Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 "Swiadkowie" Jehowy
 |  Wersja do druku
piotr.
 luty 19 2006 20:15  (Czytany 11039 razy)  
Forum

Status: offline

Mam tu male pytanko do "Swiadkow" Jehowy jezeli tez tu tacy bywaja. Jakim prawem nazywacie sie swiadkami Boga skoro juz maly rzut oka na Wasza historie wykarze, ze Wasza religia, Wasze przekonania w wiekszosci pochodza z 2 polowy XIXw (Russel i cala inna spolka). Pod wzgledem historycznym baaardzo daleko wam do korzeni chrzescijanskich (nie wspomne tu juz o pogladach). I na koniec jeszcze jedno pytanie: Dlaczego ze wszystkich Kosciolow tak szczegolnie nie lubicie Kosciola Katolickiego? (tylko nie zaprzeczajcie ze tak nie jest bo sie osmieszycie). Prosze o odpowiedzi.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 luty 19 2006 20:47   
Forum Moderator
Moderator

To pytanie raczej powinno sie zadac na forum ichnim.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 19 2006 20:51   
Forum

Wątpię czy tu jakiegos jehowitę spotkasz. Ekumenizm jest im ideologicznie obcy

Poza tym jest naprawdę duży problem. Oni uważają, że Pan Jezus nie był Bogiem, co dyskwalifikuje ich z kręgu chrzescijan sensu stricto. Uważają,że skoro się modlił, to Bogiem nie jest, bo Bóg sie nie modli. Ponadto nie uznają Ducha Św jako trzeciej Osoby Boskiej. Ośmieszają istnienie dwóch natur w Chrystusie, a ich teologia jest bardzo lapidarna, na wszystko już mają gotową odpowiedz. Wg nich w krwii jest zawarta dusza człowieka,co uniemozliwia im dokonywanie transfuzji. Problem jest duży...

===

[img]http://f.imagehost.org/0937/Benedict.jpg[/img]

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 luty 19 2006 21:00   
Forum

hi piotro,
uwazam ze czas nie ma znaczenia. nie ma znaczenia kiedy pojawil sie "kosciol" swiadkow. nie jest to argumentem czy ten czy inny jestem prawdziwym. natomiast to ze ich nauczanie nie jest zgodne z pismem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 20 2006 01:00   
Forum

No cóż, szkoda że nie bedzie mógł odpowiedzieć na to pytanie ŚJ. Macie namiary na ich forum? Chętnie się ich zapytam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 luty 20 2006 08:54   
Forum Moderator
Moderator

Nie znamy namiarow... A wiesz dlaczego? Bo nie ma o czym rozmawiac z nimi. A wiesz dlaczego? Bo Biblia zabrania prowadzenia bezsensownych rozmow. Mamy unikac sporow o prawo i podobnych... Dobrze wiesz kim sa Sw. Jehowy po co marnowac czas. Lepiej budowac Boze Krolestwo w kolo

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Marczak
 luty 20 2006 10:36   
Forum

maxurd ma racje. Oskarzanie ich nie przyniesie niczego dobrego. Po prostu

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 20 2006 22:39   
Forum

To ja mam pytanie odnośnie Jehowców. Takie trochę z innej beczki. Co Wy na to, że oni nachodza ludzi w domach i "wciskają" im pseudo boga ? Mnie osobiście to aż ciarki przechodża jak takich widze... - a Wasze odczucia ?

===

A ja wierzę w ufoludki... ;)

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 luty 20 2006 22:59   
Forum

Wedle ich mniemania postępują słusznie. Można pozazdrościć gorliwości...

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciek Janson
 luty 20 2006 23:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rhodes: To ja mam pytanie odnośnie Jehowców. Takie trochę z innej beczki. Co Wy na to, że oni nachodza ludzi w domach i "wciskają" im pseudo boga ? Mnie osobiście to aż ciarki przechodża jak takich widze... - a Wasze odczucia ?

Nie przeszkadzaja mi. Jak mam czas to opoiwadam im o zywym Bogu:-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Goriot
 luty 20 2006 23:22   
Forum

Mnie to denerwuje że oni wchodzą - bądź co bądź nie na swój grunt - i próbują mi wmówic "nowego" boga. Ja jestem stabilny w swoich przekonaniach i nie mam ochoty zmieniać poglądów - ale oni swoje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 luty 20 2006 23:49   
Forum

Cóż Rhodes... są przekonani, że mają rację...
Maciek napisał kiedyś o swojej kuzynce (którą zresztą również znam), która raz dała świadkom taki opór, że Jej dom omijają szerokim łukiem.

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Cytat 
Marek Marczak
 luty 21 2006 00:00   
Forum

Quote by Rhodes: Mnie to denerwuje że oni wchodzą - bądź co bądź nie na swój grunt - i próbują mi wmówic "nowego" boga. Ja jestem stabilny w swoich przekonaniach i nie mam ochoty zmieniać poglądów - ale oni swoje.

Rhodes, czy ten serwis to Twój grunt? Bo bynajmniej ateistyczny to on nie jest...Czasem warto spojrzeć na siebie, zanim zacznie się nakrecać innych,aby "współobmawiali". Ja ich szanuje i lubie jak mnie nachodzą ( nie za często). Zawsze można porozmawiać. Choć bywają chwile trudne dla mojego zdrowia psychicznego...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 luty 21 2006 00:02   
Forum

Ha! Chcecie link do forum? To macie: http://watchtower.org.pl/forum/
Forum o dyskusjach na temat Świadków Jehowy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dariusz Kot
 luty 21 2006 07:19   
Forum

No nie, Rhodes - ale pojechales z tym "cudzym gruntem" To ja tu z najwyzszym trudem odkrecam zaogniona sytuacje, bo juz prawie chca nas kasowac na tym forum - a Ty z wyskakujesz z takimi argumentami! A moze ja i Ty jestesmy tu, na tym forum na "swoim gruncie"? Sorki, ale w tej sprawiem calkowicie sie zgadzam z Siloam.

Siloam, ciesze sie szczerze, ze wreszcie moge Cie gdzies z czystym sumieniem poprzec. Bo ja naprawde jestem zainteresowany przekonaniem innych do pewnych pogladow - a nie zwalczaniem lub popieraniem konkretnych ludzi. Zycie jest na to za krotkie, idee zyja dluzej niz ludzie i - moim zdaniem ateisty - tylko to po nas zostanie. Uwazam Twoje podejscie do Swiadkow za godne polecenia innym. Wiekszosc katolikow zatrzaskuje im drzwi przed nosem i nawet nie uwazaja tego za niegrzeczne.

A ja sie pytam tych katolikow i Rhodesa, tak pilnujacego "swoich" i "cudzych" terenow - a jak myslicie, jak Kosciol Jezusa sie rozwijal w pierwszych wiekach??? Czy nie tak, ze chodzili uparcie od drzwi do drzwi? I to wlasnie wiekszosc z nich, a nie jacys wybrani "misjonarze". Dzis, jak sadze, tylko wspolnoty odnowy w katolicyzmie maja az taka sile dawnego ducha.

===

"Myślę, że mylicie kolejność. Nie można mówić, że Jezus wyrasta ponad historię, bez wcześniejszej próby umieszczenia go w niej" (Geza Vermes)

Cytat 
Goriot
 luty 21 2006 12:26   
Forum

No cóż w tej sytuacji musze wyjasnić o co chodziło.

Specjalnie podpuściłem was z tym nachozeniem Jehowy na "cudzy teren", żeby uświadomić wam co robi wasz kosćioł... A co robi ? Wysyła misjonarzy i wpaja swojego boga innym ludziom. Własnie nachodzac "cudzy teren". Identycznie jak Ci Jehowy nachodzący wasze domy. Chciałem wam ukazać, że w ogóle nie różnicie sie od nich, tak samo jak ja.

No może z małą różnicą. Katolicy wciaz narzekają że delikatnie mówiac źli Jehowcy nachodzą ich domy.

Ja tu jestem nie na swoim gruncie i Jehoway przy waszych domach też - i Wam sie to nie podoba. Katolicy na misjach nie są na swoim gruncie - ale to się musi podobać.

Ani tu, ani tu, ani tu nikt nikogo nie zaprasza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 luty 21 2006 13:47   
Forum

Quote by piotr.: Mam tu male pytanko do "Swiadkow" Jehowy jezeli tez tu tacy bywaja. Jakim prawem nazywacie sie swiadkami Boga skoro juz maly rzut oka na Wasza historie wykarze, ze Wasza religia, Wasze przekonania etc. pochodza z 2 polowy XIXw (Russel i cala inna spolka). Pod wzgledem historycznym baaardzo daleko wam do korzeni chrzescijanskich (nie wspomne tu juz o pogladach). I na koniec jeszcze jedno pytanie: Dlaczego ze wszystkich Kosciolow tak szczegolnie nie lubicie Kosciola Katolickiego? (tylko nie zaprzeczajcie ze tak nie jest bo sie osmieszycie). Prosze o odpowiedzi.

Szanowny Piotrusiu!!! Troszkę sie pomyliłeś Św.Jehowy powstali w 1932 roku więc Russella zostaw w spokoju bo on akurat nic Tobie zlego nie zrobił i jego spółka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 luty 21 2006 13:52   
Forum

Quote by Rhodes: To ja mam pytanie odnośnie Jehowców. Takie trochę z innej beczki. Co Wy na to, że oni nachodza ludzi w domach i "wciskają" im pseudo boga ? Mnie osobiście to aż ciarki przechodża jak takich widze... - a Wasze odczucia ?

To widać,że masz wielka milość do bliźniego juz wyrobioną na medal.ela

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 luty 21 2006 13:53   
Forum

Quote by maxurd: Nie znamy namiarow... A wiesz dlaczego? Bo nie ma o czym rozmawiac z nimi. A wiesz dlaczego? Bo Biblia zabrania prowadzenia bezsensownych rozmow. Mamy unikac sporow o prawo i podobnych... Dobrze wiesz kim sa Sw. Jehowy po co marnowac czas. Lepiej budowac Boze Krolestwo w kolo

A w którym miejscu jest w Bibli napisane żeby nie rozmawiać z heretykami? ela

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 21 2006 17:45   
Forum

Quote by rys:
Szanowny Piotrusiu!!! Troszkę sie pomyliłeś Św.Jehowy powstali w 1932 roku więc Russella zostaw w spokoju bo on akurat nic Tobie zlego nie zrobił i jego spółka.

Rysiku kochany, przepraszam, ale delikatnie mówiąc masz mgliste pojęcie na ten temat. W podanym przez Ciebie roku Świadkowie powstali jako organizacja, którą znamy pod obecną nazwą, ale ich korzenie wywodzą się BEPOŚREDNIO od Russela, ktory to założył Towarzystwo Badaczy Pisma Świętego. I tak do wspomnianego przez Ciebie roku 1932 Świadkowie głosili jego naukę, która nawet podzielała zdanie innych Kościołów w pewnych kwestiach np. że Jezus umarł na krzyżu. Od ok. 1932 nauka ich przeszła w większym lub mniejszym stopniu "transformację", na skutek której już całkowicie odbiegła od powszechnie przyjętych prawd, i tak ów krzyż zastąpili pionowym palem. Oczywiście to nie wszystkie zmiany jakie nastąpiły, ale nie będę się tu rozpisywać. Russel bez wątpienia był ojcem większości ich poglądów, które obecnie głoszą. Zresztą sami Świadkowie Jehowy często przyznają się do swojego założyciela - Russela. Warto dodać, że Świadkowie Jehowy zaczęli działać w Polsce legalnie jako zarejestrowany związek wyznaniowy dopiero w 1989r.
Jeszcze jakieś pytania?

--------------------------------------------------------
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Ga 1:8

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dariusz Kot
 luty 21 2006 17:58   
Forum

Sorry, Rhodes. To ja zlapalem sie w Twoja pulapke i zdradzilem ja innym. Powinnienen byl sie domyslic, a nie wyskakiwac z pouczeniami. Za bystre to z mojej strony nie bylo.

Z drugiej strony, to ze Siloam sie nie zlapal - nadal pozostaje dobra wiadomoscia.

===

"Myślę, że mylicie kolejność. Nie można mówić, że Jezus wyrasta ponad historię, bez wcześniejszej próby umieszczenia go w niej" (Geza Vermes)

Cytat 
piotr.
 luty 21 2006 18:09   
Forum

Quote by Rhodes: No cóż w tej sytuacji musze wyjasnić o co chodziło.

Specjalnie podpuściłem was z tym nachozeniem Jehowy na "cudzy teren", żeby uświadomić wam co robi wasz kosćioł... A co robi ? Wysyła misjonarzy i wpaja swojego boga innym ludziom. Własnie nachodzac "cudzy teren". Identycznie jak Ci Jehowy nachodzący wasze domy. Chciałem wam ukazać, że w ogóle nie różnicie sie od nich, tak samo jak ja.

No może z małą różnicą. Katolicy wciaz narzekają że delikatnie mówiac źli Jehowcy nachodzą ich domy.

Ja tu jestem nie na swoim gruncie i Jehoway przy waszych domach też - i Wam sie to nie podoba. Katolicy na misjach nie są na swoim gruncie - ale to się musi podobać.

Ani tu, ani tu, ani tu nikt nikogo nie zaprasza.

Rhodes, dlaczego uogólniasz wszystko? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie wszyscy katolicy dostają białej gorączki jak do ich drzwi zapukają Świadkowie? Myślę, że nie wiesz też o tym, że naprawde jest wielu katolików zarówno wsród świeckich jak i duchownych, którzy przyznaja się do tego, że wiele misji należy poprawić oraz że wiele jest źle przeprowadzanych. Wiesz co nas odróżnia od Świadków Jehowych? To że my częściej potrafimy przyznać się do błędu i przeprosić. I to jest faktem, który nie można jednogłośnie zaprzeczyć. A chcesz wiedzieć dlaczego katolicy (i nie tylko) nie lubią (nie wszyscy) ich wizyt? Ponieważ swoją nauką sieją zgorszenie, ponieważ swoim bluźnierstwem dalecy są tego, aby ich nazwać Chrześcijanami, ponieważ wielu Katolików nie ma podstawowej wiedzy i nie potrafią się oprzeć na Biblii, co Świadkowie usilnie próbują wykorzystać. Ja się nie obawiam ani ich wizyt, ani tego, że porzucę swoją wiarę.
Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 luty 21 2006 18:36   
Forum

Dobrze mówisz Piotrze! Zastanawia mnie to, że na lekcji religii, jakie miałem w szkole podstawowej i liceum, nie tłumaczono, dlaczego wierzymy w takie, a nie inne założenia chrześcijaństwa, szczególnie katolicyzmu. Jak słusznie zauważył Piotr, wielu katolików nie ma podstawowej wiedzy! To jak ich wiara się ostoi? Albo będą ślepo, z przyzwyczajenia chodzić do kościoła, albo porzucą wiarę, bo będą je uważać za dziecinne bajeczki - i będą mieli racje, skoro zatrzymali się na poziomie paciorka nauczonego przez mamę lub tatę. Uważam, że edukacja religijna jest potrzebna, by móc obronić się, np. przed ŚJ.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 21 2006 18:54   
Forum

O to właśnie chodzi, Pawle. Dlatego wlaśnie jestem zwolennikiem zastąpienia w szkołach religii religioznawstwem a sprawę tłumaczenia podstaw wiary katolickiej pozostawiłbym księżom w kościołach np. w ramach kazania. Byłoby to pożyteczniejsze niż jakieś ciągłe czytanie listów biskupów o marnej sytuacji KUL i prośby o wsparcie. Kazania powinny zostać wzbogacone o refleksje nad naszą wiarą i tłumaczeniem podstaw, na których wiara ta się opiera. Ale nie to jest przedmiotem dyskusji na tej stronie forum. Dlatego chciałbym zaapelować o NIE PISANIE NA TEN TEMAT NA TEJ STRONIE FORUM. Wszak zawsze można zainicjować nowy temat na forum
Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 luty 21 2006 19:00   
Forum

Quote by piotr.:
Quote by rys:

Rysiku kochany, przepraszam, ale delikatnie mówiąc masz mgliste pojęcie na ten temat. W podanym przez Ciebie roku Świadkowie powstali jako organizacja, którą znamy pod obecną nazwą, ale ich korzenie wywodzą się BEPOŚREDNIO od Russela, ktory to założył Towarzystwo Badaczy Pisma Świętego. I tak do wspomnianego przez Ciebie roku 1932 Świadkowie głosili jego naukę, która nawet podzielała zdanie innych Kościołów w pewnych kwestiach np. że Jezus umarł na krzyżu. Od ok. 1932 nauka ich przeszła w większym lub mniejszym stopniu "transformację", na skutek której już całkowicie odbiegła od powszechnie przyjętych prawd, i tak ów krzyż zastąpili pionowym palem. Oczywiście to nie wszystkie zmiany jakie nastąpiły, ale nie będę się tu rozpisywać. Russel bez wątpienia był ojcem większości ich poglądów, które obecnie głoszą. Zresztą sami Świadkowie Jehowy często przyznają się do swojego założyciela - Russela. Warto dodać, że Świadkowie Jehowy zaczęli działać w Polsce legalnie jako zarejestrowany związek wyznaniowy dopiero w 1989r.
Jeszcze jakieś pytania?

Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Ga 1:8

Mglistego pojęcia to ja nie mam na ten temat. Ale Ty nie masz precyzyjnego.Russell był zalożycielem ruchu Badaczy Pisma Św. a nie Św.Jehowy. Powinieneś napisać,że Św.Jehowy WYODRĘBNILI się z ruchu Badaczy Pisma Śe. wtedy byloby dobrze. Więc pamietaj na przyszłość Św.Jehowy są od 1932 roku zostali zalożeni przez Rutherforda.Badacze Pisma Św. dalej istnieją. amen. ela.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 21 2006 20:06   
Forum

Quote by rys:
Mglistego pojęcia to ja nie mam na ten temat. Ale Ty nie masz precyzyjnego.Russell był zalożycielem ruchu Badaczy Pisma Św. a nie Św.Jehowy. Powinieneś napisać,że Św.Jehowy WYODRĘBNILI się z ruchu Badaczy Pisma Śe. wtedy byloby dobrze. Więc pamietaj na przyszłość Św.Jehowy są od 1932 roku zostali zalożeni przez Rutherforda.Badacze Pisma Św. dalej istnieją. amen. ela.

Najważniejsze tj. sedno sprawy przedstawiłem w mojej wypowiedzi. Jeśli już chcesz się czepiać o precyzję to zweryfikuj rok 1932. Ja się nie czepiałem i powtórzyłem 1932.Nawet Straznica czasem nie jest zgodna co do daty. Raz spotkalem sie w niej z rokiem 1932 a raz 1931, tak jak i w innych zrodlach. Moim zadaniem nie było tu napisanie książki historycznej ale wykazanie korzeni wiary, doktryn, pogladow Świadków, którymi ewidentnie jest ruch Badaczy Pisma Świętego i od którego bezpośrednio się wywodzą.Temu nikt zaprzeczyc nie moze. Dlaczego nie jesteś więcej precyzyjny i zamiast WYODRĘBNILI SIĘ nie wywalisz po prostu wszystkich niewygodnych dla ciebie śmieci i nie napiszesz bardziej dosadnego ale najbarziej prawdziwego stwierdzenia, ze po prostu DOSZŁO DO ROZŁAMU między nimi. I tu zaczyna się "panowanie" Rutheforda,a wiec powiedzmy ok. 1932, które opierając się na nurcie Russela i jego Badaczy, pozmieniało co nieco zakładając w gruncie rzeczy bliźniacze wyznanie "Świadkowie Jehowy", co zreszta wzraznie zasygnalizowalem w poprzednim poscie mowiac o transformacji. Z dzisiejszego punktu widzenia, wiedzac ze nauka Swiadkow Jehowych w zasadzie opiera sie na wiekszosci pogladow Russela, smialo mozna o nich mowic uzywajac okreslenia jakie otrzymali w 1932r. Co innego, gdyby moim celem bylo przedstawienie nie korzeni ich wiary, a HISTORII! Niemniej jednak jesli ktos czuje niesmak i uwaza ze przydaloby sie precyzji wrecz zegarmistrzowskiej, odsylam do ksiazek naukowych.
Sam naukowcem nie jestem, a forum to nie enczklopedia, ktorej zawsze mozna zaufac!
Pozdrawiam!

Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą
mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi.
-- Łk 21,08

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 luty 21 2006 20:39   
Forum

Do Piotra!
Przedstawileś sedno sprawy ale nie dokladnie.Ja sie nie czepiam, lecz bronie prawdy, bo prawda jest inna niż ta ktorą ty przedstawiłes w poprzednim poście.Jeżeli chodzi o rok 1932, lub 1931 masz rację, są dwie daty chyba 1931 rok jest właściwą Mnie sie rozchodzi głównie o zalożyciela organizacji a nie o samą organizację. W chrześcijaństwie jest dużo religi i związków wyznaniowych, ktore gdzieś tam mają te same korzenie, ale są odrębne. Tutaj jest ta sama sytuacja. Do śmierci Russella byli Badacze Pisma Świetego, potem nastapił rozłam i Rutherford poprostu odszedł ze swoja grupa zwolenników i swoją grupę nazwał Św.Jehowy. Oczywiście odrzucając wszystkie nauki Russella więc nie można powiedzieć,że jest to wyznanie bliźniacze.Niestety nie jest nawet zbliżone do Badaczy jest poprostu inne. ela

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 21 2006 20:48   
Forum

Quote by rys: Oczywiście odrzucając wszystkie nauki Russella więc nie można powiedzieć,że jest to wyznanie bliźniacze.Niestety nie jest nawet zbliżone do Badaczy jest poprostu inne. ela

W najblizszym czasie postaram sie udokumentowac ze SJ nie odrzucili wszystkich nauk Russela. Poki co musze zmykac na kolacje
Pozdrawiam

-------------------------------------------------------

" A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także
wasza wiara. Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga."
-- 1 Kor 15,14

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 luty 21 2006 21:52   
Forum Moderator
Moderator

Quote by rys:

A w którym miejscu jest w Bibli napisane żeby nie rozmawiać z heretykami? ela

A w ktorym miejscu napisalem ze nie mamy rozmawiac z heretykami?? Durnych rozmow mamy unikac
A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne.
Tytusa 3:9

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 luty 21 2006 21:57   
Forum

Do: rys
Zgodnie z obietnica, linki. Pierwszy - ich oficjalna strona (zakladka "pojawienie sie w czasach nowozytnych") na ktorej juz na wstepie identyfikuja sie z Russelem.
Drugi link, to list jaki napisali do Hitlera w 1933r a wiec juz po zmianie nazwy na "Swiadkow Jehowych", w ktorym pisza o sobie jako Badacze Pisma Swietego.
Jesli sie z tym ruchem identzfikuja oznacza to, ze czesc nauk Badaczy po dzien dzisiejszy zachowali.
Natomias wiele trudu nie trzeba sobie zadac by znalezc roznice i podobienstwa pomiedzy "dawnymi" a obecnymi Swiadkami. Zachecam do przegladarek internetowych i odwiedzania stron o tej tematyce a wszystko bedzie jasne. Ponizej dwa linki, ktore powinny wiele wyjasnic.

http://www.watchtower.org/languages/polish/library/jt/index.htm
http://watchtower.org.pl/hitler_list.php

-------------------------------------------------------

Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali
Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie.
On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym.
-- 1J 5,20

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,81 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty