Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Rasizm
 |  Wersja do druku
Gość forum: Pius
 luty 03 2006 12:36  (Czytany 16963 razy)  

Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo!

Chciałbym zapytać Szanownych forumowiczów co sądzą o tym artykule:

Co to jest Talmud?
Odpowiada nam Samson Hirsch z Frnakfurtu nad Menem: "Talmud jest jedynym źródłem,z którego żydostwo wypływa, jest gruntem, na którym żydostwo istnieje i jest duszą żyjącą, która żydostwo kształtuje i utrzymuje".

Żydowskie pismo "Archives israelito" (1865): "Co się tyczy Talmudu, to uznajemy jego bezwzględną wyższość nad Prawem Mojżesza".

Rabin Munk z Berlina w "C-V Zeitung" (1924): "W Talmudzie zawarte poszczególne twierdzenia i rozstrzygnięcia są, jako takie, niekoniecznie obowiązujące. Natomiast wskazówki, przykazy Talmudu są w całej pełni miarodajne i tym samym obowiązujące naród żydowski po wszystkie czasy i w każdej części świata do uległego posłuszeństrwa".

Goje, chrześcijanie.

Chrześcijanie są nazywani w Talmudzie w różny sposób - Nocrim (nazareńczycy), a także nazwami określającymi ogólnie nie-Żydów: akum, minim, edom (coś jak bękart) i goim.

Chrześcijanie są ukazani jako mordercy i wyznawcy bałwanów:
"Nie będzie się człowiek (czyli Żyd - przyp. mój) przyłączał do nich (czyli pogan - przyp. mój), ponieważ podejrzewani są oni o zbrodnie rozlewu krwi" (Aboda 22a).

Ponadto są to dewianci i zboczeńcy, degeneraci:
"Nie należy umieszczać zwierząt w zagrodach gojów, ponieważ podejrzewani są o skłonność do czworonożnych, i niech kobieta (czyli Żydówka - przyp. mój) nie łączy się z nimi,ponieważ są podejrzani o popęd do rozpusty" (Aboda 15b).

Jeżeli "goje przyjdą do domu swego bliżniego, by cudzołożyć z ich żonami i w domu ich nie znajdują, wchodzą w związek zamiast z nimi - z bydlętami tam będącymi" (Aboda 22b).

Chrześcijanie są nieczyści, bo spożywają nieczyste rzeczy i nie są obrzezani (Szabbat 145b).

Wegług komentarza do Szulchan aruchu-Biur hetib do rzeczy nieczystych należy pies, osioł, świnia, koń, wielbłąd i goj.

"Stworzył ich (Bóg) w kształcie ludzi na cześć Izraela, nie są bowiem stworzeni akum w innym celu, jak dla służenia im (Żydom) dniem i nocą; i nie można im dać nigdy spoczynku od tej ich niewoli. Nie przystoi bowiem synowi króla (Izraelicie), by mu służyły zwierzęta we własnej postaci, lecz zwierzęta w postaci ludzkiej" (Midrasz Talpioh 255b).

"Stosunek płciowy goja jest jak parzenie się zwierzęcia" (Sanherid 74b, Tosefta).

"Nasienie obcego jest nasieniem zwierzęcym" (Kutebot 3b, Tofesta).

"Goje są potomkami Samaela, czyli wodza duchów nieczystych, który zwiódł Ewę" (Zohar 1,28b).

"Pokolenie w ten sposób powstałe do tego stopnia jest plugawe, że może być porównane do nawozu" (Orach chaiim 55,20).

"Ciała gojów są pegarim, to jest w niczym nie różnią się od ścierwa zdechłych zwierząt" (Jore dea 337,1).

"...a dusze do tego stopnia plugawe, że zanieczyszczają każdego, kto się do nich zbliży" (Zohar I 46b, 47a).

"Domy gojów są domami zwierząt, ponieważ sami chrześcijanie nie są godni nazwy człowieka, bo są to najoczywistrze bydlęta na zewnątrz tylko podobne do ludzi" (Midrasch Talpioh f. 255d).

"Płodzą się oni na kształt zwierząt" (Sanhedri 74b Tezepoth).

"Tylko Żydzi są ludźmi, goje nie są ludźmi, tylko bydłem" (Keritot 6b).

"Goje zostali stworzeni, by służyć Żydom jako niewolnicy" (Midrasch Talpioh 225).

"Stosunek seksualny z gojem jest jak stosunek ze zwierzęciem" (Ketubot 3b).

"Trzeba unikać gojów nawet bardziej niż chorych świń" (Orach Chalim 57,6a).

"Przyrost naturalny gojów musi być drastycznie ograniczony" (Zohar 11,4b).

"Zakazano wam litować się nad innowiercami" (Jad Chazaka).

"Ci, którzy starają się dobrze czynić akumowi, (...)po śmierci nie zmartwychwstaną" (Zohar, 1,25b).

"Zniszcz życie klifot (tj. niewiernych) i zabij je; będziesz bowiem miły Majestatowi Boskiemu, jako ten, który składa ofiarę kadzidła" (Sefer 177b).

Ponadto dusze gojów pochodzą od diabła, a nawet najlepszy wśród gojów zasługuje tylko na śmierć.

Święta chrześcijan są lżone takimi nazwami jak "nital" - wytępienie (Boże Narodzenie), "kesach" - szubienica (Wielkanoc), dodatkowo msze są "mezabbechim" - gnojeniem, a kościoły "turaf szel lecim" - domami sromoty wyszydzonych. Największą jednak nienawiścią darzą Żydzi krzyż i Chrystusa (o czym mogliśmy się przekonać na Żwirowisku). Krzyż bowiem to obraz powieszonego, marność, gwiazda, bożek i zgorszenie. Jezus określany jest jako Jeszu, co u Żydów do dziś jest największym przekleństwem i oznacza "niech będzie wymazane imię jego i pamięć jego"). Poza tym mój Bóg to "syn z nieprawego łoża" (czyli po polsku skur..syn!!!), syn menstruującej, głupiec, kuglarz, uwodziciel, bałwochwalca, pogrzebany w piekle wśród ekskrementów.

Morderstwo i zabójstwo

Żyd może goja zabić bezkarnie, a goj nie może pozbawić życia Żyda. Talmud mówi bowiem: "Wy (Izraelici), wy owce moje, owce mojego pastwiska, ludźmi jesteście, wy nazywacie się ludźmi, narody świata jednak nie nazywają się ludźmi, lecz bydlętami".

Jeżeli goj zabił goja lub Żyda, to odpowiada, jeżeli Żyd zabił goja nie odpowiada.

Ewentualny sąd nad zabójcą goja pozostawia się niebu, nie sądowi ludzkiemu.

Własność i kradzież

Majętności gojów są rzeczą niczyją. Talmud: "Majętności goja są dla Żyda, narodu wybranego, jako rzecz niczyja, a jeżeli pierwszy na nich rękę położy, będą jego na zasadzie prawa dawności Chazaka" (Miszna Baba, Batra 3,1).

"Majętności gojów są jak pustynia, kto je zajął, niech je posiada" (Baba, Batra 54b).

Nie wolno dla chwały bożej płacić gojowi należności, o których zapomniał. Jeżeli Żyd odbiera pieniądze od nieżyda przez Żyda posłańca, a nieżyd się pomylił i dał za dużo, nadwyżka należy do posłańca chyba, że tego nie zauważył, bo w tym wypadku należy do posyłającego. Nie wolno tak postępować z Żydem.
Kradzież własności goja nie jest przestępstwem. Żyd nie może ukraść czegos, co należy do niego.
Nie wolno oddawać zguby goja chyba, że przyniosłoby to korzyści.
Nie trzeba oddawać długu spadkobiercom goja.
Oszustwo na goju nie jest przestępstwem.
Kto przysiągł wobec goja, celnika lub rozbójnika, za wiarołomstwo nie odpowiada.

Oczywiście wiele zapisów z tej fundamentalnej księgi współcześnie nie znajduje zastosowania, ale czyż nie fajnie wpoić sobie pewne wartości? Czyż dzisiejszy nazista nie czyta z przyjemnością "Mein Kampf", wyciągając z tej "biblii" wskazówki na przyszłość?

P.S. Przy opracowywaniu tego działu korzystałem z prac prof. Izraela Szahaka. Polecam!

===

Cytat 
Matija
 marzec 12 2006 09:33   
Forum

Status: offline

Hehe, niezłe. ;] Ciekawe jak z powagą mogą się odnosić żydzi do tych rzeczy np. :

"Ciała gojów są pegarim, to jest w niczym nie różnią się od ścierwa zdechłych zwierząt" (Jore dea 337,1).

"Trzeba unikać gojów nawet bardziej niż chorych świń" (Orach Chalim 57,6a).

I jak współcześni żydzi, odnoszą sie do tych tekstów.
Kosciół przez JPII przeprosił za wszelkie grzechy, błedy pzreszłości. A co na to Rabini, żyją ze świadomością że przez wieki, ich prawo, Talmud było tak "nieczyste".
Takie treśći.....

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Marcjon
 marzec 12 2006 14:52   
Forum

Powaznie te teksty sa autentyczne, czy to tylko taka sciema?

"Przyrost naturalny gojów musi być drastycznie ograniczony" (Zohar 11,4b).

Kurcze i jak sie tu dziwic takiej wesolej organizacji jak NSDAP? Przeciez zyci sami stwierdzili, ze chca redukowac gojow, a wiec sa zagrozeniem dla innych (np: aryjczykow). A wiec Hitler nie klamal, ze rasa Zydowska zagraza ludzkosci...

Kurcze, zostaje skinem... Glany juz mam, plyta Honoru tez sie gdzies znajdzie, teraz sie tylko zgolic...

===

"Słuchajcie więc: To moja pieśń, Moja herezja,(...)Moja nadzieja, Że nie jestem stąd, Nie z tego świata"

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 sierpień 03 2007 09:06   
Forum

Ciekawy obraz żydowskiej "tolerancji".

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 03 2007 14:47   
Forum Moderator
Moderator

Quote by mateuszwroc: Ciekawy obraz żydowskiej "tolerancji".

A gdy oni nie sa prawdziwie tolerancyjni to co Ci do tego?? Czy nie powinienes byc tolerancyjny wobec nich?? A moze powinienes i to szczegolnie??

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 sierpień 03 2007 15:09   
Forum

Czy nie powinienes byc tolerancyjny wobec nich?? A moze powinienes i to szczegolnie??

Taak,,to swojego rodzaju pewna pułapka chrześcijańska. Jak on cię kamieniem, to ty go chlebem. U wielu ludzi jednak to niestety oznaka słabości i tak to odbierają.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 03 2007 22:03   
Forum

Dzięki ci Piusie

Otworzyłeś nam oczy jak to:
przez 2000 lat żydzi prześladowali chrześcijan
- zamykali i burzyli nasze kościoły
- poddawali nas obrzezaniu na silę
- tworzyli dla nas getta i wyjmowali z pod prawa czyniąc obywatelami II kategorii
- zapomniałeś tylko wspomnieć o tych XX wiecznych żydach, którzy wymordowali w II wojnie światowej miliony chrześcijan - za to tylko , że byli chrześcijanami

Ja proponuje aby w związku z powyższym odkryciem Piusa i konsekwencjami jakie to ze sobą niesie cała męska część forum ogoliło się na łyso!!
z braterskim pozdrowieniem
White Power -zig hai

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 03 2007 22:41   
Forum

Przepraszam
Poniosło mnie - Piusie to nie było personalnie do ciebie (mam nadzieje, że Ty tylko) przypuszczam, że jak to preczytałeś to cie to zszokowało i stąd ten nieprzemyślany wątek z jaszcze bardziej nieprzemyślanym tytułem.

Jezus powiedział:
Ktokolwiek jest bez winy niech pierwszy żuci kamień

a ty rzuciłeś

a wiesz co w czasach gdy Talmud był pisany ( wiek II n.e. ) pisali nasi szanowani, wielcy i Święci Ojcowie Kościoła - lepiej nie chciej wiedzieć!! - i nie zmuszaj abym przytoczył cytat za cytat po zapewniam cie i wszystkich innych, że będziecie równie zdumieni i zniesmaczeni jak po cytatach z Talmudu

Trzeba wiedzieć, w jakim kontekście powstawał Talmud i jaka sytuacja społeczno polityczna panowała po zburzeniu Świątyni. W II wieku w całej diasporze Żydowskiej panowała walka o dusze diaspory żydowskiej między dwoma najbardziej ekspansywnymi nurtami wypływającymi z judaizmu :
faryzeuszami i chrześcijanami (co najmniej połowa to byli wówczas Żydzi)

To była walka o "być albo nie być" - więc obie strony musiały się od siebie ostro odciąć
i nie przebierały w słowach i epitetach

Termin "poprawność polityczna" w której młodzi już wyrośli jest tak młody jak wy i zapewniam was, że w II wieku go nie znano - jak jasno wynika z cytatów z Talmudu - przyznam, że żenujących , żałosnych i głupich

Ale jeszcze raz podkreślam, Nasi Ojcowie Kościoła w swoich pismach i kazaniach nie pozostali im dłużni - uwieźcie proszę na słowo bo wolał bym nie wracać do tych cytatów i ich przytaczać tutaj

Rachunki są już 1800 lat temu wyrównane, a kto zaczął pierwszy - tego pewnie się już nigdy nie dowiemy.
pozdrawiam i wyważonych komentarzy życzę - bo ludzie czytają !!!

===

Cytat 
LuTom
 sierpień 04 2007 11:44   
Forum

Dezerterze,,,,,,zaciekawiony co to takiego jest ten talmud sprawdziłem, że jest to coś w rodzaju katechizmu dla Żydów. Pytanie, czy nadal obowiązujący?

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 sierpień 04 2007 13:54   
Forum

Dezerter!
Pozdrawiam Cię ze słonecznych Dębek , chwała Bogu że czuwasz!!!!
PS. Pobyt nad morzem sprzyja medytacji i modlitwie,

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
xxx
 sierpień 05 2007 12:51   
Forum

Quote by Dezerter: ...

Widzę że kieruje sie Pan maksymą: "Jeśli fakty przeczą założonej tezie, tym gorzej dla faktów"

Jeżeli rzuciłem jakiś kamień to w stronę tych którzy kamienują żeby ich odgonić. Postawione pytanie w 1 poście brzmiało:
"Chciałbym zapytać Szanownych forumowiczów co sądzą o tym artykule"

Pośrednio ustosunkował sie Pan do niego wiec Pana opinie już znamy.

Sprytnym posunięciem było tez napomnieniem o Ojcach Kościoła jako tych którzy niekiedy wygłaszali opinie wydajacie sie dziś kontrowersyjnymi i czasami śmiesznymi. Proszę jednak zwrócić uwage na to jakie my mamy dzis podejecie do nich, jaki był i jest ich status w nauczaniu Kościoła a czym jest Talmud dla żydostwa.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 05 2007 15:29   
Forum

Panie Pius,

a czy kiedykolwiek jakikolwiek Żyd łaskawie obrzucił Pana kamieniami, że jest Pan zmuszony opędzać się od onego 'żydostwa' (które zdaje się być wytworem Pańskiej imaginacji, a nie realnym problemem)?...

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 05 2007 17:59   
Forum

Dezerter czy moglabym prosic jednak o szczegoly tworczosci Chrzescijanskiej II wieku? jestem jak niewierny Tomasz i mam prosbe...co sie stalo z tymi dwoma nurtami Zydowskiej Wiary? moglbys dalej prosze napisac? bardzo prosze..wiedzy nigdy za duzo nie ma dziekuje slicznie.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 sierpień 05 2007 20:21   
Forum

Quote by kacerz_Marek:
Panie Pius,

a czy kiedykolwiek jakikolwiek Żyd łaskawie obrzucił Pana kamieniami, że jest Pan zmuszony opędzać się od onego 'żydostwa' (które zdaje się być wytworem Pańskiej imaginacji, a nie realnym problemem)?...

zależy co Pan przez to rozumie. Ale myślę że tak.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 sierpień 06 2007 00:21   
Forum

Quote by Pius:

Widzę że kieruje sie Pan maksymą: "Jeśli fakty przeczą założonej tezie, tym gorzej dla faktów"

O jakiej "założonej tezie " Waść bredzisz??
nie kierujesię wcale tą maksymą!! - udowodnij/uzasadnij albo odwołaj - w przeciwnym razie zaczne nazywać cię kłamcą

Jeżeli rzuciłem jakiś kamień to w stronę tych którzy kamienują żeby ich odgonić.

A pewny bracie katoliku że "kamienują" (sprawdziłeś?!) jesteś pewien, że te cytaty są prawdziwe?,
mam nadzieje, że tak!

Bo przecież nie jesteś na tyle , ...żeby powiedzieć delikatnie... nierozsądny aby powielać antysemickie fałszywki.

Sprytnym posunięciem było tez napomnieniem o Ojcach Kościoła jako tych którzy niekiedy wygłaszali opinie wydajacie sie dziś kontrowersyjnymi i czasami śmiesznymi. Proszę jednak zwrócić uwage na to jakie my mamy dzis podejecie do nich, jaki był i jest ich status w nauczaniu Kościoła a czym jest Talmud dla żydostwa.

Nie wiem co w tym sprytnego?

A "status " tych jak to delikatnie określasz "kontrowersyjnymi i czasami śmiesznymi" tekstami Ojców Kościoła, był taki, że zaowocował antysenityzmem w Kościele na 1800 lat ,a i teraz - jak widać z jego pozostałościami trzeba walczyć

Zbieram dane, ale już wstępnie ostrzegam gorące głowy aby powstrzymały się od komentarzy , których będą musiały się wstydzić!

, bo tylko część cytatów jest prawdziwa , część całkowite fałszywki, część złośliwie i tendencyjnie przetłumaczona

corko

zostaw to - to był czas walki i nie przebierano w słowach, choć przyznam, że niegdyś ulubionych i znamienitych O.K. straciło sporo w moich oczach
chcesz, by straciło w twoich - po co?
ja jestem z zamiłowania historykiem i do tego dogrzebałem się - chcesz koniecznie to na własną rękę, ja do twojego rozczarowania/ zwątpienia itp ręki nie przyłożę

Pozdrawiam
a szczególnie
prawosławną Anglie i
Polsko-niemieckie Dąbki

===

Cytat 
xxx
 sierpień 06 2007 10:56   
Forum

o takiej tezie ze nasi "starsi bracia w wierze" czyli wyznawcy młodszej od chrześcijaństwa religii talmudycznej zawsze są pokrzywdzeni przez złych rasistowskich gojów.

Żydzi bulwersują się z powodu możliwości powrotu do Kościoła modlitwy w Wielki Piątek o ich nawróceni robiąc z tego wrzawę medialną. Natomiast nigdy w środkach masowego przekazu nie spotkałem się z informacjami na temat rasizmu żydowskiego. Widocznie komuś zależy aby nie było o tym głośno. Wszelkie tego typu informacje od razu zostają odebrane jako antysemickie czego przykład mamy powyżej!!! chodź sami Zydzi są antysemitami (Arabowie to tez Semici) przywdziewając strój kozła ofiarnego nieźle na tym wychodzą.

Sprytną była manipulacja której sie Pan dopuścił zestawiając Talmud:
"Talmud jest jedynym źródłem,z którego żydostwo wypływa, jest gruntem, na którym żydostwo istnieje i jest duszą żyjącą, która żydostwo kształtuje i utrzymuje".

Rabin Munk z Berlina w "C-V Zeitung" (1924): "W Talmudzie zawarte poszczególne twierdzenia i rozstrzygnięcia są, jako takie, niekoniecznie obowiązujące. Natomiast wskazówki, przykazy Talmudu są w całej pełni miarodajne i tym samym obowiązujące naród żydowski po wszystkie czasy i w każdej części świata do uległego posłuszeństwa".

Z prywatnymi opiniami Ojców Kościoła które być może zostały źle odebrane i zinterpretowane ale które co ważniejsze od DAWNA uważane są za błędne/nie aktualne.

Rozumiem że temat może Pana jakoś szczególnie ekscytować. Nie dziwie się też temu że kultura słowna czasami "dezerteruję" podczas pisania postów ale teksty typu White Power są bardzo chybione i nie na miejscu. Nie mam nic wspólnego z ruchami skinowskimi ani nie jestem rasistą. Po prostu ciekawiła mnie opinia użytkowników forum na temat tego artykułu. Uważam tak jak chyba każdy chrześcijanin że za zło trzeba dobrem odpłacać ale to nie znaczy że trzeba udawać że się coś akceptuję albo że się nie widzi.

Nie będę tez Panu wmawiał jaką się Pan kieruję dewizą wiec ODWOŁUJE to co napisałem o tej maksymie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 sierpień 08 2007 19:28   
Forum

Panie Pius,

wie Pan, to jak Pan czuje się osobiście pokrzywdzonym przez jakiegoś Żyda (czy też żyda), może przez grupę, to są ludzie, którzy służą pomocą - spowiednik, ojciec duchowy, psycholog, nawet my chętnie wysłuchamy i wesprzemy. Naprawdę nie trzeba atakować wyimaginowego 'żydostwa' (co trąca o schizofrenię) utożsamianego z judaizmem bądź narodem Żydowskim (łączenie ich nie jest współcześnie do końca poprawne), k'woli Pańskiego upodobania.

Dezerterze,

przekażę pozdrowienia napotkanym 27.08 w Londynie Cerkwiom i ich wiernym, jeśli takowych spotkam w tym czasie.

Pozdrawiam serdecznie,
kacerz
zwany również z powodu swego filosemityzmu
rabbi Mojsze ben Josef

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 18 2008 08:18   
Forum

Co by nie tworzyc zbednych bytow pozwole sobie zamiescic w tym watku:
Kosciol_rozdaje_dzieciom_rasistowska_ulotke.html

...nawiazujac do pewnej wypowiedzi MM z innego watku (pon 17 lis 2008 22:04:04) - czy akceptujesz rowniez takie "Nie dla wszelkiej maści obcych kulturowo"?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Rafi F
 listopad 18 2008 09:51   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly: Co by nie tworzyc zbednych bytow pozwole sobie zamiescic w tym watku:

...nawiazujac do pewnej wypowiedzi MM z innego watku (pon 17 lis 2008 22:04:04) - czy akceptujesz rowniez takie "Nie dla wszelkiej maści obcych kulturowo"?
Straszliwie się czepiasz. A przenoszenie TUTAJ dyskusji jest bardzo tendencyjne.
Gazetka jest przykładem ludzkiej głupoty.
O zróznicowaniu kulturowym mówiliśmy już w wielu miejscach. M.in. rozpatrując mozliwość państwa neutralnego światopoglądowo (i doszliśmy do wniosku że takie państwo to czysta utopia).
Miłego dnia pełnego refleksji.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
xxx
 wrzesień 22 2010 12:36   
Forum

Quote by: Rafi F

Quote by reguly: Co by nie tworzyc zbednych bytow pozwole sobie zamiescic w tym watku:

Straszliwie się czepiasz. A przenoszenie TUTAJ dyskusji jest bardzo tendencyjne.
Gazetka jest przykładem ludzkiej głupoty.
O zróznicowaniu kulturowym mówiliśmy już w wielu miejscach. M.in. rozpatrując mozliwość państwa neutralnego światopoglądowo (i doszliśmy do wniosku że takie państwo to czysta utopia).
Miłego dnia pełnego refleksji.

Przez jeden z komentarzy przypomniał mi się ten wątek. Zarzut reguły jest bezpodstawny gdyż w Afryce bardzo popularne jest rozjaśnianie skóry, kobiety wydają na to grube pieniądze, a bez tego mają utrudnione życie. Ogólnie jest nie jest to mądre ale tak jest, wiec ulotka nie jest taka głupia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 23 2010 12:26   
Forum

A gdyby tak ....
Dokonać bardzo prostego zabiegu myślowego i porównać "treści żydowskie "
z "Mein Kampf " ... i co
Erystyka Moi Drodzy erystyka.
Cóż to ma wspólnego z chrześcijaństwem ? ma , odnoszę wrażenie ,że Chrystus posługiwał się
językiem zdecydowanie bardziej jędrnym niż współcześni kapłani.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 26 2010 01:58   
Forum

Tutaj na ten temat dyskryminacji z Talmudu:
http://www.the614thcs.com/40.1231.0.0.1.0.phtml

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
xxx
 wrzesień 26 2010 03:37   
Forum

Quote by: BLyy

coś cyganią ci Żydzi

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 26 2010 12:06   
Forum

Dziwne , wydawać by się mogło że owa hekatomba której doświadczyli podczas II w. św. powinna ich czegoś nauczyć, przecież to był ... rykoszet z ich własnej broni...
Przecież nie esesmani wymyślili obozy koncentracyjne, a właściwie jakiej narodowosci była poważna część "komisarzy politycznych " w ramach ludobójstwa zwanego Z.S.R.R. ?

Koledzy z Wrocławia mówią,że na cmentarzu żydowskim przy ul. Ślężnej jest
grób F. Lassala założyciela... Komunistycznej Partii Niemiec..
Przypadek to czy prawidłowość ?

Zawsze myślałem że to mądry naród, teraz im jestem starszy wydaje mi się,że oni sa jedynie sprytni.Popełniają ten sam grzech który popełnili aniołowie którzy wykorzystując swoją
moc i pozycję chcieli ukroić część Chwały Boga na własny udzielny ołtarzyk.

W Dekalogu na bardzo wysokim miejscu jest przykazanie o tym ,ze nie wolno używać
Imienia Boga do rzeczy czczych, mało ważnych, właściwie to ono jest ważniejsze od
" nie zabijaj " o ile więc bardziej zbrodnicze jest używanie Go do UZASADNIENIA ZBRODNI ?
Właściwie to Hitler i gromadka byli mniej winni ,bo oni nie szukali uzasadnienia
zbrodni w Bogu.

Zbrodni ? tak, tak zbrodni bo czy się to Żydom podoba czy nie wszyscy ludzie począwszy
od spożycia owocu z drzewa wiadomości o tym co jest dobre a co złe
WIEDZĄ CO JEST DOBRE A CO ZŁE a w związku z tym PODLEGAJĄ SĄDOWI
bo właśnie nie mogą się tłumaczyć są niewiedzą, bo cokolwiek by człowiek
nie wymyślił to i tak w porównaniu z aparatem pojęciowym Boga są to zwykłe śmiecie.

Myślę ,ze na Jego Sądzie najmocniejsze będzie oskarżenie dzieci, tak dzieci,
bo właśnie one są nieskażone plwocinami duchownych i ideologów karykaturującymi Jego Prawo
/ w tym i Dekalog / Będą to dzieci z komór gazowych , dzieci z wielkiego
sztucznego głodu na Ukrainie, będą to dzieci z rodzin chłopskich zmarłe w wyniku
tego ,ze duchowni przez całe stulecia wspierali intelektualnie
"brzemię ucisku które nad potomkami Chama ciążyło"

A co z tymi "porządnymi Żydami" tymi co to nie mordowali jak Świerczewski
czy Wolińska ? tak , uczciwych ,znałem i takich.
Ano, powinni pamiętać o tym że są narodem wybranym
i JEST JEDEN BÓG I JEDNO PRAWO I SAMO TO,ŻE NIE ODCIĘLI SIĘ
W PORĘ I ZDECYDOWANIE OD KRĘTACZY USTAWIA ICH
Z ICH WŁASNEJ WOLI W GRONIE LUDZI WSPIERAJĄCYCH MILCZĄCĄ
AKCEPTACJĄ NIEPRAWOŚCI polegającą na tym ,ze uznali że istnieją
dwa światy i dwa prawa, choćby i tysiące rabinów napisali po sto książek
to Jego Prawa nie sposób przegłosować.
Boże ! jacy oni będą biedni na Twoim Sądzie.
"Przekręcałem Twoje Doskonałe Prawo " po to aby znaleźć uzasadnienie
do napełnienia swojego brzucha "

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 wrzesień 26 2010 12:14   
Forum

Przypuszczam, że tytuł tego wątku na tym naszym “Forum Romanum” powinien był po prostu brzmieć “TALMUD”, bo to onim jest mowa.

Co do rasizmu bowiem, to wieki, a nawet tysiąclecia temu, gdy powstawały kolejno t.zw. „Stary Testament” oraz Talmud, rasizmy z pewnością istniały, ale nie jesteśmy pewni czy słowo używane w henrajskim, a tłumaczone w „ST” jako „rasa” miało zen sam wydźwięk, co teraz. A już na pewno nie miałoby nic wspólnego np z teoriami rasowymi ery nowożytnej.

Zydzi mieli co prawda bardzo silne poczucie więzi genealogicznej, ale ten henealogizm nie miał rasowego charakteru (nie w dzisiejszym sensie w każdym razie), lecz innym zupełnie. Mówili oni i pisali o swoich rodakach jako o pocgodzących np „z POKOLENIA Judy” albo z czyjejś LINII, pisali o tym kto był czyim synem, kto był czyim ojcem i czyim synem był ten ojciec itd. Pisali też o „plemionach” Izraela.

Zatem to był genealogizm rodowy i plemienny. I przypuszczam, że tak jak istniał ten genealogizm żydowski, to wcześnie zapewne też rozwinął się genealogizm anty-żydowski (gdy np podejrzliwie traktowano Zydów dlatego, że ci byli synami i potomkami innych Zydów, gdy były jakieś konflikty z Zydami...). Ale to nawet nie był antysemityzm.

Rasowego charakteru ten żydowski genealogizm poczłtkowo nie miał pewnie i z tego powodu, że Zydzi tam, na Bliskim Wschodzie, nie odróżniali się przecież rasowo od swoich sąsiadów. Być może zatem i obrzezanie wprowadzone zostało po to, by się jednak czymś odróżniać od innych ludzi... Istnieje nawet teoria, rozwijana wraz z postępującymi pracami archeologicznymi na terenie Izraela i sąsiednich krajów, wg której Zydzi nie przywędrowali tam z innych stron (np z Egiptu), lecz że pochodzili oni z tych miast i plemion, które potem mieli wytępiać. Wg tej teorii, szereg miast (jak np Hazor) było niszczonych w wyniku wewnętrznych rebelii i obalania tam miejscowych władców i elit rządzących.

Właściwie jedyne to, co „rasowe” jest w ST – a potem także rozwinięte w Talmudzie, odnosi się do Murzynów – spójrzcie np tutaj (a są dalsze odcinki). Jest to wykład o roli Zydów w historii handlu niewolnikami i o m.in. uzasadnieniu tego handlu „pismami świętymi”. To wykład naukowca murzyńskiego, tylko poprzedzony wprowadzeniem przez Michaela Hoffmana http://www.youtube.com/watch?v=BIFSKtgGPaU

Gdy zaś idzie o RASIZM, to jest to pojęcie – oraz rodzaj postaw ludzkich – znacznie szerszy niż negatywny. Nie chcę rozpisywać się tutaj, bo już były komentarze w dyskusjach, jak tutaj:

http://www.kosciol.pl/article.php/20091019220317208?query=Ewolucja+czy+kreacja%3F

http://www.ekumenizm.pl/article.php?story=20080123042026389&query=Kemp#comments

Cheers!!!

===

Precz ze "Starym Testamentem"!

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 26 2010 14:07   
Forum

Quote by: Pius

coś cyganią ci Żydzi

Takim sloganem można rzucić na każdy temat.

"Stworzył ich (Bóg) w kształcie ludzi na cześć Izraela, nie są bowiem stworzeni akum w innym celu, jak dla służenia im (Żydom) dniem i nocą; i nie można im dać nigdy spoczynku od tej ich niewoli. Nie przystoi bowiem synowi króla (Izraelicie), by mu służyły zwierzęta we własnej postaci, lecz zwierzęta w postaci ludzkiej" (Midrasz Talpioh 255b).

"Domy gojów są domami zwierząt, ponieważ sami chrześcijanie nie są godni nazwy człowieka, bo są to najoczywistrze bydlęta na zewnątrz tylko podobne do ludzi" (Midrasch Talpioh f. 255d).

«Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom» Mt 15,26
Poganie to psy.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
xxx
 wrzesień 26 2010 15:10   
Forum

Quote by: Pius

coś cyganią ci Żydzi

Takim sloganem można rzucić na każdy temat.

«Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom» Mt 15,26
Poganie to psy.

Dominikanie też.

szkoda, że dalej nie przeczytałeś: "O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!”

W sumie smutna to była zagrywka... taka tandetna... z Twojej strony, a takie piękne tragikomedie pisałeś o PS.

A odnośnie cyganienia Żydów, to ja nie wiem jak przykład z oszustwem gdzie się przyznają, że mogli oszukiwać gojow, ale z chlubą dodają ale nie wszędzie i to ICH WINA była, może ich jakos usprawiedliwiać. Typowy objaw zakłamania wprost są w Talmudzie wypisane rasistowskie, obraźliwe teksty, usprawiedliwianie zabijania etc. a oni na przykładzie drobnego oszustwa, oszustwa przyznają się do dyskryminacji, te oszustwo umieszczają jeszcze w aspekcie pomyłki, piszą że nie wszędzie i że nie ich wina.. Jeżli ktoś się na to nabiera to słabo... słabo...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 26 2010 15:15   
Forum

Dominikanie też.

Katolicy też. Muzułmanie też. Protestanci też. Hinduiści też. Buddyści też. Żydzi też. Każdy.

szkoda, że dalej nie przeczytałeś: "O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!”

- to nie znaczy, że nie jest psem, bo jest psem tak samo jak każdy nie-żyd. Jezus mówił wyraźnie, że przyszedł do zaginionych owiec Izraela i nie do psów.

W sumie smutna to była zagrywka... taka tandetna... z Twojej strony, a takie piękne tragikomedie pisałeś o PS.

Smutas jesteś, idź na piwo. Poganie to psy według Jezusa. Jednak ta poganka Mu czymś zaimponowała, nie znaczy, że poganie przestali być psami.

A odnośnie cyganienia Żydów, to ja nie wiem jak przykład z oszustwem gdzie się przyznają, że mogli oszukiwać gojow, ale z chlubą dodają ale nie wszędzie i to ICH WINA była, może ich jakos usprawiedliwiać. Typowy objaw zakłamania wprost są w Talmudzie wypisane rasistowskie, obraźliwe teksty, usprawiedliwianie zabijania etc. a oni na przykładzie drobnego oszustwa, oszustwa przyznają się do dyskryminacji, te oszustwo umieszczają jeszcze w aspekcie pomyłki, piszą że nie wszędzie i że nie ich wina.. Jeżli ktoś się na to nabiera to słabo... słabo...

W starożytnym Izraelu nazywanie pogan różnymi zwierzętami nie było czymś nowym i było to obraźliwe. Jezus też pogan nazwał psami, co nie znaczy, że nie mają możliwości zbawienia, bo judaizm też mówi, że poganin może dostąpić nieba(prawa Noego), ale też ci poganie którzy mogą dostąpić zbawienia bo są dobrzy są i tak nazywani różnymi gatunkami zwierząt mający wymiar obraźliwy. Jezus uczynił to samo, nazywa ich psami i nie patrzał na to czy jakiś poganin jest dobry czy zły, czy respektuje Boga Izraela czy nie, bez różnicy, psy to psy. Jezus nie mówił do kobiety ty psie, tylko ogólnie o poganach. I gdybyś był obiektywny to byś wspomniał, że w judaizmie również się mówi o zbawieniu nie-żydów, a nie że tylko Jezus. Jeśli więc na tej podstawie rozgrzeszasz Jezusa, rozgrzeszyć również powinieneś Talmud.

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 26 2010 16:02   
Forum

Dominikanie też.

Dominikanie to zakon... "Założyciel zakonu - św. Dominik, wg legendy matka przed urodzeniem go miała sen, w którym pies biegał po Ziemi i szczekał imię Pana, stąd Dominik to dosłownie pies Pana, a dominikanie to psy Pańskie" polecam podstawy łaciny.

Jeżeli poganie to psy, to chrześcijanie to płci męskiej to barany...

Poza tym odkryłeś sprzeczność w Biblii i napisz artykuł o tym bo poganie to psy ponoć ale w innym miejscy Ps mówi: Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.

A poslani byli między wilki, więc pies nie może być wilkiem chyba, że to o wilczury chodziło, a na pewno nie jest kozą!

Poza tym, Pan Jezus jest i był bez grzechu. Rozróżnij zabieg krasomówczy, czy też rzucenie wyzwaniapo którym następuje piękne wyjaśnienie tego i okazanie miłości z rasizmiem i bluźnierstwami które nie są w talmudzie wyjaśnione, a tylko powatarza i których się wyjasnic nie da.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 26 2010 16:17   
Forum

Jezus nazwał pogan psami. Starożytni Żydzi różnie nie-żydów określali co sam zapodałeś. Jezus użył jednego z wielu określeń, mógł równie dobrze użyć słowo kozioł, wielbłąd, słoń. Przykład z Dominikiem nie jest żadnym przykładem na przykładzie biblii. Jezus mówił wtedy wyraźnie, że przyszedł do zaginionych owiec Izraela, a więc nie do pogan. Mówił również o stole który jest dla Żydów, a nie dla pogan - później dopiero przyznał pogance, że może dostać co najwyżej pomyje. A wcześniej mówił z pogardą. Jezus nazwał mnie psem i tyle. Dlatego nie świecisz przykładem jak jedziesz po Talmudzie który nazywał nieżydów różnymi gatunkami zwierząt, a czynił to samo Jezus. Obojętnie czy nazwałby mnie szczeniakiem, psem, psem domowym - każde było w tamtych czasach obraźliwe i dziś sie to nie zmieniło

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,79 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty