Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Wywiad
 |  Wersja do druku
Erving
 kwiecień 14 2006 21:24  (Czytany 2598 razy)  
Forum

Status: offline

Witajcie
Mam do Was prośbę. Mianowicie dostaliśmy w szkole pracę do zrobienia, która polega na przeprowadzeniu wywiadu z osobą z innej kutury/religii/wyznania. Mamy dowiedzieć się jak najwięcej o tych kulturach, prównać z chrześcijaństwem. Żadnych więcej wskazówek nie mamy. Ja mam zamiar przeprowadzić ten wywiad z ewangelikiem (jest to znajomy rodziny, więc poprostu jest mi najłatwiej). Tylko właśnie mam problem z wymyśleniem jakiś pytań, bądź zagadnień do omówienia. I tu właśnie chciałabym, żebyście o ile możecie, pomogli mi w tym... O co można pytać i wogóle? Tak żeby było to jak najciekawsze...
Pierwszym moim pomysłem na ogólny temat był: "Ewangelik to też chrześcijanin". Ale nic nie potrafię zrobić... Byłabym wdzięczna za pomoc

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 14 2006 21:41   
Forum

no to ciekaw jestem reakcji ewangelików

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Erving
 kwiecień 14 2006 21:44   
Forum

Znaczy co? Czy jest coś złego w przeprowadzaniu wywiadu? Czy z tematem wymyślonym przeze mnie coś nie tak? Poprostu chciałabymn, żeby to było ciekawe... Nie wiem Może źle, że pytam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 kwiecień 14 2006 21:54   
Forum

Dobrze, że pytasz.
Ewangelikiem nie jestem, ale jakiegokolwiek wyznania bym nie była, to jednak wolałabym, żebyś przeredagowała temat. Bo brzmi trochę jak "kobieta też człowiek"... Ale to tylko takie moje stylistyczne uwagi.
Może po prostu zacznij wywiad od tego, że chcesz żeby aby znajomy opowiedział Ci o swoim wyznaniu, to, co go najbardziej cieszy lub z czego jest dumny...

Poza tym pamiętaj, że masz całkowite prawo nawet niczego nie wiedzieć o ewangelikach. :-) To on Ci ma opowiedzieć o sobie.

Czujesz się pozytywnie sprowokowana?...

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Erving
 kwiecień 14 2006 21:57   
Forum

Temat właśnie jest jak najbardziej roboczy. Ogólnie chodziło mi bardziej o to, żeby podkreślić fakt, że spora część katolików uważa, że tylko oni to najlepsi, najprawdziwsi i wogóle naj chrześcijanie... Ale może i rzeczywiście coś trzeba z tym zrobić

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 14 2006 22:13   
Forum

Quote by Erving: dostaliśmy w szkole pracę do zrobienia, która polega na przeprowadzeniu wywiadu z osobą z innej kutury/religii/wyznania. Mamy dowiedzieć się jak najwięcej o tych kulturach, prównać z chrześcijaństwem.

- z jakiego przedmiotu jest to praca?
- trochę niezręcznie zabrzmiało "porównać z chrześcijaństwem" w przypadku ewangelika. Zrozumiałbym gdyby chodziło o "porównać z katolicyzmem" ewangelicyzm.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Matija
 kwiecień 14 2006 22:38   
Forum

Ewangelik też czlowiek!

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 kwiecień 14 2006 22:47   
Forum

Augsburski czy reformowany ?

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 15 2006 15:15   
Forum Moderator
Moderator

Ludzie... Kto wyprowadzi chlopaka z bledu i mu napisze, ze ewangelik to tez chrzescijanin dostanie lizaka

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Erving
 kwiecień 16 2006 00:25   
Forum

Po I:
Jestem dziewczyną...
A po II:
Jestem jak najbardziej świadoma tego, że ewangelik jest chrześcijaninem. W pierwszym poście zrobiłam błąd, ponieważ patrzyłam na temat, który dostaliśmy, a tam było tylko o innych religiach i było napisane o porównaniu z chrześcijaństwem (wystarczyło dalej przeczytać posta, żeby się zorientować...).

Eh... Ja myślałam, że na tym forum ludzie nie są złośliwi, żeby nie powiedzieć chamscy... Ale niestety "Trochę" się przeliczyłam...
Przepraszam, że zaśmieciłam Wasze wspaniałe forum moimi wypowiedziami... Możecie być pewni, że daliście mi do zrozumienia, że mam tego nigdy więcej nie robić, za żadne skarby świata...
Przepraszam i papa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 16 2006 08:53   
Forum

erving, czy inna religia nie oznacza cos innego niz chrzescijanstwo? np. islam, hinduizm?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 16 2006 11:00   
Forum Moderator
Moderator

1. Bardzo przepraszam, ale nick taki meski
2. Nie ma powodu by sie obrazac.
3. Tu na forum znajdziesz ludzi wielu wyznan i napewno uda Ci sie zrobic fajny wywiad

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,15 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty