Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 A to już nie jest smieszne;
 |  Wersja do druku
kobieta
 maj 22 2006 11:26  (Czytany 3829 razy)  
Forum

Status: offline

Mikrochipy dla niemowlaka

"W Japonii, noworodkom są wszczepiane mikrochipy. Ma to zapobiegać pomyleniu tożsamości dzieci, aplikowaniu im niewłaściwych leków, a także porwaniom. Aby uniemożliwić usunięcie mikrochipu, władze szpitala trzymają w tajemnicy, gdzie jest umieszczany. Nie są o tym informowani nawet rodzice dziecka. ...

Mikrochip jest cienki jak włos i ma dwa centymetry długości. Są na nim zapisane podstawowe dane noworodka - nazwisko, imiona rodziców, data urodzenia. Te mini układy scalone mogą też zawierać informacje dotyczące na przykład tego, kiedy dziecko było ostatnio karmione i przewijane, a także jakie podawano mu lekarstwa." ...

Całość: wiadomosci.onet.pl

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 maj 22 2006 11:35   
Forum

No super! Prosze wybaczyc ironie. Wszytko trzeba kontrolować???...

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 22 2006 11:46   
Forum

To wcale nie jest śmieszne ale wygląda na to że niedługo nadchodzący system totalitarny będzie chciał zmusić człowieka do noszenia znaku na ręce lub na czole bez którego nikt nie będzie mógł, ani kupować, ani sprzedawać. Myślę ze bardziej dokładnie nie mógł św. Jan opisać mikrochipów. A co najgorsze ludzie w większosci wcale nie uważają tego za coś złego, gdyz dzieki tym mikroczipom życie wydaje im się łatwiejsze, gdyż pieniądze ma się w ten sposób zawsze przy sobie i nie można nam ukraść karty. A jak wy uważacie? matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Matija
 maj 22 2006 12:37   
Forum

To jest przeciwko wolności człowieka.
A gdy za 5 lat takie dziecko wyjechaloby z kraju, np. do Polski. Dostanie obywatelstwo tego kraju, to pomimo tego jakieś chipy ma nosić w sobie, na które nie wyrażał zgody, moze nawet o jego istnieniu nie wie.
Żaden człowiek nie może decydować za mnie, czy mam nosić w sobie jakieś żelastwo(czy kawalek krzemu).
Niech lepiej tym politykom wszczepią chipy, na lepsze przewodnictwo prądu w mózgu. Bo chyba to oni mają jakąś awarię.
U mnie budzi to od razu skojarzenia, z Auschwitz lub ze znakowaniem bydła.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 22 2006 17:11   
Forum

niektorzy uważają, że to "znak bestii z Apokalipsy" chociaż tam nie był on wszczepiany pod skórę

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Obcy
 maj 22 2006 17:38   
Forum

Drodzy przedmówcy.

Zanim zaczniecie tworzyć katastrofalne scenariusze, doszukiwać się spełnienia proroctw "Apokalipsy", narzekać na panujący "system totalitarny" i widzieć we wszystkim zamach na wolność człowieka (nie mówiąc o Auschwitz) zastanówcie się! nad informacją, którą komentujecie.

Cała ta "sensacja" dotyczy microchipów wszczepianych noworodkom na czas pobytu w szpitalu. Ich głównym zadaniem jest uniemożliwienie porwania dziecka ze szpitala, co się ostatnio w Japonii niestety zdarzało. Jeśli przy okazji mogą posłużyć innym celom, jak np. niezawodna identyfikacja dziecka czy monitoring stanu jego zdrowia - bardzo dobrze.

I o co tyle halasu?
Jak zwykle: o nic

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 maj 22 2006 18:04   
Forum

dobrze by było zeby zamieszczać dokładnego lynka do arykułu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 maj 22 2006 18:16   
Forum

...a co to znaczy, że rodzice nie są informowani... to czyje to jest właściwie dziecko?...

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 maj 22 2006 18:17   
Forum

Quote by Matija: dobrze by było zeby zamieszczać dokładnego lynka do arykułu.

Proszę bardzo, oto lynk do artykułu, na podstawie którego, jak sądzę, powstała ta "sensacja".

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 22 2006 18:42   
Forum

"Cała ta "sensacja" dotyczy microchipów wszczepianych noworodkom na czas pobytu w szpitalu. Ich głównym zadaniem jest uniemożliwienie porwania dziecka ze szpitala, co się ostatnio w Japonii niestety zdarzało. Jeśli przy okazji mogą posłużyć innym celom, jak np. niezawodna identyfikacja dziecka czy monitoring stanu jego zdrowia - bardzo dobrze."

Doprawdy???
I znowu ktoś robi coś dla naszego dobra - a naród niewdzięczny, ach niewdzięczny!!!

Ktoś powiedział _ " Państwo chce naszego dobra, a nam tak niewiele go już zostało".

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 22 2006 18:44   
Forum

A jak można sprawdzić, że został naprawdę usunięty??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 maj 22 2006 19:32   
Forum

Quote by kobieta:I znowu ktoś robi coś dla naszego dobra - a naród niewdzięczny, ach niewdzięczny!!!

Jeśli Ci się nie podoba, to możesz pójść do sąsiedniego "Szpitala, Gdzie Niczego Nikomu Nie Wszczepiają".

Quote by kobieta:
Państwo chce naszego dobra, a nam tak niewiele go już zostało.

Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa też pewnie narusza Twoje wolności obywatelskie?

Quote by kobieta:
A jak można sprawdzić, że został naprawdę usunięty??

Pomyśl...

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 22 2006 20:54   
Forum

Do Obcego:
1. A jeśli obowiązek wsczepiania chipów zostanie wprowadzony ustawowo, to nie będzie innego szpitala.

2. Państwo dba o swoich niewolników, więc każe im zapinać pasy dla ich własnego dobra - paradoksalnie jeżdżący bez zapiętych pasów, jeżdżą ostrożniej - wiedzą, że muszą bardziej uważać (uważając na siebie, zapewniają większe bezpieczeństwo innym).

3. Pomyślałam, nic nie wymyśliłam. Sorry.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 maj 22 2006 20:59   
Forum

1. A jeśli obowiązek wsczepiania chipów zostanie wprowadzony ustawowo, to nie będzie innego szpitala.

Z pasami tak już jest. Natomiast chipy na czas pobytu w szpitalu, czemu nie? Ale poza nim - sprawa dyskusyjna.
2. Państwo dba o swoich niewolników, więc każe im zapinać pasy dla ich własnego dobra - paradoksalnie jeżdżący bez zapiętych pasów, jeżdżą ostrożniej - wiedzą, że muszą bardziej uważać (uważając na siebie, zapewniają większe bezpieczeństwo innym).

Wybacz, ale ten paradoks to jeden z najgłupszych paradoksów jakie ostatnio czytałem.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 22 2006 21:03   
Forum

phi

A jaką mam gwarancje, że później to cuś dzieciaczkowi wyciągną?

P.S. Jeśli jest to w tekście, to powiem odrazu, że nie czytałem bo nie znam anglika

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 22 2006 21:17   
Forum

Do Obcego:

1. A dlaczego nie zostawić takich spraw do decyzji osobistej każdego człowieka, przecież to nie narusza niczyjej wolności?

2. A co jest głupiego w tym, że jak nie czujesz się bezpiecznie, to bardziej uważasz???

3. Jak poznać, że czip został wyjęty???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 maj 22 2006 22:13   
Forum

Quote by Obcy:
Quote by Matija: dobrze by było zeby zamieszczać dokładnego lynka do arykułu.

Proszę bardzo, oto lynk do artykułu, na podstawie którego, jak sądzę, powstała ta "sensacja".

heh, tego lynka to juz wczesniej znalazlem, chociaz to byl artykul sprzed 2 dni. Ale latwiej zawszeby bylo, zeby autor od razu podawal zrodlo dokladnie, na ktore sie powoluje. Bo wizja wszczepiania ludziom, bez ich zgody chipów (kto wie na jak dlugo, i po co tak naprawę? ) śmierdzi mi jakąś nową odmianą totalitaryzmu, jego namiastką. Tak samo jak głośna sprawa z podsluchiwaniem rozmów telefonicznych, i oglądaniem ludu z satelity majaca miejsce w USA.
Osobiście nie mam nic do ukrycia, mogą se podsluchiwac, i śledzić mnie 24 h na dobę, jeśli to mialoby jakis sens, ale wiem, ze są ludzie którzy muszą zachowywać, chronić swoją prywatność.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 22 2006 22:33   
Forum

Bardzo przepraszam, że nie podałam linka, po prostu przez nieuwagę i nie wydało mi się to aż tak istotne.
Następnym razem się poprawię

===

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 maj 23 2006 16:37   
Forum

Quote by kobieta:

Ten "obowiązek wprowadzony ustawowo" to już sobie sama wymyśliłaś, bo o tym nie ma w notatce mowy. Tak więc jest to temat na inną dyskusję, nie dotyczy opisywanej sytuacji.

Quote by kobieta:
2. Państwo dba o swoich niewolników, więc każe im zapinać pasy dla ich własnego dobra (...)

Czy jesteś obywatelką Polski?
Jeśli tak, to powiedz, dlaczego uważasz siebie za niewolnika państwa i jakich konkretnie praw brakuje Ci, byś uznała się człowiekiem wolnym? Chodzi tylko o te pasy?

Quote by kobieta:
3. Pomyślałam, nic nie wymyśliłam. Sorry.

Szkoda. Może dam wskazówkę: do czego mają te chipy służyć?
Zastanów się przy okazji, jak poznać, że w "Szpitalu, Gdzie Nikomu Niczego Nie Wszczepiają", rzeczywiście nikomu niczego nie wszczepiają.
Niestety, jak ktoś chce Ci zrobić krzywdę, to zrobi i nie musi Cię o tym wcale informować. Problemem nie jest pomysł wszczepiania tych chipów, lecz raczej uczciwość personelu szpitala.

Quote by kobieta:
1. A dlaczego nie zostawić takich spraw do decyzji osobistej każdego człowieka, przecież to nie narusza niczyjej wolności?

Jeśli mówisz o pasach, to myślę, że z takiego obowiązku są same korzyści.
Jeśli mówisz o chipach, to jest to właśnie "do decyzji osobistej każdego człowieka". No, może raczej każdego odpowiednio bogatego Japończyka
Czy jesteś również zwolenniczką zalegalizowania handlu narkotykami, by zostawić kwestię ich zażywania "do decyzji osobistej każdego człowieka"?

Quote by kobieta:
2. A co jest głupiego w tym, że jak nie czujesz się bezpiecznie, to bardziej uważasz???

Chyba mnie z kimś pomyliłaś.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 23 2006 18:47   
Forum

Do Obcego:
1. Moje doświadczenie mówi mi, że wszystko można zrobić z ludźmi jeśli się ich dostatecznie poprzez media wytresuje.
Tak, że mogę się założyć, że wprowadzenie ustawy o czipowaniu będzie kwestią niedalekiej przyszłości.

2. Tak jestem Polką. Brakuje mi wolności we wszystkich sprawach dotyczących wychowania dzieci - obowiązkowa edukacja, obowiązkowe szczepienia, w sprawach osobistych - obowiązkowy przymus ubezpieczeń społecznych, obowiązkowe składki na państwową służbę zdrowia, obowiązkowe zapinanie pasów bezpieczeństwa, obowiązkowe dowody - wymieniane za każdym razem, gdy urzędnik wymyśli ich nową formę, obowiązek meldowania się, itd.
Tzw. państwo ingeruje w każdą dziedzinę życia osobistego. Muszę opłacać ze swoich podatków środki antykoncepcyjne.

3. Nie ma znaczenia do czego czipy mają służyć - psa też się czipuje dla jego dobra właściciela, nie pytając zwierzaka o zgodę. A uczciwość nie ma tu nic do rzeczy, bo ja zakładam, raczej nieuczciwość niż uczciwość personelu. Dlaczego mieliby przejmować się jakimś tam pacjentem, skoro i tak dostają pensję od państwa.

4. To, że z zapinania pasów dla ciebie wypływają same korzyści, nie znaczy, że dla mnie. Dobrze jest nosić pończochy przeciwżylakowe. Noś.
Nie uważam, aby trzeba było legalizować handel narkotykami - dorośli mają prawo byc idiotami, a my mamy jedynie chronić nasze dzieci i siebie. Jeśli ktoś chce się zaćpać na śmierć - ja jako chrześcijanin mogę się nim zająć, ale nie mogę mu tego zabronić.
Co nie znaczy, że jestem zwolenniczką brania narkotyków, uważam tylko, że człowiek może sam o tym zadecydować.
Tak zostawiam tę kwestię do decyzji osobistej każdego człowieka, tak jak mycie zębów, mimo że jest nieprzyjemne dla drugiego wdychanie smrodliwego zapachu podczas rozmowy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 maj 23 2006 19:26   
Forum

Quote by kobieta:wszystko można zrobić z ludźmi jeśli się ich dostatecznie poprzez media wytresuje.(...)

Np. jeśli poprzez umiejętną manipulację informacją wytworzy się atmosferę zagrożenia, prawda?

Nazywanie obowiązków wynikających z życia w konkretnej wspólnocie niewolnictwem jest grubą przesadą, wręcz histeryzowaniem. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda niewolnictwo, pomieszkaj sobie w Chinach albo w Korei Płn. Może otrzeźwiejesz.
To jest offtopic więc z mojej strony EOT.

===

Profil   Email 
 Cytat 
audeo
 maj 23 2006 20:19   
Forum

ale gdyby byla opcja z mierzeniem poziomu religijnosci ... Przy niskim poziomie moglby isc impuls powodujacy drgawki i wtedy wszystko wiadomo.

===

Allah akbar.

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 23 2006 23:14   
Forum

Nie kwestionuję prawa koniecznego do zachowania porządku, ale czy zapinanie pasów przeze mnie, wpłacanie pieniędzy do wspólnego worka, bez możliwości ich odzyskania (dostajemy tyle, ile wydzieli urzędnik - emerytury), zabieranie małych dzieci od rodziców i posyłanie ich do szkoły (w planach obowiązkowe przedszkole), uczenie naszych dzieci wychowania seksualnego w szkole, to obowiązki wynikające z życia w konkretnej wspolnocie??
Wybacz...!!! To własnie nazywam niewolnictwem, ono ma różne oblicza. Spróbuj nie posłać dziecka do szkoły na czas, albo wtrącić się w program nauczania, albo odebrać pieniądze z ZUSu, gdy zostajesz bez środków do życia...
Jeśli to dla ciebie nie jest niewolnictwem, a tylko obowiązkiem, który trzeba wypełnić, to mamy więcej obowiązków niż praw.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Jerzy Skoczylas
 maj 24 2006 02:48   
Forum Moderator
Moderator

W pełni się z Panią zgadzam w kwestii wolności. Nie jestem liberałem ani nawet konserwatywnym liberałem, a w wielu sferach popieram przymus państwowy. Jednak w podanych przez Panią przykładach przymus państwa jest objawem totalitaryzmu. Wkraczaniem w sferę absolutnie państwu zakazanej. Nawet państwu o charakterze kontrrewolucyjnym, które ja uważam za ziemski ideał. Mimo, że daleko mi do wolnościowych poglądów uważam, że podane przez Panią przykłady dobitnie pokazują moralną kondycję "sfery publicznej". Nadmienię, iż panujący obecnie reżim redystybucji dóbr w samym swoim założeniu i szlachetnych intencjach ma charakter kryminalny. Nie wspomnę już o jego realizacji w praktyce. W przedstawionych przez Panią kwestiach w pełni więc popieram Pani zdanie; ja również wierzę iż elektroniczne chipy mogą stać się bardzo łatwo przedmiotem ustawowej regulacji, a co za tym idzie i represji.

===

Kwiecie Karmelu, módl się za nami!

Cytat 
kobieta
 maj 24 2006 18:43   
Forum

Podsumowanie:
Nie po to Bóg obdarzył człowieka wolnością i odpowiedzialnością za swoje czyny, aby mu je teraz jacyś uzurpatorzy odbierali!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Jerzy Skoczylas
 maj 24 2006 19:57   
Forum Moderator
Moderator

Amen

===

Kwiecie Karmelu, módl się za nami!