Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 William Barclay
 |  Wersja do druku
Maciek Janson
 maj 30 2006 10:13  (Czytany 4309 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Poszukuje ksiazek autorstwa tego milego Pana. Odkupie z wielka checia od kogos komu nie sa potrzebne i komu zalegaja gdzies w zakamarkach... Male czerwone formaciki. Jezeli dysponujecie czyms wiecej niz komentarzami do
- Ewangelii Marka i Jana
- Listem do kolosan
- Waznymi slowami nowego testamentu

i gotow bylbys/bylabys sprzedac owe to prosze dajcie znac Poluje na to, ale dostac to jest sprawa niezwykle trudna. Dawno rzecz niewznawiana a doskonala...

No
Teraz poczekam na odzew

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 30 2006 14:17   
Forum

a na Allegro się rozglądałeś?

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 maj 30 2006 15:02   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.:
a na Allegro się rozglądałeś?

Za glupie pytania beda bany

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 maj 30 2006 15:35   
Forum

heh

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 maj 30 2006 15:46   
Forum

Hmmm... Na eBay'u coś jest. Zobacz TU. Link pewnie będzie mało przydatny, ale może, może...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Stanislaw
 czerwiec 05 2006 21:02   
Forum

Ja - zdaje sie - gdzies mam w piwnicy drugi (prawie caly) komplet. Napisz do mnie gdzies za miesiac.

===

Miłujcie prawdę i pokój (Zach. 8:19b)

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 czerwiec 06 2006 09:10   
Forum

Chcesz traktowac te komentarze jako ciekawostke czy na powaznie? Z jednej strony jest w nich sporo ciekawych informacji i dygresji, z drugiej niestety jego podejscie do pewnych spraw jest dosyc kontrowersyjne. Najbardziej utkwila mi w glowie kwestia opetania. Wedlug Barclaya ludzie, ktorzy przychodzili do Jezusa nie byli opetani ale wierzyli, ze takimi sa. Pan Jezus ponoc wiedzial, ze im sie tylko wydaje ale udawal, ze im wierzy i udawal, ze wypedza demony bo oni wierzyli, ze tak jest naprawde i to im pomagalo. ???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Stanislaw
 czerwiec 06 2006 11:09   
Forum

Czy mozesz - prosze - podac, w ktorym z komentarzy (i na ktorej stronie) to czytales? Lubie sprawdzac!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 czerwiec 06 2006 11:11   
Forum

Quote by Paul Bodrum: Czy mozesz - prosze - podac, w ktorym z komentarzy (i na ktorej stronie) to czytales? Lubie sprawdzac!

W komentarzu do Ewngelii Marka. Szczegoly pozniej (jak go wygrzebie :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 06 2006 11:39   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Jj: Chcesz traktowac te komentarze jako ciekawostke czy na powaznie? Z jednej strony jest w nich sporo ciekawych informacji i dygresji, z drugiej niestety jego podejscie do pewnych spraw jest dosyc kontrowersyjne. Najbardziej utkwila mi w glowie kwestia opetania. Wedlug Barclaya ludzie, ktorzy przychodzili do Jezusa nie byli opetani ale wierzyli, ze takimi sa. Pan Jezus ponoc wiedzial, ze im sie tylko wydaje ale udawal, ze im wierzy i udawal, ze wypedza demony bo oni wierzyli, ze tak jest naprawde i to im pomagalo. ???

Kazdy ma swoje kwiatki. Nawet jeeli faktycznie cos takiego da sie znalezc u niego to nie znaczy, ze reszta jest zla. Kazdy komentarz trzeba czytac uwaznie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Stanislaw
 czerwiec 12 2006 20:39   
Forum

Ten temat zamkniety? Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 czerwiec 13 2006 20:18   
Forum

Maxurd napisal: "Nawet jeeli faktycznie cos takiego da sie znalezc... "

Szanowny Moderatorze. Na jakiej podstawie publicznie poddajesz moje slowa w watpliwosc? Jesli nie mam racji napisz to wprost. Jesli nie wiesz czy nie mam racji dlaczego to sugerujesz? Wiem, ze to ostatnio popularna metoda w polityce i mediach. Wydaje mi sie, ze jednak to forum nie jest odpowiednim miejscem dla takich praktyk. Co do Barclaya odsylam do nastepnego posta.
Z powazaniem
Jj

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 czerwiec 13 2006 20:28   
Forum

Quote by Paul Bodrum: Czy mozesz - prosze - podac, w ktorym z komentarzy (i na ktorej stronie) to czytales? Lubie sprawdzac!

Przepraszam, ze to tak dlugo trwalo, ale jak sie zapewne domysliles Barclay nie jest moim ulubionym autorem i zajelo mi troche dokopanie sie do tego komentarza

Proponuje przeczytac komentarz do wersetow 1-13 , rozdzial 5 (Wiliam Barclay, Ewangelia wedlug Sw. Marka, Wydawnictwo Slowo Prawdy, Warszawa 1987, str.168-173)

I fragment:

" Czlowiek ten potrzebowal uwolnienia. Nie jest wazne, czy mial byc uwolniony od demonow, czy wszechnocnej iluzji. (..) Opetany czul, ze demony chcialy wejsc w swinie i w ten sposob uniknac calkowitej zaglady (...) Nagle, kiedy jego wrzaski maksymalnie sie nasilily, cale stadozaczelo uciekac i pedzac spadlo ze stromego zbocza do morza. Oto byl dowod jakiego ten czlowiek potrzebowal. Nic chyba innego nie mogloby go przekonac o uzdrowieniu. Jezus jako dobry, wspolczujacy, a madry i znajacy psychologie chorego umyslu lekarz, posluzyl sie tym wydarzeniem azeby dopomoc temu czlowiekowi powrocic do zdrowia"

Boze Slowo mowi, ze czlowiek ten byl opetany a Pan Jezus wypedzil z niego demony. Pan Barclay mowi nam cos innego. Komentarz do Bozego Slowa powinien dla nas pozostac tylko komentarzem. Czyms co probuje przyblizac nam Boze Slowo ale nie moze go podwazac.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 14 2006 09:03   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Jj: Maxurd napisal: "Nawet jeeli faktycznie cos takiego da sie znalezc... "

Szanowny Moderatorze. Na jakiej podstawie publicznie poddajesz moje slowa w watpliwosc? Jesli nie mam racji napisz to wprost. Jesli nie wiesz czy nie mam racji dlaczego to sugerujesz? Wiem, ze to ostatnio popularna metoda w polityce i mediach. Wydaje mi sie, ze jednak to forum nie jest odpowiednim miejscem dla takich praktyk. Co do Barclaya odsylam do nastepnego posta.
Z powazaniem
Jj

Szanowny Jj na zadnej podstawie. Ja ich nie poddaje w watpliwosc wcale. Wyrazilem wtedy jedynie poglad, ze nawet gdyby autor pisal (jak sie okazuje pisze) to nie umniejszaloby to wiele z wartosci komentarza. Ludzie maja rozne poglady a komentarz jest tlko komentarzem. Te Bercleya sa bardzo dobre - chociaz w rzeczonej sprawie w ogole sie z nim nie zgadzam...

Temat hop do gory, bo nadal brak mi czesci komentarzy i moze ktos chce sie pozbyc czegos z listow

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty