Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Brak tematu
 |  Wersja do druku
Andrzej
 kwiecień 09 2006 20:48   
Forum

Status: offline

Axiries
Przykro mi, że cię zawiodłem
W twoim wątku jest tyle chaosu, tyle "faktów" pomieszanych z jakimiś teoriami, tyle odnoszenia się do sensacji pseudo-naukowych, że twoich postów, przynajmniej na gruncie tego forum nie można potraktować poważnie.
Miej pretensje do samego siebie.
Odnoszę wrażenie, że zarejestrowałeś się tu w poczuciu misji "głoszenia kosmicznej prawdy o ludzkości", prawdy, która jest tylko wynikiem spekulacji prasowych głoszonych na podstawie publikacji pseudonaukowców i tego odłamu New Age'u, który głosi pozrozumienie z jakimiś kosmitami, a w kądzym badź razie bytami wyższymi spoza naszej sfery planetarnej.
Naprawdę nie ma porównania szaleństwa Chrystusa z "szaleństwem" kanałujących spirytystów.

A kiedy piszesz "Moim jedynym celem bylo , jest i bedzie , swiadczyc o tym , ze nie jestesmy sami we wszechswiecie", to wybacz mi proste pytanie: jakim ty możesz być świadkiem? Widujesz postacie z innej sfery? Słyszysz ich głosy? I dobrze się z tym czujesz? Czy może źle cię zrozumiałem? Może używasz tak górnolotnie brzmiących słów dla wyrażenia czegoś zupełnie prostego?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 09 2006 20:56   
Forum

Quote by axiries: Po prostu odwiedzilem Was , dalem swiadectwo o oparciu o fakty o zdarzeniu i z nim Was posostawie na natepne dni , miesiace , lata az do czsu wypelnienia sie , nic wiecej , nic mniej.

Axiries
znowu piszesz o dawaniu świadectwa,a wszystkie twoje dotychczasowe posty to było jakieś teoretyzowanie.
Naprawdę wiesz, co piszesz? Wiesz co to jest świadectwo?
Umówmy się może, że zdecydujesz, czy rozmawiamy teoretycznie, czy dzielisz się z nami swoimi przeżyciami.
Sądzę, że wszyscy uważali twoje posty za jakieś teorie.
Jeśli są teoriami, to spróbuj to jakoś uporządkować.
Jeśli chcesz się podzielić swoimi osobistymi przeżyciami, doświadczenami, doznaniami, uprzedź nas o tym

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Gość forum: Gwardian
 kwiecień 09 2006 20:57   

Piotr

Zatem zadaj definitywny kłam całej chrześcijańskiej wykładni i dogmatyce. Zrównaj ją z ziemią, zdepcz ją, jeśli potrafisz i jeśli przekonany jesteś do swoich racji. Ufo niech sobie bedzie, i dobrze, nie mam nic przeciwko, ale jesli myslisz, ze odwrocisz przez to do gory nogami cała nasza chrzescijanska wiare, to sie mylisz.

Chrześcijaństwo samo zadaje sobie kłam a trwa niespełna 2000 lat. Najmocniejszy był przed wczoraj Gilgamesz i bogowie Asyrii, niezwyciężeni, wczoraj światem rządził niepokonany i gromowładny stworca - Zeus - dzisiaj wypełniają półki mitologii. Jutro przyjdzie czas na Jahwe, jego syna Jezusa zwanego Chrystusem i cała resztę bożków, bóstw i ubóstwień. Oczywiście zrodzi się nowa religia - jakiś new age - tylko niech no zjadą niebiańskim rydwanem w jakimś objawieniu "zielone ludziki", ktoś napisze im Pismo Święte i powoła kastę kapłanów. Bez nich żadna religia nie ma racji bytu, ktoś te "mohery" musi ogłupiać i straszyć.

===

Cytat 
Andrzej
 kwiecień 09 2006 21:13   
Forum

to forum robi się coraz ciekawsze.
Przypominam co to za forum:
Kościół - ekumenizm, chrześcijanstwo, religia

a tu wpadają najpierw
- ateiści i agostycy
- wyznawcy religii słowiańskich
- głosiciele Trzeciego Testamentu
- świadkowie bytów kosmicznych

Gdzie się podziali chrześcijanie????

===

Cytat 
axiries
 kwiecień 09 2006 21:38   
Forum

b.t

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 09 2006 21:40   
Forum Moderator
Moderator

Gwardianie... Malo wiesz o chrzescijanstwie. Malo wiesz o chrzescijanach. Swoje teorie opierasz na krytyce KK i jego struktury. Argumentem przeciwko Chrzescijanstwo jest to, ze kiedys ktos kto sie powolywal na cos cos tam zrobil... To nigdy nie bylo, nie jest i nie bedzie chrzescijanstwo. Tak samo jak pewne radio nie jest chrzescijanskie (chociaz moze jest katolickie) tak samo Ci co piesnia chwalaca Boga na ustach zabijali muzulmanow tez chrzescijanami nie byli. Chrzescijanstwo jest tam gdzie pojawia sie milosc wieksza niz ludzkie mozliwosci kochania innych. Chrzescijanstwo zaczyna sie w zaciszu mojego pokoju na kolanach przed Bogiem. Nie ma tam miejsca na dyskusje o teologii i paradoksach logiki. Jestem ja i moj Jezus.

Mozesz oczywiscie probowac opisac Boga za pomoca ograniczonego umyslu swojego (Ktorego jestesmy wszyscy zakladnikami) nic Ci to jednak nie da. Nie mozesz opisac bytu logika, ktora do tego opisu sie nie nadaje. Bog to sprawa duchowa i takie sprawy rozsadza sie duchowo. Inna rzeczywistosc i inne prawa. Bog na nasze umysly polozyl pewne zapory nie do przejscia. Nie pytaj mnie dlaczego, bo niewiem. Wiem, ze ten swiat jest jednak stworzony dobrze, bo ufam. Ufam, ze moj Bog, ktory jest taki a nie inny zrobil to wszystko w sposob jaki to nazywa w swoim slowie. Dobry i piekny. Nie wierzysz? Fajnie. Nie musisz. Nie jestes mi potrzebny, do zycia z Bogiem. Tak samo nie jest mi potrzebny drugi kolega, ktory opowiada nam tu o kosmitach... Do zycia z Bogiem w ogole nie potrzebuje jakiegokolwiek innego czlowieka. Moj Bog bedzie przy mnie takze na bezludnej wyspie i bedzie rownie realny jak dzis. Nie wytwor schorowanej wyobrazni, ale Bog, ktory leczy, wspiera i zaopatruje...
Takiego go znam i takiego go przedstawiam swiatu. Nie karykature z dykty do powieszenia w pokoju, ale Boga zywego. Dzis nie przekonasz mnie swoimi madrymi wywodami o tym, czy Bog moze stworzyc kamien, ktorego nie moglby podniesc. Jak juz pisalem. Zamkniety jestes w logice, ktorej Tworca jest Bog, ktory moze wszystko. Takze moze Cie nauczyc dlaczego bez sensu jest takie stawianie pytan. Piszac takie rzeczy marnujesz tylko swoj czas.

Drogi Alex.... Masz bardzo skomplikowany nick wiec ciezko mi go w calosci przytaczac... Zachowujesz sie niczym Urlich von Switon i niczym on szukal wszedzie zydow Ty szukasz kosmitow. On szukal spisku swiatowej rady jakiejs, Tobie po nocach sni sie kontakt z pozaziemska istota, ktora da Ci wiecznosc... Ludzisz sie czyms co nie przyjdzie. Mam jedna prosbe. jezeli za 5 lat sie nic nie stanie, poszukaj jakiegos cichego miejsca i poszukaj Boga prawdziwego. Nie takiego o jakim uslyszysz od kogos, ale prawdziwego. Modl sie do niego, zeby Ci sie objawil i uleczyl Twoje serce. Zeby Ci powiedzial kim jest. Wiem, ze On na Ciebie bedzie czekal ...

Dopada mnie jakas melancholia kiedy mysle o takich sprawach... Smieszny temat a mi chce sie plakac...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 09 2006 21:50   
Forum Moderator
Moderator

Quote by maxurd: Chrzescijanstwo zaczyna sie w zaciszu mojego pokoju na kolanach przed Bogiem.

Nie zawiodłem się. Masz rzadki talent pisania o sprawach trudnych w najprostrzy z możliwych sposobów. Wielki dar Ducha.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
 kwiecień 09 2006 22:04   

maxurd

Tak samo jak pewne radio nie jest chrzescijanskie (chociaz moze jest katolickie) tak samo Ci co piesnia chwalaca Boga na ustach zabijali muzulmanow tez chrzescijanami nie byli. Chrzescijanstwo jest tam gdzie pojawia sie milosc wieksza niz ludzkie mozliwosci kochania innych. Chrzescijanstwo zaczyna sie w zaciszu mojego pokoju na kolanach przed Bogiem. Nie ma tam miejsca na dyskusje o teologii i paradoksach logiki. Jestem ja i moj Jezus.

Tak - masz rację. Tylko, że to jest świętobliwa utopia i sakralna ułuda. Nie ma takiego chrześcijaństwa i nigdy nie było. Rzymsko-katolicka iluzja należy do najcięższych form psychozy społecznej. Wiara, zawieszona nad otchłanią absurdów, ani na chwilę nie przestaje się uśmiechać do własnych urojeń. Człowiek tym chętniej zwraca się ku jakimś ideałom, tym bardziej pożądanym, im mniej bywają one określone i wyraźne. Nienawiść przebrana w szaty miłości i wierząca na dodatek szczerze,
że jest miłością - oto czym jest rzymski katolicyzm.
Jeżeli chrześcijaństwo w ogóle a rzymski katolicyzm w szczególności jest religią miłości i jedynie prawdziwym przesłaniem od Boga, to skąd tyle zła na świecie od czasu kiedy pojawił się na nim prorok Jezus zwany Chrystusem? Zamiast być nośnikiem zbawienia, chrześcijaństwo przyniosło na świat niespotykane cierpienie i okrucieństwa. To najlepszy dowód, że nie jest to prawdziwa religia…i to w żadnym wydaniu!
Teoretycznie chrześcijaństwo jest deklaratywnie najbardziej pokojową, ale w praktyce najkrwawszą religią w dziejach świata. Uczciwi badacze podkreślali to niejednokrotnie. Angielski historyk William E. H. Lecky nie uważa bynajmniej za przesadne stwierdzenia, iż „Kościół zadał ludziom więcej niezasłużonych cierpień niż jakakolwiek inna religia”. A niemiecki teolog Bruno Bauer przyznaje: „Żadna religia nie pochłonęła tylu ofiar w ludziach, i tak haniebnie ich wymordowując, jak ta, która szczyci się przezwyciężeniem śmierci na zawsze”.
Do zycia z Bogiem w ogole nie potrzebuje jakiegokolwiek innego człowieka. Moj Bog bedzie przy mnie takze na bezludnej wyspie i bedzie rownie realny jak dzis. Nie wytwor schorowanej wyobrazni, ale Bog, ktory leczy, wspiera i zaopatruje...

Gdybyś po urodzeniu nie miał kontaktu z religią i ludźmi - to byś nie miał pojęcia o żadnym bogu. Gdyby cie wychowali Indianie - to byś czcił ich boga.
Jakoś Niepokalana nie objawiła się jeszcze wśród Eskimosów!

===

Cytat 
piotr.
 kwiecień 09 2006 22:33   
Forum

Quote by Gwardian:
Chrześcijaństwo samo zadaje sobie kłam a trwa niespełna 2000 lat.

Ciekawe. Możesz uzasadnić?

Quote by Gwardian:
skąd tyle zła na świecie od czasu kiedy pojawił się na nim prorok Jezus zwany Chrystusem? Zamiast być nośnikiem zbawienia, chrześcijaństwo przyniosło na świat niespotykane cierpienie i okrucieństwa. To najlepszy dowód, że nie jest to prawdziwa religia…i to w żadnym wydaniu!

1. Zbawienie ludzkości już sie dokonało, nie wpływa na nie okrucieństwo tego świata.

2. Cierpienie i okrucieństwa nigdy nie były, nie są i nie będą dziełem prawdziwych chrześcijan.
Ci, którzy się za nich podawali, tak na prawde nimi nie byli - oni już dostaną swoją zapłatę, sie nie bój.
Znasz jakąś religię, których wyznawcy nie przynosiliby cierpień i zła temu światu? - bo ja nie.

3. Jezus nie przyszedł na świat by dać nam pokój, harmonię, dobrobyt, ale żeby nas zbawić i tak też zrobił. Mało tego zapowiedział ucisk na ziemi.

4. Chcesz świata idealnego? - nawróc sie, uwierz i wyznaj, pojednaj sie z Bogiem, a bedziesz taki świat oglądać.

Quote by maxurd:
Tak samo jak pewne radio nie jest chrzescijanskie (chociaz moze jest katolickie)

Jest, ale niestety tylko z nazwy

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 09 2006 23:12   
Forum

Quote by Gwardian: maxurd
Tak - masz rację. Tylko, że to jest świętobliwa utopia

1. Nie ma takiego chrześcijaństwa i nigdy nie było.

2.Rzymsko-katolicka iluzja należy do najcięższych form psychozy społecznej.

3.Wiara, zawieszona nad otchłanią absurdów, ani na chwilę nie przestaje się uśmiechać do własnych urojeń. Człowiek tym chętniej zwraca się ku jakimś ideałom, tym bardziej pożądanym, im mniej bywają one określone i wyraźne.

4.Nienawiść przebrana w szaty miłości i wierząca na dodatek szczerze,
że jest miłością - oto czym jest rzymski katolicyzm.
Jeżeli chrześcijaństwo w ogóle a rzymski katolicyzm w szczególności jest religią miłości i jedynie prawdziwym przesłaniem od Boga, to skąd tyle zła na świecie od czasu kiedy pojawił się na nim prorok Jezus zwany Chrystusem? Zamiast być nośnikiem zbawienia, chrześcijaństwo przyniosło na świat niespotykane cierpienie i okrucieństwa. To najlepszy dowód, że nie jest to prawdziwa religia…i to w żadnym wydaniu!
Teoretycznie chrześcijaństwo jest deklaratywnie najbardziej pokojową, ale w praktyce najkrwawszą religią w dziejach świata. Uczciwi badacze podkreślali to niejednokrotnie. Angielski historyk William E. H. Lecky nie uważa bynajmniej za przesadne stwierdzenia, iż „Kościół zadał ludziom więcej niezasłużonych cierpień niż jakakolwiek inna religia”. A niemiecki teolog Bruno Bauer przyznaje: „Żadna religia nie pochłonęła tylu ofiar w ludziach, i tak haniebnie ich wymordowując, jak ta, która szczyci się przezwyciężeniem śmierci na zawsze”.

Ponieważ Maxurd na razie nic nie pisze, jak wtrące swoje trzy grosze.
Dziwny to wątek.Pojawiło się w nim dwóch zwalczajacych chrześcijanstwo użytkowników. Przy czym Axiries pakuje chrześcijanstwo i religię w ogóle do obszernej skrzyni pod tytułem "obajwiające się nam istoty pozaziemskie"
a podobnie chyba Gwardian choć bardziej jako gnostyk pod przykrywką semiotycznego ateisty (?)

Swoja drogą ciekawą rzeczą jest wchodzenie na forum chrześcijanskie po to, by mówić o nie-chrześcijaństwie.
Zaczęło się w przyapdku Gwardiana obiecująco, rozmawiał o Jezusie, choć w kontekscie tak zwanej ewangelii Judasza, by na koniec wystrzelic z oklepanym i odwiecznym tematem chrzecijanstwa jako religii zła.

Ad 1. Masz rację, Maxurda nie ma. To tylko taka emanacja ducha tego forum

Ad 2. Psychoza społeczna. Może tak, może nie. Musiałbys to udowodnić i wskazać na negatywną stronę tego zjawiska. Czy nie nazbyt łatwo rzucasz diagnozami bez pokrycia?

Ad 3.Poezja to jakaś? A własnymi słowami? Co autor miał na mysli?

Ad 4. Jasne. Pewnie zaraz udowodnisz, że gdyby nie było Jezusa Chrystusa, świat do dzisiaj żyłby w niezmąconym niczym pokoju? Ciekawe jak przeprowadzisz ten dowód?
Być może ci badacze, ktorych cytujesz rzeczywiście takie zdania wypowiedzieli. Chrześcjanstwo najkrwawszą religią? Mylą ci badacze, a Ty w ślad za nimi pelne pokoju i miłości przesłanie chrześcijaństwa ze skutkami jakie pojawiają się gdy człowiek manipuluje tym przesłaniem dla własnych, bynajmniej niereligijnych celów.

===

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 09 2006 23:18   
Forum Moderator
Moderator

Mi w sumie nie przeszkadzają ludzie atakujący w ten sposób chrześcijaństwo. Widać Jezus nie jest im obojetny, tylko nie znaleźli jeszcze do Niego swojej drogi.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 10 2006 08:58   
Forum Moderator
Moderator

Gwardianie...

No coz Ci mam powiedziec?? Najczesciej zapewne tak. Najczesciej ludzie, ktorzy wystaja w kosciolach i na pierwszych miejscach tacy wlasnie sa... Obludni i zaklamani...Niemniej to o czym piszesz, ze jest uluda wcale uluda nie jest. Sa ludzie na swiecie, ktorzy zyja w taki sposob jak napisalem. Zeby sie jednak o tym przekonac musialbys ich poznac, wejsc do ich domow i spedzic z nimi wiecej chwil niz jeden wieczor przy kawie... Pojdz i zobacz co dobrego moze byc z Nazaretu. To, ze sam nie spotkales nigdy kogos kto taki jest nie znaczy, ze takich ludzi nie ma.

Rzymski Katolicyzm to nie moja bajka. Nie bede bronil nie moich bajek. Powiem tylko, ze znam katolikow, ktorzy sa swietymi. Nie na modle ich kosciola, ale swietymi przemienionymi przez zycie z Bogiem... Znam kilku

To ze ktos kiedys w imie Boga mordowal ludzi niczego nie dowodzi poza tym, ze nic nie zrozumial z tego co Bog do niego mowil...A Niemiecki teolog zapomina o komunizmie, ktory pochlonal wiele wiecej ofiar... Nie tlumaczy to oczywiscie ludzi mordujacych w imie Boga. Zwaracam jednak uwage, zeby nie przesadzac...

Normalne jest to, ze aby ktos uwierzyl, ktos musi zwiastowac. Dlatego blogoslawieni sa Ci, ktorzy niosa dobra nowine. Gdyby Ci nikt nie powiedzial, ze dwa razy dwa jest cztery to tez bys tego nie wiedzial... A moze nie jest??

===

Profil   Email 
 Cytat 
 kwiecień 10 2006 20:17   

piotr

1. Zbawienie ludzkości już sie dokonało, nie wpływa na nie okrucieństwo tego świata.

O to jakaś nowość! Kościół rzymski twierdzi, że na zbawienie trzeba sobie zasłużyć, a poza tym - poza tymże Kościołem - zbawienia nie ma.
2. Cierpienie i okrucieństwa nigdy nie były, nie są i nie będą dziełem prawdziwych chrześcijan.
Ci, którzy się za nich podawali, tak na prawde nimi nie byli - oni już dostaną swoją zapłatę, sie nie bój.
Znasz jakąś religię, których wyznawcy nie przynosiliby cierpień i zła temu światu? - bo ja nie.

No tak, tylko kto to są ci "prawdziwi chrześcijanie"? Chyba jak na dzisiaj to na razie tylko Świadkowie Jehowy" no i Buddyści - ale może dlatego, że nie mają jeszcze władzy i powszechnie nie sprawują rządu dusz. Wszystkie religie są nieprawdziwe - tylko jedna, rzymsko-katolicka jest najprawdziwsza i jedynie słuszna. Katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości. Każda religia to kult szakali wyznawany przez osły. Nigdzie, poszukujący Prawdy umysł ludzki, nie pada tak często ofiarą własnych fikcji i złudzeń, jak na tajemniczych polach twórczości religijnej. Dzieje się tak dlatego, że religia z natury swej operuje szeregiem bardzo niebezpiecznych, przeważnie dowolnych pojęć, jak: wieczność, nieskończoność, dusza, absolut, cel ostateczny czy tak popularne w rzymskim wyznaniu: raj, czyściec i piekło.
3. Jezus nie przyszedł na świat by dać nam pokój, harmonię, dobrobyt, ale żeby nas zbawić i tak też zrobił. Mało tego zapowiedział ucisk na ziemi.

Jak to nie? Miał przecież sprowadzić pokój ludziom dobrej woli. Okazalo się, że to tylko jeszcze jedna ułuda. A że zapowiadał ucisk, czyli dalszy ucisk - to Ameryki nie odkrył. Ucisk był, jest i będzie. Jak świat światem, przed Chrystusem i przed Jahwe, od kiedy nastali na świecie najstarsi bogowie. - Zawsze tak było, że jedni gęsi pasą a inni gęsi jedzą.
maxurd
To ze ktos kiedys w imie Boga mordowal ludzi niczego nie dowodzi poza tym, ze nic nie zrozumial z tego co Bog do niego mowil...A Niemiecki teolog zapomina o komunizmie, ktory pochlonal wiele wiecej ofiar... Nie tlumaczy to oczywiscie ludzi mordujacych w imie Boga. Zwaracam jednak uwage, zeby nie przesadzac...

W tym właśnie problem, bo żadem ustrój totalitarny nie wymyślił dekalogu a w nim "nie zabijaj". Żaden też w realizacji swoich celów (zbrodni) nie powoływał się na Boga. Jest teoria i to teologiczna, a nie ateistyczna, ze cale to towarzystwo na Watykanie to Antychryst. Co ciekawe teorie takie głosili święci Kościoła rzymskiego. Coś w tym musi być, skoro nawet na katechezach i w seminariach o tym już nie wspominają.
Za prawdę powiadam Wam, godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne aby obnażyć oblicza kościelnych zbrodniarzy, którzy na twarzach noszą maskę pokory i pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą, obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne złota.
Normalne jest to, ze aby ktos uwierzyl, ktos musi zwiastowac. Dlatego blogoslawieni sa Ci, ktorzy niosa dobra nowine. Gdyby Ci nikt nie powiedzial, ze dwa razy dwa jest cztery to tez bys tego nie wiedzial... A moze nie jest??

Chyba w świetle teologii "jedynego i prawdziwego" nie bardzo to normalne. Zapomniał objawić sie Eskimosom, Aborygenom, amerykańskim Indianom i afrykańskim plemionom? Przecież dopiero misje i konkwista zaniosły im tak zwane "słowo boże". Na szczęście bo wielu pomarło i zapełnili piekło.

===

Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 10 2006 21:10   
Forum Moderator
Moderator

Gwardianie - to ze masz takie a nie inne poglady da sie przelknac. Nie da sie jednak przelknac Twojego niedouczenia w sprawach chrzescijanstwa. Idzze chlopie na jakis kurs i wroc tu jak sie doksztalcisz... Pleciesz bez ladu i skladu i wbrew prawdzie... No ja Cie prosze. Czytales chociaz raz NT?? A wspolna deklaracje o usprawiedliwieniu luteransko katolicka czytales?? Cokolwiek poza gadzinowkami i paszkwilami antykatolickimi czytales??

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 10 2006 21:16   
Forum

Quote by Gwardian:
O to jakaś nowość! Kościół rzymski twierdzi, że na zbawienie trzeba sobie zasłużyć, a poza tym - poza tymże Kościołem - zbawienia nie ma.

Żeś niedoinformowany a przy tym pyszny. trwając w niewiedzy przedstawiasz poglądy, którymi chcesz zabłysnąć, ale tak naprawde cię kompromitują.
Idź poczytaj sobie gazetkę "Miś" albo Batmana czy tam co.
Tyle ci powiem i pa.

P.S. Świadkowie Jehowy mają tyle z Chrześcijaństwem wspólnego co ty z Krk.

===

Profil   Email 
 Cytat 
 kwiecień 10 2006 21:59   

maxurd

Gwardianie - to ze masz takie a nie inne poglady da sie przelknac. Nie da sie jednak przelknac Twojego niedouczenia w sprawach chrzescijanstwa. Idzze chlopie na jakis kurs i wroc tu jak sie doksztalcisz... Pleciesz bez ladu i skladu i wbrew prawdzie... No ja Cie prosze. Czytales chociaz raz NT?? A wspolna deklaracje o usprawiedliwieniu luteransko katolicka czytales?? Cokolwiek poza gadzinowkami i paszkwilami antykatolickimi czytales??

piotr
Że¶ niedoinformowany a przy tym pyszny. trwaj±c w niewiedzy przedstawiasz pogl±dy, którymi chcesz zabłysn±ć, ale tak naprawde cię kompromituj±.
IdĽ poczytaj sobie gazetkę "Mi¶" albo Batmana czy tam co.
Tyle ci powiem i pa.
P.S. ¦wiadkowie Jehowy maj± tyle z Chrze¶cijaństwem wspólnego co ty z Krk.

Czcigodni a może i Wielebni Bracia!
Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę. Albo i naganę jaką... (1 list do Koryntian 4.5)
W tym swoim niedouczeniu jestem na razie na etapie przyswajania nieomylnych i bezbłędnych bo natchnionych Duchem Świętym orzeczeń magisterium Kościoła świętego - poza którym, powtarzam uroczyście i odpowiedzialnie - nie masz zbawienia ani duszy odkupienia. Nie czytajcie "Naszego Dziennika" ani innych brewiarzy czy "świerszczyków" jakich, tylko encykliki, bulle, adhortacje i inne konstytucje Stolicy Apostolskiej czyli Kościoła rzymskiego.
Wszystko się zaczęło od:
Marcina I (649-655) Kanon I:
Sobór Laterański (649) za Marcina I, kan. l przeciwko monoteletom:
„Kto z Ojcami Świętymi nie wyznaje właściwie i prawdziwie Ojca i Syna i Ducha Świętego, Trójcy w jedności i jedności w Trójcy, to jest jednego Boga w trzech Osobach współistotnych i równej chwały, jednego i tego samego Bóstwa trzech, natury, istoty, mocy, potęgi, panowania, władzy, woli, działania niestworzonego, bez początku, niepojętej, niezmiennej, stwórcy i opiekunki wszystkiego, nie dostąpoi zbawienia i niechaj będzie potępiony". (Mansi, X, 1151).
„Ci którzy służą innemu Bogu niż nasz i wyznają inną religię, muszą być wytępieni ogniem i mieczem, a ich miasta zniszczone i spalone”- z natchnienia Ducha Świętego jako nieomylne magisterium Kościoła - papież św. Grzegorz XIII (1572-1585)
-----
Oto teksty Magisterium Kościoła potwierdzające naukę katolicką o konieczności należenia do Kościoła, aby dostąpić zbawienia:
IV Sobór Laterański (1215) „O wierze katolickiej”
„Jeden jest powszechny Kościół wiernych, poza którym nikt nie dostępuje zbawienia”
Bonifacy VIII - Bulla "Unam sanctam" (1302)
"Wiara nakazuje nam wierzyć i mieć to przekonanie i my też tak wierzymy mocno i szczerze wyznajemy, że jest jeden święty Kościół Katolicki, i to apostolski, poza którym nie ma ani zbawienia, ani grzechów odpuszczenia". Taka jest nauka prawdy katolickiej, od której nikt nie może zboczyć bez utraty zbawienia.
(Sobór Florencki, dekret dla Jakobitów, 4. II 1441)
Święty Kościół Rzymski mocno wierzy, wyznaje i głosi, że nikt, kto nie jest w Kościele katolickim, nie tylko poganie, ale i żydzi, albo heretycy i schizmatycy, nie mogą dostąpić żywota wiecznego; lecz pójdą w ogień wieczny, który zgotowany jest diabłu i aniołom jego, (Mt 25:41), jeżeli przed końcem życia nie będą przyłączeni do niego (Kościoła)... Nikt też, choćby nie wiedzieć jakie dawał jałmużny, a nawet przelał krew dla Imienia Chrystusowego, nie może być zbawiony, jeżeli nie wytrwa w łonie i jedności rzymskiego Kościoła katolickiego.
Innocenty III. List Eius exemplo.
Musimy raz jeszcze przypomnieć i odrzucić bardzo wielki błąd, ku któremu zwrócili się w sposób pożałowania godny niektórzy katolicy: opinię, jakoby istoty ludzkie żyjące w błędach i obce wobec prawdziwej wiary mogły osiągnąć życie wieczne. Jest to ze wszech miar sprzeczne z katolicką doktryną.
Pius XI. Encyklika Mortalium Animos.
...urządzają, zjazdy, zebrania i odczyty z nieprzeciętnym udziałem słuchaczy i zapraszają na nie dla omówienia tej sprawy wszystkich, bez różnicy, pogan wszystkich odcieni, jak i chrześcijan, ba, nawet tych, którzy - niestety - odpadli od Chrystusa, lub też uporczywie przeciwstawiają się Jego Boskiej naturze i posłannictwu. Katolicy nie mogą żadnym paktowaniem pochwalić takich usiłowań, ponieważ one polegają na błędnym zapatrywaniu, że wszystkie religie są mniej lub więcej dobre i chwalebne, o ile, że one w równy sposób, chociaż w różnej formie, ujawniają i wyrażają nasz przyrodzony zmysł, który nas pociąga do Boga i do wiernego uznania Jego panowania. Wyznawcy tej idei nie tylko są w błędzie i łudzą się, lecz odstępują również od prawdziwej wiary, wypaczając jej pojęcie i wpadając krok po kroku w naturalizm i ateizm. Z tego jasno wynika, że od religii przez Boga nam objawionej, odstępuje zupełnie ten, ktokolwiek podobne idee i usiłowania popiera.
...ani Stolica Apostolska nie może uczestniczyć w ich zjazdach, ani też wolno wiernym zabierać głosu lub wspomagać podobne poczynania. Gdyby to uczynili, przywiązaliby wagę do fałszywej religii chrześcijańskiej, różniącej się całkowicie od jedynego Kościoła Chrystusa. (Protestanci) Czyż możemy pozwolić na to - a byłoby to, rzeczą niesłuszną i niesprawiedliwą, by prawda, a mianowicie prawda przez Boga objawiona, stała się przedmiotem układów?
--------
Jasną rzeczą więc jest, Czcigodni Bracia, dlaczego Stolica Apostolska swym wiernym nigdy nie pozwalała, by brali udział w zjazdach niekatolickich. Pracy nad jednością chrześcijan nie wolno popierać inaczej, jak tylko działaniem w tym duchu, by odszczepieńcy powrócili na łono jedynego, prawdziwego Kościoła Chrystusowego, od którego kiedyś, niestety, odpadli. (Protestanci i Prawosławie)
Powtarzamy, by powrócili do jednego Kościoła Chrystusa, który jest wszystkim widomy i po wsze czasy, z woli Swego Założyciela, pozostanie takim, jakim go On dla zbawienia wszystkich ludzi ustanowił. Mistyczna Oblubienica Chrystusa przez całe wieki pozostała bez zmazy i nigdy też zmazy doznać nie może.
-----------------------
Skoro to mistyczne ciało Chrystusa, Kościół, jedno jest, spojone i złączone jak ciało fizyczne, bardzo niedorzecznym człowiekiem okazałby się ten, kto by chciał twierdzić, że ciało mistyczne Chrystusa może się składać z odrębnych, od siebie oddzielonych członków.
Kościół Chrystusowy - jak wynika - jest jeden!
Wiara katolicka ma to do siebie, że nie można do niej ani niczego dodać, ani niczego odjąć: albo się ją zachowuje całą, albo całą odrzuca
- Sobór Florencki, Sobór Trydencki - Benedykt XV, encyklika Ab beatissimi 1.11.1914
-----------
Sobór Watykański, Konstytucja Pastor aeternuso nieomylności Biskupa Rzymskiego w nauczaniu wiary:
My przeto, trzymając się wiernie podania, otrzymanego na samym początku wiary chrześcijańskiej, na chwałę Boga Zbawiciela naszego, dla wywyższenia religii katolickiej i dla zbawienia ludów chrześcijańskich, za zgodą świętego Soboru, nauczamy i orzekamy, że jest artykułem wiary od Boga objawionym, iż Biskup Rzymski, gdy przemawia ex cathedra, to jest gdy w spełnieniu urzędu pasterza i nauczyciela wszystkich chrześcijan mocą swej powagi apostolskiej określa jakąś naukę o wierze lub obyczajach, którą winien przyjąć cały Kościół, dzięki pomocy Bożej, obiecanej mu w świętym Piotrze, cieszy się tą nieomylnością, w którą Boski Odkupiciel raczył wyposażyć Kościół swój w określaniu nauki wiary lub obyczajów; i dlatego też tego rodzaju określenia Biskupa Rzymskiego ze siebie, a nie za zgodą Kościoła, są nieodwołalne. Jeżeliby zaś kto, nie daj Boże, odważył się sprzeciwić temu Naszemu orzeczeniu, niechaj będzie wyklęty.
Kościół rzymski nigdy nie pobłądził i po wszystkie czasy, wedle świadectwa Pisma świetego, w żaden błąd nie popadnie.
No to umiłowani Bracia - do nauk, czytać natchnione Duchem "słowo boże"....

===

Cytat 
piotr.
 kwiecień 10 2006 22:12   
Forum

No i co?
Walnąłeś kilka niechlubnych kart z historii Krk (nawet wszytskiego nie czytałem, bo to juz nudne jest) na stół i co dalej, pytam się?
Człowieku, walisz głową w mur! Nie przebijesz go. Zrozum wreszcie.

P.S. Batmana już skończyłeś czytać? Ok. to teraz weź sobie X-mena albo Mange.

===

Profil   Email 
 Cytat 
 kwiecień 10 2006 22:39   

piotr

No i co?
Walnąłeś kilka niechlubnych kart z historii Krk (nawet wszytskiego nie czytałem, bo to juz nudne jest) na stół i co dalej, pytam się?
Człowieku, walisz głową w mur! Nie przebijesz go. Zrozum wreszcie.

Nudne? Nie moja to "tfurczość". Nie nazwę Cie ignorantem i świętobliwym pyszałkiem - bo ateiści mają naogół chrześcijański dar wyrozumiałości i tolerancji. Nawet nie czytałeś. To jak chcesz dyskutować? Jakie Kościół święty, rzymski miał "niechlubne karty" - powiadasz? Toż to świętokradztwo i herezja. Kościół nigdy nie błądził i nie zbłądzi - nie mówiąc już o pomyłkach. Widzisz Czcigodny - na tym polega i w tym tkwi ta świętobliwa obłuda i hipokryzja.
Problem niestety w tym, że kompleksy dewiantów lubią się przeradzać we frustracje. Frustracje tychże dewiantów w obsesje. Obsesje zaś w homilie i dogmaty.
Nie czytaj już brewiarza ani katechizmu.
Na początek polecam ksiązkę teologa Helen ELLERBE CIEMNA STRONA HISTORII CHRZEŚCIJAŃSTA - to ci się coś pojaśni, a może nawet poznasz prawdę ktora Cie wyzwoli.

===

Cytat 
Andrzej
 kwiecień 10 2006 23:07   
Forum

Quote by Gwardian: Na początek polecam ksiązkę teologa Helen ELLERBE CIEMNA STRONA HISTORII CHRZEŚCIJAŃSTA - to ci się coś pojaśni, a może nawet poznasz prawdę ktora Cie wyzwoli.

teologa?
Gwardian daj sobie spokój z tanią (5,80 zł) propagandą
Dan Brown jest zaś według ciebie historykiem Kościoła?

===

Cytat 
piotr.
 kwiecień 10 2006 23:16   
Forum

Quote by Gwardian:
To jak chcesz dyskutować?

Póki co to jesteś jedynym na tym forum, który twierdzi, że ktoś chce z tobą wogóle dyskutować.

Zupełnie nie rozumiesz istoty nieomylności i świętości Kościoła.

Wykrzykuj dalej utarte slogany, potrzącaj krzyżykiem który dzierżysz w dłoni, a w razie czego nie zapomnij, że masz jeszcze rogi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: CardinalemW.
 kwiecień 10 2006 23:50   

Quote by maxurd: Gwardianie... Malo wiesz o chrzescijanstwie. Malo wiesz o chrzescijanach. Swoje teorie opierasz na krytyce KK i jego struktury. Argumentem przeciwko Chrzescijanstwo jest to, ze kiedys ktos kto sie powolywal na cos cos tam zrobil... To nigdy nie bylo, nie jest i nie bedzie chrzescijanstwo. Tak samo jak pewne radio nie jest chrzescijanskie (chociaz moze jest katolickie) tak samo Ci co piesnia chwalaca Boga na ustach zabijali muzulmanow tez chrzescijanami nie byli. Chrzescijanstwo jest tam gdzie pojawia sie milosc wieksza niz ludzkie mozliwosci kochania innych. Chrzescijanstwo zaczyna sie w zaciszu mojego pokoju na kolanach przed Bogiem. Nie ma tam miejsca na dyskusje o teologii i paradoksach logiki. Jestem ja i moj Jezus.

Mozesz oczywiscie probowac opisac Boga za pomoca ograniczonego umyslu swojego (Ktorego jestesmy wszyscy zakladnikami) nic Ci to jednak nie da. Nie mozesz opisac bytu logika, ktora do tego opisu sie nie nadaje. Bog to sprawa duchowa i takie sprawy rozsadza sie duchowo. Inna rzeczywistosc i inne prawa. Bog na nasze umysly polozyl pewne zapory nie do przejscia. Nie pytaj mnie dlaczego, bo niewiem. Wiem, ze ten swiat jest jednak stworzony dobrze, bo ufam. Ufam, ze moj Bog, ktory jest taki a nie inny zrobil to wszystko w sposob jaki to nazywa w swoim slowie. Dobry i piekny. Nie wierzysz? Fajnie. Nie musisz. Nie jestes mi potrzebny, do zycia z Bogiem. Tak samo nie jest mi potrzebny drugi kolega, ktory opowiada nam tu o kosmitach... Do zycia z Bogiem w ogole nie potrzebuje jakiegokolwiek innego czlowieka. Moj Bog bedzie przy mnie takze na bezludnej wyspie i bedzie rownie realny jak dzis. Nie wytwor schorowanej wyobrazni, ale Bog, ktory leczy, wspiera i zaopatruje...
Takiego go znam i takiego go przedstawiam swiatu. Nie karykature z dykty do powieszenia w pokoju, ale Boga zywego. Dzis nie przekonasz mnie swoimi madrymi wywodami o tym, czy Bog moze stworzyc kamien, ktorego nie moglby podniesc. Jak juz pisalem. Zamkniety jestes w logice, ktorej Tworca jest Bog, ktory moze wszystko. Takze moze Cie nauczyc dlaczego bez sensu jest takie stawianie pytan. Piszac takie rzeczy marnujesz tylko swoj czas.

Drogi Alex.... Masz bardzo skomplikowany nick wiec ciezko mi go w calosci przytaczac... Zachowujesz sie niczym Urlich von Switon i niczym on szukal wszedzie zydow Ty szukasz kosmitow. On szukal spisku swiatowej rady jakiejs, Tobie po nocach sni sie kontakt z pozaziemska istota, ktora da Ci wiecznosc... Ludzisz sie czyms co nie przyjdzie. Mam jedna prosbe. jezeli za 5 lat sie nic nie stanie, poszukaj jakiegos cichego miejsca i poszukaj Boga prawdziwego. Nie takiego o jakim uslyszysz od kogos, ale prawdziwego. Modl sie do niego, zeby Ci sie objawil i uleczyl Twoje serce. Zeby Ci powiedzial kim jest. Wiem, ze On na Ciebie bedzie czekal ...

Dopada mnie jakas melancholia kiedy mysle o takich sprawach... Smieszny temat a mi chce sie plakac...

Wielebny, tak spostrzegawczy i na wszelkie odmiennosci oraz odstępstwa od normy czuły maxurd dziwnie nie zauważa, że Gwardian nie walczy z Chrześcijaństwem (bo katolicyzm z chrześcijaństwem ma tyle wspólnego, co koń z koniakiem a rum z rumakiem, co kredyt hipoteczny z kredytem hipotetycznym lub - jak powiada mój znajomy wikary(!)- tyle co organizm onanisty z onanizmem organisty), ale walczy o dobre imię i poprawny, zgodny z Ewangelią image Chrześcijaństwa, w trybach katolickiego imperium zła zmielonego, skompilowanego z cepeliowsko-pogańskimi dodatkami i w konsekwencji owego pasztetowania przerobionego na coś, co to, jak w powiedzeniu - ni to pies, ni wydra, podobne do świdra...

===

Cytat 
Gość forum: CardinalemW.
 kwiecień 11 2006 00:14   

Piotr napisał:

---------------------
Skąd to wywiodłeś? Z Ewangelii? A może z praktyki życia codziennego,ot choćby naszego, tu i teraz?
------------------------------------
---------------------------------
....chciałoby się do raju, a tu grzechy nie daju...
--------------------------------
--------------------
płonne nadzieje...Sprawiedliwej nigdy, a niesprawiedliwej zawsze... bylem w Watykanie, mam foty wszystkich imion O. "śfientych" wykutych w marmurze - uważasz, że oni, ci najwięksi intryganci, konkwistadorzy, podżegacze-podpalcze świata i milionów stosów, też dostali swoją sprawiedliwą zapłatę?
-------------------------
--------------------------
ja też nie - a to widomy stygmat, ze wszystkie one jednego Diabła mają za ojca, i o jeden i ten sam kant d.... je potłuc.
--------------------------------------
-----------------------------
...a nie czasem po to, by skłócić ojca z synem a córkę z matką, a synową ze swiekrą jej? nie przyszedł przypadkiem, aby dać miecz i podziały, czyli patrz wyzej??
-----------------------------
4. Chcesz świata idealnego? - nawróc sie, uwierz i wyznaj, pojednaj sie z Bogiem, a bedziesz taki świat oglądać.
-------------------
....jaki? ten, który rozdzialem przyniesionym w miejsce pojednania miał być stygmatyzowany? Warto choćby splunąć na taki świat, gdzie ma być ein folk (owczarnia), ein Furer (pasterz), ein wszechobecny i wszechogarniajacy ludzki ród, religijny parch toczący mózgownice ? Skąd my to znamy?

[Cytat za: maxurd]

===

Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 11 2006 00:21   
Forum Moderator
Moderator

Quote by CardinalemW.:
Wielebny, tak spostrzegawczy i na wszelkie odmiennosci oraz odstępstwa od normy czuły maxurd dziwnie nie zauważa, że Gwardian nie walczy z Chrześcijaństwem (bo katolicyzm z chrześcijaństwem ma tyle wspólnego, co koń z koniakiem a rum z rumakiem, co kredyt hipoteczny z kredytem hipotetycznym lub - jak powiada mój znajomy wikary(!)- tyle co organizm onanisty z onanizmem organisty)

1. Walczy z chrzescijnastwem i myli katolicyzm z chrzescijanstwem. Robi dwie rzeczy, ktorych wielebny nie lubi za bardzo

2. kon z koniakiem etc... Spadlem z fotela

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,44 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty