Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Telekineza
 |  Wersja do druku
pepssu
 marzec 28 2006 11:33  (Czytany 16282 razy)  
Forum

Status: offline

wiem ze byl juz podobny temat ale nitk precyzyjnie nie odpowiedzial. a wiec pytam czy religia chrzescijanska zabrania uzywania i praktykowania telekinezy? bo np znam kogos kto juz od dziecka mial taki talent i czasem chcac nie chcac cos sie przesuwalo (kubek albo cos)... i znam jeszcze takieog jednego (z neta) ze sie nauczyl... tak wiec nie wiem chcociaz tez mysle ze tamten 1 to jest pod dzialaniem zlego dy=ucha ze np idzie sobie ulica i nagle mu kamienie przed nosem przelatuje albo szyba sie wybija, kubek spada ze stolu... ale jak chce to nawet biorko podniesie... prosze o odpowiedz...

bo w sumie mogloby byc tak ze nie jest grzechem jej uzywania zeby np komus pomoc tylko grzechem kogos skrzywdzic lub rzecz nalezaca do niego

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 marzec 28 2006 14:40   
Forum

Poczytaj ksiazki o okultyzmie i zniewoleniu duchowym. Słyszałem o przypadkach, gdy takie zdolności ustępowały po modlitwach (egzorcymach). A co do nauczenia się telekinezy.... Hmmm! Albo oddanie się tejemnym mocom, albo sztuka iluzji.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 28 2006 14:49   
Forum

Quote by Marcin W: Poczytaj ksiazki o okultyzmie i zniewoleniu duchowym. Słyszałem o przypadkach, gdy takie zdolności ustępowały po modlitwach (egzorcymach). A co do nauczenia się telekinezy.... Hmmm! Albo oddanie się tejemnym mocom, albo sztuka iluzji.

A przyjmujesz mozliwosc ze telekineza jest wynikiem specyficznego uzycia/rozwiniecia zdolnosci ludzkiego umyslu a nie dzialaniem sil nadprzyrodzonych/nieczystych?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Paweł
 marzec 28 2006 17:42   
Forum

Ja z pewnością ten pogląd odrzucam. Telekineza nie jest pochodzenia naturalnego. Tego jestem pewien.

===

Profil   Email 
 Cytat 
pepssu
 marzec 28 2006 19:10   
Forum

qrcze no i znowu nikt nie odpowiedzial prezycyjnie! czyli jak ktos praktykuje telekineze nie moze wejsc do nieba? hehe

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 marzec 28 2006 19:36   
Forum Moderator
Moderator

Telekineza jest grzechem. Jezeli chcesz isc do nieba to jednak nie wystarczy unikac grzechu...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 marzec 28 2006 20:37   
Forum

Wiecie istnieją prawa natury które człowiek jeszcze nie zbadał, moce umysłu dane nam przez nature, które choć nie są w pełni zbadane to jednak są pewne przesłanki że istnieją. Nie powinniśmy z góry zakładać że wszystko już odkryliśmy albo wiemy, odrzucając możliwość dalszego poznania. Kiedyś ludzie śmiali się z tego że można latać, że to jacyś dziwacy i co, mamy możliwość latania i to nawet obiektami cięższymi od powietrza, wariactwo nie?. Do Pepssu wiesz Chrześcijanie nie zajmują się takimi dziedzinami jak psychotronika, wiec też nie mogą mieć jasnego stanowiska odnośnie problemu albo tłumaczą to działaniem jakichś bliżej nieokreślonych sił nieczystych, więc ciężko tu chyba ustalić kryterium grzechu. Ale to tylko moja opinia jako nie-chrześcijanina. Uważam że należy coś dogłębnie zbadać zanim się wyrokuje o tym czy jest to grzech

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 marzec 28 2006 22:17   
Forum

Quote by pepssu: qrcze no i znowu nikt nie odpowiedzial prezycyjnie! czyli jak ktos praktykuje telekineze nie moze wejsc do nieba? hehe

Telekineza to jakaś siła. Jeżeli ktoś podlega na
przykład sile grawitacji (również nie wiemy czym ona
jest, nie ma nawet sensownej hipotezy wyjaśniającej
grawitację) to oczywiście nie popełnia żadnego grzechu.

Wydaje mi się, że niektórzy fanatycy religijno naukowi
bioenergię, homeopatię itp. również uważają za grzech.
Idiotów nie brakuje

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 28 2006 23:12   
Forum

Quote by maxurd: Telekineza jest grzechem. Jezeli chcesz isc do nieba to jednak nie wystarczy unikac grzechu...

Tak? Przeciwko ktoremu przykazaniu się grzeszy praktykując (jakimś cudem ) telekinezę?

Może więc ustalmy co to jest telekineza? czy istnieje? w jaki sposób istnieje, jesli istnieje? I jak się ma wtedy do Bożych przykazań...
Oczywiście, telekineza nie jest do zbawienia potrzebna. Ani telepatia, ani prestidigitatorstwo, ani telewizja. Ale zeby zaraz były one wszystkie grzechem?

Już sobie wyobrażam penitenta przy konfesjonale: Zgrzeszylem, Ojcze, przesunąłem kubek siłą woli.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Maciek Janson
 marzec 28 2006 23:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man: [
Tak? Przeciwko ktoremu przykazaniu się grzeszy praktykując (jakimś cudem ) telekinezę?

Jezeli telekineza jest rzeczywistoscia,
Jezeli nie pochodzi od Boga

Wiem, ze brzmi to srednio i smiesznie, ale jak dla mnie jezeli cos takiego jest prawda, to nie ma napewno zrodla w Bogu. Nie wypowiadam sie jednak jako ekspert W ogole jak dlugo nie mam takich mozliwosci ja ani nikt inny blisko mnie to nie ma to dla mnie znaczenia.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 10:56   
Forum

Quote by pawvic: Ja z pewnością ten pogląd odrzucam. Telekineza nie jest pochodzenia naturalnego. Tego jestem pewien.

Swojego czasu odrzucano przypuszczenia ze ziemia nie koniecznie jest plaska albo tezy ze nie stanowi centrum ukladu slonecznego... Mozesz mi natomiast wytlumaczyc na jakiej podstawie z taka 'pewnoscia' odrzucasz cos co nie zostalo nawet z grubsza zbadane? Wiadomo nie od dzis, ze ludzki umysl posiada wiele mozliwosci, z ktorych swiadomie wykorzystujemy zaledwie ulamek... czesc z tych mozliwosci (takze zupelnie nowe) moga wyksztalcic sie na drodze ewolucji...

===

Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 10:58   
Forum

Quote by pepssu: qrcze no i znowu nikt nie odpowiedzial prezycyjnie! czyli jak ktos praktykuje telekineze nie moze wejsc do nieba? hehe

Nie wiem czy o takie wyobrazenie nieba ci chodzi ale wg. mojej wiary w niczym szczegolnym nie przeszkadza to w drodze do Nawii. Wieksze znaczenie ma w jakim celu ta zdolnosc zostanie uzyta...

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2006 11:04   
Forum Moderator
Moderator

Quote by coso:

Telekineza to jakaś siła. Jeżeli ktoś podlega na
przykład sile grawitacji (również nie wiemy czym ona
jest, nie ma nawet sensownej hipotezy wyjaśniającej
grawitację) to oczywiście nie popełnia żadnego grzechu.

Wydaje mi się, że niektórzy fanatycy religijno naukowi
bioenergię, homeopatię itp. również uważają za grzech.
Idiotów nie brakuje

Ja bym był ostrożny z tymi idiotami. Szczególnie, że np. homeopatia to czyste oszustwo ( i wielki sukces marketingowy ). A a co do np. leczenia dłońmi również bym był sceptyczny, szczególnie po prostym i jedynym na ten temat badaniu opartym na podwójnej ślepej próbie, jakie wykonała pewna dziewczynka w ramach zaliczenia pracy naukowej. Nie było żadnej powtarzalności wykrycia schorzeń przez leczących rękoma, czy to rzeczywistych, czy urojonych.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Paweł
 marzec 29 2006 14:32   
Forum

"Podobnie jak inne zjawiska parapsychologiczne psychokineza i eksperymenty psychokinetyczne nie są uznawane przez naukę, gdyż nie istnieje ani jeden rzetelny dowód na ich istnienie, oprócz zeznań przypadkowych świadków."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Telekineza

Z nauką to nie ma nic wspólnego. Argument z grawitacją jest po prostu śmieszny. Idź wróć się do szkoły podstawowej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 14:39   
Forum

Wiesz ile rzeczy nie bylo wczesniej uznawane przez nauke? Nawet cale jej obecne dziedziny... Niemniej skoro odwolujesz sie do definicji zamieszczonej przez Wiki i (rozwazajac kwestie teoretycznie) przyjmujac ja za sluszna, to gdzie tam jest napisane ze uzwanie sily wlasnego umyslu do przesuwania przedmiotow na odleglosc to wynik ingerencji sil nieczystych / grzech?
Przy takiej definicji mozna kwestionowac istnienie telekinezy ale rowazajac poruszone w tym watku teoretyczne zagadnienie (konsekwetnie nadal poslugujac sie ta definicja) raczej trudno uznac jej uzywanie za grzech.

===

Cytat 
Matija
 marzec 29 2006 14:45   
Forum

Przeczytaj co pisze BEZPOŚREDNIO POD TYM ZDANIEM.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2006 14:47   
Forum Moderator
Moderator

Kilka lat temu pewien amerykański iluzjonista, powiedzmy z 1-szej ligi ale nie gwiazda, rzucił wyzwanie wszystkim telekinetom (czy jak tam ich się nazywa). Zapowiedział, ze w ciągu tygodnia jest w stanie powtórzyć w tych samych warunkach każde przenieszcanie przedmiotów, wyginanie, znikanie itp. Sprawa była w mediach nagłośniona, powtórzona przy kilku programach na Discovery i ..... nic. Nikt nie podniósł rękawicy.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Paweł
 marzec 29 2006 14:51   
Forum

Reguly -> A gdzie ja pisałem o grzechu? Kolejny kandydat do szkoły podstawowej. Naucz się analizować informacje i czytać je ze zrozumieniem.
A czemu nauka nie uznaje? Bo nie istnieje ani jeden rzetelny dowód! RZETELNY! Weź się schowaj z porównaniami stanu nauki dzisiejszej i tej z dawnej przeszłości.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 14:53   
Forum

Rafi - zakladajac ze Telekineza nie istnieje, postawiony w tym watku warunek przestaje miec racje bytu. Innymi slowy jak religia chrzescijanska moze zabranic uzywania i praktykowania czegos co nie istnieje?

===

Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 14:57   
Forum

Quote by pawvic: Reguly -> A gdzie ja pisałem o grzechu? Kolejny kandydat do szkoły podstawowej. Naucz się analizować informacje i czytać je ze zrozumieniem.

Twoja wypowiedz nie jest oderwana od wczesniejszych, ktore o tym pisza... Innymi slowy kolejny kandydat do szkoły podstawowej. Naucz się analizować informacje i czytać je ze zrozumieniem zachowujac kontekst wypowiedzi w danym watku.

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2006 15:10   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly: Rafi - zakladajac ze Telekineza nie istnieje, postawiony w tym watku warunek przestaje miec racje bytu. Innymi slowy jak religia chrzescijanska moze zabranic uzywania i praktykowania czegos co nie istnieje?
Człowiek tworzy sobie różne bożki. Może tym byc telekineza, moze być piłka nożna, może być sex. To pierwsze ma dodatkowa wade : tworzy świat pełen iluzji, a żyjąc iluzjami wiele dobrego nie dokonamy. Świat iluzji, świat przesądów, świat magii to wspaniała furta do tworzenia zupełnie innych systemów wartości, ba, to wręcz alternatywa dla świata rzeczywistego, a diabeł ręce zaciera. Wiek XX przoduje w przeróżnych przesądach. Od komunizmu i tzw. emancypacji zaczynając, a na telekinezie, homeopati i resocjalizacji recydywistów kończąc.
Nie uważasz, ze życie złudzeniami jest złem samym w sobie ?

===

Cytat 
Paweł
 marzec 29 2006 15:13   
Forum

Reguly -> skoro jesteś takim światowcem, to wytłumacz mi, co chciałeś napisać. Bo ja biedny i niedouczony nie rozumiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 15:19   
Forum

Quote by Rafi F: Człowiek tworzy sobie różne bożki.

Trudno znalezdz dwoch ludzi, ktorzy by w identyczy sposob postrzegali otaczajacy ich swiat...

Może tym byc telekineza, moze być piłka nożna, może być sex. To pierwsze ma dodatkowa wade : tworzy świat pełen iluzji, a żyjąc iluzjami wiele dobrego nie dokonamy.

Jakos nie jestem do konca przekonany... Wielu ludzi zyje w iluzji (przynajmniej w pewnych aspektach swego zycia) co nie przeszkadza im czynic dobra...

Świat iluzji, świat przesądów, świat magii to wspaniała furta do tworzenia zupełnie innych systemów wartości, ba, to wręcz alternatywa dla świata rzeczywistego

Wielu za taki ma chrjanizm czy tez konkretnie KRK...

, a diabeł ręce zaciera.

To bardzo specyficzna iluzja...

Wiek XX przoduje w przeróżnych przesądach. Od komunizmu i tzw. emancypacji zaczynając, a na telekinezie, homeopati i resocjalizacji recydywistów kończąc.

...a w niektorych krajach ze szczegolnie mocno zakorzenioną wiarą w gadającego węża

PS do Pawvic - wybacz ale mam ci zastapic lata brakow w edukacji szkoly podstawowej (jak np. ze szanujac swego rozmowce, z ktorym zazwyczaj roznia nas poglady, nie powinno sie go personalnie atakowac)?

===

Cytat 
Paweł
 marzec 29 2006 15:29   
Forum

Takie piszesz głupoty Reguly, że nóż się w kieszeni otwiera! Takie zdawkowe komentarze możesz sobie wydrukować na papierze toaletowym. Powiem jedno - stnieje świat materialny i duchowy. Zdolności nadprzyrodzone można uzyskać tylko na dwa sposoby: od Boga i od szatana. W tych sprawach należy być bardzo ostrożnym.
I mam prośbę do Maxurda (Maćka) - weź spacyfikuj tego Reguly, bo mnie wkurza.

PS. Do Reguly -> to nie atak personalny, to atak na ludzką głupotę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 marzec 29 2006 15:30   
Forum

Z tego co mi wiadomo to w przypadku bioenergii i
homeopatii istnieje ogromna i niepodwarzalna
dokumentacja. Nauka nie lubi tych dziedzin dlatego, ze
nie wiadomo co w nich dziala. Nie daje sie tego rowniez
zmierzyc a w nauce mierzenie to wszystko (szkielko i oko
Kartezjusza). Nie da sie czegos zmierzyc to znaczy, ze
tego nie ma. Poza tym nauka jest przez niektorych
traktowana ideologicznie.

Administratorzy Wikipedii to sa ludzie o swiatopogladzie
ateistycznym i materialistycznym, najczesciej zwiazani
z jakimi uczelniami, ktorzy bardzo nie lubia zjawisk z
pogranicza nauki.

Czytalem, ze homeopatia jest bardzo skuteczna w
przypadku niektorych schorzen. Na przyklad w weterynarii
skutecznosc leczenia ciazy urojonej wynosi 80% to jest
bardzo duzo. Bioenergoterapia skutecznie leczy na
przyklad dysfunkcje pracy miesni u dzieci.

Natomiast porownanie z grawitacja ma taki sens, ze
rowniez nie wiadomo co to za sila. Jesli nie wiemy jak
cos dziala to nie znaczy, ze popelniamy grzech
korzystajac z tego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 marzec 29 2006 15:38   
Forum

Coso -> to weź skocz z wieżowca na główkę, i jak będziesz miał szczęście, to może w ostatniej chwili grawitacja przestanie działać.

Jak nie wiecie skąd pochodzi grawitacja i czym jest, to znów odsyłam do Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grawitacja

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2006 15:43   
Forum Moderator
Moderator

To proszę podaj mi uzasadnienie działania homeopatii. Jak dotychczas każda podwójnie ślepa próba porównawcza "tradycyjnych" kuracji, placebo i homeopatii wykazała, że lek homeopatyczny = placebo. Żadna nie została uznana przez homeopatów, a własnych przeprowadzić nie chcą. Poidwójnie slepa, tzn, że ani kuracjusz, ani lekarz nie wie, czy podaje lek "tradycyjny", "lek" homeopatyczny, czy placebo. A tak w zasadzie, to nie uważasz, że rozcieńczalnik (woda) może "pamietać" odchody dinozaurów, mój mocz z dzieciństwa, czy np. jad kiełbasiany w takim samym stopniu, jak substancje "czynną" ?
Ja wcale nie mówie, że nie doceniam palcebo ! Mój syn cierpi sie na silne bóle wzrostowe goleni. Podanie jakiegokolwiek środka przeciwbólowego mija się z celem (chyba, że np. morfiny). Nawet nie wiesz jak szybko "działa" rutynoskorbina ! Już po kilku minutach ból znika i syn smacznie zasypia.

===

Cytat 
coso
 marzec 29 2006 15:53   
Forum

Quote by pawvic: Coso -> to weź skocz z wieżowca na główkę, i jak będziesz miał szczęście, to może w ostatniej chwili grawitacja przestanie działać.

Jak nie wiecie skąd pochodzi grawitacja i czym jest, to znów odsyłam do Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grawitacja

Naucz sie czytac.

"Fizycy podejmują próby stworzenia kwantowej teorii grawitacji,"

Grawitacja daje sie mierzyc nie wiadomo natomiast czym
jest i nie ma zadnej teorii ja wyjasniajacej. Sa jedynie
proby stworzenia takich teorii.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 marzec 29 2006 16:00   
Forum

Zauważ, że grawitacja jest POWSZECHNA, a telekineza już NIE! (o ile w ogóle istnieje). To co napisałeś jest zwykłą demagogią.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 29 2006 16:00   
Forum

Quote by pawvicRazzowiem jedno - stnieje świat materialny i duchowy.

Tak z czystej ciekawosci - a prad elektryczny do ktorego zaliczysz?

Zdolności nadprzyrodzone można uzyskać tylko na dwa sposoby: od Boga i od szatana. W tych sprawach należy być bardzo ostrożnym.

Zle trafiles bo w mojej religi Bog Najwyzszy jest tozsamy metawszechswiatowi, a sztan (przynajmniej w takiej postaci jak opisuje go z grubsza chr-janizm) nie wystepuje wcale.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,44 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty