Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 kosmetyczka guru
 |  Wersja do druku
Angelika Mojeścik
 maj 21 2009 15:34  (Czytany 5043 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Spędziłam ostatnio kilka minut .... no dobra troszkę więcej Razz u kosmetyczki (wypad do Polski na 3 dni na egzamin dobrze mi zrobił Razz) i to co mi zaserwowała było niesamowite Big Grin

Najpierw malując mi paznokcie kazała mi mruczek odpowiednie samogłoski po to by uruchomić odpowiednie czakry - gdyż wtedy cała energia prawidłowo przepływa przez moje ciało i wapń z odżywki lepiej się wchłania.
Potem gdy nałożyła mi algi na twarz biła w taki wielki talerz tybetański (gong) po to by się lepiej wchłaniały.
Depilację brwi mi odmówiła gdyż ona to robi tylko i wyłącznie w pełnię księżyca bo wtedy włoski słabiej odrastają.

Przez cały czas miałam był tak rozluźniona jakbym była pijana, ale nie mogłam sobie wyobrażać że jestem alkoholiczką bo wtedy bym się nią stała Big Grin

A wychodzą rzuciła tekstem - pamiętaj, że Jezus powiedział: Proście a będzie wam dane!

Big Grin rozbawiła mnie do łez Smile

A co jest najśmieszniejsze - poszłam jeszcze do salony fryzjerskiego który był markowy i zupełnie gdzie indziej, a fryzjerka tak się zachwyciła moimi włosami (długością) że potem co 5 minut spluwała za ramie bo uważała że mnie zauroczyła i wszystkie włosy mi wypadną Big Grin

KOCHAM POLSKĘ Smile

zmykam bo za 3 godziny samolot do Anglii Smile

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 21 2009 16:05   
Forum

Urzekła mnie twoja historia. Nie pierwszy raz zresztą. Ale jakoś mnie to nie dziwi.

Depilację brwi mi odmówiła gdyż ona to robi tylko i wyłącznie w pełnię księżyca bo wtedy włoski słabiej odrastają.

Działań magicznych nie wykonuje się w okresie od 3 dni przed nowiem do nowiu !!! (można natomiast w czasie nowiu wykonywać buddyjskie praktyki - są one wówczas wielokrotnie mocniejsze niż w inne dni) Tak działa magia księżyca Wink
Przez cały czas miałam był tak rozluźniona jakbym była pijana

No, ważne że sie podobało.
A wychodzą rzuciła tekstem - pamiętaj, że Jezus powiedział: Proście a będzie wam dane!
Big Grin rozbawiła mnie do łez Smile

Rzeczywiście śmieszny tekst. W bibli pełno jest takich. Śmieszna lektura.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 21 2009 17:54   
Forum Moderator
Moderator

A może to była Eviva Big Grin

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 maj 22 2009 00:08   
Forum Moderator
Moderator

po pierwsze PP jak się nie ma za grosz empatii to się nie kontaktuje z ludźmi na żadne sposoby

połączenie praktyk buddyjskich (choć nie wiem czy w ogóle można to tak nazwać) plus new age plus wiele wiele innych sposobów hokusów - plus Biblia - Rolling Eyes płakać albo śmiać się nic więcej - ja wybieram to drugie zamiast nieudolnie odbierać sobie życie patrząc na dziwactwa tego świata Twisted Evil

historia jest jak najbardziej wesoła - dlatego jest w temacie na wesoło (swoją drogą czy ty i JMG nie jesteście przypadkiem braćmi, bo poglądy inne ale wyrażanie siebie takie samo)

Polska jako uważany za jeden z najreligijniejszych zakątków - ma w sobie wiele z pogaństwa (Big Grin ukłon w stronę Regułego) - i to jest w tym wszystkim tak żałosne, że aż śmieszne ...

Pewnie dlatego - tyle w nas "zboczonej" Maryjności i upodobania dla kultu świętych Rolling Eyes (ukłon w stronę poglądów MM, Rafiego i Deza- od których każdy powinien się uczyć)

Kruk - chyba nie Razz mam nadzieję, że nie Razz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 22 2009 00:29   
Forum

Quote by: paraklet
historia jest jak najbardziej wesoła - dlatego jest w temacie na wesoło

Skoro historia jest wesoła, a i ja myśle podobnie, to czemu bierzesz wszystko tak na poważnie?
(swoją drogą czy ty i JMG nie jesteście przypadkiem braćmi, bo poglądy inne ale wyrażanie siebie takie samo)

Przykro mi nie znam człowieka
Polska jako uważany za jeden z najreligijniejszych zakątków - ma w sobie wiele z pogaństwa (Big Grin ukłon w stronę Regułego) - i to jest w tym wszystkim tak żałosne, że aż śmieszne ...

Rozumiem że czyjeś wierzenia i obrzędy, praktyki religijne(jakie by one nie były) są dla ciebie żałosne i śmieszne zarazem. A zatem uważasz że tylko jeden jest właściwy pogląd na świat? Niech zgadne - Twój?
Nie dziw się że tak pisze skoro w temacie na wesło wyśmiewasz się z tego w co ktoś wierzy. Życze Tobie i sobie również więcej dystansu a przede wszystkim szacunku dla drugiego człowieka.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 maj 22 2009 00:49   
Forum Moderator
Moderator

pierwsza zasada - PISZEMY I MÓWIMY W IMIENIU WŁASNYM! Smile Zobaczysz, że dzięki tej zasadzie życie się stanie prostsze.

Miło, że wszystkim wytłumaczyłeś co miałam na myśli, co uważam itp Smile Niestety minąłeś się ostro z prawdą - może specjalnie może faktycznie jesteś na zupełnie innych falach.

Żałosna, wręcz śmieszna jest HIPOKRYZJA Smile

To wszystko co napisałam powyżej.
Szanuje Regułego za jego poglądy i za to, że ich tak broni - ale przestałabym szanować, gdyby stał się hipokrytą w swoich działaniach. I to, że jest Poganem w niczym mi nie przeszkadza Big Grin
Nie wyśmiewam się z wierzeń - i nie zamierzam się o tej godzinie, a w szczególności Tobie się tłumaczyć.

Jesteś totalnie personalnie do mnie uprzedzony nie znając mnie w ogóle - i to ci wystarczy by malować mnie na czarno. Rozumiem, nie przeszkadza mi to, ale na przyszłość - nie wkładaj ludziom w usta słowa których nie powiedzieli.

Chociaż.... jeśli hipokryzja to dla ciebie odmienna wiara - to tak wyśmiewam się z wierzeń ludzi i krytykuję ile wlezie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 maj 22 2009 08:24   
Forum

,,,,,,,,,,,,,, poszłam jeszcze do salony fryzjerskiego który był markowy i zupełnie gdzie indziej, a fryzjerka tak się zachwyciła moimi włosami (długością) że potem co 5 minut spluwała za ramie ...........

A jaka to długość? Może wstaw albo prześlij zdjęcie Smile No i co z tym pluciem, nikt za Tobą nie siedział albo nie stał? Dziwnie by wyglądał taki opluty Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 22 2009 12:57   
Forum

Nie wyśmiewam się z wierzeń - i nie zamierzam się o tej godzinie, a w szczególności Tobie się tłumaczyć.

połączenie praktyk buddyjskich (choć nie wiem czy w ogóle można to tak nazwać) plus new age plus wiele wiele innych sposobów hokusów - plus Biblia - płakać albo śmiać się nic więcej

Nie musisz się tłumaczyć bo nie masz z czego i przed kim. Wykazuje twoją hipokryzję dla samego jej ukazania, zresztą bez żadnej satysfakcji, a tylko dla porządku. Takie mam zdanie - dla mnie sprawa wiary to poniekąd kwestia intymna domagająca się szacunku a jeśli ktoś wyśmiewa czyjeś wierzenia to reaguje i nie ma tu personalnych wycieczek.
Jesteś totalnie personalnie do mnie uprzedzony nie znając mnie w ogóle - i to ci wystarczy by malować mnie na czarno.

Twoja własna całkowita w istocie naditerpretacja. A nawet jeśli jest tak jak ci się rzekomo wydaje to ewentualna wina za zaistniałą sytuację leży po obu stronach.
Rozumiem, nie przeszkadza mi to, ale na przyszłość - nie wkładaj ludziom w usta słowa których nie powiedzieli.

Już kiedyś napisłem to Ci na priv, że nie czerpie przyjemności z wkładania ludziom do ust czegokolwiek i nie stosuje takich praktyk. Stwierdzam tylko subiektywnie że nie pierwszy raz zresztą z twoich wypowiedzi na forum i prywatnie również zionie brakiem szacunku i niezrozumiałą dla mnie retoryką, także nie wiem do końca czy to śmieszne czy żałosne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 22 2009 13:58   
Forum Moderator
Moderator

A ja nie będę politycznie poprawny.
Dla mnie to całe hokus pokus połączone z "Jezus powiedział: Proście a będzie wam dane!" Jest śmiechu warte.

Chrześcijaństwo lepiej lub gorzej broniło się i bronic będzie dalej przed wprowadzaniem magicznych elementów. Nie przypadkiem pierwsze pisma chrześcijańskie to były pisma apologetyczne. Już w listach Pawła widzimy walkę z obcymi wpływami.
Nie po to Ireneusz z Lyonu polemizując z gnoscytyzmem wprowadził pojęcie sukcesji apostolskiej (którą rozumiał inaczej i która poprzekręcana i rozdmuchana dziś się nam czkawką odbija) aby przechodzić obojętnie obok zaśmiecania chrześcijaństwa buddyzmem i hinduizmem.

Można albo płakać albo się śmiać - ja się śmieję przez łzy.
A poprawność polityczną i szacunek z założenia do wszystkiego mam głęboko w ....
Owa poprawność, ów wymysł humanizmu (robiącego z człowieka boga) jest dla mnie wart "mniej niż zero"!

Prosto w twarz : dla mnie twój kociołek poprawności politycznej jest żałosny!

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Robert
 maj 22 2009 14:25   
Forum

Quote by: Rafi+F Nie po to Ireneusz z Lyonu polemizując z gnoscytyzmem wprowadził pojęcie sukcesji apostolskiej (którą rozumiał inaczej i która poprzekręcana i rozdmuchana dziś się nam czkawką odbija) aby przechodzić obojętnie obok zaśmiecania chrześcijaństwa buddyzmem i hinduizmem.

Ty sie rafi chyba kiedys uderzyles mocno w glowe. Zasmiecac to rownie dobrze mozna buddyzm chrzescijanstwem. Kto dal ci czlowieczku prawo do obrazania innych religii?

A poprawność polityczną i szacunek z założenia do wszystkiego mam głęboko w ....
Owa poprawność, ów wymysł humanizmu (robiącego z człowieka boga) jest dla mnie wart "mniej niż zero"!

Chrzescijanie sami zrobili z czlowieka boga i co z tego?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 22 2009 15:42   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: suration

Quote by: Rafi+F Nie po to Ireneusz z Lyonu polemizując z gnoscytyzmem wprowadził pojęcie sukcesji apostolskiej (którą rozumiał inaczej i która poprzekręcana i rozdmuchana dziś się nam czkawką odbija) aby przechodzić obojętnie obok zaśmiecania chrześcijaństwa buddyzmem i hinduizmem.

Ty sie rafi chyba kiedys uderzyles mocno w glowe. Zasmiecac to rownie dobrze mozna buddyzm chrzescijanstwem. Kto dal ci czlowieczku prawo do obrazania innych religii?

Bądź konsekwentny i nie obrażaj mnie ! Nie bądź taki Kali ! Mam takie zdanie a nie inne. Co zrobisz w imię "poprawności politycznej i tolerancji"? Uderzysz mnie czy jeszcze raz obrazisz?

Nie mówiłem, że gardzę np. buddyzmem (w zasadzie z punktu widzenia Europy to trudno powiedzieć czy to religia czy filozofia). Ale niektóre elementy wywodzące się z buddyzmu tylko niszczą chrześcijaństwo. Zostały wprowadzone nie aby wnieść jakość czy tez inna zastąpić, ale są to pomyje niewydarzonych "guru" którzy wciskaja nam ciemnotę, bo u siebie wyżyc nie mogli, a uczni nie mieli żadnych.
"Zaśmiecanie" buddyzmu chrześcijaństwem jak także niedorzeczne (trudno np. mówić w buddyzmie o Bogu jako takim). A i sami chrześcijanie nie są tym zainteresowani - jak juz to chca zastąpić jedno drugim.

Chrzescijanie sami zrobili z czlowieka boga i co z tego?[/p]

Nic podobnego, ale to twoje mniemanie.
Oczywiście łatwo tkwić w okopach i zasłonic oczy hełmem - w ten sposób na pewno nic się nie zobaczy i można tylko podziwiać owe cienie na ścianie i na ich podstawie budować "świat". Rozmawialiśmy o tym nie raz, argumenty były, lektury też, a ty swoje. Na ten temat z toba już nie rozmawiam - szkoda czasu!.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Pastor
 maj 22 2009 16:03   
Forum

Quote by: Rafi+F

Jeśli szacunek dla drugiego człowieka i poglądów innych masz głęboko w d.... i chce ci sie śmiać to się śmiej
Ja nie jestem poprawny politycznie tylko reaguje na cudzą pogarde jak widać niepotrzebnie bo jak się okazuje jest tutaj więcej prześmiewców
Ty mylisz zaśmiecanie własnej religi innymi poglądami z osobistą wiarą innych osób które wyśmiewasz w obronie jednej i tylko słusznej drogi. Myśle że nagroda cie nie minie.
Ja nikomu nie narzucam synkretyzm choć go stosuje, a ty twierdzisz że pogardzanie i wyśmiewanie kogoś z powodu jego praktyk jest dbaniem o czystość własnej religii.
Prosto przez internet - Jesteś fanatykiem i ignorantem, kpine z czyichś wierzeń traktujesz jako obrone moralności.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 22 2009 16:20   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: pijany+pastor

Quote by: Rafi+F

Jeśli szacunek dla drugiego człowieka i poglądów innych masz głęboko w d.... i chce ci sie śmiać to się śmiej
Ja nie jestem poprawny politycznie tylko reaguje na cudzą pogarde jak widać niepotrzebnie bo jak się okazuje jest tutaj więcej prześmiewców
Ty mylisz zaśmiecanie własnej religi innymi poglądami z osobistą wiarą innych osób które wyśmiewasz w obronie jednej i tylko słusznej drogi. Myśle że nagroda cie nie minie.
Ja nikomu nie narzucam synkretyzm choć go stosuje, a ty twierdzisz że pogardzanie i wyśmiewanie kogoś z powodu jego praktyk jest dbaniem o czystość własnej religii.
Prosto przez internet - Jesteś fanatykiem i ignorantem, kpine z czyichś wierzeń traktujesz jako obrone moralności.

Myśle że Rafiemu nie chodziło o same poglądy tylko o mieszanie jakichś dziwacznych filozofii (mam prawo tak o nich twierdzić) z chrześcijaństwem. Jako chrześcijanie nie możemy na to pozwolić, musimy przeciwdziałać powstawaniu takowych hybryd, ponieważ prowadzą one do wypierania naszej Religii - każdy kto się czuje silnie związany z Chrześcijaństwem, powinien czuwać dniem i nocą. Nieprzyjaciel jak już opanuje naszą kulturę naprawdę nie będzie się z nami cackał, a więc Chrześcijanie, Polacy - bagnet na broń!

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Pastor
 maj 22 2009 17:26   
Forum

Quote by: Kruk
Myśle że Rafiemu nie chodziło o same poglądy tylko o mieszanie jakichś dziwacznych filozofii (mam prawo tak o nich twierdzić) z chrześcijaństwem. Jako chrześcijanie nie możemy na to pozwolić, musimy przeciwdziałać powstawaniu takowych hybryd, ponieważ prowadzą one do wypierania naszej Religii - każdy kto się czuje silnie związany z Chrześcijaństwem, powinien czuwać dniem i nocą. Nieprzyjaciel jak już opanuje naszą kulturę naprawdę nie będzie się z nami cackał, a więc Chrześcijanie, Polacy - bagnet na broń!

Dobra niech będzie.
Nie wnikam o co chodzi Rafiemu i Paraklet.
Jeśli dla nich moje poglądy i poglądy każdego kto myśli inaczej niż nich są warte mniej niż zero, i są żałosne to ch.. z tym.
EOT z mojej strony.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 22 2009 18:59   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: pijany+pastor

Quote by: Kruk

Dobra niech będzie.
Nie wnikam o co chodzi Rafiemu i Paraklet.
Jeśli dla nich moje poglądy i poglądy każdego kto myśli inaczej niż nich są warte mniej niż zero, i są żałosne to ch.. z tym.
EOT z mojej strony.

Biały rycerz, biedak pokrzywdzony. Nie bądź hipokrytą, nie wmawiaj mi, że poglądy Czerwonych Khmerów mają dla ciebie jakąkolwiek wartość i że je szanujesz. Nie mów, że hitleryzm jest dla ciebie tak samo dobrym światopoglądem jak ów buddyzm. Ja przynajmniej świętoszka nie udaję i mam odwagę powiedzieć : to jest dla mnie g..no.
Nie wmawiam też innym, że kimkolwiek gardzą. Mi bardzo żal owej spluwającej przez ramię czy też kosmetyczki. Płacz przez łzy jest z bezsilności. No ale ty musisz wszystkim wmawiać nienawiść i pogardę, bo inaczej nie mógłbyś w swoim kociołku wymerdać rycerza w białej zbroi.

===

Cytat 
Andrzej
 maj 22 2009 23:06   
Forum

Przyznaję, że mnie to tak samo śmieszy jak paraklet.
Osoba, ktora rzuca tekstami z Biblii jak jeszcze jednym magicznym zaklęciem. Wykorzystuje Słowo Boże obok mantry, gongów... Pomieszanie z poplątaniem. Dlatego nie rozumiem zupelnie reakcji PP.
Gdybym poszedl do fryzjera czy lekarza buddysty i ten podczas zabiegów stosował rytuały swojej religii, może by mnie to irytowało, ale w koncu: ma prawo.
Natomiast robienie sobie i klientom (pacjentom) wody z mózgu w postaci hybrydy różnych wierzeń jest po pierwsze śmieszne, po drugie żałosne.
Oczywiście mozna mówic o szacunku dla poglądów innego człowieka, ale dla poglądów, a nie dla żałosnego misz-maszu.
Wykazywanie, ze ktoś jest niepowazny stosując misz-masz różnych religii nie jest wyśmiewaniem jego praktyk, ale wykazywaniem braku elementarnej spójności w tym, co dana osoba robi i co przez to własnie staje się śmieszne.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Robert
 maj 23 2009 00:41   
Forum

Przeciez to, ze ktos cytuje Jezusa nie oznacza ze miesza od razu religie. Jezus powiedzial wiele celnych rzeczy i jego powiedzenia przeniknely do normalnego jezyka, staly sie jakby przyslowiami. Czy ja musze byc muzulmaninem, zeby miec prawo zacytowac jakies powiedzenie Mahometa?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 maj 23 2009 01:32   
Forum

Quote by: suration

Chrzescijanie sami zrobili z czlowieka boga i co z tego?

Suration a może to Bóg stał się człowiekiem bo miał po temu swoje racje.
Budda to co stworzył stworzył jako filozofię życia, dziś wielu uznaje to jako religię bo jego uczniowie poprzekręcali to co chciał przekazać, Tak też jest z Jezusem, że wszyscy mówią jesteśmy Jego uczniami ale słowa i czyny temu przeczą. więc nie dziwię się że są ludzie którym trudno w Niego uwierzyć ! ale nie znaczy że można pisać słowa które nie mają potwierdzenia, bo na jakim podłożu oprzesz swoje twierdzenie że to człowiek stworzył/zrobił sobie Boga

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 23 2009 22:58   
Forum

Co wy tacy nerwowi Laughing Out Loud
Naprawdę nie ma o co
moim zdaniem ta kosmetyczka tą New Age-owa otoczkę stosuje wyłącznie w celach marketingowych, aby wyróżnić się wśród konkurencji, dodać kolorytu i aury tajemniczości i wtajemniczenia - wątpię aby wierzyła lub głębiej rozumiała to co mówi.
Ciekawe jaki guru napisał rozprawy filozoficzno-mistyczne na temat :
"Czakry a wchłanianie wapnia z paznokci"
"Wpływ dźwięku mis/gongów tybetańskich na skuteczność maseczek z alg"
"Wpływ faz księżyca na depilację"
"Wyobraźnia - nieznana przyczyna alkoholizmu"
A teraz obrońcy "poglądów" - powiedzcie szczerze - jest czego bronić - moim zdaniem nie , ale śmiać się jest z czego!

Co innego nasze staropolskie odczynianie przez spluwania - znane, stosowane i skuteczne - nie wierzycie spytajcie babcie, lub pra - i pisze to całkiem poważnie

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Marianna
 maj 24 2009 01:11   
Forum

Dezerterze, dobrze, ze masz ochotre sie posmiac, bo ja wlasciwie nie. O co tu wlasciwie chodzi - posmisc sie czy wysmiac?

Przyznaje Surationowi racje.

Paraklet poprosze o adres tej kosmetyczki. Moja znajoma wybierze sie tam z checia.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 24 2009 13:03   
Forum

Quote by: ZibiShalom

Budda to co stworzył stworzył jako filozofię życia, dziś wielu uznaje to jako religię bo jego uczniowie poprzekręcali to co chciał przekazać, Tak też jest z Jezusem, że wszyscy mówią jesteśmy Jego uczniami ale słowa i czyny temu przeczą. więc nie dziwię się że są ludzie którym trudno w Niego uwierzyć !

Zgadzam sie w 100%.
ale nie znaczy że można pisać słowa które nie mają potwierdzenia, bo na jakim podłożu oprzesz swoje twierdzenie że to człowiek stworzył/zrobił sobie Boga[/p]

To juz duzo bardziej skomplikowane. Wazne jednak, zeby szanowac sie nawzajem. Ludzie czerpia filozofie zyciowa z roznych zrodel, czy objawien. I poki sa dobrymi ludzmi, to nalezy im sie szacunek.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 maj 24 2009 14:59   
Forum

Moje ulubione powiedzenie: "zeby zrozumiec drugiego czlowieka, trzeba przejsc te same gory i doliny", nie uczynilo ze mnie indianki.
Skora mi czerwienieje jedynie po wielogodzinnym przebywaniu w intensywnym sloncu, potem przechodzi. Big Grin Deszczu tez nie umiem zaklinac. Frown Cos slabo. Confused

Surationie, zawsze mozna swoje rozumienie dobra i zla skonfrontowac z tym Pawlowym, jak do tej pory najlepszym. Czyz nie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 24 2009 20:50   
Forum

Quote by: Marianna

Surationie, zawsze mozna swoje rozumienie dobra i zla skonfrontowac z tym Pawlowym, jak do tej pory najlepszym. Czyz nie?

Droga Marianno, tylko ze ja nie znam tych definicji Pawla...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 maj 24 2009 21:11   
Forum

Surationie.
Chce zwrocic uwage, ze to nie definicje, a bardzo cenne wskazowki. Kazdy kto chce moze zawsze znalezc i przeczytac.
Wolna wola.

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 maj 24 2009 22:25   
Forum

Z tego co pamietam z lekcji religii i nauczania ksiedza katechety dla katoliczki grzeszne jest malowanie paznokci, zwlaszcza na ciemne kolory, makijaz (nie wazne czy mocny) oraz wisiorki o ile nie sa krzyzykiem badz medalikiem; ale widze ze swiat sie zmienia i niedlugo nie bedzie mozna odroznic katoliczki od Dody Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 24 2009 22:59   
Forum

Quote by: Marianna

Dezerterze, dobrze, ze masz ochotre sie posmiac, bo ja wlasciwie nie.

Frown a tak się starałem
JMG pisze
Z tego co pamietam z lekcji religii i nauczania ksiedza katechety dla katoliczki grzeszne jest malowanie paznokci, zwlaszcza na ciemne kolory, makijaz (nie wazne czy mocny) oraz wisiorki o ile nie sa krzyzykiem badz medalikiem

współczuję ci, jeśli to prawda, że trafiałeś na takich "nauczycieli wiary" - nie dziwię się, że efekt jest taki a nie inny Frown
ale widze ze swiat sie zmienia i niedlugo nie bedzie mozna odroznic katoliczki od Dody

Helloł! Wink - nie wiem w jakim świecie ty żyjesz, ale w u nas w Polsce w 2009 roku Doda jest katoliczką więc odróżnić już ich nie można Laughing Out Loud
ale ty żyjesz w swoim świecie...

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Andrzej
 maj 24 2009 23:56   
Forum

Quote by: JMG

Z tego co pamietam z lekcji religii i nauczania ksiedza katechety dla katoliczki grzeszne jest malowanie paznokci, zwlaszcza na ciemne kolory, makijaz (nie wazne czy mocny) oraz wisiorki o ile nie sa krzyzykiem badz medalikiem; ale widze ze swiat sie zmienia i niedlugo nie bedzie mozna odroznic katoliczki od Dody Smile

głęboko współczuję

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Marianna
 maj 25 2009 02:14   
Forum

Tez pozdrawiam JMG: Helloł! i tez gleboko wspulczuje. Laughing Out Loud

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 maj 25 2009 16:45   
Forum

Quote by: Dezerter

JMG pisze

Z tego co pamietam z lekcji religii i nauczania ksiedza katechety dla katoliczki grzeszne jest malowanie paznokci, zwlaszcza na ciemne kolory, makijaz (nie wazne czy mocny) oraz wisiorki o ile nie sa krzyzykiem badz medalikiem
współczuję ci, jeśli to prawda, że trafiałeś na takich "nauczycieli wiary"

Chyba sam sobie - i spolka - powinienes wspolczuc. Osobiscie dla takiego ksiedza mialem przynajmniej szacunek, ze ze swoimi przekonaniami idzie pod prad, a to co robi wspolczesny kler aby zatrzymac odplyw owieczek to jeden wielki kabaret: seks okazuje sie cool i trendy, kosmetyczka i wymalowywanie sie to juz nie grzech narcyzmu a puszczalska gwiazda pop na forum koscilenym przedstawiana jest dumnie jako katoliczka. O tempora o mores! Smile
Nie zdziw sie jak twoj wnuk bedzie ci wspolczul, ze trafiles na katechete ktory zakazywal palenia trawki, w koncu kosciol kat. idzie za czasami. A moj ksiadz katecheta przewraca sie w glowie. Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 26 2009 12:32   
Forum Moderator
Moderator

Wy tu o skrajnościach, a przecież wystarczy prosta pobożność Smile

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,77 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty