Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Kobieta
 |  Wersja do druku
Rawicz
 luty 23 2006 08:57   
Forum

Status: offline

Właśnie kobieta, Miriam z Nazaretu, przeszła Beth ha Kerem (dziś Ain Karin lub En Keren), Beth-lechem (dziś Betlejem lub Efrata), Jerozolimę, Kirbet Qanę (dziś zwaną Kaną) i całą Galijeję, Jerozolimę i Golgotę, wreszcie Efez. Zyskała szczytne imię Theotokos. Związana tak ściśle jak żaden inny człowiek duchowo i cieleśnie z transcendencją jak nikt nadaje się się najlepiej na ambasadora ludzi u Najwyższego. Czego dowody zebrać można w różnych czasach i na różnych miejscach kuli ziemskiej. Proponuję wpatrzeć się w Nią jako we wzór.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 luty 23 2006 11:27   
Forum

Quote by Rawicz: Właśnie kobieta, Miriam z Nazaretu, przeszła Beth ha Kerem (dziś Ain Karin lub En Keren), Beth-lechem (dziś Betlejem lub Efrata), Jerozolimę, Kirbet Qanę (dziś zwaną Kaną) i całą Galijeję, Jerozolimę i Golgotę, wreszcie Efez. Zyskała szczytne imię Theotokos. Związana tak ściśle jak żaden inny człowiek duchowo i cieleśnie z transcendencją jak nikt nadaje się się najlepiej na ambasadora ludzi u Najwyższego. Czego dowody zebrać można w różnych czasach i na różnych miejscach kuli ziemskiej. Proponuję wpatrzeć się w Nią jako we wzór.

Piękne słowa. Przypominają mi nawet słowa jednego zakonnika w kościele:
Bądź afirmowana Maryjo Pan w relacji z Tobą.

===

Nikt nie ma obowiązku być szczęśliwym.

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 23 2006 11:34   
Forum

piekna translacja

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 luty 23 2006 13:04   
Forum

Quote by milka: piekna translacja

a zy nie uważasz milka że Jej wpływ na naszą kulturę i konsekwentnie sam status kobiety w Polsce nie jest wyraźny,
że współczesna kobieta (nawet w kulturze europejskiej opartej na korzeniach chcrześcijąńskich)nie jest już podgatunkiem ludzkosci?

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 23 2006 14:07   
Forum

zauwazylam ze belarmin nie wychyla glowe poza swoim watkiem. stworzyl sobie cieplutkie miejsce i nie chce z niego wyjsc.

===

Profil   Email 
 Cytat 
allygator
 luty 23 2006 14:15   
Forum

No ale zobacz ile serca w to wkłada. Nie liczy się ilość tylko jakość

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 luty 23 2006 19:00   
Forum

Quote by milka: zauwazylam ze belarmin nie wychyla glowe poza swoim watkiem. stworzyl sobie cieplutkie miejsce i nie chce z niego wyjsc.

wątek jest rzeczywiście ciekawy bo na temat kobiety można rozprawiać dniami i nocami - stąd to zaitneresowanie
a o mężczyźnie to wiadomo - o czym tu mówić

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 24 2006 09:01   
Forum

no, belarminie, jak chciales. bedzie prowokacja!
oto kobiety ktore podziwiam: szczuka, dunin, jaruga-nowacka, sroda. podziwiam ich za odwage pomimo ze sa obrzucane blotem przez zasciankowa mentalnosc.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 luty 24 2006 12:25   
Forum

Quote by milka: no, belarminie, jak chciales. bedzie prowokacja!
oto kobiety ktore podziwiam: szczuka, dunin, jaruga-nowacka, sroda. podziwiam ich za odwage pomimo ze sa obrzucane blotem przez zasciankowa mentalnosc.

oj milka, nie znam jeszcze Twoich intencji, ale pogrywasz ostro (zawsze jednak masz do tego prawo - bo jesteś wolna):

jaruga-nowacka? - typowy przykład kobiety tak wyzwolonej, że aż nieszczęsliwej (być może jest to osoba samotna, może potrzebuje zwykłego ciepła, akceptacji? [czytaj mężczyzny] - trudno powiedzieć) typowy przykład niezrównoważenia emocjonalnego. Mężczyzna musi mieć nierówno pod sufitem aby zdecydował się na stałe spędzić z nią resztę życia (chyba, że okazjonalnie)

sroda? - jeśli rzeczywiście posiada tytuł profesora to bardzo źle świadczy o polskiej nauce (podobnie zresztą jak w przypadku Synyszyn). Wystarczy o drobinę zdrowego rozsądku, a by stwierdzić że argumenty racjonalne odgrywają tam zaledwie kilka % prawdy, reszta to problemy emocjonalne.

Innych kobitek nie mogę teraz skojarzyć z nazwiska, ale przypuszacza, że poziom podobny.

Ale nie chcesz kochana milko powiedzieć, że utoższamiasz się z poglądami tych poranionych kobiet.
Nie jestem pewien czy nie doznałbym z tego powodu nawet szoku?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rawicz
 luty 24 2006 12:59   
Forum

Dlaczego pominięto panią waniek ? Nawet jeśli nikt nie chce z jej poglądami się kojarzyć, to chyba jednak sporo ich (nawet w imieniu narodu) powyrażała. Czy naprawdę kobiety sądzą, że coś takiego można w ich imieniu głosić ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 24 2006 13:30   
Forum

waniek? niewiele moge o niej powiedziec gdyz nie znam jej ze strony aktywnosci pro-feiministycznej.

belarmin, narazilam sie!
niestety (dla ciebie), podzielam poglady tych kobiet, nie wszystkie ich poglady. podziwiam ze umia myslec, stereotypy ich nie ograniczaja. nie jest im latwo w takim kraju. szkoda ze o jarudze tak myslisz.
widocznie, o mnie tak samo myslisz, choc moj maz ma rowno pod sufitem, i sie cieszy ze ma taka a nie inna zone.
wole, otwarcie i szczerze mowic, niz chowac sie za murem i udawac ze wszystko gra. nawet kosztem ze strace znajomych i przyjaciol pozostane narazie wierna swemu swiatopogladu. a kpiny i zlosliwosci wcale mnie nie odstraszaja, bo slowa ludzi ograniczonych nie dzialaja na mnie. choc czasem umiem usiasc i zastanowic sie kiedy mowi do mnie czlowiek rozsadny i cieply.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 luty 24 2006 14:55   
Forum

Quote by milka: belarmin, narazilam sie!
niestety (dla ciebie), podzielam poglady tych kobiet, nie wszystkie ich poglady. podziwiam ze umia myslec, stereotypy ich nie ograniczaja. nie jest im latwo w takim kraju. szkoda ze o jarudze tak myslisz.
widocznie, o mnie tak samo myslisz, choc moj maz ma rowno pod sufitem, i sie cieszy ze ma taka a nie inna zone.
wole, otwarcie i szczerze mowic, niz chowac sie za murem i udawac ze wszystko gra. nawet kosztem ze strace znajomych i przyjaciol pozostane narazie wierna swemu swiatopogladu. a kpiny i zlosliwosci wcale mnie nie odstraszaja, bo slowa ludzi ograniczonych nie dzialaja na mnie. choc czasem umiem usiasc i zastanowic sie kiedy mowi do mnie czlowiek rozsadny i cieply.

Odpowiedz mi milko dlaczego miałabyś mnie się urazić?
Bo właściwie co mi do Twoich poglądów do których jak wcześniej powiedziałem masz pełne prawo.
Ja na prawdę je szanuje (choć ich nie podzielam)?
Gdybyś była moją żoną, albo córką to miałbym ciężki orzech do zgryzienia, a tak znamy się troszczeńkę z forum internetowego i to wszystko. Mało tego, najprawdopodobnie nigdy się w życiu nie spotkamy dlatego nie rozumiem Twojego oburzenia z powodu moich poglądów? Zazwyczaj wybieramy sobie takie towarzystwo w którym się dobrze czujemy - przynajmniej zbliżone światopoglądowo.
Jeśli więc uważasz, że jestem złośliwym i ograniczonym kpiarzem to trudno. Nie pierwsza i prawdopodobnie nie ostatnia.
Ponadto nie przypominam sobie, abym Cię kiedykolwiek na tym forum obraził.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 24 2006 15:07   
Forum

nie mialam na mysli ciebie, mowiac o ograniczonych

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rawicz
 marzec 01 2006 21:00   
Forum

W księgarni dostrzegłem książkę o tytule na okładce: Co mężczyźni wiedzą o kobietach.
Zaciekawiony tytułem nieprawdopodobnie taniego tomu poprosiłem o zezwolenie na przejrzenie.
Z uśmiechem ekspedientka zezwoliła, poczem przekonałem się, że w środku znajdują się same czyste kartki...
Wspaniałe wydawnictwo !

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 01 2006 21:06   
Forum

Bo kobiety należy kochać, lecz nie próbować zrozumieć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 01 2006 21:25   
Forum

rawicz, skad nagle zmiana tematu? wyszukiwanie innego starego tematu? chcesz czegos ukryc? ze zostliscie wysmiani przez smoka i trolla?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rawicz
 marzec 01 2006 21:30   
Forum

Milka - patrz mój post na forum humor - z specjalnie dla Ciebie !

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 01 2006 21:37   
Forum

Quote by Rawicz: Milka - patrz mój post na forum humor - z specjalnie dla Ciebie !

czytalam i juz odpowiedzialam, zajrzyj tam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rawicz
 marzec 01 2006 21:39   
Forum

I ja też.
Szczęść Panie Boże w wyjściu z rozterki !
Dobranoc !

===

Profil   Email 
 Cytat 
Asia
 marzec 02 2006 10:36   
Forum

Kobiety są głupie. A ja i Milka jesteśmy wyjątkami potwierdzającymi regułę

===

Profil   Email 
 Cytat 
nowe
 marzec 02 2006 11:48   
Forum

Quote by Ksiena: Kobiety są głupie. A ja i Milka jesteśmy wyjątkami potwierdzającymi regułę

Never ever albo liberum weto,
Cenię Was wyżej niż w/w damy
Jesteście jak krew i mleko
Kawa z mlekiem,
ściślej: Nescafe + Łaciate 2%
Tj. na nogi stawia, umysł uzdrawia

P.S. Do Trio brak mi Marty NB,
jako że Bóg lubi Trójcę

===

szare bez połysku

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 20 2006 15:46   
Forum

Quote by Ksiena: Kobiety są głupie.

No już bez przesady Ksiena. W każdej grupie zdarzają się w prawdzie wyjątki, ale po co zaraz uogólniać?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 kwiecień 03 2006 14:55   
Forum

Quote by Leah: Jako 100% kobieta muszę w jakiś sposób ustosunkować się do Twojej wypowiedzi.
Rola kobiety w dzisiejszym świecie uległa zmianie,i na szczęście,ja opowiadam się za wolnym wyborem,nie powinno być żadnych ograniczań typu:kobieta do garów, jednak (to oczywiście moje osobiste zdanie) kobiety nie powinny wykonywać pewnych zawodów,np.nie powinny być chirurgami podkreślam nie lekarzami tylko chirurgami,przede wszystkim ze wzgledu na bardzo duże obciążenie fizyczne i przede wszystkim psychiczne.
Pamiętam swoją operację (byłam w pełni świadoma) widziałam 'mojego' chirurga który był tak zlany potem i tak wyczerpany jakby conajmniej w kopalni pracował,operacja trwała około 30 minut wiec spóbujcie sobie wyobrazić w tej roli kobietę,ja jakoś nie potrafię choć oczywiście mogę się mylić.
Natomiast Twoje zdanie:"Z drugiej strony to kobieta bardziej niż mężczyzna ponosi bolesn± cenę za toksyczne więzi czy za naiwno¶ć wobec mężczyzny"
jest wielkim nieporozumieniem,możemy odpowiadać TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA SWOJE WŁASNE CZYNY - ZRZUCANIE WINY NA KOBIETĘ ? TROCHĘ TO DZIWNE NIE SĄDZISZ.

Dla mnie to co piszesz to jakieś szufladkowanie ludzi. Powinny decydować umiejętności. Śmiech mnie brał jak widziałam moich niektórych kolegów, którzy na WFie przepływali ledwie dwa baseny i dostawali oczywiście kategorię A. A były dziewczyny które potrafiły przepłynąć i sto. Każdy powinien mieć szansę a jeśli się nie nadaje to po prostu zmieni pracę, to chyba normalne. Nie mierz swoją miarą - to że nie potrafiłabyś ustać godziny i operować, to nie znaczy że inna kobieta też. Ja akurat znam osobiście kobietę chirurga i jakoś świat się nie zawalił. Jest bardzo dobra i szkoda by było żeby przez taką politykę o jakiej mówisz miałaby zrezygnować ze swojej pasji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 03 2006 16:06   
Forum

Quote by Belle Star:
Dla mnie to co piszesz to jakieś szufladkowanie ludzi. Powinny decydować umiejętności. Śmiech mnie brał jak widziałam moich niektórych kolegów, którzy na WFie przepływali ledwie dwa baseny i dostawali oczywiście kategorię A. A były dziewczyny które potrafiły przepłynąć i sto. Każdy powinien mieć szansę a jeśli się nie nadaje to po prostu zmieni pracę, to chyba normalne. Nie mierz swoją miarą - to że nie potrafiłabyś ustać godziny i operować, to nie znaczy że inna kobieta też. Ja akurat znam osobiście kobietę chirurga i jakoś świat się nie zawalił. Jest bardzo dobra i szkoda by było żeby przez taką politykę o jakiej mówisz miałaby zrezygnować ze swojej pasji.

dobrze i madrze godosz!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 kwiecień 03 2006 16:44   
Forum

Oglądnąłem wczoraj w kinie "Wyznania gejszy".
I własnie do dnia wczorajszego byłem przkonany, że cały ten patriarchalizm miał swoje źródło na Bliskim Wschodzie, a szczególności na terenach dzisiejszego Izraela (dostrzec to można szczególnie w Starym Testamencie).
A tu okazuje się, że w takiej dalekiej Japoni gdzie kutura nie stykała się od tysięcy lat z Pismem Świętym było całkiem podobnie. Rola kobiety była zdycydowanie mniejsza od mężczyzny.
A to ciekawe.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 03 2006 16:45   
Forum

Quote by Ksiena: Kobiety są głupie. A ja i Milka jesteśmy wyjątkami potwierdzającymi regułę

ech! i znow musze sie z toba zgodzic niestety! KOBIETY SA GLUPIE!
kobiety to sa biedne trusie! ktore zawsze musza sie podlizywac swiatu partiarchalnemu. nic, moge tylko powiedziec ze traktowane (zle) one sa tak bo na takie traktowanie zasluzyly. kobiety z natury sa masohistki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 kwiecień 03 2006 16:51   
Forum

Ale przyznaj milka przynajmniej, że nie wszystkie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 03 2006 16:54   
Forum

Quote by belarmin: Ale przyznaj milka przynajmniej, że nie wszystkie.

z wyjatkiem cioci walentyny tereszkowej !

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 03 2006 17:02   
Forum

bielarmin, czytales ten forum? http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?forum=10&showtopic=115561&highlight=

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 kwiecień 03 2006 17:47   
Forum

bielarmin, czytales ten forum?

Nie lubię milko uogólnień. I po co wogóle mieszać do tego wiarę?
Podobne zarzuty były skierowane pod adresem Hitlera i innych potworów w ludzkiej skórze. Oczywiście - byli przecież katolikami (co ta wiara potrafi zrobić z człowiekiem). To prawda, że byli ochrzeni, tyle że z wiarą nie mieli nic wspólnego. Jeśli ktoś lubuje się w ukazywaniu takich ludzkich dramatów (których nawiasem mówiąc jest dużo) to chyba chce coś ważnego wypowiedzieć o swoim własnym cierpieniu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,54 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty