Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Nasi bracia Żydzi
 |  Wersja do druku
Robert
 marzec 20 2006 17:20   
Forum

Status: offline

Quote by Thomas_Z: Uważam że homoseksualiści niczego nie chcą nikomu narzucić. Po prostu chcą razem żyć w szczęściu, w związku, nie będąc wyśmiewanym. Jeśli zdarzyło się parę takich uwiedzeń to powiem tyle że ludzie heteroseksualni też popełniają złe rzeczy na tle seksualnym.

To prawda. Podobnie Tak jak w każdej grupie społecznej (nauczycieli, dziennikarzy, prawników, księży, psychologów czy choćby rodziców) zdarzają się złe zachowania na tle seksualnym, ale po co zaraz uogólniać i zarazem zacierać meritum problemu.
Jak pokazują dane w Polsce homoseksualiści wcale nie są prześladowani tak jak to próbują nam często wmówić niektóre środki społeczego przekazu. Nie przeszkadza mi ani większości Polaków co geje robią w domu, ale trudno mi sobie wyobrazić aby te absceniczne sytuacje (najlepiej to widać w niektórych krajach "wysoko rozwiniętych") były pokazywane publiczne.

===

Nikt nie ma obowiązku być szczęśliwym.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 20 2006 17:23   
Forum

Quote by Leah: Oczywiście że nie, musisz wiedzieć że Polska jest pod mikroskopem jeśli chodzi o te sprawy (czyli żydowskie)nawracanie kogokolwiek mogłoby się fatalnie skończyć ale dla Polski.

No... to już nie jest śmieszne. To sa już jawne pogróżki A niby czemu to nie wolno Polakom próbowac nawracania żydów? Oczywiście, nie pod przymusem, chyba nie o to chodzi?
To zdanie, jakie teraz napisałaś potwierdza tylko, niestety, dlaczego część Polaków (i nie tylko) jest niechętna Żydom - nikt nie lubi się czuć pod mikroskopem...
Żeby było jasne: nie jestem antysemitą, ale tez nie lubię jak Żydzi wszędzie próbują odkryć antyżydowski spisek

Quote by Leah:
Jednak chodziło mi o sprzeciw Kaczyńskiego dotyczący organizowania Parady Równości jakim prawem Kaczyński mówi jaka parada jest dobra (parada Normalności )a jaka nie.Dlaczego Wszechpolacy otrzymali zgodę a tamci nie? Dla mnie jest to jednoznaczne że Kaczyńskiemu przeszkadzają homoseksualiści i nie będzie ich tolerował.

jakim prawem? Prawem kogoś, kto pełniąc wysokie funkcje publiczne (prezydent stolicy) jest także pewnym autorytetem moralnym. A nasza etyka sprzeciwia się ostentacyjnemu głoszeniu postaw niemoralnych.

Quote by Leah:
Każdy ma przecież prawo mieć taką orientację seksualną jaką chce.
Jeżeli Czulent czy Pusz brał udział w tej paradzie to przecież nie znaczy że są homoseksualistami ? chyba że dla Ciebie to jednoznaczne,wielu polityków wzieło w niej udział mówiąc że w tym dniu wszyscy jesteśmy gejami bo sprzeciwiają się decyzji Kaczyńskiego a nie ze względu na własną orientację.

Wielu polityków? masz na myśli SLD, które po prostu na plecach (żeby nie wymienić innej częsci ciała) homoseksualistów chce wjechać do kolejnego Sejmu?

A propos postaw żydowskich wobec innych, które tak pięknie podsumowałaś w pierwszej części Twej wypowiedzi to przypomnę ci przedwojenną anegdotę:

w pociągu nocnym relacji Warszawa-Kraków, w przedziale sypialnym znalazło się dwóch pasażerów: Żyd i Polak.
Bardzo miło ze sobą rozmawiali, jako światli ludzie, ale przyszła pora snu.
Polak wyciagnął z walizki przybory toaletowe i szybko się umył.
Żyd, niestety nie był na tyle przewidujący i nie zabrał ze sobą niczego. Ale trzeba sobie radzić.
Zapytał Polaka:
- Czy nie pogniewałby się Pan gdybym poprosił o mozliwość skorzystania z Pańskiego mydła?
- No cóż, to rzecz osobista, ale proszę.

Po umyciu się, Żyd zwraca się do Polaka:
- Czy nie pogniewałby sie Pan gdybym poprosił o mozliwość skorzystania z Pańskiego ręcznika?

To juz mniej spodobało się współpasażerowi, ale choć niechętnie zezwolił.

Na sam koniec Żyd pyta:
- Czy nie pogniewałby sie Pan gdybym poprosił o możliwość skorzystania z Pańskiej szczoteczki do zębów?

Tu Polak nie wytrzymał i wrzasnął:
- Co sobie wyobrażasz? Ty $#^^%%% Żydzie!
Na co ten zdziwiony:
- Ajaj, nie wiedziałem, ze z Pana taki antysemita...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Thomas Z
 marzec 20 2006 17:42   
Forum

"Jak pokazują dane w Polsce homoseksualiści wcale nie są prześladowani tak jak to próbują nam często wmówić niektóre środki społeczego przekazu. Nie przeszkadza mi ani większości Polaków co geje robią w domu, ale trudno mi sobie wyobrazić aby te absceniczne sytuacje (najlepiej to widać w niektórych krajach "wysoko rozwiniętych") były pokazywane publiczne."

Masz racje rzeczywiście te "Love Parade'y" czy jak im tam to jest delikatnie mówiąc przegięcie, ale wiemy że w paradzie równości w Polsce chodziło o coś innego. Ci ludzie chcieli by aby np. móc iść ze sobą za rękę po ulicy i nie wzbudzać niepotrzebnych emocji, aby móc prawnie zarejestrować swój związek, być szczęśliwym i nie musieć tego ukrywać, chcieli pokojowo zademonstrować że chcą być traktowani jak normalni ludzie którymi są, tymczasem porównuje się ich do jakichś zboczeńców co jest kompletną bzdurą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 20 2006 17:54   
Forum

Quote by Thomas_Z:
, ale wiemy że w paradzie równości w Polsce chodziło o coś innego. Ci ludzie chcieli by aby np. móc iść ze sobą za rękę po ulicy i nie wzbudzać niepotrzebnych emocji, aby móc prawnie zarejestrować swój związek, być szczęśliwym i nie musieć tego ukrywać, chcieli pokojowo zademonstrować że chcą być traktowani jak normalni ludzie którymi są,

jak pamiętam, to hasła były zupełnie inne, a lewicowi politycy, po prostu zmanipulowali manifestantów (w tym i nieszczęsny Czulent) wmawiając im, ze chodzi o walkę z totalitaryzmem i o demokrację

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kobieta
 marzec 20 2006 18:27   
Forum

"Nie będziesz obcował z mężczyzną tak jak się obcuje z kobietą, bo to jest obrzydliwość!"
III Księga Mojżeszowa.

I nie dajmy sobie wmówić, że nie jest to odchylenie od ustalonej normy.

Massachusetts, znane z forsowania ustawy uznającej "małżeństwa" między osobami tej samej płci podjęło kroki na rzecz legalizacji innej "orientacji
seksualnej" - bestializmu czyli aktów seksualnych między ludźmi i zwierzętami.
W tym stanie USA od pewnego czasu prowadzona jest yskretna kampania na rzecz zniesienia "stygmy społecznej", na którą są narażeni zoofile. Dąży się
do tego przede wszystkim przez eufemizację języka używanego w mediach.
Kolejnym krokiem zwolenników zoofilii jest projekt "Ustawy dotyczącej archaicznych wykroczeń". Autorami projektu są członkowie Partii
Demokratycznej - Cynthia S. Creem, Robert A. O'Leary, Michael E. Festa, David P. Linsky. Są oni również gorącymi zwolennikami aborcji oraz związków
homoseksualnych, cieszą się dużym poparciem środowisk gejowskich w tym stanie. Projekt postuluje też legalizację reklamowania aborcji.
Przeciwnicy - głównie prorodzinni działacze społeczni uważają, że ta propozycja to początek "równi pochyłej" prowadzącej do prawnego zaakceptowania wielu dewiacji łącznie z kazirodztwem i poligamią. Są za to
agresywnie atakowani przez "tolerancyjnych" aktywistów.
Stan Massachusetts nie jest odosobniony w tej tendencji. Wielka Brytania zezwoliła ostatnio na emitowanie programów o seksie ze zwierzętami w telewizji publicznej.

W Szwecji notuje się w ostatnich latach duży wzrost aktów bestializmu. Coraz więcej zwierząt, głównie koni, pada ofiarą seksualnej żądzy Szwedów. Danych tych dostarczyli weterynarze, inspektorzy praw zwierząt oraz policja. W okresie między 2000 a 2004 rokiem zanotowano 119 przypadków bestializmu, w porównaniu z tylko 3 znanymi w latach 1970-tych, 17 w 1980-tych i 70 w
1990-tych. Należy doliczyć jeszcze przypadki niedokumentowane.
Aktywiści praw zwierząt są zaniepokojeni krzywdą fizyczną i psychiczną, na jaką narażone są zwierzęta na skutek gwałtu.

Bestializm jest w tym kraju legalny od 1944 roku, kiedy to zniesiono również zakaz zachowań homoseksualnych.

Przy zamieszczeniu tego tekstu autor nie zamieścił źródeł jego pochodzenia.
Zamieszczamy je teraz, jednocześnie serdecznie dziękując p. Joannie E. Najfeld za ich wskazanie i przepraszając za niedopatrzenie.

Źródła: christianitas.pl

Koliber.net

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 marzec 20 2006 18:48   
Forum

Mi chodzi o normalnych ludzi a nie o jakichś zboczeńców zoofilów, jak ktoś chce znaleźć problem to go znajdzie.

Mówimy tu o paradzie równości i prawach dla osób o tej samej płci. Ja sam jestem zwolennikiem praw zwierząt i jest jasna krzywda dla zwierzęcia w sytuacji wymienionej
Czy homoseksualiści łamią prawo przez fakt bycia w związku?
Zoofile łamią prawo, ustawę którą każdy cywilizowany kraj posiada a mianowice zapis o prawach zwierzęcia.

A co do pierwszego cytatu to trzeba pamiętać że nie dla każdego człowieka Biblia jest wyznacznikiem są też inne religie i systemy filzozoficzne na świecie na których człowiek opiera swój światopogląd.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 20 2006 18:59   
Forum

Spróbujmy wychowywać dzieci, przedstawiając im opcje wyboru "orientacji płciowej". W krótkim czasie zobaczymy opłakane efekty takiego społeczeństwa.
O "dobro i prawa"(cokolwiek to mogłoby znaczyć) pederastów, działacze wypowiadający się także w ich imieniu, dbają najmniej. Ci ludzie są im potrzebni do walki z ustalonym chrześcijańskim porządkiem świata.
A tak naprawdę większość z nich pogardza nimi i śmieje się z nich. A co gorsza ci ludzie dali sobie wmówić, że wszystko z nimi jest w porządku, a tylko społeczeństwo jest zacofane. Oni nie chcą naszej akceptacji, oni chcą abyśmy uznali, to za normę, to wtedy sami pozbędą się poczucia wstydu i winy. I hulaj dusza, piekła nie ma.

O jakiej tolerancji my mówimy, skoro w KE przewija się projekt, aby ludzi nie uznających homoseksualizmu za normę, uznać za chorych psychicznie. Już przerabialiśmy "psychuszki" i "schizofrenię bezobjawową".

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 marzec 20 2006 19:02   
Forum

A w ogóle, to chyba lekkie zboczenia od tematu, co ma piernik do wiatraka?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 marzec 20 2006 19:11   
Forum

Miały być dowcipy bo to kącik na wesoło a zrobiło się coś hmm...poważnie.

Więc coś napiszę:

Na pustyni misjonarz spotyka lwa. Przerażony żegna się i mówi:
- Boże spraw, żeby ta istota zachowała się jak prawdziwy chrześcijanin.
Na to lew przyklęka, żegna się i mówi:
- Boże pobłogosław ten dar, który zaraz będę spożywał.

--------
Bojownik IRA poszedł do nieba, wychodzi św. Piotr i mówi:
- Grzeszyło się za życia?
- No grzeszyło.
- Podkładało się bombki?
- No podkładało.
- Gineli niewinni?
- No gineli.
- To co chciało by się do nieba, co?!
- Nie pindol! Macie 5 minut żeby się ewakuować.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 marzec 20 2006 21:12   
Forum

Quote by piotr.: Właściwie chciałbym zadać pytanie, które od dawna mnie nurtuje: Powszechnie wiadomo, że Żydzi nie uznali Jezusa za Mesjasza, ponieważ wraz z nim nie nadszedł pokój, o którym donosił ST. Moje pytanie zatem brzmi: Czy ciężko jest Żydowi XXI wieku ciągle jeszcze wierzyć w nadejście obiecanego Mesjasza i czy wogóle jeszcze się wierzy? Pytam ponieważ z tego co się orientuję, ST zapowiada krzyżową śmierć Mesjasza. Trudno sobie w obecnych i przyszłych czasach wyobrazić ukrzyżowanie... Za odpowiedź wyznawcy Judaizmu byłbym wdzięczny.

Może jeszcze jedno pytanko dla Chrześcijan: Skoro zapowiedziany w ST pokój nie nadszedł wraz z pojawieniem się Mesjasza (Jezusa), to czy nie powinniśmy mieć jakichś "podejerzeń" co do prawdziwego mesjaństwa Jezusa? Jak to tłumaczycie - palny Boga się zmieniły?

Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii.

Jako wyznawca judaizmu potwierdzam nadal czekamy na Mesjasza nic się w tej kwestii nie zmieniło.

===

Dopóki taniec był oddaniem w ruchach zewnętrznych uczuć i myśli wewnętrznych, dopóty był prawdą mającą pewne znaczenie,i to wyniosło go między sztuki piękne.

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 marzec 21 2006 04:26   
Forum

Quote by Leah:Jako wyznawca judaizmu potwierdzam nadal czekamy na Mesjasza nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Jestem po prostu ciekawy. Jak wasi liderzy tłumaczą fakt, że wasze objawienia Boże, mówię tu jak my katolicy rozumiemy Stary Testament, zakończyły się 2000 lat temu. Nic nie slyszałem, aby jakieś nowe księgi były dołożone do Starego Testamentu w tych ostatnich 2000 latach. Czyli dla wyznawców judeizmu nic się nie wydarzyło w tym czasie. Jak to wam tłumaczą. Czyż Bóg o was zapomniał? czy może coś innego? To tylko moja ciekawość i nic więcej.
Pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 21 2006 22:29   
Forum

Quote by Leah:

Jako wyznawca judaizmu potwierdzam nadal czekamy na Mesjasza nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Dziękuję za odpowiedź (nie pełną ale zawsze ).

Tak nawiasem mówiąc to macie super hiper bogatą kulurę. Przez kilka lat byłem uczestnikiem letnich obozów niemieckiej ewangelickiej organizacji ASF (Aktion Sühnezeichen Friedensdienste - Akcja Znaku Pokoju i Pokuty), kilka z nich było zorganizowane pod kątem poznawania kultury żydowskiej (m.in. w Pradze, Brnie, Olomuńcu) i musze powiedziec ze dostaliśmy potężną dawkę wiedzy na ten temat. I to od wiarygodnych osób - tzn. prawdziwych Żydów. Super sprawa, naprawde. Szkoda tylko, że się już troszke pozapominało... Mogłem robić skrzętne notatki...

Pozdrowionka

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 marzec 21 2006 22:43   
Forum

Quote by piotr.:
Quote by Leah:

Dziękuję za odpowiedź (nie pełną ale zawsze ).

Tak nawiasem mówiąc to macie super hiper bogatą kulurę. Przez kilka lat byłem uczestnikiem letnich obozów niemieckiej ewangelickiej organizacji ASF (Aktion Sühnezeichen Friedensdienste - Akcja Znaku Pokoju i Pokuty), kilka z nich było zorganizowane pod kątem poznawania kultury żydowskiej (m.in. w Pradze, Brnie, Olomuńcu) i musze powiedziec ze dostaliśmy potężną dawkę wiedzy na ten temat. I to od wiarygodnych osób - tzn. prawdziwych Żydów. Super sprawa, naprawde. Szkoda tylko, że się już troszke pozapominało... Mogłem robić skrzętne notatki...

Pozdrowionka

I to od wiarygodnych osób - tzn. prawdziwych Żydów
Mógłbyś mi wyjaśnić to stwierdzenie ???

===

Dopóki taniec był oddaniem w ruchach zewnętrznych uczuć i myśli wewnętrznych, dopóty był prawdą mającą pewne znaczenie,i to wyniosło go między sztuki piękne.

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 21 2006 22:57   
Forum

Oczywiście!!!

To znaczy że nie od jakichś tam studenciaków kultury żydowskiej (bo takie kierunki studiów w Niemczech istnieją), ale od Żydów z krwi i kości, którzy tą kulturą żyją i mają ją w sercu.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,37 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty