Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECNEJ POMOCY
 |  Wersja do druku
vigo61
 styczeń 08 2006 19:47  (Czytany 21860 razy)  
Forum

Status: offline

Co o niej sądzicie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 styczeń 08 2006 19:49   
Forum Moderator
Moderator

Nie dałem, nie daję i nie dam...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
vigo61
 styczeń 08 2006 20:19   
Forum

Dlaczego ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 styczeń 08 2006 20:52   
Forum

Irku, polecam lekturę statutu WOŚP.
Nie dałam, nie daję i nie dam. Wielkie dobro nie usprawiedliwia wydawania pieniędzy na zło - nawet na "mniejsze" od dobra. Za skandaliczne uważam hasło "czy ktoś zrobił więcej".
To przede wszystkim. Poza tym zrobiła się w Polsce taka chora sytuacja, kiedy NFZ (chory sam z siebie) ustalając budzet, zakłada, ze WOŚP dołozy dla szpitali, więc pieniądze mogą nadal "iść w komin" czyli ginąć w systemie. Polacy wrzucą do skarbonek i będzie OK (informacja prywatna od dyrekcji jednego z wrocławskich szpitali).
Są w Polsce organizacje, które lepiej gospodarują pieniędzmi.
dla jasności: jestem matką trójki dzieci (trzecie pod sercem). Córka korzystała ze sprzętu kupinego przez WOŚP. Ale nawet to nie przekonało mnie do dawania. Powtarzam: Wielkie dobro nie usprawiedliwia zła, które dzieje się "przy okazji".

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 styczeń 08 2006 21:09   
Forum

o jakie zlo chodzi? wytlumacz prosze.
osobiscie nie lubie wielkich pompatycznych show-imprez. to ze jestesmy choini nie musimy pokazywac. same takie imprezy sporo kosztuja. a to moje osobiste podejscie. moze niektorzy potrzebuja takie swietowanie wlasnej dobroci. dac - ale nie na pokaz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 08 2006 21:14   
Forum

Ja na WOŚP pieniędzy nie daję. Nie będę sponsorował demoralizacji młodieży i indoktrynacji krysznowskiej na Przystanku Woodstock. Ponadto nie podoba mi się hasło Owsiaka "Róbta co chceta". Bardzo podobne do hasłą biblii szatana "Róbcie, co chcecie". Tyle mówi się ile to Orkiestra zrobiła, ale nie powie się na co Zarząd przeznacza 10% z zebranej kwoty. Nie powie się ile dzieci uratowanoby, gdyby pieniądzez Woodstocku przeznaczono na sprzęt. Na WOŚP pieniędzy nie daję!

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 08 2006 21:16   
Forum

Quote by Edith:Za skandaliczne uważam hasło "czy ktoś zrobił więcej".

Ja także tak uważam. Caritas tylko w ciągu roku 2005 zebrał 200 mln złotych, czyli tyle, co WOŚP przez 13 finałów. Jestem pewien, że Caritas nie wydaje pieniędzy na demoralizację młodzieży. Darzę Caritas pełnym zaufaniem i tylko jemu powierzam pieniądze.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 08 2006 21:54   
Forum Moderator
Moderator

Owszem, daję. Daję i na Caritas i na WOŚP. Caritas robi swoje po cichutku, a WOŚP z wielką pompą. Caritas dociera do wielu potrzebujących, WOŚP dociera tylko do szpitali. Czyny Caritas są niemedialne, a czyny WOŚP jak najbardziej.
Wg mnie WOŚP jest potrzebny. Chociażby dlatego, że opiera się na młodych i to głównie na takich z ulicy - niezrzeszonych, co pozwala im wierzyć, że jednak mogą mieć wpływ na rzeczywistość i to wpływ pozytywny. Chociażby dlatego, że dający wiedzą na co pójdą te pieniądze i wybór ich jest w ten sposób świadomy. Raz w roku ludzie mogą zrobić coś razem, mogą poczuć się częścią konkretnych, widocznych i z góry określonych działań, mogą czuć radość z dawania i mogą być z tego dumni. I to jest właśnie coś, co nie da ludziom ani Caritas, ani tym bardziej żaden urząd socjalny, pomimo, że mają o wiele większy budżet.

I wg mnie jest potrzebny i Caritas ze swoją codziennością, i WOŚP ze swoim świętowaniem, ze świętowaniem ludzkiego dobra i uśmiechu.

Nie ma w roku dnia, w którym widziałbym więcej uśmiechów.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 08 2006 22:05   
Forum

Quote by Rafi F: Chociażby dlatego, że dający wiedzą na co pójdą te pieniądze i wybór ich jest w ten sposób świadomy.

Nie byłbym taki pewien tego. Zapewne większośc ludzi wspierających WOŚP nie wie, że 10% z uzyskanych kwot Fundacja ma dla siebie. Prawie wszystko idzie na Woodstock - imprezę demoralizującą, wręcz deprawującą młodzież.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 08 2006 22:37   
Forum Moderator
Moderator

Quote by mateuszwroc:
Quote by Rafi F: Chociażby dlatego, że dający wiedzą na co pójdą te pieniądze i wybór ich jest w ten sposób świadomy.

Nie byłbym taki pewien tego. Zapewne większośc ludzi wspierających WOŚP nie wie, że 10% z uzyskanych kwot Fundacja ma dla siebie. Prawie wszystko idzie na Woodstock - imprezę demoralizującą, wręcz deprawującą młodzież.

Nie dosyć, że się z tego tajemnicy nie robi, to się trąbi od pierwszego przystanku. Jeżeli ludzie z łapanki tego nie wiedzą, to zapomnieli tylko z własnego wyboru - guzik ich to interesuje
Jeżeli taki, czy inny gust demoralizuje, to powiedz, co słuchasz. Ocenimy kolektywnie na ile jesteś zdeprawowany.
Proszę nie traktowac tego jako zarzutu, monety przetargowej, czy prowokacji, po prostu zawsze byłem ciekaw. Jakie są koszty administracyjne Caritasu ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Matija
 styczeń 08 2006 22:48   
Forum

Jeśli tylko mam, daję i na WOŚP i Caritas.
Na WOŚP tylko i wyłącznie, że te 90% idą dla dzieci, dla chorych.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Mentos23
 styczeń 08 2006 23:18   
Forum

MATEUSZWRUC - typowy polski maruda, hehe szkoda gadać co za głupia postawa, nie dam bo 10% idzie gdzieś tam, żenada

RAZ - orkiestra wydaje na bachory więcej niż zbiera
DWA - można dać na orkiestre symbolicznego zeta, na caritas od święta tj. kupić świeczke i na Polską akcje humanitarną raz do roku i NIE WAŻNE KTO ZROBIŁ WIĘCEJ !!!(żeczywiście owsiak wpada w megalomanie)

"Ja na WOŚP pieniędzy nie daję. Nie będę sponsorował demoralizacji młodieży i indoktrynacji krysznowskiej na Przystanku Woodstock."

Hehe ja nie czuje sie zdemoralizowany, ale martwi mnie to że nie chcesz dac pieniędzy bo w tym roku mam nadzieje że Owsiak szarpnie się na lepszą kapele i zaprosi Rammsteina!!! To by bylo coś.

===

Jestem TEISTĄ. NIE przynależe do ŻADNEJ RELIGI!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 08 2006 23:28   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Mentos23: MATEUSZWRUC - typowy polski maruda, hehe szkoda gadać co za głupia postawa, nie dam bo 10% idzie gdzieś tam, żenada

Dlaczego jak maruda, to typowy polski ? Szwagierka gościła na święta francuza. Od tego to mógłby się Mateusz całe życie uczyć, a w swojej wiosce za niepoprawnego hura optymistę uchodzi.

===

Cytat 
Mentos23
 styczeń 08 2006 23:46   
Forum

No nieeeeeeeeeeeeeeeeeeee !! Dałem sie wrobić, tak strasznie NIECIERPIE jak sie w mediach mówi "marudni polacy, skąpi czy ehh panie u nas to sie nie uda, ONI to i tak zepsują itd. itp."

Jedyne lekarstwo na to (bo nie uważam aby nasz narud miał więcej czarnych owiec od reszty narodów) jakie znalazłem , TO SAMEMU TAK NIE MÓWIĆ i co i holera jasna sam zaczolem marudzić , ehh ale to sie więcej nie powturzy i was do tego też namawiam , o Polsce nie marudzmy

===

Jestem TEISTĄ. NIE przynależe do ŻADNEJ RELIGI!

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 styczeń 09 2006 00:12   
Forum Admin
Admin

Ja ostatnio wogule mam malo kasy wiec nie daje. Natomiast zgodze sie mateuszem i edith - jak mam to wole dac na diakonie - bo mam pewnosc ze zostana dobrze wykorzystane.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 09 2006 01:24   
Forum

Jeśli ktoś przez całe lata nieodpowiedzialnie rzucał hasło "róbta, co chceta" i gdzieś miał to, że ma ono destrukcyjny wpływ na młodzież... Jeśli ktoś krzyczy, że jest przeciw narkotykom, a równocześnie robi poteżny
koncert "Przystanek Woodstock", nawiązując do oodstocku z lat 60-tych zrobionego przez dzieci-kwiaty - narkotyzmujących się hippisów. Jeśli ktoś krzyczy o tym, że jest przeciw narkotykom, a równocześnie
robi imprezę, gdzie po jej zakończeniu śmieciarze zbierają sterty strzykawek. Jeśli podczas tej imprezy leje się też strumieniami alkohol, a ludzie taplają się w błocie jak świenie... Jeśli ktoś promuje Hare Krishna... Pamiętasz może jeszcze kilka finałów temu
krishnaici byli w studiu! A na "Przystankach", jak Owsiak zachęcia uczestników do korzystania z tanich, wegetariańskich posiłków gdzieś mając, że są one ofiarowane obcym bałwanom i że może to prowadzić do
duchowego zniewolenia. Jeśli ktoś zaprasza na "Przystanki" co roku krysznaitów, a zabrania rozbicia obozu "Przystanku Jezus"... To jest
dla mnie postacią niewiarygodną, szatańską, zwodniczą... Nasz ( piszę "nasz" z przywiązania, a nie z przynależności!) baptystyczny pastor nazywa to po prostu pogaństwem, cały WOŚP.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 09 2006 01:25   
Forum

Quote by mateuszwroc:
Quote by Edith:Za skandaliczne uważam hasło "czy ktoś zrobił więcej".

Ja także tak uważam. Caritas tylko w ciągu roku 2005 zebrał 200 mln złotych, czyli tyle, co WOŚP przez 13 finałów. Jestem pewien, że Caritas nie wydaje pieniędzy na demoralizację młodzieży. Darzę Caritas pełnym zaufaniem i tylko jemu powierzam pieniądze.

Mateuszu. Zbyt optymistycznie do tego podchodzisz. Caritas też nie działa dobrze. Wierz mi, trochę o tym wiem, choć nie jestem i nie byłem z nim związany. Wiem jak to wygląda w naszej diecezji.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
INGA@
 styczeń 09 2006 01:58   
Forum

.........spieracie sie, przechwalacie ktory wie wiecej i jakie to macie logiczne, rozsadne i rzeczowe podejscie do "sprawy"...ale zaden z was nie zastanowi sie nad tym, ile dzieci zostalo uratowanych dzieki tej akcji... macie to w nosie bo dla was wazniejsze jest to czy Owsiak mowi "robta co chceta"...czy ma kolczyk w uchu, etc. Sprowadzacie wszystko do oceny jakiegos tam goscia w zoltej koszulce i dziwnych okularach... Przykre sa takie stwierdzenie i deklaracje..." nie daje, nie dawalam i nie bede dawac!!!!"....a dlaczego?????? bo nie podoba wam sie czlowiek, bo nie podoba wam sie Woodstock? bo nie podoba wam sie...itd. Ale to jest wymowka! NIE CHCECIE DAWAC PIENIEDZY i tyle, i taka jest prwada!!! NIE CHCECIE SIE DZIELIC!!!!! Bo jesli byloby inaczej, to zlotowka czy dwie darowane w ten sposob nie bylyby dla was problemem.PROBLEM jest w was i w waszym "skostnialym" mysleniu.....ehh szkoda nawet gadac...POMYSLCIE CZASEM O MALENKICH DZIECIACH!!!! MOje dziecko mialo po urodzeniu przebadany sluch!!!! DZIEKI WOSP a nie dzieki waszemu caritasowi i to sa fakty...

===

..." A gdy Go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich : Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem."...

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 09 2006 02:19   
Forum

Nie mam ochoty dokładać pieniędzy do kasy, z kyórej finansuje się demoralizujący Woodstock. I jako chrześcijanin - uważam - nie powinienem przykładać ręki do sprawy, która ma choćby jakieś aspekty zła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
INGA@
 styczeń 09 2006 02:34   
Forum

Panie MarcinieW...a czy moze Pan udowodnic z cala stanowczoscia, ze te pieniadze ida na ten "nieszczesny" Woodstock??????? Skad ma Pan takie informacje??????

dobrej nocy

===

..." A gdy Go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich : Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem."...

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 styczeń 09 2006 02:50   
Forum

Pieniądze na destrukcyjny duchowo "Przystanek Woodstock" pochodzą z procentów od kwot złożonych na kontach, a więc z procentów od tego, co da społeczeństwo. Za to, co ludzie wrzucają do skarbon WOŚP dostaje procenty, a wydaje je na coś zupełnie innego, niż mówi ludziom podczas showmeńskich finałów. Owsiak się głośno do tego przyznaje i nie jest mu głupio. WOŚP przepuszcza w ten sposób masę forsy, za którą możnaby kupić jeszcze więcej sprzętu. I promuje "wartości" sprzeczne z duchem chrześcijańskim.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 09 2006 08:12   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Marcin W: I promuje "wartości" sprzeczne z duchem chrześcijańskim.

Jakie to wartości sprzeczne promuje ? Przyciąga młodzież, która by szeroko omineła chóry gospel, a kościół często tylko na planie miasta widzi. Trąbi przy tym : żyjcie bez narkotyków, żyjcie bez przemocy, żyjcie w miłości. Rzeczywiście idee sprzeczne z chrześcijaństwem.
HK traktuje przy tym jak tanie stołówki. I nie widzę w tym nic złego, tak jak i Paweł nie widział. Księży toleruje, ale z jakimikolwiek kościołami nie chce mieć za dużo do czynienia.
Jest niezależny od państwa i jakiegokolwiek kościoła. I chce to utrzymać. Aż tak trudno to przełknąć ?

===

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 styczeń 09 2006 08:36   
Forum Moderator
Moderator

Pieniadze idą na Woodstock - chwali się z tego prowadzący imprezkę oraz jest to gdzies w statucie (wystarczy pójść do siedziby fundajci i na mocy zobowiązań prawnych jakie nakłada III RP zarządać pełnego rozliczenia za rok np 2003 oraz statutu w pełnym brzmieniu.

Co do demoralizującego hasła "Róbta co chceta" jest wybitnie niechrzescijanskie co juz Marcin raz zaznaczyl (punkt dla Ciebie Marcinie) ale trzeba albo nie umiec czytac albo byc slepym na argumenty.

Co do narkotyków....hmmmm....jedz na imprezke (jako sledczy a nie na zabaawe) i rozejrzyj sie dokladnie.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Reguly
 styczeń 09 2006 08:37   
Forum

Quote by mateuszwroc: Caritas tylko w ciągu roku 2005 zebrał 200 mln złotych, czyli tyle, co WOŚP przez 13 finałów.

Czyli porownujesz to co zostalo zebrane przez ponad 360 dni z tym co zostalo zebrane przez 13 dni? Proponuje w takim razie wyciagnac srednia...

Quote by mateuszwroc: Jestem pewien, że Caritas nie wydaje pieniędzy na demoralizację młodzieży. Darzę Caritas pełnym zaufaniem i tylko jemu powierzam pieniądze.

Jako fundacje obie maja obowiazek jawnie przedstawiac roczne rozliczenia (choc akurat w przypadku Caritas - podlegajacej pod instytucje Koscielna - nie jestem tego az tak do konca pewny)...

Na onecie here

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Reguly
 styczeń 09 2006 08:56   
Forum

Quote by mateuszwroc: Nie będę sponsorował [...] indoktrynacji krysznowskiej na Przystanku Woodstock.

Ales teraz wymyslil... No wiec dajac (potencjalnie) na WOŚP wcale nie wspierasz "krysznowskiej indoktrynacji", gdyz ci sami placa za rozstawienie swojego namiotu na PW... Dla chetnych chcacych rozstawic swe stanowsiko na PW istnieja jawne, równe dla szystkich, zasady i warunki: czy to dla krisznowcow czy dla "przystankowcow jezusowcow" (nawet ty mozesz zaplacic i rozstawic wlasne stanowisko np. rozdajace Biblie)...

Quote by mateuszwroc:Tyle mówi się ile to Orkiestra zrobiła, ale nie powie się na co Zarząd przeznacza 10% z zebranej kwoty.

JW. Jako fundacja ma obowiazek jawnego, corocznego rozliczenia sie... To co piszesz wyzej to zwyczajne pomowienie...

Quote by mateuszwroc:Nie powie się ile dzieci uratowanoby, gdyby pieniądzez Woodstocku przeznaczono na sprzęt.

...Tylko, ze byc moze bez PW, w kolejnym roku zebrano by mniej...

Quote by mateuszwroc:Na WOŚP pieniędzy nie daję!

Na tym polega ta zbiorka, ze daja ci co chca...

===

Cytat 
Rafi F
 styczeń 09 2006 09:15   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Jakub:Co do demoralizującego hasła "Róbta co chceta" jest wybitnie niechrzescijanskie co juz Marcin raz zaznaczyl (punkt dla Ciebie Marcinie) ale trzeba albo nie umiec czytac albo byc slepym na argumenty.

Kochajcie i róbcie co chcecie.

Znajome ?

Róbta co chceta bez narkotyków, bez przemocy, w miłości. Czy to przesłanie szatana ?

No i odpowiedz Marcinie kogo autorstwa biblię szatana czytasz, po co to Tobie chrześcijanowi i czy dażysz ją takim autorytetem, że przez jej pryzmat świat oceniasz ?

===

Cytat 
Edith
 styczeń 09 2006 09:29   
Forum

Milko, na moje pytanie odpowiedział Mateuszwroc (nie zgadzam się tylko co do Caritas - oni też szwindlują, niestety... jak wiele kościelnych jednostek które mają duzo kasy). Wydawanie kasy na Woodstock jest w statucie WOŚP.
Rafi, wybacz, ale Towje słowa o deprawującym guście są prymitywne. Naprawdę nie kumasz, co jest złego w Woodstocku?
Co z tego że Owsiak MÓWI o zyciu bez narkotyków, skoro nie od dziś wiadomo, że Woodstock to żniwa dla dealerów? Tak samo z sektami... Poza tym "róbta co chceta" jest głośniejsze od cichutkich antynarkotykowych czy antyalkoholowych hasełek. a "róbta co chceta" to także "bierzta co chceta..."
Mentos 23 - właśnie że ważne na co idzie 10%. Moralnie jesteśmy odpowiedzialni za 100%, i 90% szczytnego celu nie usprawiedliwia 10% zła, jeżeli da się go uniknąć. Poczytaj sobie o moralności chrześcijańskiej, czy jakiejkolwiek innej (?) jeśli nie rozumiesz o co tu chodzi.
Rafi, jeśli cytujesz Biblię, przyjrzyj się kontekstowi - jakże róznemu od działań JO.
Inga - przeczytaj, proszę, mojego posta. Moje dziecko też korzystało ze sprzetu WOŚP. I co z tego? Zapewnienie sprzetu jest OBOWIĄZKIEM własciciela szpitali, w większości wypadków państwa (poczytaj konstytucję) na to w końcu idą moje składki i podatki. Gdyby zostały w mojej kieszeni, dałabym więcej na organizację, którą wspieram co miesiąc, i , przede wszystkim, rodziłabym pod prywatną opieką w domu lub w prywatnej klinice. Niestety, złodziejskie państwo mi to uniemozliwia, przynajmniej na razie. Dla zaciemnienia swoich szwindli finansowych zwróci mi nikły procent zabranych pieniędzy pod postacią becikowego (choć to nie jest pewne, bo przekraczam zawrotny próg dochodów 504/osobe), a to, co rozchrzanił w aparacie na prywatne telefony pani Hildzi z US, marmury w Zusie, i opłaty bankowe po 5 złotych (!!!) za przelanie z konta szpitala kwoty korygowanej faktury 2,74 zł (!!!) na konto prywatnej firmy, bo pani z księgowości nie chciało się dodać tej kwoty do innej faktury tej samej firmy (co nie byłoby niezgodne z ustalonymi zasadami rozliczeń), to sobie nadrobi z pieniędzy zebranych przez WOŚP i innie fundacje.

WOŚP działa DEMORALIZUJĄCO nie tylko na młodzież, ale i na aparat państwa. Kłania się kwestia ewangelizacji nie tylko jednostek, ale i struktur...

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 09 2006 10:03   
Forum

Quote by Edith:Rafi, wybacz, ale Towje słowa o deprawującym guście są prymitywne. Naprawdę nie kumasz, co jest złego w Woodstocku?

Czy rozni sie czyms szczegolnym od innych rockowych koncertow/imprez masowych?

Co z tego że Owsiak MÓWI o zyciu bez narkotyków, skoro nie od dziś wiadomo, że Woodstock to żniwa dla dealerów? Tak samo z sektami...

Moze w takim razie generalnie zakazac wszelkich imprez masowych (naturalnie z wylaczeniam takich jak Przystanek Jezus, Lednica i takie tam)?...

Poza tym "róbta co chceta"

ja bym tylko dodal "nie krzywdzac przy tym innych" i wioooo.

Poczytaj sobie o moralności chrześcijańskiej, czy jakiejkolwiek innej (?) jeśli nie rozumiesz o co tu chodzi.

??? Teraz to ja nie rozumiem o co tu chodzi

Inga - przeczytaj, proszę, mojego posta. Moje dziecko też korzystało ze sprzetu WOŚP. I co z tego?

To ze mialo taka moliwosc, wybor...

Zapewnienie sprzetu jest OBOWIĄZKIEM własciciela szpitali, w większości wypadków państwa (poczytaj konstytucję) na to w końcu idą moje składki i podatki.

Czy trzeba komukolwiek tlumaczyc jak ten OBOWIAZEK jest realizowany? Skoro szfankuje czemu nadal placisz te podatki z koro wiadomo ze wiecej niz 10% na pewno nie sluzy dobru?...

Niestety, złodziejskie państwo mi to uniemozliwia, przynajmniej na razie.

ALe jak sama nadmienilas umozliwia ci to m.in akcja JO i ludzi ktorzy przekladaja 90% nad domniemane 10...

Co do reszty i tego ponizej...

WOŚP działa DEMORALIZUJĄCO [...] na aparat państwa. Kłania się kwestia ewangelizacji nie tylko jednostek, ale i struktur...
nalezy sobie odpowiedziec co bylo pierwsze... WOSP powstalo w reakcji na kulawy aparat panstwowy a nie odwrotnie. Tak to juz jest z systemami, ze przynajmniej staraja sie dozyc do rownowagi. Nie chce tu bynajmniej bys odniosla wrazenie, ze bronie tego kulawego aparatu panstwowego - to prawda, ze powinien on zapewnic prace, mieszkania a przede wszystkim zdrowie naszych dzieci... ale tego nie robi!... to jest chore ale fakt pozostaje faktem. Mozna tylko sie zastanowic, kto za to ponosi odpowiedizalnosc... kto wybral/glosowal na ludzi, ktorzy ten aparat powolali i nadzoruja. Czy ci co obecnie na WOSP placa (a wiec placa niejako za swoj wczesniejszy bledny wybor) czy moze ci, co nie placa (czyli ci co placa, placa podwojnie)...

Odnosnie natomiast tego, ze nie placisz - rozumiem... Sam wole pomoc w ten sposob ktory da mi pewnosc pomocy i wyeliminowanie posrednikow (lecz nie zawsze da sie tak tarfic do rzeczywiscie potrzebujacych). Co zas do korzystania ze sprzetu JO - sam jako ojciec (co zapewne ty jako matka doskonale powinnas zrozumiec) w sytuacji gdy zagrozone bedzie zycie mojego dziecka zrobie wszystko by odzyskalo zdrowie - i ta czy inna ideologia nie bedzie tu dla mnie odgrywala wiekszej roli. Ba - powiem wiecej - gdyby jedynym sposobem odzysaknia zdrowia dziecka bylo podpisanie kontraktu z diablem to niezastanwialbym sie dlugo... latwo bowiem snuc rozwazania teoretyczne, a co innego rznac altruiste gdy chodzi o zycie wlasnego dziecka.

===

Cytat 
Edith
 styczeń 09 2006 10:35   
Forum

Widzisz reguly, tu jest różnica:
Ja nie zastanawiałabym się w ogóle, bo nie zrobiłabym wszystkiego. Są wartości ważniejsze niż życie moje czy nawet mojego dziecka.

A w samym procesie ratowania zycia jest jeszcze kwestia szanowania woli Bożej w tym, co się z dzieckiem - czy jakimkolwiek chorym - dzieje (co nie oznacza, że mogę zaniedbac jego choroby, bo "Bóg chce" by miało np. zapalenie płuc) oraz unikania tzw. uporczywej terapii, która do niczego dobrego nie prowadzi, a często jest stosowana, bo np. rodzice wcześniaków nie potrafia pogodzić się z tym, że dziecko umiera (rozumiem ich ból, ale nie rozumiem niedopuszczania prawdy do siebie) - i jego umieranie wydłuża się w tygodnie i miesiące, dając rodzicom złudna nadzieję. Ale to już trochę nie na temat WOŚP.

Problem w tym, że nie dość, że JO nie dodaje "nie szkodząc innym", ale pomija także kwestię, że szkodzenie sobie także jest złem (patrz 5 przykazanie).

Na jakiej podstwie twierdzisz, że moje rozważania są teoretyczne? To jest niestety codzienna praktyka biojurysprudencji.

Woodstock rózni się od innych imprez ilością młodziezy, rozmachem, szumem medialnym itd.

Nie mówię, żeby zakazać wszystkich imprez, czy wprowadzić cenzurę. Ale nie dołożę ani grosza do Woodstock. To jest mój, moralny , a nie finansowy, wybór. Tu mam wolnośc. Natomiast podatki są obowiązkiem wynikającym z prawa państwowego, do którego przestrzegania zobowiązuje mnie przyjety (w wolności) system wartości. Na WOŚP dawac nie ma obowiązku - poza oczywiście tzw. presją społeczna, widoczną także na tym forum.

Chodzi o relatywizm moralny - mówiąc w skrócie. Dla mnie jest on niedopuszczalny. Mam obowiązek moralny unikania wszystkiego, co ma chocby POZÓR zła. 10% na Woodstock, który według mojego rozeznania jest zły, nie jest dla pozorne, więc TYM BARDZIEJ jestem zobowiązana nie przykładać do tego ręki.

Gdybym miała wybór (informację) nie skorzystałabym ze sprzętu WOŚP. Zresztą sprzęt był wykorzystywany źle, dziecko rehabilitowałam potem 8 miesięcy (oczywiście to wina lekarzy, nie sprzetu). Przy leczeniu innymi metodami, mniej zautomatyzowanymi, dziecko uniknęłoby powikłań. To zresztą jest osobny temat i moja prywatna "wojna" z lekarzami.

Nie zgadzam się, ze państwo ma mi zapewnić opiekę medyczną, mieszkanie czy pracę. Jeśli da mi większą wolnośc gospodarczą i obniży podatki, sama sobie to zapewnię. Lepiej i taniej. I jestem pewna że PRYWATNY właściciel szpitala lepiej zarządzałby moimi pieniędzmi, i nie potrzebowałby WOŚP, a i lekarzom byłoby lepiej.

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 09 2006 11:16   
Forum

Quote by Edith:Ja nie zastanawiałabym się w ogóle, bo nie zrobiłabym wszystkiego. Są wartości ważniejsze niż życie moje czy nawet mojego dziecka.

Dobrze, ze napisalas "JA"...

A w samym procesie ratowania zycia jest jeszcze kwestia szanowania woli Bożej

Wola Boga w ktorego wierze nie zabrania ratowac zycia wlasnego i swoich dzieci za wszelka cene.

pomija także kwestię, że szkodzenie sobie także jest złem (patrz 5 przykazanie).

W mojej wierze nie ma takiego przykazania...

Woodstock rózni się od innych imprez ilością młodziezy, rozmachem, szumem medialnym itd.

Chyba myli ci sie rozglos WOSP z PW...

Nie mówię, żeby zakazać wszystkich imprez, czy wprowadzić cenzurę. Ale nie dołożę ani grosza do Woodstock. To jest mój, moralny , a nie finansowy, wybór. Tu mam wolnośc. Natomiast podatki są obowiązkiem wynikającym z prawa państwowego, do którego przestrzegania zobowiązuje mnie przyjety (w wolności) system wartości. Na WOŚP dawac nie ma obowiązku - poza oczywiście tzw. presją społeczna, widoczną także na tym forum.

Jesli w to wierzysz...

Chodzi o relatywizm moralny - mówiąc w skrócie. Dla mnie jest on niedopuszczalny. Mam obowiązek moralny unikania wszystkiego, co ma chocby POZÓR zła. 10% na Woodstock, który według mojego rozeznania jest zły, nie jest dla pozorne, więc TYM BARDZIEJ jestem zobowiązana nie przykładać do tego ręki.

Zawsze mozesz przylozyc do tych 90%

Gdybym miała wybór (informację) nie skorzystałabym ze sprzętu WOŚP.

Własnie - gdybys miala wybor... niestety jedyny wybor jaki masz w polskich szpitalach zawdziecza sie czesto JO, a ten wybor to skorzystac z ufundowanego przez niego sprzetu lub dac dziecku umrzec a w najlepszym razie dac chorowac...

Zresztą sprzęt był wykorzystywany źle, dziecko rehabilitowałam potem 8 miesięcy (oczywiście to wina lekarzy, nie sprzetu).

Wiec po co o tym piszesz?!?!?! Bo pogarsza to oglne wrazenie tego o czym rozmawiamy?

Nie zgadzam się, ze państwo ma mi zapewnić opiekę medyczną, mieszkanie czy pracę. Jeśli da mi większą wolnośc gospodarczą i obniży podatki, sama sobie to zapewnię.

Na jedno wychodzi, zalezy od przyjetego systemu... notabene nadal twierdzisz, ze nie teoretyzujesz? Jaki masz wplyw by doprowadzic do tego o czym piszesz? Ile go maja pozostali? Czy chocby tyle ile zmienic moga dajac na WOSP?

Lepiej i taniej. I jestem pewna że PRYWATNY właściciel szpitala lepiej zarządzałby moimi pieniędzmi, i nie potrzebowałby WOŚP, a i lekarzom byłoby lepiej.

Szczegolnie gdybys nie miala pracy? ...

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,40 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty