludzie głupi zrzekają się wolności na rzecz bezpieczeństwa. Potulnie słuchają się tego kto jak utrzymuje ma moc ich obronić przed tym zagrożeniem. Sami sobie winni wierzący kłamstwu nieświadomi własnej wartości potomkowie Adama i Ewy z pocałowaniem ręki zaakceptują rozwiązania podsuwane przez wirtuozów manipulacji. Skutki tej misternie tkanej mistyfikacji będą katastrofalne dla Ziemian.
A przecież cała historia rozgrywa się w naszych umysłach, nic co sie jawi nie istnieje obiektywnie, cała wiedza jest zupełnie pozorna, istnieje tylko wolność wyboru i wiara wynikająca z wyboru. Gramy tylko role w przedstawieniu, jednak ktoś próbuje nas przekonać że to przedstawienie jest Rzeczywistością.
Bóg rzekł : Niechybnie umrzecie. Wyrzekł te słowa do Ludzkości reprezentowanej przez Adama. Po co zatem to całe zabieganie, budowanie wieży Babel, wizja dobrobytu, powszechnego pokoju, nieśmiertelności? Po co to? Po co to wszystko nam skoro człowiek jest istotą cielesną, parą jesteśmy, która ukazuje się na krótko, a potem znika Czy naprawde tak niewielu widzi że błądzimy? Confused
To tak jakby uczniowie w szkole zamiast się uczyć zaczeli malować ściany przerabiać wystrój i wołać - jesteśmy panami tego miejsca urządzimy je jak chcemy i będziemy nim rządzić, będzie pięknie.
Zapomnieliśmy po co tu jesteśmy. Naprawde tego nie widać Question

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 20 2011 21:45   
Forum

Quote by: pijany+pastor

Bóg rzekł : Niechybnie umrzecie. Wyrzekł te słowa do Ludzkości reprezentowanej przez Adama. Po co zatem to całe zabieganie, budowanie wieży Babel, wizja dobrobytu, powszechnego pokoju, nieśmiertelności? Po co to? Po co to wszystko nam skoro człowiek jest istotą cielesną, parą jesteśmy, która ukazuje się na krótko, a potem znika Czy naprawde tak niewielu widzi że błądzimy? Confused
To tak jakby uczniowie w szkole zamiast się uczyć zaczeli malować ściany przerabiać wystrój i wołać - jesteśmy panami tego miejsca urządzimy je jak chcemy i będziemy nim rządzić, będzie pięknie.
Zapomnieliśmy po co tu jesteśmy. Naprawde tego nie widać Question

naczytałeś się sience fiction - na prawdę wierzysz w spisek światowy?
A tego co zacytowałem wcale nie rozumiem - co Ty chciałeś powiedzieć/wyrazić Question
- ateizm - skoro człowiek jest istotą cielesną, parą jesteśmy, która ukazuje się na krótko, a potem znika

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,76 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty