Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 kochaj bliźniego - jak to jest w praktyce
 |  Wersja do druku
juliette
 maj 25 2006 13:05  (Czytany 6759 razy)  
Forum

Status: offline

Mili Państwo, kilka dni temu rozpoczęłam tu dyskusję na temat aborcji, którą proponuję zakończyć, gdyż do nieczego kontruktywnego nie doszliśmy. Teraz chcę napisać o innej kwestii – przeczytanie zajmie tylko kilka minut.
Ja pisałam do Was:

Proszę wybaczyć
Przepraszam
Proszę
Czy mogę

A Wy odpisywaliście:
Nie masz 20 lat prawda??

Mam 26. Pan, zgodnie z własnymi słowami w opisie, jest „Wiecznym studentem WPiA” a ja zdążyłam już ukończyć antropologie + filozofię a teraz walczę o „dr” przed nazwiskiem w zakładzie logiki, więc skąd ta pogarda? Za co Pan mną gardzi i dlaczego, skoro nazywa się „Chrześcijaninem ewangelicznym”?

Ten argument jest głupi i bezpodstawny.

Cienko jak na logika...

Czai Pani??

A jak tego pojąć nie możesz, to sięgnij po podręcznik do medycyny, albo żeby było Ci łatwiej zrozumieć obejrzyj sobie serial dla dzieci "Było sobie życie".

Nie omieszkam zaprosić Szanownych Panów na obronę rozprawy doktorskiej.
Ostatni cytat pochodzi od osoby, która zamieściła w opisie: „Za prawdziwych Chrześcijan uważam osoby, które przyjęły chrzest z zachowaniem formuły trynitarnej i odznaczają się miłością do bliźniego. Cenię sobie zrozumienie moich poglądów i zawsze staram się zrozumieć inne.”

Dlaczego kiedy napisałam do Pana Jakuba, że mnie zasmucił – nie przeprosił tylko zamilknął? Dlaczego kiedy Belle Star napisał (lub napisała – proszę się nie gniewać, niestety nie znam płci) „Dlaczego ją obrażasz zamiast dyskutować?” odpowiedzi też nie było?
Skąd w Was tyle nienawiści, tyle jadu? Przecież to forum kosciol.pl, a nie forum popis_chamstwa_wszelakiego.pl
Nie rozumiecie mnie, ale to nie znaczy, że jestem głupia. Wychodzicie z założenia, że mądry nie rozumie głupiego – zastanówcie się chwile, naprawdę nie chce nikogo obrażać, ale zazwyczaj bywa odwrotnie. Wiecie do czego doprowadziła taka nietolerancja w kościele Katolickim? Do inkwizycji i stosów w całej Europie.
I zalogujcie na forum ateista.pl – możecie tam napisać nawet, że mieliście objawienie – nikt Was nie obrazi. Najwyżej odpowie, że na tym forum są osoby o poglądach takich a takich i w tym konkretnym temacie nie potrafią się wypowiedzieć. A wiecie, że na forum satan.pl stosuje się netykietę i że za takie odpowiedzi po prostu by Was wyrzucono? A tam są ludzie, którzy nie uznają pojęcia grzechu. A tutaj wszyscy znają drugą część przykazania miłości. I co z tego, że znają?
Dlatego też reasumując – zawiodłam się i tyle. A wszystkim, które byli dla mnie mili oraz odpowiadały na pytania grzecznie życzę wszystkiego dobrego i dziękuje. Miło było Was poznać!

===

odi profanum vulgus et arceo

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 25 2006 13:21   
Forum

Wydaje mi się, że nie ma pani racji osądzając ludzi po fragmentach wypowiedzi wyrwanych z kontekstu.
Przejrzałam całość i nie widzę w niej ani chamstwa, ani nienawiści. Widzę ludzi wypowiadających swoje poglądy w sposób żywy i po troszę emocjonalny. Nie ma w tym nic złego, że ludzie denerwują się, wszak krótkotrwały gniew nie oznacza nienawiści. Dopiero trwanie w nim jest niezgodne ze Słowem Bożym. Wszak i Jezus zdenerwował się i porozwalał stoły. A Jego nie można posądzić o nienawiść, prawda??
I jeszcze powiedział abyś był albo zimny, albo gorący.

Proszę wybaczyć, ale wydaje mi się, że nie weszła pani na forum szukać odpowiedzi.
Chyba, że się mylę.
Powodzenia przy obronie pracy!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 maj 25 2006 13:52   
Forum

Aaaaaaa, następczyni MarcinaW!
Tak jak on, Pani też jest przewrażliwiona na swój temat, skoncentrowana na swoich uczuciach, a nie na prowadzeniu normalnej rozmowy. Ja również nie widzę żadnego chamstwa w wypowiedziach forumowiczów, które rzekomo ciężko Panią obraziły.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marta Nazarczuk-Błońska
 maj 25 2006 14:00   
Forum

Powodzenia na obronie! Zaintrygowała mnie Pani chęcią kontaktu ze mną. Czekam zatem na mail.
z pozdrowieniami
Marta

===

Marta NB

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 maj 25 2006 16:39   
Forum

W tym kraju to normalne. Organizacje młodzieżowe powołujące się na patriotyzm i wiarę katolicką rzucają kamienie i obelgi w stronę pokojowych demonstracji. I nie ważne czy demonstrują geje, czy ekolodzy. Jezus nie pozwolił ukamieniować nawet nierządnicy. I gdzie jest ta ich wiara? To samo nasz szanowny prezydent, który tak chętnie fotografuje się podczas Mszy Świętej i deklaruje się jako katolik, dlaczego więc jest za karą śmierci? Wiem że trochę odeszłam od tematu pisząc o politykach ale to było moje pierwsze skojarzenie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
allygator
 maj 25 2006 17:14   
Forum

Quote by juliette: Mili Państwo, kilka dni temu rozpoczęłam tu dyskusję na temat aborcji, którą proponuję zakończyć, gdyż do nieczego kontruktywnego nie doszliśmy. Teraz chcę napisać o innej kwestii – przeczytanie zajmie tylko kilka minut.
Ja pisałam do Was:
Proszę wybaczyć
Przepraszam
Proszę
Czy mogę

A Wy odpisywaliście:
Nie masz 20 lat prawda??

Mam 26. Pan, zgodnie z własnymi słowami w opisie, jest „Wiecznym studentem WPiA” a ja zdążyłam już ukończyć antropologie + filozofię a teraz walczę o „dr” przed nazwiskiem w zakładzie logiki, więc skąd ta pogarda? Za co Pan mną gardzi i dlaczego, skoro nazywa się „Chrześcijaninem ewangelicznym”?

Ten argument jest głupi i bezpodstawny.

Cienko jak na logika...

Czai Pani??

A jak tego pojąć nie możesz, to sięgnij po podręcznik do medycyny, albo żeby było Ci łatwiej zrozumieć obejrzyj sobie serial dla dzieci "Było sobie życie".

Nie omieszkam zaprosić Szanownych Panów na obronę rozprawy doktorskiej.
Ostatni cytat pochodzi od osoby, która zamieściła w opisie: „Za prawdziwych Chrześcijan uważam osoby, które przyjęły chrzest z zachowaniem formuły trynitarnej i odznaczają się miłością do bliźniego. Cenię sobie zrozumienie moich poglądów i zawsze staram się zrozumieć inne.”

Dlaczego kiedy napisałam do Pana Jakuba, że mnie zasmucił – nie przeprosił tylko zamilknął? Dlaczego kiedy Belle Star napisał (lub napisała – proszę się nie gniewać, niestety nie znam płci) „Dlaczego ją obrażasz zamiast dyskutować?” odpowiedzi też nie było?
Skąd w Was tyle nienawiści, tyle jadu? Przecież to forum kosciol.pl, a nie forum popis_chamstwa_wszelakiego.pl
Nie rozumiecie mnie, ale to nie znaczy, że jestem głupia. Wychodzicie z założenia, że mądry nie rozumie głupiego – zastanówcie się chwile, naprawdę nie chce nikogo obrażać, ale zazwyczaj bywa odwrotnie. Wiecie do czego doprowadziła taka nietolerancja w kościele Katolickim? Do inkwizycji i stosów w całej Europie.
I zalogujcie na forum ateista.pl – możecie tam napisać nawet, że mieliście objawienie – nikt Was nie obrazi. Najwyżej odpowie, że na tym forum są osoby o poglądach takich a takich i w tym konkretnym temacie nie potrafią się wypowiedzieć. A wiecie, że na forum satan.pl stosuje się netykietę i że za takie odpowiedzi po prostu by Was wyrzucono? A tam są ludzie, którzy nie uznają pojęcia grzechu. A tutaj wszyscy znają drugą część przykazania miłości. I co z tego, że znają?
Dlatego też reasumując – zawiodłam się i tyle. A wszystkim, które byli dla mnie mili oraz odpowiadały na pytania grzecznie życzę wszystkiego dobrego i dziękuje. Miło było Was poznać!

===

Profil   Email 
 Cytat 
allygator
 maj 25 2006 17:17   
Forum

Juliette (pozwolisz, że będę się zwracać do Ciebie na ty...), uważam że przesadzasz. Nikt tu nikogo nie kamienuje, nie nienawidzi. Co najwyżej niektórzy prowadzą dyskusję żywo i emocjonalnie, starając się przekazać swoje racje. Co więcej, wiele osób zaznaczyło, iż nie wiadomo dokładnie, kiedy zaczyna się życie (i dlatego trzeba uważać), nikt więc nie twierdzi, że jesteś głupia i Cię nie potępia. A temat był dość gorący, stąd chyba zrozumiałe są emocje, które dyskusji towarzyszyły.

A wogóle, to odbieram Cię jak osobę odrobinę przewrażliwioną (choć mądrą i inteligentną), czego wyrazem jest Twój niniejszy post. Niemal jako jedyna na tym forum obstajesz przy zwracaniu się do nas per pan/pani. Mam wrażenie, że nawet tym się możesz czuć urażona, że większość z nam pisze do Ciebie po avatarze Fora internetowe tworzą specyficzną społeczność, i takie zwracanie się do siebie jest normalne i ogólnie przyjęte.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 maj 25 2006 17:31   
Forum

Dokończenie myśli:

Tym nie mniej warto posłuchać słusznej, czy niesłusznej krytyki, aby na przyszłość uniknąć popełniania błędów, nawet jeśli nas bezpośrednio nie dotyczą.
Ja dziękuję za uwagi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 maj 25 2006 18:18   
Forum

Często bywa tak, że wypowiedz pisana bywa niezrozumiana na necie. Tzn. na żywo możnaby użyć słów o wiele 'twardszych' które przyjęte by były z usmiechem, a tutaj czasami trudno 'odczuć' prawdziwą intencję.
Sam piszac do przyjaciół, wiele razy doswiadczyłem, że moje słowa z zamiaru majace rozładować sytuację (troche ironiczne, ale po przyjacielsku) stały się powodem niemiłego nieporozumienia. Były zrozumiane zbyt dosłownie.
Z drugiej strony zgadzam się, iż niektórzy z nas zasługują na miano Wielkiego Inkwizytora (przynajmniej czasami; w zastępstwie za Torquemade)

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 maj 25 2006 18:19   
Forum

Juliette, ale chyba nie zamierzasz opuszcać forum, co?!
Dopero jedną gwiazdkę masz..

*szczegolnie ze doperio etarz ujawniłaaś ze po filozofii jestes!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 maj 25 2006 18:35   
Forum

juliette, jakub mod, potraktowal cie z najwieksza miloscia, on w taki sposob miluje bliznich. a po co ma przepraszac skoro on w taki sposob okazuje milosc? ma za milosc przepraszac? obsypano cie, hehehe, komplementami!

spoko, monstrami finskimi jeszcze nie jestesmy
welcome aboard!
chetnie jeszcze poczytam twoje posty!

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 25 2006 19:11   
Forum

juliette, przesadzasz i wmawiasz sobie sporo rzeczy.
co do mnie - kochana ja Twój punkt widzenia mogę poznać nawet zrozumieć, ale nie myśl że się z nim muszę zgodzić.
nie zgadzam się z nim całkowicie.
każdy z nas zapoznał sie z Twoim zdaniem na ten temat i przedstawil swoje w taki czy inny sposob.
jak to na forum bywa, temat wywołał żywą dyskusję i tyle.
wyluzuj. A zanim zaczniesz nas wszystkich oceniać, musisz tu troszkę dłużej zabawić. Jak ja bym miał się tak obrażać to już by mnie tu nie było.
luzik.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
juliette
 maj 25 2006 23:01   
Forum

Hmmm... a jeśli wszystkie moje wypowiedzi będą z punktu widzenia: naukowca/ racjonalisty/ agnostyka, jeśli będę zadawać trudne pytania, poruszać kontrowersyjne, niemiłe dla katolików tematy, jeśli nie będę przyjmować tez nie popartych argumentami empirycznie weryfikowalnymi, to w życiu się nie zgodzimy i będziemy sobie tylko nawzajem szarpać nerwy.
Chyba, że taki punkt widzenia wydaje Wam się interesujący. Sami zdecydujcie czy warto.

===

Profil   Email 
 Cytat 
allygator
 maj 26 2006 00:15   
Forum

Quote by juliette: jeśli będę poruszać kontrowersyjne, niemiłe dla katolików tematy

Tego akurat na tym forum nie brakuje, w końcu nie jest to serwis rzymsko-katolicki =)

Juliette, miałaś takiego fajnego avatara...

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 26 2006 00:22   
Forum

To nie my się mamy zastanowić, tylko Ty.
Na tym forum nikt nikomu nie broni przedstawiać swoich poglądów. No, chyba że posty przekroczą granice przyzwoitości, wtedy np. Mr.Maxurd wyiksuje z Twoich postów to, co trzeba A jeśli będzie musiał za dużo iksować, dostaniesz bana i żegnaj Genia - świat się zmienia.
Nie oczekuj od uczestników forum ekumenicznego, że będą się zgadzać ze wszystkimi naukowymi/agnostycznymi poglądami, bo w większości przypadkach po prostu nie da się z nimi zgodzić. Tutaj fundamentem dyskusji jest wiara, a nie nauka. Twój wybór. Tyle ode mnie.

P.S. W pierwszym poście pisałaś, że nie chcesz odejść od religii, ale jakoś nie widzę chęci pozostania przy wierze. Uparcie konfontujesz wiarę z nauką. Ech, tak się nie da.

Bez odbioru.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 maj 26 2006 00:38   
Forum

Dla katolika nie powinno być niemiłych tematów.
On przed niczym nie ucieka. Temat kontrowersyjny nic nie znaczy, ponieważ katolik nie powinien być rozdarty, a jasno, wyraźnie ustosunkowany do niego.
Są pytania bez odpowiedzi. Ale i nad nimi czasami można podyskutować, aby uświadomić sobie w pełni, iż rzeczywiście są to pytania bez odpowiedzi.
Czasami nam tzreba pogonic za wiatrem, aby uderzyć w mur i oprzytomnieć.
Po ostatnie : katolik powinien wybierać nawet upokarzającą, niemiłą prawdę - jeśli taka się zdarzy - aniżeli wygodny, łatwy i mile łaskoczący fałsz.

Więc wal śmiało Juliette. Po to jest forum.

* oczywiście z zachowaniem kultury i szacunku dla innych, ale o tym chyba każdy wie. Wiec nie wiem po co to pisze ;]

pazdravia Matija Wolny
(od dzisiaj mam 4 miechy i 5 dni wolnego!!!!!!!! egzaminy się skończyły!!!!!!!)

Przynajmniej będe mial czas pogladać obrady sejmu 1 czerwca

===

Profil   Email 
 Cytat 
juliette
 maj 28 2006 14:27   
Forum

Juliette, miałaś takiego fajnego avatara...

Dziękuję, a ten jest „nie fajny?” ej, to moje zdjęcie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
allygator
 maj 28 2006 17:31   
Forum

Tamten był dla mnie jakoś bardziej inspirujący =) Anyway.. z niecierpliwością czekam na kontrowersyjne posty Twojego autorstwa =)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 maj 28 2006 18:33   
Forum Admin
Admin

Juliette, z racji tego ze nie mam czasu czytac wszytskiego na forum - bo jest po prostu tego duzo, a ja mam co innego tez do roboty to jezeli masz ochote to mozemy porozmawiac prywatnie - mejlowo lub gadu-gadowo. Napewno nie jestem osoba ktora wszytsko wie, ale jezeli moze bede umial pomoc, a chyba tego poszukujesz na forum. Jezeli masz wiec ochote to odezwij sie (moj gg jest w profilu jak klikniesz na "hermes", jest tam tez opcja wyslij mejla). Pozdrawiam, zyczac Bozej opieki.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 maj 28 2006 19:51   
Forum Moderator
Moderator

Czuje sie wywolany do tablicy... No wiec... Zeby nie poczula sie Pani urazona to powiem najdelikatniej... Nie brzmi Pani na 26 lat. No z cala pewnoscia nie na osoba, ktora potrafi w sposob roztropny bronic swoich racjii...Zdradza Pania jedynie rozbudowany aparat pojeciowy, za ktorym skrywa Pani swoj brak kompetencji do argumentowania przed uniwersalnym audytorium... Wieczorem odniose sie do Pani odpowiedzi w temacie, w ktorym zetknelismy sie po raz pierwszy... Zreszta do rzeczy... Logika tak... Prosze teraz powiedziec, ze z mojego opisu wynika, ze nie skonczylem zadnej innej uczelni?? Zaryzykuje Pani takie twierdzenie?? Ja bym nie ryzykowal, bo mozna sie lekko pomylic. Wieczny student WPiA oznacza, ze sobie studiuje na WPiA. PRosze sie zastanowic tylo jak mozna sobie wiecznie i beztrosko studiowac nie robiac nic innego w zyciu??

Cienko jak na logika nie jest obrazliwe ani opryskliwe. Jest stwierdzeniem faktu. Cienka argumentacja, bo ani nie spojna ani ona spojna, ani logiczna... Nie gardze Pania, nie obrazam, zakpilem moze w sposob, ktory Pania dotknal, ale prosze mi nie przypisywac pogardy, ktorej jak zreszta wynika z oceny innych w moich postach nie ma. Funkcjonuje na tym forum dosc dlugo i jak dotad nikt, nie posadzal mnie o pogarde... Warto sie zastanowic czasem glebiej...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 14 2006 14:41   
Forum

"kochaj bliźniego - jak to jest w praktyce"
a do tematu nikt sie prawie nie odniósł!!
a ja mam podobne wrażenia co do deficytu miłości bliźniego na tym forum!
- nieliczne wyjątki okazują wszystkim
- większość jest "letnia" i czasami ma przebłyski ( perełka to Mediaval man komplementujący matejanke)
- spora grupa zachowująca sie tak jakby to było najmniej ważne przykazanie a nie najważniejsze! - i wcale tu nie myślę o ateistach itp. Słowa Jezusa "kochajcie nieprzyjaciół swoich " to w praktyce dla nich bluźnierstwo

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 lipiec 14 2006 16:55   
Forum

Jak zawsze prawda leży po środku, myśle że każdy z nas musi nauczyć się miłości bliźniego i dla nikogo nie jest łatwe przekraczanie własnego Ego i przyznanie racji komuś drugiemu. Kochanie wrogów też nie przychodzi łatwo, ale nie jest niemożliwe przy odrobinie wytrwałości i zrozumienia kim jesteśmy. Jeżeli założymy że wszyscy znajdujemy sie na drodze rozwoju, a każdy z nas robi postępy w niejednakowym tempie i nie w tym samym miejscu na raz, to będziemy mieli więcej zrozumienia dla innych. Tam gdzie my mamy jeszcze słabości inni są już mocni i odwrotnie. A ze czasem na tym forum "usłyszy się" nieco dosadniejszych słów to jakoś da się to przeżyć. Dla mnie najważniejsze jest zaangażowanie rozmówcy, ale jezeli uda mi się czasem kogoś zdenerwować to znaczy że mnie słuchał a nie olewał, ale oczywiście tez głosuję za okazywaniem miłosci innym osobom i staranie się nie urazania niczyich uczuć. pozdrawiam matejanka
ps. Dezerter czy mógłbyś mi przypomnieć kiedy mnie Medieval Man, postrach moich postów skomplementował. Czy może chodzi o post o Niepokalanym Poczęciu? Tak to odebrałes? Ja też się zdziwiłam.

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Gocek
 lipiec 14 2006 23:22   
Forum

Egoistami jesteśmy z natury - altruizmu trzeba się uczyć.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 19 2006 03:22   
Forum

Juliette,
co Cie smuci i pochlania?,faktycznie nieuprzejmosc Forumowiczow? czy ich wypowiedzi,z ktorymi sie nie zgadzasz?.Zauwaz,ze to jak Ty czytasz tu wpisy zalezy jedynie od Twojej ich interpretacji,nie tylko slowo sie liczy ale i jego intonacja
Dla mnie jestes bardzo kontrowersyjna osoba, na tej stronie kosciol.pl wybralas/przybralas sobie piekny ornament kobiecosci(wiekszosc ludzi to wizualisci)czy celowo dzialasz akurat na tej stronie na ich zmysly?.

Z czym tak na prawde masz problem?
Czy mozna Ci w jakis sposob pomoc? pomoge chetnie, mysle ze inni tez...
Wiesz...ja nigdy nie bylam na stronach satan.pl i tym podobnych...i wiem, ze na nich nie zawitam-gdyz nie mam takiej wewnetrznej potrzeby wiedzy o nich-to moze i nie mam tego poruwnania form wypowiedzi...tu nie moge zabrac nawet glosu.
Ale jestem przekonana, ze zawstydzilas poniekad tych, ktorych tu zacytowalas-i napewno sie to z ich strony przynajmniej nie powtorzy
Pozdrawiam serdecznie i zycze przyjemnosci z kozystania na tym Forum .

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 19 2006 05:13   
Forum

I mam nadzieje, ze Cie nie obarilam piszac Juliette a nie pani Juliette

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 19 2006 13:19   
Forum

droga Juliette, może zamiast uciekać przed bezpośrednią konfrontacją z forumowiczami spróbowałabyś wdać się z nimi w dyskusje i bronić się. zdarzało sie ze odnoszono się do mnie z pogardą,raz dostałem porządny opiepsz od maxurda i przyznam ze po tej dyskusji sporo wynioslem

droga Juliette- więcej luzu i odwagi , bo robienie z siebie ofiary jest raczej marną metodą obrony

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 sierpień 20 2006 13:05   
Forum

Zdaję mi się, że Juliette (kojaży mi się to zawsze z Doniatenem Alphonse Francois markizem de Sade), opuściła nasze forum - powodów mogło być wiele. Choć była to dość ciekawa osobowość i żałuję, że nie mogłem porozmawiać z nią dłużej.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin
 sierpień 20 2006 15:34   
Forum

na forum jak w dzungli, najsilniejsi przetrwają, najslabsi zostaną połknieci żywcem

===

precz z lewicą!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Dariusz Kot
 sierpień 21 2006 08:04   
Forum

Wypowiedzi Juliette NIE były specjalnie kontrowersyjne dla osób lepiej znających Kościół.pl Kontrowersyjny, to tutaj jest Gocek, co jakiś czas starający się rozmówców przekonać, że Boga w ogóle nie ma. Kontrowersyjny jest Rafamael, podnoszący kwestię, w jakim stopniu pierwotne chrześcijaństwo uważało Jezusa za Boga. Zwłaszcza ten pierwszy potrafi godzinami, dniami, tygodniami tłumaczyć komuś swoje stanowisko i wskazywać błędy. A ile razy go obrażono - setki razy? A Gocek czasem komuś dołoży, ale i tak tłumaczy dalej, bo jak twierdzi, ceni sobie filozofię. Wierzę mu.

Kościół. pl w ogóle jest inny, niż wyobrażają to sobie "nowi". To miejsce w moim odczuciu wykraczające nawet dalej niż ekumenizm, to taki "otwarty dom" dla chcących rozmawiać: tak samo dla zatwardziałych papistów, jak dla zatwardziałych heretyków. Sam na początku także oczywiście założyłem, że to miejsce to "ciemnogród" i nawymądrzałem się w emailu, gdy mi redakcja w try miga nie puściła pierwszego tekstu: potem przyszło wstydzić się i przepraszać. I tekst poszedł, i następne też - a przecież jestem nawet nie agnostykiem jak Juliette, ale wręcz uważam jak Gocek, że żadnego Boga w ogóle nie ma i nigdy nie było. Wiecie, co Lem odpowiadał, jak go pytali, czemu ze swymi poglądami pisze do Tygodnika Powszechnego? "Niegłupi ludzie tam piszą". A ja dodam do tego: po prostu nie zawsze od razu łapiemy, z czym mamy do czynienia.

===

"Myślę, że mylicie kolejność. Nie można mówić, że Jezus wyrasta ponad historię, bez wcześniejszej próby umieszczenia go w niej" (Geza Vermes)

Cytat 
Belle Star
 sierpień 21 2006 15:59   
Forum

Quote by maxurd: Czuje sie wywolany do tablicy... No wiec... Zeby nie poczula sie Pani urazona to powiem najdelikatniej... Nie brzmi Pani na 26 lat. No z cala pewnoscia nie na osoba, ktora potrafi w sposob roztropny bronic swoich racjii...Zdradza Pania jedynie rozbudowany aparat pojeciowy, za ktorym skrywa Pani swoj brak kompetencji do argumentowania przed uniwersalnym audytorium... Wieczorem odniose sie do Pani odpowiedzi w temacie, w ktorym zetknelismy sie po raz pierwszy... Zreszta do rzeczy... Logika tak... Prosze teraz powiedziec, ze z mojego opisu wynika, ze nie skonczylem zadnej innej uczelni?? Zaryzykuje Pani takie twierdzenie?? Ja bym nie ryzykowal, bo mozna sie lekko pomylic. Wieczny student WPiA oznacza, ze sobie studiuje na WPiA. PRosze sie zastanowic tylo jak mozna sobie wiecznie i beztrosko studiowac nie robiac nic innego w zyciu??

Cienko jak na logika nie jest obrazliwe ani opryskliwe. Jest stwierdzeniem faktu. Cienka argumentacja, bo ani nie spojna ani ona spojna, ani logiczna... Nie gardze Pania, nie obrazam, zakpilem moze w sposob, ktory Pania dotknal, ale prosze mi nie przypisywac pogardy, ktorej jak zreszta wynika z oceny innych w moich postach nie ma. Funkcjonuje na tym forum dosc dlugo i jak dotad nikt, nie posadzal mnie o pogarde... Warto sie zastanowic czasem glebiej...

A ja myślałam, że Maxurd tylko wobec mnie ma taki styl dyskutowania. Ale widać, że opiniuje niczym profesor wszystkich którzy mają inne niż on poglądy. Powodzenia

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,40 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości