Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Muzułmańska Europa
 |  Wersja do druku
Jakub Piotr Sowiński
 listopad 07 2005 23:51  (Czytany 1785 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Mam pytanie, czy czytając wiadomości dotyczące Francji nie macie wrażenia, że zaczynamy lub wkrótce będziemy mniejszością religijną "na własnym" kontynencie?? Przecież to jest horror!!

Nie chcę, żeby mnie posądzano o antysemityzm, ale szkoda, że wyprawy krzyżowe nie nauczyły ich gdzie ich miejsce...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 listopad 08 2005 04:13   
Forum

Wyprawy krzyżowe? Mówusz o tych maniakach, którzy z imieniem Jezusa na ustach niszczyli i grabili, bo papież nakazał "marsz na wschód"?

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 listopad 08 2005 09:27   
Forum

Quote by Jakub:
Nie chcę, żeby mnie posądzano o antysemityzm, ale szkoda, że wyprawy krzyżowe nie nauczyły ich gdzie ich miejsce...

przeginasz
to nie jest chrześcijańskie podejście. Tak samo jak nie było widoczne w wyprawach krzyżowych.

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 listopad 08 2005 09:43   
Forum

Ja nie mam wrazenia, ze to poczatek "muzulmanskiej Europy". Czy natomiast tak bedzie, to zalezy od samych Europejczykow. Jesli beda zbyt leniwi, by miec wlasne dzieci, a zyc beda na zasadzie "Erleben und geniessen" ("Zyc i uzyc"), to wtedy istotnie bedzie coraz wiecej imigrantow, ktorzy nie sa za leniwi do utrzymywania licznych rodzin. Czy to akurat beda muzulmanie z Afryki i Bliskiego Wschodu, czy buddysci z Chin, Tajlandii, Korei i Wietnamu, to juz inna rzecz.
Ja sadze jednak, ze tak predko do tego nie dojdzie. Jesli to, co dzieje sie we Francji, potrwa dalej, to nastepnym prezydentem zostanie tam Le Pen... A wtedy koniec marzen o "muzulmanskiej Europie"...

Cheers!!!

===

Precz ze "Starym Testamentem"!

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 listopad 08 2005 10:01   
Forum Moderator
Moderator

Nie lubie ekstremistów, ale chyba trzeba życzyc Francuzom Le Pena.

A co do wypraw krzyżowych nie wrzucaj Marcinie wszystkich do jednego wora, bo dowodzisz moich tez (sam wiesz których)...

A swoją drogą, dla mnie owe wyprawy krzyżowe były dowodem przewidywalności papieży. Kto wie, czy gdyby nie owe wyprawy to ekspansja muzułmańska nie zakończyłaby się nad Loarą dopiero....

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Marcin Winiarski
 listopad 08 2005 16:09   
Forum

Ciekawy jestem, czy zadowoleni z poczynań krzyżowców byli mieszkańcy Konstantynopola na ten przykład.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 08 2005 22:06   
Forum

Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć to polecam "Wściekłość i Duma" oraz "Siła Rozumu" Oriany Fallaci. Autorka nazywa rzeczy po imieniu. Po przeczytaniu tych książek dowiesz się napewno wielu rzeczy, w przeciwieństwie do metody zadawania pytań w tym forum

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 listopad 08 2005 22:16   
Forum

Heh! Ja już swoje wiem! Nie trzeba więcej...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 09 2005 18:37   
Forum

A swoją drogą, dla mnie owe wyprawy krzyżowe były dowodem przewidywalności papieży. Kto wie, czy gdyby nie owe wyprawy to ekspansja muzułmańska nie zakończyłaby się nad Loarą dopiero....

To po co cała ta otoczka z ziemią świętą? Przecież papieże w całej swojej potędzie i nieomylności mogliby wymyśleć coś innego ale im faktycznie chodziło o odbicie Jerozolimy i utworzenia Królestwa Jerozolimskiego. Nie było tam nic z przewidywań i strategii stosowanych przez ówczesnych symulantów.
Ciekawy jestem, czy zadowoleni z poczynań krzyżowców byli mieszkańcy Konstantynopola na ten przykład.

Nie można zapominać, że Bizantyjczycy czasami także przeszkadzali Krzyżowcom, często wspomagając Muslimów. Konstantynopol obawiał się potęgi zachodu - i za to srogo zapłacił (IV krucjata).

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 listopad 10 2005 09:20   
Forum

Quote by Gocek:

To po co cała ta otoczka z ziemią świętą? Przecież papieże w całej swojej potędzie i nieomylności mogliby wymyśleć coś innego ale im faktycznie chodziło o odbicie Jerozolimy i utworzenia Królestwa Jerozolimskiego. Nie było tam nic z przewidywań i strategii stosowanych przez ówczesnych symulantów.

Jakby nie było, czyny te nijak pasują do tego, co mówił Chrystus o Królestwie Bożym. Przypominam: ono nie jest z tego świata.

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 27 2005 22:39   
Forum

Jakby nie było, czyny te nijak pasują do tego, co mówił Chrystus o Królestwie Bożym. Przypominam: ono nie jest z tego świata.

Skoro tak to może go wogóle nie ma?

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 grudzień 02 2005 23:13   
Forum

Quote by Gocek:

Skoro tak to może go wogóle nie ma?

Tylko se nie myśl, że Ci udowodnię jego istnienie

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,14 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post