Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Paweł VI puka
 |  Wersja do druku
Mateusz Markiewicz
 grudzień 11 2005 13:52  (Czytany 1487 razy)  
Forum

Status: offline

Obiecano, zę się nie obrazicie, więc piszę:

Rok 1978. Paweł VI umiera i idzie nieba. Zatrzymuje się przed bramą i puka. Otwiera mu Św. Piotr i pyta: "Kim jesteś?"
Paweł VI odpowiada: "Jestem Paweł VI"
Św. Piotr przeszukuje papiery i mówi: "Nikogo takiego tu nie mam, Przykro mi."
Pawel VI, myśląc, że św. Piotrowi się coś w papierach pomyliło, powiedział: "Może idź do Matki Boskiej, ona na pewno mnie zna. Tyle modłów zanosiłem do niej i zanoszono za mnie." Piotr wybrał się do Mary i opowiada o sprawie. Maryja troche myśli i mówi: "Nie przypominam sobie. Zawsze pamiętam o wszystkich, którzy proszą o moje wstawiennictwo, ale nie mogę sobie przypomnieć kogoś takiego." Sw. Piot udaje się do Pawła VI i mówi, że Maryja go nie zna.
Paweł VI lekko poddenerwowany mówi: "To może pójdź do Jezusa Chrystusa, byłem jego Namiestnikiem, On na pewno mnie zna."
Św. Piotr się politował i poszedł. Kiedy dotarł powiedział Chrystusowi: "Jakiś cłowiek stoi przed bramą, mówi, że nazywa się Paweł VI i był Twoim Namiestnikiem." Chrystus szpera w papierach i trochę myśli, po czym mówi: "Nie, nie znam takiego człowieka na pewno nie był moim Namiestnikiem." Św. Piotr idzie do Pawła VI i mówi mu tę nowinę.
Paweł VI już mocno wystraszony prosi św. Piotra: "Wiem! Idź do Ducha Św.! On mnie na pewno zna! Byłem architektem Jego Soboru - Soboru Watykańskiego II!" Św. Pitor politował się i poszedł. Duch Św. podumał, poszperał w papierach i powiedział: "Sobór Watykański II? Sobór Powszechny? Nie słyszałem, pewnie musiałem jakiś opuścić."

P.S. do Integrysty: Jak spaliłem, to napisz w celu poprawy.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 11 2005 16:05   
Forum

I co? Podoba się?

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Jerzy Skoczylas
 grudzień 11 2005 16:24   
Forum Moderator
Moderator

Lepiej brzmi - "pewnie musiałem jakiś opuścić" ale dobrze :-)

===

Kwiecie Karmelu, módl się za nami!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 11 2005 16:32   
Forum

Quote by Integrysta: Lepiej brzmi - "pewnie musiałem jakiś opuścić" ale dobrze :-)

Mówisz, masz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 grudzień 11 2005 16:42   
Forum

utrzymany w podobnej poetyce:

papież umiera, trafia do nieba. wyciąga klucze i próbuje otworzyć bramę, ale nie daje rady.
zaspany św. Piotr podchodzi do przybyłego, otwiera wrota i mówi doń z politowaniem:
"to nie wiedziałeś, że podczas Reformacji zmieniliśmy zamki w drzwiach?"

===

"piérwsze wolności westchnienie było i westchnieniem wiary."

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 grudzień 11 2005 17:01   
Forum Moderator
Moderator

Jak juz piotrowe kawały:...

Święty Piotr stoji przed kolejką. Przyszedł czas na jakiegoś murzyna.
- Imię?
- Leonardo DiCaprio.
Święty Piotr, zaskoczony, chwycił za telefon:
- Szefie, bo się pogubiłem, Tytanic zatonął czy spłonął?

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 grudzień 11 2005 17:13   
Forum Moderator
Moderator

Na soborze zeszli się wszyscy biskupi i kardynałowie. Jako pierwszy wystąpił sam ojciec swiety.
- Drodzy bracia, firma Coca-Cola wyszła z oferta wielkiego sponsoringu, ale pod jednym małym warunkiem, że zmienimy słowa Chleba naszego powszedniego na "Coca Cole powszednią daj nam dzisiaj. Dlatego też mam pytanie, kiedy kończą się wam kontrakty z piekarniami....

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Bartek
 grudzień 11 2005 17:18   
Forum

Super!
Dajcie więcej. MOze coś o Lutrze???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 grudzień 12 2005 00:12   
Forum Moderator
Moderator

Informacja od moderatora.

Post MateuszaWroca - niezwykle chamski i gówniarski został usunięty za naruszenie Zasad publikacji... Równocześnie jest to ostrzeżenie, że podobny wybryk skończy się dla Ciebie Mateusz podobnie jak skończyły się wybryki HHaralda. Ufam, że już sama groźba spotkania podobnej HAŃBY skłoni Cię do refleksji...

===

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 grudzień 12 2005 00:14   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bartek.D: Super!
Dajcie więcej. MOze coś o Lutrze???

No to oklepany, ale może nie znany tutaj:

Zapytano Jana XXIII ile ludzi pracuje w Watykanie. Po chwili namysłu odpowiedział:
- Myślę, że połowa.

===

Cytat 
Łukasz Gawryś
 grudzień 12 2005 00:33   
Forum Admin
Admin

Glupi ale mnie o tej porze rozwalil

Spotyka się dwóch ateistów. Jeden pyta się drugiego:
- Co tam u ciebie?
- Byłem w kościele.
- I co? Jak tam było?
- Jedno wielkie oszustwo!!! Wszyscy śpiewają, wszyscy robią zrzutkę, A PIJE TYLKO JEDEN!!!

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 grudzień 12 2005 01:03   
Forum

Stara para w tym samym czasie umiera po 70 latach małżeństwa. Św. Piotr pokazuje im niebo, gdzie co załatwić itd. Natomiast para pyta: Piotrze, gdzie znajdziemy adwokata bo chcemy wziąść rozwód? Piotr: ojejku, będzie trudno, bo potrwa aż tu takiego znajdę!
50 lat mineło, para sie napomina: Piotrze jak tam? Znalazłeś adwokata? Piotr: Naprawde trudno! Zapytajcie za 100 lat. Mineło 100 lat, Piotr nareszcie znalazł adwokata i rzekł: oto teraz możecie wziąść rozwód. Para rozwód wzieła. Natomiast mineły dalsze 100 lata, rozwiedzona para zwraca sie do Piotra: Piotrze, zmieniliśmy zdanie, wcale nam nie było tak źle razem, chcielibyśmy wziąść śłub ponownie, gdzie znajdziemy księdza? Piotr: właśnie tego sie obawiałem, ponad 2000 lat już tu jestem i żadnego nie spotkałem!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,32 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości