Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 ADRES DO OJCA ŚW
 |  Wersja do druku
Gość forum: gosc
 listopad 11 2005 09:24  (Czytany 5574 razy)  

Dzien dobry bardzo chciałbym napisć list do OJCA śW lecz adresu nie znam prosiłbym o podanie adresu czekam Marcin

===

Cytat 
Robert
 listopad 12 2005 12:14   
Forum

Status: offline

Quote by gosc: Dzien dobry bardzo chciałbym napisć list do OJCA śW lecz adresu nie znam prosiłbym o podanie adresu czekam Marcin

Bazylika Świętego Piotra
Trzecia krypta od końca po lewo
Watykan

===

Dobrze jest - krowa zdechła, ale mięso jest!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 12 2005 12:44   
Forum Moderator
Moderator

No bez przesady. Napisz do kogo, w adresie Watykan i opłać znaczki za list zagraniczny wg taryfy (bo jeszcze nie dojdzie). Aż tak wielu w Watykanie ludzi nie ma, żeby listonosz nie znał wszystkich.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 12 2005 12:46   
Forum Moderator
Moderator

Tak na wszelki wypadek, gdyby to było na poważnie, przypomnę o użyciu wszystkich należnych tytułów, wtedy listonosz na pewno się nie pomyli.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Gość forum: Pietrucha
 listopad 12 2005 12:55   

Sama bym chętnie napisała do Ojca św.

===

Cytat 
Tomasz Kaniewski
 listopad 12 2005 15:11   
Forum

A może wystarczy na poczatek napisać ładny e-mail? Adresy to:

benedictxvi@vatican.va
lub
benedettoxvi@vatican.va

===

"Pismo święte jest źródłem wody żywej i stołem Chrystusa, z którego się karmimy" (św. Izydor z Sewilli - Patron Internetu i Internautów)

Cytat 
Robert
 listopad 14 2005 10:23   
Forum

Quote by tkaniewski: A może wystarczy na poczatek napisać ładny e-mail? Adresy to:

benedictxvi@vatican.va
lub
benedettoxvi@vatican.va

Można napisać, tylko po co, jak i tak pewnie nikt tam tego nie czyta

Tak samo zresztą w większości przypadków jest z listami

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tomasz Kaniewski
 listopad 14 2005 11:37   
Forum

I tu się bardzo mylisz. Rzeczywiście na odpowiedź czeka się długo, jeśli wogóle jest to list wymagający odpowiedzi, ale rzeczywiście listy są czytane, a te które są ważne i sekretarze uznają, że powinien o nich wiedzieć sam papież, są mu przekazywane.

Swoim powyższym postem ukazałeś raczej swój stosunek do listów. Więc ja na pewno do Ciebie nie będę ich pisał, zebyś nie był zobowiązany mi na nie odpisywać

===

"Pismo święte jest źródłem wody żywej i stołem Chrystusa, z którego się karmimy" (św. Izydor z Sewilli - Patron Internetu i Internautów)

Cytat 
Robert
 listopad 14 2005 13:19   
Forum

Quote by tkaniewski: I tu się bardzo mylisz. Rzeczywiście na odpowiedź czeka się długo, jeśli wogóle jest to list wymagający odpowiedzi, ale rzeczywiście listy są czytane, a te które są ważne i sekretarze uznają, że powinien o nich wiedzieć sam papież, są mu przekazywane.

Swoim powyższym postem ukazałeś raczej swój stosunek do listów. Więc ja na pewno do Ciebie nie będę ich pisał, zebyś nie był zobowiązany mi na nie odpisywać

A skąd masz takie informacje?
Myślisz, że dziesiątki tysięcy maili i listów na miesiąc, napisanych w 50 róznych językach, jest czytanych "od deski do deski"?
Nie wydaje mi się...
No chyba, że w Watykanie jest zatrudnionych około 200 sekretarzy do samego czytania listów, to wtedy byłbym skłonny uwierzyć...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grigorij
 grudzień 22 2005 10:56   
Forum

W jakim języku trzeba pisac?? Musi być koniecznie włoski czy łacina, czy ktos to tłumaczy??

===

!! Жыве Беларусь !!

Cytat 
m4
 grudzień 22 2005 15:23   
Forum

Myślę, że po niemiecku będzie najlepiej
po angielsku też na pewno można, wątpię, żeby sekretarze papieża nie znali tego języka.

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 22 2005 17:44   
Forum Moderator
Moderator

Tak długo polski w Watykanie królował, tyle jest katolików polaków i tyle księży polaków, że śmiało możesz po polsku pisać.

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 22 2005 17:46   
Forum

Myślę, że można pisać w ważniejszych językach europejskich. W Watykanie jest istna mieszanka języków, więc ktoś będzie umiał rozczytać. Ale włoski byłby ułatwieniem i pospieszeniem. A na łacinę to bym tak nie liczył, bo de facto jej się tam zbytnio nie używa, a szkoda.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 22 2005 18:17   
Forum Moderator
Moderator

Bez przesady ! Język polski nie jest europejski ? Co my, zza Urala ?
Dzieci na katechezie życzenia po polsku piszą. W końcu ktoś BXVI te pozdrowienia polskie pisze (fakt, że fonetycznie) ! Na pewno już jakis polski ksiądz lub brat w kancelarii siedzi (choćby patrząc statystycznie - mało to ich w Europie ? ).

Mateuszu, łacina już dawno przestała być językiem nauki. Teraz naukowcy nie mówią językiem, którym władał Imperator Caesar Flavius Constantinus Pius Felix Invictus Augustus, tylko językiem, w którym pisał William Shakespeare. Dlatego łacina zaczyna być naprawdę martwym językiem.

===

Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 grudzień 23 2005 23:06   
Forum

Quote by Rafi F: Teraz naukowcy nie mówią językiem, którym władał Imperator Caesar Flavius Constantinus Pius Felix Invictus Augustus, tylko językiem, w którym pisał William Shakespeare. Dlatego łacina zaczyna być naprawdę martwym językiem.

ciekawe, kiedy język angielski podzieli los łaciny.

a pisać można spróbować np. w esperanto.

===

"piérwsze wolności westchnienie było i westchnieniem wiary."

Cytat 
Pruski Wołyniak
 grudzień 24 2005 01:31   
Forum

Quote by gosc: Dzien dobry bardzo chciałbym napisć list do OJCA śW lecz adresu nie znam prosiłbym o podanie adresu czekam Marcin

Adres do Ojca Świętego to: Bóg, Niebo. Może być bez kodu.

===

"Ein feste Burg ist unser Gott"

Profil   Email 
 Cytat 
Tomasz Kaniewski
 grudzień 25 2005 19:38   
Forum

Ech, Marcin poprosił o adres do Ojca Świętego a Wy zamiast pomóc to się nabijacie i chcielibyście wszystko wiedzieć, na co? po co? jak? Widocznie wie jak napisać i co napisać, ale zabrakło mu adresu, co nie jest takie proste.

Zanim cokolwiek napiszecie, zastanówcie się czy nie piszecie tego, aby pisać ...

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,18 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty