Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 Wolność mediów zagrożona???
 |  Wersja do druku
Edmund Belter
 marzec 02 2006 17:37  (Czytany 3976 razy)  
Forum

Status: offline

Z niepokojem przyjmuję to co dzieje się na linii rząd, a własciwie PiS - media. Nie byłby to może temat na kościól.pl, gdyby nie to, że w tle tego sporu są media związane z konkretnym Kościołem. Faworyzowanie rozgłośni o. Rydzyka, przy ostrym ataku na inne media, mocno mnie matrwi. Jako człowiek, który nie jest członkiem Koscioła katolickiego zaczynam się, po prostu bać. M.in. tego, że filozofia Radia Maryja i telewizji Trwam będzie jedyną obowiązująca w moim kraju.
Ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat.

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 marzec 02 2006 19:58   
Forum

opinie, nie sadze, mam nadzieje ze polacy jeszcze nie zwariowali, nie po to wywalczyli wolnosc zeby znow stac sie niewolnikiem jedynego slusznego systemu. poza tym, pomysl, nie wszyscy polacy katolikami praktykujacymi typu a la rydzyk. ale strach ma wielkie oczy, z tym sie zgodze ze moga wpasc w pulapke "co powiedza ludzie jak nie przylacze do rydzykowni? dla swietego spokoju przytakne!"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 03 2006 21:31   
Forum

Quote by opin: Z niepokojem przyjmuję to co dzieje się na linii rząd, a własciwie PiS - media. Nie byłby to może temat na kościól.pl, gdyby nie to, że w tle tego sporu są media związane z konkretnym Kościołem.

akurat! RM jest tak związane z konkretnym Kościołem (chyba masz na mysli Krk) jak Twój nick, na przykład z OBOP-em

Quote by opin:
Faworyzowanie rozgłośni o. Rydzyka, przy ostrym ataku na inne media, mocno mnie matrwi. Jako człowiek, który nie jest członkiem Koscioła katolickiego zaczynam się, po prostu bać.

No to Cie jeszcze toche postraszę: Buuuuu!

Quote by opin:M.in. tego, że filozofia Radia Maryja i telewizji Trwam będzie jedyną obowiązująca w moim kraju.
Ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat.

Tak, dziwię sie, że ten portal jeszcze nie cytuje wszystkich po kolei wypowiedzi Rydzyka

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gocek
 marzec 04 2006 14:54   
Forum

Rządzący są pomniejszonym odbiciem lustrzanym społeczeństwa. To co dzieje się obecenie w Polsce przypomina działania PRl'u. Jak usłyszałem, że Marcinkiewicz jedzie badać sprawę ptasiej grypy przy granicy z Niemcami - to myslałem, że padnę! Od badania są naukowcy, specjaliści - a nie premier. Niedługo tak jak pierwszy sekretarz będzie osobiście rozmawiał z ludźmi niezadowolonymi jak psycholog. Żenada! PiS stosuje najlepiej sprawdzone techniki władzy komunistycznej - a ludzie o dziwo, tego nie zauważają, wręcz Ci co już to przeżyli dają się znowu na to samo nabierać - wiece, wyjazdy, rozmowy, propaganda, nowe samochody etc.

Premier i władza jest do rządzenia! A nie zajmowaniem się paluszkami u samorządowców i ptasią grypą lub podręcznikami do szkoły (nie mówiąc już o tym, że nawet tego dobrze nie mogą załatwić), mamią nas lustracją, becikowym i tym potobnymi pierdołami a sami przejmują kontrolę nad mediami i targną się na niezawisłość sądów (judykatywę), bo Ziobro to najlepiej chciałby być sędzią absolutnym - prokuratura to za mało dla tego zera.
Nie warto chyba wspominać (a może warto) o tanim państwie, w którym przybyło doradców, urzędników i Centralnych Biur Antykorupcyjnych (jakby nie można było ulepszyć starych albo zrobić jednego porządnego). Ludzie kogośmy wybrali!!!??? A to zaledwie niewiele ponad 100 dni!

PS. Dodać jeszcze do tego Leppera, Giertycha i Ojca Dyrektora - to normalnie nie podejżewałem, że Polacy są tak głupi - no ale potrafiliśmy wymazać z mapy niegdyś mocarstwo światowe - za liberum veto, to co się dziwić.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 marzec 04 2006 16:52   
Forum Moderator
Moderator

Nie ma sie czego bac, bo czego by nie mowic o Kaczorach to sa to politycy racjonalni. To co robia jest obliczone na rozbicie ultraprawicowego LPR i zawlaczenie elektoratu samoobrony. Tak by zrobic nowe wybory wejsc do parlamentu w ktorym PIS bedzie najsilniejszy potem PO a dalej na samym koncu LPR i Samoobrona razem jezeli w ogole wejda do parlamentu. To jest brutalna polityka i nikt przy zdrowych zmyslach ( w tym bracia K) nie bedzie pisal ze w Polsce nie ma wolnych mediow.
Zreszta... Co to sa wolne media?? Wolne od kogo? Wolne od siebe samych chyba... Proponuje odrobine dystansu. Ptasia grupa musi minnac

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Pruski Wołyniak
 marzec 04 2006 17:39   
Forum

Quote by maxurd: To jest brutalna polityka i nikt przy zdrowych zmyslach ( w tym bracia K) nie bedzie pisal ze w Polsce nie ma wolnych mediow.

Problemem jest to, że oni (nie tylko bracia K, ale wszyscy ich pretorianie, jak jeden mąż - bullterier, Edgar, Cymański i reszta tych Sztafet Ochronnych) już tak mówią...

===

"Ein feste Burg ist unser Gott"

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 04 2006 20:26   
Forum

Po następnych wyborach, jak będzie rządził ktoś inny, znowu ktoś będzie mówił o zagrożeniu wolności mediów... Jak SLD wygrało wybory, to taka TVP to w kółko wychwalała je i Millera (najbardziej mi utkwiła w pamięci sugestia, że Hubner jest ideałem człowieka), ale wtedy o tym zagrożeniu trąbiły media w stylu Radia Maryja... Sytuacja zawsze będzie podobna, zmieniać się będą jedynie partie rządzące i faworyzowane media IMHO.

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 marzec 04 2006 22:41   
Forum

A mnie się wydaje, że media nalatują na PiS, a PO to tylko cukrują. Nie udało się mediom doprowadzić do zwycięstwa PO, to teraz "gnoją" PiS za to, że "nie chciał przeprosić za wygranie wyborów".

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 marzec 05 2006 12:17   
Forum

Mateuszu, to jest los tych, którzy są u władzy, ze są na celowniku prasy.

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 marzec 05 2006 14:26   
Forum

Quote by Miłka: Mateuszu, to jest los tych, którzy są u władzy, ze są na celowniku prasy.

Ale jakoś SLD nie było na celowniku TVP kiedy władało Polską.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 marzec 05 2006 17:51   
Forum

Ale jakoś SLD nie było na celowniku TVP kiedy władało Polską.

A afery to Radio Maryja relacjonowało i wykrywało? Ta propaganda PiS już nawet ludzi przeciwko wolnym mediom przeobraża, wszędzie ten wyimaginowany układ i żydo-masoneria!. Spoko może niedługo media będą pieskiem władzy - wtedy nie będzie krytyki, może niedługo sądy będą Pisowskie też będzie miło.
Zwolennicy PISU po prostu wierzą, w bliźniaki odrzucając racjonalizm. No ale czas pokaże. Zagrożenie jest ogromne - czego nie można bagatelizować.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
nowe
 marzec 05 2006 18:07   
Forum

Gocek & Co,
Ja tam myślę swoje: Póki nasze forum trwa, to my trwamy w wolności medialnej Ukłon w stronę Admina ))

===

szare bez połysku

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 kwiecień 28 2006 17:35   
Forum

Piszta ludzie póki możemy, niedługo bracia K. zamkną internet! Już ponoć kogoś ścigają za śmieszne rysunki na temat Pana Prezydenta. Jak się chciało być osobą publiczną to trzeba się pogodzić z tym, że będzie się krytykowanym i parodiowanym. A jak nie to trzeba było w sklepie sprzedawać i mieć święty spokój, a nie teraz się na cały świat obrażać. To tyle bo zaraz mnie zamkną za ten post.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 28 2006 17:40   
Forum

Quote by Belle Star: Piszta ludzie póki możemy, niedługo bracia K. zamkną internet! Już ponoć kogoś ścigają za śmieszne rysunki na temat Pana Prezydenta. Jak się chciało być osobą publiczną to trzeba się pogodzić z tym, że będzie się krytykowanym i parodiowanym. A jak nie to trzeba było w sklepie sprzedawać i mieć święty spokój, a nie teraz się na cały świat obrażać. To tyle bo zaraz mnie zamkną za ten post.

jeszcze nie zamkneli?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 kwiecień 28 2006 20:41   
Forum

Chyba jeszcze nie przeczytali

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 maj 02 2006 11:02   
Forum

Megaloman, Chrystus Narodów i Świniopas - oto odbicie polsiego społeczeństwa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 22 2006 05:33   
Forum

... a moze tak przypomniec nalezy znaczenie slowa demokracja?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
cordan
 wrzesień 22 2006 20:28   
Forum

Demokracja to taki ustrój, w którym lud wybiera rząd, chyba że wybierze źle, to wtedy trzeba go poprawić.

===

Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba - dać zwycięstwo // Homer

Profil   Email 
 Cytat 
Redlight
 wrzesień 23 2006 12:49   
Forum

Quote by Gocek: Rządzący są pomniejszonym odbiciem lustrzanym społeczeństwa. To co dzieje się obecenie w Polsce przypomina działania PRl'u.

I o to właśnie chodzi! Prawda jest taka, że ludzie po prostu cholernie tęsknią za PRL-em! Choć większość się do tego nie przyznaje, ale podświadomie pragną, aby było jak dawniej. Pokazują to zresztą badania. Nikt nie powie, że chce powrotu komuny, ale mnóstwo Polaków pragnie bardzo silnej władzy centralnej, bardzo rozbudowanego programu socjalnego, w ogóle najbardziej pragną, aby (w wielkim skrócie) wszystko za nich załatwić i dać im święty spokój. Zmiana ustroju wykoleiła całę rzesze, głównie starszych, ustawionych osób, którym było dobrze na jednej ciepłej posadce i nie musieli się martwić, że nie będą mogli znaleźć pracy, a na nowy system oparty na olbrzymiej konkurencji na rynku pracy, po prostu nie mogą się przestawić. PiS zupełnie świadomie wyklina III RP i wmawia ludziom, że budujemy IV, podczas gdy tak naprawdę robimy krok wstecz, do czasów komunizmu. Nie twierdzę, że teraz jest tak, jak było za komuny, bo to gruba przesada, ale pewne analogie są bardzo zauważalne, nawet sam styl przemówień premiera.
Co do mediów - uważam, że jest zagrożenie. Obsadzanie stanowisk w mediach publicznych swojakami (i to jakimi! - vide: Farfał, Michalkiewicz) jest tego dowodem. Oczywiście obrońcy PiSu powiedzą: "SLD robiło przecież tak samo, my tylko oczyszczamy media". Ale co to ma do rzeczy? Co z tego, że poprzednie rządy tak robiły! PiS miał przynieść nam rewolucję moralną! Miał zmienić pewne procedery. I co? Robi dokładnie to samo, co krytykowane przez siebie poprzednie rządy i jeszcze wmawia nam, że to dla naszego dobra!
Rewolucja moralna - tak, uważam, że rzeczywiście PiS zrobił moralną rewolucję. Słowo "moralność" nabrało bowiem zupełnie innego znaczenia i nie ma nic wspólnego z zasadami moralnymi, które chociażby ja wyznaję. Gratulacje dla rządów PiSu!

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 wrzesień 23 2006 14:58   
Forum Moderator
Moderator

Quote by mateuszwroc: A mnie się wydaje, że media nalatują na PiS, a PO to tylko cukrują. Nie udało się mediom doprowadzić do zwycięstwa PO, to teraz "gnoją" PiS za to, że "nie chciał przeprosić za wygranie wyborów".

Sprawa jest jednak zupełnie odwrotna. Jakie media? PiS w bardzo dużej mierze zawdzięcza zwycięstwo RM i TV Trwam. I to w wyniku kłamliwej propagandy wywartej na ludziach starszych którzy boją się że jeśli zagłosują na PO to występują przeciw Bogu. To własnie jest manipulacja. Kumpel pracował podczas wyborów w domu opieki. Był świadkiem jak zakonnica przyprowadziła staruszkę na wózku. Babcia nic nie czaiła a siostra na to "na Kaczyńskiego, głosujemy na Kaczyńskiego". Myślę że to jeden przypadek spośród milionów, a to tylko dlatego że rywalem PiS była PO. Gdyby było nim SLD to oni byliby najgorsi. Dlaczego RM tak popiera PiS a LPR jest teraz w cieniu? Bo nie mają wystarczającego elektoratu. I tak kółko się kręci...
Nie mogę powstrzymać się od jeszcze jednej uwagi. Jak młoda inteligencja zacznie uciekać za granicę, to będzie to państwo starców. Aż się boję myślec co sie wtedy stanie.
Mimo pseymistycznych akcentów Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 wrzesień 23 2006 20:16   
Forum

Quote by karol_dabrowski:
Quote by mateuszwroc: A mnie się wydaje, że media nalatują na PiS, a PO to tylko cukrują. Nie udało się mediom doprowadzić do zwycięstwa PO, to teraz "gnoją" PiS za to, że "nie chciał przeprosić za wygranie wyborów".

Sprawa jest jednak zupełnie odwrotna. Jakie media?

Nagonkę na PIS troszke jednak widać. Jakie media?? Choćby Gazeta Wyborcza lub znajdz mi na Onecie jeden przychylny Kaczyńskim artykuł. Dla niemieckiej prasy już na starcie był kartoflem a dzisiaj w niemieckim Sueddeutsche Zeitung artykuł "Kaczyński jest przegranym" i porównują jego rządy do bolszewizmu.Gdy pojechał do USA to zamiast pisać co załatwił było wzmianka że Bush znalazł dla niego 5 min. Kaczyński nie jest dobry ani zły ale krytyka w mediach jest na wyrost.

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,46 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty