Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Zakazane przez kościół pozycje seksualne
 |  Wersja do druku
Gość forum: niedoinformowana
 grudzień 02 2005 21:20  (Czytany 9847 razy)  

Ostatnio w wyniku pewnego opowiadania, zainteresował mnie ten temat. Zawsze wiedziałam, że kościół takową listę "zakazanych" pozycji seksualnych sporządził, jednak teraz chciałabym poznać ją szczegółowo. Licze zatem na pomoc bardziej biegłych niż ja w tym temacie.

===

Cytat 
Gość forum: Go.
 grudzień 02 2005 21:29   

Przez Kościół Katolicki jest wskazana pozycja nie
grzeszna, usta - usta. O czym tu więcej pisać.

===

Cytat 
m4
 grudzień 02 2005 22:14   
Forum

Status: offline

w średniowieczu niektórzy uznawali seks w pozycji innej niż klasyczna za gorsze wykroczenie, niż kazirodztwo. A co teraz dozwala KRK, to masz tutaj:

http://www.mateusz.pl/pow/pow991206.htm

to dość wyczerpujący i mądry artykuł.

Quote by Go.:
Przez Kościół Katolicki jest wskazana pozycja nie
grzeszna, usta - usta.

I w ten sposób da się płodzić potomstwo chyba czegoś nie rozumiem...

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 grudzień 03 2005 09:17   
Forum

Quote by niedoinformowana: Ostatnio w wyniku pewnego opowiadania, zainteresował mnie ten temat. Zawsze wiedziałam, że kościół takową listę "zakazanych" pozycji seksualnych sporządził, jednak teraz chciałabym poznać ją szczegółowo. Licze zatem na pomoc bardziej biegłych niż ja w tym temacie.

W tym temacie to może biegłym nie jestem, ale dam ci dobrą radę.
Jeżeli kogoś kochasz, to dla Boga nie ma znaczenia w jakiej pozycji uprawiasz sex. A to, że jakaś banda zakompleksionych debili sporządziła listę dozwolonych, czy niedozwolonych pozycji, to wynika to tylko i wyłącznie z tego, że sami nie mogą sobie poradzić ze swoim pożądaniem i ich skręca w środku, jak przyjdzie jakaś ładna dziewczyna prosić o ślub, albo o chrzciny dziecka, bo sami by ja chętnie przelecieli. A że oficjalnie nie mogą (bo nieoficjalnie to wiadomo jak jest ), to sporządzili jakieś nakazy i zakazy, żeby odebrać ciemnogrodowi jak najwięcej z życia.

===

Dobrze jest - krowa zdechła, ale mięso jest!

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 grudzień 03 2005 09:25   
Forum

Quote by m4:
I w ten sposób da się płodzić potomstwo

No jak nie, jak tak

===

Dobrze jest - krowa zdechła, ale mięso jest!

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 03 2005 10:36   
Forum

no to może ktoś z tak krytykujących Krk pokaże mi chociaż jeden oficjalny dokument w ktorym tenże Krk (czy dzisiaj, czy w średniowieczu) nakazywał lub zakazywał jakichkolwiek pozycji seksualnych.
Głoszenie takich wiadomości o Krk jest kolejnym przykładem niefoinformowania i post-renesansowej dezinformacji, głupoty, niechęci i czego tam jeszcze.
Z tego, co wiem, to bardziej niektóre purytańskie Koścoły protestanckie bardziej były zainteresowane takim bezsensownym podejściem do seksu. No ale Krk jest tradycyjnie chłopcem do bicia, co świadczy o braku krytycyzmu osób wypowiadających takie poglądy

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
m4
 grudzień 03 2005 11:09   
Forum

Quote by medieval_man: no to może ktoś z tak krytykujących Krk pokaże mi chociaż jeden oficjalny dokument w ktorym tenże Krk (czy dzisiaj, czy w średniowieczu) nakazywał lub zakazywał jakichkolwiek pozycji seksualnych.

czytałam urywki z taryf pokutnych średniowiecznych. To nie były może dokumenty oficjalne, raczej do użytku dla spowiedników - ale o pozycjach i o pokucie za nie trochę było. A obecnie rzecz jasna nic takiego nie ma miejsca, o tym jest artykuł, do którego podałam linka w poprzednim poscie.

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Go.
 grudzień 03 2005 11:20   

Pan Bóg nie myśli grzesznie tak jak ludzie.
W Piśmie Sw. jest napisane, usta-usta nie pamiętam w którym miejscu.
Ale chyba dla człowieka myślącego to jest jasne, że usta-usta, nie znaczy pupa i usta, w ten sposób się dzieci nie zrobi.
Bo niektórzy tutaj mają na myśli chyba erotykę lub sex bez zachamowań.
A Pan Bóg nie ma takich myśli.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,17 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości