Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek Odpowiedz
 jak się pisze posty
 |  Wersja do druku
Jadwiga
 czerwiec 07 2006 09:15  (Czytany 3936 razy)  
Forum

Status: offline

Witam
Jestem trąba i nie umiem korzystać z różnych narzędzi na forum,a nie chcę eksperymentowac, żeby nie zaśmiecać. Przeto może ktos zechce mi powiedzieć:
1. jak się włącza cytat
2. co znaczą funkcje "quote","img" i następne- ale nie że ramka tylko co się z tym robi
3. jak się poprawia własny post- po zmianie txtu znów wyślij?
4. jak w czasie pisania dostać się na chwilę na całe forum
Wszelako może gdzieś są odpowiedzi dla mnie. Ja nie umiem ich znaleźć, trochę też mało mam czasu i orientacji. Toteż za dobrą ścieżkę też będę wdzęczna. Znajdzie się litościwa dusza?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 czerwiec 07 2006 09:45   
Forum

Dołączam się do pytania: jak się cytuje wątki tak aby nie był od razu cały tekst cytowany tylko fragment, a po odpowiedzeniu na niego następny?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jadwiga
 czerwiec 07 2006 10:13   
Forum

No coś takiego!!! A ja właśnie Ciebie chciałam cytować! Witaj Belle Star..

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 07 2006 10:59   
Forum

Witajcie ja tez chociaż napisałam jak widać mnóstwo wątków ciągle jestem w powyższym "trąbA" byłam już przez litościwych pouczana, ale wciaż daleko mi do sprawności. Tyle co sama wypraktykowałam to : jezeli chcę kogoś zacytowac to mam dwie drogi, albo naciskam myszą na pod postem umieszczonym "cyt" zamiast na odpowiedź i wtedy wyświetla mi się ramka z całym cytatem tego kogo pragnę zacytować. Drugi sposób jest następujący: gdy nie chcę cytować wszystkiego wówczas na niebiesko maluję myszą wybrane zdanie zakodowuje je u siebie naciskając na mojej tastaturze Ctrl i klawisz c(copy) i gdy nacisnę myszą na odpowiedź i pokaze mi sie ramka do odpowiedzi, naciskam wówczas Ctrl i klawisz v co pociąga za sobą wyświetlenie cytowanego zdania, ale nie jest ono wówczas w ramce zamalowanej na niebiesko tylko zwyczajnie jako tekst. Wiem że są lepsze metody, ale o nich dowiem sie gdy "litościwi" uchylą rąbka tajemnicy. pozdrawam anka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 07 2006 11:03   
Forum

Quote by asina: Witam
Jestem trąba i nie umiem korzystać z różnych narzędzi na forum,a nie chcę eksperymentowac, żeby nie zaśmiecać. Przeto może ktos zechce mi powiedzieć:

Quote by asina: 1. jak się włącza cytat

Quote by asina: 2. co znaczą funkcje "quote","img" i następne- ale nie że ramka tylko co się z tym robi

Quote by asina: 3. jak się poprawia własny post- po zmianie txtu znów wyślij?

Quote by asina: 4. jak w czasie pisania dostać się na chwilę na całe forum
Wszelako może gdzieś są odpowiedzi dla mnie. Ja nie umiem ich znaleźć, trochę też mało mam czasu i orientacji. Toteż za dobrą ścieżkę też będę wdzęczna. Znajdzie się litościwa dusza?

no więc jakoś tak właśnie

to znaczy:cytat włącza się poprzez wciśnięcie przycisku "cytuj"
przycisk "quote" służy do otwarcia tekstu, który chcesz zacytować z jakiegoś innego miejsce, niekoniecznie z forum.Żeby zamknąć ten cytat nalezy ponownie wcisnąć "quote".
W Twoim poście pokaże się "quote" w kwadratowych ramkach
przed tekstem i to samo ale ze znacznikiem "/" przed "quote".
To samo można zrobić ręcznie wpisując cytowany teksy między ręcznie wpisane znaczniki ["quote"] i ["/quote"]oczywiście bez cudzysłowia

Uwaga: istnieje także funkcja "quote by= " gdzie musisz dopisac imię użytkownika. To tez jest mozliwe do wykonania ręcznie. Tak cytowany tekst tez należy zamknąc funkcją "/quote" oczywiście w kwadratowych nawiasach [ ]

Funcja "quote" własnie to oznacza
Natoiast funkcja "img" to to samo, ale dotyczy wklejania obrazków. Jak mi się wydaje funkcja ta nie jets uruchumiona przez administratorów tego forum

Jak siepoprawia własny post? Wciska się przycisk "zmień" i po edycji postu ponownie się wysyła

Jak w czasie pisania dostac się na chwile do forum? Ja to robie na przykład w drugim oknie.

aha więcej informacji na stronie forum polskiego projektu geeklog
wystarczy tutaj wcisnąć

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Jadwiga
 czerwiec 07 2006 13:56   
Forum

Quote by medieval_man:
no więc jakoś tak właśnie

to znaczy:cytat włącza się poprzez wciśnięcie przycisku "cytuj"
przycisk "quote" służy do otwarcia tekstu, który chcesz zacytować z jakiegoś innego miejsce, niekoniecznie z forum.Żeby zamknąć ten cytat nalezy ponownie wcisnąć "quote".
W Twoim poście pokaże się "quote" w kwadratowych ramkach
przed tekstem i to samo ale ze znacznikiem "/" przed "quote".
To samo można zrobić ręcznie wpisując cytowany teksy między ręcznie wpisane znaczniki ["quote"] i ["/quote"]oczywiście bez cudzysłowia

Haha! DZIĘKUJĘ MISTRZU! Jesteś wielki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 lipiec 11 2006 07:47   
Forum

Próbuje ale dostaje taki komunikat:

Błąd! Nie wszystkie wymagane pola zostały uzupełnione lub były za krótkie.

Co robię nie tak?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 lipiec 11 2006 11:18   
Forum Admin
Admin

Sprobuj w innej przegladarce.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 lipiec 11 2006 13:39   
Forum

Quote by hermes: Sprobuj w innej przegladarce.

Ale mam tylko IE

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 11 2006 13:57   
Forum

E tam, IE jest do bani. Tylko opera albo firefox - bezpłatne, bezpieczniejsze, szybsze i wygodniejsze niż IE.

Firefoxa możesz pobrać TUTAJ

a Operę here

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 lipiec 11 2006 14:21   
Forum Admin
Admin

Jeszcze od czasu ostatniej modernizacji serwisu, nie wiem czy to moze nie jest kwestia javy?

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Jj
 lipiec 11 2006 16:32   
Forum

Trochę szkoda. Z IE nie miałem żadnych problemów i prawdę mówiąc nie pali mi się do instalacji nowego softu.

Hermesie. Jest nadzieja, że problem zostanie rozwiązany?

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 11 2006 17:24   
Forum

Twój wybór. Jak chcesz zostać przy tym badziewiu to proszę bardzo.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 lipiec 11 2006 18:07   
Forum Admin
Admin

Jak rozumiem to tak wogule chodzi o komentarze?
Wogule mam wrazenie ze od pewnego czasu jest ich mniej - i przyczyn chyba tkwi wlasnie w problemach.

Ja np artykuly i komentarze pod nimi musze pisac w Firefoxie/IE bo w Operze (na ktorej standardowo pracuje) nie moge (wyskakuje mi bardzo podobny blad).

Postaram sie pomowic o tym z Adminka...

A poki co proponuje:
- sprobowac zainstalowac Jave - http://www.java.com/en/download/index.jsp
Jezeli jej nie masz, to przyda ci sie ona rowniez na wielu innych stronach.
- jezeli to nie pomoze sprobowac zainstalowac Firefoxa albo Opere. Sa to przegladarki duzo lepsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze niz IE, wiec instalacja ich (w pelni darmowa) jest bardzo wskazana kazdemu. Oczywcie trzeba sie chwile przyzwyczaic do nowych rzeczy, ale warto.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 11 2006 18:47   
Forum

Quote by hermes: Jak rozumiem to tak wogule chodzi o komentarze?
Wogule mam wrazenie ze od pewnego czasu jest ich mniej - i przyczyn chyba tkwi wlasnie w problemach.

ja też nie mogę pisac komentarz pod artykulami, ale nie weim z czego to wynika. Pod IE na jednym komputerze nie otwiera mi się okienko komentowania, a na drugim i owszem, więc nie wiem o co chodzi.
Natomiast pod Mozillą wszystko działa bez żadnego problemu

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
piotr.
 lipiec 11 2006 20:15   
Forum

pisząc komentarze w operze, pod okienkiem, w którym wpisuje sie tresc, jest mniejsze okienko "format". Sprobojcie wybrac w nim opcję "Zwykły tekst" a dopiero potem pisac i wysylac komentarze. Ja nie mam zadnych klopotow.
A tak na marginesie, wiekszosc stron nie trzyma sie standardow z czym IE nie ma problemow, bo otworzy byle dziadostwo (nic nie sugeruje!!!!)
Mozecie byc pewni, ze jesli opera albo ff nie otwiera danej strony, to na 99.9% jest to wina strony a nie przegladarki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 lipiec 11 2006 21:55   
Forum Admin
Admin

Gadalem z Adminka i zmienione. Teraz mozna pisac posty z kazdej przegladarki - ale nie ma za to javy i tekst trzeba pisac w html (ze znaczkami pogrubienia) - cos za cos. Odpowiada?

Sprawdz medieval i inni i napiszcie co o tym sadzicie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 11 2006 22:44   
Forum

Quote by hermes: Gadalem z Adminka i zmienione. Teraz mozna pisac posty z kazdej przegladarki - ale nie ma za to javy i tekst trzeba pisac w html (ze znaczkami pogrubienia) - cos za cos. Odpowiada?

Sprawdz medieval i inni i napiszcie co o tym sadzicie.

sprawdziłem, wyslałem głupawy komentarz pod artykułem (można go usunąć) - ale przekonałem się, że zadziałało spod IE.

===

Cytat 
Jj
 lipiec 12 2006 10:01   
Forum

U mnie nadal nie dziła. Ten sam komunikat.
Tylko przy próbie utworzenia noewego wątku na forum. Komentarze pod artykułami mogę dodawać bez problemu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 lipiec 12 2006 13:34   
Forum Admin
Admin

No to nie wiem. Innych pomyslow poza nowa przegladrka nie mam. Moze to jakas kwestia ustawien w IE?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 lipiec 12 2006 14:15   
Forum

Jj, zrób zrzuty ekranu, wrzucisz je na bezpłatny serwer imageshack.us, podeślesz nam linki i zobaczymy co ci się dzieje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 październik 24 2006 11:02   
Forum

mam pytanko o kolorki bo w żaden sposób nie mogę zmienić koloru [a przynajmniej w podglądzie]
{poprawcie ten błąd, bo kolory pozwalają wprowadzić większą przejrzystość do postów}

Poza tym jak już będzie ktoś poprawiał kod to niech zwróci uwagę i doda możliwość justowania tekstu
{to też wpływa znacznie na czytelność wypowiedzi}
(wystarczy przywrócić polecenie font wraz z opcjami {możemy ręcznie wpisywać byle by działało })

===

Dopóki walczysz, jesteś niezwyciężony /1P3,9/Ef6,12/

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,51 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty