Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Jeden Bóg, skąd tak wiele Religii ?
 |  Wersja do druku
Marcjon
 luty 18 2006 08:43   
Forum

Status: offline

Cześć Ania. Naprawdę Cię rozumiem. Kiedyś plątałem się podobnie jak Ty, po różnych odłamach protestanckich i z nich mnie Pan Jezus wyrwał.Po otrzymaniu tej pięknej łaski nawrócenia, teraz jestem prawdziwym katolikiem już ponad 17 lat. Jest prawda, dopiero po tym nawróceniu mam poznanie Pana Jezusa. Mam go w moim sercu i teraz muszę w Nim wzrastać. Teraz jak Pan Jezus chce, co mamy robić, aby to wzrastanie się odbywało. Najważniejsze to Sakramenty Swięte, bo w nich Jezus położył moc zbawczą i przez te sakramenty działa. Dlatego Msza Swięta to centrum zbawczego działania na żywo (teraz) ma tak wielkie znaczenie.
Widzisz Ania tego nie znajdziesz w innych wyznaniach. Oni tego nie mają, bo ich wiara to wymysł Lutra albo kogoś innego. Nie działali oni sami, byli tak samo pod natchnieniem, ale nie Jezusowym. Dlatego jest Jeden Bóg a tak wiele religii. Ania pozdrów odemnie mamę i powiedz jej, że się cieszę, że idzie dzielnie z Jezusem i z Jego Kościołem Katolickim.
Ps. Jacek nie wie co pisze. Myśli że Kościół Katolicki to wymysł człowieka. Nie wiem co zrobił w życiu, ale jego owoc pokazuje, że porządnie upadł. Pewno dawno nie był do spowiedzi.
Pozdrawiam Leon
hmmm.... to bardzo piekne, ze przezyles nawrocenie w kosciele katolickim. Ale zbawienie jest tylko w kosciele katolickim? Bo wydawalo mi sie, ze juz KK odszedl od tej nauki- no coz, widocznie sie mylilem.

bo ich wiara to wymysł Lutra albo kogoś innego.
na tej samej zasadzie mozne powiedziec, ze nasza to wymysl papiezy.

z Jezusem i z Jego Kościołem Katolickim.
To inne koscioly nie sa Jezusowe?

Czlowieku, przeczytaj sobie 14 rozdzial listu do rzymian. I podziel sie spostrzezeniami. Bo jeszcze jeden taki post i zostane protestantem...

===

"Słuchajcie więc: To moja pieśń, Moja herezja,(...)Moja nadzieja, Że nie jestem stąd, Nie z tego świata"

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 18 2006 15:24   
Forum

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 luty 18 2006 17:30   
Forum

Quote by Marcjon:.... to bardzo piekne, ze przezyles nawrocenie w kosciele katolickim. Ale zbawienie jest tylko w kosciele katolickim? Bo wydawalo mi sie, ze juz KK odszedl od tej nauki- no coz, widocznie sie mylilem.

Jeżeli tak rozumiesz Kościół Katolicki to jaki z Ciebie katolik. Przynajmniej nie okłamuj siebie samego.Lepiej dla Ciebie jest zrozumieć prawdę o swojej wierze niż okłamywać siebie i trwać w błędzie.
Kiedyś byłem w tej samej sytuacji miałem kryzys wiary, myślałem nawet że Kościół Katolicki to kościół antychrysta, ale teraz dzięki Jezusowi wszystko dla mnie jest inaczej.
Czy jest zbawienie poza Kościołem Katolickim ?. Widzę że wierzysz że jest. Czy to jednak prawda?. Zastanów się. Jeszcze raz spokojnie powoli słowo po słowie przeczytaj sobie 6 rozdział Ewangeli Sw. Jana. Tyle razy czytaj aż zrozumiesz, że musisz jeść ciało Jezusa i pić jego krew, aby być zbawiony.
Tylko Kościół Katolicki to daje swoim wiernym. To jest tylko jeden przykład, gdyż jest masa innych.
na tej samej zasadzie mozne powiedziec, ze nasza to wymysl papiezy.

Była by to prawda, gdybby papieże działali sami z siebie, prawda jest jednak inna. Do tego urzędu powołuje ich sam Jezus.
To inne koscioly nie sa Jezusowe?

A czy są? Czy może ten sam Jezus uczyć jednych co innego niż drugich? Trzeba uważać gdyż oprócz Boga jest szatan.

Czlowieku, przeczytaj sobie 14 rozdzial listu do rzymian. I podziel sie spostrzezeniami. Bo jeszcze jeden taki post i zostane protestantem...

Problem w tym rozdziale był w sprawie jedzenia. Musisz rozumieć, że wierni którzy mieli ten problem to wszyscy katolicy i Sw. Paweł daje wskazówki do nich, którzy są jednej wiary.
Tu mówimy jednak o innych wiarach, to kolosalna różnica.
Chcesz zwalić winę na mnie, że straciłeś wiarę katolicką?. Zastanów się. Wiarę móżna tylko stracić przez grzech i trwanie w nim. Spowiedź , Msza Swięta i Komunia jest jeszcze dla nas dostępna i jest za darmo z łaski dana nam przez Jezusa. Nie zmarnuj szansy!!!
Pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Marcjon
 luty 18 2006 23:03   
Forum

musisz jeść ciało Jezusa i pić jego krew, aby być zbawiony.
Tylko Kościół Katolicki to daje swoim wiernym.
Nie masz racji. Nawet z perspektywy nauczania papieskiego. Bo tak sie sklada, ze z kosciolem grekokatolickim mamy interkomunie.

Była by to prawda, gdybby papieże działali sami z siebie, prawda jest jednak inna. Do tego urzędu powołuje ich sam Jezus.
Papiestwo istnieje od IX W. takie sa fakty, nie wymyslili tego ani satanisci, ani komunisci, ani pisarze new-age. I wybacz, ale papieze wielokrotne dzialali nie zgodnie z wola Boza. O ile wiem, maksymalnie bylo czterech papiezy, walczacych o wladze. A dwuch bylo norma przez dlugi okres czasu.

Problem w tym rozdziale był w sprawie jedzenia. Musisz rozumieć, że wierni którzy mieli ten problem to wszyscy katolicy i Sw. Paweł daje wskazówki do nich, którzy są jednej wiary.
Dotyczy nie tylko sprawy jedzenia. Przeczytaj jeszcze raz.

===

"Słuchajcie więc: To moja pieśń, Moja herezja,(...)Moja nadzieja, Że nie jestem stąd, Nie z tego świata"

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,14 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty