Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 katolickie błędy
 |  Wersja do druku
Tadeusz Sołtys
 listopad 05 2004 10:13  (Czytany 2704 razy)  
Forum

Status: offline

nieprawidłowość celibatu katolickiego widać jak na dłoni, gdy się czyta Pismo Święte; czytamy w pierwszym liście do Tymoteusza: "Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony..." czy też: "Diakoni niech będą mężami jednej żony..."; druga sprawa to to, że kobiety mogą być diakonisami, gdyż w zakończeniu listu do Rzymian autor wspomina o diakonisie zboru w Kenchreach - Febie; kolejny katolicki błąd to tytuł papieski "ojciec święty"; moim zdaniem to uzurpacja tytułu, jaki należy się Bogu Ojcu; JEZUS nauczał: "nikogo na ziemi nie nazywajcie swoim ojcem", a w Objawieniu Jana jest o Bogu (Panu): "bo ty jedynie jesteś święty"; jeśli chodzi o kult maryi, to można przeczytać 44. rozdział księgi proroka Jeremiasza, gdzie jest mowa o kulcie "królowej nieba"

===

taDEUSz (heil Schindler!!)

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: mateuszj
 listopad 05 2004 10:28   

Tam na górze strony jest napisane: Ekumenizm, chrześcijaństwo religia-ekumeniczny serwis informacyjny. Nie mam nic przeciwko apologetyce, ale nie sądze, żeby to forum bylo najlepszym miejscem. Polecam katolik.pl i inne, jest duzo miejsc w sieci, gdzie na bardzo wysokim poziomie(merytorycznym, nie kulturalnym podyskutujesz o tych rzeczach. Ze swojej strony moge powiedziec, ze stracilem kupe czasu zajmujac sie nieprawidlowosciami w roznych doktrynach, czytajac o ewolucji itd, bla bla bla. Stracilem jakas 1/4 moje chrzescijanskiego zycia na takie sprawy. I dzisiaj na to patrzac, moge powiedziec, ze to byl ogromny blad, bo zamiast szukac Jezusa i budowac moja wiare, to zajmowalem sie "basniami".
Jest to serwis ekumeniczny, powinno sie dyskutowac o roznych sprawach, ale twoj post jest jakby atakiem.
Takie ma wrazenie.
Mateusz

===

Cytat 
Joel
 listopad 05 2004 11:05   
Forum

A wiesz,ze wczoraj tez czytalem Jeremiasza i tes mi sie fragmnet nasunal o krolwej Niebios o nierzadzie czynionym na wzgorzach i pod drzewami,czyli to wszystko co symbolizuje kult Ishtar (Ashery),a w obecnych czasach tzw."Amtki Boskiej",ale masz racje lepiej podyskutuj o tym na katolik.pl choc watpie aby to cos ci dalo.Jak sie Bog nie dotkni emy nic nie mozemy uczynic.Najwyzej glosci ewangelie Jezusa.

Quote by asmoDEUSz: nieprawidłowość celibatu katolickiego widać jak na dłoni, gdy się czyta Pismo Święte; czytamy w pierwszym liście do Tymoteusza: "Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony..." czy też: "Diakoni niech będą mężami jednej żony..."; druga sprawa to to, że kobiety mogą być diakonisami, gdyż w zakończeniu listu do Rzymian autor wspomina o diakonisie zboru w Kenchreach - Febie; kolejny katolicki błąd to tytuł papieski "ojciec święty"; moim zdaniem to uzurpacja tytułu, jaki należy się Bogu Ojcu; JEZUS nauczał: "nikogo na ziemi nie nazywajcie swoim ojcem", a w Objawieniu Jana jest o Bogu (Panu): "bo ty jedynie jesteś święty"; jeśli chodzi o kult maryi, to można przeczytać 44. rozdział księgi proroka Jeremiasza, gdzie jest mowa o kulcie "królowej nieba"

===

Joel

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 listopad 05 2004 11:05   
Forum

Wiele tomów już napisano na ten temat, który asmodeuszu (asmodeusz znaczy tyle co diabeł, rozbijający małżeństwa i zawiązujący stosunki nieprawne )poruszasz. Czemu więc miałoby słuzyć polemizowanie z Tobą. Może gdy faktycznie szukasz na nie odpowiedzi warto wpisać w jakiejkolwiek przeglądarce HASŁA i przeczytać (może doczytać) i poznać stanowisko reprezentowane przez KRK i wtedy włączyć się do rzeczowej dyskusji.

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 26 2005 04:57   
Forum

Quote by DDFrownasmodeusz znaczy tyle co diabeł, rozbijający małżeństwa i zawiązujący stosunki nieprawne Big Grin)

Może i tak, ale zobacz, jak to jest napisane: asmoDEUSz ! Myślę, że to nie o diabła tak naprawdę tu chodzi, że to tylko taki "przekorny diablik". AsmoDEUSz, bo dźga widałami w to, co mu nie leży w Krk. AsmoDEUSz, bo kocha Boga. Tak to rozumiem.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Edmund Belter
 kwiecień 14 2005 14:22   
Forum

Czasmi mam wrażenie, że Kościół rzymskokatolicki jest takim "chłopczykiem do bicia". nie jestem (już) katolikiem i nie mam zamiaru wracać do tego Kościoła, ale czasami jest mi żal Katolików. Nawet w moim ulubionym "kosciol.pl" bije sie w KRK jak w przysłowiowy "kaczy kuper". Więcej o sobie, swoich Kościołach, o swoim świadectwie, bez konfrontacji - proszę

===

Opin

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 14 2005 16:24   
Forum

Quote by opin: Czasmi mam wrażenie, że Kościół rzymskokatolicki jest takim "chłopczykiem do bicia". nie jestem (już) katolikiem i nie mam zamiaru wracać do tego Kościoła, ale czasami jest mi żal Katolików. Nawet w moim ulubionym "kosciol.pl" bije sie w KRK jak w przysłowiowy "kaczy kuper". Więcej o sobie, swoich Kościołach, o swoim świadectwie, bez konfrontacji - proszę

Zgadzam się z powyższym

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,12 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty