Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Prawdziwa religia
 |  Wersja do druku
Morzan
 grudzień 29 2005 20:59  (Czytany 10677 razy)  
Forum

Status: offline

Widzę, że częstym tematem na tym forum są spory o to,który kościół jest drogą do Boga.Niektórzy nawet uważają, że zbawienie nie jest zarezerwowane dla jednego tylko kościoła.A czy nie jst napisane, że jest tylko JEDEN Kosciół i JEDNA wiara i abyśmy nie czynili międze nami rozłamów ale trwali w jednej myśli.Nie chcę tu dochodzić do tego, który kościół jest tym jedynym, ale że coś jednak nie gra.Ktoś złamał to biblijne nakazanie skoro jest tak dużo chrześcijańskich wyznań.

===

"poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" JEZUS

Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 grudzień 29 2005 21:24   
Forum

Słuszna uwaga. Każdy wyznawca broni swoich prawd wiary. Jednak ja mam takie pytanie: Co sie stanie, jeśli po śmierci nie ujrzycie Boga? Pisząc inaczej, staniecie przed obliczem czegoś, czego się nie spodziewaliście. Np. okaże się, że nasza cywilizacja pochodzi z...gwiazd, a nie od Boga??? tak, teraz mnie wyśmiejecie za to co napisałem, ale nie zamierzam się wstydzić swoich poglądów. A pytam Was tylko o zdanie

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 29 2005 22:25   
Forum

Quote by gargamel: Słuszna uwaga. Każdy wyznawca broni swoich prawd wiary. Jednak ja mam takie pytanie: Co sie stanie, jeśli po śmierci nie ujrzycie Boga?

zakład Pascala i co ty na to?

A poza tym, my mamy pewność.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafał
 grudzień 29 2005 22:41   
Forum

A poza tym, my mamy pewność.

a skąd? Czy tylko na podstawie Biblii oraz 'relacji' świadków?

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 grudzień 30 2005 18:05   
Forum

zakład Pascala i co ty na to?

Jeśli chodzi o zakład Pascala (można go odwrócić na korzyść niewiary ), to uważam, że byłby on słuszny dla religii jako prywatnej sprawy każdego człowieka, a nie jako instytucji społeczno-polityczneo-patologicznej z jakimi mamy do czynienia.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
wojwa
 grudzień 30 2005 18:09   
Forum

Co sie stanie, je¶li po ¶mierci nie ujrzycie Boga? Pisz±c inaczej, staniecie przed obliczem czego¶, czego się nie spodziewali¶cie.

I widzisz Gargamel - my się tym nie przejmujemy

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 grudzień 30 2005 18:11   
Forum

I widzisz Gargamel - my się tym nie przejmujemy

Jak byście się nie przejmowali to nie było by tej całej ceremonii - czy w religii nie chodzi o Zbawienie? Czy Jezus to nie Zbawienie? Masz ludzi za głupców czy co?

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 30 2005 18:39   
Forum

Quote by Gocek: Jeśli chodzi o zakład Pascala (można go odwrócić na korzyść niewiary ), to uważam, że byłby on słuszny dla religii jako prywatnej sprawy każdego człowieka, a nie jako instytucji społeczno-polityczneo-patologicznej z jakimi mamy do czynienia.

ja mam do czynienia z wiarą jako moją osobistą sprawą. To, że przekłada się ona na kontekst społeczny to normalne.
Chrześcijaństwo - w tym i katolicyzm wyraża sie także poprzez instytucje, ale istota chrześcijanstwa jest wiara a nie instytucja

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 30 2005 19:36   
Forum

Ów jeden Kościół to Kościół katolicki, a owa jedna Wiara to katolicyzm.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 grudzień 30 2005 21:11   
Forum

Ów jeden Kościół to Kościół katolicki, a owa jedna Wiara to katolicyzm.

A śmiałeś w to wątpić?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 grudzień 31 2005 00:09   
Forum

Quote by mateuszwroc: Ów jeden Kościół to Kościół katolicki, a owa jedna Wiara to katolicyzm.

Brawo Mateusz widzę że mam kogoś o podobnej
Wiarze
Pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Nimrodelka
 grudzień 31 2005 00:32   
Forum

Quote by mateuszwroc: Ów jeden Kościół to Kościół katolicki, a owa jedna Wiara to katolicyzm.

Mateuszwroc - że jestes konserwatystą zauważył każdy. Ale nie pomyślałeś nad dialogiem?? Chodzi o to, żeby nie nazywać heretykiem każdego kto wierzy w coś innego.

Mówi się, że jest jeden bóg, jedna wiara.
A co sądzicie o teorii, że jest jeden bóg dla wszystkich religii?? Chodzi o to, że Bóg Chrześciański, Jahwe, Allach - to wszystko jedno i to samo, tylko ze względów kulturowych ludzie inaczej go przedstawiają.
A co to za różnica jak się go nazwie i do jakiego kościoła się chodzi, jeśli się chodzi? Czyż nie najważniejsza jest wiara?? I też to jak ktoś za życia postępuje? Nie można potępiać kogoś tylko dlatego, że chodzi do innego kościoła, skoro jest dobrym człowiekiem i nie krzywdzi innych.
Z reszta moim zdaniem dla Boga nie będzie miało znacznie to ile razy ktoś odmiówił jakąś modlitwę, co to, jak się zachowywal wobec innych...
Religia Chrześcijańska to religia miłości. Nikt więc mi nie wmówi, że okazywaniem miłości jest atakowanie każdego, kto należy do innego kościola.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Leon
 grudzień 31 2005 04:05   
Forum

Pani odwróciła się do zdjęcia czyli nas nie kocha?.Naprawdę jest różnica między Bogiem chrześcijan , a innych wiar. Różnica jest w duchu tej wiary. Chrześcijanin to ten który ma ducha Jezusowego. Jezus jako Bóg jest miłością i chrześcijanin musi rosnąć w Jego miłości. Ciężką ma pracę nad sobą musimy kochać swojego wroga, który niekiedy bardzo nas skrzywdził. Musimy tylko przebaczać a chciało by się sprawić dobre lanie tym którzy nas skrzywdzili itp.
Co powiesz o miłości hippisów też byli dobrzy dla siebie a jest to Boże? Oczywiście nie.
Cierpienie jest to jakby nauką miłości. Jest to tajemnica, ale dużo w tym prawdy.Nasza miłość musi rosnąć do poziomów dużych i dlatego musi się oczyścić ze swojej grzeszności.
Pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 31 2005 11:02   
Forum

Quote by Nimrodelka:Mateuszwroc - że jestes konserwatystą zauważył każdy. Ale nie pomyślałeś nad dialogiem?? Chodzi o to, żeby nie nazywać heretykiem każdego kto wierzy w coś innego.

Nie dyskutuje się nad rzeczami oczywistymi. Jest tylko jedna Prawda, jak to ujmują w pewnym piśmie - Prawda Katolicka - Prawda Jedyna. A rzeczy (czyt. herezje) trzeba nazywać po imieniu. Widać po Holandii i innych homo"cywilizowanych" krajach do czego prowadzi poprawność polityczna.

Quote by Nimrodelka:Mówi się, że jest jeden bóg, jedna wiara.
A co sądzicie o teorii, że jest jeden bóg dla wszystkich religii?? Chodzi o to, że Bóg Chrześciański, Jahwe, Allach - to wszystko jedno i to samo, tylko ze względów kulturowych ludzie inaczej go przedstawiają.
A co to za różnica jak się go nazwie i do jakiego kościoła się chodzi, jeśli się chodzi? Czyż nie najważniejsza jest wiara?? I też to jak ktoś za życia postępuje? Nie można potępiać kogoś tylko dlatego, że chodzi do innego kościoła, skoro jest dobrym człowiekiem i nie krzywdzi innych.
Z reszta moim zdaniem dla Boga nie będzie miało znacznie to ile razy ktoś odmiówił jakąś modlitwę, co to, jak się zachowywal wobec innych...
Religia Chrześcijańska to religia miłości. Nikt więc mi nie wmówi, że okazywaniem miłości jest atakowanie każdego, kto należy do innego kościola.

Jahwe się nie równa Allach. Dlaczego? Bo podstawy są inne. Jahwe ma syna, a mówienie, że Allach ma syna to straszne bluźnierstwo, za które powinno się uciąć łeb. A czy ja kogoś atakuję? Ja tylko stwierdzam fakt, że tylko Kościół katolicki jest Kościołem założonym przez Chrystusa, ze tylko katolicyzm jest prawdziwą wiarą.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 grudzień 31 2005 18:49   
Forum

Tak to każdy "prostak" może powiedzieć! A jeżeli takie są Twoje argumenty - to wystawiasz sam sobie opinię Dlatego, żeby Ci uświadomić nicość i ulotność Twoich uzasadnień posłuże się małą korektą

Nie dyskutuje się nad rzeczami oczywistymi. Jest tylko jedna Prawda, jak to ujmują w pewnym piśmie - Prawda Katolicka - Prawda Jedyna. A rzeczy (czyt. herezje) trzeba nazywać po imieniu. Widać po Holandii i innych homo"cywilizowanych" krajach do czego prowadzi poprawność polityczna.
PRZYKŁAD KOREKTY
Nie dyskutuje się nad rzeczami oczywistymi. Nie ma żadnej jedynej Prawdy, jak twierdzą Katolicy. Istnieje tylko niewiedza - niewiedza jedyna. A rzeczy (czyt. fanatyzm) trzeba nazwać po imieniu. Widać to w Arabii Saudyjskiej, Iranie a także w łagodniejszym wydaniu w Polsce. Oto do czego prowadzi przejęcie władzy politycznej przez duchownych.
Jahwe się nie równa Allach. Dlaczego? Bo podstawy są inne. Jahwe ma syna, a mówienie, że Allach ma syna to straszne bluźnierstwo, za które powinno się uciąć łeb. A czy ja kogoś atakuję? Ja tylko stwierdzam fakt, że tylko Kościół katolicki jest Kościołem założonym przez Chrystusa, ze tylko katolicyzm jest prawdziwą wiarą.
PRZYKŁAD KOREKTY
Allah nie równa się Jahwe. Dlaczego? Bo podstawy są inne. Allah nie ma syna, bo jest prawdziwym "Bogiem", a mówienie, że ma to straszne bluźnierstwo, tylko fałszywi "Bogowie" mają potomstwo - prawdziwy nie może! A za takie gadanie powinno się łeb uciąć! A czym ja kogo atakuje? Ja tylko stwierdzam fakt, że tylko Islam jest Kościołem założonym przez Muhammad Ibn Abd Allah Ibn Abu Talib'a, że tylko Islam jest prawdziwą wiarą.

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 grudzień 31 2005 19:06   
Forum

Ja też uważam,że rzeczy nalezy nazwać po imieniu.Piszesz,że widać to po Holandii, po co tak daleko siegasz wzrokiem.Może biora przykład z kapłanów z Polski katolickich. Dlaczego widzisz źdźblo w oku brata swego a belki w swoim nie widzisz?Popatrz na Irlandię, na Ameryke Południwą co sie tam dziej . Wszak to typowo kraje katolickie i co tam widzisz--- myślę,żę nic, z takimi klapami na oczach. Ale gdybyś chciał zdiąć te klapy to może byś coś zobaczył, pedofilię --ochyda i to robia kapłani kościoła który twierdzi,że jest jedynym co zbawia. Wstyd i zaklamanie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 31 2005 20:17   
Forum

Tylko czy pedofilia jest oficjalną nauką Kościoła. Czy Kościół to pochwala? Ludzie Kościoła mogą grzeszyć, ale sam Kościół nigdy nie zgrzeszy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 styczeń 01 2006 01:56   
Forum

Quote by mateuszwroc: Tylko czy pedofilia jest oficjalną nauką Kościoła. Czy Kościół to pochwala? Ludzie Kościoła mogą grzeszyć, ale sam Kościół nigdy nie zgrzeszy.

A jaka jest oficjalna nauka koscioła?Pedofilia jest ochydą w ktorą są zamieszani kapłani kościoła.Czy kościół to pochwala, ale też nic nie robi żeby ukrucic ten proceder. Proszę napisz co zrobił papież w tym temacie? Petzl został zdjęty z jednego stanowiska dano mu drugie, czy uważasz,że to dobrze? Czy taki czlowiek nie powinien byc wykluczonym z koscioła? Dalej ten ksiądz którego złapali gdzies na ukrainie co sie z nim stalo może powiesz? i wiele innych jeżeli już odeszli z parafii to są w klasztorach, czy to nie jest ukrywanie przestępców? A co to znaczy "ludzie kościoła mogą zgrzeszyć ale sam kościół nie zgrzeszy"A co to jest kościół? chyba ludzie prawda?co to znaczy sam kościół? Same mury? O to Ci chodzi?.Owszem same mury nie zgrzeszą z tym to ja sie też zgadzam.Tylko tu tez nie chodzi mi przynajmniej o ludzi czyli wiernych, tutaj chodzi o wodzów tego kościoła o kler który jest zamieszany w taką straszna ochydę.Więc nie broń czegoś czego juz nie można obronić.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 01 2006 13:02   
Forum

Quote by rys:A jaka jest oficjalna nauka koscioła?Pedofilia jest ochydą w ktorą są zamieszani kapłani kościoła.Czy kościół to pochwala, ale też nic nie robi żeby ukrucic ten proceder. Proszę napisz co zrobił papież w tym temacie? Petzl został zdjęty z jednego stanowiska dano mu drugie, czy uważasz,że to dobrze? Czy taki czlowiek nie powinien byc wykluczonym z koscioła? Dalej ten ksiądz którego złapali gdzies na ukrainie co sie z nim stalo może powiesz? i wiele innych jeżeli już odeszli z parafii to są w klasztorach, czy to nie jest ukrywanie przestępców? A co to znaczy "ludzie kościoła mogą zgrzeszyć ale sam kościół nie zgrzeszy"A co to jest kościół? chyba ludzie prawda?co to znaczy sam kościół? Same mury? O to Ci chodzi?.Owszem same mury nie zgrzeszą z tym to ja sie też zgadzam.Tylko tu tez nie chodzi mi przynajmniej o ludzi czyli wiernych, tutaj chodzi o wodzów tego kościoła o kler który jest zamieszany w taką straszna ochydę.Więc nie broń czegoś czego juz nie można obronić.

Jakby Papież miał się zajmować wszystkim, to by padł z przepracowania po kilku dniach posługi. Kościół zbankrutowałby na ciągłych konklawe.
Od zajmowania się księżami-pedofilami byli i są biskupi, gdyż to oni są bezpośrednimi zwierzchnikami. Papieża się o wszystkim nie informuje, gdyż zwyczajnie brakowałoby Jemu czasu na wszystko.

Odnośnie Abpa Paetza, to proszę pokazać PRAWOMOCNY WYORK SĄDU, bo tak to rzucasz oskarżenie bez dowodów i oczerniasz człowieka. Przypomnij sobie VIII przykazanie: "Nie mów FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA przeciw bliźniemu swemu!"

Kościół jako instytucja nigdy nie zgrzeszył i zgrzeszyć nie może. Należy tu rozróżnić ludzi Kościoła od całego Kościoła instytucjonalnego. Zgodnie z obietnicą Chrystusa Kościoła "bramy piekielne nie przemogą". Chrystus przyobiecał stałą opiekę Swemu Kościołowi i jako Jego Głowa nie pozwoli Jemu nigdy zgrzeszyć. Co najwyżej grzeszą ludzie Kościoła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 styczeń 01 2006 14:09   
Forum

Quote by gargamel:Jednak ja mam takie pytanie: Co sie stanie, jeśli po śmierci nie ujrzycie Boga? Pisząc inaczej, staniecie przed obliczem czegoś, czego się nie spodziewaliście. Np. okaże się, że nasza cywilizacja pochodzi z...gwiazd, a nie od Boga??? tak, teraz mnie wyśmiejecie za to co napisałem, ale nie zamierzam się wstydzić swoich poglądów. A pytam Was tylko o zdanie

dobre pytanie. Odpowiem Ci tak: nie potrafię sobie wyobrazić innej możliwości niż dwie następujące: 1. umieram i widzę Boga; 2. umieram i nic nie widzę bo przestaję istnieć a Boga nie ma. Moja wyobraźnia jest zbyt marna, żeby wyobrazić sobie inne możliwości, czyli że zobaczę kosmitów, itp.
Wierzę rzecz jasna, że zaistnieje opcja nr 1

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 styczeń 01 2006 20:06   
Forum

Quote by mateuszwroc:
Quote by rys:A jaka jest oficjalna nauka koscioła?Pedofilia jest ochydą w ktorą są zamieszani kapłani kościoła.Czy kościół to pochwala, ale też nic nie robi żeby ukrucic ten proceder. Proszę napisz co zrobił papież w tym temacie? Petzl został zdjęty z jednego stanowiska dano mu drugie, czy uważasz,że to dobrze? Czy taki czlowiek nie powinien byc wykluczonym z koscioła? Dalej ten ksiądz którego złapali gdzies na ukrainie co sie z nim stalo może powiesz? i wiele innych jeżeli już odeszli z parafii to są w klasztorach, czy to nie jest ukrywanie przestępców? A co to znaczy "ludzie kościoła mogą zgrzeszyć ale sam kościół nie zgrzeszy"A co to jest kościół? chyba ludzie prawda?co to znaczy sam kościół? Same mury? O to Ci chodzi?.Owszem same mury nie zgrzeszą z tym to ja sie też zgadzam.Tylko tu tez nie chodzi mi przynajmniej o ludzi czyli wiernych, tutaj chodzi o wodzów tego kościoła o kler który jest zamieszany w taką straszna ochydę.Więc nie broń czegoś czego juz nie można obronić.

Jakby Papież miał się zajmować wszystkim, to by padł z przepracowania po kilku dniach posługi. Kościół zbankrutowałby na ciągłych konklawe.
Od zajmowania się księżami-pedofilami byli i są biskupi, gdyż to oni są bezpośrednimi zwierzchnikami. Papieża się o wszystkim nie informuje, gdyż zwyczajnie brakowałoby Jemu czasu na wszystko.

Odnośnie Abpa Paetza, to proszę pokazać PRAWOMOCNY WYORK SĄDU, bo tak to rzucasz oskarżenie bez dowodów i oczerniasz człowieka. Przypomnij sobie VIII przykazanie: "Nie mów FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA przeciw bliźniemu swemu!"

Kościół jako instytucja nigdy nie zgrzeszył i zgrzeszyć nie może. Należy tu rozróżnić ludzi Kościoła od całego Kościoła instytucjonalnego. Zgodnie z obietnicą Chrystusa Kościoła "bramy piekielne nie przemogą". Chrystus przyobiecał stałą opiekę Swemu Kościołowi i jako Jego Głowa nie pozwoli Jemu nigdy zgrzeszyć. Co najwyżej grzeszą ludzie Kościoła.

A co to jest wobec tego KOŚCIÓŁ? A jeżeli chodzi o Paetza to został odstawiony od miski jednej i przystawiony do drugiej. Jeżeli był nie winny to dlaczego go odstawiono od tej pierwszej???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 01 2006 20:50   
Forum

Abpa Paetza odstawiono od bycia Arcybiskupem, bo media za bardzo się żywiły nim. Nie będę pisał czym jest Kościół, bo wypada znać kilka terminów, a nei tylko ludzie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 styczeń 02 2006 10:46   
Forum

Quote by mateuszwroc: Abpa Paetza odstawiono od bycia Arcybiskupem, bo media za bardzo się żywiły nim. Nie będę pisał czym jest Kościół, bo wypada znać kilka terminów, a nei tylko ludzie.

Jak to pieknie wszystko mozna zatuszować. I potem sie dziwicie,że ludzie wystepuja z kościoła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 02 2006 15:39   
Forum

Quote by rys:Jak to pieknie wszystko mozna zatuszować. I potem sie dziwicie,że ludzie wystepuja z kościoła.

A tu znowu o rzekomej winie Arcybiskupa. Co tuszowano? molestowanie? Proszę udowodnić, że Arcybiskup molestował.

Do wszystkich oskarżających Abpa Paetza:

Do wasa jak grochem o ścianę! Poproszę o prawomocny wyrok sądu, bo tak to tylko są rzucane bezpodstawne oskarżenia. Ile razy mam pisać, że poproszę o zacytowanie wyroku?! W Polsce obowiązuje domniemanie niewinności. Co się dzieje w Polsce z umiejętnością czytania ze ZROZUMIENIEM.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 styczeń 02 2006 19:52   
Forum

popieram Mateusza z Wrocławia
a tak na serio to sprawa omawianego biskupa powinna być potraktowana jak każda inna. Popatrzcie: jest tyle molestowań, ale na wierzch są wyciągane tylko te, których dopuściła się sławna osoba, bądź duchowny (gorący temat itp-ogólnie media pany) A gdzie ten reszta? Niech będzie jakaś równowaga. Ksiądz to dla mnie przede wszystkim człowiek. Więc ma prawo do błędu...

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 styczeń 02 2006 19:59   
Forum

1. umieram i widzę Boga; 2. umieram i nic nie widzę bo przestaję istnieć a Boga nie ma.

jeszcze warto dodać reinkarnację Jeśli jest jeszcze wiele światów, to podróże astralne mogą odbywać sie właśnie w ten sposób

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 02 2006 20:34   
Forum

Quote by gargamel: popieram Mateusza z Wrocławia
a tak na serio to sprawa omawianego biskupa powinna być potraktowana jak każda inna. Popatrzcie: jest tyle molestowań, ale na wierzch są wyciągane tylko te, których dopuściła się sławna osoba, bądź duchowny (gorący temat itp-ogólnie media pany) A gdzie ten reszta? Niech będzie jakaś równowaga. Ksiądz to dla mnie przede wszystkim człowiek. Więc ma prawo do błędu...

Zauważyłeś, że nie mówi się i nie pokazuje się przypadków dziennikarzy-pedofilii? Czyżby solidarność zawodowa? "Rączka rączkę myje."

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 styczeń 02 2006 20:41   
Forum

Quote by gargamel:
1. umieram i widzę Boga; 2. umieram i nic nie widzę bo przestaję istnieć a Boga nie ma.

jeszcze warto dodać reinkarnację Jeśli jest jeszcze wiele światów, to podróże astralne mogą odbywać sie właśnie w ten sposób

to dla mnie podchodzi pod 'kosmitów itp'

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 styczeń 02 2006 21:40   
Forum

Zauważyłeś, że nie mówi się i nie pokazuje się przypadków dziennikarzy-pedofilii? Czyżby solidarność zawodowa? "Rączka rączkę myje."
Dużo w tym prawdy, aczkolwiek nie mogę tego poprzeć dowodami. Jednak coś już mi się obiło o uszy. Wogóle dzienikarze mało piszą na temat swoich wpadek.

m4 to dla mnie podchodzi pod 'kosmitów itp' Wink
a może i to prawda? Nikt nam nie powiedział co jest tam po drugiej stronie. Za wyjątkiem Jezusa, ale przyzwyczaiłem się, że jest on wyjątkowy, wszystko wie, wszystko widział itp

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
Nimrodelka
 styczeń 02 2006 22:03   
Forum

Quote by mateuszwroc:

Pokazuje się sprawy molestowań przez księży dlatego, że od ludzi pełniących tego typu funkcje oczekuje się pewnych rzeczy. Np. tego że będą występować w obronie krzywdzonych ludzi. Kiedy więc pojawia się sprawa, że molestuje ksiądz to powinno to wyjść na światło dzienne. Jasne, ksiądz też człowiek. Ale jeśli nie może wytrzymyać z popędem seksuwalnym to widać za słabo wierzy?? Wiec już niech lepiej popełni grzech zwany samogwałtem niż skrzywidzi innego człowieka, bo nie może zapanować nad swoim popędem. To samo się tyczy np sprawy z tym psychologiem dziecięcym. Chodzi o to, że niektóre zawody, profesje są obowiązane do niesienia pomocy skrzywdzonym, np własnie duchowni. Wiec jesli duchowny molestuje dziecko to szczególnie to razi społeczenstwo.
Tak de facto nie ma znaczenia, czy dziecko było molestowane przez księdza czy przez budowlańca, bo tak czy siak zostało ono skrzywdzone. Ale dla społeczeństwa, które by oczekiwało właśnie w takiej sprawie wsparcia księdza, jest wręcz niedopuszczalne by dokonywał on takich czynów.
Aha, molestowania użyłam jako przykłdadu, bo to jedna z wielu spraw, które rażą społeczenstwo w postępowaniu księży.
Inną jest np. gromadzenie przez kościół przeogromnych majątków, kiedy przecież Jezus nakazywał życie w ubóstwie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,89 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości