Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Wywoływanie duchów
 |  Wersja do druku
piotr.
 grudzień 02 2006 16:45   
Forum

Status: offline

{czemu od razu do "świata".. można również tylko do siebie..}
Nie jest grzechem jeśli: nie szukamy w tym korzyści, żadnych informacji {bo można by było nas zwieść}, ani własnej: sławy, potęgi; A wszystko co robimy.. robimy na chwałę Jedynego Pana i Boga.. dla ochrony przed "upadłymi" dla siebie lub/i innych..{ograniczając możliwości działania tych "na dole"..} oraz dla "umożliwienia" "podniesienia" się temu co "upadło".. +niewolno zachęcać do tych praktyk bo mogą być niebezpieczne..

naprawdę nie potrafię Cię jak na razie zrozumieć.
Przywoływanie duchów do tego świata- wyraziłem się jasno przecież. To powiedz mi, dlaczego miałbym przywoływać ducha jeśli nie dla własnej korzyści? Po co wywołuje się duchy? Żeby im powiedzieć : Siema!?!

A zresztą nieważne...

"Jeżeli jakiś mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągną śmierć na siebie" (Kpł 20,27)

I koniec kropka.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 grudzień 03 2006 00:52   
Forum

"..Przywoływanie duchów do tego świata.."
Jeśli któryś z "przyzwanych"/"wyzwanych" {ale nie obrażanych..} nie oddziałuje w żaden sposób w tym świecie (nie jest w nim obecny.. to w odniesieniu do innych istot "tego świata" "przyzwanie"/"wyzwanie" go było by błędem..).. ale jeśli jest on już "aktywny"/"obecny" w tym świecie to.. poniżej w skrócie napiszę jak można podejść do całej sprawy..

"..dlaczego miałbym przywoływać ducha jeśli nie dla własnej korzyści?.."
A może dla jego duchowej korzyści.. lub dla korzyści poszczególnych ludzi > dla ich ochrony..

np.: jeśli chodzi o zajmowanie się "upadłymi" bo to mnie "jedynie" interesuje.. możemy ograniczyć im "pole"/"zasięg"/"siłę" ich oddziaływania na innych.. czasem nawet całkowicie.. a dodatkowo możemy oddziaływać bezpośrednio na nich.. {co może być "ostatecznie" "korzystne" dla obu stron..}

[/Kpł20,27/] tylko nie zapominajmy o tekście poprzedzającym ten.. i o kontekście.. {nakazach/zakazach/wytycznych dla ludzi..} zgadzam się z tekstem.. tak samo jak z tekstami mówiącymi o nakazach dla ciała.. tylko nie patrzmy na wszystko ślepo.. po przejściu {po fizycznej śmierci > "wrócimy" w "przestrzeń czysto duchową"..} i nie przestajemy "działać"/"być aktywnymi" a ktoś może powiedzieć że wtedy część "praw"/"zasad" już nas nie dotyczy bo jesteśmy istotami duchowymi.. tak.. ale..
Nie zapominajmy że przecież już teraz jesteśmy istotami duchowymi i możemy toczyć "walki" w "przestrzeni" ducha na chwałą Boga i [ku zbudowaniu / lub ochronie] innych istot..

Jak już mówiłem odradzam wszystkim zajmowanie się tymi sprawami.. bo są bardzo niebezpieczne!..
ale..
Dopóki walczysz, jesteś niezwyciężony / [/1P3,9/ Nie oddawajcie złym za złe ani złorzeczeniem za złorzeczenie! Przeciwnie zaś, błogosławcie! Do tego bowiem jesteście powołani, abyście odziedziczyli błogosławieństwo.] / [/Ef6,12/ Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.] /

===

Dopóki walczysz, jesteś niezwyciężony /1P3,9/Ef6,12/

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 grudzień 04 2006 13:34   
Forum

Piotrze

Dusze osób zmarłych nie mogą chodzić gdzie chcą. Łk 16:19 mówi o tym wyraźnie. Dlatego sądzę, że można przywołać jedynie złe duchy/istoty demoniczne czy jak je nazwać, które się podają za ducha zmarłego. Posyłać ducha może jedynie sam Bóg, który ma nad wszystkimi duszami władzę. Takie moje zdanie na ten interesujący temat...

Nie zgadzam się bo Łk 16:19 nic nie mówi(nie zabrania) o kontaktak z Ziemią/nami tylko między "światem duchowym dla sprawiedliwych" i tym drugim dla niesprawiedliwych.

Tadzcharti chce powiedzieć (i nie wiem czemu tego nie rozumiesz), że możemy "przywoływać"/wzywać /kontaktować się również z dobrymi istotami ze świata duchowego.
po co?
"ku pomocy" - anioł stróż/pomocnik, święci, Duch św., Chrystus, a nawet bliscy zmarli - jeśli mamy co do nich pewność, że są w "swiatłości" i nie szybko po śmierci!!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eviva
 grudzień 04 2006 15:23   
Forum

Dezerter

ku pomocy" - anioł stróż/pomocnik, święci, Duch św., Chrystus, a nawet bliscy zmarli - jeśli mamy co do nich pewność, że są w "swiatłości" i nie szybko po śmierci!!
Wg mnie w takiej kolejności powińniśmy korzystać z duchów "ku pomocy":

1.DUCH BOŻY {BÓG,DUCH ŚWIĘTY,KRÓLESTWO BOŻE,OJCIEC},DUCH CHRYSTUSOWY {CHRYSTUS,SŁOWO BOŻE,SŁOWO,SYN,DUCH PRAWDY ,OSOBISTY ZBAWICIEL},dlatego,że jako DUCHY,są w każdym z nas.

2.Anioł stróż,bo jest zawsze obok nas.

Mając takie najważniejsze duchy "do pomocy",z reszty duchów powińniśmy zrezygnować.Czy zwracanie się do nich o pomoc,jest wywoływaniem duchów? Ciekawe,co na to powie też Tadżcharti?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 grudzień 04 2006 23:17   
Forum

Do.. +eviva..

"..Ciekawe,co na to powie też Tadżcharti?.."
eh.. co do kolejności to:

ad.1 Dobrze że to wszystko w jednym punkcie bo jest to nierozerwalne.. ale poprzestał bym Na Ojcu Sunie i Duchu jako Jedności..
ad.2 Ten zawsze nas wspiera czy tego chcemy czy nie i dobrze bo często "nie wiemy" czego chcemy lub czego powinniśmy chcieć..
ad.3 Wszystkie Istoty Niebieskie oddane Bogu {+ męczennicy i święci..}

Osobiście nie zamierzam zawracać głowy Dobrym Duchom.. bo wiedzą co mają robić, kiedy i jak nas wspierać.. czasem się do nich zwracam ale sporadycznie.. już niedługo się spotkamy więc poco teraz "tracić" czas..
a tym "na dole" jeśli choć troszkę uda się pomieszać w planach "zawracając "głowy"" to wyjdzie to wszystkim na dobre

Do.. +Dezerter..

"..Tadzcharti chce powiedzieć (i nie wiem czemu tego nie rozumiesz), że możemy "przywoływać"/wzywać /kontaktować się również z dobrymi istotami ze świata duchowego. po co? "ku pomocy".." to też ale jak mówiłem wyżej osobiście wolę starcia z tymi "na dole" {choć oto ciężko }.. ale/bo z "czasem" mogą im się "zęby wykruszyć".. i to właśnie dla ochrony innych.. poza tym tam "na dole" trzeba będzie kiedyś posprzątać.. więc dobrze jest się ciągle uczyć/doskonalić..

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 grudzień 05 2006 00:04   
Forum

To chyba jakaś paranoja.
Autorowi tematu chodziło o bawienie się w seanse spirytystyczne przyzywając w ten sposób duchy.
Nie wciskajcie mi tu teraz wielkich filozofii o tym, że można też kontaktować się z dobrym duchem. Weź sobie urządź jeden z drugim seansik i wywołaj sobie św Piotra czy jeszcze innego świętego. Takie praktyki są zabronione przez Pismo jasno nie zależnie kogo byś w ten sposób przywoływał. Chodzi tu o wywoływanie duchów w sensie seansów, jeszcze raz powtarzam. O to chodziło autorowi.
Mieszacie za dużo w tym kotle.

Dezerter - proszę mi wykazać, że każda duszyczka może sobie chadzać gdzie chce i kiedy chce i przy tym robić co chce.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 grudzień 05 2006 11:58   
Forum

Quote by Tadzcharti: osobiście wolę starcia z tymi "na dole" {choć oto ciężko }

Ty to masz problemy...

Zgoda Piotrze co do tematu, ale
duchy pochodzą ze świata duchowego i należy pamiętać (i my tylko przypominamy), że nie jest on tylko "pełen ciemności". jest też druga i to większa część "duchy jasności"
to tyle w sprawie paranoji

Dezerter - proszę mi wykazać, że każda duszyczka może sobie chadzać gdzie chce i kiedy chce i przy tym robić co chce.

Tu na ziemi posiadamy wolną wolę więc tym bardziej po śmierci gdy będziemy "nagrodzeni" tą wolną wolę zachowamy - to chyba oczywiste!
Ale w świecie duchowym również obowiązują pewne prawa/ograniczenia, które dobrowolnie przyjmujemy.
Jednak trudności w kontaktowaniu się ze światem duchowym nie wynikają z ograniczej po tamtej stronie lecz z naszej ludzkiej ograniczonej percepcji zmysłowej.
Ogromna większość ludzi ma percepcje świata duchowego na poziomie zerowym.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
piotr.
 grudzień 05 2006 13:57   
Forum

No właśnie, pewne ograniczenia które obowiązują.
O to właśnie chodzi i m.in. o tym jest mowa we fragmencie Ewangelii Łukasza, którą wcześniej podawałem.
Nikt nie twierdzi, że świat duchowy składa się tylko ze złych duchów. Chodzi mi o to, że nie ma znaczenia jakiego ducha wywołujesz podczas seansu - czy to dobrego czy złego. To tak i tak grzech.

Wiem o co Ci chodzi z tym duchowym kontaktem ze zmarłymi.
Ja też w niego wierzę i wiem, że to możliwe.
Ale to już zupełnie inny temat. W tym chodziło o coś zgoła innego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 grudzień 05 2006 22:17   
Forum

Do.. +piotr..

"..Nikt nie twierdzi, że świat duchowy składa się tylko ze złych duchów. Chodzi mi o to, że nie ma znaczenia jakiego ducha wywołujesz podczas seansu - czy to dobrego czy złego. To tak i tak grzech.."
A czym jest seans?.. znasz może dokładną definicję co może być uznane za "zły" seans.. a co seansem nie jest.. jeśli się modlisz i np.: wzywasz wstawiennictwa Archanioła Michała to wzywasz go.. do konkretnego działania w konkretnym świecie {On jest istotą Duchową więc i będzie działał w "sferze ducha" i nie powiedział bym że to grzech..}
Możesz powiedzieć że to inny rodzaj "przyzwania" bo nie chodzi tu o to by "fizycznie" zamanifestował swoją obecność.. a czy musi chodzić o fizyczną manifestacje.. sądzę że każdemu kto szuka czegoś w "seansach" wystarczyło by to do czego może mieć dostęp w duchu..
Owszem jest różnica pomiędzy przyzywaniem istoty która posiadała fizyczny organizm a tą która nigdy takiego nie miała.. o tym mówiłem wcześniej..

A teraz przypomnij sobie egzorcyzmy.. tam masz bezpośredni kontakt na "połączonych płaszczyznach" {"duchowej/fizycznej"} i zwracasz się {wzywasz} bezpośrednio daną istotą by coś tam zrobiła {np.: odeszła} czy egzorcysta popełnia grzech.. w tym działaniu?
Możesz powiedzieć że to nie egzorcysta "przyzwał" a teraz jedynie "wygania".. {ale nie dość że podczas wyganiania go "wzywa"/zwraca się do niego/} to przecież na "zwykłym" "seansie przyzywania duchów" jeśli przyjdzie inny to przecież nie ten był wzywany..

Dlaczego piszę o Aniołach i egzorcyzmach a nie jedynie o "duchach zmarłych" bo nie zapominajmy że "po przejściu" nie wiele będziemy różnić się od aniołów.. a możemy trafić {góra/dół/..(..)../}..
więc i "zmarli ludzie" mogą podobnie jak Anioły lub anioły działać.. {np.: gdybym był po drugiej stronie ("tam na dole") to podważył bym przywództwo samego lucyferka.. i albo byłbym uznany za równego jemu ("adoptował" by mnie na swe "dziecię") albo musiał by opuścić swój "tron" a ja często oddziaływałbym na ten "świat" {dopóki by się nie opamiętał} > oczywiście mam zamiar zawsze byś z tymi "na górze" i być wiernym (choćby "najmniejszym") sługą} Najwyższego

Mówię o tym jedynie by ślepo nie oddzielać świata fizycznego z świata duchowego.. {w którym przecież z innymi istotami duchowymi będziemy mieli kontakt.. i czy to ma być grzechem..? a czy teraz nie jesteśmy istotami duchowymi?.. pozostaje jedynie kwestia jak korzystamy z tego kim jesteśmy.. i jak służymy..} Jedynemu Bogu..

===

Profil   Email 
 Cytat 
Sizar
 grudzień 05 2006 22:21   
Forum

Polecam artykuł na ten temat:
www.podprad.knp.lublin.pl/archiwum-2.php?idg=325&tyt=KONTROWERSJE
Wywoływanie%20DUCHÓW

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 grudzień 05 2006 23:44   
Forum

A czym jest seans?.. znasz może dokładną definicję co może być uznane za "zły" seans.. a co seansem nie jest.. jeśli się modlisz i np.: wzywasz wstawiennictwa Archanioła Michała Wink to wzywasz go.. do konkretnego działania w konkretnym świecie {On jest istotą Duchową więc i będzie działał w "sferze ducha" i nie powiedział bym że to grzech..}

Błagam Cię, bądźmy poważni, czy muszę odpowiadać na pytanie co to jest seans spirytystyczny, co to jest wywoływanie duchów i czym to się różni od modlitwy wstawienniczej?
Przeczytaj raz jeszcze pierwszy post autora tego tematu, i zastanów się o co mu chodziło.

===

Profil   Email 
 Cytat 
karolina
 grudzień 06 2006 00:18   
Forum

witajcie,
przepraszam ze całej dyskusji nie przeczytałam, ale strasznie się rozbudowala.
Chciałabym odpowiedzieć na to co było do mnie pisane,
Biblia zawsze czy w czasie starego czy nowego testamentu czy w jakim kolwiek innym jeszcze czasie zabrania i potepia kontakty z duchami=demonami, tak jest w chrześcijaństwie, można sobie uważać inaczej tylko co wtedy z naszym chrześcijaństwem , co do tego że próby diabła aby dorównać Bogu są zawsze nieudane nie mam wątpliwości, ludzkie próby dorównania mu tak samo niestety.od wiezy babel począwszy po operacje plastyczne.
Polecam 12 rozdział 2 lub 1 listu do koryntian(teraz wylecialo mi z glowy ktory to
Co do Ducha św to jak najbardziej kontakty z nim sa w chrześcijaństwie wskazane, pożądane i wspaniałe ,
pozdrawiam i życze owocnych duchowych poszukiwań pa!

===

"Smutek mój odmieniles w taniec, moje łzy odmieniles w śmiech"

Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 grudzień 06 2006 01:53   
Forum

Do.. +Sizar..

Odnośnie podanego przez Ciebie artykułu: to nawet ogólnie nie mogę się z nim zgodzić..
{i jest tego zbyt wiele by teraz/naraz o tym pisać..}

Do.. +piotr...

Co do: "..Przeczytaj raz jeszcze pierwszy post autora tego tematu, i zastanów się o co mu chodziło.."
A ja odpowiedziałem odpowiedziałem tak:
: Czy zabawa w wywoływanie duchów jest grzechem u Chrześcijan? > to zależy od kontekstu/sposobu/ducha.. ale ogólnie Tak i jest to obrzydliwością w Oczach BOGA..{/Pwt18,10-12/}
: Nie jest grzechem jeśli: nie szukamy w tym korzyści, żadnych informacji {bo można by było nas zwieść}, ani własnej: sławy, potęgi; A wszystko co robimy.. robimy na chwałę Jedynego Pana i Boga.. dla ochrony przed "upadłymi" dla siebie lub/i innych..{ograniczając możliwości działania tych "na dole"..} oraz dla "umożliwienia" "podniesienia" się temu co "upadło".. +niewolno zachęcać do tych praktyk bo mogą być niebezpieczne..
: Jak już mówiłem odradzam wszystkim zajmowanie się tymi sprawami.. bo są bardzo niebezpieczne!..

Odnośnie: "..czy muszę odpowiadać na pytanie co to jest seans spirytystyczny, co to jest wywoływanie duchów i czym to się różni od modlitwy wstawienniczej?.."
Jeśli wezwiesz "upadłego" {a to jest "wywoływanie"} który jest/działa w "tym świecie" możesz go odciągnąć od tych którym przeszkadzał.. i w ten sposób możesz chronić innych {nie szukając dla siebie kożyści i bez rozmów.. oczywiście on może udeżyć w "przyzywającego" z wielką siłą (i nie koniecznie sam) ale to inna sprawa..}

Zerknij jeszcze na:
[/2Mch3,24/ Jeszcze razem ze swoją strażą był on obok skarbca, kiedy Władający duchami i każdą potęgą dokonał wielkiego objawienia, do tego stopnia, że wszyscy, którzy odważyli się tam przyjść, uderzeni mocą Bożą padali bezsilni i strwożeni.]
[/Hbr1,14/ Czyż nie są oni wszyscy duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie?]
[/Mt10,1/ Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości.]
[/1J4,1/ Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.]
[/1Kor12,10/ innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków.]
Wiem że można to różnie interpretować.. {dlatego ich nie komentuje a jedynie przypominam..}
Ale np.: Apokalipsa mówi o walce między innymi z "duchami".. czy wówczas nadal "niewolno" mi będzie walczyć z nimi? {przecież czas nie ma "takiego" znaczenia dla "istot duchowych"}

===

Profil   Email 
 Cytat 
Patryk
 grudzień 24 2006 14:03   
Forum

Teraz ja. Ostatnio znalazłem na pewnej stronie coś takiego:

Zagrożenia duchowe:

...Praktyki spirytystyczne, wywoływanie duchów, wirujący talerzyk, nekromancja (wywoływanie zmarłych), udział w seansach spirytystycznych (dusze czyśćcowe albo z nieba nie przyjdą, dusze z piekła tym bardziej nie wypuszczą, więc mamy odwiedziny szatana), tabliczkaOui-ja, metoda Silvy, Sita Learning System, hipnoza (mają podłoże spirytystyczne), ubanda, candomble (element capoeira) przywoływanie duchów, rzekomych opiekunów, podróże astralne, channeling (kanałowanie) i inne praktyki mające na celu kontaktować z bytami astralnymi, duchowymi przewodnikami, jakimiś aniołami (a w rzeczywistości z tymi złymi) itd.

Czyli co z tego wynika??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,15 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty