Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Wywoływanie duchów
 |  Wersja do druku
matejanka
 maj 14 2006 11:28   
Forum

Status: offline

Halo Marku, a kto to według Ciebie są demony? pozdrawiam matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marek
 maj 14 2006 21:04   
Forum

Zbuntowani aniołowie. Szatan i jemu podobni.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 14 2006 21:19   
Forum

I co z nimi będzie?

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Marek
 maj 14 2006 21:31   
Forum

Nie mi to sądzić definitywnie, jednak śmiem przypuszczać (nigdy nie interesowałem się losem demonów, bardziej zajmuje mnie mój własny), że zostaną na wieczność strącone do piekieł. Po prostu odrzuciły Boga i same skazały się na wieczne potępienie. Tak przypuszczam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yustyna
 maj 14 2006 21:34   
Forum

Przyda się Wasza modlitwa.... dzięki

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 14 2006 22:17   
Forum

Quote by kacerz_Marek:
Nie mi to sądzić definitywnie, jednak śmiem przypuszczać (nigdy nie interesowałem się losem demonów, bardziej zajmuje mnie mój własny), że zostaną na wieczność strącone do piekieł. Po prostu odrzuciły Boga i same skazały się na wieczne potępienie. Tak przypuszczam.
To znaczy że nigdy tak naprawde nad tym się nie zastanawiałeś.
Dam Ci przykład: Jezeli kogoś nie znamy i usłyszymy że zrobił coś okropnego to pierwszym odruchem jest zemsta. Czy nie zauważyłes że ludzie reagują najczęściej... ja bym go obdarł ze skóry i żeby jeszcze go powykręcało... reagujemy szlachetnym oburzeniem na wykroczenia innych lecz nieznanych nam osób. Sprawa wygląda inaczej gdy jest to ktoś bliski lub znajomy, wówczas znajdujemy dla niego okoliczności łagodzące i pragniemy pomóc mu uwazając że zrobił głupotę i tak naprawde to może był w tym momencie nie całkiem przy zmysłach. I jak sądzisz czy upadłe Anioły były Bogu obojętnymi istotami i dlaczego nie miałyby one dostać szansy, tylko do końca świata pełnić rolę diabłów i sprowadzać ludzi na złą drogę, aby na końcu zostać stracone. Przecież wszystko co Bóg stworzył było dobre i On jako wszystkowiedzący z góry wiedział ze część z do życia powołanych przez Niego istot wybierze bunt. Ale czy sądzisz ze w tym momencie przestały być one Jego stworzeniami i nie mają w Jego Planie Zbawienia swojego miejsca. Przecież Bóg jest najbardziej wrażliwy na cierpienie ze wszystkich istniejących bytów, czego dał dowód decydując sie przyjąć ludzkie ciało aby pomóc zagubionemu człowiekowi. Dlaczego jeszcze ciągle pokutuje obraz bezdusznego Boga sędziego, który rozdziela kary i nagrody, podczas gdy On jest pokorny wobec swojego stworzenia i za swoje dzieci pozwolił sie ukrzyżować i znióśł wszystkie obelgi wybaczając swoim katom. Bóg jest nieskończenie miłosierny to my jesteśmy bezduszni i mamy kamienne serca, chociaż się łudzę ze powoli się one kruszą.

===

Cytat 
sługa
 wrzesień 12 2006 21:03   
Forum

Matejanka twoim zdaniem Bestia, Fałszywy Prorok i wąż starodawny będą mieć dla siebie miejsce w niebie??? To po co ta cała szopka z byciem dobrym lub złym jak i tak w końcu wszyscy trafimy w to samo miejsce?Jestem pewien że lucyfer nie na darmo nas oskarżał przed Bogiem. Ja nigdy nie wywoływałem duchów, prawde mówiąc nawet bym się bał ale pewnego razu leżąc sobie zobaczyłem u mnie w pokoju starszą Panią Bardzo próbowłem wstać ale jakby mnie cos sparaliżowało, nie mogłem nic powiedziec i po chwili wszystko się skończyło. Moim zdaniem przynajmniej niektóre dusze chodzą po ziemi choć nie wiem dalczego.

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 12 2006 22:20   
Forum

Owszem chodzą po ziemi i czasami można je zobaczyć. Są tego liczne świadectwa. Są to najczęściej zagubione dusze, przywiązane do miejsc w których żyły i nie potrafiące odejść dalej. To co Cię spotkało, zdarzało się równiez innym ludziom, a opisane przez Ciebie okoliczności są dość typowe. Jezeli chodzi o "szopkę" z byciem dobrym, to nie do końca jest tak jak myślisz, gdyz każdy kto wchodzi na drogę zbawienia musi zdobywać na tej drodze zasługi i odbywać za swoje przewinienia pokutę. To co Apokalipsa nazywa Bestią nie jest żywą istotą tylko naszymi namiętnościami, naszymi grzechami i one zostaną zniszczone. Cała Apokalipsa pełna jest symboli, których nie należy brać dosłownie. pozdrawiam Cie matejanka

===

Cytat 
piotr.
 wrzesień 13 2006 12:21   
Forum

Matejanka twoim zdaniem Bestia, Fałszywy Prorok i wąż starodawny będą mieć dla siebie miejsce w niebie??? To po co ta cała szopka z byciem dobrym lub złym jak i tak w końcu wszyscy trafimy w to samo miejsce?

Bo matejanka to "niestandardowa chrzescijanka"

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 listopad 11 2006 01:47   
Forum

ale pewnego razu leżąc sobie zobaczyłem u mnie w pokoju starszą Panią Bardzo próbowłem wstać ale jakby mnie cos sparaliżowało, nie mogłem nic powiedziec i po chwili wszystko się skończyło.

To co Cię spotkało, zdarzało się równiez innym ludziom, a opisane przez Ciebie okoliczności są dość typowe.

Nie żebym nie wierzył w życie po śmierci... Wierzę we wszystko, czego naucza Kościół Święty - ale owszem, te objawy są typowe. Dla katalepsji. Zasadniczo przejawia się ona po prostu w paraliżu, ale czasem dochodzą do tego halucynacje. Twoja, Sługo, relacja, nad czym ubolewam, dowodem na życie po życiu nie jest...

A co sądzicie o EVP/ITC? Szczególnie interesuje mnie zdanie naszych forumowych ateistów z aspiracjami sensu stricte naukowymi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 listopad 11 2006 18:22   
Forum

Czy zabawa w wywoływanie duchów jest grzechem u Chrześcijan? to zależy od kontekstu/sposobu/ducha.. ale ogólnie Tak i jest to obrzydliwością w Oczach BOGA..{/Pwt18,10-12/}

dawid1976: "..Duchow wywolac nie mozna, bo zmarli nie zyja, dopiero w dniu ostatecznym martwi zostana skrzeszeni.."
Jak byś powiedział "nie powinno się" to bym się zgodził.. bo praktycznie rzecz biorąc to można..

piotr.: "..moim zdaniem mozna wywolac ducha, ale nie ducha osoby zmarłej.."
ducha osoby zmarłej też można wywołać tylko że powstaje tu kilka problemów.. tak jak mówisz przeważnie przychodzi nie ten którego wzywano.. no i jeszcze samo przywołanie może doprowadzić ducha do furii która na obu może się źle odbić..
I odradzam przywoływanie zmarłych ludzi.. zwłaszcza dla tego że mamy ograniczony dostęp do danych > "gdzie oni są" / "po której stronie"..
Ktoś nie doświadczony lub nieprzygotowany może ucierpieć.. a śmierć fizyczna nie jest wcale dużym cierpieniem..

Bartek.D: "..Wywoływujac duchy zryamy społecznosć z Bogiem, wtedy szatan atakuje w zmorzną siłą.."
Nie mogę się zgodzić z stwierdzeniem "zrywamy" bo to zależy od tego w jakim celu tym się zajmujemy.. i z jakimi "duchami"..

Odnośnie [duch zmarłych/demon/upadły anioł/../] to bez znaczenia o tyle że wszystkie te określenia w tym kontekście dotyczą istot duchowych > nie cielesnych..

piotr.: "..Duch zmarłej osoby bez przyzwolenia Boga nic nie może zrobić - ani się ukazać, ani tym bardziej kogoś skrzywdzić. Nie może chodzić gdzie mu się żywnie podoba.."
na ten świat mogą oddziaływać wszyscy.. ale ten świat nie jest jeszcze jedynie polem walki
W związku z tym co napisałeś czy uważasz że na każde opętanie "zły duch" ma zezwolenie Boga? czy może jedynie Bóg nie ogranicza aż tak wolności "upadłych"?..
Poco zezwalać na nękanie nas? skoro moglibyśmy startować i rozwijać się ku Bogu zachęcani do dobra i nie znający zła..
Czy Bóg zezwala/pozwala na każde morderstwo? czy jedynie nie ogranicza wolności danej istoty?..

"..Bestia, Fałszywy Prorok i wąż starodawny będą mieć dla siebie miejsce w niebie???.."
w obecnej "formie ducha" nie ale i trafiając do nieba (patrząc po ziemsku) powiedzmy za 6 lat będziemy innymi istotami o ile będziemy się rozwijać i przemieniać/doskonalić w duchu..
"upadli" też mogą się rozwijać i nie są i nie byli nieomylni sami z siebie, oraz mnie posiadali pełnego poznania.. ale ich sprawą ostatecznie będziemy mogli zająć się na końcu..

[/Ef6,12/ Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.]

===

Dopóki walczysz, jesteś niezwyciężony /1P3,9/Ef6,12/

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 14 2006 12:48   
Forum

wywoływanie duchów jest możliwe ( to działa - sam kiedyś sprawdzałem ) ale nie wiesz z kim sie kontaktujesz i w związku z tym się narażasz!

Piotr
na jakiej podstawie piszesz, ze dusze po śmierci ciała traca wolną wolę i są ograniczane, kontrolowane i "więzione" przez Boga.
ja w Biblii ani w nauczaniu KRK nic takiego nie znalazłem

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Adam Falkowski
 listopad 14 2006 18:24   
Forum

Wywoływanie duchów jest grzechem przeciwko Bogu gdyż poprzez ten czyn zaprzeczamy sami sobie swojej chrześcijańskiej wiary.
Wielu ludzi tworzy także różne mity o duchach, twierdząc, że udało im się nawiązać kontakt ze światem zmarłych...Nie dajmy się prowokować przez szatana...
Boże chroń nas od zguby !!!

===

Adam Falkowski

Profil   Email 
 Cytat 
karolina
 listopad 30 2006 00:19   
Forum

W biblii jest wiele wzmianek o tym ze czarownictwo, wrózbiarstwo i wywoływanie duchów nie podoba sie Bogu. Porównuje to do cudzołóstwa, a to jest dość czytelna metafora.dltego odpadają horoskopy . To wszystko to zniekształcone dary ducha świętego: dar poznania i proroctwa, Bóg może nam przecież objawić przyszłość jeśli tak będzie chciał. Wywoływanie duchów jest nieudaną próba zapanowania czlowieka nad siłami, które są od niego inteligentniejsze,Diabeł tylko czeka na takich dellikwentów, zeby ich potem zmieszać z blotem. niestety znam to z wlasnego doświadczenia.pragnienie poznania rzeczywistości ponadnaturalnej jest w czlowieku bardzo silne, a jeśli odrzuci się Boga to co pozostaje Na szczęście nie ma takiego grzechu i upodlenia z którego niemógłby mnie podnieść pozdrawiam

===

"Smutek mój odmieniles w taniec, moje łzy odmieniles w śmiech"

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 listopad 30 2006 08:36   
Forum

Zgadzam się ogólnie z Tadżcharti. Nie mniej jednak w sprawie duchów należy wziąć pod uwagę duchowy rozwój zarówno tych w ciałach jak i poza ciałami. To, czego Bóg, dla naszego dobra i bezpieczeństwa zabraniał w starym Pierwszym Czasie-w którym ani ta, ani ta druga strona nie były do tego przygotowane- niekoniecznie musi obowiązywać w Drugim i Trzecim. Za czasów Jezusa otrzymaliśmy od Niego wiele dowodów na bezpieczne kontakty z "duchami" bo czymże innym było przemienienie Jezusa na górze Tabor, gdzie Jezus duchowo spotyka się z Mojżeszem i Eliaszem. A przecież mamy naśladować Mistrza. Poza tym Jezus często przepędzał obce duchy wykorzystujące ciała żyjących i to samo nakazywał uczniom, aby czynili w Jego imieniu. W połowie dziewiętnastego wieku nastąpiła wielka eksplozja spirytyzmu, czyli kontaktów ze zmarłymi. Na ten temat istnieje liczna literatura i tak jak wiele z tych kontaktów było zwykłym oszustwem i naciąganiem ludzi, tak też wiele nosiło silne znamiona prawdy. Było to otwarcie przez Boga niewidzialnej bramy pomiędzy naszym materialnym światem, a światem duchowym. To otwarcie miało na celu przybliżenie duchowości, ludzkości ślepej na sprawy ducha, i dostarczenie jej tą drogą szeregu nauk, które co prawda nie zostaną przez wszyskich przyjęte i uznane ale pomimo tego, zdobędą swoje miejsce wśród ludzkiego myślenia. I tak też się stało, dzisiaj chyba już nie istnieje możliwośc aby spirytyzm zniknął z powierzchni ziemi. Te pierwsze kontakty-na początku odbywały się z powodu ludzkiego materializmu- poprzez mediatorów lub przyrządy. Lecz tak naprawdę najbezpieczniejszy sposób i dozwolony przez Ojca komunikacji ze światem duchowym możemy czynić poprzez naszego ducha. To znaczy poprzez modlitwę i medytację, a będą to osiągali tylko ci o odpowiednim stopniu przygotowania a przez to nie będzie to niebezpieczne. Tak więc nie trzeba wszystkiego potępiać, gdyż Biblia w ST to potępia, gdyż czasy się zmieniają a my w nich.Pozdrawiam wszystkich

===

Cytat 
Tadzcharti
 listopad 30 2006 16:23   
Forum

Do.. +Adam Falkowski..

"..Wywoływanie duchów jest grzechem przeciwko Bogu gdyż poprzez ten czyn zaprzeczamy sami sobie swojej chrześcijańskiej wiary.."
jak już mówiłem to zależy (statystycznie można by się z Tobą zgodzić.. ale nie wszyscy działają tak samo..) przyjrzyj się egzorcyzmom.. jest to wywołanie wydarcie "ducha" z kogoś.. {to że wydaje się być "blisko" jest bez znaczenia}
"zaprzeczenie wiary"? sam sobie mam zaprzeczać że wierzę w to co robię lub nie? to bez sensu.. chyba że chodzi Ci o odniesienie np.; do kościoła rzymskiego.. to tu "prawie" masz raję (ale prawie robi dużą różnicę.. bo to zależy jak/czym/kim/dlaczego tym się zajmujesz.. i może być w pełni zgodne z ty kościołem..)

Do.. +kalla..

"..Wywoływanie duchów jest nieudaną próba.." czemu odrazy nieudaną..

"..a jeśli odrzuci się Boga to co pozostaje.." [nie musisz/ nie powinno] się odrzucać Boga zwłaszcza gdy chce się zajmować istotami "czysto" duchowymi..

Do.. +matejanka..

"..Bóg, dla naszego dobra i bezpieczeństwa zabraniał.." można tak się tym zajmować by nie "naruszać" tego co w "pismach"..
To że do kogoś mówisz nie oznacza od razu że z nim rozmawiasz..
To że ktoś do Ciebie mówi nie oznacza od razu że z nim rozmawiasz..
To że mówicie oboje/naraz do siebie nawzajem nie oznacza od razu że rozmawiacie..

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 listopad 30 2006 17:42   
Forum

Prawdę powiedziawszy to duchy same często się wywołują i stają na naszej drodze. Jak już raz pisałam jest to częścią Boskiego Planu przekonania nas o istnieniu Duchowego Świata. Pozdrowienia

===

Cytat 
piotr.
 listopad 30 2006 17:56   
Forum

Piotr
na jakiej podstawie piszesz, ze dusze po śmierci ciała traca wolną wolę i są ograniczane, kontrolowane i "więzione" przez Boga.
ja w Biblii ani w nauczaniu KRK nic takiego nie znalazłem

To do mnie?
Gdzie ja coś takiego napisałem, bo już nie pamiętam...

Może źle mnie zrozumiałeś?

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 listopad 30 2006 18:23   
Forum

W związku z tym co napisałeś czy uważasz że na każde opętanie "zły duch" ma zezwolenie Boga?

Tak, myślę że każde opętanie dzieje się z dopustu Bożego. Bez Jego zgody nie ma mowy o opętaniu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Patryk
 listopad 30 2006 21:30   
Forum

Widze, że nie tylko ja mam problemy z rozróżnieniem grzechu od czynu. Kiedyś gdy spytałem się duchownego, czy jest grzechem, odpowiedział mi, że grzechem jest wszystko, co oddala nas od Boga . A wg mnie przy kontakcie z istotami duchowymi bardzo często zapominamy o Bogu. Chociaż nie wiem, jak to jest, jeżeli ktoś mocno wierzy (modli się do kościoła uczęszcza często) i próbuje takich rzeczey.

A przy okazji: wydaje mi się że spirytyzm ma b. wiele związanego z ezoteryką, która jet grzechem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 listopad 30 2006 22:11   
Forum

Tak, wywoływanie duchów nie tylko jest grzechem, ale jest też niebezpieczne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 listopad 30 2006 22:41   
Forum

Do.. +piotr...

"..Tak, wywoływanie duchów nie tylko jest grzechem, ale jest też niebezpieczne.."

Odnośnie: "jest grzechem" > może być grzechem.. zależy jakie są twoje intencje/techniki/co/poco wywołujesz.. możesz "w(y)zywać"{nie mówię obrażać..} "szefa tych na dole" a nawet ich wszystkich na raz.. i nie popełnić wykroczenia przeciw Bogu..

Co do: "niebezpieczne" i to bardzo {nie dość że jest olbrzymie niebezpieczeństwo popełnienia grzechu..} to jeszcze jeśli zaczniemy a nie będziemy umieli skończyć.. możemy stać się narzędziem dla tych "z dołu".. a to gorsze niż śmierć cielesna czy kalectwo..

dlatego: Odradzam wszystkim zajmowanie się takimi rzeczami!!!!!!!..

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 listopad 30 2006 23:12   
Forum

Ponieważ to co jest tajemnicze zawsze wzbudza naszą ciekawość, to wielką popularnością cieszą horoskopy, senniki, wahadełka, bioenergioterapia, wróżenie z kart i właśnie wywoływanie duchów.
Czasami zaczyna się od żartów, ale gdy ktoś przepowie ci datę twojej śmierci, przestaje być śmiesznie.
Dobrze byłoby wiedzieć z kim ma się do czynienia , bo nie jest to takie zabawne i niewinne, jakby się wydawało.
Zgodnie z logiką po drugiej stronie muszą stać realni informatorzy.
Bardzo często bioenergoterapeuci i wróżbici (takiego określenia używa się także w mediach) mówią o swoim "dobrym duchu", który ich prowadzi i ochrania.
Ale zdarza się, że ten duch nie zachowuje się wcale tak dobrze.
Po dłuższym kontakcie, gdy człowiek jest już złapany w sidła, taki ktoś niespodziewanie może przedstawić się jako bóg piekła, albo demoniczny Legion.
O ile parapsychologia może wyjaśnić zjawisko telekinezy czy telepatii ludzką mocą, to przy przy materializacji, lewitacji, bilokacji, prekognicji, nawiedzeniach o takie wyjaśnienie jest trudniej.
Dlatego każdy kto chce zabierać się do takich rzeczy powinien zadać sobie pytanie kto może być po tej drugiej stronie, kto wie o niektórych rzeczach przyszłych, kim mogą być zjawy i osoby zmarłe. Bo to nie jest jakaś bezosobowa energia.
A ich charakter można rozpoznać przyglądając się ludziom, którzy są pod ich wpływem..
Chociaż początki mogą być różne, niektórzy traktują to jako rozrywkę, innym dostarczają emocji/adrenaliny. Niektórzy na początku doznają poprawy samopoczucia.
Pismo Święte mówi wyraźnie:
"Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiedznie i czary.
Nikt,kto by uprawiał zaklęcia, p y t a ł d u c h ó w i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni." Powtórzonego Prawa 18,10.

Zakaz ten, jak wszystkie przykazania Boże ma chronić człowieka od z ł e g o , a przy każdej próbie wywoływania duchów pojawiają się wyłącznie moce demoniczne.

Duch Święty nie jest jedyna mocą duchową działającą w świecie.
Jezus toczył walkę z tym, którego nazwał kłamcą i ojcem każdego kłamstwa i ostrzegal przed fałszywymi cudami i prorokami:
"Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda... (Mt.24,24).

Dla osób, które szukają wrażeń i doświadczeń duchowych szatan ma wiele propozycji: hipnozę, medytacje, narkotyki, wróżbiarstwo, spirytyzm. Mają one jeden cel: pozbawić człowieka kontroli nad jego umysłem, aż do całkowitej utraty wolnej woli.
Wiadomo, że ktoś taki staje się łatwym łupem dla mocy, które w ten sposób uzależniają go od siebie.
A ceną jaką płaci się za takie "doświadczenia duchowe" jest zniewolenie człowieka złem (nałogi, perwersje, choroby psychiczne). W przypadkach ostatecznych szatan całkowicie potrafi zawładnąć daną osobą. Biblia nazywa to opętaniem.
Osoby z mojego otoczenia zajmujące się spirytyzmem, niewinnie wyglądającym na początku przypłaciły to ciężkimi depresjami, włącznie z pobytami na oddziałach psychiatrycznych.

"Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia,
ponieważ grzech jest bezprawiem.
Wiecie, że On się objawił po to,
aby zgładzić grzechy,
w Nim zaś nie ma grzechu.
Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy,
żaden zaś z tych, którzy grzeszą,
nie widział Go ani Go nie poznał.
Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu;
kto postępuje sprawiedliwie,
jest sprawiedliwy,
tak jak On jest sprawiedliwy.
Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła,
ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku.
Syn Boży objawił się po to,
aby zniszczyć dzieła diabła.
Każdy, kto narodził się z Boga,
nie grzeszy,
gdyż trwa w nim nasienie Boże;
taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga."
1J 3,8

===

Profil   Email 
 Cytat 
Patryk
 grudzień 01 2006 16:27   
Forum

Quote by kobieta: Ponieważ to co jest tajemnicze zawsze wzbudza naszą ciekawość, to wielką popularnością cieszą horoskopy, senniki, wahadełka, bioenergioterapia, wróżenie z kart i właśnie wywoływanie duchów.
Czasami zaczyna się od żartów, ale gdy ktoś przepowie ci datę twojej śmierci, przestaje być śmiesznie.
Dobrze byłoby wiedzieć z kim ma się do czynienia , bo nie jest to takie zabawne i niewinne, jakby się wydawało.
Zgodnie z logiką po drugiej stronie muszą stać realni informatorzy.
Bardzo często bioenergoterapeuci i wróżbici (takiego określenia używa się także w mediach) mówią o swoim "dobrym duchu", który ich prowadzi i ochrania.
Ale zdarza się, że ten duch nie zachowuje się wcale tak dobrze.
Po dłuższym kontakcie, gdy człowiek jest już złapany w sidła, taki ktoś niespodziewanie może przedstawić się jako bóg piekła, albo demoniczny Legion.
O ile parapsychologia może wyjaśnić zjawisko telekinezy czy telepatii ludzką mocą, to przy przy materializacji, lewitacji, bilokacji, prekognicji, nawiedzeniach o takie wyjaśnienie jest trudniej.
Dlatego każdy kto chce zabierać się do takich rzeczy powinien zadać sobie pytanie kto może być po tej drugiej stronie, kto wie o niektórych rzeczach przyszłych, kim mogą być zjawy i osoby zmarłe. Bo to nie jest jakaś bezosobowa energia.
A ich charakter można rozpoznać przyglądając się ludziom, którzy są pod ich wpływem..
Chociaż początki mogą być różne, niektórzy traktują to jako rozrywkę, innym dostarczają emocji/adrenaliny. Niektórzy na początku doznają poprawy samopoczucia.
Pismo Święte mówi wyraźnie:
"Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiedznie i czary.
Nikt,kto by uprawiał zaklęcia, p y t a ł d u c h ó w i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni." Powtórzonego Prawa 18,10.

Zakaz ten, jak wszystkie przykazania Boże ma chronić człowieka od z ł e g o , a przy każdej próbie wywoływania duchów pojawiają się wyłącznie moce demoniczne.

Duch Święty nie jest jedyna mocą duchową działającą w świecie.
Jezus toczył walkę z tym, którego nazwał kłamcą i ojcem każdego kłamstwa i ostrzegal przed fałszywymi cudami i prorokami:
"Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda... (Mt.24,24).

Dla osób, które szukają wrażeń i doświadczeń duchowych szatan ma wiele propozycji: hipnozę, medytacje, narkotyki, wróżbiarstwo, spirytyzm. Mają one jeden cel: pozbawić człowieka kontroli nad jego umysłem, aż do całkowitej utraty wolnej woli.
Wiadomo, że ktoś taki staje się łatwym łupem dla mocy, które w ten sposób uzależniają go od siebie.
A ceną jaką płaci się za takie "doświadczenia duchowe" jest zniewolenie człowieka złem (nałogi, perwersje, choroby psychiczne). W przypadkach ostatecznych szatan całkowicie potrafi zawładnąć daną osobą. Biblia nazywa to opętaniem.
Osoby z mojego otoczenia zajmujące się spirytyzmem, niewinnie wyglądającym na początku przypłaciły to ciężkimi depresjami, włącznie z pobytami na oddziałach psychiatrycznych.

Zgadzam się z tym w pełni (przyznam się, że nawet jedno słowo musiałem w Wikipedii sprawdzić )

do Tadzcharti

Sorki, ale ja bym się bał wyzywać (w innym słowa znaczeniu). Ledwo sobie teraz radzę, a co dopiero jakby diabeł się wsciekł

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 grudzień 01 2006 18:13   
Forum

Ja bym powiedziała za Tadźcharti, że odradzam zajmowania się tymi rzeczami, jeżeli nie mamy pojęcia o duchowym świecie. Jest to równie niebezpieczne jak wędrowanie ciemnymi ulicami nieznajomego krajui liczenie że spotkamy tylko dobrych ludzi. Lecz jeżeli nie z ciekawości ale z pragnienia zbliżenia się do duchowego świata, który i tak jest wokół nas i tylko nasza duchowa ślepota i materilizm powoduje, że go nie widzimy, tak więc jeżeli mamy czyste serce i czyste pragnienia możemy w modlitwie wzywać naszych bliskich zmarłych i w duchu się z nimi łączyć i rozmawiać. Już niedługo duch człowieka osiągnie taki poziom rozwoju, że będzie to potrafił i zniknie ta sztuczna postawiona przez nas granica dzieląca inkarnowane dusze od bliźnich w duchowości, granica dzieląca świat materialny od Duchowego. pozdrawiam

===

Cytat 
Tadzcharti
 grudzień 01 2006 22:21   
Forum

Do.. +kobieta..

"..Zakaz ten, jak wszystkie przykazania Boże ma chronić człowieka od z ł e g o , a przy każdej próbie wywoływania duchów pojawiają się wyłącznie moce demoniczne.."
Nie wyłącznie.. bo przecież Świętego Ducha możesz przyzywać.. i z Nim "rozmawiać"..
Poza tym popieram to co napisała matejanka.. +"..w modlitwie wzywać naszych bliskich zmarłych.." to jedna z bezpieczniejszych metod.. {choć i tu zdarzają się problemy..}

{do tego np.: kościół rzymski zachęca do modlitw za pośrednictwem świętych.. i przyzywania ich wstawiennictwa.. może nie jest to zupełnie to samo.. ale i tych można pytać o radę.. choć zawsze właściwsze/bezpieczniejsze/korzystniejsze jest zwrócenie się bezpośrednio do } Boga {..}

Do.. +wampirek195..

"..Sorki, ale ja bym się bał wyzywać (w innym słowa znaczeniu). Ledwo sobie teraz radzę, a co dopiero jakby diabeł się wsciekł.."
To módl się za nich.. i za siebie.. wtedy naprawdę się wściekają ale i zarazem oddalają od Ciebie +Ty zyskujesz dodatkowo swoistą "ochronę" przed nimi..
A jak byś wyzwał i modlił się to .. są wściekli i blisko.. "ochrona" dalej jest ale i są ich "pazurki" wtedy mamy "jazdę bez trzymanki"..
Nie polecam takich praktyk niedoświadczonym kierowcą {właściwie to nikomu..}

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 grudzień 02 2006 00:37   
Forum

Odnośnie: "jest grzechem" > może być grzechem.. zależy jakie są twoje intencje/techniki/co/poco wywołujesz.. możesz "w(y)zywać"{nie mówię obrażać..} "szefa tych na dole" a nawet ich wszystkich na raz.. i nie popełnić wykroczenia przeciw Bogu..

Chyba nie bardzo rozumiem.
Każde przywołanie ducha do tego świata jest grzechem.
O ile mi wiadomo Bóg się brzydzi takimi praktykami.
O takie przyzywanie/przywoływanie mi chodzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 grudzień 02 2006 01:36   
Forum

Cytat:
"Nie wyłącznie.. bo przecież Świętego Ducha możesz przyzywać.. i z Nim "rozmawiać".. "

Rozumiem, że to żart

Cytat:
"{do tego np.: kościół rzymski zachęca do modlitw za pośrednictwem świętych.. i przyzywania ich wstawiennictwa.. może nie jest to zupełnie to samo.. ale i tych można pytać o radę.. "

No widzisz, sam zauważyłeś, że to nie mieści się w kategorii - "wywoływanie duchów" i nie ma nic wspólnego ze spirytyzmem.
Jest to łączność zupełnie innego rodzaju.

Kościół Katolicki ujmuje to tak:
"Podziwiając świętych, równocześnie oddajemy cześć Bogu, ponieważ wszyscy oni są Jego dziełem. Kult świętych wyraża naszą miłość do nich i podziw dla Boga — ich Stwórcy i Zbawiciela.".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 grudzień 02 2006 08:49   
Forum

Do.. +piotr...

"..Każde przywołanie ducha do tego świata jest grzechem.."
{czemu od razu do "świata".. można również tylko do siebie..}
Nie jest grzechem jeśli: nie szukamy w tym korzyści, żadnych informacji {bo można by było nas zwieść}, ani własnej: sławy, potęgi; A wszystko co robimy.. robimy na chwałę Jedynego Pana i Boga.. dla ochrony przed "upadłymi" dla siebie lub/i innych..{ograniczając możliwości działania tych "na dole"..} oraz dla "umożliwienia" "podniesienia" się temu co "upadło".. +niewolno zachęcać do tych praktyk bo mogą być niebezpieczne..

I jak już wcześniej pisałem o zmarłych ludziach {gdy niewiadomo czy to święci..} to:
     //ducha osoby zmarłej też można wywołać tylko że powstaje tu kilka problemów.. tak jak mówisz przeważnie przychodzi nie ten którego wzywano.. no i jeszcze samo przywołanie może doprowadzić ducha do furii która na obu może się źle odbić..
     I odradzam przywoływanie zmarłych ludzi.. zwłaszcza dla tego że mamy ograniczony dostęp do danych > "gdzie oni są" / "po której stronie"..
///

===

Profil   Email 
 Cytat 
Patryk
 grudzień 02 2006 15:44   
Forum

Do Tadzcharti
Tylko nie rozumiem 2 rzeczy.
1. Czy w

Quote by Tadzcharti:
To módl się za nich.. i za siebie..

chodzi ci o tego na dole.
2. Jeżeli tak, to jaki sens w modlitwie za niego, skoro już wyrok jest na niego wydany (a może to po prostu błąd w moim rozumowaniu) ??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,66 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości