Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 Kościół chce ''ochrzcić'' walentynki
 |  Wersja do druku
milka
 luty 14 2006 15:25  (Czytany 1763 razy)  
Forum

Status: offline

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3162239.html

co wy na to?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 14 2006 16:28   
Forum

Quote by milka: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3162239.html

co wy na to?

Nalezy chyba rozróżnić pomiędzy kościelnym świętem świętego Walentego, a "światową" tradycją handlowo-medialną wyznawania sobie miłostek i kupowania czerwonych serduszek.
Tak samo jak nalezy rozróżnić pomiędzy chrześcijanskim Bożym Narodzeniem a "światowymi" świętami (holidays)

Szkoda po prostu, że dzisiaj wszystko robi się takie płytkie i Boże Narodzenie i święty Walenty, a Wielkanoc wszystkim kojarzy się z malowaniem pisanek.

Przypomina mi się dyskusja w wątku: Kościół chce "ochrzcić" Tolkiena (czy jakoś tak).

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 luty 14 2006 16:48   
Forum

mm, ktos juz kiedys spiewal: money, money, money!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 14 2006 17:00   
Forum

w gruncie rzeczy nie wiem o co ci chodzi
do kogo odnosi sie to money?
wolę nieco jaśniejsze wypowiedzi

Mam nadzieję, że nie chodzi ci o to samo, o co większości płytkich nastolatków, z forum na stronie jaką podałaś "wkurzonych", że Kościół chce zabrać im "ich święto" i sugerujacych, że za tym, co powiedział ów ksiądz kryje się kasa, a raczej jej potrzeba?
Według nich Boże Narodzenie, Wielkanoc i wogóle wszystkie święta oraz niedziele to chyba Kościół wymyślił tylko po to, żeby zarabiać.
Nie musze dodawać, że takie myślenie uważam za prostackie, choć każdy oczywiście ma prawo myśleć jak mu sie podoba

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
milka
 luty 14 2006 17:01   
Forum

pieniadz rzadzi

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 14 2006 17:07   
Forum

a w ogole co to znaczy "ochrzcimy walentynki"? nie pochodzi ono wlasnie z samego kosciola katolickiego? co tenksiadz mial na mysli?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 14 2006 17:55   
Forum

tak, zapomniałem, ze wszystko co robią katolicy jest podporządkowane kasie
Przecież ja też pisze na tym forum i wklejam komentarze za kasę.

===

Cytat 
milka
 luty 14 2006 18:22   
Forum

Quote by medieval_man: tak, zapomniałem, ze wszystko co robią katolicy jest podporządkowane kasie
Przecież ja też pisze na tym forum i wklejam komentarze za kasę.

to ty tak zinterpretowales! gratuluje! wszedzie widzisz wywachujesz spisek. piszac money wcale nie mialam na mysli kosciol!
salut!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 14 2006 18:42   
Forum

to przepraszam za pomyłkę, ale twoje posty były mało przejrzyste

===

Cytat 
Goriot
 luty 14 2006 19:39   
Forum

To moze ochrzcić kazdy dzień powszedni i weekend ? Wtedy nie będzie problemów. Czy dzień mamy, czy taty, czy babci, dziadka, dziecka, czy dzień zakochnych czy co kolewiek innego to już będzie ochrzczone. I wiem co jescze !! Wprowadzic nakaz aby w lany poniedziałek polewać tylko wodą świeconą przede wszystkim bezbożnych i pogan !

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 14 2006 19:42   
Forum

bardzo-bardzo nie lubie lanego poniedzialku! brrr! dlaczego tego poniedzialku np nie zmienic na poniedzialek rozdawania cukierkow?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 14 2006 21:07   
Forum

Quote by Rhodes: To moze ochrzcić kazdy dzień powszedni i weekend ? Wtedy nie będzie problemów. Czy dzień mamy, czy taty, czy babci, dziadka, dziecka, czy dzień zakochnych czy co kolewiek innego to już będzie ochrzczone. I wiem co jescze !! Wprowadzic nakaz aby w lany poniedziałek polewać tylko wodą świeconą przede wszystkim bezbożnych i pogan !

Rhodes, każdy dzień jest już ochrzczony, bo każdy dzień w roku to jakieś imieniny, czyli dzień, w którym czcimy jakiegoś jednego lub kilku, czy kilkunastu świętych.To tylko "światowi" niewierzący muszą odkryć jak bardzo chrześcijaństwo jest obecne w naszym codziennym życiu, w nawykach językowych, przy czym w wielu krajach jeszcze bardziej nawet niż u nas.
Więc ksiadz źle się wyraził. Nie chodzi o "ochrzczenie" świeckich zwyczajów i tradycji. Chodzi raczej o przypomnienie, że ich źródło już jest chrześcijańskie.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,31 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty