Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Strona, która informuje o procedurze wystąpienia z KRK
 |  Wersja do druku
proch
 grudzień 18 2005 18:55  (Czytany 11535 razy)  
Forum

Status: offline

Co myślicie o stronie www.apostazja.info, która informuje o sposobie i skutkach wystąpienia z Kościoła rzymskokatolickiego? Czy myślicie, że to dobry pomysł by ułatwiać w taki sposób apostazje?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 18 2005 21:06   
Forum

Akurat dobrze ich banner wskazuje, że apostazja to droga w bok, ba, droga, której nie ma. A Krk to droga asfaltowa, do przodu.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 grudzień 18 2005 22:20   
Forum Moderator
Moderator

Bardzo mnie ciekawu czy jezeli bym dokonal takiego aktu to skonczyloby sie gadanie rodziny o koscielnym slubie i chrzecie dzieci...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 18 2005 22:52   
Forum

Zgadzam się z Mateuszem - znak ten dobrze pokazuje. Kr-k to szeroka i wygodna droga. Ciekawe dokąd prowadzi? Może zajrzyjmy do najlepszego "informatora turystycznego" świata - do Biblii? Są inne drogi, ale - oczywiście - także bezdroża, np. sekty czy ateizm.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 18 2005 22:52   
Forum

Niechcący zdublowałem - sorry...

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 19 2005 12:07   
Forum

Quote by maxurd: Bardzo mnie ciekawu czy jezeli bym dokonal takiego aktu to skonczyloby sie gadanie rodziny o koscielnym slubie i chrzecie dzieci...

Dzoszłyby jeszcze pretensje o herezje, schizmę, apostazję etc. W dodatku człowiek odstępujący od Krk sam wybiera potępienie (por. Sobór Florencki).

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 grudzień 19 2005 12:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by mateuszwroc:
W dodatku człowiek odstępujący od Krk sam wybiera potępienie (por. Sobór Florencki).

Chyba sie zdecyduje, bo brzmisz bardzo zachecajaco... Co do tych wczesniejszych przez Ciebie wymienianych to nie mam juz porblemu, bo przywyklem... Teraz chcialbym byc pewien, ze bede mial spokoj w sprawie slubu i chrztu potencjalnych dzieci...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 19 2005 12:42   
Forum

Na szczęśćie naukami Kr-k nie trzeba się przejmować- tylko Bożymi trzeba.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grigorij
 grudzień 20 2005 17:50   
Forum

Quote by Marcin W: Zgadzam się z Mateuszem - znak ten dobrze pokazuje. Kr-k to szeroka i wygodna droga. Ciekawe dokąd prowadzi? Może zajrzyjmy do najlepszego "informatora turystycznego" świata - do Biblii? Są inne drogi, ale - oczywiście - także bezdroża, np. sekty czy ateizm.

" Wchodźcie przez ciasną bramę; bo szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują"
(Mt 7,13-14)

Ja tam więc wole chodzić ciasniutką i mniej wygodną drogą

===

!! Жыве Беларусь !!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
dawid1976
 grudzień 20 2005 20:35   
Forum

takiej ładnej, wyraźnej, prostej drogi asfaltowej w Polsce jeszcze nie ujżałem, jeśli członkowsko w KK zagwarantuje mi takie fajne drogi w Polsce to od razu zmieniam wyznanie

aha, tak na marginesie:

prawdziwy cud wynikający od Jana Pawła II byłby taki gdyby przy jego ostatniej wizycie Polacy autostrady wybudowali, coś takiego by było naprawde nie do wiary i każdy ateista by to uznał jako cud no ale teraz trzeba Kwacha o rade pytać a ten przygotowując sie na wizyte w Watykanie chciał być przygotowany i już zaczął ćwiczyć"ułaskawienie"

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 grudzień 20 2005 21:34   
Forum

Quote by mateuszwroc: Akurat dobrze ich banner wskazuje, że apostazja to droga w bok, ba, droga, której nie ma. A Krk to droga asfaltowa, do przodu.

To jak się to ma do Ew.Mat.7:3-14, gdzie jest napisane "Przestronna droga prowadzi do zguby" A tu jeszcze asfaltowa, to zn,że KrK szybciutko toczy się po równej drodze na zatracenie czy tak należy ten tekst rozumieć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 grudzień 20 2005 21:36   
Forum

Quote by mateuszwroc:
Quote by maxurd: Bardzo mnie ciekawu czy jezeli bym dokonal takiego aktu to skonczyloby sie gadanie rodziny o koscielnym slubie i chrzecie dzieci...

Dzoszłyby jeszcze pretensje o herezje, schizmę, apostazję etc. W dodatku człowiek odstępujący od Krk sam wybiera potępienie (por. Sobór Florencki).

A czy zbawienie jest tylko w KrK w innych kościołach to go nie ma

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 20 2005 22:18   
Forum

Quote by dawid1976: takiej ładnej, wyraźnej, prostej drogi asfaltowej w Polsce jeszcze nie ujżałem, jeśli członkowsko w KK zagwarantuje mi takie fajne drogi w Polsce to od razu zmieniam wyznanie

Tak tanio gotowyś duszę sprzedać?

Quote by rys:
To jak się to ma do Ew.Mat.7:3-14, gdzie jest napisane "Przestronna droga prowadzi do zguby" A tu jeszcze asfaltowa, to zn,że KrK szybciutko toczy się po równej drodze na zatracenie czy tak należy ten tekst rozumieć.

Myślimy podobnie!

Quote by rys:
A czy zbawienie jest tylko w KrK w innych kościołach to go nie ma

To Ty o tym nie wiesz, że to nie Jezys zbawia, a Kościół?

===

Profil   Email 
 Cytat 
friend
 grudzień 21 2005 03:28   
Forum

Konstytucja dogmatyczna o Kosciele:
Sobór święty zwraca się w pierwszym rzędzie do wiernych katolików. Uczy zaś, opierając się na Piśmie świętym i Tradycji, że ten pielgrzymujący Kościół konieczny jest do zbawienia. Chrystus bowiem jest jedynym Pośrednikiem i drogą zbawienia, On, co staje się dla nas obecny w Ciele swoim, którym jest Kościół, On to właśnie podkreślając wyraźnie konieczność wiary i chrztu (por. Mk 16,10, J 3,5) potwierdził równocześnie konieczność Kościoła, do którego ludzie dostają się przez chrzest jak przez bramę. Nie mogliby tedy być zbawieni ludzie, którzy wiedząc, że Kościół założony został przez Boga za pośrednictwem Chrystusa jako konieczny, mimo to nie chcieliby bądź przystąpić do niego, bądź też w nim wytrwać.
(...) Nie dostępuje jednak zbawienia, choćby był wcielony do Kościoła, ten, kto nie trwając w miłości, pozostaje wprawdzie w łonie Kościoła "ciałem", ale nie "sercem".
Wszyscy zaś synowie Kościoła pamiętać winni o tym, że swój uprzywilejowany stan zawdzięczają nie własnym zasługom, lecz szczególnej łasce Chrystusa, jeśli zaś z łaską tą nie współdziałają myślą, słowem i uczynkiem, nie tylko zbawieni nie będą, ale surowiej jeszcze będą sądzeni.
LG 14

===

friend

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 21 2005 08:26   
Forum

A teraz proszę mi wykazać, gdzie w Biblii jest napisane, że tylko przynależąc do Kościoła rzymsko - katolickiego można być zbawionym. Jeśli nie da się tego wykazać, znaczy to, że jest to tylko czcza gadanina hierarchów kościelnych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 grudzień 21 2005 12:35   
Forum Moderator
Moderator

Friend wszystko sie zgadza. Pytanie jest nastepujace. Czy przypadkiem ksciol, ktory masz na mysli nie do konca pokrywa sie z kosciolem, o ktorym naucza Biblia...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub
 grudzień 21 2005 13:38   
Forum

Pytanie można sformułować jeszcze inaczej - czy wspólnotom eklezjalnym nie będącym w jedności z KRK przysługuje miano kościoła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 grudzień 21 2005 13:50   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Kuba: Pytanie można sformułować jeszcze inaczej - czy wspólnotom eklezjalnym nie będącym w jedności z KRK przysługuje miano kościoła.

I tak w kolo... Problem katolicki polega na tym, ze nazywaja protestanckie koscioly wspolnotami eklezjalnymi w oparciu o definicje, ktora sami stworzyli w dobie walki z reformacja... Pytanie jest jednak takie : Czy Bog jest dla kosciola czy kosciol dla Boga? Czy to my mamy dopasowywac rzeczywistosc do naszych wyobrazen czy moze mamy szukac zawsze tej rzeczywistosci?? I co wtedy gdy odkryjemy, ze a rzeczywistosc jest inna niz nasze przekonania... W koncu jeszcze jedna smutna wiadomosc. To ze ktos (jakis czlowiek, papiez biskup, moderator forum, lub swiety innocenty) uwazaja, ze protestanci nie zyja w kosciele tylko w jakims niewiadomo czym to nie znaczy jeszcze, ze Bog tak uwaza... A co on mysli o kosciele moge poczytac w Biblii... No i jakos ciezko to pogodzic z "swieta tradycja" i nauczaniem ze poza KK brak zbawienia... O przepraszam. pelni zbawienia...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub
 grudzień 21 2005 14:23   
Forum

Kurczę, nie spodziewałem się, że będę musiał tłumaczyć się na wzór Marcina W - Otóż powyższe pytanie postawiłem żartobliwie. OK?

Maxurd! Z tego co wiem same kościoły protestanckie nie koniecznie chcą uchodzić za kościół w rozumieniu jakie nadaje mu KRK, a ten z kolei wcale nie neguje możliwości zbawienia w innych wspólnotach chrześcijańskich. I dlatego nie ma problemu po żadnej ze stron.

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 grudzień 21 2005 20:17   
Forum

A tak naprawde mam pytanie:

Jak w ogóle działa zbawienie w KK?

To co ja rozumie to:

wszystcy którzy są ochrzczeni w KK będą zbawieni,

obojętnie jakie życie prowadzą,

jest natomiast czyściec, i kto teraz nie żyje według przekazań itd, musi za to zapłacić w czyśćcu

jedynie święci idą prosto do nieba, reszta musi sie troche pokopcić...(nawek kilka tysięcy lat)

Prosze mnie poprawić jeśli się myle, ale prosze również o źródła katechizmu KK a nie jakieś ..no bo.. bla bla...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 grudzień 21 2005 20:55   
Forum

Co myślicie o stronie www.apostazja.info, która informuje o sposobie i skutkach wystąpienia z Kościoła rzymskokatolickiego? Czy myślicie, że to dobry pomysł by ułatwiać w taki sposób apostazje?

Nigdzie się nie zapisywałem, to też z niczego nie muszę się wypisywać

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 grudzień 23 2005 21:04   
Forum Moderator
Moderator

Ten temat traktuje o stronie www. Jeśli chcecie rozmawiać o zbawieniu, załóżcie nowy, albo przenieście się do innych, odpowiednich tematów. Offtopic będzie kasowany.
Po raz kolejny rozmówki nie na temat zaczynają się na lini MarcinW - mateuszwroc. Ech...

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 grudzień 24 2005 06:11   
Forum

Prawdą jest że nie ma Zbawienia poza Kościołem Katolicki, gdyż to tylko Ten Kościoł jest Jego Kościołem. Tak głoszą Apostołowie i Ewangeliści Kościoła Katolickiego. Kościoł Katolicki przez Swoje Pismo Swięte wyraźnie głosi co powiedział Jezus do Sw. Piotra Ty jesteś Piotr,i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. Zauważ co Jezus mówi zbuduję Kościół mój czyli nie człowiek Piotr buduje Jezusa Kościoł, ale On Sam Go Buduje tylko na Piotrze. Czyli jak ten Kościół znaleźć? No musi tam być Piotr, albo w linii znim jego następca. Czy można Np Lutra wsadzic jako jego następcę,czy Kalwina albo innych im podobnych? Nie trzeba być zbytnio mądrym zeby powiedzieć NIE !!! Więc kto jest tym nstępcą? Też dużej mądrości nie potrzeba że jest nim Benedykt 16. Teraz jeżeli Kościół Katolicki jest Kościołem Jezusa (nie znamy innego Kościoła o którym Biblia by mówiła że jest Koćciołem Jezusa)to niema gdzie indziej ZBAWIENIA. To nie znaczy, że tylko Katolicy będą zbawieni. To znaczy że w innych Koścołach np. protestanckich nie znajdziesz zbawienia, a ci co do tych kościołów należą będą ZBAWIENI ale tylko przez Kościół Katolicki. Jeżeli będą zbawieni. Ja tego niem Zbawicielem Jest Jezus Chrystus. Co ja wiem to, że Jezusa którego oni głoszą nie można porównać do Jezusa Biblijego. Ich Jezus to po prostu samolub tylko ja ja ja !!! jak by nie wiedział kim jest. Nasz Jezus jest bardzo rodzinny i dzielący się wszystkim z tymi którzy go kochają. Jak w rodzinie. Tą samą miłością Kocha Ojca który jest w Niebie i Tą samą miłością Kocha swoja Mamę Maryję. Tą samą miłością kocha nas udowodnił to umierając za nas na Krzyżu. Mało to Jest bardzo rodzinny dzieli się z nami swoim Ojcem. Jego Ojciec przez Jezusa stał się NASZYM Ojcem. Tak samo Jezus dzieli się z nami Swoją Mamą. Czytaj słowa Jezusa kiedy umierał na Krzyżu. Jezusa mama przez Jezusa stała się naszą Mamą. Jezus Swoją Męką i Smiercią wypracował i połączył nas z rodzicami, których mamy teraz w Niebie. Czy to nie jest dla nas Wielka radość o tym wiedzieć szczególnie teraz kiedy zbliżają się Swięta Bożego Narodzenia?.
Porównaj teraz tą piękną prawdę o Jezusie z tym co niby o Nim głoszą kościoły protestanckie!!!. Wyraźne jak na dłoni że ich Jezus to nie Jezus z Nazaretu Biblijny. Nie mówię że nie głoszą Jezusa nauki, który uczy nas jak być dobrym. Umią czytać. Bibliia ich jest jednak dopracowana przekręcana aby w ważnych punktach,gdzie zrozumienie może być podwójne, pracowało dla nich. Porównaj sam jak masz możność. Ja tę możność mam, gdyż mam obydwie Biblie. Nie uczą prawidłowo jak to,być dobrym, zdobyć. Dlatego mogą być tylko zbawieni przez Nasz Kościół Rzymsko Katolicki.

Wesołych Swiąt Bożego Narodzenia
Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 grudzień 24 2005 11:28   
Forum Admin
Admin

Nie no niemozliwe! Takie rewelacje! Mysle ze teraz wszyscy protestaci juz sie nie beda wahac i przejda do jedynego slusznego!

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 24 2005 14:39   
Forum

Co za stek bzdur! A ja mogę tak samo dobrze powiedzieć, że Kościół katolicki nie jest Kościołem chrystusowym, bo wprowadził nauki pogańskie, zwyczaje pozabiblijne, supremację biskupów Rzymu, zafałszowuje Pismo Święte, opacznie je wyjaśnia... Ba! Mogę napisać, że katolicy nawet nie są chrześcijanami, bo nie przyjmują chrztu tak, jak to czytamy w Biblii - na wyznanie wiary. Mogę napisać o występkach i manupulacjach ojców "świętych", o tym jak zrodziła się potęga państwa Watykańskiego, jak kupczono urzędami i odpustami, jak czerpano korzyści z nierządku, jak oszukiwano ludzi. I zakończyć to jeszcze bezczelnie życzeniami "Wesołych Świąt"!

Doprawdy coraz bardziej się przekonuję, że im dalej od Kr-k i Wartkanu, tym bliżej się jest Boga i prawdziwego chrześcijaństwa. Uprzejmie dziękiję za zepsucie mi świątecznego nastroju. Jakże to po katolicku, panie "dobry chrześcijaninie"! Zadziwiające jaką to satysfakcję niektórym sprawia ranienie i krzywdzenie innych. Nie ważne, że kogoś może doprowadzili do łęz - oni się dobrze czują. I jeszcze mają czelność żywić przekonanie, że Bóg się do czegoś takiego przyznaje! Mi się właśnie odechciało dziś cokolwiek świętować...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 grudzień 24 2005 18:11   
Forum

Nasze zbawienie to droga krzyżowa.Wiemy co Pan Jezus powiedział. Musisz zaprzeć się nawet siebie samego i wziąść krzyż. Nie jest to jednak powód do załamania czy rozpaczy, ale do radości. Nie jesteśmy sami na tej drodze, ale Jezus jest z nami aż do końca świata i ciągle działa przez Swój Kościół. Kiedy On jest z nami czy można być bez radości?. Jednak prawda to Jezus i ta prawda nas wyzwoli ,z czego ? z niewoli grzechu i z pod mocy szatana. Gdzie tę pomoc szukać?. Najważniejsza to Msza Swięta. Działanie wszystkich 7 sakramentów w jednym czasie. To proces zbawienia na żywo (taraz). Szukaj co Kościół Swięty uczy o Mszy Swętej. Ja to podsumowałem w skrócie. Dzisiaj Mamy Vigilię Bożego Narodzenia. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na Pasterkę.Przywitanie Dzieciątka Jezus, Który przszedł do nas ludzi, tylko w jednym celu. Wybawić nas z tego łez podołu, abyśmy byli szczęśliwi i to wpełni. Niech ten ból,który Wam może sprawiłem wprowdzi Was do pełnego nawrócenia i do powrotu do Kościoła Jezusowego. Bo tam gdzie Kościół Jezusowy tam jest Jezus, tam zbawienie, nie ma innego Zbawiciela tylko Jezus Chrystus. Jeszcze raz zapraszam wszystkich na Pasterkę i ukłońmy się wspólnie przed Dzieciątkiem Jezus w tym dniu Jego Swiętych Urodzin. Posłuchaj mojej porady nie chcę niczego złego dla Ciebie. Pan Jezus jest naszym Zbawicielem nie ja i to On ustalił nam tą drogę zbawienia bo Jest Drogą, a temu który idzie Jego drogą daje życie bo jest Zyciem. Ja jestem tym, który tę prawdę akceptuje nie odrzucam i to jest moje największe szczęście.
Pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 grudzień 24 2005 20:48   
Forum Admin
Admin

Nasze zbawienie to droga krzyżowa.Wiemy co Pan Jezus powiedział. Musisz zaprzeć się nawet siebie samego i wziąść krzyż.

Jezus powiedzial tez inne rzeczy. Apostolowie rownierz. Polecam slowa ktore mowia o zbawieniu np List do Rzymian.

Nie jest to jednak powód do załamania czy rozpaczy, ale do radości. Nie jesteśmy sami na tej drodze, ale Jezus jest z nami aż do końca świata i ciągle działa przez Swój Kościół. Kiedy On jest z nami czy można być bez radości?. Jednak prawda to Jezus i ta prawda nas wyzwoli ,z czego ? z niewoli grzechu i z pod mocy szatana.

Zastanowiles sie do kogo to piszesz ? Czy uwazasz ze protestatow nalezy nawracac ?

Gdzie tę pomoc szukać?. Najważniejsza to Msza Swięta.

Poczytaj biblie... zobacz na co kladli akcent Jezus i apostolowie.

Działanie wszystkich 7 sakramentów w jednym czasie.

Malzenstwo i kaplanstwo szczegolnie na raz.

To proces zbawienia na żywo (taraz). Szukaj co Kościół Swięty uczy o Mszy Swętej. Ja to podsumowałem w skrócie.

I znowu: Dlaczego kosciol jest swiety? Bo ma msze ktora daje zbawienie, a dlaczego msza daje zbawienie ? Bo mowi tak swiety kosciol...

Dzisiaj Mamy Vigilię Bożego Narodzenia. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na Pasterkę.Przywitanie Dzieciątka Jezus, Który przszedł do nas ludzi, tylko w jednym celu. Wybawić nas z tego łez podołu, abyśmy byli szczęśliwi i to wpełni.

Nie pozostane dluzny i wymieniajac goscine zapraszam jutro do kosciola ewangelickiego na nabozenstwo Narodzenia Panskiego zeby wspolnie przezywac narodziny naszego zbawiciela.

Niech ten ból,który Wam może sprawiłem wprowdzi Was do pełnego nawrócenia i do powrotu do Kościoła Jezusowego.

Dziekuje ale niestety ja juz jestem w Kosciele Jezusowym. Przez chrzest Pan Bog mnie przyjol do swojego Kosciola. A bol ... no coz sprawia mi bol jak patrze na twoje zapatrzenie w pewna instytucje.

Bo tam gdzie Kościół Jezusowy tam jest Jezus, tam zbawienie, nie ma innego Zbawiciela tylko Jezus Chrystus.

Amen.

Jeszcze raz zapraszam wszystkich na Pasterkę i ukłońmy się wspólnie przed Dzieciątkiem Jezus w tym dniu Jego Swiętych Urodzin.

Ja czynie podobnie z nabozenstwem.

Posłuchaj mojej porady nie chcę niczego złego dla Ciebie.

Czyli intencje przynajmiej mamy wspolne.

Pan Jezus jest naszym Zbawicielem nie ja i to On ustalił nam tą drogę zbawienia bo Jest Drogą, a temu który idzie Jego drogą daje życie bo jest Zyciem.

Tylko sprecyzujmy co jest ta droga. Ta droga jest wiara (w sensie ufnosci) w Boga.

Ja jestem tym, który tę prawdę akceptuje nie odrzucam i to jest moje największe szczęście.

Widzisz ile mamy wspolnego!

Pozdrawiam i zycze wesolych swiat oraz wielu refleksji duchowych w czasie swieta Narodzenia Panskiego.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 grudzień 24 2005 21:46   
Forum

Quote by leong: Nasze zbawienie to droga krzyżowa.Wiemy co Pan Jezus powiedział. Musisz zaprzeć się nawet siebie samego i wziąść krzyż.

Tak, niewątpliwie chrześcijanin musi się wiele nacierpieć - zwłaszca od tych, którzy nienawidzą go za jego wiarę, którzy opluwają go i lżą z tego tyko powodu, że śmie mieć inne spojrzenie, inne wyobrażenie swego związku z Bogiem. Wielu dobrych chrześcijan cierpiało ze względu na Jego imię i wierność Mu - niszczonych przez "jedyniesłuszny" Kośció, palonych na stosach, torturowanych, przymuszanych do wyrzeczenia się swej świętej, chrześcijańskiej wiary. Tak, chrześcijanie zmuszani są wciaż do dźwigania krzyża, skoro chcą kroczyć za Panem Jezusem.

Quote by leong:
Nie jestto jednak powód do załamania czy rozpaczy, ale do radości. Nie jesteśmy sami na tej drodze, ale Jezus jest z nami aż do końca świata i ciągle działa przez Swój Kościół.

Tak, baptyści, zielonoświątkowcy, luteranie podejmują wiele wspaniałych dzieł, działając w imię Jezusa Chrystusa. Bóg powołuje ich do bycia prawdziwymi świadkami swego Syna wśród ludzi.

Quote by leong:
Kiedy On jest z nami czy można być bez radości?. Jednak prawda to Jezus i ta prawda nas wyzwoli ,z czego ? z niewoli grzechu i z pod mocy szatana.

Prawda. Tylko On może ludzi wyswobodzić. Ta walka przekracza ludzkie możliwości!

Quote by leong:

Rozumiem, że mówisz o rzekomej ofierze z Chrystusa składanej przez kapłana? Czyżbyś wierzył, że kapłan ma moc krzyżować Chrystusa, składać Go w ofierze? A ja myślę, że ofiara Chrystusa była tak doskonała, że nie wymaga już żadnych innych ofiar, zadnych na poły magicznych obrzędów!

Gdzie szukać tej pomocy? W osobistym związaniu się z Bogiem! W powierzeniu Mu całego swego życia! W społęczności z Nim!

Quote by leong:

W tym tych pieciu, które Kościół katolicki sam sobie wymyślił! To lepsze niż był kiedyś taki szampon Vidal Sassob Wash&Go - dwa w jednym. Tam było tylko dwa w jedyntm, a tu aż siedem w jednym. Kr-k bije Vidala na głowę!

Quote by leong:
To proces zbawienia na żywo (taraz).

Wow! Live! Jak mecz w telewizji (czasem)! A ja Ci powiem - proces zbawiania "na zywo" widzę u baptystów. Widzę ludzi, których życie Bóg zmienia.Widziałem narkomana, który ze łzami w oczach zapraszał Jezusa do swego życia. Znam alkoholika wyzwolonego z nałogu. Znam byłego gangstera, który 11 lat przesiedział za kratkami, a teraz chce zmienić swoje życie, chce się poznać Boże woli. Tak wielkie rzeczy Bóg czyni wśród baptystów, w których ci ludzie znaleźli oparcie. A powiem Ci jeszcze coś - we wspólnocie, z którą jestem związany jest pastor, który kiedyś był praktycznie niewierzący.

Quote by leong:
Szukaj co Kościół Swięty uczy o Mszy Swętej.

Słuszniejsze jest słuchanie tego, co mówi Jezusa, a nie Kościół! Bo Kościół to omylni ludzie, a Jezus to nieomylny Bóg!

Quote by leong: Dzisiaj Mamy Vigilię Bożego Narodzenia. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na Pasterkę.Przywitanie Dzieciątka Jezus, Który przszedł do nas ludzi, tylko w jednym celu. Wybawić nas z tego łez podołu, abyśmy byli szczęśliwi i to wpełni.

Na pasterce będę i to w jednym z najważniejszych miejsc w Polsce - na Lednicy. Ale będę tam nie dlatego, że wierzę w to, co dzieje się podczas mszy, bo nie wierzę. Bo nie wierzę w to, że jest to ofiara. Będę ram z innych zupełnie powodów.

Quote by leong:
Niech ten ból,który Wam może sprawiłem wprowdzi Was do pełnego nawrócenia i do powrotu do Kościoła Jezusowego.

Fajnie - jesteś świadomu tego, że sprawiłeś ból. Pewnie to po prostu było Twoim jedynym celem, bo chyba sprawiło Ci ogromną saytsfakcję. A o mnie i moje nawrócenie się troszczyć nie musisz. Ja już znalazłem Jezusowy Kościół. Spotkałem Jezusa wówczas, gdy uwolniłem się spod wpłuwów katolickich.

Quote by leong:
Bo tam gdzie Kościół Jezusowy tam jest Jezus, tam zbawienie, nie ma innego Zbawiciela tylko Jezus Chrystus.

Zgadza się!

Quote by leong:
Jeszcze raz zapraszam wszystkich na Pasterkę i ukłońmy się wspólnie przed Dzieciątkiem Jezus w tym dniu Jego Swiętych Urodzin.

Świętych urodzin? No, chyba przegiąłeś? Poza tym nie ma żadnej gwarancji, że śą to jego urodziny - dzień ten należy traktować jako PAMIĄTKĘ jedynie, bo nie znamy daty narodzin Chrystusa. A ja zapraszam na uroczyste nabożeństwo do którejś z kaplic baptystycznych. Ja sam tam jutro idę radować się z faktu narodzin Chrystusa.

Quote by leong:
Posłuchaj mojej porady nie chcę niczego złego dla Ciebie.

Zaiste nie chce niz złego ode mnie taki, co mi wiadro pomyj na głowę wylewa!

Quote by leong:
Pan Jezus jest naszym Zbawicielem nie ja i to On ustalił nam tą drogę zbawienia bo Jest Drogą, a temu który idzie Jego drogą daje życie bo jest Zyciem.

Ptawda! Od nas tylko zależy czy tą drogą zechcemy iść. Ja właśnie jestem na jej początku.

Quote by leong:
Ja jestem tym, który tę prawdę akceptuje nie odrzucam i to jest moje największe szczęście.

Ja też tą prawdę akceptuję, dlatego znalazłęm się w takiej a nie innej wspólnocie - tam, gdzie czuję się powołany przez Boga.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 grudzień 24 2005 22:44   
Forum Moderator
Moderator

PEREŁKA!

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub
 grudzień 24 2005 23:33   
Forum

Quote by Marcin W:
Quote by leong:

Rozumiem, że mówisz o rzekomej ofierze z Chrystusa składanej przez kapłana? Czyżbyś wierzył, że kapłan ma moc krzyżować Chrystusa, składać Go w ofierze? A ja myślę, że ofiara Chrystusa była tak doskonała, że nie wymaga już żadnych innych ofiar, zadnych na poły magicznych obrzędów!

...

Marcinie! Przecież nie na krzyżowaniu polega ofiara. Czyżbyś uważał, że to oprawcy Jezusa byli kapłanami, którzy składali z Niego ofiarę? Ofiara w biblijnym rozumieniu to pewien dar a nie ponoszenie kary (Bóg to nie jest jakiś psychosadysta!), a Jezus ofiarował się Ojcu szczególnie w godzinie swojej męki. Wypaczone pojęcie na temat Ofiary Mszy Św wśród jej krytykantów, jak zauważyłem, wypływa niekiedy z ich wypaczonego rozumienia samego sensu ofiary. Jesteś tego żywym przykładem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,62 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości