Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Zabiją Cię i odtrącą
 |  Wersja do druku
Butterfly
 listopad 10 2005 23:33  (Czytany 2239 razy)  
Forum

Status: offline

Jesteś człowiekiem wierzącym,katolikiem.
Wyznasz swoją wiarę przed ludźmi: nazwą Cię papistą, oskarżą o bałwochwalstwo;potępisz homoseksualizm - nazwą Cię nietolerancyjnym; potępisz eutanazję i aborcję-wydłubią Ci oczy za to że bronisz życia,powiedza ze człowiek ma wolną wole i dlatego może decydować o życiu innego człowieka; powiesz że słuchasz radia chrześcijańskiego lub/i oglądasz programy chrześcijańskie- powiedzą że jestes zdewociały. Powiesz że Chrystus założył Kościół do którego należysz - zaczną krzyczeć że bluznisz, że każdy inny Kosciol to zalozony przez Chrystusa ale nie Twoj. Bedziesz nauczał tego co Jezus kazał Ci czynić - powiedza ze nie jestes biblijnym chrześcijaninem. Bedziesz mowił Chrystus kocha wszystkich ludzi wszystkich wyznań, bedziesz propagował spotkania z ludzmi roznych wyznań - oskarżą Cie o synkretyzm religijny. Powiesz że w Twoim Kosciele Tradycja to rowniez Słowo Boże - nazwą Twoj Koscioł skostniałą organizacją doktrynalną.

Bedziesz bronił wartosci moralnych - nazwą Cie niepostepowym i zacofanym, wysmieja Cie i powiedza ze masz niepoukladane w głowie.

Swiat jest smieszny i smutny: toleruje wszystko co złe a nie obdarza tolerancją tych którzy strzegą prawd moralnych.

Jesli chcesz byc dobrym człowiekiem i bronić wartości moralnych licz sie z tym ze na samym poczatku swej drogi przybiją Cie do krzyża i beda na Ciebie pluli nawet gdy skonasz.Licz sie z tym, mozesz jednak pojsc droga innych a wtedy nazwa Cie tolerancyjnym, postepowym... .

Swiat jest smutny...

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Go.
 listopad 11 2005 10:27   

Molierze napisałeś całą prawdę, jeżeli jesteś przykładnym katolikiem to nim zostań do końca bo warto.
A szkoda, że jest tak mało prawdziwych katolików, jest to bardzo bolesne dla Boga, bo przez nieuczciwość ranimy
naszego Pana Boga.

===

Cytat 
Gość forum: witeczek
 listopad 11 2005 10:46   

Quote by Molier:Wyznasz swoją wiarę przed ludźmi: nazwą Cię papistą, oskarżą o bałwochwalstwo;

Jestes protestantem, powiesz ze wierzysz w Jezusa bo On jest droga, prawda i zyciem...

bedziesz kociarzem (od "Kociej Wiary"), przechrzta, kacerem, zdrajca kosciola, wiary rodziny, odmowia ci prawa byciem Polakiem... wiecej juz nie pamietam.

===

Cytat 
MacTavish
 listopad 11 2005 12:03   
Forum

E no, z tym smutnym to przesada.
"Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami." (Mt 5: 11-12)

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 listopad 11 2005 14:03   
Forum

Błogosławieni = szczęśliwi.

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gocek
 listopad 11 2005 21:45   
Forum

Jesteś człowiekiem wierzącym,katolikiem.

Wg. statystyk należysz do 95% społeczeństwa polskiego.
Wyznasz swoją wiarę przed ludźmi: nazwą Cię papistą, oskarżą o bałwochwalstwo;potępisz homoseksualizm - nazwą Cię nietolerancyjnym; potępisz eutanazję i aborcję-wydłubią Ci oczy za to że bronisz życia,powiedza ze człowiek ma wolną wole i dlatego może decydować o życiu innego człowieka; powiesz że słuchasz radia chrześcijańskiego lub/i oglądasz programy chrześcijańskie- powiedzą że jestes zdewociały. Powiesz że Chrystus założył Kościół do którego należysz - zaczną krzyczeć że bluznisz, że każdy inny Kosciol to zalozony przez Chrystusa ale nie Twoj.

A czego byś oczekiwał od hipokrytów?

Bedziesz bronił wartosci moralnych - nazwą Cie niepostepowym i zacofanym, wysmieja Cie i powiedza ze masz niepoukladane w głowie.

Moralność to abstrakcyjny wytwór społeczeństwa.
Swiat jest smieszny i smutny: toleruje wszystko co złe a nie obdarza tolerancją tych którzy strzegą prawd moralnych.

Bo różni ludzie mają różne prwdy moralne
Jesli chcesz byc dobrym człowiekiem i bronić wartości moralnych licz sie z tym ze na samym poczatku swej drogi przybiją Cie do krzyża i beda na Ciebie pluli nawet gdy skonasz.Licz sie z tym, mozesz jednak pojsc droga innych a wtedy nazwa Cie tolerancyjnym, postepowym... .

Menczennik się znalazł, człowieku weź się w garść zajmij się czymś a nie uważaj się za obrońcę jedynej "prawdziwej" moralności i wiary - ośmieszasz się tylko.
Swiat jest smutny...

Uczyń go szczęśliwszym!

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 listopad 11 2005 22:34   
Forum

Gocek:

Nie znasz mnie wiec nie stwierdzaj o mnie takiego zdania:
"Menczennik się znalazł, człowieku weź się w garść zajmij się czymś a nie uważaj się za obrońcę jedynej "prawdziwej" moralności i wiary - ośmieszasz się tylko."

Odpowiadasz na mojego posta w sposob bardzo indywidualny i wygodny,dzielisz tekst wg wlasnych kryteriow tak aby Twoje komentarze brzmialy słusznie i prawdziwie.Pewnie sie nawet nie domysliles ze ten tekst dotyczy rowniez Ciebie.A skad to wiem?Bo udowodniles to swoim ostatnim postem.Sam wystawiles o sobie zdanie.To twoja sprawa.Jesli moge cos doradzic to nastepnym razem zastanow sie zanim cos napiszesz.

Gwoli wyjasnienia bo widze ze nie zrozumiales tresci tego posta: jest on kierowany do wszystkich ludzi.Może ktoś kiedyś zrozumie jego przesłanie,może już zrozumiał,a może po prostu podpisze sie pod tym tekstem słowem AMEN. Pierwsze zdanie wprawdzie jest kierowane bezposrednio do ludzi wierzacych (katolików) ktorzy wybrali w swoim życiu Boga-niech ten tekst podnosi ich na duchu w codziennych trudach życia.
Tekst jednak odnosi sie do wszystkich tych ktorzy jeszcze Boga nie odnalezli,badz go szukaja,to głownie do nich ten tekst sie odnosi,gdyz moze zmusi ich do zastanowienia sie nad tym co dzieje sie wokol nich.. .

Ja osobiscie zastanawiam sie nad moim zyciem.Nie jestem chrzescijaninem. ale pod tekstem podpisze sie:

AMEN

Nie komentujcie tej odpowiedzi.
Jesli ktos chce pogadac niech po prostu wysle mejla.
Jesli ktos chce odpowiedziec na posta; na jego przeslanie niech to uczyni.
Ale nie zarzucajcie mi kłamstw na moj temat w tym topicu, bo topic nie dotyczy mnie ale nas wszystkich.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 listopad 11 2005 23:40   
Forum Admin
Admin

Ojojoj, to sie narobilo.
Kolejny cierpiacy na syndrom oblezonej twierdzy.
Co jest bardzo ciekawe, w kraju gdzie 90% obywateli nalezy do Kosciol rzymsko-katolickiego... takie przesladowania ze chyba zaczne sobie wlosy z glowy wyrywac z wrazenia! Zaczeli juz was wsadzac do wiezien, torturowac, czy jeszcze udaje sie wam sie odeprzec ataki ?

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 listopad 12 2005 00:50   
Forum

Hermes: dlaczego uważasz że nasz kraj jest katolicki? Nie wiem skad bierzesz takie statystyki,zapewne opierasz sie na liczbie osob zapisanych w metrykach koscielnych.Otoz jest niestety prawdą ze wiekszosc z nich katolikami nie jest.W naszym kraju katolikow jest moze tyle samo co luteran badz reformowanych zapisanych w metrykach, a moze jeszcze mniej - sumienia nasze znamy my a nawet lepiej niz my - Bóg.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 listopad 12 2005 11:58   
Forum Admin
Admin

Hermes: dlaczego uważasz że nasz kraj jest katolicki?

Tego nie napisalem.
Nie wiem skad bierzesz takie statystyki,zapewne opierasz sie na liczbie osob zapisanych w metrykach koscielnych.

Sam kosciol podaje te statystki we wspolpracy (??) z GUSem wiec mysle ze sa prawdziwe. 89.9% naszego spolecznestwa to katolicy (rzymscy i greccy)
.Otoz jest niestety prawdą ze wiekszosc z nich katolikami nie jest.

To ich eksmitujcie z kosciola . W waszym rozumieniu kosciola to chyba jednak przynaleznosc do instutcji czyni katolickiem, a trzeba sie zasluzyc zeby z niego byc ekskomunikowanym.
W naszym kraju katolikow jest moze tyle samo co luteran badz reformowanych zapisanych w metrykach,

A to sie zdecyduj, bo luteran jest oficjlanie 80.000 a reformowanych okolo 5000 wiec to znaczaca roznica .
a moze jeszcze mniej - sumienia nasze znamy my a nawet lepiej niz my - Bóg.

Chrzescjaninami nie jestesmy wg sumienia a wedle wiary (z łaski). Nie ma idealnych chrzescijan. Powinnismy biegnac do doskonalosci, ale musimy sie pogodzic ze jej nigdy nie osiagniemy.

A wracajac do tematu, w wielu krajach wielu ludziom duzo gorzej niz akurat katolikom w naszym. Poczytaj sobie przesladowaniach w Arabii Saudyjskiej, w Chinach itd.
Naucz sie cenisz to co masz, bo mozesz kiedys to stracic.

Ja mimo ze nie jestem katolikiem to uwazam ze w naszym kraju jest bardzo duza tolerancja dla innowiercow, i ciesze sie ze tu zyje. Nie narzekam sobie.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 12 2005 13:32   
Forum

Nie znasz mnie wiec nie stwierdzaj o mnie takiego zdania:

Nie oceniam Ciebie jako człowieka, tylko odpowiadam na twojego posta, który napisałeś - i wzorując się na poście odpowiadam do Ciebie, gdyż ocenić mogłem Ciebie tylko na podstawie danego postu. Oceniam twój stosunek, jaki wyraziłeś w poście - nie Ciebie jako człowieka. Widać, że jesteś jakiś przewrażliwiony na tym punkcie (że wszyscy Cię oceniają etc)
Pewnie sie nawet nie domysliles ze ten tekst dotyczy rowniez Ciebie.

Udowodnij, bo ja nie czuję się tak, jak ty to napisałeś a należę do mniejszości ateistycznej w tym kraju.
Gwoli wyjasnienia bo widze ze nie zrozumiales tresci tego posta: jest on kierowany do wszystkich ludzi.

Możesz go kierować do kogo chcesz, ale jednoznacznie stwierdzasz jakoby wszyscy czuli się tak jak ty? Co to Polska już jest solidarna?
Tekst jednak odnosi sie do wszystkich tych ktorzy jeszcze Boga nie odnalezli,badz go szukaja,to głownie do nich ten tekst sie odnosi,gdyz moze zmusi ich do zastanowienia sie nad tym co dzieje sie wokol nich.. .

Czyli nie jest kierowany do mnie (a napisałeś wcześniej, że jest), gdyż ja nie szukam "Boga" bo wg. mnie takie coś nie istnieje.
Ja osobiscie zastanawiam sie nad moim zyciem.Nie jestem chrzescijaninem. ale pod tekstem podpisze sie:

AMEN

I bardzo dobrze, że się zastanawiasz, jednak zalecam więcej optymizmu i pogody życia.
Pozdrawiam!

Ale nie zarzucajcie mi kłamstw na moj temat w tym topicu, bo topic nie dotyczy mnie ale nas wszystkich.

To ja się wyłamuję i STWIERDZAM, ŻE MNIE NIE DOTYCZY!

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 listopad 12 2005 13:55   
Forum

Hermes: Z Tobą rozmawialem na gg.Ale zamiast realnego spojrzenia na rzeczywistosc spotykam sie z jakas wojna protestantow przeciwko papistom i ich absolutnej nie słusznej władzy.No comments.
Gocek: Już mi sie nawet nie chce odpisywać, po prostu no comments.Wg Twoich wnioskow jestem jakims przewrażliwionym na swoim punkcie przygnebionym człowiekiem. Po protu no comments.

ps.Gocek: należysz do wiekszosci ateistycznej - wiecej optymizmu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 listopad 12 2005 14:39   
Forum Admin
Admin

Quote by Molier: Hermes: Z Tobą rozmawialem na gg.Ale zamiast realnego spojrzenia na rzeczywistosc spotykam sie z jakas wojna protestantow przeciwko papistom i ich absolutnej nie słusznej władzy.No comments.

Dobrze, po koleji:
1. Jest to perfidne ze po prywatnej rozmowie wyciagasz jakies wnioski na forum publicznym bez mozliwosci zapoznia sie z argumentami wszytskich.
2... wiec ja to sprostuje. Ano na podstawie czego Moiler uwaza ze jest wojna protestatow przeciw papistom?
Bo na jego zapytanie:
"dlaczego tak Cie razi to ze jest jeden pasterz na ziemi ktorzy jest zwierzchnikiem"

odpowiedzialem "mnie to nie razi, nie uwazam ze to zle rozwiazanie, nie mam nic przeicwko monarchi, razi mnie nazywanie go Ojcem swietym - i dodawanie mu nieomylnosci"

Ciekawy jest twoj wniosek moilerze, istnie ciekawy.

Poza tym zastanow sie nad twoim sposobem myslnia - ty stawiasz na poczatku teze ze jestes biedni przesladowany a dyskusja z kimkolwiek nie jest po to zeby ja z tym skonfrontowac ale zeby potwierdzic to co glosisz.

I wrescie nigdzie w rozmowie z toba nie zauwazylem zeby urzywal slownictwa typu papisci - bo jest ono obrazliwe - ale ty to piszesz bo latwiej jest potem wykazywac twoja teze "oblezonej twierdzy" katolicyzmu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 12 2005 15:34   
Forum

Gocek: Już mi sie nawet nie chce odpisywać, po prostu no comments.Wg Twoich wnioskow jestem jakims przewrażliwionym na swoim punkcie przygnebionym człowiekiem. Po protu no comments.

Bo w swoim poście takim siebie przedstawiłeś!
To po co wogóle wchodzisz na forum i zaczynasz rozmowę na "poważne tematy", skoro nie chce ci się nawet odpowiadać? Po prostu no comments!
ps.Gocek: należysz do wiekszosci ateistycznej - wiecej optymizmu

Czy ja skarże się na brak optymizmu w przeciwieństwie do Ciebie? Twoje odpowiedzi są tak samo irracjonalne jak twoje obawy odnośnie "Zabiją Cię i odtrącą" (No comments)
A co do większości ateistycznej to także NO COMMENTS

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 listopad 12 2005 15:43   
Forum

Hermes: w jednym przyznam Ci racje: faktycznie zle postapilem wyciagajac wnioski z prywatnej rozmowy bez jej przestawienia.Powiem tylko tyle ze tak zrobilem gdyz ta prywatna rozmowa byla odpowiedzia na Twojego posta,chetnie bym zamiescil tu ta rozmowe w calosci.No coz ale przepraszam raz jeszcze.

"o latwiej jest potem wykazywac twoja teze "oblezonej twierdzy" katolicyzmu." - to nie jest moja teza i coraz bardziej sie upewniam ze Twoja.Toczysz walke z wiatrakami.. .

Gocek: "Zabiją Cię i odtrącą" i odtraca to metafora, choc zycie pokazuje ze czasami doslownosc.A dlaczego nie chce mi sie odpowiadac.Bo to jest jak syzyfowa praca.Powiem cos-odpowiedz bedzie znow z jakiejs innej beczki.. .
I to nie sa moje obawy.Ale rzeczywistosc,poczytaj polemiki protestantow badz ateistow z katolikami.Ten post jest nawet doskonalym tego przykładem ze przykłady ktore przedstawilem nie sa fikcja ale rzeczywistoscia.
I nie musisz uzywac slowa irracjonalne -domyslam sie ze jestes racjonalista, ale wiele co tu napisales jest sprzecznoscia.. .Reprezentujesz postmodernizm.

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 listopad 12 2005 18:07   
Forum

Jak zauważył pewien użytkownik tego forum, mój rozsądek ostatnio 'podupadł'. Prawdopodobnie to jest przyczyną, ze nie rozumiem Molier, o co Ci chodzi. Czytam i czytam - i nie kumam. Piszesz w profilu, że już nie jesteś chrześcijaninem - to kim jesteś? Widzę Twoje motto: Oddaj chwałe Bogu kazdego dnia a Twoje zycie stanie sie szczesliwsze. Wygląda na to, że wierzysz w Boga. Jakiego? przeszedłeś na inną wiarę? Dlaczego? A może po prostu jakiś radykalny protestant/ateista Ci usiłował ostatnio wmówić, że katolicyzm to nie chrześcijaństwo (niektórzy tak sądzą) i stąd Twój opis w profilu, stąd Twoje żale do innych wyznań i ateistów i cały ten topik? pozdr

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 listopad 12 2005 19:54   
Forum

M4: Znow z zainteresowania topiciem schodzi na zainteresowanie moją osobą.Ale rozumiem Ciebie, bo faktycznie brzmi to dosc dziwnie..chcialem Ci to wytlumaczyc na maila,ale postanowilem ze napisze jednak tu.Nie wierze w Boga - bo wiara to nie tylko uznanie ze Bóg jest; wiara to posłuszeństwo; za wiarą idą czyny.Moja wiara jest raczej taka jak ją opisuje Jakub w liscie przytaczajac przyklad demonow.

Nie mam żalu do innych wyznan ani ateistow, bo wielu ateistow mnie otacza (sam nim zreszta jestem).

Sam jestem posadzany o satanizm (choc raczej mnie to nie razi)z tego powodu ze ubieram sie na czarno,słucham muzyki o przesłaniach antychrzescijanskich, oraz nosze dlugie włosy.
Brakuje mi jednak Boga musze to stwierdzic bo tak faktycznie jest a nie ze ktos tak mowi.

Po co ten topic?Bo irytuje mnie to z czym mam doczynienia, z postawa ludzka ktora broni morderstwa myslac ze to szlachetny czyn; z wrogim nastawieniem do katoliczymu - wogole nawet nie znajac katolicyzmu, na tym forum czesto sa polemiki i rzucanie argumentacji bez pokrycia.Prawda jest taka ze w naszym kraju grono prawdziwych katolikow jest naprawde waskie - i sa to wspaniali ludzie ktorzy nie mysla wkolko o tym ze ich wiara jest słuszna toczac zagorzałe polemiki, ale gdy maja obronic swoja wiare w Chrystusa po prostu to robia.Widzisz m4, ja kiedys czesto rozmawialem z protestantami i sam zamierzalem zostac protestantem,ale pamietam ze malo wtedy wiedzialem o tym czego naucza KRK i wiem ze sami protestanci (czasem byli katolicy)tez nie znaja nauczania KRK ktore jest głeboko zakorzenione w Biblii.
Czytajac posty na tym forum mozna sie przekonac jak malo wiedza o KRK protestanci i ateisci.
Ale nie chodzi w tym topicu o wyznanie.Chodzi o pewne wartosci moralne ktore dzis sa jakby osmieszane, lekcewazone, ostatnio ogladajac fragment jakiegos podsumowania kilku odcinkow "Bar" (gwoli scislosci nie jestem fanem tego programu ujrzalem postawe pewnej dziewczyny (nazywala sie Farida) ktora zarzucila innej ze ta ma niepoukladane w glowie tylko dlatego ze powiedziala ze homoseksualizm to zło, to choroba, podparła to nawet wersetami w Biblii - poniewaz dziewczyna ktora była biseksualna byla zdania ze Bóg nie ma nic przeciwko temu.Kiedy usłyszała fragment, obraziła sie na tamta.A gdy ów Farida powiedziala ze ta dziewczyna (ta ktora miala inne zdanie) ma niepoukladane w glowie, ludzie w tle zaklaskali. I niech nikt mi nie mowi ze nasz kraj jest zamieszkiwany przez 90% katolikow.
Po prostu irytuje mnie to ze zyjemy w swiecie gdzie tolerancji nie ma dlatych ktorzy mysla zdrowo ale inaczej niz wiekszosc.. .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 12 2005 21:23   
Forum

Nareszcie napisałeś coś zrozumiałego, a nie przez jakieś metafory (jeszcze trudniejsze słowo )

A dlaczego nie chce mi sie odpowiadac.Bo to jest jak syzyfowa praca.Powiem cos-odpowiedz bedzie znow z jakiejs innej beczki.. .

W takim razie wyraz się zrozumiale to nikt nie będzie zadawał dziwnych pytań. Ale ok teraz rozumiem.
I nie musisz uzywac slowa irracjonalne -domyslam sie ze jestes racjonalista, ale wiele co tu napisales jest sprzecznoscia.. .Reprezentujesz postmodernizm.

Mówisz o zchodzeniu z tematu na płaszczyznę osobistą? To przeczytaj swój cytat A co jeśli ci powiem, że wszelkie motywy działania pochodzą od nieświadomości, przechodząc przez Cenzurę do świadomości? Najlepiej od razu sklasyfikować :].
należysz do wiekszosci ateistycznej

Teraz rozumiem o co ci chodziło Sam jesteś teistą z przedrostkiem A

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 listopad 13 2005 08:48   
Forum

Molier - teraz powoli zaczynam łapać, o co Ci chodzi. Gocek nie miał racji. Ty jesteś wrażliwy, a nie przewrażliwiony. Tylko jedna mała sprawa - trzeba było od razu w pierwszym poście zaznaczyć, że to co piszesz, to przemyślenia i uwagi ogólne oraz do kogo je kierujesz, żeby nie powstały te wszystkie nieporozumienia

Quote by Molier:
Znow z zainteresowania topiciem schodzi na zainteresowanie moją osobą

To się ciesz, że udało Ci się zaabsorbować tak bardzo swoja osobą

Quote by Molier:Czytajac posty na tym forum mozna sie przekonac jak malo wiedza o KRK protestanci i ateisci.

Nie wszyscy. Niektórzy są wyjatkowo uczeni w tym temacie. Choć zdarzają się sytuacje, kiedy nie-katolicy usiłują wmówić katolikom, że oni wierzą w coś, czego naprawdę nie ma w doktrynie KRK. Przyznaję się, strasznie mnie to wkurza.

Quote by Molier:
Po prostu irytuje mnie to ze zyjemy w swiecie gdzie tolerancji nie ma dlatych ktorzy mysla zdrowo ale inaczej niz wiekszosc.. .

Popatrz na historię Europy i świata. Rzadko kiedy zdarzała się taka tolerancja. Znasz pewno wiersz Norwida Coś Ty Atenom zrobił Sokratesie On mówi właśnie o tym.
A co do twojego ateizmu(?) . Wierzysz w istnienie Boga, tęsknisz za Nim. To co Cię powstrzymuje przed taką 'prawdziwą' wiarą?

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 listopad 14 2005 19:06   
Forum

Gocek: Kopytko;p. A wiec mowisz ze ja nie ateista ale a-teista;p, łosz i tak oto stalem sie odrzucony nawet wsrod tych do ktorych naleze.Coz..moze jestem satanista;p

m4: Tak, znam ten utwór. A co mnie powstrzymuje? Nie wiem..moze to lenistwo, moze subkultura do ktorej naleze (choc nie do konca,bo nie pije wódy i nie pale fajek), a moze po prostu szatan ktoremu tak bardzo sie podoba ze nie jestem żołnierzem Pana Boga.

Dzieki ze doszlismy do porozumienia i niepotrzebne spory zostaly zażegnane.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 15 2005 22:07   
Forum

Gocek: Kopytko;p

łosz i tak oto stalem sie odrzucony nawet wsrod tych do ktorych naleze

My ateiści dopuszczamy także krytykę samych siebie , staramy się nie być hipokrytami?
Coz..moze jestem satanista

s-atanista? Oceniając twoje refleksje to raczej nie. Oni korzystają z życia w najbardziej możliwy sposób, są skrajnymi egoistami - Ty zastanawiając się i przejmując się losem innych raczej do nich nie pasujesz
Dzieki ze doszlismy do porozumienia i niepotrzebne spory zostaly zażegnane

Też się cieszę Świętoszku

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 listopad 16 2005 10:13   
Forum

Quote by Molier:
A co mnie powstrzymuje? Nie wiem..moze to lenistwo, moze subkultura do ktorej naleze (choc nie do konca,bo nie pije wódy i nie pale fajek), a moze po prostu szatan ktoremu tak bardzo sie podoba ze nie jestem żołnierzem Pana Boga.

eee... i tak mu się dajesz powstrzymywać chyba nie chcesz zostać jego niewolnikiem ? olej kolesia i wróć do Boga

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Grievous
 styczeń 04 2006 00:11   
Forum

Czytając wstęp - człowiek otrzymał od Boga wolną wolę ale nie samowolkę(moje krótkie przemyślenie).

===

BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA... Kto nachalnie usuwa mój świetny obrazek pt.: "Zakaz pedałowania" ???

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,44 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty