Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Marcin Luter swirniety zakonnik :-)
 |  Wersja do druku
dawid1976
 luty 05 2006 20:16  (Czytany 2661 razy)  
Forum

Status: offline

Marcina Luter byl swirnietym zakonnikiem chodzcie, posmiejmy sie troche razem, pokazcie troche humoru!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 05 2006 20:50   
Forum

Quote by dawid1976: Marcina Luter byl swirnietym zakonnikiem chodzcie, posmiejmy sie troche razem, pokazcie troche humoru!

sadze ze hermes i maciek beda mieli wiecej do powiedzenia, pewnie tez znaja mnostwo kawalow na temat mentora.
a ja odczuwam wieli szacunek do owego faceta, w przeciwienstwie do mahometa. co ty, dawidzie, nie ma co porywnywac! luter nie spal z 9latka!

powiedz mi dawidku, dalczego w niemczech w nocy kreca sie prawie same muzulmanie? gdzieniegdzie mozna zauwazyc mlodziez niemiecka. czy ci turkowie nie maja co robic w nocy? jak mozna wytlumaczyc czegos takiego ze w szkolach prawie wszystkie klopoty sprawiaja mlodzi muzulmanie (nie muzulmanki)? moj znajomy jest nauczycielem: ma klopoty jedynie z kurdami i turkami, z ich rodzicami nie moze dojsc do porozumienia, bo muzulmanski chlopczyk moze robic co chce, jest wychowywany bez granic.

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 luty 05 2006 21:08   
Forum

Quote by milka:
Quote by dawid1976: Marcina Luter byl swirnietym zakonnikiem chodzcie, posmiejmy sie troche razem, pokazcie troche humoru!

sadze ze hermes i maciek beda mieli wiecej do powiedzenia, pewnie tez znaja mnostwo kawalow na temat mentora.
a ja odczuwam wieli szacunek do owego faceta, w przeciwienstwie do mahometa. co ty, dawidzie, nie ma co porywnywac! luter nie spal z 9latka!

powiedz mi dawidku, dalczego w niemczech w nocy kreca sie prawie same muzulmanie? gdzieniegdzie mozna zauwazyc mlodziez niemiecka. czy ci turkowie nie maja co robic w nocy? jak mozna wytlumaczyc czegos takiego ze w szkolach prawie wszystkie klopoty sprawiaja mlodzi muzulmanie (nie muzulmanki)? moj znajomy jest nauczycielem: ma klopoty jedynie z kurdami i turkami, z ich rodzicami nie moze dojsc do porozumienia, bo muzulmanski chlopczyk moze robic co chce, jest wychowywany bez granic.

Milko, odpowiedz jest bardzo prosta: w przeciwienswtie z tamtad gzie ty pochodzisz, w Niemczech w nocy nie ma godzin milicijnych i nawet po 22:00, a nawet cala noc jesli pogoda jest piekna mozna sobie swobodnie pospacerowac, ja z tej swobody czesto kozystalem, rozumie natomiast ze dla Ciebie musial to byc wielki szok,
no a mimo tych spacerow rano szlem do pracy, a wcale mi to nie szkodzilo

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 05 2006 22:29   
Forum

Nie znam kawałów o Lutrze. Wiem tyle, że był niezłym jajarzem. Ale chętnie poczytam.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 luty 05 2006 22:49   
Forum

Quote by dawid1976:

Milko, odpowiedz jest bardzo prosta: w przeciwienswtie z tamtad gzie ty pochodzisz, w Niemczech w nocy nie ma godzin milicijnych i nawet po 22:00, a nawet cala noc jesli pogoda jest piekna mozna sobie swobodnie pospacerowac, ja z tej swobody czesto kozystalem, rozumie natomiast ze dla Ciebie musial to byc wielki szok,
no a mimo tych spacerow rano szlem do pracy, a wcale mi to nie szkodzilo

dawidku, zagalopowales sie s ta godina policyjna! jakis ty jestes zalepiony! uwazasz ze we wszystkich bylych republik sa godziny policyjne i nikt nie wychodzi? tym razem wypaliles bujde! wybacz nocne spacery szokiem? moze dla takich jak ja ktorzy szukaja stablinego zycia w spokoju, chyba tak, rzeczywiscie! ale nie dlatego ze policja patroluje ulicy! facet naprawde zaslepiony jestes zachodem ze wychodzi ci to bokiem!
ja tylko pytalam dlaczego sami niemcy nie korzystaja z tych pieknych nocy? bo ida spac zeby rano moc wstac do pracy w przeciwienstwie do niektorych co zyja z zasilkow!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 05 2006 23:09   
Forum

czytacie kawalki chucku norrisie?
niektore są naprawde niezle

here

np. Chuck Norris przebrał się za węza w raju i dal Ewie jabłko, po to żeby na świecie było zło, z którym mógłby walczyć.

Chuck Norris korzysta z dublerów. W scenach płaczu.

Venus z Milo kiedyś miała ręce. A potem spotkała Chucka

Chuck Norris otworzył puszkę Pandory. Zajrzał do środka, obejrzał zawartość i zamknął ją.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 luty 05 2006 23:16   
Forum

Milka,

raczej Ciebie ten zachod oselpil skoro Twoj wniosek to ze po nocach lataja tam sami Turcy, a biedni Niemcy nie odwaza sie wysjc do switu. Wszytsko zalezy gzie sie jest, w Wiesbaden gdzie sie wychowalem jest takzwanna Turecka dzielnica tuz obok wlasciwego centrum, tam przechodzac nikt nikomu nic nie zrobi, sa tam orientalne sklepy, mozna wygodnie kupic i zjesc ciekawe rzeczy,
zyjac w Niemczech mialem owszem rozne problemy z roznymi ludzmi, ale jednak pistolet do szyji to mi pod wplywem narkotykow rudy Niemiec przysadzil, gzie, kiedy? W ciagu dnia przy glownym wejsciu dworca glownego, policja bylo tylko 10 metrow dalej, ale za glupia zeby zauwazyc.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 05 2006 23:29   
Forum

nie chodzi o to ze niemcy sie boja, ale o to ze oni nie maja czasu na nocne spacery i spia. bo to sa przeciez porzadni niemcy musz porzadnie wyspac sie zeby jutro porzadnie pracowac no nie?
sorry przepraszam, ale widzialam kurdow jadacych bmw z glosno wlaczona muzyka. nic, swiadczy to tylko o ich mentalnosci!

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 luty 06 2006 00:05   
Forum

to ciekawe... skad sie dorobil na taki BMW skoro nic nie robi i po nocach tylko lata? Milka, przejedz badz przelec sie rowniez do Rzymu, stolica Apostolska, tam jest jeszcze glosniej, faceci sa bardziej natretni, a czy to znaczy ze Wlosi nie pracuja? Skad ich wtedy stac na koszule wartosci 100 Euro? Buty 200 Euro? Pozatem, Kurdzi to nie Turcy, ale w domach obydwoch bylem i bardzo milo mnie przyjeto.

===

Profil   Email 
 Cytat 
INGA@
 luty 06 2006 00:30   
Forum

tzn?......z czego mam sie smiac ??? co za dziwaczne stwierdzenie czy tez "zaproszenie", cyt. "chodzcie, posmiejmy sie troche razem...." Nie rozumiem dlaczego mialabym sie smiac z M.Lutra.??? mozesz mi to choc troche logicznie "przyblizyc" ??? a moze to prowokacja jakich nie malo ostatnio...

===

..." A gdy Go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich : Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem."...

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 luty 06 2006 01:41   
Forum

Goraco, goraco Inga! Podana strona internetowa przez jednego uzytkownika publikajaca karykatury Mohameda publicznie twierdzi iz byl on swirnietym prorokiem, kontekstualizujac, niektorzy z naszych Luteranskich forumiczow twierdza iz trzbeba umiec sie posmiac i z takich rzeczy, wiec niby tu nic zlego, skoro tak jest to mozna to przeciez odwrocic i posmiac sie z innych zalozycielow religijnych i zrobic tez z nich karykatury, czy nie? W koncu najwazniejsze jest prawo slowa.. Luter to tylko pierwszy z listy, zalezy jak dlugo potrwa az kolegom humor sie zkonczy

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 06 2006 01:55   
Forum

Quote by dawid1976: Goraco, goraco Inga! Podana strona internetowa przez jednego uzytkownika publikajaca karykatury Mohameda publicznie twierdzi iz byl on swirnietym prorokiem, kontekstualizujac, niektorzy z naszych Luteranskich forumiczow twierdza iz trzbeba umiec sie posmiac i z takich rzeczy, wiec niby tu nic zlego, skoro tak jest to mozna to przeciez odwrocic i posmiac sie z innych zalozycielow religijnych i zrobic tez z nich karykatury, czy nie? W koncu najwazniejsze jest prawo slowa.. Luter to tylko pierwszy z listy, zalezy jak dlugo potrwa az kolegom humor sie zkonczy

Dawid, nie widzę nic złego w żartach choćby z Lutra, a sam - o czym pisałem - znam wiele żartów "teologicznych", z których większość w lekki sposób tłumaczy prawdy wiary. Podobnie w judaiźmie jest mnóstwo humoru zarówno w Starym Testamencie, jak i w Talmudach.
Tymczasem rysunki duńskie, a o nich mówimy i do nich link dał hermes, zresztą miał go ode mnie, nie są obraźliwe ani w odniesieniu bezpośrednio do Mahometa, ani w odniesieniu do podstawowych prawd islamu. Pokazują tylko jak islam jest postrzegany w wyniku działalności islamistów.

W świecie chrześcijańskim taka satyra - w odniesieniu do Kościoła i jego praktyki - istniała zawsze i poza nielicznymi okresami, nie byla tępiona ani karana. Przeciwnie, zmuszła do refleksji i nieraz była motorem przemian.
Spójrz choćby na malarstwo średniowieczne, na Memlinga, Boscha, Duehrera. Ile w ich twórczości jest zjadliwej ironii i satyry. I nikt nigdy nie robił z tego powodu rabanu, że Memling w "Sądzie Ostatecznym" pokazał papieży, których diabeł prowadzi do piekła.
Wyobraź sobie, ze taki obraz robi ktoś na temat islamu.

Zobacz, że nawet na tym forum jest dział "Humor" i zobacz ile tam jest różnej katogorii dowcipów. Pan Bóg ma poczucie humoru, a Jezus kpił ze Swoich przeciwników niemiłosiernie. Mogę ci pokazać kilka miejsc, gdzie ewidentnie robi ich "na szaro". Tymczasem w islamie wesołek Hodża Nasredin musiał wielokrotnie uciekać, bo za swoje trzeźwe żarty mógł zapłacić głową. W Europie nic by mu nie groziło.

Natomiast na stronie Fight Freedom rzeczywiście jest komiks pokazujący islam negatywnie. Ale nie wiem, czy doczytałeś: ten komiks cytuje całe fragmenty Koranu i Hadisów. Pokazuje, co naprawdę głosi islam, pokazuje, że Mahomet prorokował po atakach epilepsji (czy to coś złego? wielu wybitnych ludzi bylo epileptykami), pokazuje, że "zakochał" się w Aiszy, gdy miała 6(sześć) lat, a ożenił, gdy miała 9 (dziewięć). Czy to jest obraźliwe? Czy obraźliwe są fakty?
Jeśli tak uważasz, to schodzisz na poziom nazistów i komunistów, którychy właśnie fakty obrażały.

A teraz czekam od ciebie na jakąś smaczną anegdotę o Lutrze. Bo narobiłeś mi smaku.

===

Cytat 
milka
 luty 06 2006 08:26   
Forum

Quote by dawid1976: to ciekawe... skad sie dorobil na taki BMW skoro nic nie robi i po nocach tylko lata? Milka, przejedz badz przelec sie rowniez do Rzymu, stolica Apostolska, tam jest jeszcze glosniej, faceci sa bardziej natretni, a czy to znaczy ze Wlosi nie pracuja? Skad ich wtedy stac na koszule wartosci 100 Euro? Buty 200 Euro? Pozatem, Kurdzi to nie Turcy, ale w domach obydwoch bylem i bardzo milo mnie przyjeto.

czy ja moge tak samo zapytac skad cyganie maja pieniedzy na wielkie domy i dobre samochody i kilogramowe bizuteria ze zlota? przeciez oni nie pracuja. wlosi? no, coz nie slyszalam o pracowitym wlochu. twoj przyklad rzymu byl: a we wloszech bija w dzwony!
muzulmanie, bezsprzecznie, sa goscinni, hmm... do czasu!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 06 2006 10:37   
Forum

Specjalnie dla Dawida coś o zakonnikach.

===

Cytat 
Marek
 luty 06 2006 11:43   
Forum

A skoro już mowa o zakonnikach, to ja podrzucę jeszcze to.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 luty 06 2006 12:21   
Forum Admin
Admin

Dawidzie, wiedz ze mnie to tez nie rusza. Mozesz opowiadac, jak beda dobre to sie posmieje, jak kiepskie to oleje, a jak chamskie to bede mial zdanie o autorze.
Ja sam tez za bardzo dowcipow o Lutrze nie znam. Natomist bardzo fajna jest anegdostka Kolakowskiego "Rozmowa Lutra z diable".

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 luty 06 2006 13:17   
Forum

Quote by dawid1976: wiec niby tu nic zlego, skoro tak jest to mozna to przeciez odwrocic i posmiac sie z innych zalozycielow religijnych

no proszę, już mamy owoce braku nauczania religioznawstwa... najpierw "muzułmańscy wyznawcy Mahometa", teraz "Luter założycielem religijnym"...

Quote by dawid1976: i zrobic tez z nich karykatury, czy nie?

oczywiście. to narysuj jakąś karykaturę, albo przynajmniej znajdź, pokaż, to się pośmiejemy - naprawdę.

osoba Lutra nie jest przecież żadną wielką świętością.

Quote by dawid1976: W koncu najwazniejsze jest prawo slowa..

a żebyś wiedział, że masz rację.

===

"piérwsze wolności westchnienie było i westchnieniem wiary."

Cytat 
dawid1976
 luty 06 2006 18:16   
Forum

Islam to religja strachu i jest oczewisze ze brakuje im humor, problem komunistow Macieju nie byl ich Marksistowski ateizm ale ich tyranizm pod pretekstem komunizmu, bo to co w Rosji za grano to prosta kontynuacja Carstwa w imieniu nowej ideologii,
co do Muzumanow, no i ich zasady to zasady wladzy i przemoczy, ale nazywajac to religia bez falszywa to dla mnie nonsens, bo praktycznie tylko Chrzescijantwo prowadzi do prawdy, a wiec wsyzstki religje inne sa flaszywe, ale moze zacznijmy z tym ze ogolnie patrzac w ten sposob nidzie nie dojedziemy, jest to raczej ujmowane przez inne religie za ignorantne, na dodatek rowanamy sie ignorancja,
Na Islam trzeba sie patrzec jak na jedna wielka sekte, a ci do niej nalezacy to niewolnicy, zwiedzeni,
ale i tu nie cala prawda, na zachodzie coraz wiecej ludzi konwertuje do Islamu, cos maja w sobie co ich laczy, podobnie jak w sektach,
ale to jedna strona, wielu Muzumanow w tych najbardziej totalirystycznych krajow konwertuje NA Chrzescijanstwo, jednak dzieje sie to w podziemi, ale sa zrodla nieoficjalne ze wzgelu na bezpieczenstwo wlasnie tych osob, ze jest prawdziwe pobudzenie wsrod tych krajow, nasz kosciol np wielokrotnie zwiekszyl budzet misyjny w pewnych krajach gdzie oficjalnie nie mamy zadnej dzialanosci, mamy nawet osoby ktore pracuja dla ONZ, a w ich domach odbywaja sie spotkania koscielne,
jendak skoro oni sa tacy agresywni, nie pomoze prowokacja,
raczej zaszkodzimy naszemu kosciolowi podziemnemu, jeslo jestesmy JEDNE CIALO w Chrystusie, nie wolno nam byc egoistycznym i myslec tylko o sobie, ale dzis w globalnej wiosce, jak jeden pierdnie w Afryce, drugi w Azji to powacha, a Dunczycy prowokowali i dokladnie to mieli na celu, ja za zycie bym ani Dunczykow, ani Szwedow, ani Holedrow nie bronil, oni podziekuja nam w ten sposob ze jak pojedziemy do ich kraju, zamkna nas za homofobie, a wysla statek z maszyneria aborcyjna, tak oni sie nam oddziecza i taka wolnosc oni bronia, a Dunczycy napewno o tej porze roku jest ich tycsiace w Tajladni i przestrzegaja swoje prawa czlowieka bzykajac nieletnie dzieci,
a im wiecej muzumanom da sie powodow do agresji, tym mocniejsi sie staja,
zgadzam sie z twoja analiza ze Europejczyka w gruncie nic nie grozi, tak sam ja sie na to patrze,
tak samo ataki terorystyczne, po 11 wrzesniu kontrole sie tak polepszyly ze wiekszosc atakow to w ich wlasnych krajach na wlasnych ludzi, dlatego musimi wziasc pod uwage na naszych braci i siostry, nasza "wolnosc" ich bezposrednio zagraza, sam uwielbiam humor, ale jesli konczy sie on wylaniem niewinnej krwi, to dla mnie humor sie konczy

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 luty 06 2006 22:34   
Forum

Marcina Luter byl swirnietym zakonnikiem Laughing Out Loud chodzcie, posmiejmy sie troche razem, pokazcie troche humoru!

poczytaj sobie trochę literatury, a dowiesz sie, komu i czemu się sprzeciwiał.... śmiesznym raczej on nie był.

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,48 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty