Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 becikowe
 |  Wersja do druku
milka
 listopad 26 2005 11:31  (Czytany 1896 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 12/17/03
Postów:: 1023

zalosny spektakl sejmowy.
zamiast rozwiazywac problem bezrobocia i innych powaznych spraw, poslowie wola poblaznowac na sali sejmowej. tylko wziac i stuknac sie w glowe. tak wlasnie odwracaja uwage biednych obywateli. ach, siedza i dyskutuja nad super problemem becikow. co to jest 1000 zetow? to ma byc atrakcja? czy oni sadza ze kobieta bedzie plodzic za kase i to jeszcze taka marna? zamiast mezom robic miejsca pracy ... mezowie wlasnie zostawiaja zon z dziecmi w becikach i szukaja chleba w anglii. lpr chyba bardziej socjalny byc nie moze!
a my kurcze siedzimy i ogladamy cyrkowcow!
kiedy oni w koncu wezma sie za prace? kiedy cos konkretnego uslyszymy z ich ust zamiast idiotycznych przekomarzan?

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 listopad 26 2005 14:06   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 06/24/03
Postów:: 692

Milka, praca jest tylko mężom pracować sie nie chce,
becikowe jest bardzo słuszne, każdy zachodni kraj Europejski dopłaca na dzieci, to powinien być dopiero początek, za każde dziecko należy sie rodzicom stawke miesięczną, NIEZALEŻNIE od zarobków. Takie moje zkromne zdanie. Bo ta stara generacja już nic nie zmieni, jak jednak wreszcie zaczniemy inwestować w nasze dzieci to i nasz naród sie polepszy!

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
bachus
 listopad 26 2005 15:04   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 04/28/05
Postów:: 18

uwielbiam teksty, że komus pracowac sie nie chce... pewnie sa tacy ludzie ktorym owszem nie chce sie , ale mysle ze takich jest w naszym kraju mniejszosc, raczej sa tacy ktorzy sie chwytaja byle czego by tylko utrzymac rodzine za marne grosze. Zgadzam sie z zalozycielką tematu, że becikowe jest poprostu smieszne.Niech sie do cholery w koncu zaczna w tym rzadzie zajmowac glodowymi pensjami zwyklych szarych obywateli( to wtedy mlodzi wyksztalceni wyjezdzac nie beda),bezrobociem, rozwojem gospodarczym , a nie tematami zastepczymi tj. becikowe czy homoseksualizm . Jak sytuacja z praca w naszym kraju sie poprawi to zapewne bedzie i wyz demograficzny, bo ludzie beda mieli pewnosc ze beda mieli za co dzieci wyżywić, utrzymać,wyksztalcic... a te marne 1000 zlotych no na wozek raptem starczy... a co potem? zeby w sciane?i apropo becikowego to moze jeszcze dojsc do takiego paradoksu ze bedzie sie coraz wiecej dzieci rodzic w rodzinach patologicznych...

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Kacper Światłowski
 listopad 26 2005 17:43   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/06/04
Postów:: 137

Quote by dawid1976: mężom pracować sie nie chce,
becikowe jest bardzo słuszne, każdy zachodni kraj Europejski dopłaca na dzieci, to powinien być dopiero początek, za każde dziecko należy sie rodzicom stawke miesięczną, NIEZALEŻNIE od zarobków.


Bracie Dawidzie! Socjalizm to jedno z gorszych przeklenstw jakie spadly na czlowieka, a ty jescze zachwycasz sie i to popierasz!!!
Bezrobocie i bieda sa proporcjonalne do pomocy socjalnej panstwa. Panstwo nie wytwarza dobr tylko moze dzielic to, co zrabowalo obywatelom w postaci podatkow. Daje to w efekcie marnotrastwo na masowa skale i biede. A przymusowa redystrybucja dobr to Janosikowanie (Janosik byl zlodziejem!)
Precz z komuna!!!

===

 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Jakub Jerzy Skoczylas
 listopad 26 2005 18:12   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Zarejestrowany: 06/14/03
Postów:: 173

Nie złodziejem tylko rozbójnikiem. Złodziej to przestępca a rozbójnik to zbrodniarz. Żeby to nasze organy fiskalne tylko kradły a nie rabowały to jeszcze byłoby spokojnie.

===

Kwiecie Karmelu, módl się za nami!
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
dawid1976
 listopad 26 2005 22:59   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 06/24/03
Postów:: 692

Bachus:

Niech sie do cholery w koncu zaczna w tym rzadzie zajmowac glodowymi pensjami zwyklych szarych obywateli( to wtedy mlodzi wyksztalceni wyjezdzac nie beda),bezrobociem, rozwojem gospodarczym , a nie tematami zastepczymi tj. becikowe czy homoseksualizm .


No tak, praca jest, ale nie mówiłem że jest to praca łatwa, a jednak, znam kogoś kto pracuje na złomowisku i zarabia 2000 na ręke, i on sie jeszcze uczy,

potrzebna jest wielka elastyczność i gotowość zrobić cokokolwiek tak długo jak jest to uczciwe,

z drugiej beczki mam znajomego któremu nigdy nie wystarczy, a płace ma dobrą, może dlatego bo na komórke płaci około 200 zł miesięcznie?

Bezrobocie, ztworzyć prace? JAK? Czy myślisz że to takie łatwe od wczoraj na jutro? Tak z jednego na drugiego dnia HIPERMARKETY dały nam prace, ale skoro w Polskim Prawie nie ma ochrony pracowników, i nie ma wpisanej płacy minimalnej, to
ci pracodawcy wyciskają z ludzi ile mogą.

Trzeba zacząć z fundamenatmi, zainwestowac w dzieci i rodziny, chcesz wiedzieć co nie tak z naszym narodem to pojedź do Anglii, popatrz jaka mocna jest ich kultura, dzieciaki zaczynają szkołe od 5 lat, od 14 lat każdy uczeń już gdzieś pracuje, a jak nie to mówi o sobie jako 'bezrobotny',

ale w Polsce ludzie jedynie umią na Państwo nażekać, a na wybory nawet połowa nie poszła.

Tak apropo, ktokolwiek nie użył prawa głosu na wybory Sejmowe, niech i lepiej teraz milczy, bo jak mógł coś zrobić dla narodu to nie zrobił.


Światło:

Panstwo nie wytwarza dobr tylko moze dzielic to, co zrabowalo obywatelom w postaci podatkow. Daje to w efekcie marnotrastwo na masowa skale i biede


jeśli to ma być twoja osobista doktryna polityczna to jest ona troche słaba,
becikowe nie oznacza zaraz Państwo socjalne, popatrz na Szwajcarje gdzie właśnie mają dobry balans kapitalizmu z socjalizmem, - mówie SZWAJCARJA! Im należą Banki świata! A jednak: mają fundamenty socjalne, bezrobocie: bardzo niskie,
dlaczego? Bo właśnie INWESTUJĄ w swoje dzieci, SZKOŁA kosztuje, dzieciak kosztuje, tak już jest, zgadza, sie z tobą że z NIC nie ma NIC,
a becikowe to nie dzielenie jak ty to błędnie nazywasz,
skoro masz już w słowniku kapitalizm, koniecznie dodaj sobie :inwestycja! Bez inwestycji nie ma kapitalizmu, jedna z podstawowych doktryn kapitalizmu :-)
becikowe powinno być potraktowane jako pomoc startowa,
same kapitalistyczne Państwo to chore (patrz USA),
same socjalisztyczbe chore (patrz PRL)
potrzebny jest rozsądny środek,

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 27 2005 22:28   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 10/07/05
Postów:: 1294

Czy niezastanawialiście się może, jakie są przyczyny aborcji?
Moim zdaniem jedną z fundamentalnych przyczyn jest tak powszechnie potępiana przez Kościół ANTYKONCEPCJA.

Jeśli chodzi o Becikowe to jest to marnotrawienie pieniędzy, głupawy populistyczny chwyt LPR'u - wogóle szkoda gadać - jak tak ma wyglądać polityka pronatalistyczna to ja dziękuję. Wyprodukują tylko kolejnych niedouczonych, niedożywionych dzieciaków.

Polityka pronatalistyczna powinna polegać na stworzeniu warunków do rodzenia dzieci, do ich rozwoju, edukacji - godnego życia.
A to co czasami widzimy to rodziny z pieniędzmi ale BEZ DZIECI - BO ONI NIE CHCĄ ICH RODZIĆ!. Trzeba stworzyć warunki a nie sypać JEDNORAZOWO kasą (nawet wózki są droższe).

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Jakub
 listopad 27 2005 23:14   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/27/03
Postów:: 64

Quote by Gocek: Czy niezastanawialiście się może, jakie są przyczyny aborcji?
Moim zdaniem jedną z fundamentalnych przyczyn jest tak powszechnie potępiana przez Kościół ANTYKONCEPCJA.

Witam.
Szczerze mówiąc nie wiem czym popierany jest taki zarzut. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić te bogobojne rodziny, które uśmiercają swoje dzieci, bo tak się akurat składa, że do reszty przejęły się wskazaniami KRK co do antykoncepcji.

Ciekawą rzecz napisał na ten temat Jan Paweł II:

"Twierdzi się często, że antykoncepcja, jeśli jest bezpieczna i dostępna dla wszystkich, stanowi najskuteczniejszy środek przeciw aborcji. Zarzuca się też Kościołowi katolickiemu, że w rzeczywistości sprzyja rozpowszechnieniu się przerywania ciąży, ponieważ uparcie obstaje przy swojej nauce o moralnej niegodziwości antykoncepcji. Taka argumentacja okazuje się w rzeczywistości zwodnicza. Być może wielu ludzi rzeczywiście stosuje środki antykoncepcyjne po to, aby nie narażać się później na pokusę aborcji. Jednakże antywartości wszczepione w „mentalność antykoncepcyjną” która jest czymś zupełnie odmiennym od odpowiedzialnego ojcostwa i macierzyństwa, przeżywanego w poszanowaniu pełnej prawdy aktu małżeńskiego — sprawiają, że ta właśnie pokusa staje się jeszcze silniejsza, jeżeli dojdzie do poczęcia „nie chcianego” życia. W istocie, kultura proaborcyjna jest najbardziej rozpowszechniona właśnie w środowiskach, które odrzucają nauczanie Kościoła o antykoncepcji."
Quote by GocekRazzolityka pronatalistyczna powinna polegać na stworzeniu warunków do rodzenia dzieci, do ich rozwoju, edukacji - godnego życia.

No i miejmy nadzieję, że ci na górze też o tym wiedzą.

Pozdrawam.

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 listopad 28 2005 11:46   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 09/27/05
Postów:: 285

No właśnie, mówiąc trochę cynicznie, jeżeli ktoś będzie przejmował się zakazem antykoncepcji to tym bardziej nie będzie zabijał swojego nienarodzonego dziecka.

===

papista
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 listopad 28 2005 19:54   
Forum Admin
Admin

Status: offline

Zarejestrowany: 07/15/03
Postów:: 644

Quote by MacTavish: No właśnie, mówiąc trochę cynicznie, jeżeli ktoś będzie przejmował się zakazem antykoncepcji to tym bardziej nie będzie zabijał swojego nienarodzonego dziecka.


Jak rozumiem niestosowanie antykoncepcji wplywa na zmniejszenie prawdopobienstwa zajscia w niechciana ciaze ktora jest najczeszcz przyczyna aborcji. Ciekawe, bardzo ciekawe

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 28 2005 20:53   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 10/07/05
Postów:: 1294

Witam.
Szczerze mówiąc nie wiem czym popierany jest taki zarzut. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić te bogobojne rodziny, które uśmiercają swoje dzieci, bo tak się akurat składa, że do reszty przejęły się wskazaniami KRK co do antykoncepcji.

To trochę pomyśl! Antykoncepcja zapobiega powstaniu niechcianej ciąży. I nie patrz przez twój pryzmat, tylko ludzi i to czasami szarej masy.
"Twierdzi się często, że antykoncepcja, jeśli jest bezpieczna i dostępna dla wszystkich, stanowi najskuteczniejszy środek przeciw aborcji. Zarzuca się też Kościołowi katolickiemu, że w rzeczywistości sprzyja rozpowszechnieniu się przerywania ciąży, ponieważ uparcie obstaje przy swojej nauce o moralnej niegodziwości antykoncepcji. Taka argumentacja okazuje się w rzeczywistości zwodnicza. Być może wielu ludzi rzeczywiście stosuje środki antykoncepcyjne po to, aby nie narażać się później na pokusę aborcji. Jednakże antywartości wszczepione w „mentalność antykoncepcyjną” która jest czymś zupełnie odmiennym od odpowiedzialnego ojcostwa i macierzyństwa, przeżywanego w poszanowaniu pełnej prawdy aktu małżeńskiego — sprawiają, że ta właśnie pokusa staje się jeszcze silniejsza, jeżeli dojdzie do poczęcia „nie chcianego” życia. W istocie, kultura proaborcyjna jest najbardziej rozpowszechniona właśnie w środowiskach, które odrzucają nauczanie Kościoła o antykoncepcji."

I tutaj nie zgadam się kategorycznie z Janem Pawłem II.

Niestety misje Katolickie w Afryce także zabraniają antykoncepcji, czego skutki możemy także zaobserwować.

No właśnie, mówiąc trochę cynicznie, jeżeli ktoś będzie przejmował się zakazem antykoncepcji to tym bardziej nie będzie zabijał swojego nienarodzonego dziecka.

Widzę, że znasz absolutne zasady determinujące psychikę ludzką - brawo

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks
 
 Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 listopad 28 2005 23:15   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 09/27/05
Postów:: 285

Quote by hermes: Jak rozumiem niestosowanie antykoncepcji wplywa na zmniejszenie prawdopobienstwa zajscia w niechciana ciaze ktora jest najczeszcz przyczyna aborcji. Ciekawe, bardzo ciekawe

Hermesie, może bardziej łopatologicznie: jeżeli ktoś traktuje nakazy Koscioła Rz-K na tyle poważnie żeby nie stosować antykoncepcji, to na pewno równie poważnie, albo powazniej nawet podejdzie do zakazu zabijania nienarodzonych.
Poza tym zwracam uwagę: antykoncepcję stosuje się chyba dlatego że nie chce się mieć dzieci ? No to już kroczek w kierunku aborcji zrobiony.

===

papista
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,12 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana