Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Gdzie jest miejsce pochówku ks. Twardowskiego?
 |  Wersja do druku
Tomasz Kaniewski
 styczeń 25 2006 00:37  (Czytany 1877 razy)  
Forum

Status: offline

Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli wraz z Portalem św. Izydora przygotowało ankietę pt. " Ksiądz Twardowski powinien być pochowany...".

Nam Internautom nie jest obojętne, gdzie spocznie tak wielki i wybitny Polak. Dlatego zwracamy się do Ciebie, Drogi Internauto, z prośbą o oddanie swojego głosu w ankiecie. Jeśli ponad połowa głosów będzie za pochowaniem ks. Jana Twardowskiego na Cmentarzu na Powązkach, prześlemy o tym informację listową do Jego Eminencji ks. Józefa kardynała Glempa - Prymasa Polski.

Nie pozostawajmy obojętni. Pozostało już niewiele czasu.

Prosimy o oddanie głosu na www.isidorus.net i modlitwę.

===

"Pismo święte jest źródłem wody żywej i stołem Chrystusa, z którego się karmimy" (św. Izydor z Sewilli - Patron Internetu i Internautów)

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Edith
 styczeń 25 2006 10:51   
Forum

Twardowski na pewno nie był moim ulubionym poetą, ale zachowanie Glempa oburza mnie do pięt. Ja wiem, ze prawo kanoniczne, ślub posłuszeńswta itd. ale normalne, LUDZKIE podejście do zmarłego chyba nikomu nie zaszkodziłoby? Zwłaszcza, że sama swiątynia jest kontrowersyjnym projektem...
Jak by ktoś trafił na jakieś inne ankiety, którymi można się przyczynić do zmiany pomysłu prymasa, to wklejajcie!

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Dominika
 styczeń 25 2006 11:53   
Forum

Nie wiem, czy sam Prymas chciałby być pochowany w świątyni, której de facto jeszcze nie ma. Trzeba uszanować rolę tak wielkiego zmarłego. A już jest w krypcie zasłużonych kopia grobu Jana Pawła II. Najwyraźniej Glemp chce tylko przyciągnąć ludzi do tej świątyni, żeby dawali na nią pieniądze.
Szkoda, że mamy takiego prymasa. A niby to funkcaja tylko honorowa...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 25 2006 13:29   
Forum

Moim zdaniem to ktos tu zapewne liczy na to, ze miejsce pochowku tak slawnej osoby przyspozy budowie SOB'a liczniejszych 'sponsorow'... To przykre, ze tak trudno w naszym kraju uszanowac nawet wole zmarlego co do jego miejsca pochowku.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 styczeń 25 2006 13:57   
Forum

szczerze mowiac, ja mysle ze juz panu twardowskiemu wszystko jedno gdzie go pochowaja. prawdopodobnie jest z Panem. wielu ludzi przepadlo nawet nie majac zadnego specjalnego miejsca. niektorych pierwszych chrzescjian lwy pozarly, jeszcze innych pochlonal ogien. jednak dla ludzi jest wazne co sie stanie z cialem. mnie moi krewni pytail (gdy nawrocilam sie) gdzie zostane pochowana, na cmentarzu muzulmanskim czy chrzescjianskim. powiedzialam ze wszystko jedno gdzie, mozecie pochowac nawet w ogrodku miedzy pomidory :-). po smierci mnie malo obchodzi gdzie moje kochane cielsko lezy :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 styczeń 25 2006 14:15   
Forum

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
macli
 styczeń 25 2006 18:36   
Forum

Jednym z argumentow prymasa Glempa jest to, ze w Swiatyni Opatrznosci Bozej mialyby w przyszlosci znajdowac sie groby wszystkich wybitnych Polakow.

Ja widze w tym dwa podstawowe problemy:
po pierwsze, wiekszosc wybitnych Polakow lezy na warszawskich Powazkach i na cmentarzu Lyczakowskim we Lwowie;
po drugie, w przeciwieństwie do Swiatyni, zaden z tych cmentarzy nie jest cmentarzem katolickim.

Nie wiem czy prymas Glemp uwaza, ze w Polsce dziesiecioprocentowa "niekatolicka" mniejszosc nie jest w stanie wydac zadnego wybitnego czlowieka, czy tez ze nie uwaza tych ludzi za Polakow...
A gdzie podzialiby sie tacy wybitni Polacy jak Grottger, Starzynski, Or-Ot i wielu innych, ktorzy jako "niekatolicy" w prymasowskiej Swiatyni raczej nie spoczna?

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,10 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty