Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Jedność z Bractwem św. Piusa X
 |  Wersja do druku
Robert
 luty 06 2006 08:55  (Czytany 1440 razy)  
Forum

Status: offline

Oby takich wiadomości było więcej:

Benedykt XVI chce wkrótce zdjąć ekskomunikę z Bractwa św. Piusa X. Watykanista włoskiej gazety Andrea Tornielli pisze, że doszło do pewnego postępu w stosunkach między lefebrystami a Watykanem, o czym ma świadczyć to, że na 13 lutego Papież zwołał spotkanie z udziałem szefów wszystkich watykańskich kongregacji, by omówić kwestię ewentualnego zniesienia ekskomuniki. Jak dodaje Tornielli "innym ważnym punktem obrad będzie dyskusja o tym, jak zliberalizować korzystanie z dawnego mszału przedsoborowego używanego w Kościele do czasu ostatniej reformy liturgicznej". Jak wyjaśnił włoski watykanista chodzi o to, by wspólnoty, pragnące odprawiać tak zwane tradycyjne Msze nie musiały prosić każdorazowo o zgodę lokalnego biskupa, a taki wymóg wprowadził Jan Paweł II. Według Il Giornale kluczową rolę w negocjacjach między Watykanem a lefebrystami odgrywają kardynałowie Dario Castrillon Hoyos z Kongregacji Duchowieństwa oraz kardynał Julian Herranz, przewodniczący Papieskiej Rady Tekstów Legislacyjnych. (PAP; KAI; Gazeta Wyborcza, 11; Rzeczpospolita, 2)

===

Nikt nie ma obowiązku być szczęśliwym.

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Pius
 luty 06 2006 11:44   

http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?forum=12&showtopic=111791

===

Cytat 
Robert
 luty 06 2006 12:35   
Forum

Status: offline

Nie wiedziałem, ze ten temat był już wcześniej poruszony zwłaszczą że FSSPX totalnie nic mi nie mówi.
Krótko mówiąc to dobra wiadomość. Jeśli każdy rozłam jest skutkiem grzechu to modlitwa Kościoła przynosi widoczne owoce.

===

Nikt nie ma obowiązku być szczęśliwym.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,04 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty