Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 swiety Pius X papiez.
 |  Wersja do druku
krystyna
 luty 10 2006 04:44  (Czytany 2511 razy)  
Forum

Status: offline

Spotkałem informację o polskich korzeniach PIUSA X. Podobno Jego ojciec - Jan KRAWIEC- pochodził z Wielkopolski. Po emigracji do ITALII przyjął nazwisko SARTO, co po włosku ponoć też oznacza KRAWIEC (nie znam włoskiego). Informację tę zaczerpnąłem z książki Henryka PAJĄKA: Ponura prawda o Piłsudskim. Po wyborze na papieża (dzięki Kard. PUZYNIE i interwencji Cesarza Austrii), masoneria wiedeńska dążyła do zniszczenia wszystkich dokumentow wskazujących na polskie korzenie G.M. SARTO (POLSKA miała być wymazana z mapy EUROPY, a WATKAN nie miał nic przeciwko rozbiorom POLSKI). Jeśli to jest prawda, to zastanawia mnie stosunek WATYKANU do tego problemu (polskie korzenie Jana KRAWCA-SARTO), jak również stosunek do BRACTWA Św. PIUSA X nazywanego lefebrystami.
Czy ktoś może mi to wyjaśnić. Z góry dziękuję.Krystyna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 10 2006 08:41   
Forum

Quote by krystyna: Spotkałem informację o polskich korzeniach PIUSA X. Podobno Jego ojciec - Jan KRAWIEC- pochodził z Wielkopolski. Po emigracji do ITALII przyjął nazwisko SARTO, co po włosku ponoć też oznacza KRAWIEC (nie znam włoskiego). Informację tę zaczerpnąłem z książki Henryka PAJĄKA: Ponura prawda o Piłsudskim. Po wyborze na papieża (dzięki Kard. PUZYNIE i interwencji Cesarza Austrii), masoneria wiedeńska dążyła do zniszczenia wszystkich dokumentow wskazujących na polskie korzenie G.M. SARTO (POLSKA miała być wymazana z mapy EUROPY, a WATKAN nie miał nic przeciwko rozbiorom POLSKI). Jeśli to jest prawda, to zastanawia mnie stosunek WATYKANU do tego problemu (polskie korzenie Jana KRAWCA-SARTO), jak również stosunek do BRACTWA Św. PIUSA X nazywanego lefebrystami.

Jeśli autorem czegoś jest były politruk Wojsk Ochrony Pogranicza, płk Henryk Pająk, to na 99% jest to bzdura. Jeśli nie przeinacza faktów, to dobiera je pod tezę.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 luty 10 2006 12:49   
Forum Moderator
Moderator

Temat KRK-Bractwo Piusa X był tu wielokrotnie wałkowany. Oficjalna wersja brzmi wręcz kretyńsko. Abp Lefebvre wyświęcając na biskupów swoich następców dokonał aktu schizmatyckiego, równocześnie powiada się, że Bractwo nie jest w schizmie z Kosciołem.....bardzo to ciekawe...

Watykan ze swojej strony stara się pogodzić z bractwem, jednak Ci stawiają przeszkody nie do pokonania.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 10 2006 12:52   
Forum

Quote by Jakub: Temat KRK-Bractwo Piusa X był tu wielokrotnie wałkowany. Oficjalna wersja brzmi wręcz kretyńsko. Abp Lefebvre wyświęcając na biskupów swoich następców dokonał aktu schizmatyckiego, równocześnie powiada się, że Bractwo nie jest w schizmie z Kosciołem.....bardzo to ciekawe...

Watykan ze swojej strony stara się pogodzić z bractwem, jednak Ci stawiają przeszkody nie do pokonania.

Taaaa skądś taką sytuację znam...
Kwestia interkomunii na przykład?

===

Cytat 
nowe
 luty 10 2006 14:46   
Forum

Quote by Maciek:
Quote by krystyna: Spotkałem informację o polskich korzeniach PIUSA X. Podobno Jego ojciec - Jan KRAWIEC- pochodził z Wielkopolski. Po emigracji do ITALII przyjął nazwisko SARTO, co po włosku ponoć też oznacza KRAWIEC (nie znam włoskiego). Informację tę zaczerpnąłem z książki Henryka PAJĄKA: Ponura prawda o Piłsudskim. Po wyborze na papieża (dzięki Kard. PUZYNIE i interwencji Cesarza Austrii), masoneria wiedeńska dążyła do zniszczenia wszystkich dokumentow wskazujących na polskie korzenie G.M. SARTO (POLSKA miała być wymazana z mapy EUROPY, a WATKAN nie miał nic przeciwko rozbiorom POLSKI). Jeśli to jest prawda, to zastanawia mnie stosunek WATYKANU do tego problemu (polskie korzenie Jana KRAWCA-SARTO), jak również stosunek do BRACTWA Św. PIUSA X nazywanego lefebrystami.

Jeśli autorem czegoś jest były politruk Wojsk Ochrony Pogranicza, płk Henryk Pająk, to na 99% jest to bzdura. Jeśli nie przeinacza faktów, to dobiera je pod tezę.

Maćku, stosujesz faule poniżej pasa:

napisz na Googlach: melchior sarto krawiec

Wtedy Twe oczy zobaczą inaczej

===

szare bez połysku

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 luty 10 2006 14:54   
Forum

Quote by nowe:
Quote by Maciek:

Maćku, stosujesz faule poniżej pasa:

napisz na Googlach: melchior sarto krawiec

Wtedy Twe oczy zobaczą inaczej

A ty nie czytasz, co napisałem:
"Jeśli nie przeinacza faktów, to dobiera je pod tezę."

Wiem o trym panu zbyt dużo, żeby poważnie traktować jego pisaninę.

===

Cytat 
krystyna
 luty 10 2006 16:37   
Forum

Sprawa wydaje mi sie o tyle ciekawa , ze mozna by sugerowac ze juz kiedys byl papiez z '' polskich korzeni ''jezeli to prawda , ze ojciec Piusa X byl Polakiem , z drugiej strony mysle , ze Watykan musi miec jakies dokumeny na ten temat , wypowiadajcie sie na postawiony temat gdyz interesuje mnie to.Dzieki za odpowiedzi.Krystyna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 luty 10 2006 18:04   
Forum Moderator
Moderator

Pytałaś o Bractwo więc odpowiedziałem. Watykan zgodnie z stara tradycją pieczołowicie gromadzi informacje również na temat swoich papiezy...a kanonizowani sa już doszczętnie skatalogowani... Myślę, że najpewniejszą odpowiedź uzyska Pani po prostu pytając w Watykanie czy Pius X miał polskie korzenie... i tyle... oczywiscie trzeba uzbroić się w cierpliwość....

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Bartosz
 luty 05 2008 15:28   
Forum

św. Pius X jest "polskim" papieżem, gdyz został wybrany dzięki eksluzywie polskiego kardynała bp. krakowskiego Jana Puzyny, zgłoszonej w imieniu Cesarza-Króla Franciszka Józefa, przeciw głównemu kandydatowi Rampolliemu.

Źródło. Historycy.org

Zresztą faktycznie trzeba popytać w Watykanie

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Dezerter
 luty 06 2008 15:04   
Forum

Maćku ty kończ te strajki , nie obrażaj kolegów z pracy tylko czytaj:

AAB. Teki Kardynała Hlonda. Okres przedwojenny 1927–1939. Korespondencja Bpa J. Gawliny 1936–37.

Do Kard. A. Hlonda (25 IV 1937)

Katowice, 25 IV 1937

Wasza Eminencjo!

Najdostojniejszy Księże Kardynale Prymasie!

Korzystając z obecności na sakrze biskupiej w Katowicach1, pozwalam sobie przesłać Waszej Eminencji garść wiadomości.

a) Sprawa pochodzenia górnośląskiego Piusa X2 staje się verisimilima. Ks. [Emil] Szramek zwrócił się do W. Płużnic z prośbą o bliższe szczegóły co do matki O. Leopolda Moczygemby3. Otrzymał odpowiedź, że nazywała się Ewa z d. Krawiec. Równocześnie proboszcz od siebie pisze ks. Szramkowi, że od dawna krążą pogłoski jakoby to była ciotka Piusa X. Przypomina sobie ks. Szramek sam, że jego proboszcz śp. ks. [Józef] Gregor, historyk, mówiąc o O. Moczygembie, wspomniał o pewnym wuju O. Moczygemby, Kanoniku czy Biskupie w Mantui, którego tenże często odwiedzał.

Podobno uchodził wiadomy krawiec w 1872, uchylając się przed poborem do wojska, ożenił się w Riese dosyć późno, gdy się zaaklimatyzował. Ks. [Emil] Szramek zresztą Eminencji wszystko dokładnie opisze. Warto by zwrócić się do proboszcza w Riese o badania metrykalne i do Mons. Bressana. Najracjonalniejsze byłoby wysłanie listu przez Waszą Eminencję, której ani jeden ani drugi adresat nie odmówi odpowiedzi. Do Texas już napisałem modo non suspecto. Ks. Konstanty Michalski zwrócił się do Ks. Metrop. [Adama] Sapiehy, który był szambelanem Piusa X. Quod deus bene vertat. Warto by sprawdzić obszerniejsze monografie o Piusie X, których ja nie znam.

z http://www.piusx.org.pl/sw-Pius-X/list-bpa-Gawliny-do-kard-Hlonda

i jeszcze tu :
http://www.piusx.org.pl/sw-Pius-X/czy-przodkowie-sw-Piusa-X-pochodzili-z-Polski

jest duże prawdopodobieństwo , ze JP II był II

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,27 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.