Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Eutanazja
 |  Wersja do druku
vigo61
 styczeń 10 2006 00:16  (Czytany 1457 razy)  
Forum

Status: offline

Kiedy stosować? Jeśli wogóle...?

===

Profil   Email 
 Cytat 
rastablaster
 styczeń 10 2006 07:21   
Forum

http://polish.imdb.com/title/tt0369702/

Eutanazja przestanie być brana jako abstrakcja znana jedynie z katechizmów, manipulowanych ekranów TV i wychylonych w jakąkolwiek stronę gazet czy intereheowych for. Moje osobiste zdanie jest takie, że podobnie jak w przypadku aborcji można pozostawić wybór jednostce. Osoby religijne mają prawo artykułować swoje opinie, na rzecz pewnych wyborów agitować i samemu dokonywać wyborów w zgdodzie z własnym sumieniem. Ja też jestem obywatel i mam takie samo prawo, a wykorzystywanie instytucji państwa do narzucania mi etyki jakiejkolwiek grupy wyznaniowej odbieram jako formę agresji i społeczną patologię.
Eutanazja podobnie jak aborcja to temat bumerang. Jest problemem na tyle złożonym, że nie widzę szans by kiedykolwiek przestała budzić kontrowersje i dobrze robić cynizmowi polityków każdej ze stron.

Z dala od naszych wzniosłych ideologicznych i religijnych sporów w świecie dzieją się dramaty większe od eutanzji.

http://www.unicef.pl/370_2052.htm

10 lat to najmniej 30 000 000 okaleczonych dziewczynek i kobiet. Dyskusja o problemach odwiecznych, a ważkich zdążyła już zatoczyć niejedną pętlę. Z własnego doświadczenia wiem, że daje uczestnikom poczucie bycia po ,,sprawiedliwej'' stronie co wiąże się z konkretną emocjonalną gratyfikacją. Tymczasem ,,obrzezanie'' małego dziecka to ohyda tak ogromna, że nie ma o czym dyskutować, a trzeba działać. Tego niewyobrażalnego zła jest w świecie tyle, że starczyło by na odkupienie grzechów legiona mesjaszy z każdego zakątku globu. Wy się dalej tylko módlcie i puszczajecie w obieg te same od lat myśli, a ja odpalam worda i wypełniam unicef'owską ankietę.

===

...Each time I make my mother cry an angel dies and falls from heaven. When the boy is still a worm it's hard to learn the number seven...

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 10 2006 08:58   
Forum

Wątek juz byl poruszany tutaj prosze wiec nie dublowac tematow (jest w koncu wyszukiwarka).

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,05 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty