Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 V Ewangelia
 |  Wersja do druku
Maciej
 styczeń 20 2006 19:53  (Czytany 6555 razy)  
Forum

Status: offline

Ostatnio znalazłem w internecie coś co nazywało się Ewangelia doskonałego życia. Chciałem zapytać o autentycznośc tego dokumentu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 20 2006 21:25   
Forum Moderator
Moderator

Autentyczne dziadostwo

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 styczeń 23 2006 21:03   
Forum

Quote by dobek6: Ostatnio znalazłem w internecie coś co nazywało się Ewangelia doskonałego życia. Chciałem zapytać o autentycznośc tego dokumentu.

Pogoglałem za tą V Ewangelią i sprawa jest naprawdę ciekawa.

Na początek cytat o obowiązujących obecnie Ewangeliach.
Okazuje się, że słowa Jezusa zostały w nich
zmodyfikowane i ocenzurowane! Po co? Nie lepiej było
zostawić orginał?

"Jak wiemy, na Soborze Nicejskim w 325 roku powołano
tzw. korektorów ówczesnych pism świętych Kościoła.
Wskutek ich działania doszło do wielu ingerencji w
teksty - głównie skreśleń i modyfikacji, tak, aby były
one zgodne z interesami Kościoła."

A teraz o V Ewnagelii

"Około 1881 roku została przetłumaczona z oryginalnego
tekstu aramejskiego na angielski, a tym samym
udostępniona współczesnym, Ewangelia Życia Doskonałego
nazywana również V Ewangelią. Napisana przez Esseńczyka,
zachowała się bez zmian w jednym z tybetańskich
klasztorów, ukryta przed dostępem fałszerzy."

Henneke w Apokryfach Nowego Testamentu (str. 4) podaje:

Pewien nacisk, który był wywierany od ostatniego trzydziestolecia czwartego wieku przeciwko prywatnej lekturze pozakanonicznych pism w krajach Zachodu, spowodował, że kompetentni orzecznicy wszystko dogmatycznie gorszące w nich określili jako dodatki albo fałszerstwa heretyków.

"Ewangelia Życia Doskonałego została napisana przez
Esseńczyka, czyli kapłana z ludu, wywodzącego się z tej
samej esseńskiej tradycji co Jezus"

"Do dziś archeologia wydobyła na światło dzienne i inne,
niezmienione dzieła o życiu Jezusa, starsze od kanonicznych."

"Wszystko to zdaje się przemawiać na korzyść
autentyczności Ewangelii Życia Doskonałego, spisanej
przez rodaka, jednowiercę i w oryginalnym codziennym dla
tego kręgu języka, a przede wszystkim nie obdartym w
trzysta lat po odejściu Jezusa z tego, co było ówcześnie
niezrozumiałe lub niewygodne, z racji wpływów cesarstwa
rzymskiego
"

Prawda jest chyba najważniejsza i nie trzeba jej się bać?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 23 2006 21:43   
Forum Moderator
Moderator

Quote by coso:

A co to jest prawda??

===

Profil   Email 
 Cytat 
INGA@
 styczeń 23 2006 22:45   
Forum

Quote by maxurd:
Quote by coso:

A co to jest prawda??

...a co jest prawda wg. maxurda?!?

===

..." A gdy Go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich : Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem."...

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 23 2006 22:53   
Forum Moderator
Moderator

Quote by INGA@:

Jezus

===

Profil   Email 
 Cytat 
INGA@
 styczeń 23 2006 23:03   
Forum

Quote by maxurd:
Quote by INGA@:

Jezus

maxurd ...uscisnijmy sobie dlonie , dla mnie tez

pozdrawiam

===

..." A gdy Go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich : Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem."...

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 styczeń 23 2006 23:23   
Forum

Quote by maxurd: A co to jest prawda??

Nauki Jezusa bez skreslen i modyfikacji

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 23 2006 23:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by coso:
Nauki Jezusa bez skreslen i modyfikacji

Nie nauki. On sam jest prawda. Prawda, droga i zyciem...

===

Profil   Email 
 Cytat 
INGA@
 styczeń 24 2006 00:05   
Forum

...a ja dopowiem, ze On jest Prawda, Droga i Zyciem, wlasnie ze wszystkimi swoimi naukami, czyz nie ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 styczeń 24 2006 09:29   
Forum

Tekst ewangelii owinięty buddyjskimi bandażami.
Wyraźnie widać jego tendencyjność.
Ładny kompromis dwóch wschodnich nauk. Jednak prawda jest jedna, nie ma miejsca na kompromisy.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 24 2006 13:48   
Forum

'nie obdartym w trzysta lat po odejściu Jezusa z tego, co było ówcześnie niezrozumiałe lub niewygodne, z racji wpływów cesarstwa rzymskiego'

Czy mam przez to rozumieć, że początkowa 'niechęć' Chrystusa do uzdrowienia córki Syrofenicjanki nie była w żaden sposób niewygodna?

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
coso
 styczeń 26 2006 14:59   
Forum

Quote by Gładka: 'nie obdartym w trzysta lat po odejściu Jezusa z tego, co było ówcześnie niezrozumiałe lub niewygodne, z racji wpływów cesarstwa rzymskiego'
Czy mam przez to rozumieć

Ale czego nie potrafisz zrozumiec? Ze Ewangelia byla
modyfikowana a nawet falszowana? Taki jest po prostu
stan faktyczny. Co tu rozumiec?

Quote by Gładka: początkowa 'niechęć' Chrystusa do uzdrowienia córki Syrofenicjanki nie była w żaden sposób niewygodna?

W Ewangelii Marka 7:24-30 sa cztery zdania opisujace
to zdarzenie. Dlaczego uwazasz, ze Jezus byl niechetny
uzdrowieniu jej dziecka?

http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=306

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 styczeń 26 2006 19:33   
Forum

Coso

Ale się uśmiałem...hahaha

Quote by Coso:"Jak wiemy, na Soborze Nicejskim w 325 roku powo³ano
tzw. korektorów ówczesnych pism świêtych Kościo³a.
Wskutek ich działania doszło do wielu ingerencji w
teksty - głównie skreśleñ i modyfikacji, tak, aby były
one zgodne z interesami Ko¶cio³a."

Ewangelie w językach orginalnych też fałszowali

Św. Hieronim, na zlecenie papieża Damazego I, w latach 382-406 dokonał przekładu oryginalnych ksiąg Pisma Świętego z języków: hebrajskiego i greki. Wcześniejsze przekłady - np. Afra i Itala - obejmowały tylko niektóre fragmenty Biblii, natomiast Wulgata była pierwszym pełnym tłumaczeniem Pisma na łacinę
cyt. za: Wikipedia

Ty nazywasz to cenzurą???

I co Ty na to? Teraz tłumaczy się z języków orginalnych... Najprawdopodobniej orginalny egzemplarz ew. św. Mareusza się nie zachował. Tłumaczy się ją z greki.

Bibliści nie doszukali się jakiejś cenzury w Wulgacie, która odwróciłaby orginalne tłumaczenie "do góry nogami". Przez długi czas było to najlepsze tłumaczenie jakie zostało dokonane. Tłumaczenie, a nie skreślenia i modyfikacje, aby ew. pasowały do nauki Kościoła

===

[img]http://f.imagehost.org/0937/Benedict.jpg[/img]

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 styczeń 26 2006 21:08   
Forum

"Jak wiemy, na Soborze Nicejskim w 325 roku powołano tzw. korektorów ówczesnych pism świętych Kościoła.W skutek ich działania doszło do wielu ingerencji w teksty - głównie skreśleń i modyfikacji, tak, aby były one zgodne z interesami Kościoła."

Zgodne z interesami kościoła.hmmm..

Czy nie bardziej w interesie kościoła byłoby znieść celibat? Czy nie lepiej zdemokratyzować kościół, znieśc papieża, kardynałów, biskupów? Czy nie lepiej wprowadzić emeryture dla księży np. w 55 roku życia? Czy nie lepiej "poluzować " trochę sytuację par homosexualnych? przecież pozwalając na takie związki kośćioł zyskał by pewnie nowych wiernych, a co za tym idzie wiecej money w sejfie watykańskim???

Pewnie że to wszystko jest w możliwościach kościoła, księza stali by się wygodniejszą grupą, życie jak w raju.

Ale tak nie ma. Bo kościół nie ma na celu swoje "wygodnictwo", interesy, wyzyskiwanie społeczeństwa, przepłynąc przeż życie, tak zeby sobie rąk nie pobrudzić.

Jeśli jest celibat, to po to aby kapłan stawał się coraz bardziej doskonały, uduchowiony, i skupiony na Bogu a nie na kobiecie. Jeśli jest papież i kardynałowie to po to aby kościoł był kierowany przez czlowieka najbardziej kompetentnego. W hierarchi kościelnej nabiera prawdziwego znaczenia slowo "wybrany".
Księża mogliby iść na emeryture w 55, ale to są ludzie którzy oddali się dla innych do śmierci, ich praca to nie profesja, zawód to jest ich zycie.
A związki "niemieszane" bo takie jest prawo, od którego kościoł nie może odstąpić na krok. Ustanowione przez Boga, a nie czlowieka. Nie ma miejsca na kompromis.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 styczeń 26 2006 22:12   
Forum

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 20 2008 15:20   
Forum

ROZDZIAŁ 70

Jezus gani Piotra za jego gwałtowność

1.I rano tego dnia, gdy wyszli z Betanii, Piotr poczuł głód i ujrzał z dala drzewo figowe, pokryte liśćmi. Z radosnym oczekiwaniem podbiegł, spodziewając się znaleźć owoce. Jednak nic nie znalazł oprócz liści, gdyż pora na figi jeszcze nie nadeszła.
2. I Piotr, rozgniewawszy się, rzekł: "Przeklęte drzewo, niech nigdy już żaden człowiek nie spożywa z ciebie owocu!" I niektórzy z uczniów to usłyszeli.
3. A następnego dnia, kiedy Jezus i uczniowie Jego przechodzili tamtędy, rzekł Piotr do Jezusa: "Mistrzu, spójrz na drzewo figowe, które przekląłem, ono stoi w zieleni i kwitnie. Dlaczego moje słowo się nie wypełniło?"
4. Jezus rzekł do Piotra: "Nie wiesz, jakiego ducha jesteś. Dlaczego przekląłeś to, czego Bóg nie przeklął?" I rzekł Piotr: "Oto, Panie, odczuwałem głód, a gdy znalazłem liście i żadnych owoców, rozgniewałem się i przekląłem to drzewo".
5. Wtedy Jezus rzekł: "Synu Jonasza, czyś nie wiedział, że nie nadeszła jeszcze pora na figi? Spójrz, jak zboże na polu rośnie na swój sposób - najpierw zielone kiełki, potem źdźbła, a wreszcie kłosy - Czy również gniewałbyś się, gdybyś przyszedł w porze delikatnych kiełków czy źdźbeł i nie znalazł ziarna w kłosach? A ty chcesz przeklinać drzewo, pełne pączków i kwiatów, bo nie nosi jeszcze dojrzałych owoców? (Rozdział 70, 1-5)

Ja, Chrystus, wyjaśniam, prostuję
i pogłębiam słowo:

Drzewo figowe jest przykładem ewolucji życia. Wszystkie formy życia mają w sobie życie, które podlega ewolucji - również dusza i człowiek. Każda dusza dojdzie znowu do pełnej dojrzałości przeze Mnie, Chrystusa. Jednak wszystkie dusze i wszyscy ludzie dojrzewają inaczej, stosownie do stanu swojej świadomości i stosownie do swojego myślenia, mówienia i postępowania. Dlatego poważajcie życie bez względu na to, do jakiego stopnia rozwinęło się ono, gdyż na wszystkich stopniach rozwoju jest Bóg, Życie i prowadzi duszę do doskonałości.

Każde przekleństwo, które wychodzi z ust człowieka lub jest w jego myślach, stanie się jego zgubą. Również porywczy Piotr musiał tego doznać. Musiał on rozpoznać, że posiada wprawdzie wiele wiedzy, ale jeszcze mało mądrości.

Mędrzec zna drogę duszy. Gdyby Piotr był w tych chwilach wypełniony Bożą mądrością, to wiedziałby o prawie wewnętrznego dojrzewania form życia, o drodze ewolucji, którą ukazałem Moim apostołom i uczniom w wielu przypowieściach.

Tylko nieliczni z tych, którzy chcieli iść za Mną, zrozumieli sens Moich wyjaśnień, gdyż pozostali zajęci byli jeszcze sami sobą i swoimi starymi nawykami. Tkwili oni w błędnych wyobrażeniach, ponieważ słowo tylko słyszeli, ale nie mogli pojąć sensu Moich wyjaśnień.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 sierpień 20 2008 23:24   
Forum

V Ewangelia to raczej fałszerstwo.

(21, 1-6) - dźwiganie ciężarów przez koni. W Palestynie używano do tego osłów.

(rozdz. 14) - człowiek tresujący psa do polowań w tamtym czasie?

http://www.kosciol.pl/article.php/20060126080725174

Tutaj jest chyba wszystko wyjaśnione.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eviva
 sierpień 21 2008 08:35   
Forum

BLyy

To zależy z jakiego punktu widzenia się na to patrzy.Największym fałszerstwem są dogmaty wiary KrK niezgodne z Biblią i z prawdą.Z punktu widzenia KrK wszystko co jest niezgodne z ich dogmatami wiary będzie uznane za nieprawdę.

Nie wszystko jest tam wyjaśnione,bo moje uwagi w tym temacie zostały tam usunięte przez moderatora,który na tym forum reprezentuje interesy i stanowisko KrK.A powinna go cechować bezstronność.Bóg nie boi się niczego.Prawdy boją się tylko siły ciemności i ci,którzy ich reprezentują.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 21 2008 16:54   
Forum

Quote by eviva: BLyy

To zależy z jakiego punktu widzenia się na to patrzy.Największym fałszerstwem są dogmaty wiary KrK niezgodne z Biblią i z prawdą.Z punktu widzenia KrK wszystko co jest niezgodne z ich dogmatami wiary będzie uznane za nieprawdę.

Nie wszystko jest tam wyjaśnione,bo moje uwagi w tym temacie zostały tam usunięte przez moderatora,który na tym forum reprezentuje interesy i stanowisko KrK.A powinna go cechować bezstronność.Bóg nie boi się niczego.Prawdy boją się tylko siły ciemności i ci,którzy ich reprezentują.

Ciekawi mnie czy po smierci sie wszyscy spotkamy, gdyby tak bylo to na nic sa te dyskusje.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 21 2008 18:48   
Forum

corka

Ciekawi mnie czy po smierci sie wszyscy spotkamy, gdyby tak bylo to na nic sa te dyskusje.

Wszyscy kiedyś się spotkamy w Niebie jako czyste istoty duchowe.To nam obiecał Chrystus mówiąc,że;

"..kiedy będzie w Niebie,to wszystkich do siebie pociągnie".

Nie jest to takie proste,bo wymaga oczyszczenia z grzechów naszej duszy(uświęcenia i nowego narodzenia),przy pomocy obecnego w nas Chrystusa.Powinniśmy dziękować Panu Bogu za tą Łaskę Bożą,którą nas w nim obdarzył.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 21 2008 21:07   
Forum

Tak, tylko wszelkie dogmaty są uchwalane na Soborach, a te są głosem Boga na ziemi i poprzez natchnienie Ducha Świętego - nieomylne, podobnie, jak np. występowanie papieża ex cathedra.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 grudzień 13 2008 13:46   
Forum

/..
Zasady publikacji:
"Zamieszczając fragment lub link do jakiegoś artykułu użytkownik zobowiązany jest opatrzyć go komentarzem, zawierającym temat do dyskusji jakią chce podjąć w związku z zamieszczonym tekstem. Nie może to być jedynie zdanie typu "co o tym myślicie", "jak wam się podoba"? ale konkretnie postawiony temat."
...Rafi F.../

Dziękuję za uwagi.
-------------------

JÓZEF OJCEM JEZUSA.

1.W V EWANGELII pisze ,że Józef był ojcem fizycznego ciała Jezusa..

2.2.Józef był sprawiedliwym i rozumnym mężem,zdolnym w różnych pracach w drewnie i w kamieniu.Maria zaś była delikatna i światła dusza i tkała zasłony dla świątyni.Oboje byli czyści przed Bogiem.Z nich obojga był Jezus-Maria,zwany Chrystusem.
2.9.Tego samego dnia ukazał się anioł Gabriel Józefowi we śnie i rzekł do niego:,,Bądź pozdrowiony Józefie,zostałeś wybrany,gdyż ojcostwo Boże jest z tobą.Błogosławiony jesteś pomiędzy mężami i błogosławiony jest owoc twoich lędźwi."
2.10.Kiedy Józef rozważał te słowa był zatrwożony.Lecz anioł Pana rzekł do niego:,,Nie bój się Józefie,synu Dawida,gdyż znalazłeś łaskę u Boga i oto spłodzisz dziecko i dasz mu na imię Jezus-Maria,gdyż On zbawi Swój lud od jego grzechów."
2.12. Kiedy Józef obudził się ze snu,uczynił tak jak mu nakazał anioł i poszedł do Marii,swojej narzeczonej,a ona poczęła w swoim łonie Pana.
.
--------------
2.W NT są fragmenty potwierdzające,że Józef jest ojcem fizycznego ciała Jezusa..

W Ewangelii wg św.Mateusza jest podany rodowód Jezusa wg ciała:

1.Rodowód Jezusa Chrystusa,syna Dawidowego,syna Abrahamowego...
17.A Jakub miał syna Józefa,męża Marii,z której narodził się Jezus,zwany Chrystusem.

W ST i NT jest potwierdzenie,że Jezus jest cielesnym potomkiem Dawida,a więc synem Marii i Józefa:

Rzym.9.5.Do których należą ojcowie i z których pochodzi Jezus wg ciała...
Dz.2.30.Będąc jednak prorokiem i wiedząc,że mu BÓG zaręczył przysięgą,że jego (Dawida)cielesny potomek zasiądzie na tronie Jego.
Ps.132.11.Złożył Pan Dawidowi niezłomną przysięgę
Której nie cofnie:
Jednego z potomków twoich,
Osadzę na tronie twoim.
Ps.132.17.Sprawię,że tam wyrośnie Dawidowi potomek,
Zgotuję pochodnię pomazańcowi Mojemu.

Ostatnim cielesnym potomkiem Dawida był Jezus syn Marii i Józefa.

Potwierdzenie tego faktu jest w:

Jana 3.6.Co się narodziło z ciała,ciałem jest,a co się narodziło z Ducha,duchem jest.
--------------

3.WNIOSKI

Z NT wynika,że Chrystus jako Pierworodny Syn Boży urodzony w Niebie,przebywał tam około kilku miliardów lat ziemskich do czasu wcielenia się w fizyczne ciało Jezusa,którego ojcem był Józef.Potwierdzenie tego faktu ojcostwa jest w V Ewangelii.W czasie pierwszego przymierza Chrystus przebywał na Ziemi w postaci duchowej,a w czasie drugiego przymierza w postaci fizycznej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 13 2008 20:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by eviva:
2.W NT są fragmenty potwierdzające,że Józef jest ojcem fizycznego ciała Jezusa..

1.Rodowód Jezusa Chrystusa,syna Dawidowego,syna Abrahamowego...
17.A Jakub miał syna Józefa,męża Marii,z której narodził się Jezus,zwany Chrystusem.

Nie wiem jak z tego wywnioskowałeś że Józef spłodził Jezusa - tu jest tylko napisane że był Ojcem (ja swojego Ojczyma też nazywałam tatą) i że Jezus zrodził się z Maryi

Resztę sobie dopowiedziałaś jak dla mnie

A co do reszty to oparłeś się tylko na jednym rodowodzie!? Maryja też pochodzi z rodu Dawida Więc chcąc nie chcąc Jezus ma w sobie tą krew ale od strony matki.

Ciało z ciała - Jezus z Maryi - nie jest powiedziane, że Józef spłodził Jezusa - to tylko Twoje dopowiedzenia i nadinterpretacje.

Ja to rozumiem na swoim przykładzie - to, że mój Ojczym mnie nie spłodzi nie znaczy, że nie był moim ojcem - wychował mnie, troszczył się o mnie, był przy mnie całe moje życie - to był mój tata i nie zmieni tego fakt, że nie był nim biologicznie.

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
aszug
 grudzień 13 2008 22:09   
Forum

Autor Ewangelii Życia Doskonałego przyznał się podobno do fałszerstwa.
Osobiście dodam (mam ją w domu), że jest to zlepek Ewangelii kanonicznych z dodatkami na temat wegetarianizmu i wschodnich idei. Na końcu jest tak naciągany komentarz wydawcy, że większych głupot nie można już napisać. Wykazuje on z wielką starannością w jakich miejscach Jezus nauczał o UFO, reinkarnacji i zabijaniu zwierząt argumentami, które zbiłby każdy ktoś się choć trochę orientuje w interpretacji tekstu.

Także radziłbym nie brać tego dziełka, a chyba także fałszerstwa współczesnego poważnie.

Tu jest link do artykułu na temat tej ewangelii:

===

Ilekroć poszedłem między ludzi, mniejszy wróciłem.

Profil   Email 
 Cytat 
aszug
 grudzień 13 2008 22:31   
Forum

Quote by eviva:
<B>JÓZEF OJCEM JEZUSA.</B>

<B>1.W <a href="http://www.das-wort.com/polski/s007pl/dimw-06.html">V EWANGELII</a> pisze ,że Józef był ojcem fizycznego ciała Jezusa..</B>

<i>2.2.Józef był sprawiedliwym i rozumnym mężem,zdolnym w różnych pracach w drewnie i w kamieniu.Maria zaś była delikatna i światła dusza i tkała zasłony dla świątyni.Oboje byli czyści przed Bogiem.Z nich obojga był Jezus-Maria,zwany Chrystusem.
2.9.Tego samego dnia ukazał się anioł Gabriel Józefowi we śnie i rzekł do niego:,,Bądź pozdrowiony Józefie,zostałeś wybrany,gdyż ojcostwo Boże jest z tobą.Błogosławiony jesteś pomiędzy mężami i błogosławiony jest owoc twoich lędźwi."
2.10.Kiedy Józef rozważał te słowa był zatrwożony.Lecz anioł Pana rzekł do niego:,,Nie bój się Józefie,synu Dawida,gdyż znalazłeś łaskę u Boga i oto spłodzisz dziecko i dasz mu na imię Jezus-Maria,gdyż On zbawi Swój lud od jego grzechów."
2.12. Kiedy Józef obudził się ze snu,uczynił tak jak mu nakazał anioł i poszedł do Marii,swojej narzeczonej,a ona poczęła w swoim łonie Pana.</i>.

Czyli trzeba uznać, że Ewangelie Mateusza i Łukasza są oszustwem, bo mówią co innego, mianowicie to, że Józef dowiadując się o stanie błogosławionym Maryi chciał ją oddalić? Z jakiego powodu jeśli sam spłodził to dziecko?
Gdzie tu logika?

A jeśli ktoś nagle lekką ręką uznaje te 2 Ewangelie za fałszerstwo, a co do tej nowej, opublikowanej w XX w. nie ma wątpliwości to tylko współczuć mu należy bezkrytyczności. bo nie ma żadnych podstaw by uznać, że V Ewangelia jest bardziej autentyczna niż te 2 kanoniczne, o których wiadomo chociaż, że już w II w. istniały z pism Ojców, którzy o nich piszą.

<B>2.W NT są fragmenty potwierdzające,że Józef jest ojcem fizycznego ciała Jezusa..</B>

<i>1.Rodowód Jezusa Chrystusa,syna Dawidowego,syna Abrahamowego...
17.A Jakub miał syna <b>Józefa</b>,męża Marii,z której narodził się Jezus,zwany Chrystusem.</i>

Tu jest tylko o tym, że był mężem Maryi, z której narodził się Jezus. Nie ma nic o tym, że był jego ojcem biologicznym. To przecież logiczne, że Łukasz który to pisze, a za chwilę pisze o dziewictwie Maryi nie chce powiedzieć właśnie, że Józef jest biologicznym ojcem, inaczej popełniałby sprzeczność.

W ST i NT jest potwierdzenie,że Jezus jest cielesnym potomkiem Dawida,a więc synem Marii i Józefa:

<i>Rzym.9.5.Do których należą ojcowie i z których pochodzi Jezus wg ciała...

Wg. ciała, bo z Maryi, która pochodziła z rodu Dawida.

Dz.2.30.Będąc jednak prorokiem i wiedząc,że mu BÓG zaręczył przysięgą,że jego (Dawida)cielesny potomek zasiądzie na tronie Jego.

Byłoby miło, gdybyś nie posługiwała się kłamstwem. Nie byłoby problemu gdybyś nie dodała kluczowego słowa w tym tekście - "cielesny". W oryginale go nie ma.

Ps.132.11.Złożył Pan Dawidowi niezłomną przysięgę
Której nie cofnie:
Jednego z potomków twoich,
Osadzę na tronie twoim.
Ps.132.17.Sprawię,że tam wyrośnie Dawidowi potomek,
Zgotuję pochodnię pomazańcowi Mojemu.</i>

Przecież już nawet w tym, że będzie to potomek Dawida jest metafora, bo obietnica ta nie dotyczyła syna Dawida, tylko dalekiego potomka, który wyjdzie z linii Dawidowej.

Ostatnim cielesnym potomkiem Dawida był Jezus syn Marii i Józefa.

Potwierdzenie tego faktu jest w:

<i>Jana 3.6.Co się narodziło z ciała,ciałem jest,a co się narodziło z Ducha,duchem jest.</i>

Wiesz, demagogia powinna mieć swoje granice, ale Ty robisz niewiarygodne rzeczy. Przecież to słowa z rozmowy Jezusa z Nikodemem dotycząca narodzenia się z wody i Ducha. Jaki to ma związek z pochodzeniem Jezusa od Józefa?

<b>3.WNIOSKI</b>

Z NT wynika,że Chrystus jako Pierworodny Syn Boży urodzony w Niebie,przebywał tam około kilku miliardów lat ziemskich do czasu wcielenia się w fizyczne ciało Jezusa,którego ojcem był Józef.Potwierdzenie tego faktu ojcostwa jest w V Ewangelii.W czasie pierwszego przymierza Chrystus przebywał na Ziemi w postaci duchowej,a w czasie drugiego przymierza w postaci fizycznej.

Wnioski są takie, że ani jeden fragment przytoczony przez Ciebie nie potwierdza Twojej teorii, przeciwnie, a część z nich jest zmanipulowana w jawny i wyrażny sposób. Nikt uczciwy nie stosuje takich metod.

===

Ilekroć poszedłem między ludzi, mniejszy wróciłem.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,69 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty