Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 unieważnienie związku kościelnego
 |  Wersja do druku
Gość forum: miki
 listopad 07 2004 16:58  (Czytany 1497 razy)  

Od blisko pięciu lat jestem po rozwodzie cywilnym. Pobraliśmy się w bardzo młodym wieku - ja 18 lat, a ona 17. Oczywiście związane to było z ciążą. Małżeństwo zostało zawarte pod naciskiem naszych rodziców. Byliśmy wówczas zbyt młodzi i przestraszeni całą sytuacją, aby zadecydować o tak ważnym czynie, jak ślub. Już po roku wszystko zaczęło się psuć. Po dwóch latach moja była żona znalazła sobie kogoś innego, o czym nie wiedziałem, a po następnych trzech zaszła z nim w ciążę. Było to bezpośrednią przyczyną rozwodu. Teraz mogę stanowczo stwierdzić, iż nie byliśmy psychicznie przygotowani do zawarcia małżeństwa. Nie potrafiliśmy jednak przeciwstawić się presji najbliższego otoczenia.
Obecnie jestem z nową partnerką, którą bardzo kocham z wzajemnością i pragniemy się pobrać. Taraz jestem w pełni dojrzały do zawarcia związku małżeńskiego i świadom tego co chcę zrobić. Naturalnie chcielibyśmy poza ślubem cywilnym, stanąć także przed ołtarzem. Jaką mam szansę oraz do kogo muszę się zwrócić, aby rozwiązać ten problem? Będę wdzięczny za informacje.

===

Cytat 
ks. Adam Sekściński
 listopad 07 2004 17:46   
Forum

Status: offline

Myślę, że forum nie jest dobrym miejscem, aby szczegółowo rozpatrywać przypadki tego typu. Najlepiej gdyby Pan zwrócił się z tą sprawą do Sądu Biskupiego w Kurii tej Diecezji do której Pan należy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 listopad 07 2004 20:15   
Forum Admin
Admin

Status: offline

Podpisując się pod moim przedmówca w sprawie udania się do kompetentnych czynników w Kurii chciałam tylko dodać, że w naszym serwisie znajduje się już kilka tekstów na ten temat. Oczywiście każda sprawa jest zupełnie inna i nikt nie może wyrokowac, jak będzie w Pana przypadku, jednakże jeśli Pan sobie życzy proszę zapoznać się z tekstami zebranymi tutaj. Część z nich daje pojęcie, na czym tego typu proces polega i w jaki sposób przebiega. Jednakże wydaje mi się najpełniejsze i najbardziej dopasowane do Pana sytuacji informacje uzyska Pan po przedstawieniu swojej sprawy bezpośrednio w stosownym Sądzie Biskupim.

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości