Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Prośba do agnostyków i ateistów.
 |  Wersja do druku
Marek Marczak
 luty 18 2006 09:09  (Czytany 9010 razy)  
Forum

Status: offline

Uprzejmie Was proszę o przeniesienie sie z tego forum gdzie indziej. Przeczytałem,że dewizą serwisu jest ekumenizm i tolerancja religijna. W waszym wydaniu wypada to miernie. Nie można mówić o ekomeniźmie, a raczej powinno się mówić o apologetyce chrzescijaństwa, względem waszych poglądów. Ekumenizm zakłada wspólny grunt religijny, Ci którzy do niego dążą powinni przede wszystkim wierzyć w Boga lub w bogów.Zauważyłem, ze bardziej lubicie religie starożytne. Czyżby brak tolerancji, dla chrześcijaństwa? Wasza obecność tutaj kłóci się z chrakterem serwisu. Racjonalista.pl chętnie Was przyjmie. Mam już dość bezsensownych kłótni, które niczego nie wnoszą. Negowanie faktu religii jest negowaniem nauki. Są przeciez nauki, które zajmują się religiami. A wiec nauka i religia- wiara to dwa różne poziomy. Do zainteresowanych: pozytywizm naukowy już dawno się przejadł.

===

[img]http://f.imagehost.org/0937/Benedict.jpg[/img]

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 18 2006 09:47   
Forum

nie popieram!
nie przeszkadzaja wcale! trzeba umiec wspolistniec! to ze ty nie chcesz ich tu miec nie oznacza ze oni znikna na zawsze! ja bardzo cenie ich poglady! sa lepsi niz twardzoglowi chrzescijanie! jesli sie tobie tu nie podoba to mozesz sobie poszukac bardziej chrzescijanskiej strony! masz wybor!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 18 2006 10:10   
Forum

Popieram Siloam. Takie osoby przychodzą tu tylko by szydzić z nas i chrześcijaństwa. Jest to strona chrześcijańska. Niech przychodzą, jeśli bardzo chcą, ale niech nie wypisują kłamstw i bluźnierstw przeciw Bogu. Niech nie wypisują, że Boga nie ma, niech nie wciskają tu na siłę swych kłamstw. Bo nie po to tu przychodzę, żeby czytać durne, ateistyczne komentarze.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 18 2006 10:21   
Forum

Milka
Pojęcia "ekumenizm" i "tolerancja religijna" odnoszą się do religii. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to,że ateizm nie jest religią, więc się nie kwalifikuje. A może jest???

A co do

są lepsi niż twardogłowi chrześcijanie
, to chyba nie był epitet do wszystkich chrześcijan, a jedynie do fundamentalistów... Ignorancja czy na polu religii czy na polu ateizmu jest ignorancją, Dlatego nie mówiłbym: lepsi- gorsi...

Jak jak nie możemy empirycznie udowodnić, ze Bóg jest,tak nie możemy udowodnić, że Go nie ma,
To, że nie potrafimy udowodnić istnienie czegoś to nie znaczy,że Tego nie ma. Dawniej nie wiedziano, ze ziemia jest okrągłą, co nie znaczy, że taka nie była...
Do ateistów: mam rozumieć, że człowiek to bardzo głupie zwierzę, które nie wiadomo po co odczuwa potrzebę religii? Dziwne, że inne zawierzęta jej nie odczuwają. Człowiek to nie tylko sfera pure science, ale też chociażby uczuć i pytań o sens.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 18 2006 10:39   
Forum

chocmy pogonimy stad wszystkich, bedzie nam lepiej!

oni hartuja moja wiare! zawdzieczam im wiele! jak wam sie nie podoba to nie czytajcie. mnie w ogole nie przeszkadzaja.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 18 2006 10:40   
Forum

dzis oni, jutro liberalnych chrzescijan, a pojutrze juz nikt! pustka!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 luty 18 2006 11:01   
Forum

Właśnie dzięki nim jest dyskusja. Do dyskusji potrzeba różnych punktów widzenia. A to fakt że ostatnio było tu dosyć dużo ateizmu, ale każdy Chrześcijanin tu może rozpocząć dowolny temat odnośnie wiary, tylko coś tych tematów nie było ostatnio tak wiele. Uważam że nie należy nikogo wyrzucać bo kto będzie następny, może wyrzucimy też nie-Chrześcijan bo ich koncepja Boga jest inna?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 18 2006 11:21   
Forum

jeśli i ja mam głosować, to:
- nie wchodzę na ten portal i na to forum, żeby dyskutować z ateistami, do tego mam inne strony w interenecie
- poruszane przez nich tematy i prowadzone dyskusje momentami mnie po prostu rozśmieszają (wybacz Milka) kiedy czytam takiego (a może bez nicków?) który miesza wszystkie dane religijno-społeczno-filozoficzno-historyczne, bo po prostu nic na ten temat nie wie, a zdaje mu się, ze jest pierwszym oświeconym od czasów Platona, to po prostu nie mam ochoty zabierac głosu w tej tak zwanej "dyskusji", czego zresztą od wielu dni nie robię

żeby byc kostruktywnym:
Może w ramch forum zalożyć dla nich całkiem oddzielny dział pod tytułem: Dla agnostyków, ateistów, deistow?
Wiem, że nie będę tam wchodził, a oni będą realizowali swoją misje dziejową?

Podsumowując: popieram Siloama i Marcina W.

Dodam: takie poglądy jakie reprezentuja ci wszyscy deisto-agnstyko-ateisci miałem w wieku 16 lat.
Proponuję, żeby sobie starannie kopiowali wszystkie swoje "mądrości"do notatnika i przeczytali, za kilkanascie lat. Nie ma nic bardziej rozgrzewającego na starość niż lampka wina i zdrowy śmiech, z tego jakim byłem kiedyś naiwnym i śmiesznym bojownikiem...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
allygator
 luty 18 2006 12:02   
Forum

To byłoby świetne rozwiązanie. Szczerze mówiąc, mnie te ateistyczne, czasem bezsensowne dywagacje zniechęcają do odwiedzania forum. Bo przychodzę tu budować swoją wiarę, a nie zaśmiecać sobie umysł tym, co i tak mnie zewsząd otacza. Nie da się dyskutować np. o problemach moralnych, jeśli dyskusja przeradza się w polemikę dotyczącą samego istnienia Boga. Z drugiej strony nie posunęłabym się do wyrzucania ateistów z serwisu. Nie piszą przecież nie na temat, poruszają kwestie religijne, przedstawiając swoje poglądy. Mają do tego prawo. Stworzenie więc odrębnego działu dla ateistów na forum jest doskonałym pomysłem - ja i tak nie będę tam wchodzić

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 luty 18 2006 12:05   
Forum

medieval_man jesteś właśnie przykładem tolerancji w religii chrześcijańskiej...

===

wierzę, ale nie w "Boga"

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 18 2006 12:30   
Forum

ja dzis skladam bron! dzis nie walcze z murem! bo jest sloneczko! jest super pogoda! nareszcie troche wiosny! brudny snieg topi sie i scieka strumykiem! moj termometr wskazuje na 20 stopni ciepla! HURRRA!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 luty 18 2006 12:31   
Forum

To nie nietolerancja. To czysto techniczne uwagi.

Wyobraź sobie, Gargamel, że tworzysz portal z forum o Fordzie, a ktoś nieznośnie wciąż udowadnia Ci ułomności tego samochodu, jego braki, a nawet że Ford w ogóle nie istnieje, bo go nigdy ten ktoś nie widział, a przecież kawał świata zjeździł. Czy ktoś taki nie będzie Cię irytował i po prostu zaśmiecał forum?

Ja osobiście jestem przeciw wyrzucaniu naszych drogich (oj, czasem wiele kosztuje uspokojenie się po ich postach... ) ateistów/deistów/agnostyków, choć nie powiem, by ich obecność była jakoś miła, dobra, czy przynosząca jakąkolwiek korzyść. Jednak apeluję do nich (tak, do Was) o trzymanie się tematów postów, a nie czynienie z wszystkiego krucjaty przeciwko teizmowi w naszej wersji. W przeciwnym razie mam nadzieję, że administracja forum zajmie się takimi 'czyniącymi zamęt'...

Pozdrawiam,
Marek

PS. U mnie zima w najlepsze, temperatura na minusie (wolę nie patrzeć ile), śniegu znów nasypało... Chyba jednak 'pomuruję' sobie.
PPS. A Tobie, Milka, dziękuję, że zwróciłaś moją uwagę na to, co istotne, na naturę, którą tak kocham, a którą zaniedbałem przez forum... Dzięki, Milka.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 18 2006 12:48   
Forum

Nie miałem zamiaru nikogo wyrzucać, bo i nie mnie to oceniać... Chciałem zwrócić jedynie uwagę, ze działalność niektórych osób nie współgra z ideą serwisu. i ze inne fora bardziej nadają się na ich poziom dyskusji. Ale jak są tutaj, niech sobie będą Bez nich świat byłby nudny. To była tylko prośba, a nie rozkaz

A co do

własnie dzięki nim jest dyskusja

to człowieku, ateizm jest nihilistyczny. Od wieków mówi: Boga nie ma" i jest to jego odpowiedz na wszystkie zagadnienia religii. Porusz jakis temat a oni zawsze mówią to samo
Ucina wszelką dyskusję religijną i przenosi ją na problem istnienia Boga. Zawsze jest tak samo...I gdzie miejsce dla ekumenizmu???

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 18 2006 13:08   
Forum

a poza tym, czyzby wasza wiara inspirowana samym prawdziwym Bogiem byla az tak slaba ze biadujecie i marudzicie wobec takich malostkowych ateistycznych hasel? czyzby wasza wiara nie moze tego wytrzymac? to, ludzie, przypomnijcie sobie jak to przetrwali pierwsi chrzescijanie! (nie mowiac juz o dzisiejszych islamistycznych krajow) nie siedzieli sobie tak wygodnie przed monitorkiem jak my i pluli sobie w brode, i mowili "och, usunmy tych grzesznikow z naszego grona, bo psuja na ciepla mila atmosfere chrzescijanska!" czyzby wam bylo az tak trudno zniesc "obcosc"? czyzby stalismy sie az tak bardzo wygodniccy?
nie widzicie ze dyskutujac z nimi hartujecie sobie wiare, coraz bardziej utwierdzacie sie w waszej wierze, coraz bardziej oni wam ukazuja moc Chrystusa? przynajmniej macie wspolnych wrogow inaczej bilibyscie sie miedzy soba!
ech, wy, marudy!
nie mowcie mie ze wasza wiara bylaby mocniejsza gdybyscie same slodkie i mile slowka sobie byscie szeptali i spiewali piekne piosenki w waszych kosciolach!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 18 2006 13:10   
Forum

Zaprośmy wszystkich zwolenników homoseksualizmu. Niech przyjdą na to forum i umocnią naszą wiarę!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 18 2006 13:14   
Forum

Nie jestem za wyrzucaniem z forum, chyba że taki delikwent naprawdę przeszkadza, i utrudnia prowadzenie dysput.
Mam szacunek dla ateistów/agnostyków (dla antyteistów już raczej nie ;] ) i jeśli poruszają tak fundamentalne, i dla chrześcijan oczywiste sprawy jak istnienie Boga, to apeluje aby trzymać poziom tej dyskusji, kierować się logiką, chęcią dociekania prawdy bez szydzenia z poglądów drugiej strony..
Przedstawcie wasze przemyślenia, doswiadczenie a nie poglądy na niczym nieoparte, jak te: " Boga nie ma, wy naiwniacy! " (przynajmniej takie wrażenie doznaję się czytając wiele postów).

z nadzieją na "zdrowsze" dysputy pozdrawiam

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 luty 18 2006 13:18   
Forum

Siloam, uważaj, bo rozpętasz wojnę...

'Homoseksualizm nie ma nic do wiary!'
'Ależ ma, jest wyznacznikiem ortodoksji!'
'Jakże to! Biblia nie potępia nigdzie homoseksulaizmu!'
'Ależ potępia, pokazać Ci cytaty!'
'No dawaj!'
'A masz!'
'Auuu... Przecież one nie mówią o homoseksualizmie, tylko o męsko-męskim współżyciu.'
'A Sodoma i Gomora to co?'
'O gościnność poszło.'
'Co, naczytałeś się poratli homoseksualnych chrześcijan? Takie nowe wyznanie.'
'A co w tym złego?'

...i tak w kółko.

A ateiści/deiści/agnostycy wcale mi budować mojej wiary nie pomagają. Wolę czytać Biblię i Ojców, środowiska antychrześcijańskie są wszędzie i walka z nimi tutaj ma swoje uroki, ale jakoś szczególnie budująca nie jest.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 luty 18 2006 13:41   
Forum

"(cytat za: Siloam)ateizm jest nihilistyczny. Od wieków mówi: Boga nie ma" i jest to jego odpowiedz na wszystkie zagadnienia religii"

A odpowiedź Chrześcijanina na wszystkie zagadnienia: bo Bóg jest i tak chciał (takie samo uogólnienie jakie ty zaprezentowałeś). Zamiast wypraszać ateistów może samemu trzeba by było ruszyć głową i tworzyć tematy związane z Chrześcijaństwem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 luty 18 2006 13:49   
Forum

Ja na przykład bardzo lubię tzw. ateistów wojujących, bo bez przerwy mówią o Bogu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 luty 18 2006 14:49   
Forum

Uprzejmie Was proszę o przeniesienie sie z tego forum gdzie indziej.

Jeżeli zarząda tego kierownictwo Forum, to oczywiście uszanuję przynajmniej ja tą drastyczną decyzję. Słowami świadczysz o sobie.
Do ateistów: mam rozumieć, że człowiek to bardzo głupie zwierzę, które nie wiadomo po co odczuwa potrzebę religii? Dziwne, że inne zawierzęta jej nie odczuwają. Człowiek to nie tylko sfera pure science, ale też chociażby uczuć i pytań o sens.

Ateista nie zakłada, że tak jest! Tylko neguje wymysły innych ludzi, dotyczące "Boga". Człowiek jest jaki jest, a jaki jest? Tym zagadnieniem zajmują się zarówno filozofowie i naukowcy teistyczni jak i ateistyczni. I religia jest tutaj niczym, gdyż same pytania i podstawy odpowiedzi udziela Filozofia i nauka, natomiast relgia czerpie z nich to, co jest dla niej korzystne a nie to co jest prawdziwe.
- poruszane przez nich tematy i prowadzone dyskusje momentami mnie po prostu rozśmieszają (wybacz Milka) kiedy czytam takiego (a może bez nicków?) który miesza wszystkie dane religijno-społeczno-filozoficzno-historyczne, bo po prostu nic na ten temat nie wie, a zdaje mu się, ze jest pierwszym oświeconym od czasów Platona, to po prostu nie mam ochoty zabierac głosu w tej tak zwanej "dyskusji", czego zresztą od wielu dni nie robię

Medieval Man, mnie też dużo rzeczy śmieszy, zarówno wypowiedzi niektórych teistów jak i wypowiedzi niektórych ateistów. Ale ja przynajmniej wiem, z czego się śmieje i umiem to wykazać.
Może w ramch forum zalożyć dla nich całkiem oddzielny dział pod tytułem: Dla agnostyków, ateistów, deistow?

Widocznie boisz się konfrontacji z wolnomyślicielami
Wiem, że nie będę tam wchodził, a oni będą realizowali swoją misje dziejową?

A wy realizujcie swoją w swoich działach Co za bezsens.
Dodam: takie poglądy jakie reprezentuja ci wszyscy deisto-agnstyko-ateisci miałem w wieku 16 lat.

Jak zwykle uogólniasz i myślisz stereotypowo. Nie każdy jest taki jak Ty, niektórzy są mądrzejsi a inni głupsi.
Proponuję, żeby sobie starannie kopiowali wszystkie swoje "mądrości"do notatnika i przeczytali, za kilkanascie lat. Nie ma nic bardziej rozgrzewającego na starość niż lampka wina i zdrowy śmiech, z tego jakim byłem kiedyś naiwnym i śmiesznym bojownikiem...

Ciekawe jest oglądanie również swoich filmów i zdjęć z dzieciństwa - również są śmieszne
medieval_man jesteś właśnie przykładem tolerancji w religii chrześcijańskiej...

Utrwala stereotyp
to człowieku, ateizm jest nihilistyczny. Od wieków mówi: Boga nie ma" i jest to jego odpowiedz na wszystkie zagadnienia religii. Porusz jakis temat a oni zawsze mówią to samo

Teizm różni się tym, że mówi że "Bóg" jest! Czemu ateizm nie zawsze zaprzecza! Ateizm to: pogląd zaprzeczający istnieniu Boga lub odrzucający wiarę religijną czyli nie do końca twierdzi, że "Boga" nie ma, lecz że nie ma takiego o którym np: Ty mówisz, że jest. Istnieje kilka odmian ateizmu i radzę się Tobie z nimi zapoznać, gdyż po wypowiedziach można zauważyć, że nie masz o nich pojęcia. Ateizm odwołuje się Tylko do ideii "Boga" i w stosunku do tej ideii jest nihilistyczny - tzn. zaprzeczeniem! I nie jest to żadne przełomowe odkrycie! Teisa mówi - "Bóg" jest! Ateista - "Boga" nie ma, lub "Bóg" nie jest taki o którym Ty mówisz. To jest cała różnica! A jacy są poszczególni teiści i ateiści to już inna historia.
Ucina wszelką dyskusję religijną i przenosi ją na problem istnienia Boga. Zawsze jest tak samo...

Bo po co rozmawiać o cechach "Boga" o jego doktrynie, poglądach, jego miłości, bądź gniewie? itp. skoro nie wiadomo, czy istnieje czy nie? Pomyśl logicznie: jaki jest sens sporu pomiędzy teistą a ateistą, czy "Bóg" jest taki czy owaki, czy chciał tak czy owak. Ateista powie krótko - dla mnie on nie istnieje, tzn. uważam, że "Bóg" o którym tak namiętnie opowiadasz nie istnieje
Zaprośmy wszystkich zwolenników homoseksualizmu. Niech przyjdą na to forum i umocnią naszą wiarę!!!

Jeżeli będą rozmawiać konkretnie i logicznie z kulturą, to czemu nie? Warto znać różne koncepcje.
Ja na przykład bardzo lubię tzw. ateistów wojujących, bo bez przerwy mówią o Bogu.

A ja lubię teistów, bo to oni zapoczątkowali tę rozmowę

Mnie np: interesuje w jakiego "Boga"(ów) wierzą teiści itp. Dlatego odwiedzam to forum, być może zweryfikuje swój światopogląd, być może nauczę się czegoś. Natomiast zawsze będę walczył z, manipulacją faktami, próbami podporządkowania : nauki, filozofii, historii i faktów w celach typowo religijnych. Przykładem jest kreacjonizm i od tego momentu zacząłem swoją przygodę z Tym forum, które jeszcze do niedawna uchodziło w moim przekonaniu za tolerancyjne .

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 luty 18 2006 15:07   
Forum

"Ateista nie zakłada, że tak jest! Tylko neguje wymysły innych ludzi, dotyczące "Boga". Człowiek jest jaki jest, a jaki jest?"

Zgadzam sie. Na przyklad badania naukowe pokazuja, ze
osoba Jezusa nie byla dokladnie taka jaka chcieliby
go niektorzy widziec. Chrzescijaninowi powinno zalezec
na poznaniu prawdy a nie sredniowiecznych bajek.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 18 2006 15:53   
Forum

Quote by coso: Chrzescijaninowi powinno zalezec
na poznaniu prawdy a nie sredniowiecznych bajek.

Nie.
Chrześcijaninowi powinno zależeć tylko i wyłącznie na tym, aby być jak najbliżej Jezusa Chrystusa.

Dlatego rozważania typu: czy Bóg istnieje? w jaki sposób człowiek stworzył sobie obraz Boga? Czy chrześcijanie są myślący czy nie? są dla chrześcijanina raczej mało istotne.

Po prostu chrześcijanin (a mam na myśli chrześcijanina a nie jakiś statystyczny przypadek polskiego uczestnika obrzędów liturgicznych) ma już te pytania dawno za sobą.

Kiedy byłem dużo młodszy i zacząłem mysleć samodzielnie początkowo odrzucałem istnienie Boga - wtedy wyśmiewałem sie ze wszystkich wierzacych i byłem gotów dyskutować z nimi w oparciu o osiągnięcia fizyki, biologii, astronomii i czego tam jeszcze

Później stałem się deistą i nadal gardziłem wszystkimi wierzącymi w jakiegoś osobowego Boga uważając, że tylko ja jestem "oświecony" i byłem gotowy dyskutować o tym, że nie ma Boga osobowego podpierając się osiągnięciami mysli filozoficznej

Jeszcze później poznałem osobowego Boga, ale w dalszym ciągu gardziłem innymi ludźmi, którzy uważali, (głupio w moim mniemaniu) że tego osobowego Boga - Chrystusa można spotkać w Kościele i w sakramentach.

Dziś wiem, że Chrystus jest obecny w Kościele a najbardziej zapaplana różańcem czy godzinkami babcia w kościółku jest mi bliższa niż dywagujący teoretycznie o istnieniu czy nieistnieniu Boga ateiści, bądź agnostycy, lub o Jego cechach deiści. (sorry - nie znaczy to wcale, że nimi gardzę)

Świetnie rozumiem, ze ateiści, agnostycy czy deiści chcą sobie z wierzącymi podyskutować (sam to przeszedłem), ale też wiem, ze żadna dyskusja nikogo tu nie przekona.
Tylko sam Bóg może poprowadzić każdego do odkrycia Jego bliskości, czego wszystkim serdecznie życzę

Dlatego żadne podważanie istnienia Boga w ogóle, Boga Objawienia w szczególności i mojego związku z Chrystusem nie może umacniać mojej wiary (jakby chciała Milka) a dyskusja na ten temat, wydaje mi się zupełnie nie na miejscu na portalu, ktory samą swą nazwą zacheca mnie do zupełnie innych debat

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Łukasz Gawryś
 luty 18 2006 16:01   
Forum Admin
Admin

Quote by coso: Zgadzam sie. Na przyklad badania naukowe pokazuja, ze osoba Jezusa nie byla dokladnie taka jaka chcieliby go niektorzy widziec. Chrzescijaninowi powinno zalezec na poznaniu prawdy a nie sredniowiecznych bajek.

Oswiec mnie wiedzacy, powiedz mi jak wygladal Jezus i jakie i opowiedz w jakie to bajki ze sredniowiecza wierze ??

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 18 2006 16:02   
Forum

Quote by Gocek:
Jeżeli zarząda tego kierownictwo Forum, to oczywiście uszanuję przynajmniej ja tą drastyczną decyzję. Słowami świadczysz o sobie.

To jest prośba, a nie rozkaz. Ta dyskusja z Tobą potwierdza, ze miałem racje pisząc j.w. Nie mówisz o Bogu tylko chcesz podważyć jego istnienie.
Quote by Gocek:Ateista nie zakłada, że tak jest! Tylko neguje wymysły innych ludzi, dotyczące "Boga". Człowiek jest jaki jest, a jaki jest? Tym zagadnieniem zajmują się zarówno filozofowie i naukowcy teistyczni jak i ateistyczni. I religia jest tutaj niczym, gdyż same pytania i podstawy odpowiedzi udziela Filozofia i nauka, natomiast relgia czerpie z nich to, co jest dla niej korzystne a nie to co jest prawdziwe.

Masz rację. Pzerni na wszystko teiści obkradają naukę i filozofię.
Quote by Gocek:Widocznie boisz się konfrontacji z wolnomyślicielami

Nikt się nie boi tylko wydaje się ona nihilistyczna i bezowocna.

Quote by Gocek:Jak zwykle uogólniasz i myślisz stereotypowo. Nie każdy jest taki jak Ty, niektórzy są mądrzejsi a inni głupsi.

A ty jak zwykle odpowiadasz tak samo CZy to nie jest uogólnienie???

Quote by Gocek:Teizm różni się tym, że mówi że "Bóg" jest! Czemu ateizm nie zawsze zaprzecza! Ateizm to: pogląd zaprzeczający istnieniu Boga lub odrzucający wiarę religijną

Nic bardziej błędnego. Ateizm neguje istnienie Boga czyli mówi,że Go nie ma. Wiarę religiją neguje agnostycyzm, bo mówi, ze nawet jesli Bog jest to nie można Go poznać zob.gr. gnosis i częsciowo deizm, który mówei, ze Bog jest i stworzył świat, ale nie sprawuje nad nim opatrzności. Reszta twojego wywodu to Twoje własne przemyślenia.
Quote by Gocek:
Jeżeli będą rozmawiać konkretnie i logicznie z kulturą, to czemu nie? Warto znać różne koncepcje.

Jasne J
Quote by Gocek:Mnie np: interesuje w jakiego "Boga"(ów) wierzą teiści itp. Dlatego odwiedzam to forum, być może zweryfikuje swój światopogląd, być może nauczę się czegoś. Natomiast zawsze będę walczył z, manipulacją faktami, próbami podporządkowania : nauki, filozofii, historii i faktów w celach typowo religijnych. Przykładem jest kreacjonizm i od tego momentu zacząłem swoją przygodę z Tym forum, które jeszcze do niedawna uchodziło w moim przekonaniu za tolerancyjne .

A Ty w jakiego Boga wierzysz??? Jesli jest to nieokreślona siła jak np. człowieczeństwo, to nie jest to Bóg i sam mylisz pojęcia

I spotkałem sie z najróżniejszymi podziałami ateizmu. Używam podziału, który wyodrębnia ateizm, od agnostycyzmu i deizmu. Ale w wikipedii jest inny podział. Jak kto woli

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 18 2006 16:21   
Forum

Przepraszam mam pytanie CO ROZMOWA Z PANEM GOCKIEM WNOSI DO EKUMENIZU I CZY TO JEST EKUMENIZM???

Negowanie istnienia Boga, to negowanie religi, a negowanie religii to negowanie celowości tego forum. Tak uważam. Myślę, ze twórcy tego serwisu zakładali na wstępie, ze jego użytkownicy będą wierzący...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jacek
 luty 18 2006 17:43   
Forum

Ja też uważam , żę osobny temat dla agnostyków, ateistów i deistów to niezly pomysl. Ale do niedawna tak nieuważałem. Niemniej po przeczytaniu kilkunastu postów pewnych osób i kilku dyskusji dochodzę do zdania, że niektórzy nie potrafią uszanować cudzych poglądów a ich argumenty często są wręcz obraźliwe.

I zgodzę się z siloam co do litery ekumenizmu. Dyskusja z ateistami nie jest ekumeniczna ale jeżeli jest twórcza , a nie nihilistyczna 9dla obu stron!) to czmu nie

===

Lux in tenebris...

Profil   Email 
 Cytat 
ali_baba
 luty 18 2006 18:51   
Forum

Na początku, zanim się wypowiem w kwestii wyrzucania kogokolwiek z tego forum zaznacze, że jestem osoba wierząca (choć to nie przeszkadza mi wystepować jako zagorzały obrońca ewolucji ). Nie mam nic wspólnego z ateizmem czy agnostycyzmem.
Nie ukrywam, że zapisałem się na to forum po przeczytaniu wątku o ewolucji. Co nieznaczy, że nie czytałem i innych tematów. Zaraz odpowiem na zarzuty - nie odpisywałem, gdyż czas jest dla mnie towarem deficytowym, niestety
Pewnie - wywalcie ateistów, wywalcie agnostyków. Dalej - wywalcie protestantów, wywalcie osoby wyznania mojżeszowego. I co dalej? Może postaw - Siloam - sprawe jasno - WYWALIĆ KAŻDĄ OSOBĘ KTORA NIE ZGADZA SIĘ Z MOIMI POGLĄDAMI. Bo niestety tak mi to pachnie. I zasłanianie się ekumenizmem nic tu nie zmieni.
Ponownie żeby było jasne - mnie również wścierwia, i to bardzo, naskakiwanie na katolików i chrześcijan jakie ma miejsce w mediach przy okazji różnych ,,afer'' (a to parady zakazali, a to ,,kaganiec na wolną sztukę'' - chyba każdy wie o co chodzi itd.). Denerwują mnie te sprawy i to bardzo. Denerwuje mnie ostentacyjne obrażanie uczuć religijnych - w tym zresztą i moich. Ale nie zauważyłe, żeby ktokolwiek z obecnych na tym forum i uważających się za ateiste kogokolwiek obrazał. Owszem - dyskusje są zażarte, niekiedy nawet bardzo. Ale denerwuje mnie również dająca się niekiedy tu zauważyć tendencja do - że się tak wyraże - ,,zwalniania z myślenia''. Ponieważ jestem na forum chrześcijańskim to mam nie ,,mysleć'' bo to forum chrześcijańskie. A jeżeli ktoś mówi coś innego, co niezgadza się z moimi poglądami to ma milczeć bo to forum chrześcijańskie. Chyba jednak nietędy droga, prawda

Zauważyłem, ze bardziej lubicie religie starożytne.

Wiesz, nikt tu chyba nie tęskni za przywróceniem wiary w bogów świata starożytnego.
Mam wrażenie, że prezentujesz dla mnie osobiście niezrozumiały pogląd - wszystko co było przed chrześcijaństwem jest buu.

Czyżby brak tolerancji, dla chrześcijaństwa?

Cyżby brak tolerancji dla poglądów innych

Mam już dość bezsensownych kłótni, które niczego nie wnoszą.

A które bardzo często sam prowokujesz. I w których uczestniczysz.
Jeżeli Ci coś nie odpowiada, to na to nie odpisuj - proste. Jeżeli na przykład, nie znam się na pewnych zagadnieniach ,,biblijnych'' to nie bire udziału w odpowiednich dyskusjach.

Negowanie faktu religii jest negowaniem nauki.

Nikt tu chyba nie neguje faktu religii. Jeżeli tylko tyle zrozumiałeś z dyskusji z ateistami to jest mi bardzio przykro.

I to ma być argument przemawiający na niekorzyść ateistów? Wybacz, ale jest to śmieszne i baaardzo naciągane zarazem
To, czy ktoś wierzy czy nie w Boga nie zależy od wieku. Jedni to po prostu akceptuja a inni nie.
Naprawde - wiek nie jest tu jakimś wyznacznikiem mądrości. Z wiekiem wiesz po prostu więcej - ale co z tą wiedzą zrobisz to jest już zupełnie inna sprawa.

Bo przychodzę tu budować swoją wiarę

To do budowania wiary konieczne jest odwiedzanie forum? Ciekawe, nie wiedziałem.
Możesz mi powiedzieć od kiedy to swój światopogląd uzalezniasz od tego co przeczytałeś na forum?

Nie da się dyskutować np. o problemach moralnych, jeśli dyskusja przeradza się w polemikę dotyczącą samego istnienia Boga.

Nie da się przeprowadzić jakielkolwiek dyskusji jeżeli przeradza się ona w udowadnianie, że ,,Bóg tak chciał''.
Na tej podstawie powinno się wywalić również wszystkich fanatyków-fundamentalistów

Ucina wszelką dyskusję religijną i przenosi ją na problem istnienia Boga.

Są osoby ucinające każdą dyskusje nie-religijną i przenosząxcą ją na poziom Boga. A takie dyskusje są również na tym forum Je teś zbanować

===

Największym wrogiem naszych czasów jest ciemnota i zacofanie. EDIT: literufki

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 18 2006 19:25   
Forum

Quote by ali_baba:
Pewnie - wywalcie ateistów, wywalcie agnostyków. Dalej - wywalcie protestantów, wywalcie osoby wyznania mojżeszowego. I co dalej? Może postaw - Siloam - sprawe jasno - WYWALIĆ KAŻDĄ OSOBĘ KTORA NIE ZGADZA SIĘ Z MOIMI POGLĄDAMI. Bo niestety tak mi to pachnie. I zasłanianie się ekumenizmem nic tu nie zmieni.

Znajdź prosze gdzie ja piszę
- WYWALIĆ KAŻDĄ OSOBĘ KTORA NIE ZGADZA SIĘ Z MOIMI POGLĄDAMI.
To była prośba a nie nakaz świętej wojny. Ateizm nie jest religią a to jest forum ekumeniczne. Ponadto ateizm usiłuje podważyć istotę religii porównując ją do wymysłów i bajek. Odrzuca objawienie. Religia dla nich jest wymysłem ludzi. Krzewiąc racjnoalność aż do absurdu podważają sens tego forum.

Quote by ali_babaRazzonownie żeby było jasne - mnie również wścierwia, i to bardzo, naskakiwanie na katolików i chrześcijan jakie ma miejsce w mediach przy okazji różnych ,,afer'' (a to parady zakazali, a to ,,kaganiec na wolną sztukę'' - chyba każdy wie o co chodzi itd.). Denerwują mnie te sprawy i to bardzo. Denerwuje mnie ostentacyjne obrażanie uczuć religijnych - w tym zresztą i moich.

Mnie też

Quote by ali_baba: Ale nie zauważyłe, żeby ktokolwiek z obecnych na tym forum i uważających się za ateiste kogokolwiek obrazał.

Quote by ali_baba: Owszem - dyskusje są zażarte, niekiedy nawet bardzo. Ale denerwuje mnie również dająca się niekiedy tu zauważyć tendencja do - że się tak wyraże - ,,zwalniania z myślenia''. Ponieważ jestem na forum chrześcijańskim to mam nie ,,mysleć'' bo to forum chrześcijańskie. A jeżeli ktoś mówi coś innego, co niezgadza się z moimi poglądami to ma milczeć bo to forum chrześcijańskie. Chyba jednak nietędy droga, prawda

Fides et ratio. Mówisz tak jakby wierzacy nie myśleli a ateiści byli oświeceni...To forum jest chrzescijanskie ze swojej istoty (a przymajmniej religijne). Koscol.pl.
Nie racjomnalista.pl. Nie zgadzać się każdy może, ale bez okazywania ignorancji i obrazania uczuć religijnych...

Polecam wątek "Srworzyłem nowego Boga- jest najwspanialszy" aby się przekonać, ze wysłowione poglądy mogą być co najmniej obraźliwe.

Quote by ali_baba:
Wiesz, nikt tu chyba nie tęskni za przywróceniem wiary w bogów świata starożytnego.

Odp j.w

Quote by ali_baba:
Mam wrażenie, że prezentujesz dla mnie osobiście niezrozumiały pogląd - wszystko co było przed chrześcijaństwem jest buu.

Gdzie tak napisłem, że wszystko? Nie wszystko i o tym każdy wie. Ale chrzescijanstwo jest kreatywne i w dużej mierze stanowi podstawy kultury europejskiej, co niektózy chcą ośmieszyć...Czyżby brak tolerancji, dla chrześcijaństwa?

Quote by ali_baba:Cyżby brak tolerancji dla poglądów innych

Obejrzyj wątek, który wskazałem i się wypowiedz.

Quote by ali_baba:
A które bardzo często sam prowokujesz. I w których uczestniczysz.

To stwierdzenie apriori. To mój pierwszy temat na tym serwisie. Po prostu poczułem sie zniesmaczon i chciałem temu dać wyraz...

Quote by ali_baba:Nikt tu chyba nie neguje faktu religii. Jeżeli tylko tyle zrozumiałeś z dyskusji z ateistami to jest mi bardzio przykro.

Nie chodzi o negację samego faktu religii sensus stricto, ale negację jej wartości i racjonalności!

Quote by ali_baba:
To do budowania wiary konieczne jest odwiedzanie forum? Ciekawe, nie wiedziałem.
Możesz mi powiedzieć od kiedy to swój światopogląd uzalezniasz od tego co przeczytałeś na forum?

Widze ze dla Ciebie ekumenizm nie jest czescią budowy wiary... Jaki jest Twój cel pobytu na tym forum?

Quote by ali_baba:
Nie da się przeprowadzić jakielkolwiek dyskusji jeżeli przeradza się ona w udowadnianie, że ,,Bóg tak chciał''.
Na tej podstawie powinno się wywalić również wszystkich fanatyków-fundamentalistów

Hahaha... Serwis ekumeniczny- wiesz co to znaczy? Dla chrzescijanina Bóg ten swiat chciał. Może powiesz ze nie? Zrozumiałeś co chcę powiedzieć. Tu nie chodzi o fundamentalizm.

Quote by ali_baba:
Są osoby ucinające każdą dyskusje nie-religijną i przenosząxcą ją na poziom Boga. A takie dyskusje są również na tym forum Je teś zbanować

Przypominam, że to jest forum ekumenicze i w związku z tym mają do tego prawo. Czy to źle, że ludzie odnoszą wszystko do Boga... I nie chodzi tu o popadanie w fundamentalizm i brak myślenia zdroworozsądkowego! Nikt nie usiłuje negować nauki!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 18 2006 19:25   
Forum

Quote by ali_baba:
Bo przychodzę tu budować swoją wiarę

to może inaczej (drukowanymi literami) jeśli ja na przykład mówię, że przychodzę tu budować swoją wiarę, to:
1. Jest błędem logicznym wyciąganie z tej wypowiedzi wniosku, że TYLKO tu przychodzę budować swoją wiarę

2.Jest błędem logicznym wyciąganie z tej wypowiedzi wniosku, że do zbudowania wiary odwiedzenie tego forum JEST KONIECZNE .

3.Jest błędem logicznym wyciąganie z tej wypowiedzi wniosku, że swój światopogląd UZALEŻNIAM od tego co przeczytałem na forum (Pomijając fakt, że budowanie wiary, nie ma nic wspólnego z tak zwanym światopoglądem)

I na koniec pytanie: Co to jest dla ciebie jako osoby wierzacej: budowanie wiary? Zaznaczam dla ułatwienia, ze nie jest to odpowiadanie na czysto teoretyczne pytania dotyczące istnienia bądź nie, jakiegokolwiek bóstwa

===

Cytat 
Marek Marczak
 luty 18 2006 19:45   
Forum

I tak jest... niektórzy zasłaniają sie racjonalnością i nauką, a sami wyciągają z czyiś wypowiedzi absurdalne wnioski.

Dzieki medieval

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,74 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty