Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 W którym miesiącu urodził się Jezus ?
 |  Wersja do druku
Gość forum: Jacek
 grudzień 02 2005 22:11  (Czytany 1113 razy)  


Kiedy narodził się Jezus ?
Najczęściej pojawiają się daty przypadające na: Styczeń, Marzec, Wrzesień, Październik, Grudzień.
Wszystkie te miesiące, są miesiącami zodiakalnego kalendarza słonecznego.
W Biblii są tylko lata i miesiące księżycowe. Powstał problem jak na podstawie Biblii możemy przełożyć miesiące Biblijne na miesiące Pogańskie, skoro rok słoneczny (pogański) obecnie trwa około 365 dni, 5 godzin, 48 minut i 46 sekund, a rok księżycowy około 354 dni, 8 godzin, 48 minut i 36 sekund (a więc jest krótszy o około 11 dni). Te dwa kalendarze są więc rozbieżne (miesiące księżycowe co roku przesuwają się względem miesięcy słonecznych o około 11 dni każdego roku). Przy obecnym stanie wiedzy istniejące próby podania dnia narodzin Jezusa są dodawaniem własnych nauk, słów, dat do tekstu Biblijnego. Jest też wychodzeniem poza to co napisane.

Tymczasem w Biblii czytamy:

Powtórzonego Prawa 12: 32 „Każde słowo, które wam nakazuję, macie pilnie wprowadzić w czyn. Nie wolno wam do niego nic dodać ani z niego nic ująć.”Pamiętajmy, że każde twierdzenie pozbawione podstaw Biblijnych jest wychodzeniem poza to co napisane i prowadzi do sporów, ignoranckich dociekań i kłótni. A oto właśnie chodzi Diabłu.

2 Tymoteusza 2: 14, 24-26
Wciąż im to przypominaj, przykazując im przed Bogiem jako świadkiem, żeby się nie spierali o słowa, co wcale nie jest użyteczne, ponieważ słuchających przywodzi do upadku. Ponadto odrzucaj głupie i ignoranckie dociekania, wiedząc, iż wywołują spory. Ale niewolnik Pana nie ma się spierać, lecz ma być delikatny wobec wszystkich, wykwalifikowany do nauczania, opanowujący się w obliczu zła, z łagodnością pouczający nieprzychylnie usposobionych; bo może Bóg udzieli im skruchy prowadzącej do dokładnego poznania prawdy i opamiętają się, wyrwawszy się z sidła Diabła, widząc, iż zostali przez niego żywcem złowieni dla woli jego.

Bardzo proszę, pamiętajmy, że wszczynanie tego typu dysput jest co najmniej nieużyteczne i za wszystkie tego rodzaju dysputy każdy człowiek zda sprawę w Dniu Sądu. Zapewnia nas o tym sam Jezus. Proszę przeczytajmy:

Mateusza 12: 36, 37
Mówię wam, że z każdej nieużytecznej wypowiedzi, którą ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w Dniu Sądu; bo na podstawie twoich słów zostaniesz uznany za prawego i na podstawie twoich słów zostaniesz potępiony.

Jeżeli wychodzimy poza nauki Jezusa i jego Ojca, stajemy się Antychrystem, współpracownikiem Szatana. Zapieramy się nauk Ojca i Syna.

1 Jana 2:18-28
Dziecięta, jest ostatnia godzina i jak usłyszałyście, że przychodzi antychryst, tak właśnie teraz wystąpiło wielu antychrystów; stąd poznajemy, że jest ostatnia godzina. Wyszli z nas. Ale nie byli naszego pokroju; bo gdyby byli naszego pokroju, pozostaliby z nami. Ale wyszli, aby się okazało, że nie wszyscy są naszego pokroju. A wy macie namaszczenie od świętego; wszyscy macie wiedzę. Piszę do was nie dlatego, że nie znacie prawdy, ale dlatego, że ją znacie, i że żadne kłamstwo nie wywodzi się z prawdy. Kto jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Chrystusem? Antychrystem jest ten, kto się zapiera Ojca i Syna. Każdy, kto się zapiera Syna. nie ma również Ojca. Kto wyznaje Syna, ma także Ojca.

Skoro żadnej daty w Biblii nie ma, to żaden człowiek nie powinien jej dodawać. Gdyby jednak ktoś chciał podawać jakieś daty, które nie mają podstaw biblijnych ma ostrzeżenie zawarte w Biblii.

Objawienie 22: 18-19
„Ja świadczę każdemu, kto słyszy słowa proroctwa tego zwoju: Jeżeli ktoś doda coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag zapisanych w tym zwoju; a jeżeli ktoś odejmie coś ze słów zwoju tego proroctwa, Bóg odejmie jego dział w drzewach życia i w mieście świętym – rzeczach opisanych w tym zwoju.”

===

 
 Cytat 
Butterfly
 grudzień 03 2005 00:01   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 07/27/04
Postów:: 238

"Prawdą jest, że nie znamy dokładnej daty narodzenia się Jezusa Chrystusa. Dlatego wybrana została data symboliczna: najdłuższa noc i najkrótszy dzień w roku, to jest 24/25 grudnia. Dlaczego najdłuższa noc jest symboliczna? Bo prorok Izajasz przepowiedział: „Oto ciemności okryją ziemię a zać mienie narody, ale nad tobą wzejdzie Pan, a chwała jego nad tobą widziana będzie. I będą chodzić narody w światłości twojej, a królowie w jasności, która wejdzie nad tobą" (60,2—3). „Lud, on, który chodzi w ciemności, ujrzy światłość wielką, a tym, którzy mieszkają w ziemi cienia śmierci, światłość świecić będzie" (Izaj. 2,2). Symbolem tych ciemności jest najdłuższa noc w roku. Dlatego wybrano tę noc na pamiątkę wydarzenia opisanego słowami: ,,l byli w tej krainie pasterze w polu czuwający i trzymający straże nocne nad stadem swoim. I anioł Pański stanął przy nich, a chwała Pańska zewsząd ich oświeciła" (Łuk. 2,8—9).
Tej nocy urodził się ten, który powiedział o sobie: „Jam jest światłość świata" (Jan 8,12).
Jak począwszy od 25 grudnia dni stają się coraz dłuższe i coraz więcej jest światła, tak z przyjściem Jezusa Chrystusa ubywa na świecie ciemności duchowych, ciemności grzechu, a przybywa światłości niebiańskiej. Czy mogła być wybrana stosowniejsza data pamiątki narodzenia Jezusa Chrystusa? A ponieważ radujemy się z Jego przyjścia na świat, dlatego obchodzimy Jego urodziny." (fragment z książki "ŚWIADKOWIE JEHOWY CZY ŚWIADKOWIE JEZUSA CHRYSTUSA", Ks. dr Alfred Jagucki, wyd."Zwiastun")

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 03 2005 10:51   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

W którym miesiącu urodził się Jezus?

Jacku - w DZIEWIĄTYM

Tak, Jacku, poza tym: z każdej nieużytecznej wypowiedzi, którą ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w Dniu Sądu;
więc może uważaj...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gość forum: Jacek
 grudzień 08 2005 10:43   


===

 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,08 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana