Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy rozpoznał(a)byś Boga?
 |  Wersja do druku
LuTom
 kwiecień 25 2006 21:01  (Czytany 5994 razy)  
Forum

Status: offline

Witam!
Zastanawiałem się ostatnio nad tym. Czy gdyby gdzieś na kuli ziemskiej objawił się Zbawiciel, czy rozpoznalibyśmy Go? Czy w dzisiejszych czasach KTOKOLWIEK by uwierzył, że rozmawia z Bogiem, który zstąpił na ziemię? Czy nie byłoby czasami tak, że jakieś kolejne komisje kazałyby sobie pokazać jakiś cud np. wskszeszenie zmarłego. A nawet gdyby On to zrobił, czy nie uznano by Go za nowego Hudiniego czy innego sztukmistrza, albo co jeszcze gorsze za wysłannika szatana? A może gdyby znów zaczął nauczać uważano by Go za bluźniercę, może za chorego psychicznie? Mam wrażenie, że dzisiejsze czasy nie różnią się tak bardzo od tych sprzed 2000 lat. Wtedy też bardzo wielu nie uwierzyło ! Możliwe nawet, że przez to, że świat jest dzisiaj taki nowoczesny, wieść o objawieniu ukazałaby się natychmiast prawie na całym świecie i z całego świata wielu przypuściłoby atak na Niego. A może się myle,,,,,,

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 25 2006 21:33   
Forum

Jeżeli sam pytasz to Ci odpowiem, nawet nie wiesz ile masz racji, gdyż Chrystus już powrócił na ziemię i tylko niewielu Go rozpoznało. Historia z Betlejem powtórzyła się, powrócił w czasie i w miejscu w którym się Go niespodziewano. Obecnie wiedza o tym zatacza coraz szersze kręgi i być może Twoje pytanie jest wynikiem swoistej intuicji. Chcesz siebie sprawdzić czy Go rozpoznasz? Historia Jego Powrotu opisana jest już w wielu językach, hiszpańskim, abgielskim, francuskim, niemieckim i ostatnio również polskim podaje Ci link www.trzecitestament.com. matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Paweł
 kwiecień 25 2006 23:49   
Forum

Matejanka -> Gdyby przyszedł powtórnie, to byłby już koniec świata. Czytajże uważniej Biblię.
LuTom -> Bardzo celna refleksja. Jezus w swoich czasach sprawił wiele cudów, ale wielu mu nie dowierzało. A ja tak się kiedyś zastanawiałem, dlaczego Bóg wybrał akurat I wiek n.e.? Jakie czynniki mogły na to wpłynąć?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zabulenka
 kwiecień 26 2006 03:30   
Forum

Kiedy znowu przyjdzie Zbawiciel to ciekawi mi kto ustapi Mu swoj tron. Czy kadra rabinow, czy Arcybiskup z Canterbury, czy Papiez, czy inne glowy kosciolow. Kto pierwszy powie "Ty jestes Zbawicielem, usiadz na moim miejscu". Tak naprawde to mysle ze nikt!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 26 2006 08:49   
Forum

Quote by Zabulenka: Kiedy znowu przyjdzie Zbawiciel to ciekawi mi kto ustapi Mu swoj tron. Czy kadra rabinow, czy Arcybiskup z Canterbury, czy Papiez, czy inne glowy kosciolow. Kto pierwszy powie "Ty jestes Zbawicielem, usiadz na moim miejscu". Tak naprawde to mysle ze nikt!

zabulenka, bez urazy, ale czasem jakas glupote palniesz!

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 26 2006 08:59   
Forum

Quote by pawvic: Matejanka -> Gdyby przyszedł powtórnie, to byłby już koniec świata. Czytajże uważniej Biblię.
LuTom -> Bardzo celna refleksja. Jezus w swoich czasach sprawił wiele cudów, ale wielu mu nie dowierzało. A ja tak się kiedyś zastanawiałem, dlaczego Bóg wybrał akurat I wiek n.e.? Jakie czynniki mogły na to wpłynąć?

No tak, przypomnij sobie co mówili uczeni w Piśmie i faryzeusze o Jezusie. Zareagowali tak samo jak Ty, to co oni sobie wyobrazali na temat Mesjasza nie odpowiadało ich wyobrazeniom o Mesjaszu i ich interpretacji Pisma Świętego. Według Ciebie nie mógł przyjść bo nie ma końca świata, no to się rozejrzyj czy nie ma? Kto Ci powiedział że koniec świata będzie trwał jeden dzień? Czy nie czytałes w inym miejscu w Biblii, jak Bóg mówi, że to co dla was tysiąc lat,dla Mnie jest jak jeden dzień? Poza tym koniec świata nie jest końcem życia na ziemi tylko końcem tego egoistycznego, materialistycznego stylu życia, końcem tego rodzaju świata. Lecz aby świat się zmienił musi porzedtem nastąpić jego oczyszczenie i to właśnie dzieje sie na naszych oczach. Rozpoznawaj znaki czasu. Przepowiednie są nie po to dawane aby współcześni mogli w stu procentach przewidzieć przyszłość tylko po to,aby gdy sie spełniają,zdarzenia mogły być rozpoznawane przez tych, którzy sie modlą i czuwają. A na pytanie dlaczego Chrystus wybrał właśnie pierwszy wiek znajdziesz odpowiedź w Trzecim Testamencie, a jest ona taka, że Bóg czekał aż ludzkość osiagnie odpowiedni etap rozwoju na którym pomimo trudności będzie w stanie przyjąć ziarno Nauki Mistrza, tak samo jak czekał na kolejny etap naszego rozwoju aby ogłosić trzecie Boskie Objawienie, którym jest Trzeci Testament przeznaczony na czasy ostateczne. Jeżeli ktoś zada sobie trudu i przebada znaki zapowiadające przyjście Chrystusa i te które poprzedziły wydarzenia w Meksyku to nie będzie mógł zaprzeczyć że wszystko to co zostało zapowiedziane spełniło się co joty. Trzeba tylko uważnie czytać wszystko to co dotyczy ponownego przyjścia Chrystusa na świat,jak również Stary Testament a Prawda oświeci każdego ludzkiego ducha. Jeżeli chcesz możemy na ten temat szerzej porozmawiać, gdyż od dwóch lat zajmuję sie tym i ogarnia mnie coraz większa pokora gdy staję przed Mądrością Boga. matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
ptok
 kwiecień 26 2006 10:04   
Forum

Ale ta strona jest jeszcze w budowie...

===

Do dwóch słów "miłość i miłosierdzie" można sprowadzić całe credo chrześcijańskie. Matka Teresa z Kalkuty

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 26 2006 10:46   
Forum

Ta strona jest w budowie, gdyż musi nastąpić dokładna korekta Świętych Pism natomiast tekst jest już przetłumaczony w całości. Dobrze jest jak ktoś zna kóryś z języków obcych takich jak hiszpański, niemiecki, angielski lub francuski, to wówczas moze porównać z polskim tłumaczeniem i ewentualnie pomóc w korekcie. pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
Matija
 kwiecień 26 2006 10:52   
Forum

koniec jest bliski...wewnętrzenie coś mi mówi, ze jeszcze za mojego życia, nastąpi koniec swiata, albo przynajmniej pierwsza jego faza.
Choć świadom jestem, ze wiele osób tak już myślało w średniowieczu i wcześniej...
Ponadto, przepowiednie sw. Malachiasza, tak mnie nastawiły.
Dlaego nie zamierzam zmarnować tego czasu

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 26 2006 12:43   
Forum Moderator
Moderator

Matejanka oczywiscie wie swoje, ale i ja wiem troszke...

Marka 13:6 Wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest, i wielu zwiodą.

Co do przyjscia Boga... Czy bym go poznal... Oczywiscie, ze tak, bo owce znaja glos Pasterza i ida za nim... Jezeli jestem gotowy, na jego przyjscie z ktorym bedzie tak
Luk 17;20-30
Nie chodzi o to kiedy to nastapi - Pytanie brzmi, czy jestem na jego nadejscie gotowy...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 26 2006 13:11   
Forum

Halo Maxurd, tym razem przyznaję Ci w pełni rację tak właśnie brzmi pytanie!!! Tak nawiasem mówiąc to wcale nie uwazam że ja wiem coś lepiej od Ciebie w sprawie Wiary, tak na końcu ważne jest to jakich ludzi czyni z nas to w co wierzymy. (nie ja to wymyśliłam) serdecznie pozdrawiam matejanka

===

Cytat 
star
 kwiecień 26 2006 13:46   
Forum

Quote by Zabulenka: Kiedy znowu przyjdzie Zbawiciel to ciekawi mi kto ustapi Mu swoj tron. Czy kadra rabinow, czy Arcybiskup z Canterbury, czy Papiez, czy inne glowy kosciolow. Kto pierwszy powie "Ty jestes Zbawicielem, usiadz na moim miejscu". Tak naprawde to mysle ze nikt!

a ja się z tym wpełni zgodzę!

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 26 2006 15:29   
Forum

To znaczy nie ustąpią od razu, bo i też nie ustąpili, po prostu zignorowali, no bo skąd Stwórca i Król wszechswiata u biednych i nic nieznaczących w tamtych czasach, prostych meksykańczyków. Piszę o latach gdy nasz Pan powrócił do ludzkiego ducha i pozostawił w spadku ogromne Dzieło dla ludzkości, a było to od 1884 do 1950 roku. Lecz czas obecny jest czasem w którym Nauka Ducha Świętego będzie zataczała coraz szersze kręgi. Błogosławieni, którzy zostaną wezwani i zasiądą do stołu na duchową ucztę. matejanka

===

Cytat 
LuTom
 kwiecień 26 2006 16:50   
Forum

Czy bym go poznal... Oczywiscie, ze tak, bo owce znaja glos Pasterza i ida za nim
Czy możesz napisac dokładniej? Czyli posłuchałbyś co mówi i już byś wiedział?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 26 2006 16:57   
Forum Moderator
Moderator

Masz biblie - Czytaj i sie zastanawiaj... Mozna Boga poznac - i jezeli znasz go to naturalnym jest, ze widzisz kiedy przychodzi. Znasz swojego kolege z naprzeciwka?? To kiedy przyjdzie na piwo to poznasz, ze to on... Tak samo jest z Bogiem. Mamy wystarczajacy opis tego co sie bedzie dzialo kiedy bedzie przychodzil... My mamy byc gotowi... Zydzi mieli proroctwa i niektorzy uwierzyli. Nie cialo im to objawilo, ale Duch, ze tak powiem... No niewiem co bym wiecej mogl napisac...

===

Profil   Email 
 Cytat 
ptok
 kwiecień 26 2006 18:29   
Forum

Obawiam się, że nadszedł czas, gdy Kościół jest odrzucany.. widać to wśród młodych.. i to właśnie są znaki czasu, może wkrótce chrześcijanie zaczną być prześladowani Ba, już zaczęli być, wystarczy wyjechać na jakiś zwykły obóz, a przyznanie się do Chrystusa nieraz jest jednoznaczne z potępieniem i odrzuceniem
Ale my się tym nie przejmujmy
Ciekaw jestem tego "Trzeciego Testamentu" (tak to się nazywa )
Wszystko da się poznać po owocach, trzeba poczekać na owoce tejże sprawy..

===

Do dwóch słów "miłość i miłosierdzie" można sprowadzić całe credo chrześcijańskie. Matka Teresa z Kalkuty

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 26 2006 19:05   
Forum Moderator
Moderator

A gdzie pismo mowi, ze w koncu czasow kosciol bedzie odrzucany i bedzie to nakem zblizania sie konca??

Trzeci testament jest zwiedzeniem sprzecznym z Kanonem pism i na dodatek pisanym po zakonczeniu wszelkich objawien... Szkoda czasu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 26 2006 20:08   
Forum

Maxurd, a czytałeś, że tak się zdecydowanie wypowiadasz.
Poza tym nie wiem skąd bierzecie to twierdzenie o zakończeniu wszystkich objawień. Czy naprawdę uważacie ze Bóg już nic nie ma człowiekowi do powiedzenia. To że na końcu Apokalipsy zostało napisane że do słów tej Księgi nie wolno niczego ani dodać ani ująć nie oznacza automatycznie że nie będzie więcej Boskich Objawień. A wprost przeciwnie, poczytaj Św. Pawła, gdzie jest powiedziane, ze najważniejszy jest Duch proroctwa, jak równiez o rozróżnianiu duchów i zachowywaniu dobrych. matejanka

===

Cytat 
Gocek
 kwiecień 26 2006 20:15   
Forum

Koniec świata nastąpi wraz z końcem bytu, który ów świat poznaje i wartościuje. Jeżeli mnie ktoś zabije lub umrę w jakiś inny sposób - to będzie prawdziwym końcem świata.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 kwiecień 26 2006 22:00   
Forum

Matejanka,

oto moja dorada praktyczna dotycząc szybkiego tłumaczenia:

przeżućcie cały tekst przez Babelfisch i będzie cacy!

I może nawet wyjdzie coś sensownego? Bo to co narazie przeczytałem w wersji Niemieckiej to pełny nonsens...

ciekwawe jak autor swoje objawienie otrzymał, wiesz coś na ten temat?

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 kwiecień 26 2006 22:01   
Forum

Znasz swojego kolege z naprzeciwka?? To kiedy przyjdzie na piwo to poznasz, ze to on...

Z kolegą jest własnie ten problem, że go znam, więc nie muszę wierzyć, że istnieje. Ale nie o to mi chodzi. Czy gdybyś spotkał człowieka, który zna i rozumie biblię, potrafi zdziałać cuda, co musiałby zrobic, zebyś uznał, że to On? I co to znaczy, że mamy być gotowi na Jego przyjście? Mamy być gotowi umrzeć? (Maxurd, nie piszę tego tylko do Ciebie, chcociaż z kontekstu moze się tak wydawać. Tak mi łatwiej po prostu sformułować myśli )
Zastanawiałem się nad jeszcze jedną rzeczą. Jak łatwo ludzie wierzą w prywatne objawienia. W łzy cieknące z oczu figur świetych itp. Natomiast mają olbrzymi opór przed uwierzeniem w Boskie Objawienie. Pawvic już napisał, że gdyby przyszedł, to byłby koniec świata. Ale skoro dla nas 1000 lat, to dla Niego jeden dzień, to może rzeczywiście nie zauwazymy, że już jest?

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 26 2006 23:40   
Forum

Quote by dawid1976: Matejanka,

oto moja dorada praktyczna dotycząc szybkiego tłumaczenia:

przeżućcie cały tekst przez Babelfisch i będzie cacy!

I może nawet wyjdzie coś sensownego? Bo to co narazie przeczytałem w wersji Niemieckiej to pełny nonsens...

ciekwawe jak autor swoje objawienie otrzymał, wiesz coś na ten temat?

Tak wiem, a o jakie nonsensy Ci chodzi? Czy możesz skonkretyzować.matejanka

===

Cytat 
matejanka
 kwiecień 27 2006 00:01   
Forum

Quote by LuTom: Znasz swojego kolege z naprzeciwka?? To kiedy przyjdzie na piwo to poznasz, ze to on...

Z kolegą jest własnie ten problem, że go znam, więc nie muszę wierzyć, że istnieje. Ale nie o to mi chodzi. Czy gdybyś spotkał człowieka, który zna i rozumie biblię, potrafi zdziałać cuda, co musiałby zrobic, zebyś uznał, że to On? I co to znaczy, że mamy być gotowi na Jego przyjście? Mamy być gotowi umrzeć? (Maxurd, nie piszę tego tylko do Ciebie, chcociaż z kontekstu moze się tak wydawać. Tak mi łatwiej po prostu sformułować myśli )
Zastanawiałem się nad jeszcze jedną rzeczą. Jak łatwo ludzie wierzą w prywatne objawienia. W łzy cieknące z oczu figur świetych itp. Natomiast mają olbrzymi opór przed uwierzeniem w Boskie Objawienie. Pawvic już napisał, że gdyby przyszedł, to byłby koniec świata. Ale skoro dla nas 1000 lat, to dla Niego jeden dzień, to może rzeczywiście nie zauwazymy, że już jest?

Zauważymy dopiero po pewnym czasie, zgodnie z przepowiedniami,które możesz przeczytać w Nowym Testamencie. Jak już wielokrotnie pisałam po to są przepowiednie, aby gdy jakieś przepowiadane zdarzenie nastąpi można je było na podstawie tych przepowiedni zweryfikować jako prawdziwe lub fałszywe. Poza tym Jezus wielokrotnie mówił, ze Królestwo Boże jest jak ziarno, lub jak zaczyn, co oznacza, ze Bóg działa powoli, ale skutecznie, zarówno w poszczególnych ludziach, jak i w dziejach. matejanka

===

Cytat 
Zabulenka
 kwiecień 28 2006 01:19   
Forum

"zabulenka, bez urazy, ale czasem jakas glupote palniesz!"
Alez Milka, nic tu glupiego. Jezeli wiesz kto ustapi dla Zbawiciela miejsce to prosze napisz. Napewno duzo czytelnikow chcialo by wiedziec to!

===

Profil   Email 
 Cytat 
eskratus
 kwiecień 28 2006 11:24   
Forum

Przyjscie Chrystusa.........

Jesli Chrystus mial przyjsc w sposob niewidzialny czy sad nad ludzkoscia mial tez odbyc sie w sposob niewidzialny.Niektore z tych nauk byly sa i pojawiaja sie w opracowniu Swiadkow Jehowy , oni sa w sumie specjalistami od dat.Dla nich Chrystus juz przyszedl w 1914 roku , dla adwentystow w 18- ktoryms.....czy nie jest to dowod zapowiedzi danej przez Jezusa ?

===

Jezus Chrystus sola w oku dla dzisiejszego swiata

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 28 2006 12:25   
Forum

Quote by eskratus: Przyjscie Chrystusa.........

Jesli Chrystus mial przyjsc w sposob niewidzialny czy sad nad ludzkoscia mial tez odbyc sie w sposob niewidzialny.Niektore z tych nauk byly sa i pojawiaja sie w opracowniu Swiadkow Jehowy , oni sa w sumie specjalistami od dat.Dla nich Chrystus juz przyszedl w 1914 roku , dla adwentystow w 18- ktoryms.....czy nie jest to dowod zapowiedzi danej przez Jezusa ?

Sąd jest jak najbardziej widzialny wystarczy się rozejrzeć, czy nie widzicie cierpiącej ludzkości bardziej niż kiedykolwiek, pomimo wielkich wynalazków. Czy nie widzicie jak zło pokazuje swoje oblicze, jak wszystko jest poruszone, spory w rodzinach, spory w państwach, spory ideologiczne i zagłada ekologiczna świata, zmiany klimatu zawinione przeZ człowieka, poruszenie ziemi, czy nie widzicie jak człowiek zbiera plon swojego zasiewu. Te wszystkie katastrofy przez nas spowodowane, dziwne i dotąd nieznane choroby, zatrucie ziemi powietrza i wody. To jest Apokalipsa w pełni, jak również sąd nad światem. Ten sąd jeszcze będzie trwał i dotyczy on zarówno żywych jak i umarłych. Aż człowiek zrozumie, odnowi się i oczyści. Na te ciężkie czasy Bóg dał nam nową Arkę, Naukę Ducha Świętego, która pozwala rozumieć zachodzące wydarzenia bez buntowania się przeciwko Bogu i powracającego jak bumerang pytania dlaczego Bóg jeżeli jest dobry dopuszcza to wszystko. Odpowiedź na to znajduje się w Trzecim Testamencie. Dodam jeszcze wyjaśnienie;, słowa żywi i umarli nie oznaczają martwych ciałem lub żywych ciałem tylko żywych lub martwych duchowo, niezależnie od tego czy zdajemy sobie sprawę z sądu nad nami to znaczy czy mamy w sobie obudzonego do życia ducha, sąd odbywa się i zbieramy plony własnego zasiewu. Nic co nas spotyka nie spotyka nas przypadkowo, cierpienie jakiego doświadczamy ma na celu nasze zbawienie. Gdy człowiek oczyści się i Nauka Ducha zakorzeni wśród ludzi, wówczas na ziemi zapanuje pokój. Na świat będą przychodzili tylko ludzie o dobrym duchu, ci źli zostaną zatrzymani na jakiś czas w zaświatach, co obrazowo Jan ujrzał jako spętanie diabła. I gdy dobro ugruntuje się pomiędzy ludźmi, wówczas zaczną przychodzić na świat równiez ci o złych skłonnościach, ale wówczas otoczeni dobrem nie będą mogli ich rozwijać i sami staną się dobrzy. Będzie sytuacja odwrotna niż dzisiaj gdzie dobro jest tłamszone przez zło. W ten sposób wszyscy zostaną zbawieni, ale do tego jeszcze sporo czasu. Na razie musi być przetrzymana walka ideologiczna, gdzie każdy broni własnych zapatrywań. Lecz na końcu Prawda musi zwyciężyć, gdyż taki jest Plan Boga.

===

Cytat 
matejanka
 kwiecień 28 2006 13:03   
Forum

Jeszcz jedno, nie straszcie mnie innymi wyznaniami, typu św. Jehowy, gnoza, arianie, czy innych ludzi. To wszystko są dzieci Boga które wierzą(wierzyli) częsciowo w Prawdę a częściowo we własną interpretację i wymysły. Tylko Bóg może dać nam pełnię poznania, bez preferowania jakiegokolwiek ugrupowania. Ta jedna owczarnia i jeden Pasterz nie będzie polegała na tym jak każdy chciałby, żeby to jego racja zwyciężyła, np Jehowici, ze to tylko oni zostaną zbawieni, protestanci, że to oni żydzi że oni itd. Przetrwa tylko to co zawiera w sobie prawdę, a ta prawda jest we wszystkich ugrupowaniach tylko że nie równomiernie rozłożona w zależności od uduchowienia jej członków. Można powiedzieć, że na dzień dzisiejszy wiele z prawdy głosi obecny i poprzedni Papierz. Gdyż Bóg działa wszędzie w kościele i poza nim i wszędzie posyła swoich posłańców, działa też w każdym człowieku . A to że odbywa sie sąd chociażby nad organizacją Kościelną to widać w krytyce jakiej jest poddawana i jest to niestety krytyka słuszna i zasłużona. Wracając do porównywania T.T. do innych wyznań, nie ma to sensu, gdyż otwiera on przed duchem ludzkim zupełnie inne horyzonty, których żadna z ludzkich nauk nie jest w stanie otworzyć, natomiast potwierdza to co słusznego duch ten przez wieki w poznaniu Prawdy sobie wypracował. A że częśc z tej Prawdy znajduje się poza Kościołem Katolickim, to jest winą Kościoła a nie Prawdy. Za mało w czasie gdy Chrystus przebywał na ziemi, czuwał i modlił się, zajmując się ziemskimi sprawami. Lecz tego prawdziwego Kościoła tej wiary w Chrystusa która jest jak skała, którą reprezentowali ludzie z różnych kościołów też z katolickiego nic nie przemoże, a jest to wiara w Milość Boga do człowieka w Zbawienie w Chrystusie dzięki pójściu śladami jego krwi, czyli drogą krzyża. Zbawi nas pokorne wzięcie własnego krzyża na plecy i zadośćuczynienie za własne winy. Dlateo gdy ktoś nas uderzy w lewy policzek nadstawmy mu prawy. Wierzmy bowiem nieskończonej BOSKIEJ SPRAWIEDLIWOŚCI ŻE NIC NIE SPOTYKA NAS NIEZASŁUŻENIE.Dlaczego jak myślicie jest naspisane w Piśmie Św. że gdy Chrystus przyjdzie w chwale będzie płacz narodów? Wszyscy zapłaczemy, gdyż nasze cierpienie nie jest ani przypadkowe, ani nie jestemy czyimiś ofiarami tylko własnymi i własnych grzechów. Idziemy tą drogą którą kiedyś kazaliśmy komuś pójść, kosztujemy owoców własnego zasiewu, czyż nie jest to najdoskonalsza sprawiedliwość? Lecz ta prawda nie mogła być dana wcześniej, gdyż tak chętnie osądzający człowiek natychmiast wykorzystałby ją przeciwko drugiemu człowiekowi.

===

Cytat 
star
 kwiecień 28 2006 13:30   
Forum

Pytanie to bardzo mnie zaintrygowało, i dzisiaj z całą pewnością stwierdzam, nie, nie rozpoznałabym.Tak jak wczesniej zgodziłam sie z opinia że żaden z hierarchów kościelnych nie dałby ku temu wiary i nieustapiłby miejsca Bogu/Chrystusowi.
Ale wydaje mi się że to pytanie należy rozważać tez na dwóch płaszczyznach:
1) czy rozpoznał(a)bym nadejście Chrystusa jako koniec świata-i tu wydaje mi sie bardziej prawdopodobne rozpoznanie go przez osoby wierzące, przy założeniu że koniec świata będzie podobny do zakończenia chociazby filmu, i bezie mieć charakter teatralny-czyli nagłe ciach i nie ma "ziemi".

2) gorzej jeżeli tzw. "koniec świata" ma byc powolnym procesem, to w tej kwestii zadanie jest juz utrudnione.

3) przecież jest powiedziane:"cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, mnieście uczynili", i tu uważam bezsprzecznie łatwo poznać jest Chrystusa-zwyczajnie w grugim człowieku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 28 2006 13:38   
Forum Moderator
Moderator

Mod said:

Matejanko rozumiem Twoja chec dzielenia sie z nami "dobra nowina" o trzecim testamencie, ale prosze Cie bys niezasypywala forum swoimi wypowiedziami jedna po drugiej. Napisz co masz do napisania w jednej wiadomosci i wyslij. Czasem moze sie zdarzyc, ze napiszemy jedna wiadomosc pod druga, ale to tylko w drodze wyjatku w wypadku np wielowatkowosci dyskusji... Nie chialbym kasowac Twoich postow, ale kiedy bedziesz nadal pisac w taki sposob poprostu trzeba bedzie, bo nie da sie obserwowac dyskusji.. PZDr

PS

Medievalu wieczorem tu odpowiem na Twoj wczorajszy post

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 kwiecień 28 2006 13:45   
Forum

W porządku Maxurd, przepraszam, przeznaczyłam po prostu dzisiejszy czas na dyskusję i chciałam wszystko na raz napisać. Z pozdrowieniami matejanka

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,57 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty