Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Brak tematu
 |  Wersja do druku
Marek
 kwiecień 09 2006 02:14   
Forum

Status: offline

No właśnie... Udowodnić nieistnienie trudna sprawa... Np. udowodnij mi, że nie istnieją elfy-wróżki. Niemożliwe. Praktycznie rzecz biorąc udowodnić można tylko coś, że tak to ujmę, pozytywnego.

Konia z rzędem temu kto udowodni definitywnie, że istnieją inne inteligentne formy życia niż pozaziemskie.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 09 2006 03:09   
Forum

Quote by Kacerz Marek:
Konia z rzędem temu kto udowodni definitywnie, że istnieją inne inteligentne formy życia niż pozaziemskie

Złośliwość?

Quote by Kacerz Marek:
Praktycznie rzecz biorąc udowodnić można tylko coś, że tak to ujmę, pozytywnego.

A Boga do której grupy zaliczasz?

Chcesz ironizować, ironizuj, ale powiedz mi jedno:
Jakie masz argumenty na to, że Bóg w swojej dobroci stworzył w całym wszechświecie tylko nas i to na tej jednej jedynej planecie?
Zabłyśnij i powiedz nam łaskawie.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 kwiecień 09 2006 03:34   
Forum

Może troszkę ironicznie zabrzmiało moje ogłoszenie, fakt... Ale naprawdę zafunduję tego konia komuś, kto mi udowodni, że takie formy istnieją. Bo założeniem wyjściowym jest 'Możemy z całym prawdopodobieństwem założyć, że nie ma inteligentnych form życia poza ziemskimi formami, dlatego że nie ma żadnych dowodów na ich istnienie. Zatem, zgodnie z Brzytwą Ockhama, takie formy nie istnieją'.

I, co może nie spodobać się niektórym chrześcijanom, do grupy istot, których istnienia definitywnie udowodnić nie można, zaliczam także Boga.

A moje argumenty brzmią krótko: nikt nie udowodnił mi istnienia innych inteligentnych form życia, a ekonomia zbawienia zdaje się obejmować tylko ludzi (z racji grzechu Adama, człowieka).

Pozdrawiam,
Marek

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 09 2006 07:45   
Forum Moderator
Moderator

Roznica miedzy Bogiem a kosmitami jest taka, ze Jezus byl, istnial ludzie go widzieli a kosmitow nie... Oczywiscie istnienie Boga ojca nie jest mozliwe do udowodnienia w naukowy sposob, jednak ja go znam, wiem, ze jest... Tyle mi wystarczy. Nie mam potrzeby komukolwiek udowadniac, ze Bog to jest taki a taki... Chyba, ze ktos bedzie chcial posluchac... Chetnie opwoiem jakiego go znam.

A co do ironii... Ze ludzie poleca na marsa to ja wiem, ale ze zycie na ziemi zostalo wymyslone w marsjanskich laboratoriach... Litosci

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Gwardian
 kwiecień 09 2006 10:21   

maxurd

Roznica miedzy Bogiem a kosmitami jest taka, ze Jezus byl, istnial ludzie go widzieli a kosmitow nie... Oczywiscie istnienie Boga ojca nie jest mozliwe do udowodnienia w naukowy sposob, jednak ja go znam, wiem, ze jest... Tyle mi wystarczy. Nie mam potrzeby komukolwiek udowadniac, ze Bog to jest taki a taki... Chyba, ze ktos bedzie chcial posluchac... Chetnie opwoiem jakiego go znam.

Tak na dobrą sprawę, różnicy nie ma żadnej - i jedno i drugie to sfera science fictiom.
Natomiast Jezus zwany Chrystusem nie może być bogiem. Bóg jest jeden i jak sam ogłosił wszem i wobec, czyli publicznie - był i jest nadal niewidzialny - nikt nie może Boga widzieć i pozostawać przy życiu. Dlatego też jeżeli Jezus zwany Chrystusem miał być bogiem to wszyscy którzy go oglądali winni paść trupem. Pismo nie podaje aby bóg Jahwe przewidział jakiś wyjątek, gdyby tak miało być, to by w Piśmie taki wyjątek zawarł. Z powodzeniem na tej samej zasadzie Kościół może sobie ogłosić bogiem Niepokalaną Maryję a nawet mnie.
Przede wszystkim wcielenie Boga i pojawienie się jego w ludzkim ciele nie sposób pogodzić z majestatem i godnością Najwyższego Władcy i Pana Wszechświata. I to bez względu na to, czy zstąpienie na ziemię jest rzeczywistym przeobrażeniem Boga w istotę niższego rzędu, czy tylko aktem pozornym i obliczonym na oszukanie zmysłów ludzkich. Czyn taki przeczy samej naturze i istocie bóstwa.
Na jakiej podstawie ateista semiotyczny uważa, iż zdania religii pozbawione są sensu? Otóż nie dają się one pogodzić z tzw. wymogiem Hume’a. Brzmi on następująco: „Słowo ma znaczenie poznawcze wtedy i tylko wtedy, gdy odnosi się, bezpośrednio lub pośrednio, do doświadczenia. Rozumiemy je, gdy potrafimy go użyć w zdaniu rozstrzygalnym przez doświadczenie.” Jak widzimy, nie sposób odnieść wyrazu „bóg” do doświadczenia, ani w sposób bezpośredni ani pośredni.
Teolodzy opisujący przymioty Boga wskazując, iż ten byt jest „różny od świata w samej rzeczy i w swej istocie” jasno dają do zrozumienia iż jest to byt nadnaturalny, transcendentny i jako taki nie może być określony w doświadczeniu. A ponieważ wymóg Hume’a stawia wyraźne kryterium logicznej sensowności słów, więc bazując na nim musimy odmówić wyrazowi „bóg” jakiejkolwiek wartości poznawczej – nie masz w doświadczeniu desygnatu (odpowiednika) wyrazu „bóg”.

===

Cytat 
piotr.
 kwiecień 09 2006 13:26   
Forum

Quote by maxurd:
A co do ironii... Ze ludzie poleca na marsa to ja wiem, ale ze zycie na ziemi zostalo wymyslone w marsjanskich laboratoriach... Litosci Eek!

Dlatego tez powiedziałem, że zachowanie dystansu do tych spraw jest wskazane

Z chrześcijanskiego punktu widzenia, wierzyć w pozaziemskie formy życia nie jest niczym złym, jednak przypisywanie im bóstwa oraz stworzenie rasy ludzkiej automatycznie wyklucza nas z chrześcijańskiej społeczności. Z tym się całkowicie zgadzam.

Quote by Gwardian:
Natomiast Jezus zwany Chrystusem nie może być bogiem. Bóg jest jeden i jak sam ogłosił wszem i wobec, czyli publicznie - był i jest nadal niewidzialny - nikt nie może Boga widzieć i pozostawać przy życiu. Dlatego też jeżeli Jezus zwany Chrystusem miał być bogiem to wszyscy którzy go oglądali winni paść trupem. Pismo nie podaje aby bóg Jahwe przewidział jakiś wyjątek, gdyby tak miało być, to by w Piśmie taki wyjątek zawarł. Z powodzeniem na tej samej zasadzie Kościół może sobie ogłosić bogiem Niepokalaną Maryję a nawet mnie.

Świadkowie Jehowy oraz inne sekty a'la chrześcijańskie są z Ciebie na pewno dumne. Weź poczytaj sobie Pismo, zastanów się, a potem pisz. Bo bzdury wypisujesz.
"Pismo nie podaje że Bóg zrobił wyjątek" - człowieku, Pismo też nic nie mówi że Ziemia jest okrągła! Pismo nie mówi o wielu rzeczach. Chciałbyś dostać wszystko czarno na białym, co?

===

Profil   Email 
 Cytat 
axiries
 kwiecień 09 2006 13:41   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 kwiecień 09 2006 13:46   
Forum

Quote by piotr.:
Z chrześcijanskiego punktu widzenia, wierzyć w pozaziemskie formy życia nie jest niczym złym, jednak przypisywanie im bóstwa oraz stworzenie rasy ludzkiej automatycznie wyklucza nas z chrześcijańskiej społeczności. Z tym się całkowicie zgadzam.

A co jesli jakas wysoko rozwinieta cywilizacja
zaingerowala kiedys w ludzkie geny? Czy to bedzie koniec
chrzescijanstwa?

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 09 2006 13:52   
Forum

Ale w jakim stopniu miałaby zaingerować? Co miałaby dokładnie zrobić?

===

Profil   Email 
 Cytat 
axiries
 kwiecień 09 2006 13:59   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
coso
 kwiecień 09 2006 14:03   
Forum

Quote by piotr.:

Ale w jakim stopniu miałaby zaingerować? Co miałaby dokładnie zrobić?

Zmodyfikowali geny czlowieka pierwotnego umozliwiajac
szybsze powstanie homosapiens. Do tego moze sie okazac,
ze czesc historii z Biblii opisuje kontakty z
przedstawicielami tamtej cywylizacji i ich technika
a nie z Bogiem. Czy bylby to taki cios dla
chrzescijanstwa, ze juz nigdy by sie po nim nie podnioslo?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 09 2006 14:05   
Forum

Quote by axiries: Wystarczy zobaczyc np.obraz The Crucifixion , znajdujacy sie w Serbskim Monsterium , dostepny takze w internecie po wypisaniu nazwy obrazu.

Axiries
zanim porozmawiamy o Twoich poglądach, powiedz mi proszę co takiego dostrzegasz w ikonie Ukryżowania z serbskiego klasztoru w Studenicy?(bo chyba o te ikonę ci chodzi, jej zdjęcie jest tutaj )

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 09 2006 14:09   
Forum

Quote by axiries:
skad byl jezus ??? jakim okresleniem "rasy ludzkiej" moglbys okreslic jego pochodzenie ???

Skąd przybył Jezus? Na pewno nie na promie kosmicznym z Marsa, Saturna albo jakiejś innej galaktyki.
Jezus to odwieczny Bóg, który uniżył samego siebie przyjmując ciało ludzkie, zstępując na ziemie i dając się ukrzyżwować za nasze grzechy, i wszytskie zielone ludki, jeśli istnieją, winne mu są składać hołd, ponieważ dzieki niemu istnieją, kolego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 09 2006 14:54   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man:
Quote by axiries: Wystarczy zobaczyc np.obraz The Crucifixion , znajdujacy sie w Serbskim Monsterium , dostepny takze w internecie po wypisaniu nazwy obrazu.

Axiries
zanim porozmawiamy o Twoich poglądach, powiedz mi proszę co takiego dostrzegasz w ikonie Ukryżowania z serbskiego klasztoru w Studenicy?(bo chyba o te ikonę ci chodzi, jej zdjęcie jest tutaj )

Jezusa szykujacego sie do miedzyplanetarnego lotu... Dwie osoby stojace po bokach sa przenosnia dla poteznych silnikow atomowych. Korona cierniowa to mostek z ktorego kapitan dowodzi zalaga statku Enterprise...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 09 2006 15:40   
Forum

Quote by coso:
Zmodyfikowali geny czlowieka pierwotnego umozliwiajac
szybsze powstanie homosapiens. Do tego moze sie okazac,
ze czesc historii z Biblii opisuje kontakty z
przedstawicielami tamtej cywylizacji i ich technika
a nie z Bogiem. Czy bylby to taki cios dla
chrzescijanstwa, ze juz nigdy by sie po nim nie podnioslo?

nie jest to powodem aby chrzescijanstwo leglo w gruzach, poniewaz to co piszesz nie jest prawda. nie ma o tym najmniejszej w zmianki w zadnych z pism, a o Pismie Św. juz nie wspomne. Ciekawe jakie fragmenty Biblii mówia wyraźnie o kontakach człowieka z obcymi lub ich wysokorozwiniętą techniką?
załóżmy przez chwile, ze obcy mieli swoj udzial w szybszym rozwoju czlowieka. nie oznacza to ze mieli swoj udzial w stworzeniu czlowieka, prawda?

AXIRIES - co jest z tym obrazem, bo jakos nic nie widze. Zadnych statkow kosmicznych, zadnych świetlistych kul czy małych szaraków

===

Profil   Email 
 Cytat 
axiries
 kwiecień 09 2006 15:57   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
axiries
 kwiecień 09 2006 16:04   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 09 2006 16:19   
Forum

A tak wogole to do czego zmierzasz?

Co do tego obrazu - nie jest to ten sam fresk, ktory przedstawil medieval man (inne ułożenie postaci, inne tło etc.) ale coś tam po niebie śmiga
Ufoludy przybyły złożyć hołd ukrzyżowanemu Bogu?

Coś czuje ze szykuje sie powarzna dyskusja - myślę, że śmiechu tez nie zabraknie, jak znam maxurda, to napewno napisze coś ironicznego a zarazem śmiesznego.

Ciekawe co by napisał na ten temat Marcin W. albo eriugena

Aha, jeszcze jedno - wytłumacz mi z łaski swojej, skąd malarz w XIVw. wiedział, że przy krzyzowaniu Jezusa coś tam po niebie lata? Wiesz, ludzka wyobraźnia jest bardzo bujna. Przeciez nie od czasu Leonarda da Vinci ludzie wyobrazali sobie maszyny latające lecz juz duuuuuzo wczesniej od niego i od tego malarza który malował ten fresk (czy tam ikonę).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 09 2006 16:30   
Forum

to jeszcze i ja ci dorzucę trochę tych obrazków
kliknij tu

czego one dowodzą?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 kwiecień 09 2006 16:36   
Forum

Quote by piotr.: A tak wogole to do czego zmierzasz?

Co do tego obrazu - nie jest to ten sam fresk, ktory przedstawil medieval man (inne ułożenie postaci, inne tło etc.) ale coś tam po niebie śmiga
Ufoludy przybyły złożyć hołd ukrzyżowanemu Bogu?

ja tylko znalazłem ten fresk na podstawie wskazówek Axiriesa. Okazuje się, że znalazłem inny.
To niczego nie zmienia.
W poście powyżej podałem stronę z dziwnymi reprezentacjami w malarstwie. Jakoś nie przemawia to wszystko do mnie tak, jakoby Jezus był kosmitą

===

Cytat 
piotr.
 kwiecień 09 2006 16:54   
Forum

Quote by medieval man:
ja tylko znalazłem ten fresk na podstawie wskazówek Axiriesa. Okazuje się, że znalazłem inny.
To niczego nie zmienia.
W poście powyżej podałem stronę z dziwnymi reprezentacjami w malarstwie. Jakoś nie przemawia to wszystko do mnie tak, jakoby Jezus był kosmitą Cry

A czy ja twierdziłem kiedykolwiek, że dopuszczam myśl że Jezus był kosmitą?

Wiem, że znalazłeś inny - chciałem tylko zasygnalizować różnicę.

Quote by medieval man:
czego one dowodzą?

...że kółka ufologiczne nie są tworem XXw?

No dobra, mamy super pogodę - zatem skorzystam z tego wielkiego daru, jakim jest fakt, że nie mieszkam w mieście, biorę lornetkę i idę poobserwować naturę. Może nawet uda mi się zauważyć jakiegoś NOLa?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 09 2006 17:01   
Forum Moderator
Moderator

No Panowie ! Troszke powagi. Nie przekonuje was ilustracja do podruży Guliwera ?

Też z niecierpliwością komentarza maxurda oczekuję

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Andrzej
 kwiecień 09 2006 17:03   
Forum

Quote by axiries: Dlatego tez proponuje zmienic nieco tor i sens tej polemiki , aby opierala sie nie na "czczym gadaniu" lecz nad rozumowym i logicznym podejsiem do zagadnienia - udowodnijcie mi ze sie myle i ze obca - dla Was - cywilizacja - nie istnieje

A niby czemu mamy Ci to udowadniać?
W czym ewentualne istnienie jakiejś obcej cywilizacji wpływa na nasz świat?
Istnienie obcych cywilizacji w niczym nie wpływa treść wiary.
Przed odkryciem Ameryki Kościół nie zadawał sobie pytań o udział w Bożym planie cwywilizacji Inków, Azteków, Tolteków, itp.
Problem innych cywilizacji jak na razie nie istnieje, wbrew opiniom poszukiwaczy latających spodków.
Kiedy obca cywilizacja nawiąze z nami kontakt, Kościół będzie musiał zająć stanowisko w sprawie ich stworzenia i ich zbawienia. I tyle

===

Cytat 
Marek
 kwiecień 09 2006 17:22   
Forum

Teatrzyk 'Zielona Pozaziemska Istota Plująca Kwasem i Pragnąca Dopaść Przywódcę' ma zaszczyt przedstawic frament mrocznych fantasmagorii wprost z przepastych głębin umysłu kacerza Marka pt. 'Sen'.

KACERZ (tuląc GWARDIANA i AXIRESA):

No już, już, spokojnie... To tylko zły sen... Wszysto minie, nie martwcie się... Nie musicie nam opowiadać swoich koszmarów, wszyscy kiedyś takie mieliśmy, tak, tak, znamy to, ale to mija... Kupimy wam cukierki...

MAXURD:

...albo po batoniku...

PIOTR:

...a nawet po transformersie, jeśli chcecie...

MEDIEVAL MAN:

...tylko nie płaczcie już.

KACERZ:

Już naprawdę po wszystkim.

FIN

(bierze karton z napisem koniec i wychodzi. Ten Fin wychodzi.)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Gwardian
 kwiecień 09 2006 17:26   

mediaval man
A niby czemu mamy Ci to udowadniać?
W czym ewentualne istnienie jakiejś obcej cywilizacji wpływa na nasz świat?
Istnienie obcych cywilizacji w niczym nie wpływa treść wiary.

Przed odkryciem Ameryki Kościół nie zadawał sobie pytań o udział w Bożym planie cwywilizacji Inków, Azteków, Tolteków, itp.
Problem innych cywilizacji jak na razie nie istnieje, wbrew opiniom poszukiwaczy latających spodków.
Kiedy obca cywilizacja nawiąze z nami kontakt, Kościół będzie musiał zająć stanowisko w sprawie ich stworzenia i ich zbawienia. I tyle

No nareszcie jakiś głos rozsądku pozbawiony świętobliwego objawienniczego ogłupienia. Nie ma żadnych innych cywilizacji bo gdyby były, to by Jahwe przed ludem wybranym tego nie ukrywał. Jahwe jest prawdomówny, sprawiedliwy, wszechmogący i wszech... wszech... - czyli doskonały ponad wyobrażalną doskonałość. Jest tak doskonały, że nawet sam nie potrafi tej swojej doskonałości, miłości i dobroci wyrazić - co by ludzki umysł to pojął. Nawet nie może zniszczyć czegoś, czego sam jest stwórcą - np. zła. Problem katechetyczno-teologiczny - czy byłby w stanie stworzyć taki kamień, którego nie byłby w stanie podnieść.
Niektórzy twierdzą, że Bóg który użyłby swej mocy do stworzenia istot ludzkich, z góry wiedząc, że będą poddane wiecznym mękom, ba, przeznaczając je na to, nie byłby ani mądry, ani sprawiedliwy, ani miłujący, ani miłosierny. Kierowałby się niższymi miernikami niż wielu ludzi. Ja wiem czy oni maja rację?
Filozofia grecka - jeszcze przed powstaniem Biblii - doszła do pojęcia jedynego Bytu absolutnego i doskonałego, lecz byt ten był pojęciem filozoficznym, a pojęcie nie może być przedmiotem kultu ani adresatem modlitwy. Stworzono zatem Boga, który od tysięcy lat stara się, coraz mniej skutecznie, udowadniać swoje istnienie. Natomiast twierdzenie, że Bóg stworzył człowieka na własny obraz i podobieństwo, nie jest pozbawione sensu. Uznając przy tym za równie trafną teorię, że Pan Człowiek stworzył sobie Pana Boga, relacje tych dwóch „prawd” mają przynajmniej wspólny trzon co do obu postaci. Bóg bowiem też został stworzony na wzór i podobieństwo człowieka. Natomiast twierdzenie, że ktokolwiek, tam u Boga ma jakieś większe względy czy uznanie, jest z pewnością wierutnym kłamstwem.
Przy obecnym poziomie wiedzy człowiek skłonny jest przyjmować istnienie we wszechświecie jakiejś istoty doskonałej albo cywilizacji pzoa ziemskich. Wynika stąd, że logika, czyli zdolność pragmatycznego myślenia, przypisywana jest jak dotychczas tylko nielicznym istotom żywym a Pan Bóg nie ma na jej procesy – jak wykazuje doświadczenie - żadnego wpływu. Myślenie bowiem jest cechą egoistyczną. Skoro zatem materia nie jest obdarzona zdolnością myślenia w całym wszechświecie obowiązuje logika pozbawiona doskonałości. Doskonała logika mogłaby jedynie należeć do Boga, gdyby taki Stwór – poza wyobraźnią - faktycznie istniał. Wszystkie religie są jedynie naukami o Bogu, którego i których stworzył człowiek o ułomnej logice. Z uwagi na to, że są ludzie, którzy nie są w stanie stworzyć własnego światopoglądu przyjmują światopoglądy stworzone przez innych. We wszystkich prawie religiach występuje pojęcie sakralności miejsca. Rzecz ciekawa, nawet religie, które wysławiają wszechobecność działania boskiego i głoszą panowanie stwórcy nad całym światem, nie przestają lokalizować jego obecności w określonych obszarach, które przeznaczono dla celów kultu. Konieczny przy tym jest jeszcze ten cały związany z tym szamaństwem i kuglarstwem "teatr" - bez ktorego nie ma religii. Czyż może istnieć teatr bez sceny? W chwili gdy kult zamiera, świątynia się desakralizuje – już tam Boga nie ma, po prostu się wyprowadził. Tak Zeus trafil do Mitologii i tak trafi tam Jahwe z całym swoim panteonem i wszystkimi świętymi, z JP II na czele.

===

Cytat 
axiries
 kwiecień 09 2006 18:08   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 09 2006 18:31   
Forum

Quote by axiries: Cytat :".....wytłumacz mi z łaski swojej, skąd malarz w XIVw. wiedział, że przy krzyzowaniu Jezusa coś tam po niebie lata? ....." to samo pytanie zadam i tobie wytlumacz mi , skad malarze ikon i tzw.swiatych obrazow i na jakiej podstawie maluja wizerunki jezusa , marii i wszystkich swietych , a potem ludzie pala przed nimi siece - proste pytanie i tak samo prosta odpowiedz ??? Na jakiej podstawie ? Skad , kto pozowal do obrazow osob ktore czci KK ?? ktos zna odpowiedz ?

naprawdę wystraczy trochę poczytac z historii sztuki i z historii Kościoła, zeby sobie odpowiedzieć na takie pytanie, a nie mieszać do tego ufoludków

Quote by axiries:
Dalej , jesli Waszym kolejnym zamiarem bedzie poszukiwanie podobienstw i ukrytych elementow w sztuce , to potwierdzi to kolejny raz fakt , iz najlepsza obrona z tytulu braku argumentow jest ........atak.ale mysle ze tak zle nie bedzie.te Ikony jak i inne racjonalne swiadectwa daja dowod na istnienie Elohim od zrania dziejow.

sorry, ale na razie to istnieją normalne, racjonalne metody tłumaczenia pewnych typów wizerunków w sztuce i wkłądanie tu na siłę ufoludków jest zupełnie zbędne.A czemu nie krasnoludków?

Quote by axiries:
Tak jak ujalem to we wszesniejszych postach , tak teraz przypomne , wplyw swiadomosci istnienia tzw.przez Was obcych - w dalszej czesci nazywanych przeze mnie Elohim , nie wplywa ujemnie na zagadnienie zwane wiara a raczej ja wyjasnia , czym jest i na czym polega.Dowody przemawiaja same przez sibie i nikt nie jest w stanie temu zaprzeczyc.

To sa tylko teorie, w dodatku mocno "nawiedzone", a nie żadne dowody

Quote by axiries:
Kolejnym dowodem moze byc przykladowa "lista bylych duchownych katolickich" z terenu Europy , ktorzy podobnie jak owczesny polski ksiadz , obecnie Jaxirian , byli swiadkami takiego irracjonalnego skandalu , ktory tak naprawde skandalem nie jest , lecz naturalnym objawieniem czegos co istnieje od zawsze.
Zadales pytanie :"W czym istnienie obcej cywilizacji moze wplynac na nasz swiat ? " Swietne pytania , odpowiedz: w wielu rzeczach , pierwsza z nich to zapowiedz otrzymania Genu powstrzymujacego proces starzenia , druga , odnowa ziemi pod wzgledem ekologii , polityki i ekonomii , ktora nabierze zupelnie innego znaczenia i sensu niz do tej pory byla rozumiana i dzialala i jeszcze pare innych , o ktorych napisze juz po swietach.

Naprawdę takie objawienie ktoś otrzymał?
Wiesz co? Ja też naczytałem się mnstwa książek o jakichś cywilizacjach, które przesyłają nam jakieś przeslania. Mam znajomych, którzy podrzucaja mi takie teskty.
Niestety poza książkami nic w kształcie dowodu nie istnieje

Quote by axiries:
Co do odkrycia Ameryki to dziwie sie ze to tak dumnie piszesz , bo az wstyd o tym wspominac w jakim stopniu i w jaki sposob odbywala sie tzw.ewangelizacja Inkopw , Azteko i innych , poczytaj historie a zobaczysz jakiego boga reprezentowali ci o ktorych piszesz - jednym slowem rzeznia - czy to aby bylo w bozym planie ????

a co to ma do rzeczy, czyli do pytania? Celem konkwistadorów było podporządkowanie sobie mieszkańców Ameryki, których nawet nie wszyscy uważali wtedy za ludzi. To nie usprawiedliwianie, ale naświetlanie motywów jakimi się wtedy kierowano. A że posługiwano się przy tym pretekstem religijnym, to miej pretensje do konkwistadorów a nie do "pretekstu"

Quote by axiries:
I na koncu , nie przedstawiam tu Pogladu o latajacych talerzach ,to zeby bylo jasne ,lecz o swiadomym i rzeczywistm kontakcie z Elohim potwierdzonym przez duszpasterza i Sluge kosciola.ciekawe czy w ten sposob podchodzilibyscie do kogos kto mialby widzenie Mojzesza ?postaci ze Starego T.
Pozdrawiam i czekam na dalsze opinie.

Tak, dokładnie w taki sposób i tak na przykład postępuje Krk: z zasady takie objawienia odrzuca...
czyżbyś tez sie bawił w channeling?

Co z tego, że jakiś duszpasterz pobłądził? Jaki to argument? Że i my wszyscy mamy zbłądzić?

===

Cytat 
axiries
 kwiecień 09 2006 19:56   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 09 2006 20:29   
Forum

Quote by axiries:
cala wykladnia i dogmatyka chrzescijanska , nie zaleznie od denominacji , to pomykla

Zatem zadaj definitywny kłam całej chrześcijańskiej wykładni i dogmatyce. Zrównaj ją z ziemią, zdepcz ją, jeśli potrafisz i jeśli przekonany jesteś do swoich racji. Ufo niech sobie bedzie, i dobrze, nie mam nic przeciwko, ale jesli myslisz, ze odwrocisz przez to do gory nogami cała nasza chrzescijanska wiare, to sie mylisz.

A co was z tymi konkwiskadorami opętało? Nie znam się na tej tematyce za bardzo, ale daleki jestem od stwierdzenia, że Hiszpanie popłynęli do Ameryki bo mieli jeden cel: Ewangelizacje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
axiries
 kwiecień 09 2006 20:43   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,53 sekund
Nowy wątek Odpowiedz